li Clothes New Tante Els C.H. 6 JA! Velser pont: kort rustpunt in een zware tulpenrallye hfe uit vis-eiwit VOOR IA ARSAf TIF N ZAKENCENTRUM KENNEMERLAAN EERSTE TREKKING Meer badgasten zullen ook meer zorgen vragen onaer<bgJ0Ïprili95O_ Van slaapmutsen, verbrande kleppen en een IJmuidens trio winners hebben gistermiddag ■ie sci'PPe'i de com_ 5 best gedean op de com. hun uiterste Velser ponten en "mSue pontknechts plus een halve K" X nohtiemannen verwierven de bl«a® 5°;"..ne namens driehonderd «Uere?X?-ri ders die dank z* hen «fS mogelijke tijd de barricade wnnrdzeekanaal"' heet, namen. i'£«n Sndelijke lentezon heb- 0 J deelnemers een paar minuten ten de S Ln de „duizend bochten", Sen bergen" en de verraderlijke K die helaas een paar maal slippnr=' tiee „volgen hadden, kun- D pieten gedurende de laatste ?Vm t vSor de wagens in Noord se w het „Pn« feme" verdwenen. de kleine Schot Bussel, die onder ®.rdubbel verband uitgluurde over ïrkap va" *ijn gehavende Joyett- t! T kon ondanks de lichte hersen- Javeun. so Hengel0 opliep toen ^Sgger iets vlugger remde dan hij, lol zwaaien over de organisato- **JFm autoW Hü houdt er. be- "- .„n zware hoofdpijn, naar zijn zeg- ia io indrukwekkende herinnering" gen c™ -S de ponten Woensdagmiddag niet werd gespuid en de krachtige "Jdwong de schippers „hoog-op te .7 wilden zij zonder kleerscheuren in SJnties belanden en deze overtocht Sin-bochtje bracht dus enige vertra- „et zich. Dat er desondanks geen Se rallye-rijder langer dan een paar heeft hoeven wachten (wat hem Zelfs ïfïï verzoet werd door een gulle ijs- ttriknt die kwistig met lafenis strooide) K een compliment gelden voor allen, ft de ga»! zaken 20 stevi® in de hand Imf'cosmopolitisch gezelschap, dat .de J» van tien over twaalf af vervoerden m dat moment werden de eerste drie, «.render ook de eerstaankomende in SS Wallon-Kirkley op Vauxhall Stiet - Week min of meer slaperig "ib het eindpunt te rollen. Twee Fransen t een piepklein Renaultje trokken sterk aandacht van de saamgedromde toe licht» door als laatste modesnuf een ge leide slaapmuts aan den volke te tonen zelfs het dames-team Schorer—Holf «Skoda had de nylons niet voor de ver- rallende uitwerking van 3000 kilometer hanen behoeden. Hun „pit" moge evenwel blijken uit het jet dat de lichte cabriolet van Clermont- lerand af met een verbrande klep had r»-eden. waardoor de trekkracht gedurende de laatste kilometers zichtbaar was. ver etterd. Ojieven? Nooit! De montere Pontiac-bemannmg die de Unuidense eer vertegenwoordigde be ulde uit Prcnk. Jongejans en Swier «serie bij drieën; de zware bergtra- 'tho varen bonder strafpunten door- Noorwegen heeft de primeur In Noorwegen is een nieuw procédé ont werpen voor het vervaardigen van plastic- pxdeis uit viseiwit. Een fabriek te Bergen bef: tot dusver kleine hoeveelheden plas- &p:«er geproduceerd en er plastische Ssierialen uit gemaakt, zoais sluitingen k:: flessen en tubes in de een of andere kleur. Dit materiaal is tamelijk goedkoop. Het is snel verhardend,, ,kan goed tegen slolep en gemakkelijk tot - losse staven worden gesneden. Ook is een „vormpoeder" feniaakt, dat even sterk is als bakeliet. Het kan worden blootgesteld aan koken, chemisch reinigen en wassen met zeep. Er wrrden proeven genomen om na te gaan 1het mengsel kan worden blootgesteld u-' voortdurend veranderende vochtig- aids- en temperatuursomstandigheden, »3ls in. een keuken of badkamer. Tot nu •«2ijn er geen gevolgen merkbaar, 'maar de samenstelling van het materiaal is zo ingewikkeld en nog zo kort bekend, dat de fabrikanten menen, dat de proefnemingen ilth over een langere periode-moeten uit lekken, voor gevolgtrekkingen kunnen ''•■den