De heer A, Kemperman veertig jaar bij het onderwijs ELEOTRISCHE WASMACHINES L 1 WA F A Ageiada voor Veisen Het kostbare deposito Eerste aardbeienveiling niet onbevredigend Prijs per slof tussen de f 1.15 en de f2.50 Vmr Uw baby voor Velsen Driehuis Woensdag 14 Juni 1950 Waarvan dertig aan de Velsense Nijverheidsschool Li een bijeenkomst van directeur, Iera ren en overig personeel der Velsense Ny- -verheiassehool werd het feit gevierd dat de heer A. Kemperman op 8 Juni 30 jaar aan deze school verbonden was tegelijk met het feit, dat deze leraar precies veertig jaren by het onderwijs werkzaam Is. Als eerste nam de directeur der school, de heer P. L. Hubbeling het woord en hij wees er op, dat het bekleden van de func tie van leraar lager onderwijs op een Nij verheidsschool geen gemakkelijke taak is, omdat de meeste leerlingen zich meer interesseren voor de andere vakken dan voor de vakken van het lager onderwijs. De directeur dankte de heer Kemperman dan ook voor de ijver en de toewijdinj waarmede hij altijd zijn werk heeft ge daan en sprak de hoop uit, dat het hem gegund mocht zijn om tot de 65-jarige leef tijd zijn krachten aan het onderwijs te kunnen geven. De directeur overhandigde de jubilaris twee bloemstukken, een namens het be stuur der school en een namens het per soneel. Tevens kreeg de jubilaris uit han den van de directeur een doos sigaren, eveneens namens het personeel. Ook mevrouw Kemperman werd door de direc teur hartelijk toegesproken en gefeliciteerd met het jubileum van haar echtgenoot. De heer Hubbeling overhandigde haar namens het personeel een bouquet bloemen. Na deze hulde sprak de heer- H. La Gro als collega de jubilaris toe en -hij dankte hem voor de steun en prettige samenwer king, welke hij van de heer Kemperman altijd heeft ondervonden. Nadat de jubilaris zijn dank had betuigd ADVERTENTIE niet onder-drijfwerk „Rondo" 269.— Metalen, wasmachines Rondo 500.— ook Erres, Miele," enz. Betaling in overleg HET WASMACHINEHUIS VELSERDUINWEG 173 - TEL. 4402 Tal van verordeningen uit de bezettingstijd blijven van kracht De wet bepaalt, dat de bezettingsrege lingen, vastgesteld door organen, die daar toe krachtens de Nederlandse wetgeving, zoals deze op 10 Mei 1940 luidde, niet be voegd waren, voorlopig van kracht blij ven, doch vervallen, voorzover zij op 1 December 1950 nog van kracht zijn. B. en W. van Velsen hebben doen on derzoeken, van welke algemeen verbin dende voorschriften het gewenst is, dat zij ook na 1 December 1950 blijven gelden. Een hernieuwde vaststelling van de volgende voorschriften verdient naar de mening van B. en W. aanbeveling: Verordening tot aanvulling van de „Al gemene Politieverordening der gemeente Velsen"; op de heffing van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting: op de hef fing van opcenten op de hoofdsom der personele belasting; tot vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer voor de On dernemingsbelasting; op de heffing van rechten voor diensten, door de gemeente lijke reinigings- en ontsmettingsdienst en door de gemeentelijke geneeskundige- en gezondheidsdienst bewezen; regeling om trent het beleggen van gelden bij en het terugbetalen van gelden aan een bankin stelling, waarmede de gemeente in reke ning-courant-verhouding staat; verorde ning tot wijziging van de „Verordening tot regeling van het Grondbedrijf der ge meente Velsen"; tot wijziging en aanvul ling van de „Verordening op het beheer van het gemeentelijk Gasbedrijf en de gemeentelijke Waterleiding te Velsen"; tot aanvulling van de „Verordening op