1la 1 aan £ifst 5 Mr R. C. Bakhuizen van den Brink c tl J Jiex Jheateï W#| ontvingen GERARD VAN PRAAG STEMMEN? NATUURLIJK! Burgemeester Robelet: „Daar kunnen wij niet aan tippen De radio geeft Zaterdag Het uitbreidingsplan van Velsen C Wereldnieuws STA ER OP! PANDA EN DE MEESTEMyGELEERDE Vrijdag 21 April 1950 ADVERTENTIE Maar dan op de candidaten van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. De partij, die strijdt voor belastingverlaging, zodat de kosten voor de huishouding verminderen DUINKERKEN ZAC VELSEN Veertig Franse gasten op bezoek Ver over tijd rolde gistermiddag een grote Panhard-bus de Velserweg af het Zuider pontplein op veertig Franse gasten met de burgemeester van Duinkerken, Gustave Robelet aan het hoofd, waren hun bezoek aan de gemeente Velscn begonnen. Door de vertraging in het excursieprogramma dat in Amsterdam te veel lijd had ge vergd konden de drie Velsense wet houders en de directeur van Openbare Werken hun gasten slechts IJmuiden laten zien Velsen-Noord moest er bij inschieten. In hoog tempo zijn de nieuwe woning complexen bezijden de Kalverslraat en van de „Heuvelwijk" bezocht; na de sluizen en de vishallen kwam de montagebouw in de Heerenduinen aan de beurt. Dit laatste stukje Velsense wederopbouw had eigen lijk het centrale punt moeten worden en de teleurgestelde gezichten in de bus lieten wel zien, dat de Duinkerkers graag eens even de huizen van korrelbeton (een juiste Franse vertaling van dit begrip bleek enige moeilijkheden op te leveren) van dichtbij hadden bekeken. Burgemeesters spreken In hotel Duin en Kruidberg werd de thee geserveerd en daar sprak burge meester mi'. M. M. Kwint, die zich later bij het gezelschap moest voegen, het ge zelschap toe. Hij uitte de wens, dat het Franse en het Nederlandse volk, die te zamen de Duitse aanval op de grondslagen der democratie hebben weten af te slaan, in dezelfde eendracht zullen bouwen aan een betere toekomst voor de komende ge neraties. Hoewel de prijs die Duinkerken voor zijn vrijheid moest betalen enorm hoog was zijn ook de Velsense wonden diep en pijnlijk geweest, aldus mr. Kwint; de daaruit voortvloeiende problemen kun nen ongeveer van dezelfde orde geacht worden. Burgemeester Robelet vertelde ons dat zijn gemeente van 80.000 zielen voor i-uim 85 procent vernield is geweest het in wonertal van 16.000 dat thans weer'bereikt is kan althans bogen op volledig herstelde havens al blijft de woningbouw ver achter bij "wat Nederland in dit opzicht presteert slechts het centrum van de stad is enigs zins -hersteld. Hij toonde ;zich dan ook op- vecht enthousiast over de gang van zaken in Velsen. Behalve de „maire" waren de heren J. Hocquet, president van het plaat selijke orgaan voor de wederopbouw en J. Muirmans, de stedebouwkundige, onder de gasten. Velsen was officieel vertegenwoor digd door de wethouders W. F. Visser, F. J- A. Strijbosch en J. C. Aschoff en ir. D. N. Dammers, de directeur van Openbare Werken. De excursie is georganiseerd door het ministerie van Wederopbouw en Volks huisvesting. Scholieren verrichten verkeers- waarnemingen bij ae ponten Donderdagmorgen werden er bij de Vel- serponten vanwege de Rijkswaterstaat verkeerswaarnemingen verricht welke ten doel hadden een inzicht te krijgen over de aard van het verkeer dat van de ponten gebruik maakt. Een en ander in verband met