RANDLOZE BRILLEN Avondrit Wellaen Indola J. DE BOER HAAST UI ROTTERDAM AHOY Levasier's Tours DAMESHOEDEN DE JONG'S SPECIAAL Elf koren namen deel aan zangersfeest van jubilerend „Vox Humana" IJmuiden Beverwijk Q Visserij- MOEILIJKHEDEN belastingzaken' Wijk aan Zeeërweg 91 Santpoort WORTMAN S. O. S. Luidsprekers Lectorium Rosier stcruMnim» Knollen voor citroenen Dagtochten SALONBOTEN TE HUUR oio-!! DEMONSTRATIE DAMES, PERMANENT Compleet f6.- ZES GULDEN 56)2 dat koopt Fa. Gebr. de Rayter Maandag 26 Juni 1950 Ter bekroning van het jubileum van „Vox Humana" had Zondag in het Burge meester Rijkenspark de eerste zangers wedstrijd plaats waarbij elf verenigingen het podium in dit voor deze gelegenheid zo bij uitstek geschikte tournooiveld be traden. De RK harmonie „Soli Deo Gloria", Driehuis, onder directie van C. Oudendijk, viel de eer te beurt met een tweetal vlot en beschaafd geblazen nummers het festi val te openen. Oudendijk weet steeds Soli's musiceren met effect te doen geschieden en al bleven er wat de stemming van het koper betreft nog wensen (trombones), de verzorging van de dynamische schakerin gen mocht geprezen worden, zodat de po pulaire „Kalief van Bagdad" een glorieuze rentrée kon maken en Popy's dramatische suite „Néron" een goedmoedig slot kreeg. Gemengd koor „Polyhymnia" uit Haar lem zong het „Domine salvam fac" van Giesen met grote bezieling en een fraaie articulatie. Dirigent Henk Arisz heeft vooral aan dit laatste zijn aandacht ge wijd. Polyhymnia is evenwichtig bezet en de tenoren vormen zeker niet de minst welluidend zingende groep. Jammer, dat één er van zo hardnekkig de boventoon wilde voeren. „In Speculo" van Philip Loots deed qua uitvoering niet voor het eerste onder. De modulaties wist men raak te treffen in dit lastige werk, dat nochtans knap vertolkt werd. Gemengd koor „De Nachtegaal" uit Amsterdam was dun van klank door zwak bezette mannenafdeling. Niettemin voerde het een eenvoudig „Ave Maria" voortref- gelijk op toon uit. Schuberts „Tantum ergo" met pianobegeleiding, bood het vrou wenkoor gelegenheid opmerkelijk uit te blinken door ragfijne, heldere zang. Ver reweg het best geslaagde optreden van dit festival, al hield dirigent Bertus Brouwer beide nummers helaas vrij vlak van nuan cering. Dubbèlmannenkwartet „Harmonie" uit Haarlem, dirigent H. J .Arisz, bleef met „Sturmbeschwerung" en „Uutreue" in het oude, vertrouwde genre van de liedertafel. Op toon en veelbelovend materiaal, maar qua keuze en qua voordracht vol suiker zoet sentiment. Doopsgezind gemengd koor Beverwijk onder H. van Dijk leed eveneens aan een tekort aan mannenstemmen. De dames brachten het er heel wat beter af, al had meer tempo en levendigheid geen kwaad gedaan. Het bleef „kerkkoorstijl" wat men zong. Het „Tenebrae" van Perez lag het koor geschikter dan Psalm 100 van Felix Mendelssohn, dat beslist te zwaar en te hoog was voor de huidige bezetting. „Tenebrae" zong men muzikaal, met ge voel en fraai op toon. Assendelfts gemengd koor opende met een vlot gezongen, pretentieloos Italiaans dansliedje, waarna dirigent G. Poel klank rijk en vol devotie Giesens Domine salvam fac liet zingen. De registers goed in even wicht, de klank gaaf en rond. De nuan cering had beter kunnen zijn. Gemengd koor „Onder Ons" uit Velsen- Noord, dirigent Lou Tervoort, telt vele frisse, jonge stemmen, die het ensemble een eigen charme geven. Ondanks gebrek aan routine werd er zuiver en doorzichtig gezongen: „De molen" mocht een verdien stelijke vertolking genieten. Gemengd koor „Zang Veredelt" uit Haar lem vergastte ons op een stijfjes gezongen, canonisch lied van Mendelssohn, dat niet veel indruk maakte, omdat de klank van het ensemble zeer heterogeen was. Met „Jan dc Mulder" had Frits van !t Kaar met zijn dames en heren meer succes: rhyth- misch, op toon en pittig gezongen. Gemengd dubbelkwartet „J. S. Bach", ouder leiding van Frits Mondriaan, demon streerde ideale zang in dit genre door voortreffelijk afgewogen verhoudingen van even voortreffelijk klinkende stemmen (in het bijzonder de alten), maar met een wei nig-zeggend répertoire. De operettevereniging „Harmonie" uit Den Helder, wist zich reeds bij voorbaat winnaar van de zilveren legpenning, die door de gemeente Velsen beschikbaar ge steld