het beheer van de bedrijven openbare werken en reinigings- en ontsmettingsdienst der gemeente Velsen"; tot wijziging van de „Verordening voor de Ophaal- en Stor ingsdienst"; tot aanvulling en wijziging van de „Verordening voor de Gemeente lijke'Dienst van Maatschappelijk Hulpbe toon"; op het "beheer van het Plantsoenbe- drijf in de gemeente Velsen; regelende de technische dienst van het Plantsoenbedrijf; instructie voor de directeur van de Reini gings- ,en Ontsmettingsdienst en het Plant soenbedrijf (voor zoveel betreft het Plant soenbedrijf); verordening tot wijziging van de „Verordening regelende de techni sche dienst van het bedrijf openbare wer ken"; tot wijziging van de „Regelen tot het geven van toestemming tot gebruik van schoollokalen en een wijziging van de Instructie voor de Gemeente-ontvanger. WOENSDAG 14 JUNI Thalia, 8 uur: „Jungl'e Jim". Rex, 8 uur: „Decembernaeht". DONDERDAG 15 JUNI Geen bioscoopvoorstellingen. Raadhuis, 9r2 uur: Spreekuur Wethou der van Sociale Zaken. aan bestuur, directeur, leraren en overig personeel en een terugblik had geworpen op de afgelopen veertig jaren, waarvan de eerste jaren bij het lager onderwijs zijn doorgebracht, bleef men nog gezellig bij een onder het genot van een kopje thee en een sigaar. Tot slot werden de jubilaris en zijn echtgenote door alle aanwezigen persoon lijk gelukgewenst. V.Z.V. spande zich tevergeefs in Maandagavond hebben de dames van VZV I in het Velserbad een waterpolowed- striid tegen RDZ I uit Rotterdam met 8—1 verloren. Technisch en tactisch waren de gasten veel beter dan de Velsenaarsters, die vooral wat het schieten betreft nog het een en ander moeten leren. Do heren van VZV 2 speelden mei.5-5 gelijk tegen HZPC 3. Keeper H. Hagendoorn liet zich van zijn goede zijde zien en. wist verscheidene doelpunten te voorkomen. Donderdagavond komen de dames van het tweede zevental uit tegen Meeuwen 2 in de Heerenduinen. De heren van het eerste zevental binden die avond de strijd aan met Dolfijn I. Verwacht mag worden dat de Vei- senaren deze strijd winnen. SCHEEPVAART IJMUIDEN Dinsdag 13 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Jaga van Rotterdam. Deo Favente van Kopenhagen. Stientje Mensinga van Geffle. Poeloe Laut van Port Said. Strype van Swansea. Tromp van Sundsvall, Kalmarsund van Rafsö. Zaan van Kotka. Regeja van Norrköping. Westland van Geile. Iris van Antwerpen. Spi.ia van Bona. Ariel van Pychas. Jacoba Catharina van Kram- fors. Sambre van Le Havre. Werna van Bremen. American Judge van Rotterdam. Vertrokken zijn: Linge naar Luleaborg. W. F. van der Wijcke naar Rotterdam. Vio lette Erica naar Vlaardingen. Nimrod naar Duinkerken. Strype naar Rotterdam. Falcon naar Londen.Evertsen naar Strahlsund. Surte naar Londen. Eems naar Kopenhagen. Davina Goedkoop naar Delfzijl. Echo naar Rotterdam. Berkelstroom naar Huil. Grebbe- stroom naar Londen. Alba naar Abadan. MARKTBERICHTEN Besommingen 12 Juni 1950 RO 1 f 1917. 13 Juni 1950 RO 46 „Claesje" f9550. SCH 107 f4354; TX 32 f1464. Prijzen Heilbot 1,82—1,50; gr. tong 1,78—1,54; gr.m. tong 1,691,40; kl.m. tong 1,281,03; kl. tong I 0,64—0,52; kl. tong II 0,43—0,31; tarbot I 1,14—1,02, per kg. Tarbot II 33; tarbot III 27; tarbot IV 2417; tongschar 48,50—43; gr. schol 61—58; gran, schol 6761; kl.m. schol 6058; kl. schol I 3726; kl. schol II 218; schar 10—8; bot 10.508,50; v. haring 3624,50; makreel 22,50 —19,50; gr. schelvis 3332,50; gr.m. schelvis 3832; kl.m, schelvis 39,5036; kl. schelvis I 3127,50; kl. schelvis II 2517; wijting 16—9,50; gr. gul 26—18,50; miöd. gul 