baiik radio ZWIER Vrouwelijk personeel Flinke jongen BEVAT 5.000 I.E. VITAMINE A EN 250 I.E. VITAMINE D PER PAKJE «iïi Politieke depressie overheerst Amerikaanse schaduw over het witte doek (Film Kort en Bondig Visserij-varia Luidsprekers SBBr mm BEER Zat:dag 6 Mei 1950 Effecten- en Geldmarkt gunstige economische aspecten Het verloop van de Amsterdamse effec tenbeurs, dat niet alleen voor de fondsen houder van belang is, maar in breder kring de aandacht verdient, omdat het de ge beurtenissen en verschijnselen in binnen land en buitenland registreert, wijst de laatste weken en niet het minst deze week op de grote mate van onzekerheid, welke er ten aanzien van de naaste toekomst be staat. Dit rijmt klaarblijkelijk niet erg met de werkelijke toestand, want men kan zon der veel moeite een aantal niet onbelang rijke argumenten bijbrengen voor de stel ling, dat het ,er in de wereld van handel en bedrijf nog niet zo slecht uitziet. Wanneer de gang van zaken in de Ver enigde Staten ook voor Europa betekenis heeft en dat heeft hij ongetwijfeld zou er voor enig optimisme zeker plaats zijn, want de meer dan eens voorzegde depres sie blijft daar uit en de prosperiteit duurt er voort terwijl er bovendien voor de verdere ontwikkeling van het Amerikaanse bedrijfsleven gunstige verwachtingen ge koesterd worden. Over het algemeen zijn de financiële resultaten van industrie en spoorwegen in het eerste-kwartaal van 1950 gunstiger dan in het laatste kwartaal van 1949 en de dividendverhogingen zijn talrijker dan •de verlagingen. De goederenprijzen zijn merendeels opgelopen, met name wat ko per, lood, zink en rubber betreft en ook de staalindustrie rapporteert een grote leven digheid.. Ook de automobielindustrie, zo mede de electro-techniek en met name de televisiebedrijven gaat het zeer naar den vleze en de New Yorkse beurs behaalt dan ook telkens een nieuw hoogterecord. Ziet men naar de uitkomsten van de Ne derlandse bedrijven over het afgelopen jaar, dan valt voor zover de verslagen versche nen zijn. in de meeste gevallen bij de grote concerns een hogere winst te constateren en voor zover mogelijk wordt ook een hoger dividend uitgekeerd. En toch noteren ook de Industriële aan delen thans merendeels 10 a 30 procent la ger dan de hoogste stand van dit jaar, met het gevolg dat op basis van de over 1949 uitgekeerde dividenden een rendement van 4!é a 5}; procent kan worden becijferd. Dit hogere rendement trekt echter tot dusver geen nieuwe' kopers naar de markt, hoewel vele beleggers aan een hoger ren dement van hun kapitaal grote behoefte hebben, Integendeel ziet men de koersen nog steeds afbrokkelen en maakt zich af en toe zelfs een min of meer nerveuze stem ming van de Amsterdamse beurs meester. Nog tegenstrijdiger is dit verschijnsel, wanneer men bedenkt dat in verband met het opnieuw verbroken evenwicht der staatsfinanciën de kans op inflatie op zijn zachtst gezegd, niet minder groot is dan op deflatie, zoals trouwens uit de stijging der groothandelsprijzen in ons land blijken kan. En al moge dan inflatie op de langere duur voor het Nederlandse bedrijfsleven geen voordeel zijn, een verdere verzwakking van de monetaire positie van Nederland kan toch moeilijk voor de beurs als een baissefactor worden beschouwd. Hoe men al deze dingen overigens ook moge zien, het staat wel vast dat de Am sterdamse beurs voor gunstige factoren thans gëen oog heeft en dat het aanbod van fondsen? nog steeds overheerst. Onder de ongunstige factoren welke op de Amsterdamse beurs naar voren treden, neemt de gang van zaken in Indonesië na tuurlijk een grote, vermoedelijk wel de voornaamste plaats in. Indonesische waar den zijn in de koersdaling voorgegaan en langzamerhand op afbraakkoersen aange land, waaruit een toenemend wantrouwen