c Buitenlandse houtschillen verdwijnen in de Kennemer duinen Radio geeft Donderdag PANDA EN DE MEESTERyGELEERDE Driehuis Woensdag 3 Mei 1950 Maar het park rond „Concordia" is een troosteloze ruïne geworden Enige maanden geleden om precies te zijn eind Januari van dit jaar werd een aanvang gemaakt met de liquidatie van de ontzagwekkende schillenhoop, welke naast de gebouwen van de papierfabriek Van Gelder Zonen in het eens zo mooie park van gebouw „Concordia" aan de Noorde lijke kanaaloever lag opgetast. Toen is het vervoer van een hoeveelheid van ongeveer 57.000 m3 Canadese, Finse en Luxemburgse en zelfs ook Joegoslavi sche houtschillen ter hand genomen, zodat de enorme massa, waarvan de top tot de kruinen der bomen in het park reikte, langzaam begon te slinken. Veel genoegen hebben de bewoners en vooral de huisvrouwen uit de omgeving, van de schillenstortplaats niet beleefd. Want het zaagselstof kroop bij gesloten deuren en ramen tot in de kamers en kas ten. Maar nu zal dit spoedig tot het ver leden behoren, daar de schillenberg^ thans al is afgenomen tot ongeveer 7000 a 8000 m3, die nu dagelijks verder slinkt. Wat met ettelijke kiepkarren werd op gebracht, later zelfs door middel van lucht en waterpompen, is door vrachtauto's met speciale laadbakken naar de stortplaats in „Tussenwijk" vervoerd. Aanvankelijk heeft men nog getracht voor de schillen een oplossing te vinden in de richting van industriëel gebruik, maar hoge transportkosten en technische bezwa ren hebben deze voornemens getorpedeerd. Er bleef dus de mogelijkheid over: ver nietiging door begraving in het duin. De heer P. Aafjes uit Beverwijk, die de op dracht tot het vervoer kreeg toegewezen, liet een drietal stortplaatsen bouwen en bulldozers schoven de schillen daarheen vanwaar ze via de „schatvotten" de kiep- auto's met elk ongeveer 13 m3 vulden. Weken achtereen maakten deze auto's elk ongeveer 14 ritten per dag. Hierdoor kon dagelijks zo'n 1000 m3 worden verwerkt en de bulldozers groeven zich in de berg. De vervoerde schillen moesten echter de grond in. Op „Tussenwijk", waar reeds vorig jaar November zand werd uitgegra ven tot onder het grondwaterpeil met een gemiddelde diepte van bijna 3 meter zijn in de ontstane putten reeds vele honderden kubieke meters schillen gestort. Wanneer dit werk aan het eind van deze maand geheel voltooid zal zijn wordt een helmbeplanting op de enorme schillenberg- plaats aangebracht. De tuin van Concordia. Hiermede is echter de geruïneerde tuin van gebouw „Concordia" niet gered. Van de eens zo mooie bomen, planten en ga zons is zeer weinig meer over. De bomen, grotendeels door de saamgeperste schillen hoop verbroeid, zullen moeten worden ver vangen en nieuwe grasperken en heesters aangebracht. De verwaarloosde muziek tent heeft een radicale reparatie nodig. En dit alles moet als met enkele weken alle schillen zijn verdwenen ook worden uitgevoerd. Er resten nog enkele maanden om het Concordia-park weer een park te doen worden, waardig om de be zoekers van het in Juli te houden jubileum concours van de Harmonie-kapel ,.De Een dracht" wegens haar gouden bestaan te kunnen ontvangen. advertentie Heringa Wathrich HAARLEM BLIKSEMAFLEIDERS Zwemseizoen officieus geopend Een tienjarig knaapje dat Maandagmid dag om ongeveer half een, aangetrokken door het zonnige weer een voetbad in het Noordzeekanaal nabij het aanlegsteigertje van de papierfabriek nam, geraakte al spelende te ver van de walkant en dreigde te verdrinken. Een moedige Velsenaar die nadrukkelijk onbekend wenst te blijven, werd door enige jongens op het gevaar waarin hun vriendje verkeerde