Taxi tel 4333 yaN de zuidzij IJmuiden heeft drie „En Avant s" gehad r W! TAXI! tel S563 'redikbeurten fete DRY CLEANING OLD CLOTHES NEW JA! i# n b fen d VAN BRUGGEN, nr. 1 van lijst 6 ar r Kennemer Lantaarn Santpoort Climax helpt direct JtefSÏPrïIÏ95Ö Alle drie onder een ander nummer En Avant de derde in de vissershaven. rt is in iJmuiden drie maal voorge komen dat een trawler de naam En t kreeg en het eigenaardige is, dat ft. ««varen hebben onder verschillen- jjlle gevar De eerste twee trawlers van lÈheMi™ er maar heel kort onder [ftn ,En Avant" nummer twee zelfs. tón' 1928 dat de firma Erenst de Britse trawler „Maun" (FD. 81) Na onder de Nederlandse Sche- ^v.,p zün gebracht kwam deze traw- S de naam „En Avant" (IJ.M. 73) avaart. Dit is maar van korte vreugde Lt want een jaar later zien we het- f schip als Vem-trawler „Utrecht" -3) aan de visserij deelnemen. Nog t. voor kort is de „Utrecht" weer van «nr veranderd en tegenwoordig is het fKoop',(U.M.73). u Avant" nummer twee was een pro- Neêrlands scheepsbouw. De N.V. jjerf in Gorinchem had het casco ge- daarna sleepte men dit naar IJmui- mar de fa. Erenst Weimar er de 'en machine in plaatste en het schip de visserij in gereedheid bracht. In ill 1930 kwam de „En Avant" toen 3i gereed. Het was een grote Lier'de inhoud bedroeg 292 bruto- en Lttó reg. ton. De lengte was 41.37, de Ijle 7,21 en de holte 3,66 meter. Velen üffliiiden zullen zich deze „En Avant" '-•eer herinneren. De nagm „Marie JW' zal meer bekend zijn, want htfjp werd naar Duitsland verkocht jvd aan de Deutsche Fischerei A.G., lesennünde. tier het nummer P.G. 392 vertrok de ■tier naar z'n nieuwe vaderland. Sedert jji'heoft het schip gevaren onder de m ,Eifel", maar voor zover bekend het schip de tweede wereldoorlog overleefd, want na de oorlog vinden séeJEfel" niet meer terug. DENNENSTRAAT 12 ZONDAG 16 APRIL BHDEN: W.Herv. Kerk, Kanaalstraat. 10.30 uur i J. van den Berg, bediening Heilige [cop; 17.30 uur ds. D. C. van Wijngaar- ia. Gebouw voor Christelijke Belangen HJDuurds. D. C. van Wijngaai-den. tel, Kerk, Kanaalstraat. 9 uur ds. J. njüuuren, 15.30 ds. R. D. Beukema. tel. Kerk (Art. 31 K.O.). 10 en 17 uur il Jagersma. kGeref. Kerk. 10 en 16 uur ds. Klei- legerpredikant. iwpsgez. Gemeente, Helmstraat. 10.30 «r de heer S. L. Verheus, theologisch udidaat te Haarlem. W-Katholieke Kerk. Zaterdag 19 uur üjsmene voorbereiding; Zondag 8.30 «Vroegdienst; 10 uur Hoogmis; 19 uur spers; Woensdag 9 uur Heilige Dienst. •wdesHeils. 10 uur Heiligingssamen- E12 uur Zondagsschool; 19 uur ïtsamenkomst en 20 uur Verlos- enkomst. De diensten staan on- ejeiding van kapitein P. Vons. utlDEV-OOST: W. Herv. Kerk. Goede Herderkerk. iWJuur de heer J. Jimmink, candidaat «de Heilige Dienst; 19.15 uur Samen- W 19.30 uur ds. Norel van Beverwijk, W Deur-dienst. tef. Kerk. Goede Herderkerk. 9 uur JB.D. Beukema: 16.30 uur ds. J. van feren. [ï-t. Vrijz. Herv., Abelenstraat. 10.30 ?prof. dr. C. J. Bleeker van Amster- k 'j|, van gelovigen. Gebouw Willems- «weg 78. 8 uur Bijbellezing door de 11 Niemeyer, van Alphen aan de Jj5t Evangelisatie. Casembrootzijst'raat. hur de heer I-I. C. van der Flier van «jen; Woensdag 19.30 uur ds. J. Vas- gtMn Kampen. fof- Kerk. Koffiekamer Westerveld. ^rqs van ^00c^- -Herv. Kerk. 10 uur ds. L. Brink; i,'® oecumenische jeugddienst, ds. K-Simon, ds. Veen en ds. Brink. rt-NOORD: «d-Kerk. 10.30 en 16.30 uur ds. A. C. Mood, yVIJK: '«Ps?ez. Kerk. 10 uur dr. Alb. Vis. r^anatha. 