gemaakt ten aanzien van de ge elheid van het materiaal als muur- kdekking in een vochtige kamer. Men -s'i het ,,monoplast" genoemd. Voer de visserij is de nieuwe ontdekking verheugend, omdat daarmede een nieuwe «iwerkingsmogelijkheid voor de vis wordt ontsloten. P. Kattenstaart met pensioen )e lieer P. Kattenstaart, eérste haven licht bij het Staatsvissershavenbedrijf te -■auiden, zal met ingang van 1 Mei we- ius het bereiken van de pensioengerech- JCto leeftijd de dienst verlaten. De heer «tostaart, is 35 jaar aan het Staatsvis- «rsaavenbedrijf verbonden geweest. J'beiders Mandolineclub en Velser Accordeonvereniging concerteren in Flora arbeiders mandolineclub „Excelsior" «•t Zaterdag 22 April in. samenwerking -••se eiser Accordeon Vereniging" een ■2certm zaal Flora aan de Zeeweg. „Ex- vf b vengt onc*er leiding van de heer *jOk onder meer Die lustige Wit- Ja.n Frans Lehar ten gehore. De Velser 1 f B°n Vereniging voert onder meer .^lodieën in een arrangement van -lir togent de heer R. Kofman uit. worsteld, maar het was dan ook wel eens „mensenmoorderij" geweest, zoals .een hunner de nachtelijke glijpartijen karak teriseerde. De wagen spoot desondanks on verdroten van de pontklep om de paar laatste kilometers tot Noordwijk er nog even in hoog tempo bij te verorberen. Zo is de stroom van automobilisten in minuscule Fiatjes en vorstelijke Kaisers opgetrokken naar Noordwijk een vleug van de rallye-sfeer achterlatend op het pontplein, waar hier en daar een verlepte bloem uit een slinger vertelde van de ge slaagde tweede Tulpen-Rallye. De ..ge wone" automobilisten hebben deze middag nog meer geduld dan gewoonlijk moeten oefenen. De meesten hadden het er graag voor over. Vooys wint het afdelings kampioenschap In de onderlinge competitie van DCIJ. is ook in de tweede klasse de beslissing ge vallen. Doordat H. v. Swijveren in een goed ge: .-speelde positie partij v. d. Steer, een keurige remise, afdwong,, heeft Vooys een.» punlen- aantal dat door geen der spelers meer kan wórden bereikt. Vooys prombveert riaav de hoofdklasse. Nicuwenhuizen brak af in een gewonnen stelling met Koppelman, Met 14 gespeelde wedstrijder, is het tournooi beëindigd. gesp. gcw. géi. verl. pt. Vooys14 9 3 2 21 Ott 14 9 2 3 20 v. d. Steen14 9 2 3 20 Post 14 3 3 3 19 Jan Waal 13 7 3 3 17 Nieuwenhuizen 13 8 0 5 16 Broek 14 6 3 5 15 Koppelman 9 5 2 2 12 De Boer 13 4 3 7 11 Opa v. d. Bos 1-3 4 2 7 10 v. Swijveren 13 3 4 6 10 Leeuw 12 4 1 7 9 v. Beelen 14 4 1 9 9 Meyer 14 3 2 9 8 Champs 14 0 1 13 1 "heelt het binnen 1 dag terug TELEFOON 4886 (Adv.) Wida voor Velsem Ia. JPyXDEKDAG 20 APRIL De Plankeniers, HEDENAVOND 8 UUR IN DE KENNEMER IJSSALON Kemnemerliaani 34 Direct .na de trekking zal dc "uilslag in de Kenne- merlaan per luidspreker worden omgeroepen. mij, 0 J?IJDAG 21 APRIL -r: -.Ontsnapt van het duivels- ^kuis.'ln onJe?nn? d' Are". ;'J:"»tatóëz0UUn Spre6lsuur Wel" Lofwaardig initiatief van „Kennemer strijkkwartet" Gratis concert met wellicht als resultaat een culturele vereniging Het Kennemer Strijkkwartet, bestaande uit een viertal musici van de Haarlemse Orkest Vereniging, heeft het initiatief ge nomen tot het organiseren van kunstavon den teneinde naast ds diverse Velsense zang- en muziekverenigingen hét culturele muziekleven hier ter stede te stimuleren. Het ligt in de bedoeling, van het „Kenne mer Strijkkwartet" om concerten te doen plaats hebben waarop uitsluitend beroeps- artisten voor het voetlicht zullen treden; vooral ook omdat men van mening is dat aan dergelijke concerten behoefte bestaat. Het kwartet acht de uitvoering van zijn plannen echter alleen mogelijk wanneer zij gesteund worden door een culturele