de hervatting van' de tunnelbouw te Velsen. Een twintigtal leerlingen van de Haar lemse M.T.S. stelden aan de bestuurders van voertuigen de vraag vanwaar zij kwa men en wat het eindpunt van hun reis was. Bij Buitenhuizen ondervroegen een viertal scholieren de reizigers en bij Zaandam ver richtten de leerlingen van het lyceum uit Zaandam de telling. Het ligt in de bedoeling van de Rijks waterstaat om op Dinsdag 6 Juni een tweede verkeerswaarneming te doen hou den. i ACHT ADVIEZEN VOOR DE MODERNE MAN Op plaatsen, waar een baard „draait" of in alle richtingen groeit, moet xmen met snelle spiraalvormige bewegingen scheren. Morgenavond het laatste advies. N.V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - EINDHOVEN Gezellige stemming bij „Onderlinge Vriendschap" Met de cabaret-revue „Wat kan ons ge beuren" heeft Harry Meyer de leden van de buurtvereniging „Onderlinge Vriend schap" Donderdag' in Thalia een gezellige avond bezorgd. Het pleit voor de veelzij digheid van de medewerkers van dit uit slechts drie personen bestaande gezelschap, dat zij desondanks de hele avond wisten te vullen. Zo zagen wij Harry Bouman als accordeonist, goochelaar en tevens bege leidde hij de heer Mever bij zijn liedjes op de piano. Het goochelen deed hij met ver bluffende handigheid zodat zijn niet be paald originele trucs toch boeiden. Harry Meyer bleek uit het goede hout gesneden te zijn, zodat hij de zaal volledig op zijn hand kreeg en' zijn liedjes werden dan ook uit volle borst meegezongen. Trudy Meyer completeerde het geheel door in de schetsjes haar medewerking te verlenen en tenslotte zorgden „The Rhytm Abanio's" er voor dat de stemming er in bleef. De avond werd met een geslaagd bal besloten. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Platen. 7.45 Gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 10.00 Voor kinderen. 10.15 Platen. 11.00 Voor zieken. 11.45 Platen. 12,00 Angelus. 12.03 Metropole-orkest. 12.30 Weerbericht. 12.55 Zonnewijzer.. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusements-orkest. 14.00 Orgel. 14.20 Engelse les. 14.40 Orkest. 15.20 Letteren en kunsterf. 15.55 Mannenkoor 16.30 Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Pror menade-orkesi. 18.15 Weekoverzicht. 18.25 Promenade-orkest. 18.50 Muziek. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.25 Parlemen tair overzicht. 19.35 Pianoduo. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Platen. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 Platen. 20.43 „Steek eens op, hgren!". 21.00 Gevarieerd programma. 21.45 „Weet u het?". 21.55 Populair concert. 22.35 Beneluxcommentaar. 22.45 Gebed. 23.00 Nieuws. 21.15 Maastrichts Stedelijk Orkest en solisten. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 Nieuws. 7,15 Gymnastiek. 7.30 Platen. 8.00 Nieuws. 8.18 Platen. 10.00 Medische cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Feuilleton. 10.35 Voor arbeiders in continubedrijven. 11.35 Platen. 12.50 Weerbericht. 12.33 Piano duo. 12.55 Kalender. 13D0 Nieuws. 13.15 Pla ten. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Lichte muziek. 14.45 Platen. 15.00 Boekbespreking. 15.15 Kamerorkest met solist. 16.00 „Van de wieg tot het graf". 16.15 Platen. 16.45 Sportpraatje. 17.00 Amusemen/smüziek. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Platen. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 „Lézen in de Bijbel". 19.45 „Passe partout". 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Zwitserse muziek. 20.42 „Hein Festijn". 20.45 Revue. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Sextet. 22.25 „Onder de pannen". 22.40 Kwartet. 23.00 Nieuws. 23.15 Platen. Grote invloed van de tunnelbouw De uitbreiding van Velsen wordt natuur lijk sterk beïnvloed door de tunnelbouw. Vooral nu uitgemaakt is, dat de spoorweg tunnel toch naast de verkeerstunnel komt, dus ten Oosten van het thans beslaande verkeerspuzzles, die een gevolg zijn van uitgebreide spoorwegwerken, opgelost wor den. Dadelijk na de bevrijding is in Velsen een basisplan gemaakt voor de uitbreiding. Daardoor werd het bestaande uitbreidings plan buiten werking gèsteld. Er is thans een nieuw uitbreidingsplan in voorbereir ding,'dat als het géreed Is aan de fa ad ter goedkeuring zal worden aangeboden. Het wachten is op de definitieve goedkeuring van het Wederopbouwplan. Met toestem ming van de Wederopbouw zijn intussen détails van dit plan reeds uitgevoerd. Bij de vaststelling van het uitbreidings plan zal de raad een beslissing moeten nemen over de bestemming van verschil lende gronden, o.a. van het complex „Water land" en „Beeckenstein". Bij het oude uit breidingsplan werd de mogelijkheid open gelaten. dat een deel dezer gronden ver kaveld zou worden voor de bouw van villa's dóór zeer grote tuinen omgeven. Bij het huidige basisplan zijn beide complexen evenwel als bos gehandhaafd. Het vermoe den ligt voor de hand, dat deze gronden op den duur voor recreatieterrein zullen worden bestemd. Evenzo het duinterrein dat ten Zuiden van het Noordzeekanaal onder Velsen ligt. Het is bekend dat het complex duinen ten N. van de Zeeweg te Bloemendaal en ten Z. van de grens Van Vel sen reeds aangekocht zijn als Natuurreser vaat. Aanvankelijk is het de bedoeling ge weest dat ook de duinen onder de gemeente Velsen onder dit Natuurreservaat zouden allen, maar daarvan is, wegens de kosten, voorlopig afgezien. Maar er zijn toch maat regelen genomen om die duinen ongerept te behouden, zodat wel aan te nemen is, dat zij in de toekomst bij het Natuurreser vaat zullen komen. De duinen ten Zuiden van het Noordzeekanaal hebben in Velsen een oppervlakte van ongeveer 800 ha. (Het Natuurreservaat is 1200 ha). In ons vorig artikel over de tunnelbouw hebben wij reeds mededelingen gedaan over nieuwe wegen die in het basisplan zijn opgenomen, namelijk één van de tun nel naar Santpoort (eventueel doorgetrok ken naar Bloemendaal) en één via Haar lem-Oost naar Den Haag. Dit zijn evenwel plannen van de Rijkswaterstaat die voor lopig nog wel niet tot uitvoering zullen komen. Op het basisplan van Velsen-Noord is ook een nieuwe weg uitgezet naar Alk maar, die achter het station Beverwijk om loopt. Ook dat is natuurlijk nog toekomst muziek. Zowel voor de tunnel-ingang aan de Zuider- als'aan de Noorderkant-van het kanaal zijn grote verkeerspleinen ontv/or- pen, waarbij wegkruisingen vermeden zijn. Wel valt met de tunnelbouw samen de uitvoering van een belangrijk spoorweg- erk. De aftakking namelijk van de lijn die naar de spoorwegtunnel leidt, zal be ginnen tor hoogte van „Duin en Kruid berg". Daar komt dan een nieuw station. Het gevolg is, dat de stations Driehuis- Westerveld, Zeeweg en IJmuiden-Oost niet