21,50— 16,50; kl. gul 18—14; kl. haai 16—15,50; ld. wolf 33,50; poontjes 8, per 50 kg. Gr. kabeljauw 114—65,50; gr. leng 64; gr. wolf 68, per 125 kg. Aanvoer 190 kisten tong en tarbot, heilbot 143 kg'., 10 kisten tongschar en schartong, 120 kisten schol, 20 kisten schar, 5 kisten bot, 20 kisten haring, 20 kisten makreel, 200 kisten schelvis, kisten wijting, 130 kisten kabeljauw en Gul, 2 kisten leng, 50 kisten horsmakreel, 10 kisten wolf, 75 kisten poön, 10 kisten diversen. Totaal 942 kisten. Velsen-Noord „Suomi" en het Nederlandse clubkampioenschap Zondag worden te Rotterdam op de Ne- nijto-baan door de athletiekvereniging ,.D. O. S." de voorwedstrijden gehouden voor de P(rins) H(endrik)-beker. Deze wedstrijden betekenen voor de heren-athleten de kans om te leggen op het Nederlandse athletiek-clubkampioenschap. De voorwed strijden, zoals deze Zondag worden gehou den, moeten uitmaken, welke van de deel nemende verenigingen de twee nog open plaatsen zullen bezetten naast de vier ver enigingen, die automatisch voor de eindstrijd der P.H.-beker in aanmerking komen. Uiteraard wordt het voor „Suomi" niet gemakeklijk één van deze plaatsefi te ver overen. Daarom is een zo sterk mogelijke vertegenwoordigende Velsense athletiek- ploeg samengesteld. De ploeg, die „Suomi" in Rotterdam ver tegenwoordigt, bestaat uit de heren: 100 m.: B. Berghuis en N. Adelaar. 400 m T. Luttik en R. Hoffmanns. 800 m.: U. v. Wijngaarden enïï.v. Willigen. 1500 m,: U. v. Wijngaarden en J. F. Smit. 5000 m.: L. Schol en H. Koning. 110 m. horden: T. v. d. Werff. Verspringen; A. Koet en W. Schoenmaker. Hoogspringen: T. v. d. Werff en A. Koet. Polshoog: L. Schol. Kogelstoten: C. Postma en P. Koeten. Discuswerpen: C, Postma en G. Postma. Speerwerpen: G. Postma en J. Adelaar. Reserves zijn: W. Vrenegoor en G. Stuyf- zand. GRONDSTOFFENAANVOER Maandagavond is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Zweedse s.s. „Hollandia", dat van Gothenburg een lading van 1500 ton houtstof aanvoerde. FEUILLETON door E. Phillips Oppenheim 13) Je zult me echter wel één woord van. advies ten goede houden, hè?", voegde hij er aan toe met een blik op de Brest. „Ik geloof, als ik jou was, dat nu je weer hier bent, je beter met Lucille tot een besluit kunt komen. Zij is een goed meisje, maar het is tegenwoordig een vrolijk leventje, dat er geleid wordt." „Ik ben er vlak voor", verklaarde Dut- ley, terwijl hij zijn gastheer toedronk..,, „Ik kan u tevens zeggen, dat het een prettige gewaarwording is, weer thuis te zijn." „Ik ben blij, je dat te horen zeggen", antwoordde zijn toekomstige schoonvader. „Ik zou, als ik jou was, nu eens een beetje thuis blijven. Voor iemand in jouw positie, is er in dit land nog sport genoeg te be drijven. Als je een goede raad wil aan nemen, Charles, zou ik er vandoor gaan. Die oude zeur van een Hisedale houdt weer geen oog van je af en ik weet, dat Lucille ergens wilde gaan dansen." Met een kort woord van dank stond Dutley haastig op en begaf zich naar de deur. De geleerde keek hem spijtig na. VI „Ik wilde", zei Dutley, een paar uur later een beetje spijtig tijdens het dansen, „dat die de Brest je niet voortdurend zat aan te staren, Lucille. Ik vind hem tamelijk onbeleefd. Hij heeft meer dan één keer gedanst met de andere dames van het gezelschap en voor de rest doet hij niet anders dan champagne drinken en naar jou kijken. En dan wil je nog bewe ren, dat die buitenlanders er inderdaad nog manieren op na houden". Zij maakte zich uit zijn armen los en keek hem lachend aan. „Wat ben je toch een dwaze