Nog éven... r~_ v .Clowntje Riek Het kostbare deposito Woensdag 31 Mei 1950 Aanbesteding installatie voor rioolwaterzuivering Bij de aanbesteding voor de bouw van de inrichting voor rioolwaterzuivering, aan de Wjjkermeerweg te Beverwijk is door de volgende firma's ingeschreven (het eerste bedrag voor uitvoering van de slijkgis- tingstanks in gewoon beton, het tweede voor uitvoering in voorgespannen beton): N.V. tot aanneming van werken v.h. H. J. Nederhorst ƒ925.400 - niet ingeschreven. Firma Van Hattum en Blankevoort ƒ933.850 - ƒ923.850. N.V. Bataafsche Aanneming Mij. v.h. J. van der Wal en Zn., 955.000 - niet inge schreven. N.V. Nederl. Aanneming Mij. v.h. fa. H. F. Boersma ƒ998.000 - ƒ984.000. Aann. Mij. „De Kondor" N.V. ƒ1.019.000 - ƒ1.025.000. N.V. Amsterd. Ballast Mij. 1.029.000 1.037.000. Dura's Aann. Mij. N.V. 1.033.440 ƒ1.016.380. N.V. Aann. Mij. v.h. Hillen en Roosen ƒ1.047.400 - ƒ1.059.400. N.V. Nederl. Beton Mij. Bato 1.053.700 - 1.052.800. N.V. Wernink's Beton Mij. 1.058.000 - niet ingeschreven. Burgemeester en Wethouders hebben be sloten de bouw te gunnen aan de fa. Van Hattum en Blankevoort te Beverwijk voor de prijs van 923.850 bij uitvoering van de slijkgistingstanks in voorgespannen beton. D.E.M. heeft goede vèrspringers De onlangs uit Indonesië teruggekeerde DEM-athleet Han van 't Hoff heeft op de athletiekwedstrijden die „Holland" in Leiden organiseerde, reeds in de eerste wedstrijd na zijn terugkomst een succes geboekt. Hij stootte de kogel 12,92 meter waarmede hij eerste werd in de A-klasse. Verder bracht hij het clubrecord speerwerpen van 48,55 meter op 49,28 meter en verraste op het nummer verspringen met een sprong van 6,55 meter. DEM zit toch goed in zijn verspringers, want deze dag kwamen er liefst vier DEM- athleten boven de 6 meter. H. van Egmond had zijn dag niet. Hij kwam steeds verkeerd uit en bracht het daardoor tot 6.35 meter een resultaat dat zeker beter kon. Bij het ver springen B brachten A. Pallesen en P. v. d. Pal het respectievelijk tot 6,20 en 6,01 meter. H. Adrichem liep de 3000 meter klasse A in 9 min. 33.4 sec. en eindigde daarmede op de vijfde plaats. De overige uitslagen luidden: speerwerpen C tweede plaats A. Pallesen 41.17 meter. 1500 meter D derde plaats Ger. v. 't Hoff 4 min. 41.4 sec. Dames. 100 meter A tweede plaats Elly v. d. Wijst 13 sec. 100 meter C tweede plaats Rie v. d. Wijst' 13.7 sec.; vierde en vijfde plaats Tinny Zwart en Leny Hendriks 14.2 sec. Op de vier maal 100 meter werden de dames tweede in 55.8 sec. Postduiven vlogen 375 km De duiven van de Beverwijkse postduiven vereniging „De Reisduif" hebben op Maan dag de tweede Pinksterdag een flinke trip gemaakt. De 475 Beverwijkse vogels werden 's morgens vroeg gelost in Friedberg (Duits land) een afstand van 375 km. De eerste duif arriveerde om 11.30 uur bij de heer G. v. d. Winden. De laatste 59 minu ten later. De uitslagen luidden: G. v. d. Winden 1, 9, 68, 71, 76: J. v. Eek 2, 19, 88; G. v. d. Outenaar 3, 54; P. Luit 4; A. Smaal 5, 41; Gebr. Vos 6, 62; P. v. d. Oute naar 7; J. Alders'8; D. Philippi 10, 12, 29, 40, 48, 66; A. Minneboo 11; J. Aardenburg 13; H. J. Timmer 14, 32, 34, 65, 77, 93; J. v. Roon 15; Gebr. Gelderman 16; F. Blommaerts 17: A. Six 18, 25, 79; C. v. Balen 20; A. C. Schelvis 21; Th. Kuijer 22; L. Hendriks 23, 37; P. v. Vuuren 24; B. de Smet 26, 47; C. G. J. Dekker 27, 43; J. Luntz 28, 31, 74; W. Joosten 30, 69, 75; Th. Joosten 33; S. v. d. Kolk 35; C. de Vries 36; J. de Vries 38, 57; B. Lauwers 39; M. Koorn 42; J. C. Amels 44, 91; F. v. Goethem 45, 52, 60 S. Teeling 46; D. Stiemer 49; C. Castricum 50, 63, 92; C. Westrate 51, 53; P. H. v. Minnen 55, 82; L. Kleijn 56; A. Belfroid 58; J. Gerritsen 59; T. Gravemaker 61, 67; J. Vuijk 64, 84; W. v. Wijk 70; R. du Crocy 72, 86: R. Westrate 73; A. v. Son 78; W. v. Driel 80; G. Visser 