GERANIUMS P. MAKKELIE Marcelis' Vrouwelijk personeel gevraagd ZANDVOORT G. 't HART p^rwïjk en Omstreken} Evangelisatie tentweek KWEKERIJ Met Hart Tours TEUN BORST GROENE HARING Gehele of gedeeltelijke inboedels Hele mooie PINDA'S VrS. personeel en jongens tó7Juni 1950 iW'. V"** 7 &S».915 uur' .ftnolow DOXDEWAG 8 ,UNI „„rwiik 10 uur: Spreekuur Castncum w bekende Costricummers cverleden naCht van Zondag op -ce hPt Centraal Ziekenh darige leeftijd de heer H. Stolk, Sander in deze gemeente. pne was een geziene persoon- ^or meer meewerkte aan "voor Castricum en Om- j j0 heer Iacnui ui uu ruwvyv. mms de oudste kerkmeester van "••S™ de H. Pancratius. Zonder de vrolijke tonen van -Scores „St. Aloysius voor het Ihnfflde heer I. Eggers te Castricum. stapten rond 240 ouden van '*tim jaarlijks uitstapje hadden ■- Het organiserend comité, be- Pfut de dames De Klerk, N. Jacobs "Te de heren De Nijs en Stiemer "„„eengeslaagde dag terugzien. U eindpunt was ditmaal de Pyramrde atnsterlits gekozen, waar gedurende pi uur in de speeltuin werd „ge- je heenweg had men 's-Graveland rtta, «aar de oudjes op thee of -serden getractéercl. Castricum werden de ouden in onthaald in de zaal van de heer IWS en werden er toespraken gehou- éic:burgemeester C. F. Smeets, mevr. pastoor Goes en vele anderen. Beverwijk Beverwijk heerst diphterie .nte-arts mededeelde vaar de gem®"' ,e ernstige ge- Beverwijk ge- X® ^"rtie binnenkort kosteloos de Sn, waartoe oiw Jeder verstan. ^.jd word'ge«= dBe gelegenheid van een besmettelijke maken. Agei pavoor Beverwijk WOENSDAG 7 JUNI n nn o uur: De Ben- De held- Heemskerk TWEE EERSTE PRIJZEN VOOR „ST. CAECILIA" Het fanfare-corps „St. Caecilia", dat nog maar driekwart jaar bestaat, heeft Zondag in Heiloo tijdens een concours twee eerste prijzen in de wacht gesleept n.l. een eerste prijs voor marsmuziek (98 p.) en een eer ste prijs voor concerten (344 p.). In totaal namen 16 corpsen aan dit con cours deel, zodat aangenomen kan worden dat de dirigent, de heer L. Tervoort, met zijn corps een goed figuur heeft geslagen. DUIVEN VLOGEN De duivensportvereniging „Assumburg" hield een wedvlucht over een afstand van 553 km. van Orléans naar Heemskerk, waar van de uitslagen als volgt luidden: 1. Gebr Lotterman 20 pnt.; 2. H. van Tu- nen 19 pnt.; 3, 5, 9, 10. G. Seignette 18 pnt.; 4, 6. P. Beentjes 17 pnt.; 7, 8. A. van Hool- werff 14 pnt. Junioren: 1. J. Dam 10 pnt.; 2. H. Kluft 9 punten. T"Vetjsvond overieea ue Dcncuun ■Hart Schut in de leeftijd van d" _i-il.nelrmooct&r var» jü-.Hii' ipcbie De oudjes uit >n en veertien personen- om kwart IJmuiden rtur van duingrond mi liet Rijk >5sc(eur-Generaal van de Rijks dienst, daartoe gemachtigd door ,&ji|er van Wederopbouw en Volks- j-tfsüng, heeft verzocht, gerekend van s 1949 af, aan het Rijk te ver aten stuk duingrond, groot 1235 m2. fcpiid ligt aan de Burgemeester Ram- •ui&n in IJmuiden, waar de hospitaal- Skssat, De huurprijs bedraagt 44,46 [£.