c 3 MOOFDPUN Beverwijk eert zijn gevallenen in straatnamen IJmuiden Ha-'-HUNTER AKKERTJES De radio geeft Dinsdag Velsen-Noord Castricum Q~Wereïdi Heringa Wuthrich PANDA EN DE MEESTER-GELEERDE 351 ;tndag 15 Mei 1950 De voorgenomen bebouwing van een gedeelte der terreinen, gelegen tussen de ontworpen Wijk aan Duinerweg en de Grote Houtweg maakt het nood zakelijk voor de lanen, straten enz., welke ter plaatse in overeenstemming ■net het uitbreidingsplan zullen ont staan, namen vast te stellen. Het komt B. en W. van Beverwijk passend voor ook deze gelegenheid aan te wenden om blijvend de namen te eren van ingezetenen dezer gemeente, die als militairen in dienst van het Vaderland zijn gestorven, zulks in aan sluiting met de reeds eerder in deze omgeving gevolgde gedragslijn. Het college stelt voor te noemen: Eenhoornlaan: de straat, welke ongeveer evenwijdig aan de Eenhoornlaan is ont worpen als verbinding tussen de Laan van Kanaan en de Grote Houtweg en welke zuidelijk van de Noorderschool op laatst genoemde weg uitkomt; Hendrikslaan: de laan, welke evenwijdig aan de Laan van Kanaan is ontworpen tussen de Eenhoornlaan en het Kuenen- plein naar Sirach Theodoras Hendriks, drager van het Kruis van Verdienste, ge sneuveld 1 Mei 1915 als kwartiermeester der Koninklijke Marine aan boord van H.Ms. Tromp in de Golf van Bengalen; Nielenlaan: de tweede laan, welke even wijdig aan de Laan van Kanaan is ont worpen tussen de Eenhoornlaan en het Kuenenplein, naar Dirk Nielen, als korpo raal machinedrijver der Koninklijke Ma rine 28 April 1941 aan boord van H.Ms. Caroline gesneuveld in de baai van Mil- ford Haven; Arie Dekkerlaan: de derde laan, welke evenwijdig aan de Laan van Kanaan is ontworpen tussen de Eenhoornlaan en het Kuenenplein, naar Arie Gerrit Dekker, gesneuveld 18 Maart 1947 bij Soerabaja als Sergeant der Mariniers; De Witstraat: de straat, welke evenwij dig aan de Laan van Kanaan zuidelijk langs de Noorderschool is ontworpen tus sen Eenhoornlaan en het Kuenenplein, naar Adrianus Fetras de Wit, als soldaat der Grenadiers 13 September 1947 bij Do- mas gesneuveld; Numanstraat: de straat, welke noordelijk langs de Noorderschool de Grote Houtwej zal verhinden met het Kuenenplein, naar Hendrikus Johannes Kuman, gesneuveld 26 September 1947 te Brastagi als soldaat le kl. der Stoottroepen; Westerlaan: de laan, welke evenwijdig aan en noordelijk van de Numanstraat van de Grote Houtweg naar het noordwesten zal lopen, uitmondénd in de Wijk aan Dui nerweg, naar Josephus Johannes Wester, als korporaal der Infanterie 17 Maart 1949 gesneuveld bij Fasirian; Kuenenplein: het plein, ontworpen tus sen de Laan van Kanaan en de Westerlaan, alsmede de lanen ten noordwesten en ten zuidoosten langs dit plein ontworpen als verbindingen tussen de Laan van Kanaan en de Westeliaan en bovendien het korte laantje in het zuidwestelijk gedeelte van dit plein ontworpen, naar Gerrit Jan Kue- nen, die als 2de luitenant der Secret Ser vice in de nacht van 31 Mei op 1 Juni 1944 is gevallen bij Gilze-Rijen en die zeer be langrijk en gevaarvol werk voor het Va derland heeft verricht; Hilberslaan: de laan, welke enerzijds noordelijk van de Westerlaan in de Alk- maarseweg zal uitmonden en anderzijds in de Westerlaan bij de noordhoek van het Kuenenplein zal uitkomen, naai' Jan Hen drik Hilbers, als soldaat der Grenadiers 13 Januari 1947 te Buitenzorg overleden; Schuurmanstraat: de eerste straat, welke is ontworpen evenwijdig aan de Laan van Kanaan tussen het Kuenenplein en de Wijk aan Duinerweg, naar Jan Schuurman als soldaat-oorlogsvrijwilliger overleden te