vereniging en daar-een dergelijke organi satie in Velsen niet meer bestaat heeft het- Kennemer Strijkkwartet het (stoute) en lofwaardige plan opgevat er weer een op te richten. Daartoe wordt op Donderdag 27 April in „De Weyman" te Santpoort een. gratis concert gegeven. Uitgevoeró- zullen worden: Strijkkwartet opus 29 van Fr. Schubert en strijkkwartet opus 96 van A. Dvorak. .Indien voor 1 Juni tenminste 250 perso nen "hebben ingeschreven zullen per win terseizoen twee concerten worden gegeven. Het Kennemer Strijkkwartet bestaat uit: Jac. Stoffer, eerste viool, Nico Horvath. tweede viool, Berend van Delden, altviool en Joop Koopman, cello. Nogmaals: „Welkom Binnen" De toneelgroep van C.J.M.IJ. geeft Za terdag 22 April in het gebouw voor Chris telijke Belangen een herhaling van het blijspel „Welkom binnen". De opbrengst zai besteed worden voor de aankoop van een projectie-apparaat voor de Christelijke school voor lager en voorbereidend mid delbaar onderwijs in IJmuiden. Feestavond jubilerende Bestuurdersbond Umuiden De N.V.V. bestuurdersbond IJmuiden organiseert Dondérdag 27 April in het Patronaatsgebouw een feestavond ter ge legenheid van haar 35-jarig bestaah. Van half zeven tot half acht zal hét bestuur op die dag recipieëren in de kléine zaal van het Patronaatsgebouw. SCHEEPVAART IJMUIDEN Woensdag 19 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Amstelland van Hamburg. Sambre van Rotterdam. Eemstroom van Södertalje. Cottica van Curasao. Eben Haë- zer van Londen. Stad Maassluis van Sfax. Hilda van Newcastle, Munkfors van Gent. Theseus van Rotterdam. Skirner van Söder- ham; Troilus van Le Havre. Adolf Bratt v. Lemmerick; Strabo van Hamburg. Vertrokken zijn: Katja Dann naar Domsjö. Willemstad naar Costa Rica. Coen naar Em- den. Bierum naar Gdynia. Arnolde naar Hamburg. Robert Espagne naar Duinkerken. Arnhem naar Rotterdam. Sambre naar Le Havre. Waria naar Rotterdam. Saturnus n. Goole. Mariakerk naar Hamburg. Bennekom naar Curasao. Startmotor ontvreemd Garage Velde bij de pont heeft Woensdag aangifte gedaan van ontvreemding van een startmotor uit een Ford-bootmotor, welke buiten de garage voor. reparatie was ge plaatst. De ontvreemding moet al enkele dagen geleden zijn gebeurd en vermoedelijk door schooljongens! De recherche heeft het geval in onderzoek. MARKTBERICHTEN 14'April 1950 Besommingen KW 122 5020; 3 2060; KW 67 SCH 93 Tzonne 34.500. RO 1 HD 87 3450; KW 47 2100: KW 17 2760; KW 2180; KW 19 2840; KW 151 2150; KW 39 2330; KW 110 2360: KW 170 2390; KW 16 1960; K W77 1940; IJM 213 427. Een VEM-trawler bésomde f 17.200. Aanvoer 300 kisten tarbot en tong. 15 kisten heilbot; 30 kisten tongschar. 570 kisten schol; 650 kisten schelvis, 200 kisten.wijting; 60 kisten leng, 1280 kisten kabeljauw; 780 kisten kool- vis, 100 kisten schar, 20 kisten bot, 20 kisten wolf, 350- kisten makreel, 50 kisten haring, 150 kisten diversen. Totaal 4565 kisten. Prijzen Heilbot 2,201.45: tarbot 1.901,55; gr. tong 2,151,80; midd. tong 21.75: kl.m. tong 1,90—1.65;' kl. tong I 1,61—1,34; kl. tong II 0,940,83, alles per kg. Kabeljauw 13272,50: koolvis 40,50—30; koolvis wit 65—GQ.5Q: leng 57—45; wolf 7675, alles per f25 '-'kg. Tongschar 50; sehartong 27; makreel 33—8; haring 17—12,50; gr. gul 41—25: midd. gul 37—27.; kl. gul 27—18; kl. witte koolvis 3129; kl.