-■ 'ts: de verhuur hebben B. en W. geen dtis wordt de raad voorgesteld iteisg te geven. HMGEKOMEN EN UITGEVAREN VISSERSSCHEPEN IK 5 Norma Maria, rederij „Piscator", r.rit, vertrokken 24 Mei. 3K9 Haarlem, rederij „De VEM", met natrokken 25 Mei. 17 Ji Zwarte Zee, visserij maatschappij jiZe", met vis, vertrokken 26 Mei. Verbruikscoöperaties zetten in 1949 belangrijk meer om In het verslag van de Coöperatieve ver eniging U?A. „Centrale der Nederlandse Verbruikscoöperaties" over het boekjaar 1949 wordt medegedeeld, dat de omzetten die van het voorafgaande jaar in belang rijke mate hebben overschreden en ook het exploitatie-rèsultaat, is aanzienlijk hoger dan in 1948 het geval was. Het totale ledenaantal daalde van 291.133 tot 289.313. De reeds in het vooraf gaande boekjaar wedergekeerde concur rentie op velerlei gebied, nam in het afge lopen jaar nog aanmerkelijk scherper vor men aan en stelde hoge eisen aan de sa menwerking met de deelgenoten. De Cen trale acht het een bevredigend resultaat dat met deze samenwerking, welke mede beoogde te komen tot een voor de verbrui kers zo laag mogelijk prijspeil, kon worden bereikt dat de coöperatie, ook op die ge bieden waar deze concurrentie zich het hevigst deed gelden, zich in vergelijking tot de particuliere bedrijfsvormen volledig heeft kunnen handhaven. Congres voor doofstommenzorg door minister Rutten geopend In het Academiegebouw van de Rijks universiteit te Groningen is het internatio nale congres voor doofstommenzorg ge opend door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. F. J. Th. Rutten. De minister noemde in zijn openingsrede de oprichters van het Koninklijk Instituut voor Doofstommenzorg dat 16Q,jaar be staat wijze mannen en met dankbaar heid herdacht "prof. Rutten hen, die het eens begonnen werk hebben voortgezet en uitgebreid. Aan deze hulde en dankbaarheid ver bond de minister de gelukwensen van het bestuur van. het Instituut, dat thans deze inrichting zo voortreffelijk beheert. Het doofstomme kind verlossen uit zijn isolement en teruggeven aan de horende maatschappij, is uw ideaal, alclus spreker. Dit vereist een diepgaande opvoeding, in dividueel en sociaal. Bij de opvoeding van doofstommen al leen de taalloosheid te willen compenseren zou een ernstige eenzijdigheid zijn. Voor de aanpassing van de horende maatschap pij is het niet genoeg, dat de doofstomme leert spreken, maar moeten ook zijn karak ter en gevoelsleven de soepelheid krijgen die voor de omgang met de medemens noodzakelijk is. Het is deze totale vorming van het doofstomme kind, welke de ern stige taak is, die men zich gesteld heeft. De Nederlandse regering prijst zich ge lukkig, dat in de stad Groningen dit, voor Nederland eerste, internationaal congres voor doofstommenzorg wordt gehouden en dat zovele landen gevolg hebben gegeven aan de uitnodiging een officiële vertegen woordiger te zenden. Djakarta Lloyd is geheel particuliere onderneming Naar aanleiding van de mededelingen