meer aan de lijn HaarlemAlkmaar liggen, maar aan de lijn HaarlemIJmui den. De aftakking die naar de spoorwegtun nel gaat, snijdt de Hagelingerweg. Hoe die kruising gemaakt zal worden, staat nog niet vast, maar er kan wel aangenomen worden, dat op die plaats een viaduct ge bouwd zal worden. Ten gerieve van de bewoners van die omgeving komt er aan de nieuwe lijn een station 'Dr iehuis-Zuid. Een nadeel van de reorganisatie van de spoorlijnen is dat Driehuis-Westerveld niet meer aan de lijn Haarlem-Alkmaar zal liggen. Voor het crematorium en de be graafplaats levert dat natuurlijk bezwa ren op. Wij hebben reeds gemeld, dat de Ver keerstunnel alleen toegankelijk zal zijn voor auto's. Voor voetgangers, fietsers, handwagens en bespannen voertuigen zul len ook in de toekomst de ponten blijven varen. Het is vrijwel zeker dat de ponten dan verplaatst zullen worden naar de plek waar nu de spoorwegbrug ligt. Naast de spoorbaan naar IJmuiden-Oost wordt dan een nieuwe weg aangelegd, die met een groot verkeersplein aansluiting zal geven aan de nieuwe aanlegplaats der ponten. Aan.de .overkant van het Kanaal zal ook een nieuwe' weg 'kofnen, die verbinding geeft- met de bestaande rijksweg Velsen- Béverwijk. Het.is. mogelijk dat de spoor baan, die dan niet meer gebruikt wordt, ;zal aangewend worden om de nieuwe weg op aan te leggen. Indien men er niet in slaagt in deze met de Ned. Spoorwegen tot een overeenkomst te komen, is er ook aan de voet van de spoorlijn nog ruimte voor de aanleg van deze nieuwe verkeersweg. Het is namelijk niet onmogelijk dat de Neder landse Spoorwegen de lijn van het Noord zeekanaal naar Beverwijk intact willen houden, omdat daar in verband met de sterke uitbreiding van de industrie en de daarmee samenhangende bouw van wo ningen voor het personeel op den duur een vrij groot personenvervoer is te ver wachten. Op het basisplan is alleen een in dustrie-spoorlij n aangegeven In dat geval zou de spoorwegovergang, in de rijksweg Velsen-Beverwijk blijven bestaan, tenzij dat ook daar ter plaatse een viaduct zou worden gebouwd. Reeds nu ondervindt het verkeer veel last van deze spoorwegovergang. j Medischs verzorging tijdens het weekeinde IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse vereniging tot be vordering van de geneeskunst zijn in spoedgevallen van Zaterdagmiddag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandagmor gen te raadplegen de artsen: R. Rutten. Kennemerlaan 123. telefoon 4058 en P. van der Toorn, Frans Naereboutstraat 70. tele foon 4084. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. Ant Oepts, Zeeweg 295, telefoon 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, telefoon 4204.' Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagavond 6 uur en Zondagavond 11 uur mejuffrouw G. Zwart. Meeuwenlaan 63. telefoon 5173. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Dokters Zondagsdienst van Zaterdagavond 6 uur tot Zondagavond 11 uur heeft de arts M. de Ruiter, Dr. Schuitslraat 44. telef. 3553. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Reindersma. Geclvinckstraat 112, telefoon 38S3 en dë Duinwijkapotheek, Populjerenlaan 44, telefoon 3388 SANTPOORT Van Zaterdagmiddag tot Maandagmorgen is in spoedgevallen te consulteren de arts J. Hekman, Hoofdstraat 236. telef. 