TeL 5563 Aardbeien voor de tafels en de fabrieken worden duurder aan de Beverwijkse markt Wat ij „De Bickbar" II biedt li vindt zijn weerga niet U beSt 5681 DE BICKBAR" „Internationale" en „-H.O.-Express" winnaars van Hoogoven-tournooi Visserij.varia IJmuiden r0n£- Zaterdag 24 Juni 1950 En de sla draait door Er was op de aardbeienmarkt van Vrij dag veel vraag naar de sappige vruchten. De prijzen liepen met ongeveer 50 cent per slof omhoog. Voor de goede kwalitei ten met dop werd zelfs tot 240 cent per slof betaald; de framboos aardbei bracht nog drie gulden op. De fabrieken moesten ook meer geven wilden zij voorraad hou den en 240 cent per mand was geen uit zondering. Aan de groentemarkt heerste de afge lopen week een ongekende drukte, een grote aanvoer van bospeen, sla en bloem kool die nu als ware massaproducten los komen. De handel verliep enigszins onregel matig. Bloemkool kon bijvoorbeeld Woensdag niet hoger komen dan tot 19 cent per stuk, maar Vrijdag werd er graag tot 34 cent geboden. De bospeen is, door de grote aanvoer, in prijs gezakt tot rond de 15 cent per bos en de sla was al heel slecht te verkopen. Hiervan 'kwam de prijs niet hoger dan tot 4 cent per krop; hon derden kisten draaiden door. Het aanbod van doperwten wordt groter; tot nu toe worden er heel goede prijzen besteed, va riërend van 2641 cent per kilo. Tuin bonen zijn door de grotere aanvoer ir prijs gedaald tot rond de 18 cent per kilo, maar sperciebonen zijn er nog maar weinig, zodat hiervoor hoge prijzen wor den-besteed. Tomaten en komkommers twee glasproducten vooralsnog zijn eveneens schaars. De bloemenveiling geeft nu het ware zomerse beeld. Het zijn duizendschonen ixia's, anjers, talma's en korenbloemen die de markt overheersen. In het begin en midden der week was de stemming aan de veiling matig, maar Vrijdag kon er weer vlot verkocht worden. Engelse iris sen brachten het nog tot 26 cent per bos. Gladiolen zijn er in een bescheiden kwantum, de eerste Allard Pierson van de koude grond werden aangeboden en no teerde een prijs van 60 cent per bos Buitengewoon hoge prijzen brachten de nieuwe soorten van de heer Van Bugge- num op, de witte „Aeckerendam" en de gele „Han van Meegeren" leverden van 2433 cent per stuk op. De eerste Tijgerlelies noteerden 26 cent per stuk. In de pottenafdeling was weinig te doen: bescheiden aanbod en matige handel. ADVERTENTIE ADVERTENTIE TAXI! TAXIl DENXENSTRAAT 12 Propagandawagen voor de T.B.C.-bestrijding in de Wijk Op Dinsdag 27 en Woensdag 28 Juni zal de propaganda-wagen van de Nederlandse Centrale Vereniging tot bestrijding der tu berculose ook naar Beverwijk komen en standplaats kiezen op het parkeerterrein aan de Baanstraat, In deze wagen zal door woord en beeld worden aangegeven op welke wijze de gehele bevolking kan me dewerken aan het voorkomen en het be strijden van deze gevreesde volksziekte, zowel voor zichzelf als voor anderen. De oorlog heeft de factoren, die de weerstand van een volk tegen t.b.c. verhogen, zeer ongunstig beïnvloed. De prachtige vorde ringen, welke de tuberculose-bestrijding hier te lande tot 1940 kon boeken, zijn voor een groot deel teniet gedaan. Daarom is het van het grootste belang, dat er in brede lagen van ons volk een beter begrip komt omtrent besmetting en de wijze waarop men het gevaar der in fectie-bronnen doeltreffend kan bestrijden. In dit ogzicht wil de propaganda-wagen van de Nederlandse Centrale Vereniging het zijne bijdragen. Er wordt dan ook op aangedrongen dat zoveel mogelijk mensen de wagen zullen bezoeken. Dinsdag van 46 en van 79 uur en Woensdag van 4—6 uur is de wagen op het parkeerterrein gratis te bezichtigen. De scholen voor VGLO en ULO zullen er van 9.3012 uur en van 1.304 uur een be zoek brengen en ook de zesde klassen dei- lagere scholen zijn ingeschakeld, zij het slechts ten dele. omdat ruimte- en tijds gebrek niet anders toestaan. Woensdag avond van 79 uur staat de wagen op het Julianaplein in Wijk aan Zee. Wie weent om haar poppenwagen? Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Zaterdags tussen 15 en 17 uur en des Maandags tussen 17 en 19 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: Kindermantel, kinderrijwiel, autoped, vulpotlood, kip. poppenwagen met inhoud, muntbiljetten, schipperspet, deksel, kin dertasje, herenhoed, glacé handschoen, kinderdriewieler, damesrijwiel, meisjes- vest, ijzeren flessenrek, witte gymschoe nen, ceintuur, bril, shawl, rood kinder.tasje, bril met licht montuur, vulpen, en twee portemonnaies. Industrie-uitbreidingen Burgemeester en wethouders van Bever wijk brengen ter openbare kennis, dat ter ge meente-secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de fa. Gebr. Wagter, Jan Alsw. 32 Beverwijk om vergunning tot het oprichten van een sigarenfabriek, waar in geplaatst zullen worden 3 electro-motoren van resp. 2 x V< pk. en 1x4 pk. in het perceel Jan Alsw. 32 en van A. S. H. Akkerman, Koningstraat 22, Be verwijk om vergunning tot het uitbreiden van een wasserij door het plaatsen van een stoommachine en 4 electro-motoren van resp. 1 x 33 pk., 2 v pk. en 1 x li pk. op het perceel Koningstraat 24 en 26. Burgemeester en wethouders van Bever wijk maken voorts bekend, dat het verzoek van de fa. Bouwhof en Stuij, Koningstraat 75, Beverwijk om een margarine meng- en inpakbedrijf te mogen oprichten door hen is ingewilligd, evenals de verzoeken van H. ter Hoeve, Breestraat 75. Beverwijk om een bakkerij te mogen uitbreiden en van C. V. ..Automatic Wash Service". Baanstraat 24a, Beverwijk om een wassalon te mogen Op richten. Agenda voor Be verwijk ZATERDAG 24 JUNI Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Mijn moeder was actrice. Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: De inspec teur-generaal. W. B.-Theater, 8 uur: Moord in de Torn de France. ZONDAG 25 JUNI Kennemer Theater, 2,30, 4.30, 7 en 9.15 uur: Mijn moeder was actrice. Luxor-Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: De inspecteur-generaal. W. B.-Theater, 2.30 uur: De laatste der Mohikanen: 4.30 en 8 uur: Moord in de Tour de France. MAANDAG 26 JUNI Kennemer Theatei-, 7 en 9 uur: Mijn moeder was actrice. Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: De inspec teur-generaal. W. B.-Theater, 8 uur: Moord in de Tour de France. Wij serveren: j *5 llï Bami Xassie goreng Carbonade met patates frites Biefstuk met patates frites Div. andere vleessoorten met patates frites Uitsmijter Diverse salades vanaf 40 ct. per portie Belegde broodjes met diverse fyne vleessoorten v.a. 25 ct. De verzorging van warme en koude tafels voor bruiloften en partijen is een specialiteit van ons. Vele dankbetui gingen ter inzage. ff OOSTERDUINWEG 31 Uw kok voor de fijnere tafel staat voor U klaar. Ook bij U aan huis. Bezorging door de gehele gemeente. Nu pas hinderwetsaanvraag van Beijnes Burgemeester en wethouders van Bever wijk brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de Koninklijke Fa briek van -Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beijnes N.V., Stationsplein 14, Haarlem, om vergunning tot het oprichten van een fa briekscomplex voor het vervaardigen van spoorwagens en autobussen, waarin gebezigd zullen worden 209 electro-motoren met een gezamenlijk vermogen van 878.70 pk., waar van in de metaalbouwhal 