van de heer Darwis Djamin, directeur van de Djakarta Lloyd, op de door hem gehou den persconferentie, heeft het Algemeen Nederlands Persbureau te bevoegder plaatse nadere gegevens ingewonnen. Men deelde het bureau het volgende mede: De heer Djamin heeft hier te lande wel besprekingen over de financiering gevoerd, doch van enige toezegging van Nederland se zijde en dus ook van enige toezeg ging door een groep Nederlandse banken van een crediet van vijftig millioen gulden is zeker nog geen sprake. Voorts zeide men, dat geruchten als zou de Nederlandse regering haar volledige steun aan de plannen der Djakarta Lloyd hebben toegezegd, of dat de financiering in Unieverband zou worden geregeld, on juist zijn. De Djakarta Lloyd is een geheel particuliere onderneming. Roofoverval op Amsterdamse juwelier berecht Twee Amsterdammers, de 34-jarige H. S. en de 29-jarige F. J. G., die in de avond van de 13de Januari van dit jaar een 56- jarige juwelier uit de Pieter de Hoogstraat hadden overvallen en daarbij de juwelier een klap met een ijzeren staaf op het hoofd gaven, zijn gisteren veroordeeld tot resp. twee-en-een-half jaar en drie jaar gevangenisstraf met aftrek. Tegen beiden was vier jaar geeist. Be halve dit vonnis hoorden beiden zich tot één jaar gevangenisstraf veroordelen ter zake van diefstal. De, vrouw J. J. P., die enige dagen voor de overval in de winkel aan de Pieter de Hoogstraat poolshoogte was komen nemen en tegen wie anderhalf jaar was geëist, werd vrijgesproken. J. J. S. aan wie uitlokking tot de poging van diefstal met geweldpleging ten laste was gelegd, werd conform de eis tot an derhalf jaar gevangenisstraf met aftrek veroordeeld. Vier Kathiemijnen gevonden bij Scheveningen Hoewel men tot nu toe aannam, dat de Nederlandse kust tussen Hoek van Holland en Wijk aan Zee is gezuiverd van „Kathie mijnen", zijn bij de nasporingen naar de wrakken der beide voor de Scheveningse kust verongelukte vliegtuigen van de ma rineluchtvaartdienst vier contactmijnen aangetroffen en opgeruimd. Van twee dezer mijnen bleek het ont stekingsmechanisme vernield. Klaarblijke lijk heeft men indertijd bij ruimen deze mijnen tot ontploffing gebracht, waarbij echter het mijnlichaam onbeschadigd bleef. Gevaar leverden deze mijnen dus niet op. De beide andere bevonden zich op ruim zes meter diepte op een plaats buiten de oorspronkelijk gelegde versperringen. Hoewel ook het gebied buiten de offici eel bekende mijnenvelden vele malen werd afgevist, is het niet mogelijk, met zeker heid te zeggen, dat alle m ij n e n zijn opgeruimd. Nog vele jaren blijft de mo gelijkheid bestaan, dat hier en daar een enkele mijn gevonden wordt. LANDDAG PROTESTANTS NEDERLAND Op Dinsdag 20 Juni zal, uitgaande van de Prot. Unie, in het Conferentie-oord. van de Zendingsstudieraad te Lunteren een Landdag voor Protestants Nederland wor den gehouden. Als sprekers zullen optre den:: Ds. H. J. van Schuppen, Ned. Herv. Pred. te