Midden Kennemerland heeft de lentetooi aangetrokken „Kinheim" liet ter jaarvergadering sombere klanken horen Tien thermometers verteilen waar nachtvorst de meeste schade kan doen Tuinders maken zich ongerust over Castricums uitbreiding Zaterdag 15 April 1950 Ook hier bloembollenpracht Kleine edelstenen in een kostbare zetting De duizenden, die dezer dagen op trekken naar de tooi der bollenvelden, beseffen vaak te weinig, welk een ver doken schat aan kleuren ligt uitge spreid in Midden-Kennemerland op de natuurlijke glooiingen van de Egmon- deh, langs de smalle asfaltwegen, die de geestgronden van Limmen door kruisen en rond Heemskerk. Toege geven: het is er minder groots en voor al minder aaneengesloten dan rond Hillegom en Lisse, maar de ..zetting" •van de edelsteen, die Midden-Kenne merland dit voorjaar werd, is er kostbaarder door geworden. Zie de velden hyacinten bij Egmond aan den Hoef met de molen van Egmond als achtergrond en de duinen als lijst fiets langs de velden die Valkering in Limmen met Keizerskronen en andere vroege tul pen beplantte en zeg dan nog eens, dat al leen de „echte" bollenstreek een bezoek waard is. Ook benoorden het Noordzeekanaal en rond Santpoort kent de bollenkweker het verschil tussen het jonge duinzand en het oude zand. Het ..jonge" zand. dat omstreeks het begin der jaartelling langs de Neder landse kust werd gevlijd heeft een hoger kalkgehalte en het oude zand bevat meer humus; Egmond bijvoorbeeld is op ..jong" zand gebouwd en bij Limmen is de grond vele duizenden jaren ouder. Wat dat be treft is er geen structueel verschil tussen de geestgronden van Midden- en van Zuid-Kennemerland, want Lisse bijvoor beeld is „oud", Noordwijk daarentegen „jong". Erfenis van het verleden Het onderscheid tussen de twee stukken van de Nederlandse geestgrond ligt veeleer in de manier, waarop onze voorouders haar bewerkten. Het grootgrondbezit van vroeger eeuwen liet zich aan de Midden- Kennemer duinstrook bitter weinig gele- 'gen liggen en de schoonheid, die daar door de vrijwel natuurlijke staat wordt teweeg gebracht, is dan ook een bittere erfenis voor de tuinder. Want juist door die glooiingen is de waterstand een on controleerbare grootheid geworden bij Lisse daarentegen, waar de bollengrond systematisch geëgaliseerd werd, kan het grondwater juist nauwkeurig in de hand worden gehouden. Vandaar dan ook, dat de velden om Lisse en Hillegom bijna zon der uitzondering met bolgewassen beplant konden worden en de gronden van Midden Kennemerland slechts af en toe. Wat voor de betrokken kwekers allerminst prettig is, maar het landschap een zeldzame charme verleent. Nu iedere dag veiling Nu de spinaziecampagne een aanvang neemt wordt met ingang van volgende week iedere dag markt gehouden. Bovendien houdt men Zaterdagmiddag een „monsterveiling", d.w.z. Zaterdags middags wordt de spinazie op monster ge veild; deze wordt dan 's Maandagsmorgens vroeg geveild. Bonte Cabaret-Show-avond Onder de titel „Bonte cabaret show avond" zal het gezelschap van Frits Scha kels op Donderdag 20 April in het Luxor Theater voor het voetlicht komen. Behalve Frits Schakels verlenen onder andere de accordéonnist Johnny Meyer, Paoliny en Willy Brands hun medewer king. Jeugddienst Op Zondag 16 April zal in de Grote Kerk te Beverwijk weer een jeugddienst worden gehouden. Voorganger is ds. A. Oskamp uit Heemstede. Ook deze maal zal het gemengd dubbel kwartet onder leiding van de heer H. van Dijk weer medewerking verlenen. Spinazie-stroom begint - gelukkig langzaam - te vloeien Koel weer redt de tuinders van een lawine Iedere marktdag in Beverwijk wordt