8510. Apotheken Zondags- cn nachtdienst wordt deze week waargenomen door de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 22181. SCHEEPVAART IJMUIDEN Donderdag 20 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Uni K. v. Newcastle. Globe van Thyne. Klipfontein van Hamburg. Ellen van Hamburg. Stellar van Terneuzen. Niobe van Caen. American Counscler van Antwerpen. Rosa Schmith van Rotterdam. Seaham van Goole. Oostzee van Hamburg. Falcon van Londen. Goldfinch van Londen. Waija van Abö. Ceres van Kotka. IJstroom van Londen. Jans van Londen. Ait van Goole. Sophie van Skife. Jupiter van Ham burg. Rijnstroom van Londen. Libelle van Bremen. Vertrokken zijn: Danae naar Rotterdam. Hilda naar Emden. Rexenor naar Rotterdam. Consul Bratt naar Gothenburg. Myra naar Malmö. Kelbergen naar Rotterdam. Skirner naar Rotterdam. Amasis Flucius n. Rostock. Uni K. naar Londen. Eben Haëzcr naar Lon den. Globe naar Enjden. Hector naar Rot terdam. Seaham naar Goole. Grebbestroom naar Manchester. Deo Duce naar Bremen. FIETSTOCHT HUMANISTISCH VERBOND De gemeenschap Velsen van het Huma nistisch Verbond'-- organiseert Zóndég :-23 April een fietstocht van ongeveer 30 kilo meter langs- dë bollenvelden ten Zuiden Van Haarlem, welk uitstapje gecombi neerd wordt met een bezoek aan de „Keu kenhof". Op het kruispunt Driehuizer- kerkwegZeeweg in Velsen wordt 's mor gens gestart. Sombere berichten over 30.000 vaten haring Oost-Duitsland moet verstek laten gaan De. Nederlandse haringexporteurs wach ten nóg altijd met ongeduld op' de afroep van 30.000 vaten haring voor uitvoer naar Oost-Duitsland, dat het vorige jaar een jcontrac.t met Nederland heeft afgesloten tot levering van 90.000 vaten. Hiervan zijn er inmiddels 60.000 geleverd. Intussen ziet het er niet naar uit, dat ook de. resterende 30.000 vaten zullen kunnen worden ver zonden, want er zijn betalingsmoeilijkhe den gerezen. Weliswaar hebben de Oost- Duitse autoriteiten een mondelinge toezeg ging gedaan, dat er een accreditief zal worden gesteld, maar de verwezenlijking hiervan is tot op dit ogenblik uitgebleven. Nu de dagen warnier beginnen te wor den, zit men in exporteurskringen uiter aard letterlijk op hete kolen om tot verzen ding te kunnen overgaan. Men is in deze kringen, ondanks de gerezen moeilijkhe den, optimistisch gestemd, doch van offi ciële zijde deelt men dit optimisme niet. De volgende week zullen 3.000 vaten ha ring naar Tsjechoslowakije worden ver zonden. Voorts staat wel vast, dat er ook nog 7.500 vaten naar West-Duilsland wor den geëxporteerd in de komende weken. Met de 30.000 vaten, die voor Oost-Duits land zijn bestemd, zal men als deze laatste zending tenminste kan plaats vinden, vrij wel door de voorraad heen zijn. De kansen op bederf worden echter met de dag gro ter, daar men ook rekening moet houden met het langdurige transport. (I.E.P.) Jeugd. Manfred Gerlach h voorzitter van de raal-democratische parti, 1, meester van Leipzig (p,, gekozen. Hij is de jongste Sj4'4 heeft011 gl'°te DUMse stai 1 «HU Ongeluk. Op een brug over de I Koblenz is een goederentrein cokes op tveg was raar t.'*l ontspoord, vermoedelijk diT"? een stopsignaal is heeMeZ? leden van het treinpersonStJ om het leven. De machirjj,!? ernstige wonden naar hot 3 vervoerd. 