10 uur de heer J. H. van jween, van Voorburg. des Heils. 10 uur Heiligingssamen- Ht; 12 uur Zondagsschool; 15 uur Wuchtsamenkomst bij het station; trfiT Jeugdsamenkomst; 19 uur niuchtsamenkomst bij het station; Verlossingssamenkomst. De dierx- hj b 0IK'er leiding van Kapiteine gHeygen. Aan de openluchtsamen- ■Sn wordt medewerking verleend S%torpscadetten van Haarlem. Don- UUr bijzondere samenkomst leiding van Luitenant-Kolonel M. -ütrv. Kerk. 10 uur ds. P. A. Tiche- Heilige Doop. ■-vum UUr ds' L" Cannegieter, van i^Hetv. Kapel. 17 uur dr. H. van der 9.30 en 17 uur ds. A. 5bh vW! v?n Beverwijk. (j'i;wk (Art. 31 K.O.). 10 en 15 uur Bijna op hetzelfde moment, dat van de nieuwe „En Avant" (IJ.M. 31) afstand werd gedaan, was de rederij bezig met de aankoop van een stoomtrawler, die in België thuisbehoorcle, maar van Engelse afkomst was. Cochrane Sons te Selby bouwde het vaartuig in 1911 voor The At las S. F. Co. Ld. te Grimsby en de eerste naam luidde „Vonolel" (GY. 628). Daarna werd het schip naar Ostende verkocht. De nieuwe eigenaar was de Soc. Anon. Pê- cheries Ostendaisen geworden. De naam „Vonolel" werd geschrapt en „Narval" (O. 271) kwam er voor in de plaats. Later werd het nog een keer verdoopt en wel in „Kassai" en onder die naam verscheen de trawler in Maart 1930 in IJmuiden. Tenslotte is dit schip „En Avant" nummer drie geworden onder de merken IJ.M. 8, welke naam het nu 20 jaar voert, ook ge durende de oorlog. Toen was de „En Avant" een mijnenveger, al van Septem ber 1939 af. In de grijze oorlogskleur bleef het schip vlak bij huis tot Mei 1940. Daar na zijn er vijf jaren overheen gegaan, voordat IJmuiden zijn „En Avant" terug zag. En in die jaren ging het schip zelfs nog éénmaal van „baas" veranderen. Van de Koninklijke Marine verhuisde het in 1943 naar de Britse Marine, die de „En Avant" in 1945 niet meer nodig had en zo zagen we het vaartuig weer in IJmuiden terug, maarals oorlogsschip. Een grote reparatie is nodig geweest om er weer een bruikbaar visserijschip van te maken. Maanden later is men hierin ge slaagd en heeft men het vaartuig in staat gebracht zoals we het op de foto de Vis sershaven zien verlaten. Deze „En Avant" was kleiner clan zijn voorganger. De inhoud bedraagt 264 bruto en 114 netto reg. ton, lengte 39,59, de bx-eedte 6,86 en de holte 3,58 meter. De voortstuwingsiustallatie is een triple expansie machine van C. H. Holmes uit Hull en heeft een vermogen van circa 370 pk. Zo zien we, dat de tegenwoox-dige „En Avant" het langer heeft volgehouden dan zijn twéé voorgangers, alleeix ligt de traw ler nu al enige xnaaxxden gemeerd aan de Trawlerkade. ARIE VAN DER VEER (Nadruk vex-boden) Ons SPECIAAL SYSTEEM voldoet een leder, ook voor Uw garderobe Chem. reiniging desgewenst in één dag gereed zonder prijsverhoging!! Behalve Zaterdag KONINGSPLEIN 10 TEL. 4S8S Damcompetitie Noordholland In de promotiewedstx-ijden om een plaats in de hoofdklasse is het de damclub St. Bavo uit Heemstede gelukt, de open ge vallen plaats van de damclub Beverwijk te vei'ovei-en. In de