Lunteren; Ds. A. A. Koolhaas, Ned. Herv. Pred. te Amersfoort en Ds. A. J. de Jong, Ned. Herv.' Pred. te Scheveningen. Desmiddags kan men deelnemen aan een wandeltocht naar de Franse berg of aan de gezamenlijke autotocht naar de Hoge Veluwe. Drie dijkvakken Ooster polder gegund De aanleg van het dijkvak R van het bestek voor het maken van delen van de meerdijk van de Oosterpolder is gegund aan het Aannemersbedrijf voorheen N.V. JP. Broekhoven te Arnhem voor 4.283.000, zo vernemen wij van officiële zijde De aanleg van de dijkvakken P en Q is gegund aan de N.V. Maatschappij tot uit voering van Zuiderzeewerken (M.U.Z.) te 's-Gravenhage voor 19.900.000. De dijk vakken Q en R zijn de dijkvakken nabij het Keteldiep. Dijkvak P ligt midden in het IJselmeer, bij het toekomstige Flevo- stad. Haarlem—D.H.C. in Den Haag De halve eindstrijd om de KNVB-beker tussen Haarlem en DHC zal Zaterdagavond om zeven uur worden gespeeld op het terrein van VUC in Den Haag. Voetbalwedstrijden in de avonduren Het bestuur van de KNVB heeft besloten, dat alle voor Zaterdag 10 en Zondag 11 Juni vastgestelde kampioens-, promotje-, compe titie- en bekerwedstrijden wegens de weers gesteldheid, des avonds om zeven uur zullen moeten beginnen. De K.N.A.C. en het Zandvoortse circuit Naar aanleiding van in de pers ver schenen berichten, dat de Kon. Ned. Auto mobiel Club tijdens de algemene vergade ring zou gezegd hebben, dat de Stichting Touring Zandvoort te hoge eisen zou stel len voor het in gebruik nemen van het circuit, kan worden medegedeeld, dat het Stichtingsbestuur ons heeft doen weten, dat de gemeente Zandvoort bijna één mil lioen gulden in het circuit heeft geïn vesteerd. Men heeft zich bereid verklaard het circuit op 11 en 23 Juni gratis ter be schikking van de K.N.A.C. te stellen voor de auto-races op voorwaarde, dat de winst samen zal worden gedeeld. Hierop wenste de K.N.A.C. niet in te gaan en de onderhandelingen zijn voortgezet op de door de K.N.A.C. voorgestelde basis, dat voor elke wedstrijd een vast bedrag van 5000 zou worden betaald, een som, die niet toereikend is om de onkosten van de Stichting te dekken. Daarboven zou dan een bescheiden vergoeding boven een be paald aantal betalende bezoekers moeten worden verstrekt. De K.N.A.C. bood aan met de 35.000ste bezoeker te beginnen, maar de Stichting Touring Zandvoort wil dit doen ingaan bij de 30.000ste bezoeker. De exploitatierekening van het Zand voortse circuit wijst elk jaar een tekort aan van ettelijke tienduizenden guldens, welk offer door de gemeente Zandvoort wordt gedragen, omdat het circuit van zeer grote propagandistische waarde voor de badplaats is. TWEEDE KAMER VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN Scheveningen, 7 Juni. Binnen van de haringvisserij de loggers: Sch 21 met 78 kantjes van 6 schepen; Sch 247 met 78 kant jes van 6 schepen; Sch. 89 met 132 kantjes van 3 schepen; Sch 210 met 120 kantjes van 8 schepen. Vangstberichten hedenmorgen uit