-zw. koolvis 21,50; gr. schol 4136; midd. schol 4436; zet schol 5137; kl. schol I 37—15,50; kl. schol II 27—10; wijting 26,5011; schar 237; gr. schelvis 4124.10; midd. schelvis 41,5030;50; kl.m. schelvis 47—33,50; kl. schelvis 42—36,50; kl. schelvis II 34—26: kl. wolf 32—29,50; poontjes 18,50— 14; bot 15,50—13,50, alles per 50 kg. IJ.R.B. bereidt zich voor op de zomer Behalve materiaalgebrek bestaat er ook een tekort aan mensen Het ziet er naar uit. dat dc belangstelling van de kampeerders en de bezitters van zomerhuisjes de komende zomer voor het IJmuidense strand aanzienlijk groter zal zijn dan de voorgaande jaren. Als Burge meester en Wethouders de vereiste ver gunning geven en vooral op het punt van een eventueel nachtelijk verblijf schijnt er nogal wat tegenkanting te be staan komen velen, die zich door be perkte kampeergelegenheid elders gedwon gen zien een ander heenkomen te zoeken, naar IJmuiden. Dit zal zijn speciale moei lijkheden opleveren ten aanzien van de voorzorgsmaatregelen en de IJmuider Red dingsbrigade beraamt dan ook al diverse plannen om de grotere tpeloop zo goed mo gelijk te kunnen opvangen. Dat de actie, die de zakenmensen van de Kennemexdaan op dit moment voeren ten behoeve van een strandwagen onder de verleden jaar bijeengebrachte tweede vlet, hogelijk wordt gewaardeerd hoeft geen betoog, maar het is voor de IJ.R.B, nog niet alles. Er zal' meer toezicht nodig zijn, onder meer als gevolg van het feit dat er waar schijnlijk ook tussen de gieren vele strand huisjes gaan verrijzen en al gaat de nieu we. vlet op die plaats dienst doen, de „be manning" moet er ook komen en op de wal zal de IJ.R.B, eveneens moeten be schikken over meer-mensen dan tot nog toe. Brancardhaspel en strandhuis Het reddingsmatèriaal van de. brigade groeit zo langzamerhand ook weer aan tot een omvang, waarmee de IJ.R.M. haar menslievend werk intensief kan volbren gen. Zo is er een haspelbrancard een brancard voorzien van een reddingslijn op haspel uit de handen van de Nijver heidsscholieren gekomen en deze zelfde jongens hebben de IJ.R.B. ook aan een serie nieuwe losse haspels geholpen, die in geval van nood onschatbare diensten kunnen bewijzen. Sinds verleden jaar prijkt op het Zui- derstrand, waar het badleven zich con centreert, een voormalige kampbewakings toren, die zoals de zaken er nu voor- „Jeugdkweektuin" ontmoet waardering De reacties op de aanleg van een proef tuin aan de Rijksweg tegenover het voor malige Rozensteyn blijken gunstig te zijn. Zo men weet krijgt - de schooljeugd daar mettertijd praktisch onderricht over de aard en de kweekwijze van diverse ge wassen. Het is een verblijdend teken dat het or gaan van de afdeling Velsen-IJmuiden van de Nederlandse Onderwijzersvereni ging „De Schoolbel" een groot artikel yiijdt aan de natuurbescherming en zich in sympathieke bewoordingen uit over ideze van- gemeentewege alangelegde proef tuin. Men schrijft in dit artikel onder meer: „Dit positieve werk verdient zeker ons aller belangstelling en waardering. Laten we hopen, dat deze stap spoedig door an deren, ook van jeugdorganisaties, onder wijzers en ouders gevolgd zal worden. Er zijn nog veel mogelijkheden om de kinde ren op te voeden tot liefde en eerbied voor de natuur." Het hoekje van BESTE KINDEREN, IJmuiden, Donderdag 20 April Zoals ik beloofd heb, wordt vandaag de uitslag van de „reclamezuilwed strijd" bekend gemaakt. Ik zal jullie niet lang in spanning laten omtrent het resultaat. Welnu: degene, die met „kop en schouders" boven de anderen uitstak was GEORGE FORMBY, wiens inzending zo goed bleek te zijn uitge vallen, dat hij de eerste prijs volledig verdiende. George plakte namelijk van groen carton een pracht van een zuil in elkaar met een mooi spits puntdak, tekende een hele serie kleurige aan plakbiljetten en pootte het hele werk stuk op een grondje van gele „tegels". Ik heb geprobeerd er een foto van te laten maken, maar een beschrijving zegt toch meer. Gefeliciteerd, George, dat was een knap stukje knutselwerk. De tweede prijs