attent ge maakt. Zonder zich een moment te beden ken ontdeed hij zich van zijn bovenkleren en dook in het koude kanaal. Nadat hij de hulpeloze jonge bader aan de kant had ge bracht namen behulpzame handen de na zorg op zich. Palvu brengt „Eva Bonheur" Op Woensdag 24 en Donderdag 25 Mei voert de toneelvereniging Palvu in het IJmuidense Thaliatheater het toneelstuk „Eva Bonheur" van Herman Heyermans op., Ds. J. VAN DER WIEL BEROEPEN Op ds. J. van der Wiel, Nederlands Her vormd predikant te IJmuiden-Oost-is een beroep uitgebracht door de Nederlandse Hervormde Gemeente in Leiden. advertentie V.V.U. verhoogt het culturele peil De Amerikaanse ambassade verleende medewerking De voetbalvereniging „IJmuiden" kort weg bekend als WIJ heeft haar leden en zeer vele belangstellenden gisteravond tot besluit van het seizoen een Amerikaanse filmavond aangeboden in het Patronaat. Dit is de eerste maal dat in de gemeente gebruik is gemaakt van de mogelijkheid, die de buitenlandse ambassades bieden om de schoonheid en de industrie van hun land aan het Nederlandse publiek te tonen. Getuige het applaus hebben de vierhon derd aanwezigen genoten van de ontgift- ning der Tennessee Valley, van de Ice Patrol en van Steeltown. Na de pauze be wonderde men onder meer Amerika's na tuurreservaten en Bridging the Golden Gate. De films werden te meer aantrekkelijk door de in het Nederlands gèsproken tekst. Zeventig ouden-van-dagen hebben van deze rolprenten mee genoten. WIJ heeft het plan opgevat in het vol gende winterseizoen drie filmavonden te geven met sportfilms, afkomstig van de Engelse ambassade. Ook wordt er over ge dacht de ouden-van-dagen en de armlas tigen een aparte ontspanningsavond aan te bieden. WIJ is een van de zeven verenigingen die inzake toneelspel men beschikt na melijk daar over een aparte toneelgroep onder auspiciën van wethouder H. de Boer de hoofden bij elkaar hebben gestoken om het gehalte van de toneelvoorstellingen te verhogen. Dit kan slechts geschieden als de gemeente subsidie verleent. Daar echter het culturele leven in Velsen zozeer de aandacht van de raad geniet, zal de sub sidiëring zeker niet uitblijven. De avond van gisteren heeft bewezen dat het WIJ ernst is met het genoemde voornemen. advertentie ONOVERTROFFEN IN KWALITEIT IN DE BETERE RIJWIELZAKEN gHOENPLRIJWIElENFABRIEK LEEUWARDEN HILVERSUM I. 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Platen. 7.45 Gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Platen. 10.15 Morgendienst. 10.45 Koor. 11.00 Voor zieken. 11.45 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. 12.30 Weerbericht. 12.33 Lunchconcert. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Piano. 14.00 Promenade-orkest. 14.45 Voor de vrouw. 15.30 Fluit. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Platen. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Friese liederen. 17.45 Nieuws. 18.00 (Nationaal programma) In leiding. 18.03 Herdenkingsplechtigheid. 18.30 Psalmen. 18.45 Koor en orkest en solisten. 19.30 Reportage. 20.00 Trompetsignaal en stilte. 20.02 Wilhelmus. 20.03 Platen. 20.10 Nieuws. 20.15 Radio-philharmonisch Orkest en koor. 21.30 „Haak in". 22.05 Platen. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Platen. 22.45 Overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Strijkkwar tet 23.45 Platen. HILVERSUM II, 298 M. 7,00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Platen. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 3.55 Voor de vrouw. 9.00 Platen. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Populair concert. 10.50 Voor cinderen. 11.00 Zang en piano. 