Bandoeng 18 November 1948; Van der Palstraat: de tweede straat, wélke van het Kuenenplein af in noord westelijke richting zal lopen, naar Johan nes Petrus Adrianus van der Pal, gesneu veld 5 December 1948 te Kratjak als sol daat le kl. der Infanterie: Soetemanstraat: de derde straat welke van het Kuenenplein af loopt, naar Willem Soeteman, overleden tengevolge van oor- 'ogshandelingen te Buitenzorg 24 April 1949; Bremmersstraat: de vierde straat welke van het Kuenenplein af loopt, naar Antho- nie Willem Bremmers, gesneuveld 27 Fe bruari 1949 te Pemalang als sergeant-oor logsvrijwilliger; Grote Houtweg: het korte straatje, het welk is ontworpen in het Verlengde van de Westerlaan ter verbinding van de Grote Houtweg met de Alkmaarseweg. De gemeenteraad heeft in zijn vergade ring van 7 April 1941 besloten om, ten einde de oude naam van een ter plaatse gelegen perceel niet verloren te doen gaan, een straat, welke aanvankelijk was ont worpen evenwijdig aan en noordoostelijk van de Laan van Kanaan en welke in het zuidoosten zou uitmonden in de Eenhoorn laan te noemen: Boelelanden. Aangezien deze straat in het thans ontworpen 'plan is komen te vervallen, stellen B. en W. voor de goede orde voor het hier bedoelde be sluit ten aanzien van deze benaming in te trekken. „WATERLOO'' VIERDE FEEST IN „FLORA" De voetbalvereniging „Waterloo" heeft voor de leden, donateurs en hun dames Zaterdag in „Flora" een prettige feestavond belegd. Na de opening werd een program ma geboden hoofdzakelijk door eigen krachten. Hierin traden onder meer op de „Zingende Zwerver" die uitermate in de smaak viel en ook de „Jolli's" met hun liedjes bii de gitaar mochten op de instem ming van het publiek rekenen. De meeste lof oogstten echter twee jongens en een meisje het „Waterloo-Trio" met hun „Waterloo-mars" en hun speciale songs. Een grappig toneelstukje bracht tenslotte de lachspieren in beweging. Zij nog vermeld dat de conférence be rustte bij de heer Pijpers, die er aardig de gang wist in te houden en die goed werd bijgestaan door de heer H. Verschoor met pianosongs en imitaties. Het geheel werd besloten met een tom bola en een gezellig bal onder leiding van de heer J. Stol. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zaterdag 13 Mei kwamen de haven van IJmuiden binnen: Schic van Rotterdam. Wi- bold Böhmer van Rotterdam. Wim van Honfleur. Draco van Oporto. Hollandia van Hull. Rigard Borghout van Huil. Helen Firelay van Goolc. Syres Sears van Swansea. Oise van Parijs. Vulcanus van Rotterdam. Vertrokken zijn: L' Orient naar Antwer pen. Alt naar Goole. Eben Haëzer n. Malmö. Libelle naar Bremen. Odysseus naar Ham burg. Vasaborg naar Antwerpen. Evertsen naar Immingham. Keizersgracht naar Rot terdam. Rijnstroom naar Londen. Goldfinch naar Londen. Jans naar Londen. Polyphemus naar Londen. Lingestroom naar Huil. Oranje fontein naar Hamburg. Zondag 14 Mei kwamen binnen: Ardennia van Rotterdam. Aktjo van Goole. Hilda van Newcastle. Titus van Brèmen. Van Ostade naar Hamburg. Martini naar Norrköping. Jacob Oorburg van Swansea. Grebbestroom van Londen. Breehelle van Newcastle. Bebo van Norrköping. Sigyn van Malmö. Wota v. Halmstadt. Spaarnestroom van Leith. Bull finch van Londen. Eemstroom van Huil. Frisian Soast van Newcastle. Barlind van Oslo. Ocean van Udevalle. Dione van Caen. Albatros van Vertrokken zijn: Entre Rios naar Hamburg. Solhaven naar Imminigham. Benkalis naar Pernis. Bali van Houston. ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE migraine,schelehoofdpijn Gij behoeft niet steeds aan hoofdpijn te lijdenf* EénoftweeAKKERTJES'enwègisdepijn./ 'AKKERTJES'zijn ware pijnverdrijvers. f' he/pen direct.' HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Platen. 