100.~ kosten DUREX In Castricum wordt het op den duur „goed wonen" Q Kort en Bondigj IJ muiden Hoole en Van Gnol Hebt U binnenkort huishoudzeep nodig? KLOKZEEP Sterk Sierlijk Snel pinsdag 28 April 1950 gebied voor Beverwijk—Velsen 4 „non voorzien in een grote plaats veel groen en zelfs twee tunnels p. gemeente «re toekomst- aemeente ver vooruit Het voor herbouw heeft opge- ai c-en plan bes!ag gekregen zal iJ' „Bbreidingsplan, dat n 1970 R®f Jmnen zijn. Deze plannen pit»» f' «r voorkomt, eigenlijk door ge herbouw zal de uitbreiding R"? - met zich meebrengen. Katnaim men de gemeente als castricum fabrieksstad" Be- U*flc en de uitbreiding, welke jk-Veten en eerd op rond (0 klaar za m0 meer dan het De uitbreiding zal in *JÏÏate richting geschieden en ^ÏÏïorlopig t°t de §rens K°oi" i!repte Groenelaan tot halverwege de ïJSeg en de spoorlijn en de Pf, t£ hoek van de gemeente, dm bijgebouwd wordt, zal vooral be- r ui arbeiderswoningen. Deze buurt F, .Sen worden door singels, lo- nl# fi tegenwoordige spoorsloot in .de van de Mient naar de Noord- FT-J rand van de gemeente. ^ohnek BrederodestraatStetweg perste Groenelaan zal in de na- bebouwd worden. De ont- binnenkort zijn beslag en UfSrW gebouwd worden. Raadhuis verhuist snre„w. krijgt ook een andere is de bedoeling, dat de Neder- kerk „vrij" komt te staan «"plantsoen en aan de kant van de iS gaat mettertijd een tehuis voor van Dagen verrijzen. Het gemeente nat meer naar het midden van het i ongeveer op het kruispunt Toren- ïSnoS'de Mient doorgetrokken in Noordelijke richting, waar een zal worden gemaakt met de bouw enkele middenstandswoningen. Het n belooft een overheersende rol in de ate gaan sPelen Een grote dree£ 1S Kateteerd, die gedeeltelijk de Klaver- öen gedeeltelijk een stuk grond ten van de Ruiterweg zal beslaan. 5 de gemeente komt een gordel van waarin de huizen met het front de buitenkant" komen te staan. ok de verbindingswegen worden vctóerd: Er zal een rechtstreekse finding Beverwijker Straatweg SEad komen, achter het Vitesse 3-jik langs en parallel aan de jesBosweg (die dus verdwijnt), uiant van de spoorlijn tussen de (M& School en de Bakkumer- ~j: Mr met aansluiting op de (HWaraeveldweg in de buurt van m Botst. Het snelverkeer zal dan to praciisch geen last meer hebben de spoorwegovergangen. Ai: 3» leerlingen der school is ook ge- si!: en voettunneltje zal hen onder deze efessweg doorvoeren naar de huidige pierstraat, hoek Vinkenbaan. ha andere steen des aanstoots, het lange witenaau de spoorwegovergang Vinken- ■Mient, zal in de verre toekomst ver- bëcen; een verkeerstunnel zal daar het liter onder de spoorbaan doorleiden en plantsoen aan de Ruiterweg tussen etenGeclvinekstraat is al om die reden Rtlt;d, ie derde tuimel, een voettunnel is ge fleerd onder het station N.S. door, die tilt al komen op een plein, waar het veilinggebouw zijn plaats zal vin- a vanwaar men de autobussen naar id en Castricum aan Zee wil laten ntlkcn. Dit plein komt n.I. uit op de jijteleerde snelverkeersweg naar Eg- ■L 6 strook lussen de spoorlijn en de hui st Dun en Bosweg zal grotendeels cul- Epad blijven. De „Zanderij" gaat CSibbollengrond verdwijnen. Hier zal ftdiel tweede elftal van C.S.V. fatpioen tot de nederlaag van SSV II tegen Uit gil is CSV II kampioen van de derde «van de Noordhollandse Voetbalbond en promoveert de ploeg automa ta aar de tweede klasse. dus het tweede succes van CSV ir teen. Kinderfeest y;5dagmiddag wordt in hötel Roozen- Castricum een groot kinderfeest ^Jseerd door het Haarlems Jeugd- - Onder meer zal opgevoerd worden: «Boniuren van Hein Kordaat". Veilingnieuws feWcumse veiling „Ons Belang" lj?, fandag de volgende prij- Njofl 19—31| witlof II 11—18, spi- 36; sla 119—21, sla II 12; alles in Ctn pcr kg_ Solistenconcours 65-jarig bestaan van de harmonie „Onderlinge Oefe- JWt op 16 en 23 April 1950 in Ooievaar" te Uitgeest een solis- gehouden. Op 16 April dingen ^"•cummers W. Jacobs, saxofoon- h^kNcbte, saxofoon-alt, J. v. d. SS- tenor en c- Stolk, saxo.