131 electro-moto ren met een gezamenlijk vermogen van 592,60 p.k.. in de houtbewerkingshal 42 electro-motoren met een gezamenlijk ver mogen van 35.25 pk., in de houtloods 1 electro-motor van 1,30 pk. en in het kantoor 3 electro-motoren met een gezamenlijk ver mogen van 2 pk. in het perceel Beijnes- laan 36. Brandje in de Beveroltabriek Vrijdag brak in de Beverol-fabriek te Beverwijk brand uit doordat de buitenkant van een vetketel te heet werd en roet, dat zich tussen muur en ketel bevond begon te smeulen. Met brandblusapparaten kreeg het personeel het vuur niet onder de knie, maar de brandweer had met de emmer spuit meer succes. De schade is gering. Castricum ZONDAGSDIENST Dr. A. H. v. d. Werff, Bakkumerstraat 8, telefoon 428. Zr. Hamersde Wit, Bakkumerstraat 41, telefoon 530. WIENS ZONNEBRIL IS OVERBODIG? In de afgelopen veertien dagen werden als gevonden opgegeven aan cle politiepost te Castricum: Een vulpotlood, een werkjak, een motorbroek, twee vulpennen, een por- temonnaie met kleine inhoud,een dames horloge, een armband, een ketting met een gouden kruis,, een bummi-bal, een sandaal, een damesrijwiel en een zonnebril. In hetzelfde tijdvak werden als vermist opgegeven: een portemonnaie met sleutel, een damestas met inhoud, een damesrijwiel en een here'nhorloge. Inlichtingen zijn elke Dinsdag en Vrij dag op bovengenoemd bureau te verkrij gen tot 6 uur 's middags. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds. H. v. d. Linde, van Amsterdam-West. Gereform. Kerk. 10 en 5 uur ds. A. G. Kornet. Herv. Evang. Ver. Geen dienst. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Castricum zal Woensdag geen spreekuur houden. BINNENGEKOMEN HARINGLOGGERS IN UMUIDEN 22 Juni: KW 5 met 161 k. van 4 schepen. 23 Juni: KW 7.5 met 213 k. van 6 schepen; KW 83 met 136 k. van 11 schepen. 24 Juni: KW 170 met 185 k. van 8 schepen. Spannende slotacte op Watervliet „Dokter Elisabeth" (Thalia). In de film „Dokter Elisabeth" bewijst Paula Wessely nog tot de beste filmspeelsters ge rekend te kunnen worden. Als kinderarts heeft Paula Wessely in „Dokter Elisabeth" een bijzondere taak te vervullen, doch daarbij is zij ook doktersvrouw. Aanvan kelijk is dit een geslaagde combinatie tot dat de dokter kennis maakt met een actrice en met haar een verhouding krijgt. Zijn praktijk heeft daar onder te lijden, maar zijn vrouw houdt dapper vol, werkt voor haar kind en' haar patiënten en kan daar bij haar echtgenoot toch niet vergeten. De dokter komt tot inkeer, als hij moet erva ren, dat de actrice hem niet trouw blijft. Dan volgt een bijzonder spannend deel van deze film, dat zich in de operatie kamer van een kliniek afspeelt. De dokter, bedwelmd door de alcohol, rijdt met een grote snelheid een kind aan, dat levens gevaarlijk gewond raakt. Redding is nog mogelijk, als terstond operatief wordt in gegrepen. De dokter verricht de operatie zelf, maar door zijn toestand moet hij een deel van zijn werk aan anderen overlaten. Het kind wordt gered, mede dank zij de steun van dokter Elisabeth, die weet wat haar plicht van kinderarts en dokter: vrouw is. David Farrar, Honor Blackman en Diana Dors vertolken de hoofdrollen in „Diamant stad" welke film Maandag, Dinsdag en Woensdag in het Thalia-theater wordt ver toond. Alle factoren om de spanning in deze rolprent te houden zijn aanwezig: intriges, geweld, terreur en een ingewikkeld weef sel van complotten plus een dosis roman tiek. „f. de aanvoer. Slechts weinig vis waren aanwSïr!.^* stiiaine werri w,,,,,..,. AlhoPuw, - Strijd om de zilveren „H.D.-schaal" beslist D.E.M. won na enerverende strijd en strafschoppen van V.V.E. Op het D.E.M.