hoofdklasse van het district Noord holland komen voor het seizoen 19501951 uit: IJmuiden, Wecsp, Gezellig Samenzijn, Jozeph Blankenaar, C. D. A.. D.S.T.O., Zaandam, Oostex'kwartier, Oostzaan. D.W. W„ Haarlemse Damclub en St. Bavo- Beverwijk gaat in de eerste klasse van Haarlem en omstreken spelen. In Nijkerk wordt Zatex-dag 29 April een snelheidsdamwedstx-ijd georganiseerd, waar aan onder meer zal worden deelgenomen door F. Gordijn, B. Dukel, H. W. de Har- togh en H. van Drie, kampioen vaxi Nij kerk. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvisserij Noordzee Vrijdag 31 Maart: st. Bloemendaal IJM 71. Maandag 3 April: st. Tubantia IJM 37: Limburgia IJM 54. Dinsdag 4 April: mt. Shamrock IJM 129 Woensdag 5 April: st. Vikingbank IJM 183. Donderdag 6 April: mt. Allan Water IJM 34: Excelsior III KW 76 Ml. Maria SCH 305: Marie VL 71. Vrijdag 7 April: mt. Batavia IJM 99. Dinsdag 11 April: ml. Cornelis Marinus KW 48; Excelsior II KW 78; Sumatra KW 86 Java KW 159; Frank SCH 46. Woensdag 12 April: mt. Medan IJM 57. Ml. Heemstede IJM 53: Martha IJM 74: Gorredijk IJM 75; Vei-wachting IJM 204: Wiron III IJM 221; Martenshoek IJM 283; Vertrouwen KW 6; Arie Nico KW 17: Dirk KW 19; Orion KW 22: Cornelis KW 24; Dc Verwachting KW 28: Margrietha Maria KW 29; Nederland VI KW 37; Helena KW 39: Aafke Jaocba KW 41; Noordzee KW 47. Annie KW 54; Henk KW 56; Elizabeth KW 64; Volharding KW 65; Saturnus KW 69; Zee zwaluw KW 83; Jan KW 84; Willemp.ie KW 89; Alida KW 91; Dc Vrouw Dirkje KW 104; Jacoba KW 107; Gebroeders KW 108: Rijnmond V KW 110: Petronella KW 125: Wilhelmina II KW 138: Wilhelmina III KW 147; Vooruit KW 151: Arie KW 155; "Katwijk III KW 161; Janna KW 163; Gebi'oeders KW 166;,Aleida KW 169: Zeemeeuw KW 170: Geertruida Jacoba SCH 35; Dirk SCH 233: Cornelis VI 83; Bruinvis RO 1. Donderdag 13 April: st. Bergen IJM 16. Ml. De Arend KW 7; Hubertha Gerarda KW 9; Willem Cornelis KW 16; Machicl KW 33; Floris KW 59: Kees KW 124; Jo VL 61; Neeltje VL 166. Vrijdag 14 April: st. Haarlem IJM 9; Fla mingo IJM 25; Norma Maria IJM 6; Zwarte Zee IJM 94. Trawlvisserij IJsland Zaterdag 25 Maart: st. Vios I IJM 24; Schoorl IJM 39; De Hoop IJM 73. Maandag 27 Maart: st. Tzónne SCH 93. Dinsdag 28 Maart: st. Herman SCH 92. Zaterdag 1 April: mt. Alkmaar IJM 31. Dinsdag 4 April: st. Sumatra IJM 62. Woensdag 5 April: st. Simon de Danser IJM 43. Donderdag 6 April: mt. Thorina IJM 33. Zatei'dag S April: mt. Johannes Poldex-man IJM 20. Woensdag 12 April: st. Catharina Duyvis IJM 60. Dondex-dag 13 April: st. Mary IJM 61. ADVERTENTIE D.H. C.H. Voor heel de kerk en heel het volk <9 Protestanten, wij reke nen op U. 26 April a.s.: JLj naar c EEBf^i'KET MARKTBERICHTEN 14 April 1950 Besommingen IJM 42 Assan Reis 23.200. KW 85 6665; SCH 130 6310. Aanvoer 30 kisten tarbot en tong, 25 kisten schar- long en' tongschar, 25 kisten makreel, 80 kisten schol. 5 kisten bot, 40 kisten schar, 10 kisten poon. 180 kisten schelvis. 900 kis ten kabeljauw. 130 kisten koolvis. 