81; B. Lauwers 83; J. Mosk 85; W. Fernée 87; P. Bruins 89; J. Demmers 90. Onderwijstentoonstelling In het dienstgebouw Kees Delfsweg no. zal op Vrijdag 2 en Zaterdag 3 Juni een onderwijstentoonstelling worden georgani seerd. Op deze tentoonstelling zullen di verse demonstraties van moderne zang methoden, schoolfilm etc. worden ge houden. Agenda voor Beverwljlk WOENSDAG 31 MEI Keimemer Theater 7 en 9 uur: De fatale brief. Luxor Theater 7 en 9.15 uur; Abbott en Costello in donker Afrika. Corso Theater (Castricum) 8 uur: Road to Zanzibar. DONDERDAG 1 JUNI Raadhuis Beverwijk 10 uur: Spreekuur wethouder Sociale Zaken. Castricum C.S.V. won van O.F.C. ten koste van C. Boot Toen na een kwartier spelen in de twee de helft van de wedstrijd CSVOFC C. Boot van CSV door J. Kat, de middenvoor van OFC gehaakt werd, waarop de rechts binnen J. Rep de Castricumse achterspeler een hoofdwond toebracht werd de wedstrijd CSVOFC tamelijk ruw. C. Boot werd weggedragen en H. Veldhuisen kwam de ploeg op volle sterkte brengen. De wedstrijd ging gelijk op. Na een half uur had H. Jacobs met een kopbal de score geopend. Na rust probeerde OFC de gelijkmaker te scoren. Het spel werd er niet fraaier, op. De belangrijkste gebeurtenissen waren een hard schot van N. Beumer, dat schit terend door de doelman-aanvoerder Bindt tot corner verwerkt werd en de ver vangingen van de OFC linksbuiten Haak en de CSV rechtsbuiten H. Sjouw, voor wie A. Duim inviel. De Castricummers wonnen met 1-0. „de luchtpost" vloog De uitslag van de door de Castricumse postduivenvereniging Zondag gehouden wed vlucht van Corbeil (464 km.) was: 1. J. Lust 17.38.17; 2. B. Boddeke 17.57.18; 3 J. Zendveld 18.07.12; 4. N. de Wildt 18.07.50; 5. G. Tromp 18.17.43; 6. C. Peper kamp 18.18.44; 7. P. Konijn 18.20.30; 8. B. Buter 18.23.27; 9. P. Deen 18.24.56; 10. C. Pie- terse 18.30.50; 11. N. W. Portegies 18.33.28; 12. J. Bruno 18.37.47; 13. F. Tromp 18.53.26. Er was om 11 uur gelost. Zondag wordt gevlogen van Orleans over 552 km.. hersenschudding na botsing Dinsdagmorgen kwamen twee wielrijd- sters op de hoek van de Cieweg en de Torenstraat in Castricum met eikaar in aanrijding, met het gevolg dat een der dames mej. Van Lunen met een hersen schudding naar het ziekenhuis te Allernaar vervoerd moest worden. hengelaarsvergadering. Dinsdagavond hield de hengelaarsver eniging Castricum en Omstreken haar jaarlijkse ledenvergadering die door een wrijving, ontstaan tussen één der leden en het bestuur wel erg lang gerekt werd. De ongeveer 35 aanwezigen namen met belangstelling kennis van de plannen tot uitzetten van een 100.000 tal jonge snoe ken en een aantal karpertjes. Uit het jaarverslag van de penningmees ter, de heer J. de Leeuw, bleek, dat er oj 1 Jan. 1950 10,21 in kas was, en de feest pot voor het zilveren jubileum in 1951 was 212,25 groot. Ujt het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het jaar 1950 een rustig jaar was, waarin het aantal leden steeg tot In verband met het 25-jarig bestaan der vereniging besloot de vergadering de jaar lijkse viswedstrijd te houden in de tank val en wel op Zondag 11 Juni om 8.30 uur, waarbij het aas vrij gehouden wordt en de gevangen vis weer vrijgelaten zal wor den. dammers bijeen. Het R.K. Jeugdhuis te Castricum 'her bergde Dinsdagavond de leden van de. R.K. damclub „St. Thomas" onder voor zitterschap van de heer C. Juffermans. In zijn openingswoord memoreerde deze het grote succes van „St. Thomas" in dit seizoen. Het eerste jaar dat er in compe titieverband werd gespeeld haalde de club het ongeslagen kampioenschap van de der de klasse Kennemerland, met bordcijfers 93-47. In de clubcompetitie ging de heer Been tjes met de wisselbeker strijken, C. Reyn- ders en A. de Zeeuw, resp. kampioen in de 2e afdeling en tweede in de le afdeling kregen een medaille. Bij de bestuursverkiezing werd C. Ory