zee: Sch 78 met 3 kantjes, Sch 87 met 30 kantjes, Sch 246 met 15 kantjes, Sch 341 met 12 kant jes, Sch 342 met 6 kantjes, Sch 56 met 10 kantjes, Sch 229 met 4 kantjes, Sch 263 met 5 kantjes, Sch 339 met 9 kantjes, Sch 365 nog 80 mijl, Sch 53 met 50 kantjes, Sch 104 met 24 kantjes, Sch 201 met 5 kantjes, 470 mij! afgelegd, Sch 75 met 10 kantjes, Sch 77 met 26 kantjes, Sch 8 met 6 kantjes, Sch 40 met 10 kantjes, Sch 48 met 4 kantjes, Sch 51 met 6 kantjes, Sch 262 met 10 kantjes, Sch 15 met 20 kantjes Sch 30 met 30 kantjes, nog 30 netten halen; Sch 35 met 30 kantjes, Sch 37 met 30 kantjes, Sch 69 met 20 kantjes, Sch 84 met 12 kantjes, Sch 130 met 14 kant jes, Sch 310 met 50 kantjes, Sch 312 met 9 kantjes, Sch 20 met 8 kantjes, Sch 223 met 7 kantjes, Sch 79 met 2 kantjes, Sch 280 met 26 kantjes is thuis stomend, Sch 62 met 6 kantjes, Sch 81 met 5 kantjes, Sch 95 met 3 kantjes, Sch 13 met 15 kantjes, Sch 180 met 4 kantjes, Sch 242 met 17 kantjes, Sch 275 met 7 kantjes, Sch 3 met 20 kantjes, Sch 14 met 8 kantjes, Sch 5 met 23 kantjes, Sch 110 met 9 kantjes, Sch 325 175 mijl afgelegd. Afvalstenen ontsieren Limburgse landschap (Van onze parlementaire redacteur) Een massale berg van afvalstenen uit de mijnen met een oppervlakte van 50 hectaren en een hoogte van 175 meter is voor Hoensbroelc verre van een aanlok kelijk toekomstbeeld. En toch zal men er over 35 jaar mee opgescheept zitten, zo zeide de heer J. M. Peters van de KVP Dinsdagmiddag in de Tweede Ka mer, toen het wetsontwerp tot onteige ning van grond voor de Oranje-Nassau mijnen in behandeling was. Deze mijnen moeten hun afval kwijt; dat begreep de heer Peters ook wel. Maar moeten we daarvoor goede land bouwgrond tegen een lage prijs gaan onteigenen? vroeg hij. En moeten die stenen nu beslist in Hoensbroek gestort worden? De Limburgse afgevaardigde zag het schrikbeeld van Luik en de Bo- rinage reeds voor zich opdoemen en hij beval aan, de stenen te storten op de Brunssumer heide, opdat Hoensbroek, dat toch al bijna geen recreatie-oord heeft, niet nog meer gedupeerd wordt. Ook mr. H. K. J. Beernink (CH) was niet blind voor de nadelen van het webontwerp. Hij vreesde, dat onteige ningen in de toekomst vaker de aandacht zullen vragen en hij wilde daarom weten, hoe de Mijnraad erover denkt. Duidelijk gaf de minister van Econo mische Zaken, prof. dr. J. R. M. v. d. Brink, te kennen, dat de regering ter dege beseft, dat de grote steenhopen in Zuid-Limburg een zeer ontsierend ka rakter dragen. Maar wat wil men? De stortplaatsen in de mijncentra zijn een internationaal probleem. Nog altijd is het niet gelukt, het afval op een economische wijze te verwerken en daardoor de aes- thetische euvelen te vermijden. Op de Brunssumer heide wilde de be windsman de stenen juist niet laten stor ten, omdat het de bedoeling is deze heide als recreatie-oorcl te bewaren. Hij vond de gekozen oplossing de beste. Het wetsontwerp werd met 63 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heren J. M. Peters (KVP), mr. Th. M. J. de Graaf (KVP) en fcrof. mr. P. S. Gerbrandy (AR). WEEKABONNEMENTEN iienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE SCHEEPVAART Alnati, 5 pass. Finisterre. Alpherat. 