- N-.. n mee- die samen een kwartet op 23 April zal H. Bakker uit- b' M®, Ui genoemde personen zijn lid da voor Beverwijk 18 April "«Kater. - 7 en 9 uur: Hotel EgM Man» -lm» uur: „Song of (Castricum) - 8 uur: Jungle ,W,t«ag 19 April Dinsdag. dan een villapark verrijzen, waardoor Cas tricum de forensenplaatsen Heemstede en Bloemendaal benevens een groot deel van het Gooi hoopt te helpen en het zelf een eerste klas Forensenplaats wordt. Tenslotte is er ruimte gespaard voor een R.K. kerk in Bakkum en een N.H. kerk in de Noord-Oostelijke wijk, en zeer binnen kort wordt aan de voet van de Papenberg een algemene begraafplaats aangelegd. Na reeds in Amerika tot het uitverkoren spel van alles wat nog in de jongenskiel gekleed gaat, te zijn geworden, gaat de „zeepkist" een triomftocht door Europa beginnen. Uit alle landen duiken berichten op van spannende zeepkisten-races en waardige heren houden zich dagelijks bezig met de problemen die deze nieuwe jongenssport opwerpt. Opvallend is dat men allerwege erop uit is dit amusement te reglementeren. Ook in Frankrijk waar de automobielclub van Parijs en omstre ken twee prototypes ontwierp, die men onder het welwillend oog van een „flic" en de voorbijgangers op de Place Ven- dome door de vijftienjarige Jean-Claude en de dertienjarige Pierre-Louis kan zien inrijden. Wellicht kan een Haarlemse jon gen die op 5 Mei aan de races van het Centrumcomité „Koninginnedag" wil mee doen, zich door deze Franse modellen laten inspireren. Beverwijk Prijswinnende amateurfotografen De Beverwijkse Amateur Fotografen Vereniging heeft de uitslag bekend ge maakt van- de op 31 Maart gehouden on derlinge wedstrijd. In totaal waren hier voor 75 foto's ingeleverd. De jury was samengesteld uit enige vooraanstaande leden van de fotokring „Eemland" uit Amersfoort. De critiek die deze heren op de foto's leverden was streng doch zeer zeker opbouwend. De voorzitter van de Beverwijkse Amateur Fotografen Vereni ging de heer G. Broertjes heeft de prijs winnaars Vrijdagavond in het clublokaal aan de Schans gefeliciteerd. De volgende leden verwierven een of meer prijzen: Klasse M: G. Broertjes, een eerste, twee de en derde prijs. Alle drie foto's van het interieur van de Grote Kerk te Alkmaar A. H. van den Akker een tweede en een derde prijs, respectievelijk een foto van het stadhuis en het Waaggebouw te Haar lem. Klasse A: J. P. van Amstel een derde prijs, landschapopname; P. van Venetiën. een derde prijs, deel van een oude boer derij. Klasse B: L. C. J. van Hattum, een eer ste, tweede en derde prijs, voor drie zee gezichten; W. P. Langendijk een derde prijs voor een „table-top"-foto. W. Natte een eerste en derde prijs voor een foto van „Scheybeeck" en een stilleven. Op Vrijdag 21 April zal de laatste bij eenkomst in dit winterseizoen worden ge houden in het clubgebouw aan de Schans, waarna men op 6 October weer een aan vang zal maken voor het nieuwe seizoen. Gedurende de zomer zal de vereniging enige clubtochten organiseren. Het Weihnachtsoratorium door het Doopsgezind Gemengd Zangkoor Het Doopsgezind gemengd zangkoor heeft een begin gemaakt met het instuderen van het Weihnachtsoratorium van Hein- rich Bart. Naar de compositie te oordelen stond deze componist, wiens naam totaal onbe kend is en in geen enkele muziek-encyclo- paedie voorkomt, zeer onder de invloed van de grote Handel, die hij in vele op zichten getrouw navolgde. Het werk stelt niet zulke hoge eisen als het meer bekende oratorium van die naam van Joh. Seb Bach en laat zich vlotter in studeren. Zestien jaar geleden is het werk te Vel sen uitgevoerd. Om precies te zijn op 19 December 1934. De executanten waren toen een dameskoor der Ned Herv. ge meente, versterkt