spreekt ten aanzien van de economische rehabilitatie, welke enige maanden geleden op komst scheen. Noch de abnormaal hoge rubberprijs, noch de fantastische prijzen, welke voor tabak worden gemaakt hebben enige invloed, wel daarentegen de berich ten overvoortgaande vernielingen op de ondernemingen, de onveiligheid van de Ne derlandse werkers op plantages en de mo netaire moeilijkheden, waarvoor men zich ginds geplaatst ziet. Dat de tabaksmaat schappijen 'grote Uitgestrektheden grond aan de bevolking afstaan, is nog niet het ergste, maar dat ook de exploitatie van de bevolking in producten „vlucht" uit vrees voor een verdere waardevermindering van het geld, dat als gevolg daarvan de vrees voor een nieuwe devaluatie ontstaan en de handelsbeweging van Indonesië inkrimpt inplaats van toeneemt, dit alles brengt de beurs in een vertrouwenscrisis, mede door dien wel zeker is dat het uitblijven van een normale ontwikkeling van Indonesiës in- en uitvoer zijn weerslag op het Nederlandse bedrijfsleven en op de Nederlandse staats financiën niet zal missen. Hier komt dan nog bij dat de normale weerstand van de effectenmarkt, veroor zaakt door de belegging van spaargelden en ander vrijkomend kapitaal veel minder groot is dan voorheen. Uit de staat der Rijksmiddelen over de maand Maart blijkt dat ruim 164 millioen aan gewone directe belastingen is betaald tegen 126 millioen VERGEETACHTIGHEID WERD ONEERLIJKE VINDER NOODLOTTIG In Augustus 1946 liet mevrouw F. uit Krommenie in een trein haar handtas, waarin zich haar spaarbankboekje, een bedrag aan geld en textielpunten bevon den, liggen. Dezer dagen vond een inwoon ster van Krommenie tijdens de schoon maak achter een schot het spaarbank boekje ten name van mevrouw T. Voor dien was een zekere B., die nu in Bever wijk woont,- bewoner van dit huis geweest. De man werd door de politie aan de tand gevoeld en hij bekende de tas destijds te hebben meegenomen. Bij zijn verhuizing had hij niet meer aan het weggestopte spaarbankboekje gedacht. in Februari en 117',2 millioen in Januari en dat thans niet minder dan 1188 mil lioen nog verschuldigd is. Een nadeel voor de beurs is ook, dat voor zover er nog ge spaard wordt, deze gelden voor een goed deel aan de levensverzekeringsmaatschap pijen toevloeien en deze nog slechts een zeer klein percentage hunner geldmiddelen op de aandelënmarkt beleggen. Deze week was er boven dit alles de min der gunstige beoordeling van de verhou ding tussen Amerika en Rusland, welke voet gaf aan het toch reeds dominerend pessimisme. Minister Lieftinck. die op de beurs ove rigens geen persona grata is, heeft in elk geval dit op zijn credit, dat hij tot dusver prolongatie-affaires op de beurs niet heeft toegestaan, zodat van gedwongen verkopen thans geen sprake kan zijn. Aan de andere kant ontbreken ook de baisse-dekkingen, waar vroeger op flauwe dagen een tegen wicht werd gevonden. Alles saamgenomen ziet het er, terwijl we dit schrijven, op de beurs maar somber uit en het zullen vooral politieke opklaringen moeten zijn, welke het aspect kunnen ver beteren. Het zojuist verschenen verslag over 1949 van de Nederlandse Bioscoopbond draagt een overwegend financieel-economisch ka rakter. De Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, schrijft in zijn inleiding, dat het niet zozeer het verminderde bezoek is, dat reden tot ongerustheid geeft, omdat ten slotte op goede gronden mocht worden aangenomen, dat de jaren 1946 en 1947. toen er nog minder andere bestedingsmo gelijkheden van het inkomen waren, daar van een abnormaal beeld gaven. Het bioscoopbezoek is vergeleken met voor de oorlog nog vrij bevredigend, al staat het achter bij dat in het buitenland. Heel wat ernstiger, zo lezen wij in het jaarverslag, ziet het er uit met de ont