130 kisten wijting, 30 kisten leng, 60 kisten wolf. Totaal 1645 kisten. Prijzen Heilbot 21,70: gr. tong 2.35; gr.m. tong 2,25; kl.m. tong 2.252.15; kl. tong I 1,84 1,74; kl. tong II 1.23—1,04; tai'bot I 1,751,65, per kg. Tarbot II 89—84; tarbot III 84—83; tarbot IV 75; tongschar 68—60; schartong 2823; gr. schol 61,5056; gr.m. schol 65—60,50; kl.m. schol 6562; kl. schol I 5745; kl. schol II 4619.50; schar 29—9,30; bot 24; kl. schelvis 11 36,50—27; wijting 31—15; kl. wolf 30—27; poon 13—8,10 midd gul 3128: kl. gul 2521: makreel 2011. per 50 kg. Kabeljauw 11460.50; gr. wolf 6762; gr. leng 67; gr. koolvis 38. per 125 kg. SCHEEPVAART IJMUIDEN Vrijdag 14 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Medon van Djakarta. St. Maarten van Le Havre. Weiser Greif van Sulvei-borg. Ermgard van Sulverborg. Reci- nor van Bremen. Hestia van Antwerpen. Mavic van Londen. Limfjord van Södex-- kalje. Alt van Goole. Euna van Goole. Arbo van Newcastle, Wolanda van Londen. Luctor van Gruvon. Libelle van Rotterdam. Vertrokken zijn: Amstelkerk naar Ant werpen. Werno naar Rotterdam. Eva naar Mantyluoto. American Lawyer naar Rottex-- dam. Egret naar Liverpool. Ocean naar Mellos. Leuvekerk naar Marseille, Max-kat naar Oxelosund. Elle naar Hamburg. Bore naar Rottei'dam. Bolback naar Swansea, Tauri naar Londen. Ary Scheffer naar Rot terdam. Wallonia naar Gothenburg. Drie trekkingsdata in Kennemerlaan-actie Het zakexxeentrum Kennemerlaan dat voor de tweede maal een winkelweek ten bate van de IJ.R.B. organiseert, heeft als trekkingsdata Donderdag 20, Dinsdag 25 exx Zaterdag '29 April vastgesteld. ZEEWEG 275 DAG EN NACHT (Adv.) Het gezin Van Aert uit Leur bij Breda, bestaande uit vader, moeder en 16 kinderen, waarvan de oudste 17 jaar is, zal een dezer dagen met het schip „Beaverbrae" naar Manitoba, Canada, vertrekken. Hoewel boer Van Aert er best kon komen in Nederland, ziet hij voor zijn kinderen in Canad betere toekomstmogelijkheden. De Van Aertsen voor hun huis te Leur. Alleen de op één na de oicdste zoon ontbreekt. Te elfder ure Lampeniersknecht vertelt ontroerd het verhaal van zijn 12-jarige zwarte fox, die op het laatst zijner levensdagen de ouderdom zo zwaar op de stramme botten voelde druk ken, dat de baas en de vrouw het beter vonden, het beestje af te laten maken. Zij togen dies naar de executieplaats van vele Velsense hondebees ten, om de twaalf-jarige van zijn zorgen te verlossen en namen met een traan in het oog afscheid, voor eeuwig naar zij dachten. Maar ziet schrijft de knecht met ver stikte pen in de nacht klom een mager gekef op te gen het huis en voor de deur stond de fox, zwaaiend met zijn oude staart, zich uiter mate verheugend over de ge slaagde ontsnapping. „Hoe is het mogelijk" vraagt de knecht getroffen. Lampenier denkt dat er een war telt je los zat. Arsenicum voor de kinderen Grootvgdex-lijke knecht komt zich beklagerx over de non chalance van een IJmuidense huismoeder. Zijn kleindochter kwam xxamelijk onlangs trots aanzetten met een flesje „gevonden in de vuilnisbak, opa!" Over het flesje was een keurig etiket geplakt en daar stond luguber op: „Arseni cum". De knecht heeft het niet wéér in de vuilnisbak ge gooid, zei hij zorgzaam. Hoflaaix exit Grommende rooie vracht auto's bijten stukken van een van de oudste stukjes Velsen af. Zij sjouwen het gele zand van de Hoflaan weg en als het zo nog luttele weken doorgaat is dat laatste stukje natuur bij de verslindende schoorstenexi „aan de over kant" van het Kanaal ook naar de knopjes. Het zal alle maal