'es5s Bom. In de .plaatselijke kantorf- - communistische partij te Bavon zich een ontploffing voorgêo»-.3! kantoor is volledig vernield buurt zijn alle ruiten verbis», vrouw, die in een aangrcnztS' sliep heeft iichte kwelsur® f Bom. Te Freiburg zijn bij het f een door een bom be-"u-1- ven arbeiders door muur om het - leven gekomen^ Kindernoodfonds. De sociale L van de UNO heeft een Ant? plan verworpen tot beêindijj&f, het internationale kindernoodfS, de UNO in zijn huidige vorm e> vanging door een hulpplan os termijn. De commissie besloot"fe tegen het kindernoodfonds, dat -u jaar bestaat en thans uit vriiwiib* dragen gefinancierd wordt, te V voortbestaan.' instop „Rex draagt de kroon voor beeld en toon" Vanaf heden t.m. DONDERDAG A.S. Het grote filmwerk in technicolor JEANNE D'ARC met INGRID BERGMAN ZATERDAG 6.30 en 9.15 uur. ZONDAG 2.30 6.30 en 9.15 uur andere avonden 8 uur. UW KOEK EN GEBAK van BAKKER IJ MANTEN Driehuizerkerkweg 70 - Tel. 4128 (Adv.) MARKTBERICHTEN Besommingen IJM 99 Batavia f 12.840. IJM 74 f4220; KW 54 f2675; KW 189 f 545; IJM 213 f215. Een VEM-trawler besomde f32700. Aanvoer 75 kisten tarbot, 90 kisten haring, 35 kisten schartong en tongschar, 1100 kisten kabel jauw. 60 kisten leng, 430 kisten koolvis, 260 kisten schol, 20 kisten bot, 100 kisten schar, 20 kisten poon, 10 kisten wolf, 70 lusten wijting, 640 kisten schelvis, 650 kisten ma kreel. Totaal 3560 kisten. Prijzen Heilbot 2,051.90; tarbot 1.701,55: gr. tong 1,951,80; midd. tong 1,951,80: kl.m. tong 1,85—1,70; kl. tong 1.52—1,48; kl. tong II 1,030,88, alles per kg. Kabeljauw 14272: koolvis 38—30; witte koolvis 6052,50; leng 6359,50; wolf 71, per 125 kg. Bot 1412; makreel 32,148; haring 14i 10,50; schartong 2522; tongschar 55; kl. witte koolvis 27; ld. zw. koolvis 16,50: gr. gul 28—23: midd. gul 27—19; kl. gul 21,50; zetschol 37; kl. schol 2922,50; kl. schol II 21—13,50; Poontjes 18,50—16; wolf kl. 35; wijting 21—17; gr. schelvis 36,50—29; midd. schelvis 40,5038; kl.m. schelvis 47,50—38; kl. schelvis 4530,50; braadschelvis 30,5016; schar 306, alles per 50 kg. Kamgaren costuums vanaff 79,50 Victory sportcostuums en sportcolberts Tweedjassen in de bekende merken Victory en Fatal van -f 49.50 tot f 95- Plusfourspakjes - Khakipakjes (6-16 jaar). Overhemden f 6.20 tot 112J5 IJzersterke werkoverhemden met 2 borstzakken f 5.R Vraagt zichtzending KinheimVitesse ingelast Het bestuur van dë voetbalvereniging „Kinheim" heeft van de KNVB-competitie- ieider bericht ontvangen dat voor Zondag is ingelast de wedstrijd Kinheim-Vitesse '22 op „Tussenwijk". Aanvoer cellulose Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is aangekomen het Zweedse s.s. „Skirner", dat van de Zweedse haven Söderhamm een lading van 450 ton cellulose aanvoerde, bestemd voor een zusterfabriek. Iets waarvoor iedereen belangstelling heeft! Kleine Winkler Prins Wereld atlas, voorintekenprijs 3.90 geeft aardr., econom. en staatkundige wetenswaardigheden van alle landen der wereld en De Bezige Bij Wereldatlas Een groot monumentaal werk dat ae aarde en haar bewoners - in kaart, woord en beeld geeft. Voorintekenprijs 23.50. (Ook betaalbaar in maandel. termijnen) Vraagt U nadere inlichtingen bij: AB DE JONG KLAVER'S BOEKHANDEL Edisonstraat 7, IJmuiden - Telef. 5326. 