vangsten, Volgens de Bioscoopbond zal een verlaging van de extra lasten op het film bioscoopbedrijf de enige j uitkomst bieden om de ren dabiliteit te handhaven. In dien de huidige ontwikkelingsgang zich voortzet, zouden noodgedwongen sluitingen ofwel een prijsgeven van veler onafhan kelijkheid ontstaan, nog afgezien van de kwaliteitsvermindering der programma's. Degene die het- jaarverslag van de Bioscoopbond bestudeert zal zich onwille keurig afvragen of die degradatie van het programma soms niet reeds is ingetreden. Er is namelijk een interessante statistiek van de doekbezetting" opgenomen, waar uit blijkt dat in 1949 de Nederlandse bioscopen overstroomd zijn met producten uit Hollywood. Niet minder dan 72,25 der vertoonde films waren van Ameri kaanse makelij, daarna volgde Engeland met 11,44 Frankrijk met 3.24 Ne derland met 1,96 en overige landen met 11,11%, waarvan afzonderlijk Italië dient genoemd te worden met 2,64 Ziedaar de catastrofale werking van het loslaten van een straffe vertoningsverplichting.! Eind 1948 werd immers het aantal Euro pese films dat per jaar per bioscoop ver toond moest worden tot twaalf vertonings- weken verminderd. Een vergelijking met de percentages van 1948 en 1947 laat de gevolgen daarvan duidelijk zien: in 1948 besloeg Amerika 61,85, in 1947 nog maar 54,4S van de hoofdprogramma's. Voor Engeland waren die cijfers resp. 19.73 en 25.22 voor Frankrijk 8.30 en 13.90 Nederland 2.25 en 1.80 en overige lan den 7.87 (Italië 2.40) en 4.60 (Italië 0.75%). Wanneer wij nu nagaan hoeveel en welke films in het afgelopen jaar in onze film rubriek een uitvoerige bespreking kregen op grond van hun opvallende kwaliteiten, dan blijken dat er 23 te zijn geweest. Van die 23 waren er echter slechts zes van Amerikaanse herkomst en van die zes werden er nog twee besproken wegens hun voor Hollywood kenmerkende negatieve eigenschappen. Terloops zij opgemerkt dat van de resterende zeventien Europese films er vier nog geen plaats op een Haar lems doek konden verwerven. Deze ver houding is dus wel omgekeerd evenredig met de plaats die de productie uit de Nieuwe Wereld in de Nederlandse film theaters is gaan innemen, een plaats die niet zonder invloed is op de dollarvoorraad van ons land, afgescheiden nog van het feit dat deze ontwikkeling tevens een aan tal Europese filmverhuurkantoren met de ondergang bedreigt en van verstrekkende betekenis kan zijn voor de filmindustrie in landen waarmee Nederland door geeste lijke en culturele banden is verbonden. Het is bekend dat zowel de Franse als de En gelse filmproducenten met grote moeilijk heden door de Amerikaanse concurrentie hebben te kampen. Een concurrentie die minder te maken heeft met de hoedanig heden der rolprenten dan wel met de financiële condities waaronder zij, werden vervaardigd. Wil men in de toekomst komen tot een krachtige Europese filmindustrie, dan zal het noodzakelijk zijn dat de verschillende maatschappijen .onderling een innige sa menwerking aangaan, maar vooral ook dat in alle Europese landen de eigen producten de vertoningskansen krijgen die zij ver dienen. J. H. B. Afsnijden. De Katwijk 166 ging Don derdag naar binnen om klaar te maken voor de haringvisserij. Aangenomen kan worden dat gezien de naderende afvaart- datum nog meer trawlloggers eind dezer week zullen afsnijden. Beverwijk Tentoonstelling en modeshow in de Huishoudschool In de Gemeentelijke Huishoud- en In dustrieschool aan het Moenspleïn te Be verwijk zal op Dinsdag 23, Woensdag 24 en Donderdag 25 Mei een tentoonstelling worden gehouden van door de leerlingen vervaardigde werkstukken. Op Don' derdag 25 Mei zal ook een modeshow worden gegeven, waarbij de ouders de werkstukken kunnen bezichtigen. GEVONDEN EEN KOE Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Zaterdags