jongen!" berispte zij hem, „Ik heb medelijden met Sigismund de Brest. Zie je dan zelf niet, dat hij hopeloos verliefd op mij is en dat jouw terugkeer uit het verre Oosten zon der dat je door het een of ander wilde dier opgegeten of tenminste ernstig gebe ten bent, een zware slag voor hem is?" Onverwachts bleef Dutley, midden on der het dansen, staan. Achteraf zag hij zelf zeer goed in, - dat zijn gedrag een beetje kinderachtig was geweest, maar de spanning, waarin hij reeds verkeerde, toen de avond begon, deed af en toe haar recht gelden. Velsense athleten en de „Olympiadag" Het programma van de naar aanleiding van het zilveren bestaansfeest van de gym nastiekvereniging „Olympia" te houden sportdemonstratie in het sportpark „Schoo- nenberg" op Zaterdagmiddag vermeldt ook een deelneming van de Velsense athletiek- club „Suomi". Het athletiekprogramma dat om 18.10 uur begint bepaalt zich tot verschillende loop nummers van dames, meisjes en jongens. Op de 100 m. dames starten D. Hurkmans, T. Prins, I. Waasdorp en W. Hagenaar. De 60 m. meisies C wordt gelopen door F. A. Berghuis, W. Struys, R. v. Burk, T. Straat, D. Grapendaal en A. Kooiman. Bij de 80 m. meisjes A en B komen uit L. Jongerling, R. Cornelissen, J. v. d. Werf, R. Grapendaal en L. Dingerdis. De C-klasse jongens loopt 80 m. en hierin starten J. Middelkoop, J. Verhorst, G. Schmitz, J. Bakker en W. v. Wijk. Verder zijn er nog wedstrijden voor junioren over 3Ó0 m. In de A-klasse lopen W. Deenik, G. Stuyf- zand en G. Oudendijk en in de B-klasse H. Olthoff, H. Martens, W. Tegel en P. v. Nie- kerken. Kinheim speelt vanavond voor de kankerbestrijding Op .initiatief en uitnodiging van de voet balvereniging „Halfweg" zal het eerste elftal van Kinheim vanavond' op het terrein, van de organiserende vereniging een voetbalwed strijd spelen ten bate van de kankerbestrij ding. Het elftal van. de tegenpartij het Haar lemmermeer-elftal is samengesteld uit spelers van Halfweg, ETO, Lijnden en N-A.S. Kinheim bindt deze vriendschappelijke strijd aan met: C. Rad'emakers; A. Paap en W. Groeneveld; A. Prinssen, J. H. v. d. Wa teren en P.- v. Belle; J. Muskee, J. v. d. Lin den. E. v. d. Wal, J. v. d- Wal en J. 'Starre- veld. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: J. M. Aland—Huijbens, z Homburgstraat 38, IJmuiden; D- H. J. Breur Pompert, z., Dennenstraat 7, IJmuiden-O.; W. Ottovan Overeem, d., Brederoodseweg 94, Santpoort ("station); M. VeldmanZijl, z., Stephensonnlein 23. IJmuiden; W. Kopsden Diken. z., Overbildtweg 36. Santpoort; H. M. SmaggeSchelen, z., Laurillardlaan 25. Sant poort ("station); E. M. .HeeremansHeeze- mans. z., Terrasweg 32, Santpoort; J. M. W. Seignette—Kooij, z., Zeestraat 355, Bever wijk: J. Bakkerden Hollander, z., Narcis- senstraat 26, Santpoort; P. J. van den Berg I-Iellmanr, d.. Duinweg of Duivelslaan 30, Santooort.; A. C. Scheffervan den Berghe, d., Lindenstraat 3. IJmuiden-O.; J. A. Zout manTaling, z., ir. Kriigerstraat 7. Velsen- Noord; M, M. van der Heidede Weijze, z., Hagel in gerwes 10. Santooort. OVERLEDEN: IJ, Admiraal 2 dagen, d. van J. A. Admiraal en L. H. M. Jansen, Stra- tingplantsoen 17 zw„ Velsen-N.; A. Graa- man. 75 j., echtgenote van W. van der Wiele, Kanaalstraat 174. IJmuiden; J. Gravenkamp, 71 j.. weduwe van G. Zwaan, Groeneweg 43, IJmuiden-O.; P. Vermeeren. 79 j., weduw naar van E. Ester, IJmuiderstraatweg 28, IJmuiden-O.; G. Basstra, 52 j.. echtgenoote v. A. Veldman, J. P. Coenstr. 