15. Na nog enkele krachtige stoten in zijn zakdoek was Honnepon eindelijk klaar met snuiten, maar intussen liet hij niets aan het toeval over, en hij schoot maar door. Een hele rij kogels hoorde zich overal in de muren en het vertrek hing vol kruitdamp; het mag dan ook een gelukkig toeval ge noemd worden, dat er niemand geraakt werd. Toen Honnepon zijn zakdoek had opgeborgen, liet hij zijn wapen zakken en keek eens rond om te zien wat er ge beurd was. Wel alle meubels lagen on dersteboven en Panda, de processor en Chi Fon waren in allerlei schilderachtige hou dingen weggekropen achter voorwerpen die in hun buurt stonden. Het spreekt vanzelf, dat Chi Fon in het geheel niet te spreken was over deze gang van zaken. „Wat jij maken doen?" schreeuwde hij, terwijl hij overeind sprong. „Jij maken schietschiet tegen mij, en ik jou betalen! Jij moeten maken doen wat ik zeggen, niet schieten ■mij! Denk maken! Ik jou ontslaggen! Niet mooi getuigschrift!" „O" stotterde Hon nepon, die inzag dat hij onjuist had gehan deld. „Nee, dat was dan een vergissing zei hij. „Ik hoorde lawaai en dacht dat er onraad was en mijn pappie, die in het zelfde vak zat, zei altijd: „Als er onraad is, dan moet je maar eerst schieten en daarna denken!" Zo kwam dat, ziet u". „Bah-bah", mompelde Chi Fon boos. Maar voor Panda was het jammer dat het zo gelopen was, want nu was hij weer even ver. Om nog te ontsnappen, en om te voorkomen dat Chi Fon de uitvinding van de professor las, zou hij nog iets heel anders moeten ver zinnen. Vrije middcig op 5 Mei bij Van Gelder De directie van Van Gelder Zonest Papierfabrieken heeft Donderdag personeel medegedeeld, dat Vrijdag, iü ter gelegenheid van de bevrijaingsdaai vrije middag kan worden genoten. Deze vrije middag geldt van 13 uzi in zijn geheel voor de dagavbeide.' continudiensten worden normaal zet, doch voor de hierin werkzaam zri personeelsleden is een vergoedingsregÉ( getroffen tot 24 uur toe. De vergoedingen bestaan uit een ete betaling van honderd procent van 15 3 of tot 24 uur toe. Arbeider raakte met voel beklemd Woensdagavond omstreeks half tiai in de binnenhaven van de Hoogovens 1? het laden van ijzer op dekschuiten eam ernstig ongeluk gebeurd. De 32-jarige arbeider J. v. d. M-f de aan de IJmuiderstraatweg te IJm'i:? Oost stond op een dekschuit toen een drie ton ijzer geladen bak door een ha werd verplaatst. De bak gleed weg en .2 knelde de voet van v. d. M. tussen schuitrand en bak. Hierdoor werden r tenen van de man verbrijzeld. Na aan® kelijk voor eerste behandeling naar té. Beverwijker Rode Kruis Ziekenhuis tea? vervoerd volgde later overbrenging 0 het St. Antonius-ziekenhuis in IJn®B Mekog-uitbreiding officieel in bedrijf Stikstofproductie begin Me aanzienlijk opgevoerd Begin Mei zullen de nieuwe hhifj van de Maatschappij tot exploitatie kooksovengassen „de Mekog" °^1C^* bedrijf worden gesteld. Hiermee als belangrijke phase intreden in de keling van het bedrijf, die tevens va lang kan worden geacht voor de^v ning in de behoefte van de Neder landsbouw aan stikstofmeststofien. derlandse stikstofindustrie is oaar - staat in de snel stijgende binnenlanc hoef te te voorzien, tevens zal ïuim dacht kunnen worden besteed aan portmarkt. REPARATIE MATRASSEN 's morgens gehaald, 'e avonds gehran- H. DE GRAAFF GROTE HOUTSTRAAT IR HAARLEM 1? Agenda voor Velsefl Vrijdag 21 April. Thalia. - 8 uur: „Ontsnapt van eiland". Rex. - 8 uur: „Jeanne d'Arc Zaterdag 32 Apnj- Thalia. - 7 en 9.15 uur: Als V g Rex. - 6.30 en 9.15 uur: Als Vu"»

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 2