de aanvoer van spinazie nu groter. Gelukkig bluft het koel weer zodat de markt niet overstroomd wordt en het binnenland alles kan verwerken. De prijs loopt geleidelijk op: zo werd cr Vrijdag tot 49 cent per kilo voor deze groente betaald. Rabarber, waarin een groot aanbod is, varieerde van 1021 cent per bos. Witlof begint in aanvoer te minderen, hetgeen in de prijs al heel goed te zien is; deze liep namelijk op tot 38 cent per kilo. Bloemkool wordt nu door enkele kwekers aangeboden en er wercl tot 74 cent per stuk voor betaald. Sla blijft eveneens prijzig, hiervoor betaalde men van 1427 cent per krop. Radijs van onder het glas neemt in aanvoer af en komt er nu een mooie partij aan de markt dan wordt er prompt tot 10 cent per bosje voor betaald. Winterpro- ducten ziet men weinig meer. Optimisme bij Flora De verwachtingen op de bloemenveiling waren in de week na Pasen niet. al te hoog gespannen, maar dit is geheel anders uitgekomen. Er was een vrij behoorlijke aanvoer met over het algemeen hoge prijzen. De tulpen zijn op het ogenblik van goede kwaliteit, soorten als Motherday. Kansas en Elisa beth brachten het alle boven de 80 cent per bos. Beneden de 40 cent was er zelfs niet veel te koop. De gele narcissen hebben weer daan: er komen nu grote partijen tros- narcis en Ornatus-soorten die allemaal hoge prijzen noteren: er werd van 1541 cent per bos betaald. Irissen zijn schaars en duur. Wedgewood, White Excelsior en Yellow Queen brachten er 95145 cent per bos op. Anemoon The Ca en komt in gróte par tijen, er werd van 1845 cent per bosje voor betaald; Fulgens gingen tot 160 cent. Potplanten komen in diverse soorten; er zijn Hortensia's, Azalea's, Geraniums en Begonia's en er is veel vraag naar. Kistjes perkplanten zoals violen, primu la's en kransen gingen voor een prijs van 80155 cent per kistje van de hand. Jaarvergadering „St. Eloy" Onder leiding van de heer G. Langendijk heeft de afdeling Beverwijk van de Neder landse Katholieke Metaalarbeidersbond „St. Eloy" haar jaarvergadering gehouden in het K.S.A.-gebouw. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer H. Boumans bleek dat de afdeling 611 leden telt. De secretaris die zich niet meer beschikbaar stelde ontving voor zijn vele werk in het belang der vereniging een schilderij. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer H. Rijs. De penningmeester kon een voordelig saldo van ƒ1149.71 vermelden. De aftredende bestuursleden de heren J. Toman, Chr. Sturk en J. Duin werden herkozen. Als nieuw bestuurslid werd de heer H. Woumans gekozen. Tot lid der controle-commissie werd be noemd de heer Zonneveld. Agenda voor Beverwijk ZATERDAG 15 APRIL Kennemer Theater. 7 en 9,15 uur: Hotel „au grand balcon". Luxor Theater. 7 en 9,15 uur: Song of India. W.B. Theater. 8 uur: Stalen haaien. Corso Theater (Castricum). 7,15 en 9,30 uur: Boulevard der hartstochten. ZONDAG 16 APRIL Kennemer Theater. 2,30, 4,30, 7 en 9,15 uur: Hotel „au grand balcon". Luxor Theater. 2,15, 4,30 7 en 9,15 uur: Song. of India. W.B. Theater. 2,30, 4,30 uur: Het duiyels- paard: 8 uur: Stalen haaien. Corso Theater (Castricum). 2 en 4,15 uur: Jungle Jim; 8 uur: Boulevard der hartstochten. MAANDAG 17 APRIL Kennemer Theater. 7 en 9 uur: Hotel „au grand balcon". Luxor Theater. 7 en 9,15 uur: Song of India. W.B. Theater. 8 uur: Stalen haaien. Corso Theater (Castricum). 