107, IJmuiden. ADVERTENTIE reclame artikelen Wij kregen een pracht Kinderledikant je 24.75 Een opvouwbare Kinderwagen 114.75 Een kinderstoel met beklede rug 28.75 Een box met bodem, 1ste kwaliteit 26.75 Een autosto eitje bizonder practisch 11.75 Dra a gsto eitjes 5.90 Tuinbroeken Amerikaans model 6.80 Speelbroekjes, veel variaties 3.99 Katoenen pyaina's, popdessin 6.10 Katoenen schortjes 2.25 v&lVeeKby VOOR DE BABy Gisteren vond in het Beverwijkse veilinggebouw de eerste exportveiling voor aard beien in dit jaar plaats. Gemiddeld bedroeg de prijs 2.per slof. Foto: Met kennersblikken worden de aangevoerde soorten bekeken alvorens men een bod waagt. „Een-en-twintig manden enen ze glimmen nog twee gulden veertig voorrrrgebroeders Duijn. Naar de wagen achter de kolenloods van Van Wijngaarden." Een van de jongste af slagers van Nederland, J. Pekel, be heerste gisteren met zijn onvermoei bare stembanden en onuitputtelijke kwinkslagen de eerste aardbeienveiling van dit jaar te Beverwijk, die door de Coöperatieve Tuindersvereniging Ken- nemerland werd gehouden. En ook in het gebouw van de B.E.T. werden aard beien geveild. Zelf een zoon van- een tuinder, weet Pekel hoe hij met zijn mannetjes moet omspringen. En de hele veiling was vlot: behoorlijk tempo, de prijs kon slechter en ook de kwali teit was, de droogte van de laatste tijd in aanmerking genomen, bevredigend. Zoals wij vorige week al meldden, heb ben de organisaties van werkgevers en werknemers in de aardbeiencultuur be sloten, dit jaar de aardbeien niet onder 0,45 per kiló (d.i. 1,15 per slof) té la ten veilen. Komt de wijzer op de veiling beneden dit bedrag, dan wordt de partij voor rekening van de productencommissie voor de aardbeienteelt tot pulp verwerkt en opgeslagen. Slechts weinig aardbeien van gisteren is dit lot beschoren geweest en dan nog alleen die, welke afweken van kleur en vorm en welke „uitgezeefd" waren om de overige vruchten in een hogere prijsklasse te doen vallen. Voor de eerste kwaliteit werd meest 2,a 2,50 geboden. Een enkele uitzon dering kwam iets hoger en één partijtje maakte 2.80. Van deze soort werd een flink gedeelte door een exportbedrijf aangekocht voor Duitsland: ongeveer 2.500 mandjes tegen een gemiddelde prijs van 2.10. Het ver- Castricum DE BEVLOEHNG GAAT VOORT In het begin van deze week is aan de Schulpvaart te Bakkum de nieuwe vijzel- pomp met een capaciteit van 500 m3 per uur in werking gesteld voor de bevloeiing van het Bakkumer veld. De volgende dag waren Rick en Bunkie weer helemaal uitgerust. Het was lekker weer, en ze gingen een wandelingetje maken in de zon. Ze kwamen langs het water en keken naar de visjes die net onder de oppervlakte zwommen en dartelden. Opeens stak Rick z'n arm uit; hij wees naar een voorwerp, dat even verder op het water dreef. „Kijk eens, Bunkie, riep hij. Wat dobbert daar op het water?" „Ik geloof warempel dat 't een bootje is!" Bunkie kwam naast hem staan en keek ook. „Je hebt gelijk, Rick!.'t Is een zeilboot!" Ze spoedden zich naar de plaats, waar het ding ronddreef. En jawel.'t was een keurig zeilbootje, dat daar onbestuurd ronddobberde! Mast, touwen en zeilen, alles> was prachtig in orde. voer geschiedt per koelwagen van de spoorwegen. Ook voor de diepvriesbedrijven werden enige partijen van de beste soort ingesla gen. De aankopen van deze twee partijen brachten leven op de markt en vooral tegen zessen, toen de veiling twee uur aan de gang was en op haar einde liep, gingen vrijwel alle aardbeien van klasse I naar de koelwagen of de diepvriezers. Maar toch was er ook menige klein handelaar, die zich door de mooie soorten liet verlokken. Oecumenische jeugdraad sloot