5 pass. Scllly. Aludra, 5 bij St. Paulsrocks. Amsteldiep, 5 te Antwerpen n. Hamburg. Afnstelkerk, 5 anker Ambon v. Lobito. Amstelpark, 5 v. Suez. Andijk, 5 v. Londen n. Antwerpen. Ariadne, 5 te R'dam v. Lissabon. Abbedijk, 2 te Rio de Janeiro. Amsteldijk, 3 te Chester v. Norfolk. Arkeldijk, 4 te Miami v. R'dam. Amstelveen, 5 v. Galveston n. Nederland. Axeldijk, 6 te New York v. R'dam. Aldabi, 6 v. Las Palmas. Algenib, 5 te Cahedelo. Aagtedijk, 5 450 ZW. Bermuda. Aalsdijk, 5 775 m. O. Kp. Race. Akkrumdijk, 5 v. Bremen n. Hamburg. Algorab, 5 te Hamburg v. R'dam. Amstelland, 6 verw. Itajal v. Santos. Arendskërk, 5 530 m. O.t.N. Barbados. Andijk, 6 17 u. verw. Antwerpen v. Londen. Bengkalis, 5 v. Suez n. Aden. Boskoop, pass. 5 Beachyhead. Bennekom, 3 te Valparaiso v. Arica. Bolssevain, 3 te Kaapstad. Blommersdijk, 5 v. New York n. Philadelphia. Baarn, 6 verw. te Curacao. Bloemfontein, 5 v. Bremen n. Hamburg. Britsum, 5 anker rede Lagos. Congostroom, 6 v. Le Havre n. Adam. Cuanza, 5 te Adam, Cottica, 6 te Ponta del Gada. Caltex Leiden, 5 150 m. N.t.O. Finisterre. Caltex the Hague (t), 6 verw. Port Said. Cistula (t), 5 800 m. NO. Sombrero eil. Clio, 2 v. Barranquilla n. Curagao. Delfland, 4 v. Buenos Aires n. Paranagua. Dorsetshire, 2 v. Colombo. Duïvendijk 4 middernacht v. Balbao. Dalerdijk, 6 te R'dam v. Londen. Duivendrecht (t), 5 200 m. O. Santa Catharina eil. Dundalk Bay, 2 v. Aden na Newcastle. Eemland. 5 bjj St. Paulsrocks. Eendracht, 5 v. Phillpville n. Algiers. Edam, 6 te Antwerpen. Enggano, 6 pass. Kp Finisterre. Esso Amsterdam (t), 5 400 m. W. Flores. Esso Den Haag (t). 6 verw. Aruba v. R'dam. Esso Rotterdam (t), 4 190 m. N. Monapassage. Etrema (t), 5 800 m, NO. Tristan da Cunha. Groote Beer (Ir.), pass. 5 Guardafui. Gaasterkerk, 6 v, Mombassa n. Aden. General J. H. McRae (tr.), pass. Anderhalf Graadskanaal. Gordias, 5 v. Cartagena n. Gibraltar. Gemma (tl. 6 verw. Falmouth v. Heysham. Hector, 4 te Izmir v. Istanboel. Hecuba, 4 te Trinidad v. Barbados. Hercules, 5 v. R'dam n Oran. Hellenic Prince, 5 v, Aden. Haarlem, 5 340 m. Z.ZW. Bermuda. Hersilia, 6 verw. Demerara v. Trinidad. Indrapoera, 5 te Soerabaja v. Djakarta. Ittersum, 5 440 m. O.ZO. Kp. Race. Ino, 2 v. Port au Prince n. Curacao. Jaarstroom. pass. 6 Canarische eil n. Dakar. Jagersfontein, 5 v. Barcelona n. Southampton. Jobshaven, 5 v. Tabou n. Pointe Noire. Kamerlingh Onnes, 0 te Belawan. Karsik, 5 v. Donggala n. Menado. Kelbergen, 6 verw. Savona v. R'dam. Kota Intep. 6 verw. Djakarta v. Semarang. Laagkerk. 5 te Bahrein. Laurenskerk, 6 te R'dam v. Chittagong. Leerdam, pass. 5 Bishop Rocks. Lekkerkerk, 5 v. Bombay n. Colombo. Leopoldskerk, pass. 5 Perim- Loppersum, pass. 5 Finisterre. Larenberg. 