8 uur: Jungle Jim. Cisleren njn de rondvaarten per trekschuit langs de bloeiende bollenvelden weer begonnen. De eerste tocht was gratis voor de jeugd. Passagiers en schuit waren met slingers getooid. De tuinders zijn benieuwd Experiment ten gerieve van de „waarschuwingsdienst" en van de wetenschap De jaarvergadering van de juist dertig jarige voetbalvereniging „Kinheim", wel ke Vrijdagavond in haar clubhuis-café „De Tunnel" aan de Wijkerstraatweg is gehou den, is in een opvallende pessimistische sfeer verlopen. De situatie van cle verschil lende elftallen in de competities tekent zich weinig hoopvol af, speciaal het eerste en derde elftal der seniores en de B-ploeg der adspiranten laten het er lelijk bij zitten. De heer E. Sanders, voorzitter, gewaag de in zijn opening al van de sombere stemming en vond het teleurstellend, dat van de 150 leden slechts een derde deel ter vergadering was. Hij wees dan ook op het feit, dat een voetbalvereniging slechts in de publieke belangstelling kan blijven, als deze ook onder de leden goed is, vooral ten aanzien van de training, die door de Kinheimers schromelijk werd verwaarloosd en die zelfs moest worden gestopt wegens onvol doende belangstelling. Het uitvoerige jaarverslag van de heer J. H. v. d. Wateren, secretaris, memoreer de het overlijden van de leden Jacq. Hout en J. de Graaf en herinnerde aan A. v. d. Steeg, die sedert 2 Januari 1949 door een ongeval te Den Helder nog steeds in het ziekenhuis verblijft. Het degradatiegevaar van het eerste elftal blijft door zieke spelers zorgen baren. De speelveld-misère werd door het terrein op „Tusscnwijk" opgelost. Hoewel het ledental groeit, was de secretaris over de jeugdafdeling niet optimistisch. Op 22 December 1949 verkreeg Kinheim de Koninklijke goedkeuring. Van de trai ning werd een somber foeeld opgehangen; deze werd gestopt. Tussen de vereniging en de Supportersvereniging „Geel Zwart" bestaat een uitstekende verstandhouding. Voorts werd herinnerd aan de deelneming aan twee tournooien en volgden de weinig rooskleurige overzichten van de elftal- veri-ichtingen. Het jaarverslag lokte een uitvoerige gedachtenwisseling uit. Dank zij het beheer van de penning meester, de heer W. v. d. Star, sloot de kas in ontvangsten en uitgaven op een be drag van 3.537,02. Het nadelig saldo over 1949 van 144,44 kon door het saldo van vorig jaar worden omgezet in een voordeel van ƒ207,91. De elftalcommissie zal bestaan uit de heren C. Boot, J. Stals, O. Kuilenburg, A. Redeker en E. Diepgrond. In plaats van de aftredende commissaris de heer P. Rem nam de oud-voorzitter, de heer F. A. v. d. Kant, weer zitting in het bestuur. De Zaterdagmiddag-commissie wordt gevormd door de heren C. den Otter en D. Dubbis en de Jeugdcommissie door de heren E. v. d. Wal, C. Berrevoets, P. Bie renbroodspot Jr., D. van As en A. Snijders voor de adspiranten en R. Boerkool en W. Zonneveld voor de junioren. Van bestuui-szijde werd medegedeeld, dat van de onfortuinlijke eerste elftal speler A. v. d. Steeg, die thans te Amster dam wox-dt verpleegd, gunstige berichten zijn ontvangen, Het dertigjarig bestaan zal met een feestavond in gebouw „Con- coi'dia" op 20 Mei worden gevierd. Tien tuinders in de omgeving van Bever wijk en Heemskerk zullen zich de komende dagen cn vooral ochtenden buigen over een minimum-thermometer, die als een ijl, gla zen streepje in hun aardbeienveld ligt op een „brugje" van metaal. Zij rusten op droge, natte en middelmatige gronden of om in de terminologie van de streek te blijven op de „lichte" en de „zware" geestgronden. Hun bevindingen gaan via de proeftuin aan de rijksweg naar het KNMI in De Bilt en zullen waardevol materiaal opleveren voor de practische uit werking van de .jiachtvorstwaarschu wings- dienst", welke dit KNMI in nauwe samen werking met de Rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst bezig is op te bouwen. Zowel ten gerieve van de kwekers als in haar eigen belang. De nachtvorst is een probleem, omdat zij zo onberekenbaar is, van zovele factoren afhangt en zo ontzaglijk veel schade kan aanrichten. Dat laatste kan weer voelbaar worden als over twee, drie weken de jonge bloemknoppen van de aardbeienplantj. hun witte bladen gaan ontvouwen en één nachtvorst de natuurlijke ontwikkeling een voor de kweker rampzalige slag kan toebrengen. De nachtvorst is echter ook een „weer kundig" probleem voor het KNMI dus en dit instituut heeft met beide handen de gelegenheid aangegrepen om twee heren te dienen: de wetenschap en het bestaan van de Kennemer tuinder-. Waar is het het koudst? De kostbare minimum-thex-mometers, die nu op tien centimeters boven de aarde zijn opgesteld zullen moeten uitwijzen, waar cle nachtvorst het felst toeslaat. In theorie is allang bekend, dat de clx-oge of wel „lichte: grond veel meer te lijden heeft van de nachtelijke temperatuursdaling tot onder het nulpunt dan de relatief vochtiger grond, maar als na vexioop van enige tijd voor de diverse gronden bekend is, hoeveel de tem- Riool langs de Kanaalweg Huiseigenaren moeten echter zelf in de kosten bijspringen De huizen aan de Kanaalweg, nummers 53 tot en met 97 lozen hun afvalstoffen op de voor die woningen gelegen sloot. Door het niet meer behoorlijk function- neren van de putten is deze sloot ver vuild en wordt er hinder door het ver spreiden van stank ondervonden. Verbete ren van de rioolafvoer is niet mcgelijk. B. en W. hebben echter een plan voor bereid tot het dempen en rioleren van be deelde sloot, waax-door de afvalstoffen verder van de bebouwing kunnen worden afgevoerd. De kosten daarvan werden ge raamd op 10.650. Aangezien de eigenaren van de betrok ken woningen met deze voorzieningen zijn gebaat het betreft volgens B. en W. een aangelegenheid, die door hen zelf, hetzij individueel, hetzij gezamenlijk had behoren te worden opgelost wordt voor gesteld van hen een baatbelasting te hef fen. Deze ka.n berekend worden op glo baal drievierde deel van de totale kosten bedraagt dan gedurende 20 jax*en 2,94 per m' bebouwd terrein met de daai-bij behorende erven. Deze termijn is gelijk aan die voor de financiering van de kesten, verbonden aan de aanleg voor huisrioleringen en daarbij behorende voorzieningen. In aanmerking genomen de onbebouwde terreinen, waarvoor geen belasting is verschuldigd, zal ongeveer 55 pet. van de totale kosten door deze ïief- fing kunnen worden gedekt. peratuur daar precies daalt, zal de rxacht- vorstwaarschuwingsdienst met veel meer effect kunnen werken: de tuinder weet dan tenminste welk perceel het eerst afdekking xxodig heeft. Deze dienst, waar wij reeds eerder een uitvoerige publicatie aaxi besteedden, is zo simpel mogelijk geoi-ganiseerd: elke avond wordt uit Kennemex-land contact gezocht met De Bilt, waar men aan de hand van de laatste gegevens een weersverwachting geeft, daarbij rekening houdend met wol kenvelden, uitstraling en door de ther mometeraanwijzingen de vochtigheids graad van de grond. De geluidswagen van De Weyer rukt dan direct uit voor een rondrit door de tuinderscontreiën om de kwekers een gespecificeerde nachtvox-st- verwachting over te brengen. Alles is echter nog in een experimenteel stadium, ook voor De Bilt, en als Maandag deze nieuwe dienst in werking treedt, zal de praktijk moeten leren, in hoeverre zij dienstbaar te maken is aan de belangen van kweker en meteorologie. De tuinders zijn benieuwd Heemskerk „Heemskerk Vooruit" in feestvergadering Het winterseizoen is bijna voorbij en het is een seizoen