7.45 Gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor kinderen. 10.15 Platen. 10.40 School radio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Kamer orkest. 11.50 Godsdienstige causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Promenade-orkest (12.30 Weerbericht). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 Radio- hilharmonisch Orkest. 15.00 Schoolradio. 5.30 Platen. 16.00 Voor zieken. 16.30 Zieken- of. 17.00 Voor kinderen. 17.15 Felicitaties. 7.45 Piano. 18.00 Amusementsorkest. 18.20 Iportpraatje. 18.30 Volksuniversiteit. 19.00 T:euws. 19.15 Actualiteiten. 19.25 „Dit is ven". 19.40 Platen. 19.45 Klankbeeld voor ngeren. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone •an. 20.12 Piano. 20.40 Reportage. 20.55 amerorkest. 21.45 Zang en piano. 22.05 .oor. 22.40 Godsdienstige causerie. 23.00 lieuws. 23.15 Utrechts Stedelijk Orkest en .olist. .ilLVERSUM D, 298 M. 7.00 Nieuws, 7.15 Gymnastiek. 7.30 Platen. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 1.55 Voor de vrouw. 9.00 Platen. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Politiekapel. 10.50 Voor inderen. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Platen. 1.30 Voor zieken 12.00 Platen. 12.30 Weer- ericht. 12.33 Voor het platteland. 12.40 anoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Financieel eekoverzicht. 13.25 Metropole-orkest. 14.00 jor de vrouw. 14.30 Zang en piano. 15.00 'aten. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Platen. 45 Regeringsuitzending. 18.00 Nieuws. 15 Piano. 18.30 Voor de strijdkrachten. 00 Voor kinderen. 19.05 „Paris vous parle". .10 Musette-orkest. 19.25 Voor amateur- neelspelers. 19.40 Musette-orkest. 20.00 euws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Platen. .30 Nederlands-Engels programma. 21.30 .aten. 21.45 Buitenlands overzicht. 22.00 cordeonorkest. 22.30 Kamermuziek. 23.00 rws. 23.15 Platen. Districtswedstrijden E.H.B.O. in het Statenhuis Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van dc Hoogoven-E.H.B.O. werden Zater dagmiddag in het Beverwijkse Statenhuis districtswedstrijden georganiseerd. Hoe wel het deze middag mede door de vele belangstellenden in de zaal nogal warm was hebben de diverse E.H.B.O.-ploegen zich danig geweerd en tenslotte ging Aals meer II met een grote voorsprong met de overwinning strijken. Deze vereniging kwam daardoor in het bezit van de wissel beker, waaraan een medaille „op stan daard" verbonden is. Ook de medaille voor de beste prestatie, welke door de directie van het P.E.N. beschikbaar was gesteld kwam in het bezit van de Aalsmeerders. De tweede prijs werd door de jubilerende Hoogovenvereniging in de wacht gesleept en de eerste prijs voor de leiders werd ge wonnen door de Amsterdammer de heer H. Riecher. En mejuffrouw Eiemsma uit De Kaag. die de derde prijs kreeg toegewezen, werd daarmee een tabakspijp rijker, die zij trots mee naar huis heeft genomen. De uitslagen luiden: 1. Aalsmeer II, 711 punten: 2. Hoogovens 587 punten; 3. De Kaag 584 punten; 4. Amsterdam 575 punten; 6. Aalsmeer I, 501 punten; 7. Uit geest 479 punten; 8. Assendelft 429 pun ten; 9. Koog Zaandijk 288 punten. Leidersprijzen: 1. heer H. Riecher uit Amsterdam; 2. heer J. Moeremet uit Aals meer, 3. mej. Biemsma uit De Kaag. De jury bestond uit de heren dr. Venen- bos, dr. De Groot, dr. Voorzanger, dr. De Ruiter, dr. Beeker, dr. Spanjaard en dr. Hooftman. ADVERTENTIE REPARATIE MATRASSEN 's morgens gehaald, 's avonds gebracht H. DE GRAAFF GROTE HOUTSTRAAT 103 HAARLEM TEL. 11485 HENGELAARS TE JAARVERGADERING Het Hoogovenstatenviscollege „De IJze ren Voorn" zal op Donderdag 25 Mei in het Statenhuis aan de Velserweg zijn al gemene jaarvergadering houden. Op deze vergadering zullen onder anderen de onderlinge wedstrijden en het deelnemen aan concoursen worden besproken. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Lucas Th. M., z. v. Th. v. Roon en C. E. C. Beentjes. Harm D. P., z. v. D. P. Blom en H, Hilberts. Ronald, z. v. E. H. Veenstra en C. Ham. Eleonora H., d. v. W. P. Spaargaren A. Klumper. Maria A. Chr., d. v. Th. J. Groen en J. Chr. Timmer. Irene Chr., d. v. W. Natte en C. Duinmeijer. Chris tina W., d. v. N. Appel en Cl. Pullens. ONDERTROUWD: S. J. M. de Vries en M. van Schilt. D. J. Pletting en J. M. Star- kenburg. A. Giesberts en M. R. Vel. G. K. Stor en G. A. Goed. A. J. C. van Noort en M. C. Zwart. L. J. de Borst en S. G. Pluis. M. Th. van der Steen en A. M. Fr. van Buggenum. OVERLEDEN: M. Nol, 81 j., gehuwd met H. Nijman. G. Luttik, 62 j., gehuwd met J. Veenis. E. van Langen, 36 j., gehuwd met G. J. Noordermeer. GETROUWD: J. A. Ahuis en C. M. van Kruistum. Corn. H. Mul en A. G. van Woen- sel. R. van Woensel en J. M. Schelvis. P. J. B. Lenders en J. Joosten. De forensen gaven toneelavond Zaterdagavond organiseerde de afdeling Castricum van de Algemene Nederlandse Bond van forensen in de „Vriendschap" een toneelavond met bal na. Een Amster dams amateur toneelgezelschap voerde een toneelstuk, „Polly Perkins" op, dat zeer veel waardering oogstte. Vooral de hoofdrolspeelster, Ank van Tulder, die de rol van de jonge weduwe speelde, kwam tot een aanzienlijk niveau. Gerard de Mooy was als de vlotte Canadees, een haar waardige tegenspeler. De neef van de jonge weduwe, Bob, speelde vrij verdienstelijk, maar zijn dia lect wag een grote handicap. Helaas vormden de armoedige coulissen geen plezierige entourage; het stuk had het beter verdiend. Een gezellig bal, dat tot 2 uur duurde, vormde het slot van deze avond. DE C.O.L.-SCHOOL IN TREK BIJ DE IJSHANDELAREN. Waren er tot dusver naast en tegenover de C.O.L.-school twee ijsventers, thans komen er nog twee bij. Aan de hoek van de Vinkebaan en de Bakkumerstraat verscheen een ijstent en in één der nieuwe panden aah de Bakku merstraat wordt volgens een daar aange bracht reclamebord binnenkort een Itali aanse ijsbar geopend. „Suomi"-leden startten in Utrecht en Zaandam Leden van de HAV „Suomi" hebben Zondag deelgenomen aan de nationale ath- letiek wedstrijden te Utrecht, voorbereid door dc AV „Hellas" en aan de wedstrij den, die op het Verkade-terrein te Zaan dam gehouden zijn voor de eerste meisjes- elubcompetitie, waarbij ook wedstrijden voor dames in de C- en D-klasse waren. In Utrecht werd U. van Wijngaarden in de A-klasse op de 1500 m. na een zeer spannende race derde in 4 min. 17 sec. Har- ting leverde hier een fraaie prestatie door onbedreigd winnaar te worden. Op dezelf de afstand bezette J. F. Smit, die de eerste 400 m. de leiding had, de achtste plaats. T. v. d. Werff plaatste zich als vijfde bij hoogspringen met 1,65 m. uit een groot aantal gegadigden. Hij verbeterde het club record op de 110 m. horden en bracht dit op 16 seconden. H. Koning bezette met 17 min. 54,8 sec. de vijfde plaats op de 5000 m. en op de 800 m. Junioren werden zes G. Oudendijk, acht G. Struifzand en twaalf E. Schik. M. Klaver-Budding promoveerde op ko gelstoten. De dames van „Suomi" behaalden in Zaandam enige goede resultaten. Buiten mededinging liep-T. Prins de 200-m. C- klasse in 28,9 sec. en werd eerste. Als