tussen 15 en 18 uur en des Maandags tussen 17 en 19 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: Damesparapluie, haakwerkje met haak- patroon en kleedje, broche, konijn, hand warmer, muntbiljet, bankbiljet, zeiltje van kinderwagen, armbandje, autoped op luchtbanden, kindervest, zakdoek, haar- strik, koe, broche, zonnebril, alpinomuts. blauw jasje, beenbeschermer, een porte- monnaie. een paar wollen handschoenen en een glacé dameshandschoen. BINNENLAND Alle luchtpoststukken bestemd voor het marinepersoneel, dat momenteel te Bcfèton vertoeft, moeten als volgt geadresseerd worden: rang/kwaliteit, naam. stamboek nummer. marine-detachement Boston. P/a. Amsterdam-Schiphol. De verzending van post naar Boston geschiedt wekelijks. De brieven dienen uiterlijk Dinsdags ter post bezorgd te zijn, gefrankeerd volgens het in het internationale verkeer geldende tarief. Deze regeling geldt alleen voor luchtpost brieven en briefkaarten. Vrijdagmiddag waren twee Belgische militaire lesvliegtuigen door benzinegebrek gedwongen een noodlanding te maken op het eiland Schouwen. De beide piloten bleven ongedeerd en de vliegtuigen vrijwel onbe schadigd. De Maastrichtsche politie heeft in sa menwerking met de spoorwegrecherche vier personen gearresteerd, die zich schuldig hebben gemaakt aan een reeks diefstallen. Voor duizenden guldens aan textiel en andere goederen hadden zij uit een loods van het goederenstation gestolen. Op U Mei komt een delegatie namens de regering te Bonn in Den Haag om bespre kingen te voeren over het handelsverdrag, dat tussen Nederland en Duitsland gesloten is over de liberalisatie en vermoedelijk ook over de heffingen die onlangs door de Duit sers op diverse te importeren goederen zijn gelegd. De senaat der universiteit van Amster dam heeft besloten het ere-doctoraat in de faculteit der letteren en wijsbegeerte te ver lenen aan dr. G. Bolkestein te 'sGraven- hage. De promotie is vastgesteld op 17 Sep tember. Een week hechtenis voorwaardelijk met drie jaar proeftijd is geëist tegen een 32- jarige verpleegster uit Rotterdam, die bij haar werkzaamheden in de operatiekamer van een der Rotterdamse ziekenhuizen een vergissing had begaan. Tengevolge daarvan had een prvtiënte, die geopereerd zou wor den, een injectie met een dodelijke dosis cocaïne gekregen. Op 38-jarige leeftijd is in zijn woon plaats Bussum overlden de heer F. Smit. directeur van het dagblad voor de zaanstreek „De Typhoon", firmant van drukkerij Stuurman te Zaandam en mede-uitgever van de Nieuwe Noordhollandse Courant en de Noord-Amsterdammer. De minister van Justitie, rar. Wijers zou deze week afscheid genomen hebben van zijn departement. Hij was daartoe echter verhinderd door ziekte. Intussen treedt mi nister Van Maarseveen op als minister van Justitie ad interim. Te Utrecht is de middenstandstentoon- stelüng „De Drie Zuilen" geopend. De Rijksbureaus voor Huiden en Leder en voor Rubber zijn bij het Centrale Rijks bureau gevoegd. Dieven hebben 's nachts de etalageruit van een juwelierszaak aan de Middenweg in Amsterdam-Oost vernield. Ontvreemd wer den vier zilveren heren polshorloges en een schild met 25 verguld-zilveren ringen. De buit heeft een waarde van ruim 600 gulden. In de binnenhaven van Lemmer zijn twee kinderen, een jongen en een meisje van vier jaar, verdronken. Het waren kinderen van de schippers Klunder en Groen. De schippers zijn familie van elkaar en lagen met hun schepen in de haven. Onder auspiciën van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie zal van 5 tot 9 September in Amsterdam de eerste inter nationale conferentie worden gehouden over de historie van de tweede wereldoorlog, ge wijd aan de oorlogvoering in het Westen. De heer H. Bos, ambtenaar van de buitenlandse dienst der