11.30 Platen. 11.45 Tuinbouwpraatje. 12.00 Platen. 12.30 Weerbericht. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 "enor en orgel 13.00 Nieuws. 13.15 Accor- ieonorkest. 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 Platen. 14.00 Voor de vrouw. i4.30 Fagot en piano. 15.00 Voor zieken. 16.00 Platen, 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Nieuws. 18.0020.15 Nationaal programma (zie Hil versum I). 20.15 Orgel. 20.50 „Zij vielen ook voor ons", klankbeeld. 21.30 Piano. 22.00 Klankbeeld over het werk van de landelijke stichting clubhuizen. 22.25 Strijkorkest. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30 Platen. Gedenk de nabestaanden van hen die vielen Kans om belofte in te lossen In deze week van herdenking van hen die vielen voor de vrijheid houdt de Stich ting 1940-1945 een collecte. De juiste data hiervoor zijn van 3 tot 8 Mei. Een huis aan huis bezorgde folder wijst ook de inwoners van Velsen op hun ere- plicht. Het in oorlogstijd gesproken woord: „Als het mis gaat zorgen wij voor je vrouw en kinderen" is geweest een belofte, die nooit verbroken kan en mag worden. Het enthousiasme is bij velen geluwd, de weduwen en wezen zijn er echter als levende bewijzen, dat zij die vielen hun woord gestand deden. Aan hén die in vrij heid leven door dai offer en dat zijn alle inwoners van Velsen onder andere wordt de kans geboden hun gedane be lofte in te lossen en zich er bewust van te worden dat deze schone woorden alle kracht missen, wanneer zij niet gezien worden als een belofte voor het gehele leven. Gemeenschapszin vraagt offers, geen aalmoezen. V Vrachtautochauffeur bekneld tussen chassis en laadbak Op het Hoogoventerrein overkwam de Beverwijkse vrachtautochauffeur Z. de Velde-v. Harsehorst een ernstig ongeval, toen hij bij de slakkenberg merkte dat er iets niet in orde was met het mechanisme van de kantelbare laadbak van zijn auto. Hij ging uit de cabine en probeerde de oor zaak van het defect op te sporen. Waar schijnlijk heeft hij daarbij een verkeerde stang gegrepen want de laadbak kwam zo snel naar beneden, dat V.-v. H. er met het bovenliehaam niet meer op tijd tussenuit kon komen en het gevaarte bovenop zich kreeg. In zorgwekkende toestand is hij direct naar het Rode Kruisziekenhuis in Bever wijk overgebracht, waar men aanvankelijk het ergste vreesde. Gistermiddag werd ons echter meegedeeld, dat er een lichte ver betering in zijn nog steeds gevaarlijke toe stand is ingetreden. SCHEEPVAART IJMUIDEN Dinsdag 2 Mei kwamen de haven van IJmuiden binnen: Saparoea van Indonesië. Canopus van Antwerpen. Cyres Sears van Odense. Teuna van Gothenburg. Cornelis v. Harlingen. Wota van Malmö. Egina van Kotka. Prudentia van Ronneby. Nederland van Gothenburg. Att S van Swansea. Gea van Karlstadt. Dagni van Holmstad. Monte- juta van Bilbao. Seaham van Goole. Banka van Goole. Brandaris van Ronneby. Vertrokken zijn: Medan naar Liverpool. Amsterpark naar Hamburg. Circe naar Rot terdam. Walcheren naar Bremerhafen. Echo naar Dublin. Cornelis naar Ronneby. Rocket naar Londen. Gulosenfjord n. Bremerhafen. Chenthausen naar Bremerhafen. Heeren gracht naar Antwerpen. Aegir naar Rotter dam. IJstroom naar Huil. Lillie Matthiesen naar Rotterdam. MARKTBERICHTEN IJM 16 Bergen 21.300. SCH 7 5160; SCH 35 1520; KW 83 1700; KW 23 1020; KW 163 1310; KW 127 2170; KW 129 4350. Aanvoer 65 kisten tarbot en tong, 40 kisten schar- tong. 300 kisten schol. 80 kisten schar, 10 kis ten bot, 170 kisten wijting, 30 kisten poon. 550 kisten schelvis, 820 kisten kabeljauw, 80 kisten koolvis. 60 kisten leng, 20 kisten makreel. 