twee de noteerde C. de la Bie 31,2 sec. Het ko gelstoten C-klasse was voor M. Klaver- Budding, die 9.21 m. wiex-p, eerste werd en daarmede naar de B-klasse promoveerde. L. Hurkmans bezette met 8.85 m. de vierde plaats op dit nummer. In de D-klasse ko gelstoten dames werden 5. I. Waasdorp met 7,98 m. en H. v. Reeuwijk zes met 7.80 m. Met 18.22 m. speerwerpen klasse D bereik te M. Klaver-Budding de vierde plaats.' Ook in de meisjes-clubontmoeting heeft „Suomi" zich goed geweerd. Uit een aantal deelneemsters van ruim 400 meisjes kwa men de C-meisjes (geboren 1936-1937) van Suomi op de 60 m. als volgt aan uit een groep van 30 deelneemsters: 6. W. Strays, 12. F. A. Berghuis, 14. R. v. Burk, 17. D. Grapendaal. Verder waren de uitslagen voor „Suomi": Meisjes B 80 m. (gebox-en 1&34-1935) 50 deelneemsters: 11. E. v. Geytenbeek, 12. J. v. d. Werf, 17. E. Schweitzer, 18. R. Gra pendaal, 32. J. de Niet. Hoogspdingen: Meisjes A: 4. C. Schaükes 1,30 m.; Meisjes B: 11. R. Grapendaal 1.20 m.; 16. H. Kist 1.15 m. Verspi-ingen: Meisjes A: 18. L. Jonger- ling 3.40 m. B: 2. E. v. Geytenbeek 4.48 m.; 6. J. v. d. Werf 4,11 m.; 18. E. Schweit zer 3,59 m.; 21. H. Kist 3,25 m.; 22. S. Schik 3,18 m. C: 3. W. Struys 3,89 m.; 9. F. A. Berghuis 3.33 m.; 10. R. v. Eurk 3,30 m.; 15. D. Gra pendaal 3.14 m. Estafettes 4 x 80 m. meisjes A en B: 6.1 Suomi I 45,6 sec.; 14. Suomi "II 48,2 sec. „WONDERTEAM" SPEELT VANAVOND AL! Vandaag gaat de tweede wedstx'ijdweek in van net Hoogoven-voetbaltoux-nooi voor de bedrijfselftallen, die behalve Donder dagavond Hemelvaartsdag elke avond zullen spelen. In het schema is echter wat hedenavond en mox-gen betreft een wijziging gekomen. Aanvankelijk zouden de ploegen, die zich oxider de namen ,,'t Wonderteam" en ,,'t Hijgend Paard" aandienen, Dinsdag avond spelen, doch deze wedstrijd is he denavond al aan de Koningsweg. In ,,'t Wonderteam" spelen hoofdbestuursle den van de vereniging „Hoogovenstaten" en personen, die als vaste employés bij het Statenhuis zijn betrokken. In het doel staat drs. A. Demmers, die wordt bijgestaan door de heren G. Sluis en G. Voerman; P. J. v. d. Tooren, A. Holleman en C. Joffer; J. Broeksma, C. Prinselaax-, G. Zwaneveld, Ph. van Rooy en C. Miixnes. „IJmuider Volksstem" verzorgde een culturele avond De ax-beiders-zangvereniging „IJmuider Volksstem" is een organisatie, die weinig aan de weg timmert. Dooi-gaans horen we haar alleen op de hoogtijdagen der arbei dersbeweging. Maar thans had men beslo ten teneinde meer belangstelling te wekken voor „de Stem" een culturele avond te ge ven en deze met medewerking van de Velser Accordeonvereniging. De voorzitter, de heer J. Kieviet, heette iix zijn openingsrede onder meer welkom de Veisense ouden van dagen, die men uit genodigd had, alsmede de zustervereniging „Moi'genrood" uit Santpoort. Spreker deel de nog mede, dat het koor door de Vara tot het geven van een auditie was aange zocht. Piet Bogaard liet daarna beginnen met Oberhofers „Salve Regina" dat door het vrouwenkoor en in het bijzonder door de sopranen, verdienstelijk gezongen werd. Ook de alten produceerden welluidende klanken. De tenoren en bassen kunnen kwantitatief versterking gebruiken. Het koor mist nog een paar mooie diepe bassen, zodat de zang wat ijl klinkt. De uitvoering van het pi-ogramma ging wat zangkwalitei ten betreft in stijgende lijn: „Wiegeliedje" van Fred. Roeske klonk zeer aannemelijk; men zong het met vertrouwen in eigen kracht. Ook het volgende nummer maakte een goed-bestudeerde indruk: „Bruidsvaart in Hardanger" ligt trouwens volledig bin nen het bereik van deze