aan het bestuur toegevoegd, terwijl de heer R. Stet, die een verslag van de ge houden bondsvergadering uitbracht, er bij de leden op aandrong zich te abonneren op het bondsorgaan „De Dambode". ADVERTENTIE smutt weer «en Hellende. Heemskerk Meisje liep tegen auto op Op de Tolweg, nabij de gashouder onder Heemskerk is Dinsdagavond omstreeks zes uur een ernstig ongeluk gebeurd. De zevenjarige dochter van de heer Denne- man liep bij het oversteken van de Tol weg tegen een melkwagen aan, zodat zij lelijk kwam te vallen. Met een gapende hoofdwond en in zorgwekkende toestand is het kind naar het Rode Kruis Zieken huis in Beverwijk gebracht. Postduiven vlogen Zondag hebben de duiven van de post duivenvereniging „Assumburg" een vlucht gemaakt van Corbei naar Heemskerk. Om elf uur werden de dieren gelost en na 360 km. te hebben afgelegd streek om 19.49.41 uur de eerste duif neer. De uitslagen luidden: P. Beentjes 1, 20 punten; Gebr. Lotterman 2, 6, 19 pnt.; G. Seignette 3, 13, 18 pnt.; A. van Hoolwerff 4, 7, 9, 11, 17 pnt.; A. Welboren 5, 16 pnt.; J. van Stralen 8, 13 pnt.; H. Numan 10, 11 pnt.; J. Castricum 12, 9 pnt.; H. de Wit 14, 7 pnt. Junioren: 1, 2, B. Beentjes 10 pnt.; 3, 7, H. Numan 8 pnt. vissen is werk voor de vroegte Zondag aanstaande zal de visclub ,,'t Snoekje" haar eerste wedstrijd houden in het viswater te Akersloot. Om vier uur 's morgens gaan de loze vissers al van het clubhuis naar hun jachtterrein. Velsen-Noord technische films voor personeel der papierfabriek Door bemiddeling van de directie van Van Gelder Zonen N.V. Papierfabriek wordt het personeel van dit bedrijf op Woensdag avond 7 Juni en Dinsdagavond 13 Juni a.s. in. de gelegenheid gesteld in gebouw „Con cordia" enkele technische films te zien, die betrekking hebben op de papierfabricage. De eerste rolprent zal een beeldenserie geven van de firma Walmleys (Bury) Limi ted te Bury in Engeland, die ook de grote papiermachine „18" te Velsen construeerde. Een tweede film van de United Wire Works Limited te Granton (Engeland) laat de vervaardiging zien van koperdoeken de eindeloze zeven op de papieirmachines en meer speciaal voor de „18" en ten slotte van dezelfde fabriek een film over de vooruit gang in de constructie van het koperdoek- weefsel. De beide laatste films worden des kundig toegelicht. „suomi"-leden naar wedstrijden In het komende weekeinde zal de H.A.V. „Suomi" zich in enkele wedstrijden verte genwoordigen. Zaterdagmiddag nemen twee Velsense athleten deel aan de strandloop te Zandvoort, welke in het raam van de aldaar te houden Sportweek door O.S.S. wordt georganiseerd. H. Koning en L. Schol verdedigen de Vel sense kleuren. Niet minder dan 43 Suomi-leden trekken Zondag 4 Juni naar het Olympiaplein in Amsterdam om uit te komen in de door K.D.O. georganiseerde athletiekwedstrijden. Driehuis Vergunning slachtplaats Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat zij bij hun besluit van heden ingevolge de Hin derwet vergunning hebben verleend aan C. Kok te Driehuis, tot het oprichten van een slachtplaats en een inrichting voor het bewerken van vleeswaren in het per ceel Zeeweg 370 te Driehuis. Eerste Hulp-wedstrijd aan het Bloemendaalse strand Israël bereidt proefvaart op de Noordzee voor HAIFA, 30 Mei (I.EP.) Het visver- bruik in Israël is gestegen van 9.616 ton in 1945 tot 20.393 ton ih 1949. De Israëli sche regering wil de visserij bevorderen en heeft daartoe voor 1950 een bedrag van £200.000 ter beschikking gesteld. Er be staat sinds een jaar de „Fishermen's Union" (Bond van Vissers) die onlangs haar eerste vergadering heeft gehouden te Haifa. Deze bond telt thans honderd, leden. Er zijn plannen in voorbereiding om een proefvaart te houden met een groot vis sersvaartuig op de Atlantische "Oceaan en de Noordzee, teneinde te bezien of zich de mogelijkheid voordoet) hieruit lering