gaat naar Beverwijk dit keer, waar Wanneer onze nationale Jaarbeurs' haar poorten sluit begint voor Utrecht het werk weer opnieuw. De stands en paviljoens moeten worden afgebroken en nog meer werk moet worden verzet voor Utrecht het gewone aanzien heeft herkregen. De afbraaJc van de buitenlandse paviljoens op het Vreeburg. MARIANNEKE een tekening maakte die er ook zijn mag. Deze kon niet in de krant omdat ze met kleurkrijt gemaakt was en je weet, dat alleen Oostindische inkt voor reproductie geschikt is. Ook jij gelukgewenst meiske! ALPENKLOKJE heeft inmiddels de vrij heid weer verwisseld voor de schoolban ken en is met goede voornemens bezield aan haar eindrapport begonnen. Hoe kwam dat met die valpartij van jou?. KRULLEKOPJE had me haast vergeten maar gelukkig is er toch nog een let tertje gekomen. Zul je eens op je taalfou ten letten, jongedame? Ook KOLIBRI is weer van de partij, nu met een gezellige babbelbx-ief. Vind je het prettig, de ver- huizerij? Nou, nou, niet zo somber over jullie boom in de voortuin, ik zou wat graag wat meer groen in de tuin bezitten. Weet je al wat uit Leiden? WIPNEUSJE schaamt zich diep (en ze zégt het nog wel zo ontroerend mooi!) over het feit, dat ze Tante Els zo vele weken in de steek heeft gelaten. Ik voel me daix ook hevig verwaai-loosdHier wordt geen enkele nicht vergeten, maar de liefde komt niet altijd van twee kanten. Hoe is je verjaar dag verlopen? Ook BLAUWDRUIFJE komt weer eens aanzetten. Je Paasrapport zag er behoox'lijk uit, jongedame. Mijn Paasdagen zijn even erg in het water ge vallen als die van jou. vermoedelijk; maar jij hebt tenminste nog een gezellige Twee de Paasdag beleefd! Bevalt de school wel weer? MARIANNEKE vertelt niet veel nieuws in haar laatste briefje. Hoe is het met cle jonge poesjes? Hebben jullie ze al een, naanx gegeven? Ja, de Alkmaax'der- hout is een wandeling overwaard wist je 'dat het een van de oudste stukken bos uit Noordholland is en dat daar heel vroe ger dé Batavieren een legerkamp moeten hebben gehad? Ziezo, de briefjes zijn weer „op". Tot. de volgende keer! TANTE ELS Voor jonge hersens Ingezonden door „BLAUWDRUIFJE". 1. Mijn zuster en ik vormen samen de naam van een specerij. Hoe heten wij? 2. Ge vindt mij 2x in een appel en lx in een peer. Wie ben ik? 3. Welke mensen gebruiken nooit mede klinkers maar wel klinkers? 4. Rode lijfje?, gele knopjes, zijn ze koud dan zijn ze goed, zijn ze warm dan zijn zij in gloed. Wie zijn ze? 5. Wat heeft deuren noch vensters en gaat toch open en dicht? 6. Welke ezel eet niet? 7. Welke vrouw heeft 2 harten? staan mettertijd plaats zal maken voor een meer permanent gebouw. De. oorlog vernielde het prachtige strand huis vande IJ.R.B., maar het bestuur heeft de moed niet laten zakken en zocht naar middelen om een nieuw zij het eenvoudiger strandhuis te bemachtigen. De financiële consequenties (men rekent toch minstens op ƒ2000) zijn echter niet mals. Het ligt echter in het voornemen om van dit te bouwen huis een centraal punt op het strand te maken, dat zijn bestaans recht zal blijven behouden als het bad- strand mettertijd meer naar het Zuiden verplaatst zal worden. Santpoort-dorp De „ABC" gaf een Tsjechische filmavond De filmkunst der Slavische landen heeft zich in dc loop der jaren eigen wegen ge baand: de eerste Russische tekenfilms bij voorbeeld. werden een openbaring voor het op de luidruchtig-geestige producten dei- Amerikaanse studio's ingestelde publiek. Dat ook de Tsjechoslowaken in deze school veel hebben geleerd, mocht Woensdagavond blijken toen de Arbeiders Bond voor Cul tuur in het Santpoortse Jeugdhuis een drietal films van Tsjechische huize di-aaide. Veel minder