-terrein in Beverwijk werd Vrijdagavond de eindstrijd gespeeld om de zilveren schaal, welke beschikbaar werd gesteld door Haarlems Dagblad ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de H.V.B. en waarom door derde en vierde klassers werd gespeeld. In de eindstrijd plaatsten zich D.E.M. en V.V.E., respectievelijk uit Beverwijk en Wijk aan Zee. In het begin was het een gelijkopgaande strijd. V.V.E'. dat met een vrij krachtige wind in de rug speelde, kwam langzamer hand in de meerderheid en na een kwar tier werd dit overwicht in een doelpunt uitgedrukt. Rechtsbuiten v. d. Mey leverde een mooie voorzet en toen de D.E.M.-ver- dediging even aarzelde gaf linksbuiten Schellevis met een laag schot in de hoek, waarop de doelman juist iets te laat rea geerde V. V. E. de leiding. Even daarna schoot v. d. Mey nog eens in, maar doel man Groenland stopte dit keer al vallende prachtig. D. E. M. bouwde enige aardige aanvallen op maar de sterke V.V.E.-verde- diging gaf geen krimp. Schellevis maakte een tweede doelpunt voor V.V.E., maar de scheidsrechter keurde dit terecht wegens buitenspel af. Met een 10 voorsprong trad de rust in. Na de rust speelde D.E.M., dat nu het voordeel van de wind had aanvankelijk sterk aanvallend, maar bij een van de weinige uitvallen van V.V.E. scoorde links buiten Schellevis het tweede doelpunt. Direct daarna scoorde de Boer uit een pe nalty een tegenpunt. D.E.M. bleef een sterke druk op het V.V.E.-doel uitoefenen en een kwartier voor het einde maakte Dekker met een fraaie kopbal na een voor zet van Appel de verdiende gelijkmaker. Toen de speeltijd was verstreken was de stand dus 22. De tweemaal 7V2 minuut verlenging, gaf ondanks een sterk over wicht van V.V.E. geen beslissing. Straf schoppen moesten toen beslissen wie de zilveren schaal zou winnen. D.E.M. bleek hierin de sterkste te zijn, wat niet in de laatste plaats aan doelverdediger Groen land te danken was. Na afloop mocht de gelukkige aanvoer der van D.E.M. de prijs uit handen van de voorzitter van de H.V.B. ontvangen, die met een toepasselijk woord het kleinood overreikte. In Beverwijk heeft D.E.M. de Zilveren Schaal, aangeboden door Haarlems Dag blad, gewonnen. De wedstrijd tegen V.V.E. eindigde na verlenging gelijk (2-2), doch D.E.M. schoot meer strafschoppen in dan de tegenpartij. Na afloop reikte de heer A. van der Aart, voorzitter van de afdeling Haarlem van de KNVB, de wisselprijs aan de aanvoerder van D.E.M. uit. Het voctbaltournooi voor personeelsleden van Hoogovens en nevenbedrijven, dat op 8 Mei met niet minder dan 89 elftallen werd begonnen, heeft Vrijdagavond in het sport park „Watervliet" een spannende finale gekregen. De wetenschap dat het vooral zou span nen tussen de eindstrijders voor de Holland H-beker, de groep dus van de niet-actieve voetballers, had een zo groot getal bezoe kers getrokken, dat edn tweede klasser er jaloers op had kunnen zijn. Bovendien was het terrein in vlaggentooi gestoken, zodat met de pittige marsmuziek van de Hoogoven Harmonie met tamboer corps een opgewekte stemming was ont staan. Op de muziek van de „Hoogoven- mars" van W. Schootemeijer maakte de meisjesafdeling van de gymnastiekvereni ging „SSH" bovendien een keurige indruk met een rhythmische vrije oefening tijdens de pauze ^an de beide wedstrijden. Ook de SSH-dames- en heren-groepen lieten onder leiding van de heer H. v. Wijnen goed uit gevoerde paardoefeningen zien. De eerste eindwedstrijd bracht de elftal len „H.O. Express" en „Wonderteam" voor de Holland Il-beker de groep van niet- voetballers in het veld. Dr. H. Voorzanger, voorzitter van „Hoog oven Staten" verrichtte dé