5 te Savona v. R'dam. Limburg. 3 pass. Panamakanaal. Langlee Scott, 5 v. Singapore. Lindekerk, 6 te Suez. Loosdrecht, 6 pass. Kp. St. Vincent. Leersum, 5 240 m. Z.ZW. Finisterre. Mapia, 3 te New York v. Boston. Maaskerk, 5 v. Port Boult n. Monrovia. Maasland, 5 te Antwerpen. Malvina (t), 6 te Menalahmadt v. Aden. Manoeran, 3 te Kaapstad v. Vancouver. Melampus. 6 verw. Gibraltar. Mirza (t). 5 te Balikpapan v. Soerabaja. Mijdrecht (t), 5 675 m. W.ZW. Scllly. Nederland (t), 5 v. Port Said. Nestor. 5 v. Sfax n. Grangemouth. Noordam, 5 te New York v. R'dam. Nieuw Amsterdam. 5 375 m. Z.ZW. Kp. Race. Nieuw Holland, 5 v. Djakarta n. Sydney. Oranje, 5 v. Singapore n. Belawan. Omala (t), 6 v. Port Said n. Stanlow. Oranje Fontein, 5 350 m. Z. Kp. Palmas naar Kaapstad. Prins Frederik Hendrik, 6 pass. Portland. Prins Willem IV, 5 te Chicago v.. R'dam. Parkhaven. 5 pass. Porto Praya. Prins Willem Hl. 6 te Toronto v. Montreal. Poelau Laut, pass. 6 Pantellaria Prins Alexander, 5 630 m. W. Scilly. Prins Willem II. 5 240 m. ZW. Flores. Rempang, 5 v. Petta n. Donggala. Riomv, 5 v. Suez n. Djeddah. Radja. 5 210 m. O. Fernando Noronha. Rondo, 5 500 m. NO. Flores. Rijn, 5 Cuxhaven. Sibajak, 7 verw. Djakarta. Sloterdijk. 5 v. Penang n. Colombo. Stentor, 6 te Palermo. Streefkerk, 5 te Madras. Salatiga, 6 verw. v. Karachi n. Bahrein. Soestdtjk, 6 te Penang. Stad Leiden, 6 te Wellington. Stad Breda, 5 v. Antwerpen n. Marseille. Surriente. 6 pass. Elba Cape. Samarinda, 5 nog te Calcutta. Slamat. 5 te Pangkal Penang. Soestdyk, 6 verw. Penang. Stad Maassluis, 6 verw. Narvik v. R'dam. Stan vac Talang Akar (t), 6 te Sungeigerong v. Tj. Uban Titus, 5 v. Palermo n. Malta. Tabinta, pass. 5 Finisterre. Talisse, 5 v. Abadan n. Khomimshar. Tavakan, 6 v. Djakarta n. Palembang. Tjtkampek, 5 v. Durban n. Penang. Tosari, pass. 5 Ouessant. Trompenberg. 5 v. R'dam n. Houston. Tankhaven III (t), 5 op Pn'.embang rivier. Ternale, 4 320 m. ZO. Kp. Sable. Tjibesar, 5 te Tarakan v. Balikpnnpan. Trajanus, 2 v. Port nu Prince n. New York. Van 't Hoff, 5 te Dublin v. Cuba. Valerius, 5 v. Taruiia n. Makassar. Veendam, 5 240 m. W. Scilly. Volendam, 5 550 m. W. Scil'y. Westland, pass. 5 Finisterre. Wlnsum, 5 v. Port au Prince n. Kingston. Waterman, 9 G u. verw. II. V. Holland. Waterland, 5 v. Recife n. Rio de Janeiro. Winterswijk, 3 te Buenos Aires v. Bordeaux. Wieldrecht (t), G verw. Palembang v. Hobart. Willemstad, 5 90 m. ZW. Finisterre. Zwijndrecht, 5 v. Savona n. Sfax. Zonnewljk, 5 v. Sydney n. Brisbane. Zuiderkruis, pass. 5 Daedalus Rif. KLEINE VAART Barendsz, 5 v. Helsinki n. Stromma. Birmingham, 4 te Goole. Blue Boy, 5 v. Maassluis n. Londen. Bree Helle, 4 te Kingslynn. Constant, 5 v. Grimsby te Diëppe, Elisabeth, 4 te Londen. Haskerland, 5 te Lelth. Henk, 5 v. Rouaan te Liverpool. Hoogland, 4 op de Tyne, Orlon, 5 v. Lovlsa n. Venlo. Rose Marie, 6 v. R'dam n. Antwerpen. Viking. 