direcl-aansprekend maar vaak oneindig subtieler dan wat er in de Wester se, landen op dit gebied wordt gepresteerd was bijvoorbeeld de poppenfxlm „Inspira tie", een teer vex*dichtsel van .glasfiguren in pasteltinten, dat zich hier en daar langs de grenzen der absolute filmkunst be woog. De tekenfilm, die als nummer twee op het programma stond, kon minder be koren, Als experiment iri blauw en blank was zij zeker te waarderen maar de stoten de beweging, welke het thema van de mens die de zon nodig heeft, meer x-elief moest geven, werd wel wat al te ver doorgevoerd. „De nachtegaal van de keizer", een pop- penfilm naar het bekende sprookje van Andex-sen bleek een juweel te zijn voor zover het de behandeling der max-ionetten betrof het stukje speelfilm dat het ge heel inlijstte kon daarentegen nauwelijks een voldoende halen. Met oneindige zorg zijn de xnarionetten gekleed en bewogen: kleine humoristische trekjes en een bijna volmaakte illustratieve muziek maakten van deze rolprent een werkstuk dat node op het normale bios- cooppx-ogramma gemist wordt. Het enige bezwaar was, dat alleen de wex-kelijke kenners van het. oorspronkelijke verhaal ten volle van deze kleurige poppenpanto- mine genieten konden. De heer F. Allan opende de avond. Hij kondigde daarbij aan. dat het in de bedoe ling van de ABC ligt om op 15 Mei in „De Weijman". het stuk „Van ander ras" op te..doen Voeren. De garnalenvloot heeft Woensdag voor de export kunnen vissen. De prijs, die 1,08 per kilo bedroeg en de ruime vangst maakten- tezamen de dag goed. Strop voor dc loggers. Behalve de Tzonne en de Allan Water kwam tegen Woensdagochtend een achttal overweekse loggers binnen met een gezamenlijke vangst van 800 manden. Koewei de rondvis nog steeds eenzelfde prijs behield, was het on danks het feit dat de Woensdagmarkt als dé markt geldt voor de platvis, teleurstel lend hoe weinig de vis vaak opbracht. Grote en grootmiddei tongen welke Maan dag nog 2.30 tot 2,40 noteerden brach ten nauwelijks 1,90 per kilogram op. De kleine tongen II waren teruggelopen van ƒ1,10 tot 84 cent per kg., later liepen ze weer iets op tot. 90 cent. Ook de scholsoorten stonden aanmerke lijk lager genoteerd. Gx-oot middel noteer de 3336. klein middel 3033. schol I 2931 (alles van de kustloggei's). Al met al een tegenvaller voor de loggerschippers, die op de prijzen van Maandag hadden gerekend en daarop dan. ook marktten. De loggers gingen na lossing weer naar zee tot Zaterdag. Weer naar zee. De volgende trawlers gingen Woensdag weer naar zee: de Lim- burgia (Noordzee), de Tubantia (Noordzee) en de Schoorl (IJsland). Besommingen. De besommingen der Woensdagmax-kt waren als volgt: de Tzonne ƒ34.500 na een x~eis van 22 dagen en de Allan Water 17.230 na een 13-daagse reis met 800 k. De KW 17 maakte 2760 voor een weekreis, de KW 19 ƒ2840 (ook een weekreis). Een Noordlogger maakte na 14 dagen 5000. Mooi spokje uitleggers. De Noox-dlog- ger KW 122 had een aanvoer van ongeveer 250 stijve kabeljauwen, de prijzen der „regels" vielen echter tegen; 3841. Voor Donderdag. Voor de Donder dag markten de Herman en de Batavia, verder kunnen er verscheidexxe kotters verwacht worden. Nieuws van IJsland. Volgens de schipper van de Thorina had de Sumatra Woensdagavond x-eeds 1750 kisten, zodat de trawler zou gaan thuisstomen. De ge specificeerde vangst is: 900 kabeljauw, schelvis 550, koolvis 200, wijting 40, plat vis 60. De Alkmaar zou thuisstomende zijn voor de Maandagmarkt (vangsten nog niet bekend). Het is niet uitgesloten dat de Sumatra reeds Zaterdag komt. De Thorina, die zelf een schrale visserij had, dacht voor de Donderdagmax-kt te komen. Morgen. De gespecificeerde vangst der Batavia, welke Donderdag markt luidt als volgt: 65 schelvis, 500 makreel, 85 wijting, 30 haring, 140 gul en koolvis, 65 radio, 15 wolf en poon, totaal ruim 900 kisten. Medan - Zaterdag of Maandag. De Medan, die voor de Zaterdag of Maandag komt had Woensdagavond 750 kisten aan boord: 500 makreel, 10 haring, 75 schelvis. 