met enikele dilettant solisten, strijk-ensemble en orgel. De directie berustte bij wijlen de heer M. van Geelen. De belangstelling voor deze avond was zeer groot. De vertolking was geslaagd te noemen, al was de toen gebruikte Ne derlandse vertaling allesbehalve fraai. Men mag met belangstelling de uitvoe ring in Beverwijk tegemoet zien. Opbrengst collecte Door de onlangs gehouden collecte, welke ten bate van de geluidsinstallatie in de St. Agatha kerk werd gehouden, is ruim ƒ1000,24 bijeengebracht. BINNENLAND Twee inwoners van het Friese dorpje Zurich vingen aan de kop van de Afsluit dijk een zalm. De voor deze streek ongewone vis woog 18 pond. Mej. G. J. Veeger, de waarnemend algemeen secretaresse van de missie van het Rode Kruis in Indonesië zal binnenkort een inspectiereis van twee maanden maken in Nieuw Guinea. Het is nu echter de taak van mej. Veeger om zich te oriënteren omtrent de sociale noden op Nieuw Guinea, en in overleg met het gouvernement een plan voor de hulpverlening aan kolonisten en inheem sen samen te stellen. Steenwijk krijgt van Maandag af een autobusverbinding met Emmeloord via Blok zijlMarknesse. Op het ogenblik wordt het reizigers verkeer op het traject EdeAmersfoort onderhouden door bussen. Het ligt in de be doeling der directie van de Nederlandse Spoorwegen dit baanvak te doen electrifice ren en de reizigers in de loop van het vol gend jaar weer per spoor te vervoeren. De tramlijn HeerlenKerkrade van de Limburgse Tramwegmaatschappij zal op Zaterdag 13 Mei voor het laatst in bedrijf zijn. Zij wordt vervangen door een busdienst. Deze lijn is de enige tramlijn, die de L.T.M, nog in bedrijf heeft. Tevens is zij de enige in Limburg. In de vergadering van „Schuttevaer" te Steenwijk is het tot stand komen van een waterwegennet bepleit. Men krijgt dan overal uniforme betonning en verlichting en verordeningen. Op de Waterberg te Arnhem, waar ten tijde van de Mei-staking in 1943 negentien fabrieksarbeiders door de Duitsers werden gefusilleerd, zal een gedenkteken worden opgericht, De Indonesische delegatie, die naar de Sovjet-Unie zal reizen voor diplomatieke besprekingen wordt op 25 April in ons land verwacht. De heer Palar en zijn medewer ker zullen op 29 April van ons land uit naar Moskou reizen. Eigenaren van kleine Groningse zee schepen van 200 bruto ton maken zich zeer ongerust over het uitblijven van toestem ming om hout te laden in Zweedse en Noorse havens. Hoewel de certificaten dezer schepen het aandoen dezer havens niet toestaan, werd van deze bepaling incidenteel dispen satie verleend om de schepen aan retour vracht te helpen. Een mededeling, dat de dispensatie voortaan slechts bij zeer hoge uitzondering zal worden gegeven, doet de reders vrezen, dat het voortaan uit zal zijn met hout als retourlading. Op last van de regering worden op „Rustoord" te Nijmegen de overschotten opgegraven van Duitse soldaten, Nederlandse SS'ers en NSB'ers, die in de oorlogsdagen bij Nijmegen gevallen zijn. In totaal liggen hier 200 man begraven. De stoffelijke overschot ten worden overgebracht naar het Duitse oorlogskerkhof in de Peel. In een vergadering van de Staten van Suriname heeft het lid J. Pengel een vuist slag toegediend aan het lid L. Eliazer. op een gezegde van de heer Eliazer antwoordde de heer Pengel „me schoen" waarop de heer Eliazer antwoordde „je hebt nooit een be hoorlijke schoen gehad". Hierop diende de heer Pengel hem een klap toe. De heer Eliazer heeft een aanklacht tegen de heer Pengel ingediend. Onlang werden in het dierenpark te Emmen vijf jakhalzen geboren, die echter na een paar dagen door de moeder aan hun lot werden overgelaten. Ee hond heeft nu de plichten van moeder jakhals overgeno men. In Allingavier (Fr.) heeft een hond zich ontfermd over een lammetje, dat door het moederschaap was verstoten. Op 12 April is uit Priok vertrokken