geweest, waax'in vele problemen aangaande het boex-en- en tuin dersvak besproken zijn, aldus de heer R. de Ruijter in zijn openingswoord van de algemene feestvergadering, welke door de R.K. Tuinbouw Studieclub „Heemskei'k Voox-uit" Vrijdagavond in café „Damave" werd gehouden. Door een keur van des kundigen zijn vele Aangelegenheden toege licht en uiteengezet en spreker hoopte dat al wat geleerd werd in de praktijk zijn nut zal afwerpen. Op het ogenblik staan ruim 70 leden in geschreven. Nadat de seeretaxfs de heer O. de Ruijter de notulen had voorgelezen, werd de feest- vex-gadering geopend met een pittige mars en het programma duurde tot laat in de avond voort. Strawberries speelt om de Kennemerlandbeker Het eerste herenelftal van Strawberries speelt zijn laatste competitiewedstrijd en reist daaiwoor naar Amsterdam. Het derde elftal van de Amsterdammers behoort tot de zwakkere elftallen in de promotieklasse en er zijn dus voor de Vel- senax-en goede kansen op eexx overwinning aanwezig. De reserves nemen in Zandvoort deel aan het tournooi om de Kennemerland- beker en zullen het temidden van de promo- tieklassers en enkele tweede klassers niei gemakkelijk krijgen. In Bloemendaal worden de wedstrijden voor de B-afdeling vex-speeld en Straw berries III mag in staat geacht worden ernstige aanspraak op de beker te laten gelden. De dameselftallen zijn alle vrij. Het meisjeselftal heeft Donderdag deelgeno men aan het Truidt Tex-wind tournooi. Aan dit tournooi namen elftallen uit alle delen van het land deel. De meisjes van Strawberries sloegen een goed figuur. Voor het spelen van de kwartfinale kwamen zij echter een punt tekort. Het elftal kreeg tenslotte nog een extra pluim voor hun fleurige groene overgooiers waarin zij wa ren gestoken. Velsen-Noord Het „gezicht" van de Wijkerstraatweg verandert De aanblik, die de Wijkerstraatweg in Noord biedt, herinnert nog steeds aan „Een aardige straat met een soms lande lijk aanzien." De leegten zullen echter spoedig worden opgevuld nu met de gx-ote panden van de winkelgalerij en de x-eeds begonnen zaken aan de Oostkant van de weg nabij de Watervlietstraat ook de hoek WijkerstraatwegHeirweg bebouwing krijgt, Het architectenbureau Bleeker en Wijt zes te Beverwijk heeft namens een zestal herbouwplichtigen aan de aannemers firma D. J. M. Hienkens te Beverwijk op dracht gegeven tot het bouwen van zes woningen langs de Wijkerstraatweg ten Noorden van de Heirweg. Met het zetten van de werkketen is Vrijdag een begin gemaakt. Op de plaats ongeveer waar voorheen aan de Heirweg het postkantoor stond gaat ook de heer W. Berghuis, die als evacué in Beverwijk terecht kwam, twee woningen in eigen beheer bouwen. Dit geschiedt eveneens onder architectuur van de heren Bleeker en Wijtzes. „Watervliet" wacht op een tweede kampioen en wellicht zelfs op een derde De korfbalvereniging „Watervliet", die in haar eex-ste twaalftal x-eeds een kam pioen bezit, wacht nu op het kampioen schap van haar vierde twaalftal in de Haax-lemse Kox-fbal Bond en mogelijk be staat een zelfde kans voor het derde twaalftal. Daar Watervliet 4 tegen Haarlem 3 met slechts 10 revanche nam voldoende om op de drempel van het kampioexxschap te komen en de grote concurrent Oost hoek 3 niet speelde, moeten de groen gelen thans afwachten of Oosthoek 3 Zon dag tegen Sport Vereent 4 verliest of ge lijk speelt. Is dat het geval, dan gaat de ere-vlag in de mast. Watervliet 3 moet thuis van de zwaar ste x-ivaal Oosterkwartier 4 winnen om eveneens kampioen te kunnen worden daar dan slechts de ontmoeting met Haar lem 2 rest. Van de adspiranten ontmoeten