aftrap, waarna de Express-spelers direct voortvarend de aanvallen inleidden. Rechtsbuiten Schel- linger miste een opgelegde kans. De veld- meerderheid kwam reeds na 4 minuten tot uitdrukking, toen de bal uit een slecht weg gewerkte vrije trap bij- middenvoor Pronk kwam, die met een laag schot doelman Demmers passeerde. De Express bleef ster ker, maar toch kon ook Wonderteam enkele aanvallen opbouwen. Bijna had middenvoor Zwaneveld succes, doch op het moment van schieten sprong de bal tegen zijn hand. Een hard schot van Pronk stopte Dem mers aan de andere kant netjes. Na 16 mi nuten ontving Schellinger de bal uit een pass van Verhoef en doelman Demmers viel over de bal (20). Wonderteam drong nu meer op en hoewel de aanval de nodige snelheid miste om werkelijk gevaarlijk te zijn had hij na 28 minuten succes toen Zwa neveld naar Broeksma doorspeelde, die zich voor open doel niet bedacht (21). Zes minuten na de rust miste Wonder team de gelijkmaker. Een vrije trap van Holleman stopte doelman Veenstra onvol doende en de toegelopen Van Rooy trapte op de doellijn over de bal heen. Drie mi nuten later moest Demmers echter zwich ten voor een diagonaal schot van Tromp. De zon hinderde de doelman en met behulp van de paal werd het 31. Wonderteam 'gaf de moed niet op. Broeks ma schoot naast maar na een kwartier nam Minnes een vrije trap. Veenstra was ge passeerd, doch de linksachter ving de bal op. Broeksma schoot de strafschop in (3-2). De spanning steeg, doch door het missen van kansen aan beide zijden bleven doel punten verder uit, zodat H.O. Express be slag legde op de Holland II-beker, die vorig jaar was gewonnen door P.E.N. Prof. Ten Doesscliate overhandigde de aanvoerder van „De Internationale" de vijf en dertig kilogram wegende ijzeren beker voor het behalen van het kampioenschap in het Hoogoven-tournooi (Foto hieronder). ADVERTENTIE SPECIAAL ADRES voor het INLBISTEN VAN FOTO'S PLAATWERK enz. ARTISTIEK KENNEMER LAAN 5 - TEL. 5705 - IJMUIDEN Dit was een uiterst vlugge wedstrijd waarin Internationale (mot 4 Engelsen en drie spelers van Poolse, Tsjechische en Belgische afkomst) het eerst het initiatief nam. Na 5 minuten ondernam Milinko- witsch een snelle ren, zette voor maar links binnen De Wit schoot hard over in een volmaakt vrije positie. IJzeren Paard kwam nu meer los en Kabel moest enkele keren prachtige saves verrichten. Internationale had in Wilkes als rechtsbuiten enigszins een rem, waardoor de aanvallen ongevaar lijk bleven. Direct na de hervatting miste Wilkes de van het IJzeren Paard-doel terugspringen de bal en even daarna schoot rechtsbuiten v. d. Mey aan de andere kant tegen de paal. Aan beide kanten werd dus vinnig maar vergeefs voor een doelpunt gevochten. IJzeren Paard was sterker maar er was geen schutter, die dat wel even duidelijk in een doelpunt uitdrukte. Bij Internationale werd de uiterst snelle linksbuiten Milinkowitsch te veel verwaar loosd. Ondanks talloze missers aan weers kanten bleef de strijd 'n hoog tempo houden en hij was bovendien zeer aantrekkelijk. Na 24 minuten liet Esselman aan Milinko witsch teveel vrijheid, maar diens door braak werd besloten met alweer een schot over het doel. Zelfs een minuut voor het einde kreeg de Internationale middenvoor een pracht kans, doch spil De Haas redde ten koste van een hoekschop. Ook in de-verlenging van tweë maal minuut bleven doelpunten achterwege. Strafschoppen moesten tenslotte beslissen en eerst bij de vijfde was het geluk met Internationale". De prijsuitreiking De heer J. de Ruiter, voorzitter van de tournooicommissie, merkte op dat het tour- nooi zeer prettige wedstrijden heeft laten