wel erg nodig zijn van wege een mooie rechte weg naar het sluizen complex, maar Lampenier moet er toch even van zuchten. Bij brandalarm op zij! Martiale Lampeniersknecht, die een deel van zijn vrije uren op de bok van een vuur rode auto doorbrengt en daar bij loeiende geluiden aan een voor hem geplaatste sixrene ontlokt een brandweer knecht alzo klaagt vuur en vlam over het feit, dat bij het uitrukken van de Santpoortse brandweer de halve wereld hem voor de voeten loopt. Fietsende kinderen versper ren hem het pad naar de brand, nieuwsgierige burgers trossen tesaam op de weg en de chauffeur houdt dooxdo- pend zijn hart vast dat er iemand onder de wielen ver dwaalt. "Weten deze in-de- weg-lopers wel, zo buldert hij, dat bij het uitrukken der brandweer een iegelijk gehou den is, om x-uim baan te ma ken exx minstens honderd me ter op te krassen? ('t Staat in de wetboeken). Voorstel Lampenier: „Straal op de waterleiding." Huisvuil-.gefoeter Er is verbolgenheid aan de Dx-iehuizer de Genestetlaan over het feit, dat de gemeen- tei-einiging op Goede Vrijdag niet langs de huizen is komen bellen om het afval van drie dagen in ontvangst te nemen. „Hoe moet dat nou" vraagt een knecht verstoord „de mensen kunnen het haast niet uithouden met al dat vuil, als de auto's niet op tijd langs komen". Lampenier heeft ex- met een der x-eine voogden over geconfereerd en die zei, dat Ket altijd zo gegaan is op Goede Vrijdag. En dan helpt de reixxiging later een handje door ook de niet-uniforme eminers, waarixi het opge hoopte vuil wordt gegooid, te legen. „De mensen smijten het op gehoopte vuil ergens xxeer" zegt de knecht. „Dat is erg ondeugend" merkt de voogd op, „en zulke mensen doen het altijd, als ze vuil over hebben. Nette mensen weten wel een oplos sing" meent hij. Lampenier stelt voor, de x-einigingsman- nen hun Goede Vrijdag te gunnen en er een kleinigheid voor over te hebben. En in geen geval de zaak maar er gens neer te kiepen. De ziekte der 140 Met treurig gekraak van oude takken sneuvelen dag op dag de Velsense iepen en dat is om hard te huilen. Toch valt er weinig aan te doen, want deze iepen zijn patiënt en als ze niet worden omge haald, steken ze de gezonde buren aan. In totaal 140 iepen gaan in Velsen de moe de kx-uin tegen de wereld vlijen onder meer in Vel- ser-beek. Als de Plantsoen dienst daar nu staandebeens. kleixxe iepj es neerpoot, zoals velen graag zouden zien, wordt het over tien jaar een raar gezicht langs de Velsense dreven een soort toonlad der van boomkruinen met veel diepe bassen en hoge tonen dus. Eerst laten uitzie ken en dan opnieuw planten allemaal tegelijk is de beste oplossing. Al duurt het wat langer en kijken we daar door geruime tijd tegen dat ongelijke muziekstuk aan. Wijsheid bedrogen Lampenier kan zich nau welijks vex-enigen met de zui nigheid, die Tante Spoor aan de halte Zeeweg bedrijft. De bomen-opdraai-installatie is sinds kort naar de Westkant, dus vlak bij het stenen ge bouwtje, waar de kaarten worden gelegd, vei-plaatst en nu mag de opdraaier alles tegelijk doen: kaartjes ver kopen, kaaxdjes innemen en bomen openzwengelen. Behalve medelijden met de man in quaestie heeft Lampe nier te doen met het wegver keer, dat onder dit „eenmans- regiem" te lijden