zangers en zange ressen. Van het gekozen werkje van Haydn kan men dit echter niet zeggen. De fugati- sche moeilijkheden brachten het toonpeil, ondanks de pianobegeleiding, ernstig in gevaar. De ware kracht van het koor be- mex-kt men pas bij de vertolking van de ai-beïdex-s-strijdliederen van componisten als Otto de Nobel, Joh. F. Keja en anderen. De Stem zong ze völ gloed en met groot gemak. Het was een genot naar werken als „Paraat" of „Eens" en naar de marsliede ren te luisteren. De Velser accordeonvereniging blijkt dit seizoen een graag gehoorde medewerkster te zijxx. Ik heb al eerder in deze kolommen over het spel van dit ensemble geschx-even; ook nu oogstte de dii-ecteur Rein Kofman met zijn dames en heren veel applaus. A. J. VAN DER WEIJDEN. RADIOPRAATJE OVER DE HARINGTEELT. Drs. D. J. van Dijk, directeur van het Bedrijfschap voor Visserijpx-oducten zal op Maandag 22 Mei van 19.45-20.00 uur over de zender Hilversum II een radiocauserie houden over de haringteelt. ADVERTENTIE per rol De grootste en de beste! ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES Feestavond van Hervormde verenigingen Tot besluit van het seizoen hebben de Hervormde verenigingen, gecoördineerd in de Hervormde Verenigingsraad Zaterdag in gebouw „Concordia" een feestavond ge houden, waarvoor grote belangstelling be stond. Eexx kort openingswoord van de heer W. Roggeveen, hulpprediker der gemeente, g'ing aan het programma vooraf. De avond werd ingezet met zeer gewaar deerde muziek van „De Monica's" onder leiding van de heer C. Bakker. Dit ensem ble bestaande uit ruim dertig medewer kenden met orgel, vex-schillende tokkel - instrumenten en mondharmonica's, gaf goed gedisciplineerd een aantal bekende praix'ie- en Zuid-Afrikaanse melodiën ten beste. Als de zangnummers van de dames wat meer dynamiek kx-ijgen, belooft dit ensemble een goede plaats te veroveren. De hoofdschotel van het feest was de opvoering van „Buskruit", een blijspel van F. Kloos. De heer H. Balster, die de regie voerde, is er in geslaagd van het toneel- wex-k een aannemelijk geheel te maken. De debutanten wisten zich goed aan te passen. Emmy speelde voortreffelijk de dochter en John, wat vlak soms iix het samenspel met Emmy, kreeg ondanks dit gebx-ek een men selijke vertolking. Robert, de zoon had vaak moeite om de situatie te beheersen. De auteur laat butler Lucas en de gedien stige Sjouke opmex-kelijk veel dialogen zeggen en de eerste wordt wel wat heel erg het „factotum". Wily, Veraert en Louise vulden het geheel aardig aan. Agenda voor Velsen Maandag 15 Mei Thalia, 8 uur: „De derde man". Rex, 8 uur: „Bittere rijst". Dinsdag 16 Mei Bioscopen als Maandag. MARKTBERICHTEN 13 Mei 1950 Besommingen IJM 71 Bloemendaal 9240; SCH 93 Tzonne 13.020. RO 1 SCH 107 4179; IJM 129 4900; HD 37 3860; KW 76 5030; KW 189 156; KW 21 836 KW 92 767; IJM 230 920; IJM 213 165. Aanvoer 200 kisten tarbot en tong, 10 kisten heilbot, 20 kisten tongschar en schartong, 60 kisten schar, 200 kisten wijting, 700 kisten schol, 20 kisten bot, 60 kisten leng, 760 kisten ka beljauw, 400 kisten koolvis, 800 kisten schel vis, 20 kisten haring, 180 kisten makreel, 60 kisten wolf, 50 kisten diversen. Totaal 3540 kisten. Prijzen Heilbot 1,38—1,08; gr. tong 1,67—1,60; gr.m. tong 1,341,21; kl.m. tong 1.221,09; kl. tong I 0,67—0,60; kl. tong II 0,48—0,45; tarbot I 0,92—0,78, per kg. Tarbot II 46; tai-bot IV 1612,50; tongschar 2923; gr. schol 3618; gr.m. shcol 3730,50; kl.m. schol 37,50—25; kl. schol I 3414; kl. schol II 22—4,60; schar 9,50—6,50; bot 8—6; makreel 188; v. haring 16,50—14; gr. schel vis 