derde klasse, is be noemd tot consul-genraal der Neder landen te Johannesburg. De heer Bos zal de consul te Johannesburg, mr. J. W. A. van Hattum, die met verlof naar Nederland zal terugkeren opvolgen. Op 15 Mei is de heer A. G. J. Scholte, hoofd van het lijnbedrijf Nederland der K.L.M. vijfentwintig jaar werkzaam bij de nationale luchtvaartmaatschappij. Het jubi leum zal op 19 Mei officieel worden gevierd. Aan de heer M. Dotinga, is op zijn ver zoek met ingang van 1 Juli 1950, eervol ontslag verleend als burgemeester der ge meente Weesp. Het bestuur van de Nederlandse Bond van Paardenslagers heeft aan de Tweede Kamer verzocht, er bij de minister op aan te dringen evenals voorheen bij verkoop van een onderneming f5000 der liquidatie-winst vrij te laten, desnoods met een clausule dat men bijvoorbeeld in dat geval minstens de 55-jarige leeftijd heeft bereikt, De motorenfabriek „Samofa" te Harder wijk is met dé productie begonnen. De naam „Samofa" betekent: samenwerkende moto renfabrikanten. Men zal zich specialiseren op de vervaardiging van kleine Dieselmoto ren van 10 en 15 pk. De Rotterdamse rechtbank heeft de 27-jarige makelaar J. M. W. F. D. uit Rotter dam veroordeeld tot 8 maanden gevangenis straf. Hij werd ervan verdacht een bedrag van ruim f3400 aan huurpenningen te heb ben geïnd en voor zichzelf te hebben ge bruikt. Aanvoer en prijzen. De zeer geringe aanvoer van enkele schuitjes kon niet ver hinderen dat de platvis op de Donderdag middag voor lage prijzen van de hand ging. KI. schol noteerde de opvangprijs of iets daarboven. Hoewel slechts een klein aantal handelaren aanwezig was ziet het er naar uit dat de prijzen ook tijdens het week einde laag zullen blijven. Voor vandaag is de „Mary" (van IJs land) welke Donderdag reeds binnen was met 1200 kisten vis present. De „Batavia" lost Zaterdag 110 kisten heek, 60 kisten koolvis, 125 kisten schelvis, 30 kisten wij ting, 140 kisten makreel, 34 kisten haring, 20 kisten roggen, 10 kisten radio en 280 stijve kabeljauwen. Verder kunnen nog enkele overweekse loggers worden ver wacht. Repareren. De „Allan Water" zal veer tien dagen voor reparatie en een opknap beurt binnen blijven. De „Catharina Duv- vis" blijft binnen om de keuring aan de ketel te ondergaan. Thuisstomend. Thuisstomende zijn de „Flamingo" (van IJsland naar zee 14 April) voor de Maandagmarkt, de „Schoorl" (van IJsland n. zee 19 April), zo mogelijk ook voor de Maandagmarkt. Voor Dinsdag heeft zich gemeld de „Assan Reis" (van IJsland, naar zee 14 April) en voor Woensdag de „Abraham" (naar zee 17 April). Bovendien worden nog enige Noordzeetrawlers ver wacht zodat er een gewaarborgde dage lijks visaanvoer voor de volgende week is. Besomming. De „Hoop" die Donder dag marktte maakte voor een 14-daagse reis f 11.200. Santpoort ,Jan van Dommelen" speelde .Hoera, we hebben een huis!" Een serie van vier toneelavonden door het ensemble „Jan van Dommelen" is ge wijd aan opvoeringen van het populaire blijspel „Hoera, we hebben een huis", dat de heren C. J. Pieters en A. F. Schuurman, met goed begrip voor de mogelijkheden van zo'n actueel onderwerp geschreven hebben. „Jan van Dommelen" heeft deze aardige klucht, die aan duidelijkheid niets te wen sen laat, op de juiste manier weten te verwerken en er een voorstelling van ge geven die behoudens een enkele wat over dreven gechargeerde scène, bewees dat dit ensemble ook met dit genre goed over weg kan. Twee jonge gezinnen, die tegelijkertijd dezelfde vertrekken gehuurd hebben, be sluiten in arrenmoede dan maar samen te gaan wonen en de zitkamer door middel van een gordijn in twee afzonderlijke woonruimten te verdelen. Dat hiermede de ellende begint, laat zich gemakkelijk denken „Jan van Dommelen" heeft door een uitstekende rolverdeling zijn vele