het seizoen Volgend jaar werk in groter verband Tot besluit van het seizoen, waarin naast vele discussie-avonden, bijeenkomsten in verschillende kerken werden gehouden, hield de Velsense Oecumenische jeugdraad een openlucht bijeenkomst op „Beecke- steyn". De voorzitter, de heer A. Rijken, opende de avond, waarna ds. R. D. Beukema sprak over „eredienst". De aanwezigen vormden hierna groepen, die ds. Beukema vragen stelden, naar aanleiding van het behan delde onderwerp. Tot slot wekte de heer Rijken de aanwezigen op, propaganda te maken in eigen kring, om zoveel mogelijk aansluiting te krijgen van christelijke j eugdverenigingen. Het ligt in de bedoeling van de jeugd raad, om het volgende seizoen, dat met September wordt geopend, „praatkririgen" in groter verband te formeren en sprekers uit te nodigen, verschillende onderwerpen te behandelen. Zo zal als eerste spreker optreden kapelaan A. Roosjen van de oud- katholieke kerk, die het onderwerp: „Apos tolische successie" zal behandelen. J. Slager damkampioen van Beverwijk De wedstrijden om het damkampioenschap van Beverwijk, welke onder auspiciën van de Beverwijkse Damclub werden georgani seerd, zijn ten einde. Door zijn overwinning "op L. Haver heeft J. Slager, lid van de Christelijke damclub „Diagonaal" te Santpoort, in de hoofdklasse beslag op de titel gelegd. Slager speelde in totaal zes partijen waarvan hij er vier won, te weten van C. Snel, Th. Kortekaas, Chr. Bakker en L. Haver. De nieuwe kampioen speelde remise tegen A. Peekei en verloor slechts een wedstrijd van J. de Vlugt. Op Woensdag 21 Juni zal J. Slager een simultaan wedstrijd spelen in de bovenzaal van veilinggebouw ,„'t Centrum". Ook zullen op deze avond de prijzen worden uitgereikt VISACTEN KUNNEN WORDEN AFGEHAALD De aanvragers van visacten kunnen hun papieren op het Beverwijkse politiebureau afhalen. HISTORISCH GENOOTSCHAP MIDDEN- KENNEMERLAND Het Historisch Genootschap Midden-Ken- nemer land houdt op Donderdag 15 Juni in het lokaal van de Kennemer Oudheidkamer aan de Raadhuistraat te Beverwijk zijn algemene ledenvergadering. WOENSDAG 14 JUNI Kennemer Theater, 7 en 9 uur: Captain Joy (Schipper naast God). Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: My dream is yours. DONDERDAG 15 JUNI Raadhuis Beverwijk, 10 uur: Spreekuur Wethouder van Sociale Zaken. Aanvoer en pril... de Dmsclagmarkt blWen «ittt,,, verhouding tot de daE d I partijen „puftchoi" te? geringere aanvoer iets C" !|5Ss i en noteerden derhalve fo ,!eWi»WtM Goed. De „Claesie» a de mooie besomming van /S Li dok. Dinsdap f "1, sleepboot „Aldebaran" e?n£®oish* Binnen van Kahviit wijk kwam de Katwijk 64 ïïf' verder klaar te maken vit a visserij. de hij,; Vertrokken. Naar Vla.,.. de Katwijk 108 voor dofi8aiV!*ti brengen van nieuwe trok na modernisering de K.S en de Shamrock. (Hm E«">rt garnalen. DiJL v enige garnalenvissers de sa™,,. ™4lt5 welke bevredigend rijn,® dtïïS prijzen dezer gezouten garnall Ts' Ui 60-75 cent per kilogram Weer visklaar. De k». Donderdag na de revisie JES a serij vertrekken. m 'e; Vi>. Naar Amsterdam. De Haa.i. voor de jaarlijkse survey opligT?/» dagen voor dokking naar AmstmTiat' trekken. Ook de Thorina zal dit ft ondergaan. 