te trekken ter bevordering van de Israëlische visserij. Een schijndode drenkeling en een per soon met ontwrichte arm plus een vermoe delijke ribfractuur waren de oogst van een ongeval hetwelk op de Tweede Pinksterdag om elf uur op het Bloemendaalse strand heeft plaats gevonden, zo luidde de op dracht die door de doktoren D. Heymans, A. G. Degenaar en Tj. Meyer werd voor gelegd aan de deelnemende ploegen van de Eerste Hulp-wedstrijd, uitgeschreven door het district Noordholland van de Ne derlandse Bond tot het Redden van Dren kelingen. Elf ploegen kregen ieder een kwartier de gelegenheid om onder toezicht van de doktoren te werken met zuurstof- inhaleerapparaat, warme kruiken, spalken, vette watten, driekante doeken, brancards en dergelijke, om de levensgeesten op te wekken en de slachtoffers voor vervoer naar het ziekenhuis gereed te maken. Na afloop van de wedstrijd werd door dr. Heymans gewezen op de verschillende fou ten die gemaakt waren, waarna de heer J. P. Weyburg, voorzitter van de Neder landse Bond tot het Redden van Drenke lingen de prijzen uitreikte. De Haarlemse kerenploeg (G. van Bruggen, J. Scheepers en E. Snellens) legde beslag op de eerste prijs met 475 punten; de damesploeg van Bloemendaal (mevrouw Heytlager, mevr. Kepler en mejuffrot^w Lex) en de Heem- steedse ploeg (mejuffrouw B. Verschoor, H. Hessels en D. van Asselt) behaalden elk met 460 punten een tweede prijs; de derde prijs kwam in het bezit van de Haarlemse damesploeg (Wil v. Tiel-Dijkstra, Do Tur kenburg, Ton Bosse) met 440 punten. De heer G. van Bruggen, Haarlem, won de leidersprijs met 132 punten en mevrouw W. van Tiel-Dijkstra, Haarlem, kwam met 110 punten als best geplaatste leidster uit de bus. Dé overige uitslagen zijn: ploe gen: IJmuiden heren 434 pnt., Zandvoort II 422 pnt., Bloemendaal heren 421 nt., Zandvoort I 388 pnt., IJmuiden dames 356 pnt., Amsterdam dames 352 pnt. en Am sterdam heren 202 pnt. Leiders: H. Hessels, Heemstede, b.m. 135 pnt., A. Loos, Zand voort 116 pnt., De Jong, Zandvoort 107 pnt., mevrouw Heytlager, Bloemendaal 105 pnt., Nederhelman, Bloemendaal 104 pnt, v. Beelen, IJmuiden 93 pnt., mevr. Sloot, IJmuiden 81 pnt., mejuffrouw Derlage, Amsterdam 72 pnt. en Bakker, Amsterdam 47 punten. Zangwedstrijd van „Polyhymnia" ADVERTENTIE Als overtollig maagzuur U doet terugdein zen voor iedere hap eten dan is het ver met U gekomen. Want trage eters zijn gerede slachtoffers van allerlei kwalen. Daarom moet ge Rennies nemen. Niet als regelmatig te slikken medicijn, want dat is met Digestif Rennie niet nodig. Alleen maar bij zo'n aanval vah brandend maag zuur, of als ge iets eet, dat U wat zwaar op de maag ligt. 'n Wonder, die uitwerking van een of twee Rennies, gewoon gesmolten op de tong. En nog lekker ookl In te nemen zonder water of wat ook, altijd en overal, ongemerkt, als ge maar zorgt steeds een paar Rennies bij de hand te hebben. Darnes hebben ze in haar handtas - heren In hun vestzak. Een ideaal middel, waarmede eigen lijk alle klachten over brandend maagzuur tot het verleden zouden behoren, als iedereen zich maar bij Rennies hield. Blijft gij Ln ieder geval niet achter. Uw apotheker en drogist hebben Rennies voorradig. Voor de kinderen W Urenlang duurde het poppenfeest. Op de lange tafels verminderden de snoeperijen gaandeweg, want er waren heel wat grage mondjes. En het gejuich van de feest- vierdertjes klonk luid in het bos. Maar ja.aan alles komt eens een eind, dus ook aan dit mooie feest. De ceremoniemeester, voorzien van een grote spreektrompet, klom op een tafel. Hij riep luid, zodat iedereen het goed horen kon, dat het feest nu eindigde en dat het tijd was, om op te stappen. En hij zei ook, dat er spoedig weer zo'n feest gehouden zou worden, als de koning van poppenland jarig w.as. Clowntje Rick geeuwde en rekte zich eens flink uit. „Hè, zei hij, wil'je