zien, ook in de finale. Hij feliciteerde de winnende ploegen en evenzo IJzeren Paard en Wonderteam, die zich als verliezers tot het uiterste hebben gegeven. Een aparte hulde kreeg de heer J. van Wijk, die als wedstrijdleider bijzonder veel werk heeft verzet. De aanbieding van de prijzen geschiedde door prof. J. F. ten Doesschate, financieel economisch directeur der HNHS, die vond dat de wedstrijd in „een ondragelijke span ning" was geëindigd. Hij beweerde te heb ben kunnen bespeuren dat er een „Interna tionale" ploeg was en gezien de reeds in gevallen duisternis bleek hij door de Engelse spelers in dit elftal geïnspireerd op Shakespeare tot een mijmering over de Midzomernachtsdroom. De directeur be kende dat IJzeren Paard niet werkelijk had verloren en het voldeed hem, dat twee ploegen van Vervoer de finale hadden be reikt. Vervolgens mocht aanvoerder H. v. d. Tuuk van H.O. Express de Holland II- beker in ontvangst nemen en aanvoerder W. Rademaker van „Internationale" werd de 35 kilogram wegende Holland I-beker aangeboden. Voor het Wonderteam nam aanvoerder Flip van Rooy een op het bedrijf vervaar digde coupe in ontvangst. Ten slotte bood de heer Van Gooi van de afdeling „Vervoer" nog bloemen aan de winnaars van het tournooi en er volgde een verrassing in de vorm van sigaretten voor de spelers van H.O. Express en IJze ren Paard. In het sportpaviljoen „Watervliet" heeft de heer De Ruiter namens de commissie voorts herinneringsvaantjes aan de win naars overhandigd. IJMUIDER HARMONIE BRACHT TWEE SERENADES Vrijdagavond heeft de IJmuider Harmo- niet onder grote belangstelling van de buurtgenoten twee keer een serenade ge bracht aan uit Indonesië teruggekeerde mi litairen. De eerste muzikale hulde betrof P. Groeneveld, wonende in de Tuinders straat en de tweede, die met een serenade werd vereerd was H. Donkers uit de Frans Naereboutstraat. De politie moest in beide gevallen het toegestroomde publiek op een afstandje houden. BINNENGEKOMEN EN UITGEVAREN VISSERSSCHEPEN Vertrokken 23 Juni: SCH 91 Abraham. Binnen 24 Juni: IJM 16 Bergen, rederij Petten, met vis, vertrokken op 16 Juni. SCHEEPVAART Algorab, 22 pass. Madeira. Alkaid. 22 v. Bahia n. Antwerpen. Amstelkerk, 22 v. Douala n. Lagos. Amstelland, pass. 22 Victoria. Aagtedijk. 21 te Galveston. Akkrumdijk, 22 te Boston v. New York. Andijk, 23 v. Antwerpen. Alamak, 23 v. Genua n. Port Said. Aalsdijk, 23 17 u. v. R.dam n. New York via Antwerpen. Aalsum, 23 te Madres. Alchiba, 22 v. San Francisco n. Florianapolis. Almkerk, 23 v. Antwerpen. Arendsdijk, 22 v. New York n. Trinidad. Arkeldijk, 23 te Brownsville n. New Orleans. Alblasserdijk, 22 250 m. NW. Bermuda. Aldebaran, 22 v. Brunsbuttel. Aletta (t), 22 v. Pladju n. Port. Swettenham. Alnati, 22 v. Santos n. Montevideo. Alphard, 22 270 m. W. Kp. St. Vincent. Armilla (t), 23 te Pladju v. Soerabaja, Arnedijk, 22 230 m. N.W. Bermuda. Antonia (t), 15 v. Pladju n. Bangkok. Bloemfontein, 22 v. Antw. n. Southampton. Boschfontein, 22 te Dar es Salaam. Bonaire. 22 v. Barbados n. Trinidad. Borneo, pass 23 Kp. Finisterre n. Liverpool. Boskoop, 23 te Cüragao. Bantam. 23 te Makassar v. Hollandia. Baud, 22 v. Sorong n Makassar. Beverwijk, pass. 22 Kp. St. Vincent. Blitar, 22 v. Londen n. R'dam. Blommersdijk, 22 900 m. Ouessant. Borneo, 25 verw. Liverpool. Breda, 24 verw. Antwerpen. Berlage, 21 v. Saigon n. Hongkong. Caltex Leiden, 22 v. Bahrein. Caltex Pernis (t), pass. 22 Aden. Ceronia (t), 22 te St. Vincent v. Puerto la Cruz. Clavella (t), 22 v. Suez. Castel Bianco (burgers). 23 te Suez. Cronenburgh. 