het troepenschip „Skaugum" met 1800 mili tairen Aan bood bevinden zich het 5de bataljon garderegiment Grenadiers, het 5de bataljon garderegiment Jagers, het 50ste veldhospitaal en de 50ste hoofdverbandplaats, Met ingang van 16 April mogen slechts diegenen een groothandel in vis drijven, die in het bezit zijn van een erkenning als groot handelaar in vis van het Bedrijfschap voor Visserijproducten. In opdracht van de Nederlandse Spoor wegen wordt bij een industrie te Brammen een plaatskaartendruktoestel vervaardigd, speciaal bestemd voor bus-ondernemingen. Er zullen plaatskaarten mee kunnen worden afgegeven, waarop alle noodzakelijke ge gevens kunnen worden gedrukt. Dit drukken kan de conducteur of conductrice doen door middel van drukknoppen. De doodstraf, door de Bijzondere Straf kamer te Leeuwarden opgelegd aan de 46-jarige Duitser W. A. Albrecht uit Leizig, is door de Bijzondere Raad van Cassatie ge handhaafd. A. was leider van de Sicher- heitsdienst te Leeuwarden en had deelgeno men aan het mishandelen en doodschieten van arrestanten. Minister Lieftinck zal op 21 April naar Milaan gaan, waar hij een lezing zal houden voor het „Institut pour les études de poli tique internationale". Voorts zal hij bespre kingen voeren met personen uit Italiaanse economische en politieke kringen. De Nederlandse leeuwentemmer Jean Michon uit Maastricht, die in Hamburg in een circus werkt, is door een van zijn leeu wen aangevallen en zodanig gewond, dat hij voorlopig niet meer kan werken. HAARLEM EN OMGEVING In de Grote of St. Bavokerk zal Don derdagmiddag 20 April, des namiddags van 2—3 uur, door George Robert het volgend programma op het orgel ten gehore worden gebracht: 1. Preludium en Fuga e kl. t.% D. Buxtehude; 2. a. Christ lag in Todesbanden, b. Fantasia Sopra Christ lag in Todesban den. J. S. Bach; 3. Fantasie en Fuga c kl. t J. S. Bach; 4. a. Aus der Tiefe rufe ich, b. Ach Herr, mich armen Sünder. c. Christus, der uns selig macht, J. S. Bach; 5. a. Toccata a kl. t„ b. Fantasie over „Ut, Re, Mi, Fa, Sol, La", J. J. Froberger; 6. Variaties over „Frisch auf, Gesellen", H. Distier. De Oranjebond „Prinses Juliana" die altijd de nationale feesten in Haarlem-Oost verzorgt, zal Maandag 1 Mei zijn veertigjarig bestaan herdenken, 's Middags wordt in café B. W. Hommels, Zomervaart 146, een recep tie gehouden. De heer H. G. J. de Wijs, kapelaan van de kathedraal-parochie, is benoemd tot pastoor in Zwijndrecht. Treurt U om Uw bietenkistjes? Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Zaterdags tussen 15 en 17 uur en des Maandags inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een bankbiljet, een muntbiljet, kindercape, verschillende kinderschoentjes, bieten kistjes, autoband met velg, autoped, jon genspet, babyjurkje, halskettinkje, twee shawls, brillenkoker, welpenpet, sleutel, airmband, mat, bril, colbert jasje, porte feuille met inhoud, chauffeurspet, vulpot lood, kinderschoudertas, herenhoed, een want, twee handschoenen en een porte- monnaie. Concert Beverwijkse Harmoniekapel Op Zaterdag 22 April zal de Beverwijkse Harmoniekapel in het Kennemer Theater een concert geven. Het cabaret-ensemble „De Vrolijke Spelers" zal na de pauze het programma overnemen met een non-stop revue getiteld „Je moet het versieren". De avond zal besloten worden met een bal. Koninklijke onderscheiding voor trouwe werker Geheel onverwacht en onvoorbereid is de heer P. Baas, expeditieman eerste pak ker in de papierfabriek van Van Gelder Zonen, die Zaterdag zijn veertigjarig ar- beidsjubileum vierde een Koninklijke on derscheiding ten deel gevallen. Nadat de jubilaris door directie en per soneel was gehuldigd kwam van het raad huis te Beverwijk het verzoek zijn opwach ting te maken bij de burgemeester. Dit ge schiedde in aanwezigheid van zijn familie leden en de directeur der fabriek, ir. J. Tromp. Burgemeester