wel geloven, dat ik slaap gekregen héb?" ,Jlc weet niet, hoe jij er over denkt, Bunkie, maar ik zal vast wel lekker slapen! Je zou moe worden van zo'n feest!" Opening en eerste krachtmetingen De internationale zang wedstrijd van „Polyhymnia" ter gelegenheid van het gouden jubileum dezer Haarlemse koorver eniging Wérd op Tweede Pinksterdag ge opend. Na een inleidend woord van de voorzit ter, de heer A. N. Zonneveld, hield dr. C. Spoelder, lid van het ere-comité, uit naam der Haarlemse gemeenschap een hartelijke toespraak, waarin hij hulde bracht aan het jubilerende koor en speciaal ook aan de zetelvaste leden van het bestuur waarvan de secretaris, de heer Jac. Bos 50 en de voorzitter, de heer A. N. Zonneveld niet minder dan 40 dienstjaren hebben. Met de wens dat de wedstrijd naar verwachting zou mogen slagen, besloot dr. Spoelder zijn geestige toespraak. Als juryleden voor deze eerste concours dag fungeerden de heren Henk Arisz, Wil lem Hespe, respectievelijk dirigent en „oud dirigent" van „Polyhymnia", Nico Hoo- gerwerf, Olivier Koop en ondergetekende als voorzitter. Zoals wij reeds schreven in een voor artikel werkte de jury niet met een pun- tenstelsel, doch zij vergeleek de prestaties der deelnemende koren, wat maakte dat een derde of vierde prijs gelijk in waarde kon zijn aan een eerste volgens punten- stelsel. Tweede afdeling Gemengde Koren Verplicht werk: Myn hart altijt heeft verlanghen" van Pierre de la Rue (om streeks 1500). .Spaarndams Gemengd Koor" (dirigent Piet Boogaard) moest het spits afbijten. Men zong het opgegeven werk vrij ver dienstelijk maar niet zonder kleine déto- natiès, nu in deze dan in gene partij; het was wel niet erg opvallend, doch werd toch oorzaak, dat het stuk een halve toon te hoog afsloot. De klank van de bassen had wat milder mogen zijn. Als vrij werk zong het koor het koraal „Wachet auf" van Bach; het begin en het slot was geforceerd, de tweede strofe goed van klankverhou ding. Lib. Soc. Gemengd koor „Zang Veredelt", Haarlem (dir. E. van 't Kaar) zong het verplichte werk mooi zuiver op toon en met de Middelnederlandse uitspraak, het geen aan de klank een intieme bekoring gaf. Een klein defect je verliep haast on gemerkt. Het geheel klonk vlot, beschaafd en smaakvol. Als vrij werk had men „Jan de Mulder" van Florimond van Duyse, een geestige muzikale parafrase op een volksliedmotief. Ook met dit stuk werd een goede beurt gemaakt; klankschoon en op toon. Gemengd koor „Polyhymnia", Amster dam (directeur Henk Duinker) bleek iets minder van klankgehalte te zijn, tamelijk dik en in de tenorpartij nog al „kelig". Overigens zong men vrij verdienstelijk in het verplichte werk, maar het werkje van De la Rue eist een klaardere klank en èen ranker lenigheid in de vertolking. In de geest van het vrije werk „Abend am Meer" van A. Meissner, was men beter thuis, maar te zware aceenten en niet fraaie middenstemmen deden toch afbreuk aan het geheel. Eerste afdeling Gemengde Koren Verplicht werk: „Ach hoe klopt mijn hart voor haar" van Joh. Japart (omstreeks 1500). Dit koorlied kon ook gezongen wor den op Franse tekst, wat in drie van de vier gevallen gebeurde. De Koninklijke Zangvereeniging „Or pheus", Druten, (directeur P. Versloot) gaf van het opgelegde werk een buitenge wone gave vertolking, zeer beheerst van klank, prachtig van détailwerk, zuiver op toon en met begrip en smaak voor deze niet-alledaagse chanson-stijl. Te merk waardiger was deze prestatie omdat hier een zeer groot koor de intieme sfeer zo delicaat wist te treffen. Als vrij werk zong men „Le Vendredi Saint" van Gounod, effectvol maar geforceerd van dynamiek. Artistiek beduidend minder, ondanks menig verrassend effect. „Zang en Vriendschap", Den Haag (di recteur Jan N. v. d. Waart) vertolkte het stuk van Japart vrij verdienstelijk, doch lang niet zo bezonkèn en zeker niet zo fraai van klank als dé vorige vereniging. Met het zesstemmige „Ave Verum" van Orlando di Lasso bleek men beter ver trouwd. Behoudens een kortstondige in zinking van de tweede sopranen werd het een uitvoering die er wezen mocht. Gemengd koor „Da Pacem", Santpoort (directeur Th. Spook) zong het verplichte werk mooi klinkend en stevig op toon, het had alleen nog iets vloeiender gekund. Een bijzonder fraaie en smaakvolle prestatie werd geleverd met het beroemde „Ave Regina" van Dufay; dat deed de kan- - Vier mosselkwalileiten nne van de mnRüoii.