elkander Watervliet a en Nieuw Flox-a a. De voorronde om de Nieuws van de Dag bekerwedstrijden brengt Watervliet I Zon dag in het. veld tegen Aurora te Haarlem. Watervliet I komt uit met de dames J. v. Vught, M. v. d. Plas, T. Gieze, R. Wey- mar, C. Broeksma, W. Jansen en de heren R. Velthuys, J. Broeksma, R. Bex-gsma, H. Gieze, M. v. d. Brink en B. de Heer. Santpoort De bekers van Schakend Santpoort De partijen om de bekers van de Schaak club „Santpoort" werden weer voortgezet. Groep III raakt, zo langzamerhand uitge speeld. Er resten nog 1 a 2 partijen per man. Zodx-a de bekerwedstrijden zijn afge lopen wordt een aanvang gemaakt met de ladder wedstrijden. De uitslagen van de ge speelde partijen zijn: groep 1: Brugman Gordijn 10, HaanappelW. Schuurman 01, G. Schuux-manBilder VzY>, Par doenPels 01, dr. M. de GrootElffe- rich 10, Schweitzer-Vosman 10. Groep II: BaljetHoman 01, v. DuinHouter man 01, SterkOosterling 01, Spook Vulling 01, EnklaarNederlof 10, v. DijkJ. Hoogzaad 01. Groep III: Leys- mav. d. Blom y,v. Dongen—Hulmer 10, Winters—Kaan 0—1, Wennisv. d. Blom 01. Nieuwe schaakkring „Santpoort" heeft besloten zich aan te sluiten bij de op te richten Mid-Kennemer- land-Schaakkring, welke organisatie zich ten doel stelt het schaken in Midden- Kennemerland te bevordex-en en het con tact tussen de verenigingen onderling te vergroten. Hiertoe zal onder andere een persoonlijk- en een club-kampioenschap worden georganiseerd. Wij ontvingen de eerst* KHAKI ÏONGENSPAKjtt („BEVA" kwaliteit, S v. jongens van 6-ir -R% A ha Pril»■■ƒ.11.75 mct50c, Gerard van Praa; Vraagt |ch. OECUMENISCHE JEEGDDlrv. In de Oecumennische JeM? SI Zondag te Velsen wordt gehmJ nsl- voor ds. Beukema maar d - '^i'- m 1 BINNENGEKOMEN EN VE emeritus-Luthers predikant' t0' Ji Si!tï lE fJinuii- Binnen 14 April: IJM 71 i>,„ rederij Bloemendaal. met vis Naar zee 14 April: IJM q', IJM 6 Norma Maria; IJM 9 Haad „Kapitein van Castilie" Samuel Shellabarger laat in „Captain from Castilie" een J'Z «es van moed en avonCeS' de Spaanse Inquisitie de revue» - welke in de gelijknamige Tyrone Power als centrale f.am'. knappe wijze zijn weergegeven. JJ! Henry King heeft van deze uS episode uit de Spaanse koloniale <2 denis een rolprent weten te vermat die de liefhebbers van een ttnfeg Tyrone Power in Captain jrom Citf sensatie en wat zoete (soms te zoete) mantiek zeker zal bevx-edigen. Hoewel de film hier en daar wai a tempo verliest, waardoor zij aan spann^j verliest, kan het geheel zeker aantreft», lijk genoemd worden. Het spel van Tyra Power staat op een hoog plan. In Peters heeft deze acteur een charms tegenspeelster die haar rol volkomen hal; begrepen. De vele fraaie natuyropMia geven aan deze film een bijzonder k; ter. Maandag, Dinsdag en meldt het programma van het Th» theater de amusante film „Mijnheer Gouvernante", waarin Robert Yoih, Maureen O'Hara en Clifton Webb i hoofdrol vertolken. Een kostelijke kinds waarin humor en ironie de bovenka voeren. Een bijzonder blije en gezor.:- humoristische film, die de liefhebbers va de onbezorgde lach niet mogen verzufea Op het raadhuis in Castricum vond de installatie plaats van de contactcommissie voor de land- en tuinbouw, die bedoeld is om de belangen van de onteigenden wegens de gebiedsuitbreiding te behartigen. De vooi-lopige commissie bestaat uit de consulent ir. v. d. Helm en een drietal leden, de heren J. Dijkman, C. Theisling en C. J. Baltus. In zijn installatiex-ede deelde burgemees ter C. F. Smeets mede, dat onder de boeren en de tuinders veel onrust heerst over het uitbreidingsplan van Castricum. Voor de L.T.B. is dit aanleiding