mr. H. J. J. Scholtens deed onder hartelijke bewoordingen de mede deling dat de heer Baas was toegekend de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Strawberries IV (dames) wint beslissingswedstrijd Daar de damesploegen Strawberries IV en Alliance IV in de competitie gelijk geëindigd waren moesten zij op neutraal terrein en wel van AMVJ in Amsterdam uitmaken welke club deel moet nemen aan de promotiewed strijden voor de vierde klasse van de KNHB. Strawberries was de gehele wedstrijd in de meerderheid en de overwinning is geen ogenblik in gevaar geweest. De invalster Greetje de Groot uit het meisjeselftal nam drie doelpunten voor haar rekening. De uit slag was 61. Het eerste herenelftal bracht het in Am sterdam tegen het derde elftal van de gelijk namige vereniging tot een gelijk spel (22). Daar er voor beide partijen niets meer op het spel stond hadden de Velsenaren de achter spelers naar de voorhoede gehaald en de voorwaartsen vormden de verdediging. De nieuwe opstelling voldeed in vele opzichten. De reserves namen aan het Kennemer- bekertournooi deel in Zandvoort. Tegen BMHC II en Zandvoort werd verloren, doch HBS moest in de Velsenaren zijn meerdere erkennen. BMHC legde definitief beslag op de beker. Op de velden van HBS kwam Strawber ries III uit in de B-afdeling voor dezelfde beker. Door twee gelijke spelen en twee overwinningen o.a. in de finale tegen DEM wisten de Velsenaren voor de tweede keer de beker een jaar in hun bezit te nemen. Aquarium- en terrariumhouders bijeen In het veilingsgebouw aan de Koning straat te Beverwijk belegt de vereniging van aquarium- en terrariumhouders „Ken nemerland" Donderdag 20 April een leden vergadering tijdens welke bijeenkomst de heer Roos een causerie zal houden over de invloed van een warme bodemgrond op de planten. Naar een Noordhollands kiaverjas- kampioenschap en een provinciale bond Tijdens het afgelopen weekeinde heeft de federatie van klaverjasclubs „Midden Kennemerland" in Krommenie besprekin gen gevoerd met de plaatselijke vereni gingen in Zaandam, Krommenie en Haar lem. Er werd besloten dat de kampioens clubs van deze districten tegen elkaar uit zullen komen om het kampioenschap van Noordholland. Voor het komende jaar zul len meer districten ingeschakeld worden en wellicht leidt dit in de toekomst tot het oprichten van een Noordhollandse Klaver - jasbond. De kampioenen die dit jaar deelnemen zijn: „Harten Boer" uit Haarlem; „De Nolle" uit Kennemerland en „De Roemer" uit Krommenie. Na loting werden voor de eerste helft de volgende wedstrijden vastgesteld: 10 Mei: Harten BoerDe Roemer. 11 Mei: De Nollekampioen Zaandam. 15 Mei: Kamp. ZaandamHarten Boer. 17 Mei: De RoemerDe Nolle. 24 Mei: De Roemerkampioen Zaandam 25 Mei: De NolleHarten Boer. De wedstrijden worden gespeeld in de clublokalen der betreffende clubs. De verenigingen die hier meer van wil len weten kunnen zich in verbinding stel len met de heer L. v. d. Aar, Koningsweg 211 Velsen-Noord. Fiets in Breestraat ontvreemd Maandagmiddag deed een Beverwijkse dame op het politiebureau aangifte van het ontvreemden van haar fiets, die zij voor een winkel in de Breestraat had neer gezet. (Jongetje viel van kar Maandagmiddag wilde een negenjarig jongetje op de Alkmaarse Straatweg op een met een paard bespannén wagen springen. Hij sprang echter mis en kwam onder de wagen terecht. Hij werd met enige schaafwonden ter observatie in het Rode Kruis ziekenhuis opgenomen. Marnix-kleuterschool geopend Speelgelegenheid voor de kleuters achter de school IJmuiden is een kleuterschool rijker. De vereniging voor Lager en Uitgebreid La-, ger Onderwijs op Gereformeerde grond slag heeft in de Marnix-school twee loka len ingericht voor de Marnix-kleuterschool. Vanmorgen verdrongen moeders en peu ters zich voor de ingang en in een van de klassen werden ze ontvangen