101 Noetej - „Niet breed". De vanssten e ringloggers van de laatste dagS ,ib zeer gering; ondanks het leit dat vftj dene zijn gaan zoeken (enkele vissl 57 gr. andere zelfs op de 58 g beestjes zich nog niet erg laten vangel ADVERTENTIE De veel gevraagde voor sport en strand than, ver- pS, v0°r erale a f2.25 Gerard van Praag TELEFOON 5501 Waar de raad over spreekt De agenda van de gemeenteraadsvêrga. dering welke Dinsdag 20 Juni zal worden gehouden vermeldt: 1. Ingekomen stukken en r 2. Hernieuwe vaststelling van voorsehnT- t welke gedurende de vijandelijke bi- zetting zijn uitgevaardigd door gemeente, lijke organen, die daartoe krachtens de Nederlandse wetgeving, zoals deze op 10 Mei 1940 luidde, niet bevoegd waren, 3, Verhuur van een perceel duingrond ean het Rijk. 4. Verhuur van een woning. 5. Beroep van P. Bleeker te Santpoort, na- mens J. Lust te Oostzaan, tegen de weige ring van een bouwvergunning, 6, Voeitz van verweer tegen een ingestelde reciï- vordering. 7. Opheffing van de dienst tó exxploitatie der gemeentelijke woningej voor ouden van dagen. 8. Bouw van mon tage-woningen te IJmuiden. 9. Verbouwing van het gemeentelijk gymnasium „Veto beek". 10. Verbouwing van de gemeente lijke Visserij school te IJmuiden. 11, Vijf jaarlijkse afrekening met de besturen van bijzondere scholen over. de jaren 1943 tot en met 1947. 12. Vaststelling van voorlopi ge bijdragen uit de gemeentekas, ten 'ós- hoeve van de bijzondere scholen voor voor bereidend lager onderwijs, en het verlenen van voorschotten daarop. Verassing van prof. dr, C. F. A. Koch Groot was dé belangstelling in de aula van het crematorium te Velsen waar gis termiddag het stoffelijk overschot van prof, dr. C. F. A. Koch, oud-hoogleraar in as heelkunde aan de universiteit te Gronin gen stond opgebaard. Ir. J. Straub betrad als eerste spreker het marmeren podium om in korte trekken de gevoelens van waardering te schetsi die de familie de thans ontslapene t< droeg. Prof. H. T. Deelman gewaagde van de prestaties van de medicus en chirurg Koch, Hij was de laatste chirurg die alle terrei nen van zijn vak beheerste, aldus de heer Deelman. Spreker roemde de verbluffende juistheid van diagnose stellen'van pro'" sor Koch. In zijn kliniek heerste de g( van de leider, die boven alles „heer" was. Hij was in zijn werken, jnaar ook in zijn particuliere leven een „gr vervolgde spreker, die zijn betoog met de verzekering, dat men in r kringen de geestesgaven van Koch dankbaar zal blijven ged. „Er hat uns Allen wohlgetan". Onder da klanken van dit recitatief uit de Matthaus- Passion daalde de kist, waarna de zoon van de overledene, dr. Koch, dar'" voor de betoonde belangstelling. „Moe?", vroeg Lucille spottend. „Misschien wel", gaf hij toe. „In ieder geval is het hier afschuwelijk vol, is het niet? En ik wilde liever praten". Zij liepen naar hun tafel en toen zij daar aankwamen stond Baron de Brest reeds overeind. Hij boog zich naar Lucille en vroeg half fluisterend: „Mag ik deze dans met u verder dan sen?" Zij aarzelde even. De muziek was aan trekkelijk en de gehele situatie was een beetje pikant. Er was in haar geest een ondertoon van wrevel over Dutley's lange afwezigheid die nog niet geheel geweken was en gedurende de afgelopen maanden was De Brest haar trouwe cavalier ge weest. Het was niet helemaal correct om hem nu als een baksteen te laten vallen. Zij gaf glimlachend haar toestemming en keerde weer op de dansvloer terug, ge volgd door haar enthousiaste nieuwe partner. Dutley keek hen een ogenblik na met een eigenaardige uitdrukking in de ogen en ging toen zitten. „Wie is die man eigenlijk?", vroeg hij aan Ronnie. „Een nieuwe ster aan de financiële he mel", antwoordde de jongeman. „Voor iemand van zijn leeftijd is hij een wonder. Hij heeft een bank in Brussel en kantoren in Berlijn, Parijs en hier. Bovendien is hij financieel geïnteresseerd bij een half do zijn maatschappijen, die