-„..>. ..«.Jtengjj ring van de mosselkweWÏJ® gemeen Vissersbelang" J5®% n den onder meer besprek*®;® voorwaarden voor het W,', waarschijnlijk de voigens°™ t gmnen. Er zullen vier lm=SaaiBl al len aan de markt zijn die i'® schillen in schelpgrootte £**«8 prijzen die de kwekers zullen ontvangen variëren E "«ai» 5.20. Ten opzichte de eerste drie kwaliteiten ,la: «i ging gecalculeerd. Goede markt. De Maandagmarkt waren v-JZen van j, vooral de grote schol (die 2®; H* 41 kwam); de kleine schol? noteerde aanvankelijk flnZi,Jaar«!rè, later terug tot ƒ14. De grot 1,90. Noordzee-kabeljamf„J"? *8 goede kwaliteit 74 per 15.,.S* «e haafde dezelfde prijs: '®8 tai Tarbot was iets goedkoper- ,5tebt De algemene koopkracht was en er werd dan ook vlot j r 8W scholsoorten werden gefxS 'G"'i Engeland. geexP°rteerd Uitkomsten stegen. De Rw,. besomde ƒ10,200, de „Petten" 5t?ïït4' weelcloggers maakten ondanks de 2J* derde tongenaanvoeren door 5 „onderkant prijzen" nog mooi»9® K.W. 168 was de hoogste S /S* dere varieerden van 200028tin gelang van de motorsterkte. lï; Repareren. De K.W. 22 OrW deze week enige reparaties &JSr Syraw1ttd?aWeerteta^«ï«: Woensdag-aanvoer. De marW vandaag was druk bezet door via l Iers en een logger, n.l. de jJL SS met 1600 kisten van IJsland, Si kabeljauw, 220 koolvis, 450 S? wolf; de IJ.M. 85 met 550 kisten i 175 schelvis, 30 platvis, 25 wijting len, 30 makreel, 100 stokkebit 31 110 makreel, 10 haring; de IJM A 775 kisten, waarvan 200 schelvis 475 kreel, 50 gullen, 20 flatvis, 30 stokbta' de IJ.M. 21 met 450 kisten en de Katwijk 110, welke van Dinsdag 't, bleef liggen met 140 kisten. Strop. De haringlogger welke Dinsdagmorgen met de eerste pl vertrok, moest na 40 mijl de strijd resi opgeven wegens een warmloper. Een 6- trawlloggers der rederij C. Ouwehand op de thuisreis was, heeft de u" logger op sleeptouw genomen. Noorse invoer. De Zweden „Sydland" „Viking" en „Skudevik" voerden g makreel aan. „Java" pech. De trawllogger „Java" heeft op de visserij van Donderdagavond tot Zaterdag moeten liggen „steken" daar de motor onklaar was geraakt, Groepsindelingen. De groepsindelin gen der haringloggers zijn als volgt k- paald: Groep Parlevliet: K.W. 127, 175,170. 15, 42, 43, 44, 173, 123, 167, 151, Groep Adico: K.W. 14, 25, 54,73, Ut, 2, 3,-5, IJ.M: 75, 283, Sch. 353. Groep Setoh: K.W. 161, 70, 16,56,1 Groep Deka: K.W. 20, 32, 49,78,38, Hi, 18, 83, 67, 33, 97. Groep Viking; K.W. 227. sen van „Da Pacem" niet weinig s' De R.K. zangvereniging „St. Caecilia", Kortenhoef, (directeur H. Mennen) zong, met een bezetting van zeer jeug pranen en alten, het verplichte werk vrij vlot maar wat kleurloos, te weinig nuanCeerd. Overigens goed op toon. Even pril van geluid klonk het „Haec Deum coeli" van Jacob Obrecht; dit was ook zeer toonvast maar te 1 dertussen zeer verdienstelijk werk van deze jonge krachten. De prijzen werden als volgt 2e Afdeling: le prijs: „Zang Veredelt", Haarlem, 2e prijs: „Polyhymnia", Amsterdam, 3e prijs: Spaarndams Gem. Koor, le Afdeling: le prijs: Kon. Zangver. „Orpheus", Druten. 2e prijs: „Da Pacem", Santpoort. 