werken de leden allen het juiste type gegeven. Daarmee was de helft der moeilijkheden al opgelost. M'n compliment voor deze zó geslaagde indeling: ieder heeft op ongè- kunstelde manier zijn of haar rol gespeeld. Regisseur F. Hunsche vatte het spel- ge heel op als een klucht. Het stuk kan dit best verdragen. Maar de regie, slagvaardig en geestig zorgde voor tempo, een duide lijke en gearticuleerde uitspraak en zo goed mogelijk verantwoorde handeling. Het na tuurlijke, frisse spel van het trio Frouwke, Frits en Freek was van het eerste optreden af een genoegen om naar te kijken en te luisteren. Hetgeen deze drie jonge mensen (Ada Kellenbach, H. van Donselaar en F. Dortmundt) ten beste gaven was verras send goed. Mevrouw T. Kruisman heb ik reeds vaak kunnen waarderen om de voor treffelijke wijze waarop zij zich als dilet tante in een rol weet in te leven. Haar verschijning gaf bijzonder veel kleur aan het spel. Zij bleef steeds binnen de grenzen van het natuurlijke, ondanks het grote enthousiasme. Door de veelheid van deelnemers is het niet mogelijk het spel van allen afzonder lijk onder de loupe te nemen. Maar een uitzondering mag gemaakt worden voor het echtpaar Tabernal, dat ons- kostelijk twee oude mensen voorspeelde, die het op latere leeftijd nog met elkaar eens worden. A. J. VAN DER WEIJDEN. „De Drie Musketiers". (Thalia). Het romantische, lichtzinnige epos van de vier vechtersbazen, dat Alexander Dumas onsterfelijke roem verschafte, is zo ge- eigend voor de film dat er zowat iedere tien jaar een nieuwe versie van verschijnt. Het verhaal mag overbekend worden ge acht, de opvatting die in deze laatste versie tot uitgangspunt heeft gediend is humo- ristischer dan de vorige malen en de hoofdpersoon, d' Artagnan, heeft een enigs zins andere interpretatie gevonden. Hij lijkt meer een acrobaat dan een avontuur lijk aangelegde landedelman, zoals vroeger Douglas Fairbanks hem zo plezierig wist uit te beelden. De kleuren van deze film maken het geheel natuui-lijk nog beziens waardiger. De uniformen en gewaden uit die tijd waren nu eenmaal bont en geva rieerd van kleur, zodat het schouwspel, waarin de drie musketiers en hun kame raad d'Artagnan ronddartelen, een feest voor het oog is geworden. TONEELAVOND A. B. C. Maandag 15 Mei organiseert de Arbei dersbond voor Cultuur afd. Velsen een toneelavond in „De Weyman". Opgevoerd zal worden „Van ander ras" door de to neelvereniging „O.K.V." uit Krommenie. SCHEEPVAART Abbekerk, 5 te Cochin. Alcinous. pass. 4 Finisterre n. Liverpool. Alwaki, 5 anker Trinidad v. New York. Ams,teiland, pass. 4 Ouessant. Abbedijk, 4 te New York v. Buenos Aires. Akkrumdijk. 4 v. New York n. Boston. Alblasserdijk. 5 te Antwerpen. Atlas, 4 v. Barcelona n. Valencia. Averdijk, 3 te Miami x. R'dam, Aalsdijk, 6 2 u. v. R'dam n. Antwerpen. Albireo, pass. 5 Fernando Noronha. Aldebaran, 5 v. Narvik n. R'dam. Algorib. 4 v. BahlE n. Cabedelo. Averdijk, 4 v. Havanna. Barumun. 5 v. Suez n. Aden. Aagtedijk. 4 90 m. W. Scilly. Alamak, 6 verw. H. v. Holland. Alkaid, 4 230 m. N.NO Bahia. Alnati. 4 160 m. N. Kp. Blanca. Arkeldijk. 4 500 m. W.ZW. Ouessant. Axeïdij.'c. 4 275 m. O. Sandyhook. Algonquin, 5 v. R'dam n. New York. Beverwijk, 4 op de Theems. Borneo. 4 v. Soerabaja ri. Makassar. Britsum, 4 ie Las Palmas v. Londen. Baarn. 5 te A'dam v. Cristobal. Bennekom. 4 70 m. N. Santa Maria. Blomireisdijk. 4 900 m. W. Ouessant. Bontekoe, 4 v. Menado n. Makassar. Boskoop. 4 960 m. NO Martinique. Ceram, 4 v. Aden n. Suez. Cistula, 4 dwars Oporto. Congostroom, 3 v. Duala n. Manoca. Cottica, 4 v. Funchal n. Barbados. Cameronia (tr.l, pass. 4 Algiers. Duivendrecht (t), 4 200 m. Teneriffe. Douro 2 te Barbados. Ena (t), 4 v. Ismaila n. Abadan. Eendracht. 