heeft maar zijn bescheiden mening althans. Zij zullen wel belas ting betalen. In zilveren gloria Bij bakker Jac. Gorter aan de Kennemex-laan is het 15 April feest: Blok staat er die dag 25 jaar achter bakplaat, de weegschaal en voor de oven. Hij kwam als banket- bakkex-sleexding en heeft zich zelf tot een nijver vakman ge bakken zogezegd een stuw kracht voor het jonge perso neel. Als bedrijfsleider bakt hij nu nog dag-in, dag-uit mee. Lampenier wenst hem nog vele troggen-vol toe; want hij is van het goede deeg ge kneed, deze Blok. LAMPENIER. „Euphonie", de levenskrachtige Concert op 25 April Niettegenstaande vele culturele instel lingen in Velsen het loodje legden, heeft het Symphonie-oi'kest Euphonie zich door de jax-en heen weten te handhaven. In Januari 1918 geboren als klein strijk- ensemble groeide het ledental alras van twaalf tot 21 en behax-tigden 50 inwoners van Velsen de belangen van het orkestje als donateur. De namen van dokter Oos- terwijk en van de heer De Wit zijn nauw vei-bonden aan Euphonie. Het werk van het strijkcnsemble bestond hoofdzakelijk in het geven van tuincon- certeix en het medewerken aan feestavon den van verenigingen. Door aankoop van een orgel en een piano wex*d het stx-ijkje omgezet in een salonorkest. Had eex"st de heer Van Tienen de leiding, van Juli 1921 tot November van dat jaar zwaaide K, Kerkhof er de scepter. Zijn werk wei'd overgenomen door Marinus Adam, die zowel zijn muzikale als zijn paedagogische gaven in dienst van de Velsenax-en stelde. Aan hem is het te dan ken dat Euphonie uitgroeide tot een syrn- phonie-oxdcest dat de stox-men heeft kunnen weei'staan. Adam heeft zijn werk aan Euphonie vooi-tgezet tot Juli 1939, in volle harmonie met een homogeen bestuur, waarin vooral de hex-en Visser, Dreyer en Rijpma de stu wende krachten waren. In Maart 1923 wex-d het eerste jubi leumconcert gegeven. Een slag voor de spelers was de brand in Tivoli in 1925, waax-bij or-gel, piano en andere bezit- tixxgen verloren gingen. Gelukkig dekte de vei'zekering de schade en zo kon men toch nog deelnemen aan het festival in Ostexxde in datzelfde jaar. Tijdens het jubileumconcert in 1928 boden de donateurs het gezelschap een stel pauken aan, wat het geheel zeker ten goede kwam. In Apx-il van dat jaar werd een adspirantenox'kest opgericht, waaruit in later jax'en vele leden de bezetting van het grote orkest aanvulden. In 1931 deed zich de eerste terugsla; van deheex-sende cx-isis gevoelen en in 1934 kwam het dieptepunt: er bleven nog slechts twintig leden over. Ondanks dit alles wist Euphonie op het Artis-festival in 1936 een eerste prijs te behalen. Het vierde lustrum werd gevierd ïxxet een balletavond in „De Pont", waar Tilly Sylon (mevrouw Adam) en haar leerlin gen optraden. In 1939 moest Adam zijn dirigentschap opgeven wegens drukke werkzaamheden bij de H.O.V. en aan het H.O.V.