door het hoofd der school mejuffrouw H. Bekkers, die stuk voor stuk de 84 namen registreer de. Een onderwijzeres en twee kwekelin gen brachten de kinderen naar hun plaat sen en hadden handen vol werk dé eerste impressie van onwennigheid weg te nemen. Bij velen lukte dat meteen. De keurig gelakte meubeltjes, de spiksplinternieuwe kasten met gebloemde voorhangsels, het lokkende speelmateriaal deden het af scheid van moeder niet al te zwaar vallen. Slechts een enkeling kon zijn tranen niet bedwingen en bleek ontroostbaar. Het personeel is er echter van overtuigd dat zijn paedagcgische tact zal overwinnen Gisteravond zijn de ouders in de gelegen heid gesteld het gebouw in ogenschouw te nemen en de talrijke aanwezigen waren eenparig in hun loftuitingen. De voorzitter de heer A. de Jong deelde mede dat een deel van de speelplaats speciaal voor de kleuters zal worden gereserveerd en met toestellen zal worden ingericht. SCHEEPVAART IJMUIDEN Maandag 17 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Waterland van Buenos Aires. Bomma van Oslo. Arnolde van Ham burg, Europa van Fowey. Coen van Midd- lesbro. Prinsengracht van Helsinki. Deo Duce van Kopenhagen. Waria van Söderham. Kei- bergen van Casablanca. Delfland van Bre men. Echo van Dublin. Photinia van Bunt Island. Nyra van Nantes. Iris van Gothen burg. Arnhem van Kopenhagen. Vertrokken zijn: Sannex naar Bremen. Orpheus naar Bremen. Hansa VI n. Bremen. Frisian Coast naar Rotterdam. Seaham naar Goole. Wolanda naar Londen. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN Binnengekomen 17 April: Geen. Naar zee vertrokken 17 April: IJM 4 Assan Reis; SCH 91 Abraham. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE SCHEEPVAART ^bbedijk. 17 te Santos. Alwaki. 16 te New York v. Buenos Aires. Alcor, 16 te Antwerpen. Aletta. 17 v. Pladju n. Port Dixon. Amsteldijk. 15 te Newport News v. Baltimore. Arkeldijk, 14 te Brownsville v. New Orleans. Atlas, 16 te A'dam. Alblreo, 16 pass. Vlissingen. Alhena, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Almdijk, 16 v. Hamburg te R'dam. Amstelkerk, 16 v. Dover n. Bordeaux. Ariadne. 15 v. A'dam te R'dam. Aardijk. 17 verw. te Houston v. Tampico. Arendsdijk, 16 340 m. N. Oporto Rico. Averdijk, 16 te Hamburg v. Bremen. Aagtekerk. 16 te Londen v. R'dam. Aalsum, 17 v. Marseille n. Le Havre. Abbekerk, 17 te Port Said. Alcinous. 18 te Port Soedan. Aldabi, pass. 17 St. Paulsrocks. Aldebaran, 17 v. Narvik n. R'dam. Alkaid, pass. 17 Ouessant. Axeldijk, 18 te New York verw. v. R'dam. Bali, 16 v. Port Said n. Liverpool. Bantam, pass. 16 Pantellaria. Beverwijk, 17 te Aspraspitia Tunis. Blijdendijk, 15 te Bombay v. Karachi. Baud, 16 v. Singapore n. Belawan. Blitar, 15 v. Soerabaja n. Probolinggo. Boissevain, 15 v. Hongkong n. Manilla. Bontekoe, 16 v. Balikpapan n. Makassar. Breda, 15 v. Balboa n. Buenavontura. Bengkalis. 17 bij Kp de Gata. Boschfontein, 17 v. Southampton n. Antw. Boskoop, pass. 17 Kp. Vela. Celebes, 16 te Antwerpen. Chama (t), 17 te R'dam v. Huil. Clavella (t). 16 v. Singapore n. Wellington. Camphuys, 15 v. Ambon n. Ternate. Coolhaven, 13 v. Oran n. Tunis. Cameronia, 17 23.00 u. verw. Colombo. Ceram, 18 te Bombay. Cistula (t), 17 dwars Kreta. Cottica, 17 v. Plymouth. Duivendrecht (t), 16 v. St. Vincent. Drente, 12 te San Francisco n. Los Angeles. Delfland, 16 v. Hamburg n. A'dam. Esso Amsterdam (t), 15 v. R'dam n. Aruba. Ena (t), 17 v. Abadan n. Ismailia. Edam, 15 575 m. W. Landsend. Eemdijk, pass. 16 Vlissingen n. Antw. v. R'dam. Eendracht 15 verw. te Piraeus v. R'dam. Enggano, 16 nog te Bandarshapoer. Eemdijk, 16 te Antwerpen v. R'dam. Felipes (t), pass. 15 Minicoy. Farmsum, 17 50 m. N.NO. Fowey. General R. L. Howze, 16 450 m. O.ZO. Guardafui Grootekerk, 14 te Lorenzo Marques. Ganymedes, 16 v. Santiago de Cuba n. Kingston Gaasterkerk. pass. 17 Finisterre. Gadila (t), pass. 17 Finisterre. General C. H. Muir, 17 80 m. O. Malta. Hecuba, 15 v. Paramaribo Antwerpen. Heelsum, 15 te Antwerpen. Heemskerk, pass. 16 Gibraltar. Hector, 16 te Burriana v. Napels. Hercules, 16 te Istanboel v. Thessaloniki. Helicon, 15 v. Puerto Cabello n. Guanta. Hersilia, 15 te R'dam. Hilversum, 16 te Hamburg v. R'dam. Hoogkerk, 16 anker Bangkok. Ilos, 16 v. Gbraltar n. Oran. Ittersum, pass. 17 Karrao. Jaarstroom, 16 v. Dakar n. Le Havre. Japara. 