6 v. Aarhus te Stugsund. Wim. 6 v. Harlingen n. A'dam. Brem, 7 te Antwerpen verw. v. Lissabon. Import, 6 v. R'dam n. Oporto en Lissabon. Caland, 6 te Londen. Carpo, 5 v. Dublin n. R'dam. Helvetia. 5 v. Immingham n. Emden. Silvaplana, 5 v. Casablanca n. Port Lyautey. van 4 Juni t/m 11 Juni 1950. De tent staat aan het Velserduinplein te IJmuiden-Oost. Donderdag 8 Juni n.m. 3 uur: Ds. J. v. d. Wiel. VROUWENSAMENKOMST Onderwerp: „De wijze en dwaze maagden" 's avonds 8 uur: Dr. W. F. Dankbaar, JEUGDDIENST Onderwerp: „Wederkomst en Zending". Vrijdag 9 Juni n.m. 8 uur: Ds. E. Pot Onderwerp: „Christus en de Anti.Christ" rrKENNPMPDI AMn" te Beverwijk: Torenstraat 30, Alkmaarse- ii nncfviL.KLMtML' weg 44. te velsen-N.: Watervlietstraat 56; te weg 9 IJmuiden-Oost: Zeeweg 230, Driie wedstrijden voor SPORTWAGENS Een internationale race voor 500 cc RENWAGENS Ca. 45 deelnemers Tribunesf. 7,50 en f. 6,- Terreinkaarten f. 4,- en f. 2,- Mllltairen beneden Olticiersrang en kinderen tot 14 jaar I. 1,25. Bij het K.N.A.C.-secretariaat. Bijkantoren en Agentschappen en Reisbureau Lissone Lindeman Speciale spoorlarieven gecombineerd mei lerrelnkaarlen^^^^^M Aanvang 1 uur Einde ca 5.30 u. HUISMOEDERS! U spaart veel geld ate U Uw LOMPEN verkoopt bij Fa. W. F Claus a 22 cl. per Kg. De gehele dag van 7 uur tot 's avonds 8 urn geopend. Goederen worden ook afgehaald. Haarlems oudste en grootste inkoophuls Fa. W. F. CLAUS, Bakenossergracht 45.51 HAARLEM Telefoon 11436. ns S nor 23661. Een handelszaak kan niet buiten reclame, dat is een erkend feit. De beste reclame is adverteren. Het beste adverteren doet men in dit blad. gekweekt in. 14 cm pot, rijk in bloei en knoppen .45 ct. per stuk. Geraniums gekweekt in 8 cm pot 25 ct. per stuk. Petunia's, Lobelia's, Afrikanen, Salvia's, Begonia's, alles gekweekt in 8 cm pot, rijk in bloei 12^ ct. p. stuk. Dahliaknollen 15 ct., 10 stuks f 1.Knolbegonia's 16 ct. enz. enz. Rijksstraatweg/hoek Slaperdijk Santpoort naast Benzinestation Travato Wü vragen te koop: en zolderopruimingen. Hoge prijzen 3a. Qeêcs. de Jluytec TROMPSTRAAT 35 - TELEFOON 4273 - IJMUIDEN-OOST Zo juist uit Istanboel (Turkije) gearriveerd Pracht ABRICOZENthans 32 ct. per 100 gram Heerlijke Goalpara THEE 80 ct. per 100 gr. Koffie, en Pfndabranderij TROMPSTRAAT 14, IJMUIDEN 5 DAGEN NAAR PARIJS. Geheel verzorgd voor slechts 100.— per persoon Eerste klas hotels. Vertrek iedere Maandag. ORANJESTRAAT 37 - IJMUIDEN - TELEFOON 4454 Standplaats Kennemerlaan bü het Oosterduinplein heeft dagelijks Veteer Rubberfabriek „HOLLANDIA" te Velsen-N. vraagt van 1418 jaar. Hoog loon met bijverdienste van premie. Muziek tijdens het werk. Zich aanmelden dagelijks van 8 tot 6 uur Doodweg 24-28, Velsen-Noord. DE VRIES luxe- en huis. art. Gen. Cronjéstr., Smedestr. vraagt voor direct: 1e VERKOOPSTER en 2e VERKOOPSTER Aanmelden, na 8 uut: Pijnboomstraat 32, Haarlem-N. Aanmelden R.OOMIJSFABRIEK „VELSEN", Banjaert- straat 14, pelsen-Noord.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3