18,5014,50; gr.m. schelvis 23,5015,50; kl.m. 25.50—19,50: kl. schelvis I 24—21,50; kl. schelvis II 2515; wijting 166,10; gr. gul 20—14; m. gul 22—14; kl. gul 16,50—8; kl. wolf 2219; poon 8,258; ham 4943; kl. haai 13,50; gr. rode poon 1615; midd. poon 1615; kl.m. poon 10,509,70; kl. poon 8,20 6, per 50 kg. Gr. wolf 4638,50; gr. kabeljauw 7441,50; gr. koolvis 33,5022, per 125 kg. NOORSE VRACHTVAARDER VAST GELOPEN IN SCHEVENINGSE HAVEN Een Noox-se vrachtvaarder is in de nacht van Zatex-dag op Zondag bij 30 palm water in de Scheveningse buitenhaven vastgelo pen. De boot kwam met een voor Scheve- ningen bestemde lading kolen uit Engeland. Later is het schip op eigen kracht vlot gekomen. Het onveilig sein werd wegge nomen zodat een viertal trawlers, dat bui tengaats lag te wachten, kon binnenvaren. Jeugd. Gewapend met knotsen, uji zen en Amerikaanse bok^-C^ meer dan 50 j( vijandige benden een verbeC geleverd even buiten New Een der vechters was ge een revolver en schoot ét James FortUnato, zoon van te Brooklyn, neer. Qe werd gevat en heeft bekend- De meeste vechters werden De twist zou ontstaan tljq i meisje, dat van de ene bend» andere was overgegaan Schennis. Vrijdagnacht is m de vi van Cartago in Costa Rica, djJ San José, een diefstal gepleejd/2 roering heeft verwekt in land. Dieven hebben de bewij- het heiligdom vermoord en van Onze Lieve Vrouw der j, de nationale patrones, alsmede i» en gouden ex-voto's ter waardev»' geveer 175.000 dollars gestokt grenzen zijn gesloten en e: U streng onderzoek ingesteld. op stel van de Amerikaanse ambssay zijn detectives uit de Verenigde s3 ontboden. «juii Botsing. Een reizigerstrein ui'. fyj Uï (Lancashire, Eng.) is Zaterdagu^S#! Penwortham nabij Preston Ir ot gekomen met een locomotief, personen werden gewond, van wkm ie ernstig. Brand. Zondagnacht is de stad in midden-Japan, bijna geheel brand vernield. De brand, ci-e streeks middernacht is uitgebijt ')!i heeft reeds een duizendtal \voöi-tl Gal» in de as gelegd en is noe niot Tts Vredespijp. Toen hrèSt^l zijn tocht door de WestelHfeÏÏc! Zwai'tvoet-Indianen nabn' Montana aankwam, werd haSjST»» hoofd van deze stam d..,7 hoofd van deze stam eon vredespijp aangeboden"'a Hide zei: „U en oom Joe ten deze vredespijp roken" De president antwoordde' lach, maar beloofde niets Lat(„. „Ik hoop, dat wij altijd de roken ™n de Wetei Sf Diplomaten. Twee diplomate, r- Poolse gezantschap te Helsinki fc' te hebben geweigerd om n^w.: hebben geweigerd om naarWa terug te gaan, per vliegtuig m gezinnen naar Zweden vertrokken Ss zijn de culturele attaché ZeprovÜi de vice-consul Zkovski. Enkel. Een raket, die door een kaans schip is afgeschoten, h«S jj hoogte van 173 km. bereikt, aldif officieel te Washington bekeni maakt. Dit is het hoogterecord x, een Amerikaanse enkele rakeu U dubbele raket, waarvan de ene bs& te werken als de andere haar bS stof heeft opgebruikt, bereikte onlang een hoogte vaix 410 km. Geen Willem Barcndsz nodig. derdvijftigtal walvissen, waarvan mige volwassen dieren van zes lengte, is door het getij op het S geworpen bij Innerwick in Oost-Sdd) land. Dit is de tweede maal in weken tijds, dat een dergelijke >ïi| walvissen in Schotland aanspak 3T ili ii Bij „In Veilige Haven" werd gevoetbald De Zaterdagmiddagvoefbalcompetr? J de speeltuinvereniging IVH die het pen seizoen met andere jeugdverer^hslu; werd gespeeld, is ten einde. De laatste fdli strijd tegen SVIJ-C is Zaterdag 12Meiix|t IVH I gewonnen. Hierdoor is de beker die voor deze al- petitie door het bestuur van IVH b-sü-lj; baar werd gesteld in het bezit gekomen® IVH I. Deze laatste ontmoeting