16 te Menado v. Banjuwangi. Joh. v. Oldenbarnevelt, 17 verw. te Djakarta v. Soerabaja. Jupiter. 16 te R'dam. Jagersfontein, 16 te Kaapstad v. A'dam. Joost v, d. Vondel. 16 700 m. Z.ZW. Kp. Race. Jobshaven. pass. 17 Wight. Karossa. 15 rede Makassar. Karsik, 16 v. Palembang n. Djakarta. Kelbergen. 17 verw. IJmuiden. Klipfontein, 16 te Hamburg v. A'dam. Leersum, 16 te Mossamedes v. Benguela. Lutterkerk. 17 v. Port Said n. Genua. Limburg, 16 pass. 17 u. Kp. de Goede Hoop. Laertes, 16 te Swansea v. Avonmouth. Leerdam, 15 pass. Vlissingen v. Antwerpen. Lievevrouwekerk, 16 op de Thames. Luclta (t), 16 te Heysham. Leopoldskerk, 18 te Aden. Linge, 18 te Dandana v. Duala. Lombok, 18 te Aden. Luna, pass. 17 Ouessant. Maaskerk, 16 v. Dakar n. Konakry. Mapia, 17 te Belawan. Meerkerk, 15 te Hongkong. Meliskefk,, pass 16 Roti. Mataram, 13 te Balikpapan v. Djakarta. Melampus, 14 v. Probolinggo n. Soerabaja. Mitra (t). 17 te Abadan v. Piraeus. Murena (t). 16 te Singapore. Merwehaven, 14 v. Rouaan n. Casablanca. Maas, 17 v, New Orleans n. Houston. Malea (t), 17 v. Singapore n. Hongkong. Marisa (t), 17 pass. Kp. de Gata. Marpessa (t), 18 te Port Said. Mentor, 17 v. Tunis n. Piraeus. Merwede, 17 v. Accra Abidjan Muiderkerk, 18 verw. te Mombassa. Noordam, 15 v New York n. R'dam. Nestor. 15 v. Iskenderun n. Messina. Nigerstroom, 17 v. Takoradi n. Accra verw. 18. Ossendrecht, 16 v. Huelva n. R'dam. Odysseus. 16 v. Rijeka n. Malta. Orion, 16 v. Alexandrië n Tunis. Overijsel, 16 te Antw. v. Hamburg. Omala (t). 17 v. Mlri n. Suez. Ondina (t), 17 v. Bandarshapoer n. Suez. Polyphemus, 16 v, Penang n. Aden. Polydorus, 17 v. New York n. Gibraltar. Prins Maurits, pass. 16 Kp. Race. Prins Willem II, 17 te New Orleans v. Tarafa. Perna (t). 15 v Singapore, n. Miri. Plancius, 16 v. Semarang n. Soerabaja. Poelau Laut, 15 v. Makassar n. Donggala. Prins Fred. Hendrik, 16 v. Antw. te R'dam. Prins Alexander pass. 17 Beachyhead. Prins Willem 111. pass. 17 Malta. Raki. 16 v. Manilla n. Los Angeles. Rotula (t), 16 v. Suez n. Aden. Rijn, 17 te Huil v. Bathurst. Rossum, 15 v. Cardiff. Rotti, 15 verw. te Djakarta v. Soengeigercrng. Ridderkerk, 17 verw. te Port Said. Roebiah, pass. 17 Straat Messina. Salland, 15 v. Las Palmas n, Recife. Schie. 15 v. Guantanamo n. R'dam. Sibajak, 15 v. R'dam n. Djakarta. Soestdijk. 15 v. Galveston n. New Orleans. Sommelsdijk, 16 te Baltimore v. New York. Stad Alkmaar, 15 pass. Kp. GuardafuL Stad Breda, 15 v. Port Said n. Genua. Stad Haarlem, pass. 15 Finisterre. Stad Maastricht. 16 v. Huelva n. Vloardingcn. Stad Dordrecht. 16 v. IJmuiden n. Gefle. Skaugum, 15 630 m. ZO. Dondrahead. Salawati, 14 te Galveston n. Houston. Sarpedon. 15 v. Curasao n. Ciudad Trujillo. Slamat, 16 nog te Khorramshar. Straat Malakka, 16 v. Hongkong n. Yokohama. Streefkerk, 16 te R'dam v. Antwerpen. Saparoea, 18 te Suez. Stad Maastricht, pass, 18 Finisterre, Stad Schiedam, pass. 18 Stavanger. Stuyvesant, 17 v. Madeira. Sumatra. 18 te Djakarta v. Soerabaja. Sunetta (t), pass. 17 Algiers. Talisse, 16 te Baltimore v. Charlewton. Tarakan, pass. 16 Ouessant. Tegelberg, 16 v. Mombassa Ternate, 16 v. Halifax n. Boston. Tero, 16 te Antwerpen n. Norre Sundby. Theseus, 16 te R'dam v. Triëst. Tiba, 17 te Nicochea v. Buenos Aires. Tawali, 15 v. Vancouver. Telamon, 16 v. Trinidad n. Paramaribo. Tasman, 16 v. Muntok n. Djakarta. Titus, 15 te Karlovasl n. Mergara. Tjikampek, 16 v. Montevideo n. Paranagua. Tjimentang. 