geweest om stap pen te ondernemen om een meer represen tatieve vertegenwoordiging te krijgen in de uitbreidingscommissie opdat de land en tuinbouwers hixn stem kunnen laten horen en, op basis van wederzijds begrip, voor hun belangen op kunnen komen. De oude commisie was veel te „smal"; er zat slechts één tuinbouwer in. De com missie dient er echter rekening mede te houden, dat de schaderegeling buiten haar competentie valt, zo waarschuwde de bur gemeester. Hierna gaf hij een overzicht van de uit breiding van Castricum sinds 1945 en ont vouwde de plannen voor de toekomst. Hierbij bleek, dat de uitbreiding van Castricum uitsluitend zal gaan ten koste van tuingrond, daar de duinen, welke tot de provincie behoren, als recreatiecentrum behouden moeten blijven. Met betrekking tot de reeds afgehandelde onteigeningen is reeds veel critiek, te pas en te onpas, uitgeoefend op de gemeente. De heer Smeets toonde begrip voor de po sitie van land- en tuinbouwers en beloofde ales in het werk te stellen om door ver vanging van gronden de gevolgen van de onteigening te verzachten. Naar de Noord-Oostpolder Van de zijde van de L.T.B. werd er op- gewezen, dat vervanging kwantitatief on mogelijk is, maar dat er kwalitatief wel mogelijkheden zijn, zoals rationalisatie en intensivering van de land- en tuinbouw en het als bouwgrond in gebruik nemen van weidegronden. Daar er in de Noord-Oostpolder veel V-oorjaar in de polder Terrein ongeschikt bevonden De Vlaggendag 1950 zou in Castricum oorspronkelijk op het terrein aan de To renstraat worden gehouden. Door de omvang van het programma en de te verwachten belangstelling is het ter rein ongeschikt bevonden. Nu zal het Vi- tesseterrein gebruikt worden. vraag is naar veehouders beloofde de to- gemeester in principe mede te werken ia een eventuele transmigratie van veehoada naar deze polder, waardoor tuingrond Se* schikbaar zal komen. Van de zijde van de L.T.B. werden; gewezen, dat de commissie op een brede# basis geschoeid zal moeten, worden, den slechts één van de drie standsorganisaf» in deze commissie vertegenwoordigd is. Aangedrongen werd op bodemcarterg en op het treffen van tijdige maatregels om tot oplossingen te komen in ieder geve van onteigening teneinde de nadelen tot een minimum te beperken. H.R.C.—Vitesse Vitesse speelt Zondag om 12 uur in Helder tegen HRC. De ploeg vertrektip volgende opstelling: K. Zonneveld, doel; H. van Velzen s W. de Wild, achter; Th. Tromp, A. HJ lenberg en J. Tool, midden; F. Zonnevel A. v. d. Valk, F. Twisk, H. Hartogen!*, van Weenen, v. Jubilaris op de secretarie Op 18 April zal het 25 jaar geleden p dat de huidige hoofdcommies-waarixe©» secretaris op de secretarie te Castries kwam als leerling-ambtenaar. Al spoedig bleek, dat G. Louter een W» werker was, die bovendien zijn studie verwaaxdoosde. Reeds in 1933 werd oeP bilaris bevorderd tot zijn huidige bij het heengaan van de heer Essiflg. Naar welke dokter Zondag? Dr. H. J. van Nievelt, Mient 66. w foon 354. u, Zr. Meihuizen, Bakkumerstraat 41, w foon 530. Kerkdiensten op Zondag Ned. Herv. Gemeente. 10 uur ds. stra, em. predikant te Amsterdam. Geref. Kerk. 10 en 17 uur ds. S. Kornet. ryc Herv. Evang. Ver. 17 uur ds. v. d. Amsterdam W. Het beste slachtpaard Op de te Schagen gehouden veel?'f^. stelling behaalde een inzending van J. W. Huiberts uit Castricum ae prijs in de afdeling slachtpaarden. Veilingbericht De Castricumse veiling „Ons Belan= taalde Vrijdag de volgende PriJ;e I 21-36, witlof II 11-20, prei 2a. fl 44, sla 182IV2, rabarber 14—10.w alles in centen per kg.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 8