3e prijs: „Zang door Vriendschap", Den Haag. 3e prijs: „St. Caecilia", Kortenhoet In de Erewedstrijd die gehouden werd tussen de beide eerste prijswinnaars, zong „Zang Veredert" „Lentezang" van Men; delssohn, en „Orpheus" „Le Vei'J' Saint" van Gounod. Gézien het enorme verschil tussen karakter en bezetting van beide koren en oordelend naar de prestaties op zichzelf werd op voorstel van de jury een tweede ereprijs bijgevoegd; deze werd verleend aan het Haarlemse koor, terwijl de eerste ereprijs naar Druten ging. Er heerste op deze eerste concoursavond een spanning zoals wij sinds jaren me meer op een wedstrijd beleefden. Dat zal op de drie volgende avonden (de drie vol gende Zondagen) voorzeker niet minde zijn; integendeel. JOS.DE KLERK FEUILLETON door E. Phillips Oppenheim Ned Swayles, de jongste van twee mannen, die in een donkere hoek van een goedkoop restaurant zaten, strekte een lange goed gevormde hand over het niet al te schone tafellaken uit en haalde het horloge naar zich toe, dat hij van de ket ting had losgemaakt en voor zich op de tafel had gelegd. Zijn scherpe knokkels en de gi-aaiende beweging van zijn vingers hadden al meermalen aanleiding gegeven tot overpeinzingen betreffende de aard van zijn beroep. „Twintig minuten over negen," mom pelde hij. „Hij is aardig laat." Zijn metgezel, een slap uitziend type, met een zware haardos, slordig in de kleren en blijkbaar even nerveus als hij zelf, gromde instemmend, terwijl hij met rusteloze vingers op de tafel trommelde. Bij had gedurende de laatste tien minuten #1 strak naar de deur zitten staren, telkens ▼cl verwachting opverend als een voorbij gaande schaduw over de drempel viel en onmiddellijk daarna teleurgesteld terug zakkend in zijn stoel, als de voorbijganger weer verdween. Het restaurant was niet veel meer dan een winkel met een achterkamer. Overdag werden er misschien een paar maaltijden opgediend, maar 's avonds slechts zelden. Op een terzijde geschoven tafel zag men onder vliegendeksels op afgeschilferde en onsmakelijke schotels een halve ham, enige overblijfselen van een stuk rund vlees en een stuk van een tong uit het blik. Een schotel sla werd beschermd door een stuk mousseline. Verder was er niets eet baars te bespeuren, maar in het stoffige, benauwde vertrek hing nog een onsmake lijke lucht van vroegere maaltijden. In de deuropening stond de enige kelner, waar het etablissement op kon bogen een man met een Italiaans uiterlijk met een wit front je, dat hij scheen te hebben voorgebonden, terwijl zijn beroepskleding vele vlekken droeg, die aan reeds lang vergeten maaltijden herinnerden. De hitte van een lange zomerse dag scheen van het plaveisel daarbuiten terug te stralen, terwijl de koelte, die de avond gewoonlijk brengt, nog steeds op zich liet wachten. Het leek, of zowel de hitte van de straat als de golven van een gasaanval het onaantrekkelijke restaurant binnen stroomden. Swayles greep naar een fles, die op de tafel stond en schonk zich eens in, waar bij de vloeistof, door het onvast hanteren van de fles, gedeeltelijk op het tafellaken terecht kwam. „Zeg eens, als ik geweten had, wat voor soort werkje dit worden zou," zei hij op klagende toon, „dan zou ik er mij nooit mee ingelaten hebben. Als het nu nog in New York of Chicago was, dan kon het me minder schelen. De agenten daar weten wel, dat ik al in geen elf jaar een revolver bij me draag. En ik heb ieder karweitje afgewezen, waarbij geen kans bestond om netjes weg te komen." Zijn metgezel bette zijn voorhoofd met een zakdoek. „Denk je soms, dat ik ook zo stom zou zijn geweest, om me er mee in te laten, als ik alles geweten had?", vroeg hij gemelijk. „Ik heb Thomas Ryde nu al veertien jaar gekend een hard, scherp kereltje, maar een van dé meest rustig levende, respectabele mensen, die ik ooit ontmoet heb. Hij was altijd zo nauwgezet als een machine nooit te laat voor een afspraak, nooit een glas te veel; altijd maar werken en geld sparen, alsof er ver der niets ter wereld van enig belang was. Ik begrijp het zelf nu nog niet. Te moeten