5 te Treblzond v. Samsun. Edam, 4 480 m. N. Azoren, Enggano, 4 nog te Basrah. Esso Rotterdam (t), 4 250 m. N.t.W. Flores. Etrema (t). 4 v. Bukom n. Miri. Farmsum, 2 te Baltimore v. Narvik Felipes. (t), 4 anker Haiphong v. Saigon. Garoet. 4 rede Semarang. Gordias, 5 te Malta. Grootebeer, 4 in Suezkanaal General S. D. Sturgis (tr.), 3 v. Djakarta naar R'dam. Gaasterkerk. 4 te Kaapstad v. Aden. Gooiland. 4 v. A'dam n. Buenos Aires. Grootekerk, 4 630 m. O.NO. St. Helena. Haarlem, 4 te Punta Cardon v. Maracaibo. Helder. 4 v. Santos n. Rio de Janeiro. Hilversum. 4 te Saffi v. R'dam. Helena, 4 v. Curagao. Hercules, 4 v. Tunis n. Algiers. Hestia, 4 v. Antw. n. Laguaira. Ilos, 4 v. Triëst n. Rijeka. Ja ar stro om. 4 te Antwerpen. Joh. v. Oldenbarnevelt. 5 v. Suez" n. Port Said. Japara. 4 in baai Labuanbroko v. Parapare. Kota Baroe, 5 verw. Melbourne. Kota Gede, 4 v. Luanda n. Mataci. - Keilehaven, 4 v. Las Palmas. Helbergen, 5 Savona verw. v. R'dam. Klipfontein, 4 220 m. W. Kp. St. Vincent. Helbergen, 5 sav'ona verw. v. R'dam. Langkoeas, pass. 4 Azoren. Lutterkerk, 4 te R'dam. Luna, 4 v. Famagusta n. Limassol. Lekkerkerk, 4 120 m. Z.ZW. Ouessant. Lucita, (t). 4 op de Mersey. Mataram, 4 v. Hollandia n. Djakarta. Meerkerk, 4 te Hongkong. Muiderkerk, 4 v. Aden n. Suez. Mijdrecht (t), pass. 4 Kp. Frio. Myonia (t). 4 te Miri v. Sydney.- Maroeran. 2 te Mobile. Mentor. 4 v. Volos n. Malta. Maas. 5 v. Aruba ri. Punta Cardon. Maaskerle, 5 v. Lagos n. Port Harcourt Merwede. 4 140 m. W. Kp. St. Vincent. Nigevstroom, 4 v. Polntenoire n. Mataci. Nieuw Amsterdam, 6 8 u ontscheping te R'dam. Noordwijk, 4 175 m. Z.ZW. Ouessant. Oranje. 4 dwars Algiers. Overijsal. 4 te Genua. Poeiau Laut. 4 v. Tarakan n e-- Odysseus. 5 te A'dam v. Oberon, 5 te Laguaira v p,,»?; Ondina lt>. pass. 5 Kp. Bon C5'*lj Ossendrecht, pass. 5 Kp dp'i- Prins Joh. Willem Friso, y £ila- Phrontis, 3 te Soerabaja v Pi^'Morv, Prins Fred. Hendrik. 1 v. j,u- Prins Willem v. Oranje, 1 {e rul n- Q'ta Parkhaven. 4 100 m. W. Burlm« v- fibi Poseidon. 4 130 m. W. Turks If Prins Alexander, 4 460 m n 17 Pygmalion. 4 dwars Curacao' p' Plato, 2 te Cartagena v. Kaan w,w Rempang, 4 v. Soerabaja n. Piadicn' Rossum, 5 te R'dam v. Setufcal 3 Ruyï', 5 te Rio de Janeiro v .Tan,,, Roepat 4 100 m. N.t.O. Fin.sterTo"' Rotti. 4 te Rangoon. c- Salatiga, 5 te Singapore v. Van™,,. Samarinda, 4 v. Singapore nè Ra* Sarangan. 4 v. Djakarta r.. sinjÏÏS?11 Sibajak. 5 verw. te Colombo Pore- Stad Breda, pass. 4 Finisterre Stad Dordrecht, pass. 4 Guernsev Schiedijk. 5 v. Colombo n. Aden Stad Haarlem, pass 5 Kp. Villana Sigli. 4 v. Moelmein n. Belawan Straat Malakka. 5 verw. te HonWr, Swartehondt. 5 verw. te Gorontalo v Stad Leiden. 4 verw. te Dunedfe v Lw«Ü: Tabian, 4 te Eahreïn. Tarakan. pass. 4 Gibraltar. Tegelberg, 2 te Singapore. Tjisadane. 2 te Djakarta v. HoneLm- Tjitjalengka. 3 v. Dlakarta teHoS. Triton, 3 te New York v. NorfnliT Tabinta (tr.). 5 v. Suez, n. Ports', n- Tero. pass. 4 Fernando Noronha Tiberius, 5 v. Demerara n. New rwi Tankhaven I (tl. v. Sungeigerone n Tn!', Tankhaven II (t). 4 v. Belawan n n J' Tankhaven III ft). 5 te Port Swett^W Tiba. 4 180 m. NO. St. Paukrock* ntlam' Tibia (t). 4 400 m. O. Barbados Tjipanas, 3 te Djakarta v. Singapore Vulcanus, 4 v. Malaga n. R'dam Veendam, 5 14 u. v. R'dam n. New v«i Van Riemsdijk, 4 v. Belawan n sL, Vrijburgh, 4 v. Casablanca. EaWw. Van Heutsz, 2 te Hongkong v. Penatw, Waterman, 4 v. Belawan. Winterswijk, pass. 4 Kp. Vilano. Zuiderkruis, 4 dwars Bizerta. Weltevreden, 5 verw. v. Aden Willemstad, 4 v. Laguaira n. Curare Westerdam, 4 360 m. O. Kp. Race Westland. 4 170 m. N.t.O. Teneriffe Winsum. 4 te Hamburg v. IJmuiden' Zijpenberg, pass. 4 Casquets. Zeeman, 4 22 u. H. v. Holland. kleine vaaij Audacia. 