22 te Duinkerken. Caltex The Hague pass. 22 Makalla. Dalerdijk, 22 pass. Fayal. Duivendrecht ft), pass. 22 Finisterre. Danae, 22 te Gunea v. Savona. Edam. 22 84 m. W. Scilly. Enggano, 22 v. Aalborg n. Esbjerg. Esso Amsterdam t)22 870 m. NO. Sombrero. Etrema (t), 22 120 m. Z. Rio Granda. Gooiland, 21 v. Montevideo n. Las Palmas. Goya (tr.). 22 te Suez. General Harry Taylor (tr.), 22 v. Port Said, 1/7 verw. te A'dam. Gandeng, 22 .te Muntok. Garoet, 23 verw. Belawan v. Port Swettenham. Gemma (t), 22 v. Londen n. R'dam. Hydra, 22 te San Juan v. A'dam, Haarlem. 23 te A'dam v. West Indië. Hersilia, 23 te Azoren. Hector, 24 verw. v. Bona. Hera, 22 v. R'dam n. Hamburg. Indrapoera, 22 v. Makassar p. Soerabaja. Ilos, 21 v. Cadiz n. Lissabon. Jaarstroom. 22 te Lagos. Johan v. Oldenbarnevelt, 22 te Walvisbaai. Joost v. d. Vondel. 22 v. R'dam n. Narvik. Java, pass. 23 Malta. Jagersfontein, 22 op de Weser. Java. 22 240 m. O,ZO. Malta. Keilehaven, 22 pass. Kp. Blanco. Kelbergen. 22 te A'dam v Casablanca. Lindekerk, 22 v. Karachi n. Muscat. Lombok, pass. 22 Kp. Guardafui. Luna. 23 te Algiers. Leerdam, 22 v. Baltimore n. Norfolk. Lemsterkerk, 23 v. Genua n. Marseille. Leopoldskerk. 23 verw. R'dam v. Abadan. Lucïta (t), 22 te Heysham v. Avonmouth. Aanvoer en prijzen w aeed Vrijdag zijn invloed -lech' Ha aativnoT- eiu ke stijging werd weersomstandigheden M« «P4 vissoorten o.a. de schollen^1 klei» prijs. Kon Donderdag „SS****: maakt, Vrijdag kon mefmoi! sUps me' f0'84 PW Naar zee vertrokken d» 1, Katwijk 23 de Stoomtrawtesï;™aog(tt 91 en de Noor R. 56 H T Veningen Binnengekomen. fn' dp 1n Vrijdagochtend kwamen btac° d. loggers Katwijk 5 met 161 w tar»ï- schepen; Katwijk 83 met im i ,aM 11 schepen; K?ttó ?70 J''j» van 8 schepen en de IJmuiden dijk) met 213 kantjes van 6 seheai fcï' Proefstomen. De trawiw 166 is Vrijdagmiddag proef SS,1*» trekken Zel Weer SsfT Voor de Zaterdagmarktheef. meld de Bergen met ruim 500 Öe der kwam binnen in de loop van de IJm. 221 met 155 nrnta den nog enkele sr.urrevaarders m ^Ic' Noordloggers worden verwacht Voor de Maandagmarkt word» wacht ongeveer 14 kustloggeK j® wachtingen moeten niet te hoó« 1 gespannen omdat de vangsten diT'r slechte visweer der laatste dagmh'JS Tun Von /Io i - -(IcTJI zijn. Van de trawlers hebben zich L, gemeld de Tzonne (vangst nog niet 2 gekomen), de Allan Water met e van 600 kisten en de Antje. Van de W komen de Martha, de Katwijk 41 I7 Katwijk 69. J 1 a Kraan. De hefkraan, welke is «c plaatst aan de Zuidzijde van de visser- haven, draaide Vrijdag proef, Zonderen£ moeite werden gietstukken van 10 000 opgeheven. Aangenomen mag worden dat de resultaten bevredigend zijn geweest en dat deze kraan zijn diensten weer kan aan bieden. Een man tekort. De coaster „Dorinda" deed de vissershaven aan om een nog onf. brekend lid der bemanning op te nemen waarna het schip weer vertrok. ADVERTENTIE DE POSTBODE BRENGT DE HUISVROUW EEN VERRASSING Eerstdaags kleppert de brievenbus van aüj IJmuidense huizen voor - Presto, het sensationele nieuwe afwaaniddï Deze gratis surprise van de fabrikant beva*. genaeg voor 3x een normale afwas. Het is de moeite waard met dit prach'ige product kennis te maken. De lezensa zullen merken, dat het de vaat spiegelschöon maakt, terwijl a £w ask wast en teil helde blijven. Presto heeft n.L de eigenschap vs compleet op te lossen. Opmerkelijk is ooi, dat het géén zeepsmaak geeft en de hand® zacht houdt. Presto is voor het weken "van vuil gó«V even ideaal. Vuil goed, in Presto gemfe laat zich sneller en beter wassen. Uw leve rancier kan U helpen aan een royaal pil; Presto voor 27 cent zo'n pak, dat wekelijks gekocht wordt door elke huisvrouw die weet, dat alléén Presto 'm spiegelschone vaat geeft, Laertes, 20 te Makassar v. Balikpapn. Maaskerk, 22 v. Le Havre. Malvina (t), pass. 22 Singapore. Marken, 22 v. Marseille n. Le Havre. Meerkerk, 22 v. Genua n. Marseille. Mentor, 22 v. Alexandria n. Malta. Metula (t), 21 te Tarakan v. Adelaide. Melampus, 20 te Boston. Maasland, pass. 22 Kp. St. Vincent n. La Palmas. Maashaven. 