denken, dat hij ook maar zou weten, hoe je een revolver moet vasthouden, lijkt al belachelijk. Ik heb hem nog nooit een vinger tegen wie ook zien opheffen." Ned Swayles boog zich over de tafel heen. „Toen ik dit karweitje accepteerde," zei hij met zachte stem, „was mijn eerste vraag, of het een werkje was, waarbij we er vandoor konden gaan, of dat er ge schoten zou worden. Ik geef je mijn woord, Huneybell, dat ik nog nooit een schiet zaakje in mijn leven aangenomen heb. Als ze me grijpen, grijpen ze me en ben ik bereid mijn tijd uit te zitten. Toen we die voetstappen in de gang hoorden, de deur open ging, het licht werd aange draaid en die ouwe man ons daar stond aan te staren, vloog ik naar het raam om er zo snel mogelijk vandoor te gaan. Ryde stond echter vlak achter mij. Hij bewoog zich niet en zei geen woord. Toen zag ik plotseling zijn arm uitschieten. Ik zag een vuurstraal en die ouwe man tolde rond en viel. Weet je, Huneybell, ik heb sinds mijn kinderjaren vrijwel steeds in Chicago ge woond, maar nog nooit iemand zien dood schieten." Huneybell rilde op zijn stoel. Een dode lijke vrees scheen zich op zijn verwrongen gezicht te hebben vastgelegd. „Waarom komt hij dan ook niet?", kreunde hij. „Hier, geef me die fles eens even." Hij schonk zich in en dronk met gulzige teugen. Een reusachtige bromvlieg gonsde om him tafel. De kelner gaf zijn pogingen om aan de deur wat frisse lucht te krijgen op en slenterde de kamer weer binnen. ,Zal ik de coteletten nu opdienen, meneer?", vroeg hij. „Misschien komt die andere heer niet meer." „Natuurlijk komt hij," was het nijdige antwoord. „Hij komt zeker. Hij zal hier dadelijk wel zijn." „De coteletten zullen op die manier helemaal verbranden," waarschuwde de man hen. „Breng ze dan maar meteen," beval de jonge Amerikaan. „Laten wé gaan eten. Laten we iets dóén! En kelnerbreng ons wijn." De ober haalde een beduimelde wijn kaart te voorschijn. Swayles keek er naar en zijn voorvinger wees naar de enige regel, die onder het hoofd „Champagne" gedrukt stond. „Wat is het eigenlijk?", vroeg hij. „Welk merk?" „Het is champagne, „was het antwoord, „maar ik weet niet meer, wat er op het etiket stond. Zij is zeer goed". „Braig een fles", beval Swayles. Maak je maar niet druk over wijnglazen; breng maar tumblers". De man slofte weg en, opende een deur achter in de zaak, waardoor een golf van hete lucht vergezeld van een vettige kooit- lucht van beneden scheen te komen. „Ik zeg je, dit zaaltje zit me lelijk dwars", ging de jongeman 'voort, terwijl hij zijn gebloemde das betastte. „Die baas van jou kan er wel vandoor zijn gegaan. Ik wil graag aannemen, dat toen hij dit zaakje begon, hij niet van plan was, twee mannen dood te schieten. Maai' af nemende, dat hij er in geslaagd is om m te komen en ze ons grijpen, dan weien z nog niet, wie die schoten gelost heeft, ja veronderstel, dat de wet hier net. is bij ons. Als er sprake is van een benae er wordt iemand neergeschoten^ is de nei troep er verantwoordelijk voor'. Huneybell hield eindelijk op met J* begraven van zijn handen in zijn weei rige haardos, nam nog een lange teug zijn glas en leunde achterover. De al had tenminste een zeker deel van zijgf volbracht. Hij voelde zich wat meer m „Jij bent een zenuwachtig type voor boef uit Chicago", hoonde hij. »1K even benauwd als jij over de ge%e fd maar ik maak me niet druk over 1 Ryde. Ik zal je eens wat vertellen, w heer. Als hij zegt, dat hij iets d°ei' dan doet hij het ook en daarmee u is wat je noemt een organisator. Dat werk. Wat hij zegt, gebeurt ook. ik dat, op die schietjartij na, hy d g zaak op zijn gewone meesterlijke gearrangeerd had". „Ik zal je zeggen, dat jie moed verloor, op het moment, a maskers uitdeelde", bekende Sway i was iets, waar ik het helemaal n grepen had". (Wordt

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 6