-koor, en kwam de heer Kex-khof weer op het po dium. Kerkhof wist mede door zijn buitenge wone tact en muzikaliteit de dilletanten vooruit te helpen. In 1941 en 1942 werden twee concerten gegeven en daarna kwaxn een tijd van gedwongen rust, wegens het negeren van de Cultuurkamer, Met 21 leden wex-d in October 1945 weer gestart onder leiding van de heer W. Rettich (Kex'khof was iixmïddels overdeden). In Maart 1949 nam de heer Jac. Stoffer de leiding over. Thans telt het orkest weer 30 leden. Hard wox*dt er gewekt en op 25 April zal Euphonie wederom concerteren. Voor deze avond is de medewerking verzekei'd van Gijs Beths, die het vioolconcert van Beet hoven ten gehore zal brengen. „Het Heilig Jaar" Voor de mannelijke leden van de R.K. parochie St. Joseph wordt Dinsdagavond in het gymnastieklokaal der R.K. meisjes school aan de Corverslaan een vergade ring gehouden. In deze bijeenkomst houdt pater Van der Vrande een inleiding over „Het Heilig Jaar". Speldjesdag voor R.K. militairen Zoixdag wordt ten bate van de lande lijke organisatie Katholiek Thuisfront in de St. Joseph-pax-ochie de jaaxdijkse speldjesdag gehouden. Van deze Noord-Velser parochie ver blijven thans nog dertien militaix'en in Indonesië. Dx-ie militairen zijn inmiddels thuisvarende. STORMVOGELS NAAR VOORHOUT Zaterdag speelt het eerste elftal van Stox'mvogels te Voox'hout een wedstrijd tegen een KNVB Bollenstreekelftal. STORMVOGELS 3 SPEELT NIET De wedstrijd ADO 2Stormvogels 3. die de Vogels het kampioenschap zou kunnen opleveren en Zondag a.s. gespeeld zou wor den. is uitgesteld in verband met het spelen van een oefenwedstrijd door het Afdelings elftal. Toneelavond Kajotters Onder regie van de heer A. Bruinenberg voex-en de Santpoortse Kajotters Zondag 23 en Maandag 24 April in café Zomer- lust te Santpoort het toneelstuk „Braak land" van Lambert Melissen op. EN DER MEEST-OMSTREDEN naar de mening van velen ook belang rijkste problemen in de IJmuidense vishal is op dit moment weer de vraag over het tijdstip vaix lossen. Dat is al lang zo geweest tijdens het haringseizoen wox-dt het px-obleem begrijpelijkerwijs ac- cuixt om later weer enigszins in te slui meren. Maar xxu vaart de IJmuidense visserij over slechte gronden. Alle zeilen moeten bijgezet worden, an ders strandt het schip. Misschien is de bezaan, die het op de wind xxxoet houden, wel juist dat lossingsuur, Stel eens even voor, wat de dix-ecte ge volgen zouden zijn van een uur eerder lossen en daarmee dus een uur eerder af slaan: de vis zou zoveel vroeger verzonden kunnen woi-den, de opvangregeling en de ovex-blijvende vis. de industrie en de han del zouden eerder op de dag weten waar zij aan toe zijn en vooral: het product zou eerder bij de klant zijn. De voordelen die hier voor de afzet aan kleven, zijn na enig nadenken gemakkelijk te peilen. Nu de keerzijde: de werknemers. Het is best voox- te stellen, dat een nog vx-oeger lossingsuur bij voorbaat een slechte ontvangst geniet. Om twee uur op- staaxx, elke mox-gen weer, is geen pretje. En zoals de vex-houdingen nu liggen staat het te bezien, of dit offer te vei'goe- den is met een bevredigende clausule in de ai'beidsovei'eenkomst. Toch: de toe komst van dit visserijbedrijf is in hevige mate gemoeid met het tijdstip van lossen. Het zou geen kwaad kunnen, als de ver antwoordelijke mensen aan weerskanten dit probleem nog eens terdege oxider de loupe nemexx. UW RADIO DEFECT? VISSERSEINDE 24 SPAARNDAM TeL K 2564-285 ZEEWEG 361 VELSEN Agemda voor Velsen ZATERDAG 15 APRIL: Thalia, 7 en 9.15 uur: „Kapitein van Castilie". Rex, 6.45 en 9.15 uur: „De gestolen Mona Lisa". ZONDAG 16 APRIL: Thalia, 3 uur: „Mijnheer de gouvernante". 