zich op jouw ter rein bewegen. Men zegt, dat hij, vóór hij vijf-en-twintig jaar was, reeds een mil- lioen bezat." „Ik heb het niet op hem begrepen", zei Dutley. „Het zou me niets verwonderen, als ik hem dat eens vertelde voor het veel later wordt." „Wat heeft hij je gedaan? Je leunt het hém niet kwalijk nemen, dat hij met Lu cille danst. Jij was degeen, die ophield met dansen." Dutley richtte zich op. „Je hebt gelijk, Ronnie", gaf hij toe. „Ik stond op het punt om een gek figuur te slaan. Maar ook onder het eten heb ik me al hevig aan hem geërgerd. Hij kon zijn ogen maar niet van Lucille afhouden." „Lucille", merkte Ronnie op, terwijl hij een sigaret opstak, „is, al zeg ik het zelf, een zeer knap meisje". „En dus heeft hij haar achterna gelo pen, hè?" De jongeman knikte. „Heeft geen nut om het te ontkennen, Charles. Als jij niet op de achtergrond ge weest was, geloof ik, dat hij Lucille al lang veel grondiger het hof gemaakt zou hebben". „En zij?" „Oh, zij is volkomen correct. Lucille flirt een beetje dat doen veel meisjes tegenwoordig speciaal als zij er ver loofden op na houden, die gedurende een half jaar'op grof wild gaan jagen, maar zij is inderdaad volkomen correct. Zij heeft hem nooit verder aangemoedigd dan nodig was om hem eens als cavalier voor een bal te gebruiken, of zo iets. Een meisje moet nu eenmaal iemand hebben om haar mee uit te nemen, weet je. Daar komen zij aan." Lucille en haar partner keerden nog voor de dans afgelopen was naar hun ge zelschap terug. „Je kunt je eenvoudig niet bewegen", legde Lucille uit. „De muziek is uitste kend, maar het lijkt wel of je op een tafel danst. Men heeft mij op mijn voet getrapt en ik voelde de snor van een garde-offi cier tegen mijn wang. Toen achtte ik de tijd gekomen om mij bescheidenlijk terug te trekken." „Laten we ergens h^en gaan, waar wat meer ruimte is", stelde De Brest voor. „Wat denken jullie van de Kentucky Bar?" Iedereen stemde met het voorstel in en het gezelschap begaf zich naar de deur. „Ik heb mijn wagen hier", merkte De Brest op, zich hoopvol naar, Lucy over- buigend. „Toevalligerwijze heb ik de mijne ook hier", merkte Dutley bedaard op. „Ik zal jou meenemen, Lucille, als je het goéd vindt. Met de wagen van De Brest er bij, zal er plaats genoeg zijn voor iedereen". Lucille lachte, toen zij in de hoek van de auto achterover in de kussens leunde. „Ik geloof niet, dat je erg op Baron de Brest gesteld bent, Charles." n „Ik heb een gloeiende hekel aan hem was het openhartige antwoord. „Als hl] zich als een normaal mens, of als een ge wone Engelsman, die ergens meegevraagd wordt, gedragen had, zou ik er niets van zeggen. Maar zoals de zaken nu staan, heeft hij nog geen oog van jou af en heeft niet eens de goede smaak, om ook eens met een van de andere twe meisjes te dansen. Ik veronderstel, aatnj weet, dat wij verloofd zijn?" „Natuurlijk weet hij dat." „Welnu, als zijn gedrag dan niet vei® dert, brengt hij zichzelf in moeihikhied Hij trok haar naar zich toe. Zij streefde niet, maar gaf evenmin met enthousiasme toe. ,nncj „Je hebt me lange tijd verwaai! i Charles", hielp zij hem herinneren. „Te lang?", vroeg hij kortaf. Haar lippen ontmoetten de z«ne met wat meer emotie. Maar een og later duwde zij hem terug. „Neen, dat zou ik niet wiüen zeggej- antwoordde zij, „maar je moet e-n geduld hebben. Je kunt niet na n maanden afwezigheid Kerut$0^. ieder ander meteen terzijde scnui '.e- „Ah, juist", mompelde hij. „Wa J doelt te zeggen is, dat je jezelf amuseerd hebt."

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 6