was voor IV een aangename, mede doordat de aanvoerdsl van IVH I C. v. Eden, een bloemenhulden|2 SVG-C in ontvangst mocht nemen. Wie beseft dat dit alles nog maai werk is, zal dit spel zien als eeneifea* waarderen en is verheugd over de opwl- dende kracht die hiervan uitgaat. I Na de wedstrijd werd door het bejtr;| van IVH de beker uitgereikt, er raai' bloemen aangeboden en een nieuwe ba *11 schikbaar gesteld, en tot besluit werd-ziP1 elftallen op versnaperingen onthaald. hoopt voor het volgende seizoen een cal petitie samen te kunnen stellen uit lo®| speeltuinelftallen. I De eindstand van de competitie luiet I gesp. gew. gel veria I. V. H. I 12 10 - S. V. IJ B 12 7 Emmaschool 12 7 1 P. Vermeulen school 12 7 1 Joh. Lichthartschool 12 6 1 Th. Thijsen 12 6 - V. V. B. 12 5 I. V. H. H 12 S. V. IJ. C 12 2 - 10 34. Panda had nog steeds de hoop niet opgegeven, dat het hem zou kunnen geluk ken 'om professor Kalker duidelijk te ma ken wat er aan de hand was, en hij legde dus alles nog eens geduldig uit. „Begrijpt u het nu?" vroeg hij tenslotte. „Ja, zeker," lachte de hooggeleerde Kalker blij. Na tuurlijkIemand achtervolgt iemand, die iemand achtervolgt! Dat heb je zeer helder duidelijk gemaakt!" Panda zuchtte diep en begon maar weer opnieuw en intussen verwijderden de beide geheime agenten zich zachtjes op handen en voeten. Niets u?as er hoorbaar dan het kraken van hun rijgschoenen en dank zij hun behoedzaam heid slaagden zij er al spoedig in om tussen een paar machine-onderdelen uit het ge zichtsveld van de professor en Panda te verdwijnen. Uiteraard slaakten zij van verlichting zucht op zucht maar dat zouden zij niet gedaan hebben, wanneer hun omlaaggetrokken hoeden hun uitzicht niet hadden belemmerd! Dan hadden zij namelijk waargenomen, dat achter diezelf de machine-onderdelen de spion Chi Fon en zijn huurling Honnepon stonden opge steld! En hoewel dezen er slechts op uit waren om de professor zijn geheimen te ontfutselen, waren zij in het geheel niet op vreemde indringers gesteld. „Onschaad- zaam maken doen!" beval Chi Fon dan ook.... en met één sprong wierpen hij en zijn werknemer zich bovenop de nietsver moedende wegsluipers! „Er gebeurt weer iets onverwachts!" riep Nooitgedacht ont hutst. ,JDat is tegen alle regels van onze handboeken!" hijgde Fijntjes aangedaan. Vervolgens begonnen de beide beambten aan hun verdediging, en de volgende keer zullen wij zien, in hoeverre zij daarmee succes hadden. Veisense scholen verloren bij korfbal De inzet van de school-korfbalw?^; den, die Zaterdagmiddag op het spodFJ ...Watervliet" door de gelijknamige vsfflj ging onder leiding van de heer C. de Gr«» zijn gehouden, is voor de Veisense sctisj uitgelopen op nederlagen. De eerste ontmoeting ging tussen IJmuidense Moerbergschool en de ploeg van de Zeewijkschool te Beverwijk welke de laatste met 1-0 won. In de tweede wedstrijd moest he: de twaalftal van de Chr. school aan s Van Langeveldstraat de meerdere ersec- J- ^--"bare W*0 uit Beverwijk. Ook hier was de uit 0—1. De derde wedstrijd was eveneens 1 de Beverwijkers. Met 3-0 versloeg tweede twaalftal van de Zeewijkschofc derde team van de Noord-Velser Cnn. lijke school. De bekerhoudster van jaar, het eerste twaalftal van de school Van Langeveldstraat, was vu.1.' loot. NIEUW LID IN COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM Ter voorziening in de vacature, on^- door het bedanken van de heer J- Jong als lid van de Commissie I van schoolverzuim voor IJmuiden t y bevelen B. en W. de raad aam de Korte te IJmuiden; IJmuiden.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 2