50 x-adio, 40 wijtixxg, 40 gul, 15 platvis, 20 stokkebit. Behoudens wijziging komt de Sinjon de Danser, voor de Woensdagmarkt. VAN BRUGGEN No. 1 van Lijs! SCHEEPVAART Alcor, 1D te R'dam v. Port Alegre. Aldabi, 18 pass.' Fernando Noronha. Alpherat. 19 te R'dam v. Havanna. Aalsum, pass. 19 Kp. Palos. Abbekerk, 19 v. Suez n. Karachi. Aardijk, 17 te Houston v. Tampico. Alcinous, 18 v. Port Soedan. Alphacca, 19 v. Rio de Janeiro. Axeldijk, 18 te New York v. R'dam. Aalsdijk, 18 700 m. W. Ouessant. Alkaid. 18 100 m. N. Finistèrre. Amstelkerk, 18 bij Gironae. Antonia, 18 te Pladju v. Port Swettenham. Almdijk, 19 te Antwerpen. Andijk, 18 350'm. ZW. Bermuda. Amstelveen. 18'480 m. N.t.O. Flores. Avei-dijk, 19 v. R'dam n. Gulfhavens via Antw. Bali, pass. 18 Malta. Barumun, pass. 18 Lissabon. Bengkalis, pass. 18 Gibraltar. Blitar, 18 v. Panarukan n. Soerabaja. Boissevain, 18 v. Manilla n. Bangkok. Bloemfontein, 16 te Beira v. Lorenzo Marques. Blommersdijk, 18 v. New York te Wilmington. Baarii. 18 900 m. W.ZW. Flores. Bantam, 19 verw. te Port Said. Bonaire, 18 500 m. ZW. Fayal. Boskoop. 19 vew. ie Cristobal v. A'dam. Britsum, 19 v. R'dam n. Londen. Berlage. 16 te Kobe v. Shimizu. Black Gull, 15 v. New York n. Philadelphia. Celebes, 18 v. Antw. n. Londen. Cuanza, 17 te Soerabaja v. Semarang. Celebes, 19 te Londen. Cottica, 19 te A'dam v. Demerara. Corilla. pass. 15 Thursday eil. Duivendrecht, 18 300 m. Z.ZW. eil Palma. Eemland. 18 v. Santos n. Montevideo. Edam, 19 te Antwerpen. Esso Den Haag. 18 960 m. NO. Monapassage. Erinna (t). 16 v. Singap. n. Balikpapan, 21 verw. Garoet, 19 te Pangkalpinang. Gemma, 18 in St. George Kanaal. Gouwe. 18 v. R'dam n. Stockholm. General R. L. Howze (tr.). pass. 18 Aden. General C. C. Ballow (tr.), 18 300 m. N.NW. Perim. Gaasterkerk, 18 120 m. W. Lissabon. Gadila (t). 18 170 m. ZW. Ouessant. Hersüia, 19 te Antwerpen. Hoogkerk, 18 v. Bangkok n. Singapore. Heemskerk, pass. 18 Ouessant. Hydra, 19 te Curagao v. Maracaibo. Hera, 18 1200 m. NO. Martinique. Hilversum, 19 te R'dam v. Hamburg. Jaarstroom. 18 pass. Kp. Blanco n. Lc Havre. Joh. v. Oldenbarnevelt (tr.). 13 v. Djakarta n. A'dam. Jacobs Cats, 18 100 m W. Lister. Japara. 18 nog te Menado. Jobshaven. 13 75 m. Z. Doggersbank. Joost v. d. Vondel. 18 430 m. O. Kp. Henry. Jupiter, 18 in de Elbe mond. Kota Agoeng. 18 v. Penang n. Port. Swettenham Kota Gcde, 19 te Lobito v. Luanda. Kota ïnten, pass, 18 Point de Galle. Katwijk, 18 v. Swansea n. R'dam. Lombok, 18 v, Aden n. Suez. Leerdam, 18 340 m. W. Scilly. Limburg, 18 430 m. NO. Tristandacunha. Loenerkerk, 18 60 m. Z. Elba. Loosdrecht. 18 nog te Khorramshar Lissekerk. 19 te Basrah v. Khorramshar. Langkoeas. 18 200 m. O. v. Aden. Marisa, pass. 18 Kp Carbon. Mentor. 18 pass. Zuidpunt Sicilië. Modjokerto, 19 te Soerabaja v. Taruna. Maas. 19 anker bij Galveston v. Houston. Maasland, 19 v, Montevideo. Merwede, 19 v, Accra te Abidjan. M'uiderkerk, 18 te Mombassa, 26 n. Aden. Maaskerk, 19 verw. te Conakry, Malea (t), 18 250 m. N. Singapore. Meliskerk. pas3. 18 Java's Z O.-punt. Myonia (t), te Sydney v. Miri. Nederland. 19 te Teneriffe v. Rastanura. Nieuw Amsterdam. 19 te Le Havre. Nestor. 18 260 m. O.t.N. Malta. Nieuw Holland. 