20 kisten wolf, 20 kisten diversen. Totaal 2265 kisten. Prijzen Gr. tong 2,502,15; gr.m. tong 2,101,80; kl.m. tong 1,851.80: kl. tong I 1,26—1,08; kl. tong II 1.02—0,92; heilbot 1.80—1,50; tarbot 1.30—1,08. per kg. Gr. schol 3631; gr.m. schol 3230*kl.m. schol 4238; kl. schol I 3623; kl. scnol II 2715; schar 208.50; bot 1815,50; poon 13,5010; wijting 2114,50; makreel 16,50 12; gr. gul 2322; midd. gul 2216,50; kl. gul 19.50—15.50; gr. schelvis 18,50: gr.m. schelvis 25,50; kl.m. schelvis 34; kl. schelvis I 3431; kl. schelvis H 31—27,50; kl. wolf 26—24,50, per 50 kg. Gr. kabeljauw 9048; gr. wolf 5653; koolvis 36, per 125 kg. Een zilveren jubilaris bij de MEKOC In het met veel bloemstukken versierde restaurant van Walserij-Oost van de Hoog ovens te IJmuiden, is de heer J. W. de Vries, chef van de tekenkamer van de Mekog, op spontane en hartelijke wijze gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum. Ir. A. H. Ingen Housz, voorzitter der di rectie, complimenteerde de jubilaris na mens de directie en overhandigde hem daarbij de gebruikelijke enveloppe. Bedrijfsdirecteur ir. P. van Delden be gon zijn rede met de dank en gelukwensen van de Raad van Bestuur van de Mekog over te brengen en schetste de verantwoor delijke functie van de jubilaris en roerde onder meer diens aandeel in de belangrijke uitbreidingen, die dezer dagen hun bekro ning vinden, aan. Spreker vereerde aan het slot van zijn toespi-aak die van grote waar dering getuigde, de jubilaris het gedenk bord en het getuigschrift der maatschappij. Ir. C. J. J. van Riemsdijk Kreenen, chef van de werktuigkundige afdeling Mekog, verheugde zich ten zeerste over het vlot verloop van het herstel na de ziekte van de heer De Vries, zodat nu de gelegenheid hier is, de jubilaris, gezond en opgewekt temidden van kinderen en familieleden, tegen de sombere verwachting in, op het podium te zien. Ir. van Riemsdijk ging uit voerig des heren De Vries loopbaan na. Een fraaie ets accentueerde zijn huldigende woorden, waarna de hoofd-opzichter, de heer A. Hensen, deze gelegenheid aangreep om nu eens rustig en op de man af, de waardering van de medewerkers uit te spreken, waartoe men in de regelmaat van het dagelijks werk en door de activiteit van de jubilaris niet zo gemakkelijk komt. „En nu is het ogenblik daartoe gunstig, want de positie van de heer De Vries is thans die van rustig toehoorder", zei de heer Hensen. Spreker bood een kilometer teller aan voor de „ploffiets" van de jubi laris. De heer C. J. Maas, plaatsvervangend chef van de tekenkamer Mekog, sprak har telijke woorden tot zijn chef en meende dat de plaats in hun midden door geen betere kon worden bekleed. Een geschenk vul pen en vulpotlood van de enge kring der tekenkamer vertolkte op waardige wijze de gevoelens van die afdeling waar bij een geestige tekening de personen der gevers bevatte. De hoofdopzichter, de heer J. B. Kerk hof, kweet zich van de taak hem door een zoon van de jubilaris eveneens teke naar, doch thans verblijvende in Indonesië op de schouders gelegd: geluk te wensen en te danken. De tekenaars van de Hoogovens hadden hun chef, de heer A. F. A. Bongers, bereid gevonden hun gezamenlijke gelukwensen bij dit jubileum uit te spreken. De heer Bongers haalde vervolgens herinneringen op aan de tijden waarin de heer De Vries op die tekenkamer werkzaam is geweest en stipte daarbij aan, dat de jubilaris daar veel en goed werk heeft verricht. Het viel dan ook niet te verwonderen dat de heer De Vries indertijd werd verkozen voor de chef-plaats op de nieuwe tekenkamer van de Mekog. ANALYSTEN-EXAMEN. Bij het te Amsterdam gehouden examen van