16 te Soerabaja. Tosari, 17 v. Kaapstad n. Dakar Van 't Hoff, 16 8.40 u. V. Falmouth n. Cuba. Valerius, 16 verw. te Soerabaja v. Tarakan. Van Riebeeck, 16 v. Soerabaja n. Ambon. Venus. 17 verw. te Galway v. Gibraltar. Vrljburgh, 17 verw. te Dieppe v Casablanca. Volendam, 17 v. New York n. Le Havre. Waterland, 17 te A'dam v. Buenos Aires. Waterman, pass. 17 Bizerta. Winterswijk, pass. 15 Ouessant. Willem Ruys, pass. 15 17 u. Perim. Waal, 15 v. Oranjestad n. Maracaibo. Weltevreden. 15 rede Semarang. Westerdam, pass. 16 Bishoprock. Wickkenburg, 16 te R'dam v. Diëppe. Willemstad, 15 v. Antwerpen n. A'dam. IJsel, 12 te New Orleans v. Houston. Zuiderkruis. 16 v. Semarang. Zeeland ssm., 16 te Blyth v. Aarhuus. KLEINE VAART Cornelia, 15 v. Pasajes n. Londen. Corona, 15 te Liverpool. 'Crescendo, 16 v. R'dam te Rieme. Daoapo. 15 te Manchester. Depa, 15 v. Bordeaux n. Huil. Dorinda, 17 v. Greaty Armouth n. R'dam. Erdstaal, 16 te Haifa. Flandria, pass. 14 Ouessant. Hoogeland, 17 v. Antw. n. Duinkerken. Merak, 16 v. Port Lyautey n. A'dam. Mirfak, 15 v. Sevllla n. Agadir. Rika, 15 v. Rieme n. Helsingborg. Slrius, 16 v. Aalbog te Randers. Soemba, 16 v. Liverpool te Vlaardingen. Venus, 17 v. Dundrum te Torquay. Pastoor Pronk naar Amsterdam Pastoor E. N. F. Pronk van de Sint Gregoriusparochie te IJmuiden is benoemd tot pastoor van de Sint Bonïfauiusparochie in Amsterdam-Oost. Vroeger is de heer Pronk reeds werkzaam geweest in de hoofdstad en wel als kapelaan in de Indi sche buurt. Ernst heeft een broertje ge kregen. Wij noemen hem MARTIN. K. W. v. d. Vlis A. W. v. d. Vlis- Verschoor. IJmuiden 16 April. Keizer Wilhelmstr. 9. Tijdelijk Maranatha. In plaats van kaarten. Heden overleed na een langdurige ziekte mijn lieve vrouw, onze moe der, behuwd- en groot moeder PETRONELLA ROS- SCHAAP in de ouderdom van ruim 68 jaar. IJmuiden, 17 April 1950. Pr. Krugerstraat 98. Uit aller naam: P. H. Ros De teraardebestelling zal plaats vinden op Donder dag 20 April a.s. des na middags 2.15 uur op de Westerbegraafplaats te IJmuiden. Hiermede betuig ik mede namens mijn ouders, broers en zusje mijn hartelijke dank aan familie, vrienden, beken den en buren voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij mijn terug keer uit Indonesië. Wachtmeester D. CORDIA Zeeweg 294, Driehuis. Inkoop Goud en Juwelen H. W. DAMES KRUISSTRAAT 19 Haarlem. Tel. 16910 bij de Ridderstraat Khaki Kampeer Broe- ken, leeft. v.a. 6-16 j. Khaki Kantoorjassen Khaki Overalls Khaki Colberts Khaki Overhemden Khaki. per meter. a Plufours en Pantalons sr Onze specialiteit. S Effen Overhemden 0 Vaste boord en 2 brd. Beige, grijs en bleu n Vraagt bij ons uw bonnen, g Elke bon geeft kans! p J. H. MEIJER IJmuiden. Tel. 4826 g- KENNEMERLAAN 3 Ondergetekende betuigt hiermede ook namens zijn vrouw en kind zijn harte lijke dank aan familie, vrien den, bekenden en buren voor de belaingstelling die hij heeft mogen ontvangen bij zijn terugkeer uit Indonesië. A. J. KINT. De Ruyterdwarsstraat 4, IJmuiden-Oost. Ondergetekende betuigt hiermede, ook namens zijn Ouders, zijn hartelijke dank aan familie, vrienden, be kenden. en buren voor de be langstelling die hij heeft mo gen ontvangen bij zijn te rugkeer uit Indonesië. Uit aller naam: W. A. SMITS Eikenstraat 34. IJmuiden-Oost. kopen hele of gedeeltelijke Inboedels, Taxatie vrijblij vend, U belt no. 22787 of zendt briefkaart Rijksstraat weg 250, Haarlem-N. Onthou dan beslist, dat goede huis houdzeep altijd 33 cent per dubbel stuk kost Lagere prijs betekent: minder kwaliteit of geringer gewich En wat schiet U er dan mee op Het beste is KLOKzeep te vrager Dat is op het ogenblik de beste zeep Schuimt vlugger, slinkt langzame 1 IVas met 't scheelt U stukken! DAMES- en HERENRIJWIELEN (wettig gedep.)

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3