3 v. Quïmber te Bordeaux Birmingham, 4 v. Goole n. Harlinctn Baren dsz. 4 v. Huil n. Rouaan. Batavier III. 4 v. Stockholm n. Paskalavik Carpo, 5 v. Swansea te R'dam verw Constant. 5 v. Dieppe te Grimsby Claes Coinpaen, 5 v. Leith n. Sunderland Confid, 5 v. Fremington n. R'dam Duiveland. 4 v. R'dam n. Grangemouth Daviena Goedkoop. 4 v. K'hagen n. HudW Dorinda. 5 v. Kingslynn n. Antw. Elisa, 3 v. Casablanca te Saffi. Gaasterlan, 4 v. R'dam te Leith. Hoogland, 4 v. Immingham n. Hambure Hast IV. 4 v. Rouaan te Liverpool, Hoogeland, 5 v. R'dam n Antwerpen Import. 4 v. Lissabon n. Antwerpen, Java, 4 v. R'dam te Duinkerken, Mercurius, 4 v. Billingham n. Graneemoulh Matthew, 5 v. Manchester te Paimboeuf Monica, 4 v. Oslo te Vlaardingen. Norma, 4 v. Goole n. Oscarshamii. Okko Bosker. 3 v. Londen n. Caen Prima, 4 v. Huil n. Blyth. Speedwell, 5 v. Antwerpen n. R'dam, Spes. 4 v. Manchester te Dungarvan Sirius. 4 v. Blyth n. A'dam. Sose Marie. 4 v Rouaan na Londen Saba, 4 v. Teignmouth n. Soïvesborg. Sian, 4 pass. Holtenau n. A'dam, Van Gelder. 4 v. Grimsby te Londen. Wim, 5 v. Rouaan te Lanelly. Wiebe, 4 v. Mariehamn n. A'dam. Gevraagd: HULP IN DE HUISHOUDING voor dag of dag en nacht. Mèvr. Wulfers. Wijn, Daniëlslaan 11, Sant poort-Station. Gevraagd:HALFWAS SLA GERSKNECHT. v. Brumme- len, Hoofdbuurtstraat 2, Vel- sen-Dorp. Nette juffrouw, b. b, h. h. zoekt voor direct KEURIG PENSION te Velsen of Sant- pooi-t. Brieven met condities L 2014 bur. van dit blad. Net meisjezoekt WERK HUIS voor Woensdag. Brie ven L 2013 bur. v. d. blad. NET MEISJE b. z. a. voor halve dagen. Hadleystr. 4. IJmuiden. WONINGRUIL. Woning Ha- gelingerweg Santp. f 6 p. w„. voor woning f 35 p. m. gem. Velsen. Brievén L 2012 bur. van dit blad. Te koop: WITTE BRUIDS JURK m. 38 f 25. Stationsweg 9, Velsen. Te koop (wegens te klein) een donker blauw en een grijs COSTUUM m. 50-52. De Weerdstraat 18. Te koop: een mooie lichte van Delft KINDERWAGEN met bedje en kussentje, v. Nieuwkoopstraat 30, IJm.-O. Te koop: 2 KINDERMANT. en JURKJES 8-10 j. 1 da mesmantel m. 38-40. Dr. Schuitstr. 43, Beverwijk. Te koop: donkerbl. MAN- TELCOSTUUM m. 42-44 voor slank persoon. Prijs f 25. Driehuizerkerkweg 87. Gevraagd: keurig jong meisje voor winkel en lichte huish, bezigh., v. g. g. v. Aanmelden Zaterdagavond na 7 uur. Bakkerij de Tijdgeest, Telef. 5730, Trompstraat 94. Spoed! Te koop wegens ver trek naar 't buitenland enig meubilair w.o. salon- en slaapk. ameu blement. D. Lindeboom. Va- reniusstraat 11, IJmuiden. Het is altijd Luidsprekertijd Het is eens per jaar Schoonmaaktijd De GROTE SCHOONMAAKTIJD valt altijd samen rati De GROTE LUIDSPREKERTIJD Er is plaats voor uw Luidspreker, er is belaugslelliw voor en, wat het voornaamste is, er is reden toe. Plaats een Luidspreker in dit blad Smeren op gezette tijden Lage kosten, veilig rijden SERVICE-STATION BLOEMSTRAAT TELEFOON 4208 Velser Rubberfabriek „HOLLANDIA" te Velsea-N. vraagt alle leeftijden. Hoog loon met bijverdienste van premie. Muziek tijdens het werk. Zich aanmelden dagelijks van 8 tot 6 uur Doodweg 24-28, Velsen-Noord.- ALBERT HEIJN vraagt: EEN FLINKE VERKOOPSTER leeftijd 18-25 jaar. Kennis van het kruide- niersvak wel gewenst doch'het is geen ver eiste. Filiaal Oosterduinweg 39, IJmuiden-O. kan geplaatst worden bij KENNEMER IJSBEDRIJf- Aanmelden Wijkerstraatweg 13, Velsen-N. PHILIPS met visserijband f 225.- Radio's vanaf f 105.—. RadiotafeLs vanaf f 34-50. Tevens hebben wij: Wasmachines f 198.—; Stofzuigers vanaf f 94,—; Electr. strijkbouten f 12.—; Electr. kachels vanaf f 14.75; Electr, scheerapparaten f 39. Verder alle veiiichtings- en electra-artikelen. Wij ontvingen een pracht sortering HUISKAMER LAMPEN tegen zeer billijke prijzen. FA. PRUIS Willem Barendszstraat 21 - Tel. 5tf26 - LJmuïden B LU E BAN Di

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 10