de Nederlandse Chemische Vereniging slaagde de heer G. Smid uit Velsen-Noord voor het eerste gedeelte. Velsen eert de gevallenen De commissie voor de Nationale Her denking heeft voor Velsen de volgende richtlijnen gegeven: 4 Mei: Van des avonds 18 uur af. zullen van alle openbare gebouwen, particuliere woningen en vaartuigen de vlaggen half stok gehangen worden. In de Gerefor meerde Kerk in Santpoort aan de Frans Netscherlaan wordt om 18 uur een her denkingsdienst gehouden. Stille gang naar "VVesterveïd IJmuiden en IJmuiden-Oost: vertrek van het monument aan de Zeeweg om 19 uur. Driehuis: vertrek van R.K. Kerk aan de Driehuizerkerkweg om 19.30 uur. Velsen-dorp en Velsen-Noord: vertrek van de Zuidzijde Pont om 19 uur. Santpoort-station: vertrek van Stations plein om 18.45 uur. Santpoort-dorp: vertrek van Frans Net scherlaan om 18.45 uur. Van 19.45 uur af tot dertig seconden vóór 20 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. Te 20 uur precies worden 2 minuten stilte in acht genomen op de herdenkings- Advertentie Welkom thuis Met het troepentransportschip „Tabinta" dat vermoedelijk Dinsdag 16 Mei in Rot terdam zal aankomen, varen de volgende militairen uit onze omgeving thuis: C. Boender, Amsterdamseweg 44, Vel sen; Y. Kort, Grote Hout of Koningsweg 28, Velsen-Noord; K. Noorman, Vinlcebaan 4A, Santpoort; W. van Schagen, Cederstraat 14, Velsen; H. Henneman, Kuikweg 2, Heemskerk; C. Kaay, Wüstelaan 1, Sant poort; W. Duiker, Koningstraat 138, Bever wijk C. Dubbeldam, Rijksweg 330, Sant poort; S. van der Wint, Planciusstraat 7, IJmuiden; D. Zonneveld, J. Vermeyen- straat 35, Beverwijk; J. van Alem, Gerard Doustraat 39, IJmuiden; H. Nijboer, Groe- nelaan 15, Beverwijk; R. Verhagen, Bruno Klauwersstraat 11, Santpoort; P. Brink horst, Zeeweg 145, IJmuiden. Met het troepenschip „Zuiderkruis" dat Donderdag 18 Mei in Rotterdam ver wacht wordt komen naar huis: J. Blom, Bloemendaalsestraatweg 24, Sant poort; J. Bragt, Kanaaldijk 36, IJmuiden; C. Groet, Tollenslaan 6, Driehuis; F. van Schoor, Popelstraat 14, IJmuiden; F. van der Heyde, Akerdamlaan 14, Bevei'wijk. Met de „Johan van Oldenbaimevelt" die vermoedelijk* Dinsdag 16 Mei in Amster dam aankomt repatrieert de familie S. Duin, Grote Houtweg 232, Beverwijk. Herdenkingsplechtigheid voor de Hoogovendoden Op Donderdag 4 Mei, des middags om 4 uur zullen de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken bij het monu ment aan de Wenckebachstraat (de vroe gere Nieuwe Schulpweg) een herdenkings plechtigheid beleggen voor hun oorlogs slachtoffers. HOUT, HOUTSTOF EN CELLULOSE. Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen zijn Zondagavond en Maandag aan gekomen twee zeeschepen, die drie hoofd grondstoffen voor de papierfabricage aan voerden. Het Finse s.s. „Asta" bracht van de Finse haven Mantyluoto een lading van 670 vadem wit geschild hout mee en het Noorse s.s. „Basel" voerde 800 ton houtstof en 300 ton cellulose van Hurum aan. Het laatste is bestemd voor zusterfabrieken. advertentie REPARATIE MATRASSEN 's morgens gehaald, 's avonds gebracht H. DE GRAAFF GROTE HOUTSTRAAT 103 HAARLEM TEL. 11485 25. Professor Kalker was zózeer verdiept in het openen van de deur, dat hij zeker niet gemerkt zou hebben dat Panda ver dwenen was, wanneer niet het valluik zich weer met zo'n doffe plof had geslo ten „Haha!" lachte hij hartelijk. „Ach, ach, wat kunnen die jongelui toch onbezonnen doen! Nu valt me daar die Panda in dat valhcik. Welals ik me goed herinner komt hij nu in de kelder terecht, in een cel die ik daarvoor speciaal gebouwd heb. Ach hmpf.... dan zal ik hem maar eerst eens even