22 125 m. W.NW. Freetown. Muiderkerk, pass. 22 Noord v. Ibiza n. Marseille Myonia (t). pass. 22 Kp. de Gata. Maas. 20 te New Orleans v. Houston. Mariekerk, 22 pass. Minicoy. Marpessa (t), 16 v. Miri. Mataram, 21 te Djakarta v. Hollandia. Nieuw Amsterdam, pass. 22 Scilly. Nigerstroom. pass. 22 Casablanca. Nestor, 22 v. Hamburg n. Bremen. Noordwijk. pass. 22 Wight. Oranje, pass. 22 Malta. Odysseus, 22 te Bari v. Triëst. Oranjestad. 23 v. Barranquilla n. Aruba. Orion. 22 v. Istanboel n. Alexandria Overijsel, 24 te Adelaide verw. Perna (t), 22 v. Curacao n. Turku. Polyphemus. 22 te R'dam. Prins Willem V, pass. 22 Landsend. Prins Fred Hendrik. 22 180 m. W.NW. Scilly. Prins Joh. W. Friso, 22 900 m. O.t.N. Kp. Raa, Pygmalion. 22 v. Puerto Cabello n. Curasao. Ruvs, 23 te Port Swettenham. Ridderkerk, 22 N. v. Kanarische eil. Rotula (t). 18 v. Pulo Sambu n. Tj. Uban. Saparoea, 22 bij Kanarische eil. Stad Arnhem, pass. 22 Ouessant. Stad Leiden, 22 v. Wellington n. Balboa. Stad Haarlem, 22 v. Narvik te Emden. Salawati, 22 v. Suez n. Djeddah. Schiedijk, 23 v. Mobile te New Orleans. Sloterdijk, 23 te Port Said. Stad Arnhem, 24 te Vlaardingen v. Casablanca, Stad Dordrecht, 23 n. Setubal. Salland, 22 120 m. O.NO. Fernando Noroniia, Saroena (t). 22 v. Pladju n. Muntok. Silindoeng, 22 v. Balikpapan n. Soerabaja. Stad Breda, 23 te Port Said. Sumatra, 22 te Antwerpen v. Stavanger. Sunetta (t), pass. 22 Algiers. Singkep, 20 te Soerabaja. Soestdijlr. 21 v. Semarang te Soerabaja. Somersetshire. 21 te Melbourne. Stanvac Benakat (t), 22 100 i Point n. Bangkok. Straat Soenda, 20 v. Yokohama n. Manilla- Tabinta, pass. 22 Minicoy n. Belawan. Tibia, pass. 22 Bahamas. Tosari, 22 te Alexandrie. Ternate, 22 v. Port Said. Tero, 23 te Nicochea v. Buenos Airea. Tamo. 22 340 m. Z.t.W. St. Vincent Tiba, 22 v. Antwerpen n. Rdam. Tjitjalengka, 22 verw. Soerabaja v. Sonarani Tankhaven II (t), 21 v. Singapore n. Sungeig Tiba, 23 v. Antwerpen te Raam. Tjimenteng. 20 te Makassar v. Yoköha^ Van Ostode. 22 v. Punta Cardon n M»a«apv Van 't Hoff, 23 v. Dublin n. Rotterdam, Volendam, 22 te Quebec v R.dam. Van Riebeeck. 22 v. Djakarta n. Singapore. Veendam. 22 900 m. O. Kp. Race. Valerius, pass- 22 Chagos Archipel. Vrijburgh. 23 v, Hamburg te Rdam. Waterland, 22 v. Montevideo. Weltevreden, 22 pass. Gibraltar. Willemstad. 22 v. A'dam n. CnstonaL Woensdrecht (t). pass. 22 Malta. Willem Ruys. 22 21 u. v. Suez. Waal, 22 v. Habana n. Mobile. IJsel, 23 te Curasao v. New Oi leans. kleine vaart Barendsz, 22 v. Nakskov n. Nykobing. Brem, 22 te Antwerpen v. Oporio. Constant, 23 v. Dieppe tc GrimsDy. Ferocia. 22 v. Antwerpen n. Avonmoum. Hast: IV. 22 v. Kiel n. de Tees. Hast V, 23 pass. Holtenau n. A dam- Import, 22 te R'dam v. Lissabon. Kortenaer, 22 te Duinkerken. Njord, pass. 23 IJmuiden n. Kaam. - Rose Marie. 22 v. St. Nazaire n,Laneu> Silver Plana, 22 te Kopenhagen. Sirius, 22 v. .Siujfjsvall n. Leeuwarden. Tromp. 23 v. Stalsund te Hango. Elshajrn. vSn?e'f rpa2slVBr?nS5"l ■«„A®"' Blankenburgh. met 2 vaartuigen Ebro, met zuiger, 21 37' 41 w. Hudson, met zuiger, 22 1 0o z. - Tiiur^'2y Humber, met 2 hoppers en bak u eil. n- Melbourne Rnmsbutfel Maas. met 2 sleepboten. 22 BruW» Q y4l- j Rode Zee, m baggermolen -2 1# w. Cambodia

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 10