7 en 9.15 uur: „Kapitein van Castilie". Rex, 3, 6.45 en 9.15 uur: „De gestolen Mona Lisa". MAANDAG 17 APRIL: Thalia, 8 uur: „Mijnheer de gouvernante". Rex, 8 uur: „De gestolen Mona Lisa". OPZIENBARENDE VINDING van de laatste tijd de als kinder- en als wandelwagen te gebruiken. Chique en modern Zeer practisch, en dan tegen een prijs die U anders voor een kindex-wagen alleen zou moeten betalen. De prijs is 142.50 Verkrijgbaar bij: VOOR DE BABY Burgerlijke stand Velsen GEHUWD: T. Schol en J. F. van Domse- laar, Zoutmanstraat 9 I, IJmuiden-O.; M. J. van der Meij en M. C. Wigchei-t, Overbildt- weg 8. Santpoort; J. Engelhart en E. Bekker, Stolstraat 3 bv., IJmuiden-O.; W. Veldman en Th. van der Voort. Trompstraat 104, IJmuiden-O.; A. van der Steen en A. Ros, Enschedéstraat 31. IJmuiden. GEBOREN; C. E. Kistenmakerde Groot, d.. Hofdijklaan 30, Driehuis; M. Koelemeij Schuijt, z„ W. Pastoorstraat 6, Beverwijk; P. WittemanSchol, z.. Tussenbeeksweg 62, IJmuiden-O.; E. A. Ringers—Sieraad, z., Kle verlaan 42, Haarlem; M. van Hooff—de Ruij- ter, z., Tussenbeeksweg 38, IJmuiden-O.; B. de JongeAppelo, z., Buitenkwartier 51, Zwartsluis; D. GlasKleijn, z., Kompas straat 45, IJmuiden; I. A. Dijkstra—van Kampen, d.. Eksterlaan 19, IJmuiden-O.; A. G. van SchotenAaröenbui'g. d.. Dwarsweg 3, Velsen; W. A. VerwoerdKuiper, d., Meei'weidelaan 1, Velsen-N.; A. Veldman kampen, d., de Ruijterstraat 78, IJmuiden- Oost; M. E. PaardekoperBletting, z., van Dalenlaan 15, Santpoort; H. Alders—Scha- vemaker, z., Binnenstraat 7, Velsen-N. OVERLEDEN: R. de Waal, 69 j., echtge noot van N. Laan, Geelvinckstraat 125, Vel sen-N.; B. van Beilen, 2 d„ d. van A. van Beilen en M. Oudendijk, Tuindersstraat 89, IJmuiden-O.,H. J. Homan, 73 j., weduwnaar van C. P. van Dijk, Kompasstr 5, IJmuiden. ONDERTROUWD: M. Th. van den Akker. J. P. Coenstraat 119. IJmuiden en A. P. de Vlugt, van Linschotenstraat 13, IJmuiden; W. A. Dekker, Bloemendaalsestraatweg 151, Santpoort en L. van der Veldt, Vlugthoven- straat 24, Santpoort; J. C. van Leeuwen, Cederstraat 42. IJmuiden-O. en D. J. Lanser. Hagelïngerweg 200, Santpoort; j. A. Len- gers, Hoflanderweg 3, Beverwijk en J. M. van Roon, van Diepenstraat 44, Velsen-N.; H. van Deurzen. Megen, Haren en Macharen en F. Acda, Helmsiraat 1 rd. IJmuiden; P. Westei-, Velserduinweg 156, IJmuiden-O. en N. Muije, Seinpostweg 29. IJmuiden, toek. adres: Seinpostweg 29, IJmuiden; J. P. Ver straten, Anjelierstraat 17 I, Amsterdam en E. Boontjes, Bestevaerstraat 12, IJmuidcn-O.; C. H. G. Ligtelijn, Fazantenlaan 5, IJmui- den-O. en K. Muda, Lindenstraat 11, IJmui- den-O.; J. Zuiderduijn, Hoofdstraat 109, Santpoort en C. Kwaak. Ahornstraat 40, IJmuiden-O.; P. Braggaai', de Sitterlaan 125, Leiden en N. A. van Dorp, Kanaalstraat 182, IJmuiden, toek. adres: De Sitterlaan 125, Leiden; W. A. Dolleman, Wüstelaan 59, Sant poort en T. IJff, Buitenhuizerweg 13. Velsen, toeL adres: Noordoostpolder, Castelèynsweg WIELRIJDER ONDER OPLEGGER Twee wielrijders raakten knel op de Zeeweg, toen een truck-oplegger, die hen passeex-de, te vroeg naar rechts bijdraaide. De meest linkse wielx-ijder raakte met zijn voet onder het achterwiel van de oplegger.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 7