gaan halen!" En hij was zó bedrijvig in zichzelf aan het mompelen, dat hij niet bemerkte hoe intussen de beide boze schurken om de hoek van de voordeur gluurden! Maar wat de professor zich meende te herinneren was volkomen juist. Na zijn val door het luik kwam Panda op een gladde glijbaan terecht en hij zeilde in duizelingwekkende snelheidnaar be neden.... een donkere cel in.... en.... plof! Bovenop een stapel oude matrassen, die de gevoelige professor daar had neer gelegd om er de val van mogelijke indrin gers, mee te breken „Hoe kom ik hier ooit weer uit?" dacht Panda. „Niemand kan me hier vinden, en de professor vergeet me natuurlijk!" Maar in die beide veron derstellingen vergiste hij zich. De profes sor was al onderiueg om hem te halen en.ja, als wij ons niet vergissen zijn er ook twee iemanden die Panda gaan vinden, de beide schurkachtige inbrekers, die daar zo wélgemoed door de vestibule drentelen, staan op het punt om hun voe ten néér te zetten op datzelfde valluik.... Op Westerveld zal dit worden aangekon digd door een hoornsignaal, waarna de vlag langzaam in top zal gaan. Zodx-a dit is geschied zullen onder lei ding van de Hoogoven Harmonie met medewerking van verschillende zangkoren het eerste en zesde couplet van het volks lied worden gezongen. Bij het verlaten van Westerveld zal het groepsverband worden verbroken. Om 21 uur wordt een herdenkingsdienst gehouden in de Nieuwe Kerk aan de Ka naalstraat te IJmuiden. 5 Mei: Om 9.15 uur is er een bijeenkomst van de schooljeugd bij het monument aan de Zeeweg. Koi-te toespraak, waarna bloe- menlegging. Om 10 uur kranslegging door afgevaardigden en deputaties uit de Ge meente. Particulier-en worden verzocht hieraan zoveel mogelijk te willen deelnemen. De deputaties worden om 9.45 uur in het Pa tronaatsgebouw verwacht. Om 15.30 uur: Herdenkingsbijeenkomst in het Burgemeester Rijkenspaidt in Sant- poort, waar enige sprekers het woord zul len voeren. Op last van de Burgemeester zullen op de avond van 4 Mei na 18 uur geen open bare vermakelijkheden meer zijn toege staan, alle verkooplokalen zullen gesloten zijn. De 5de Mei zal de gehele dag een ei*e- wacht worden betrokken bij het monument. Aan alle gemeentenaren wordt door het comité verzocht aan bovengenoemde plech tigheden deel te nemen. Velsen „Velserbeek" tenniste De uitslagen van de op 30 April door de tennisclub „Velserbeek" gespeelde competi tie-wedstrijden luiden: Ready '28 III (Amsterdam)—Velserbeek I 2—6. Mevr. L. Ki-uyssemevr. C. Burger 6—2, 6—4; mevr. A. Bontekoe—mej. J. Kwak 3—6, 0—6; E. Kemper—J. A. v. Splunter 62, 46, 97; A. BontekoeJ. Dalmeijer 26, 46; mevr. A. Bontekoe en K. Koop- mansHeeren en mevr. Burger 810, 26; mevr. M. Ballizani en E. Kempermej. J. Kwak en Dalmeijer 36. 16; mevr. L. Kruijsse en mevr. M.- Ballizanimevr. C. Burger en mej. J. Kwak 63, 36, 57; A. Bontekoe e'n K. KoopmansJ. v. Splunter en G. Burger 7—5, 3—6. 2—6. Leidse L.T.C. IIIVelserbeek II 44. Mej. E. v. Looymevr. H. Gerssen 57, 46; mej. T. Ledeboer—mej. R. Siewertsen 7—5. 6—4; W. H. Foks—P. de Weerdt 0—6,' 4—6; T. MocksJ. J. Bolland 6—2, 61; mej. E. v, Looy en J. Goudsmit—mevr. H. Gerssen en H. Koningstein 61. 16, 1—6; mej. v. Sprey en T. Moensmej. R. Siewertsen en J. J. Bolland 62, 63; mej. T. Ledeboer en mej. v. Spreymevr. H. Gex-ssen en mej. R. Sie wertsen 62, 810, 61; W. Foks en J. Goudsmit—H. Koningstein en P. de Weerdt 7—9, 7—9. Velserbeek IIIGo Ahead vn 35. Mevr. M. Möckelmej. A. v. d. Werf 06, 61, 64; mevr. H. Bleekermej. L. Schou teten 6—4, 2—6, 2—6; J. de Jager—H. v. Bilderbeek 46, 16; T. de WeerdH. Schleper 60. 