19 verw. Sydney v. Melbourne. Noordam, 18 410 m Z ZO. Kp. Race. Oberon, 18 Noord v Aruba. Ossendrecht, pass. 19 Finisterre. Oranje Fontein, 18 550 m. N.t.O. St. Helena. Phrontis, 18 te Padang Poelau Laut, 18 te San Gir v. Tarakan. Prins Fred. Hendrik. ,pass. 13 Beachyhead. Prins Willem III, 18 bij Bona. Parkhaven! 19 150 m. Z, Fernando Noronha. Prins Willem V, '18 v. Hamburg n. R'dam. Ridderkerk, 18 v. Suez n. Port Soedan. Roebiah, pass. 18 Kreta. Radja, 19 v. Coosbay n. San Francisco. Rotti. 16 te Djakarta v. Soengeigerong. Rondo. 18 100 m. O. San Miguel. Ruys, 18 300 m. O.t.Z. Rio Grande. Rijnhaven, 18 te Antw. v. Gandia. Sibajak, 18 Burlïngs. Singkep, 18 v. Madras n. Beypore. Stad Arnhem, pass. 18 Noordpunt Corsica. Stad Perm pass. 18 Corsica. Stad Maastricht, pass. Kp. Vilano. Stad Schiedam, pass. 18 Christiansund. Streefkerk, 18 v. R'dam n. Calcutta. Straat Soenda, 18 v. Hongkong n. Yokohama. Sunetta, pass. 18 Kp. Tenez. Slamat. 19 te Basrah v. Khorramshar. Soestdijk, 19 v. New Orleans n. Charleston. Sommelsdijk. 18 v. Baltimore n. Mobile. Stad Breda. pass. 20 Straat Messina. Stad Maassluis, 19 te A'dam v. Sfax. Sarangan, 17 2 u. te Soerabaja v. Bagnara. Sallana. pass. 18 Kp. Verd. eil. Stad Alkmaar, 20 verw. te Mombassa. Stuyvesant, 18 190 m. N.NW. Madeira. Schie, 18 370 m. N. Sombrero eil. Sloterdijk, pass. 18 Sabang. Stanvac Djirak (t). 16 v. Singapore n. Palembang Tabian, pass. 18 Gibraltar. Tiberius, pass. 13 Zuid v. Jamaica. Tasman, 17 te Djakarta v. Muntok. Tankhaven I. 18 v. Soengeigerong n. Tj. Uban. Theseus, 19 v. R'dam n. A'dam. Tibia (t). 18 740 m. W. Porto Praya. Taria (t), 19 360 m. O. Oostel.punt Timor. Titus, 18 pass. Kp. Matapan. Tjitjalengka. 20 verw. te Soerabaja v. Semarang Valerius. 17 të Semarang v. Soerabaja. Vulcanus, 17 v. Napels n. Livorno. Van Riebeeck, 20 m- verw. te Ambon v. Surabaja Veendam, 18 160 m. O. Sandyhook. Van 't Hoff, 18 310 m. W.t.Z. Ouessant. Volendam. 13 200 m. Z. Kp. Sable. Van Riemsdijk. 16 v. Ambon n. Buleleng. Waterman (tr.). 20 verw. te Port Said. Waal 17 v. Maracaibo n. Au>: Cayes. Weltevreden, 10 te Djakarta v. Soerabaja. Wieldrecht, 16 te Brisbane v. Sydney. Willem Ruys, 19 2 u. v. Port Said. Willem Barendsz. 18 100 m. N.t.O. Teneriffe. Westerdam, 13 660 m. W. Ouessant. Winsum, 21 te R'dam v. Jucaro. IJsel, 18 Noord v. Cuba. Zeeman, 19 verw. Port Soedan. Zwijndrecht, pass, 19 Gibraltar. KLEINE VAART Audacïa, 18 v. Brunsbuttel. Barendsz, 18 v, Rouaan n. Londen. Bernina, 18 v. Rouaan n. Parijs. Crescendo. 18 v. Rieme n. Gothenburg. Carpo, pass. 19 Lizard. Elisa. 18 v Huelva te Marseille. Helvetia. 18 v. Ostende n Grangemouth. Hagno, 18 v. Dublin n. A'dam Haskerland, 13 v. Leith n. Goole. Hada, 13 v. Marseille te Casablanca. Mercuvhis, 19 v. Grangemouth n. Huil. Hartel. 19 v R'dam n. Hamburg. Mies. 18 te Londen. Maria. Theresia. .18 v. Nantes te Casablanca. Mii'fak,. 17 v. Agadir n. Casablanca.. Matthew 18 v. Londen n- Rouaan. Noord, 18 v. Antw. n. Gonfrevïlle. Oranje. 19 v. Hamburg n. R'dam. Qkko Bosker, 17 v. Londen n. Honfleur. Rapid. 19 v. Londen n. R'dam. Rose Marie. 18 v. Glasgow n. Ards. Sambre. 19 te Amsterdam. Saba. 18 te Partington. Servus. 18 v. Iryine n. Garston. Sian, 18 v. Rostock te Svendborg. Silvretta, 19 te Kopenhagen. Spora, 18 v. Port Lyautey n. Casablanca. Tromp, 18 v. Londen n. Dover. Urmajo, 18 te Grangemouth. Virgo, 18 v. Kjoge te Antwerpen. Vivo, 18 v. Rieme te Varberg. Van Gelder, 18 te Strood. SLEEPBEDRIJF De Bedrijfsgroep Detailhandel, de Chr. Middenstandsbond, de Kon. Ned. Midden standsbond. de Ned. Kath. Middenstands bond. het Ned Verbond van Middenstands- verenigingen en de Hoofdgroep Ambacht zijn overgegaan tot de instelling van een sociaal orgaan voor ambacht en detailhandel.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 9