6-^4; mevr. M. Möckel en J. de Jagermej. A. v. d. Werf en H. v. Bil- dex-beek 46, 36 mevr. H. Bleeker en T. de Weerdmej. L. Schouten en L. Schou ten 57, 46, mevr. M. Möckel en mevr. H. Bleeker—mej. L. Schouten en mej. A. v. d. Werf 26, 36; T. de Weerd en J. de JagerH. v. Bilderbeek en H. Schleper 6—3, 6—4. Velserbeek IV—Hilvers. L.T.C. IX 1—7. Mej. M. v. d. Hoedenmej. D. Ras 16, 16; mevr. E. de Jagermej. F. de Vilder 62, 61; A. WiedemeijerR. Volking 46, 63, 26; A. v. Oosteróm Jr.J. Kamlag 16, 61, 36; mej. M. v. d. Hoeden en A. Wie demeijermej. H. Zimmer en R. Volking 16, 57; mevr. E. de Jager en A. v. Ooster- om Jr.mej. F. de Vilder en J. Kamlag 26, 62, 57; mej. M. v. d. Hoeden en mevr. E. de Jagermej. H. Zimmer en mej. D. Ras 26, 36; A. Wiedemijer en A. v. Oosterom Jx\R. Volking en J. Kamlag 6—3, 4—6, 5—7. Santpoort „Kerk en vrede" in het Jeugdhuis In het Santpoortse Jeugdhuis heeft Dins dagavond een vergadering plaats gehad van „Kerk en Vrede". Tijdens deze ge tuigenisavond, werd door een viertal spre kers het woord gevoerd. Ds. P. A. Tichelaar sprak over: Kei'k en Vrede, een vereniging die de Kerk in het bijzonder, en het Neder landse volk in zijn geheel wakker wil schudden voor het Evangelie van Christus, dat in flagrante strijd is met het militai risme. De leden van Kerk en Vrede zijn prin cipiële anti-militairisten op grond van hun Christelijk beginsel. Hierna sprak de heer W. Heidoorn over het misverstand dat er nog wel heerst over het militairisme. De heer F. Goldewijn, die hierna het woord nam, vertelde over de belemme ringen die de ontwikkeling en de sociale vooruitgang in de weg staan, waarvan de oorzaak in de heersende internationale spanningen gezocht moet worden. Deze zijn weer het gevolg van het militairisme. Ver der wees spreker op de gevaren die de wereld bedreigen en die het sterkst tot uiting komen in de laatste uitvindingen op militair terrein. De laatste spreker, de heer J. G. Jansen gaf zijn opinie over de sociale gedachte van Kerk en Vrede weer. Agenda voor Velsen WOENSDAG 3 MEI Thalia, 8 uur: Tragische jacht. Raadhuis, 23 uur: Spreekuur Wethouder van Financiën en Onderwijs a.i. DONDERDAG 4 MEI Raadhuis, 9—12 uur: Spreekuur Wethouder van Sociale Zaken. Kuiken in bed. Een nati* kenhuis in Flens (Dli? weken geleden twee kt?141 zich in bed, om te zien f0"5»" i dekens konden worden„b «i', van de eiren brak ma», '^.i kwam na drie w pend kuiken. n Smokkelwaar. De politie i. aldaar vijf millioen AtaS?^ retten in beslag gen„Sg#i auto waarmee zij warenv»„ uit Nederland en op de k i,bi zen waarin zij. waren vS>'. „papierwaren, bestemd Ss land". wa ZtiJ Staking. In alle Argentijnse j werk tot Zaterdagnacht een staking van de haven- «1* arbeid «SU «li protesteren tegen het collectieve arbeidsovereZ" Argentijnse sociale zaken heeft schen» geoefend op de handelwijze Bureaucratie. In Moskou word! ?*<l we wolkenkrabbers Eeffca onderbrengen van 2000 reaux. Het Russische netih ï.*1 zegt: „Integensteliing tot dX? van de Amerikaanse wolk»? zullen de gebouwen er harm» zien en een ware grandeur Het zu lerr schitterende bouw»-I? de Stalin-periode zijn". Gestaakte romantiek. De Venetiaa deliers zijn in staking gegaan?1 tegen de concurrentie van de ten. Zij eisen van het gemeen?-.! een verbod voor motorboten ihff? nalen van de binnenstad. Noodlanding. Een Italiaanse recbn* ger ing zich gisteren gedwongTi noodlanding te maken in een S straat. Het toestel sloeg over 6? doch de vlieger stapte ongeferf J wraks tukken. Ull« Een dagje ouder. Het oudste blad. het „Journal d'Alsscea raine" dat te Straatsburg versth in 1787 voor het eerst tdCft weekblad. Naar Moskou. Trygve Lie, de secret generaal van de UNO, heeft een Z diging om naar Moskou te komen vaard. Hij zal er besprekingen v<£ met hoge Russische functionarissen. Tulpen-festival. Zaterdag zal met een landse klompendans op het plein de St. Marks Church in New York'a twee dagen durende Tulpen-feite worden geopend. Er komt een M met Hollandse kaas en andere specv, teiten en miniatuur-klompen. blauw en handwerkschorten zulle; als souvenirs te koop worden k» boden. Kinderbescherming. De sociale coirta van de UNO heeft een „verklaring, de rechten van het kind" goedgóaj Men is uitgegaan van het feil, fcj'j kind geheel ongewapend tegenover!) leven staat en dat het dus een brzoma beschei*ming moet genieten. In de m klaring wordt gezegd dat het kino si het slachtoffer mag worden van ci'iminatie-maatregelen op grond q ras, taal, geslacht, nationaliteit, of t komst. Beroep. De internationale commissie q het Rode Kruis heeft een beroep daan op de regei-ingen van de fife'e die de nieuwe „oorlogsregels" van hi Rode Kruis hebben aanvaard, om al in haar bereik liggende maatregelen nemen om tot een overeenkomst te la men, waarbij het gebruik vanalooi wapens wordt verboden. Ook heeft commissie de regeringen verzocht 'ti bruik van alle „niet rechtstreeks ji richte projectielen" (zoals raketten)1 verbieden. Crematie A. Wanschers Gisteren is onder grote belangstelling: stoffelijk overschot van de heer A. schers, oud-lid van de Noodraad naar: crematorium in Velsen gedragen. Onmiddellijk nadat de kist in de p. aula was opgebaard en de familie en vri den waren gezeten, zette het Haaric koor van de Stem des Volks onder lét van Maurice van IJzer „Aan de Ste.vJ in, dat door de aanwezigen staande m aangehoord. Als eerste spreker betrad de heer C, van Noppen het podium om namens Nederlandse Bakkerij stichting in Den K; en uit naam van de afdeling Haarlem omstreken een woord van afscheid spreken. „Zijn pionierswerk is voor i algemeen belang van onschatbare waas geweest", aldus spreker. Uit naam van de familie sprak de ni O. Fijgsen. Wethouder W. F. Happé voerde I woord als bestuurslid van de Partij v de Arbeid. De partij heeft een groot verlies geleo zei de heer Happé en hij vervolgde; ïïl schers was een groot partijgenoot, om: hij een gaaf mens was, die bezield wi door het verlangen de medemens te dien De illegale groep uit de S.D.A.P. f door de heer G. de Boer vertegenwoor®! Spreker memoreerde de stille gelofój werd afgelegd op 1 Mei 1941 om te bib strijden voor rechtvaardigheid en noe- enige daden van illegaal werk van echtpaar Wanschers. De heer L. Röttger gaf uitim? aai; medeleven van de Algemene Bona curius. De heer L. van Asperen roemde en eens de verdiensten van de overleae... de heer R. H. Smink vertolkte de g" lens van „De Stem des Volks". Onder orgelspel van „Ode an die uit de Negende Symphonie van vac hoven daalde de met bloemen bede Het koor, aan het orgel begeleid George Robert bracht „Morgenrood gehore en ten slotte dankte de nee Gessel namens de familie voor de belangstelling. De bevrijdingsdag in Driehui Onder auspiciën van het Overk50ej, Comité voor het houden van feestdagen wordt Vrijdag 5 n j drie in het sportpark ..Schoonenberg kindertoneelspel „Bulletje en B opgevoerd. De kinderen zullen W verband naar het sportpark gaan- j dewerking van de muziekverenig'ns Deo Gloria wordt om 8 uur een optocht door Driehuis gehouden- mooiste en origineelste lampionne J aantal fraaie prijzen beschikbaar Tot slot van de Bevrijding^ 's avonds om half tien a2R fi^01;tf^ii de Van den Vondellaan een i ontstoken.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 2