was voor het van verst gekomen koor. Uit Sam.Vlessings operette „Rose Marie" zong het onder directie van Arisz met veel animo het Drinklied en de wals, om te be sluiten met de finale uit „Het Witte Paard' Een verdienstelijk operette-ensemble. „Vox Humana" uit Santpoort sloot als gast- vrouwe daarop het festival met onder meer de kerkscène uit „Cavalleria Rusticana" en oogstte er een welverdiende ovatie mede. De burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint en de hoofdcommissaris van politie, de heer J. P. Weijburg, bevonden zich onder de vele bezoekers, die dit zo ge slaagde festival bijwoonden. A. J. VAN DER WEIJDEN Uitbreiding P.E.N. centrale te Velsen Velsen Algemene ledenvergade ring V.S.V. Maandag 3 Juli belegt VSV een alge mene ledenvergadering in de bovenzaal van het Rex-theater. De agenda vermeldt onder meer een bestuursverkiezing. Af tredend zijn de heren J. Bakker, L. J. Glas, Jac. Scheeres, M. van 't Veer en C. van der Zee. Voorts zullen de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester worden voorgelezen. ANJERDAG Ook dit jaar zal in Velsen de „Anjer- dag" op 29 Juni vergezeld worden door een inzameling voor de geestelijke weerbaar heid en de culturele herbouw van ons volk: een na de oorlog aangepakt streven, waarvan in brede lagen onzer bevolking aahaesie is betuigd en waarvoor reeds aanzienlijke fondsen beschikbaar kwamen. Het Prins Ber'nhardfonds is te beschouwen als een financieel hulpapparaat ten be hoeve van alle instellingen op het terrein der wetenschap, kunst en jeugdorganisatie. In Veisen profiteerde een aantal vereni gingen reeds van het Prins Bernhardfonds, dat zijn vertegenwoordiging op het raad huis heeft doen zetelen, waar de heer H. Hogeloorn, chef van de eerste afdeling, het secretariaat waarneemt (telefoon 5141) De huis-aan-huis- en straatcollecte zal rond de 29e Juni worden gehouden en aan de zuidkant van de ponten wordt een stal letje geplaatst, waar „levende"anjers wor den verkocht. Voorts worden fotos van het Koninklijk gezin verkocht tegen een minimum van 0,25 per stuk. ACCORDEONS EN MANDOLINES IN VELSEKBEEK Dinsdag 27 Juni zullen in het park Vel- serbeek om 20 uur de Arbeiders Mando lineclub „Excelsior" en de Velsense Ac cordeon Vereniging, beide uit IJmuiden een concert geven. Her programma voor deze muziekuitvoering luidt: Mandolineclub „Excelsior": 1. Con Brio, mars, J. Jolino: 2. Offenbach melodieën, arrangement Jean Linard; 3. Benvenuto (concert-ouverture), Joh. B. Kok; 4. Melo dieën uit „De Vogelkoopman", Carl Zeiler (arrangement Jean Linard); 5. Balalaika souvenir, Joh. B. Kok; 6. Selectie uit de operette „Het vrolijke weeuwtje", Franz Lehar (arrangement M. Maciocchi). Pauze. Velsense Accordeon Vereniging: 1. Feest- ouverture, H. Langerak; 2. Strauss melo dieën; 3. Heinzelmannchens Waehtparade, K. Noack; 4. Jubileum mars, S. Vlessing; 5. Levensdi'oom (concert wals), H. Lange rak; 6. Operette melodieën, Frans Lehar; 7. Liederen Potpourri, arrangement R. Kof- man. ZWEMFEEST VOOR „WATERVRIENDEN". Op 29 Juni houden de „Watervrienden", de zwemvereniging van Hoogovenstaten, een bonte zwemavond in het „Velserbad". Het programma vermeldt behalve een demonstratie schoonspringen, wedstrijden en figuurzwemmen, tot slot gecostumeerd tournooivechten. Er wordt uit de ouders van de deel nemers een jury gevormd die de prijzen zal toekennen voor de winnaars en voor het aardigste costuum in het natte tour- nooi. Op 6 Juli is er bij de „Watervrienden" diploma-zwemmen. Om voldoende electriciteit aan de Hoogovens te kun nen leveren Nu door het votum van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal mag worden aangenomen, dat bij de Hoogovens te Vel sen, met deelneming door het Rijk, een breedbandwalserij en een blikfabriek zul len worden gesticht, zal zo schiijven Ged. Staten aan de Prov. Staten van Noord holland de provinciale centrale te Velsen voor de levering van de benodigde stroom moeten zorg dragen. Er zal naar schatting afgenomen worden 30 M.W. en 120.000.000 kWh. De stroomlevering zal omstreeks 1953 moeten beginnen. De centrale te Velsen is ie splitsen in een oud gedeelte en een nieuw gedeelte. Het oude gedeelte heeft een ketelcapaciteit van 104 M.W. en een turbinecapaciteit van 108,5 M.W.; het nieuwe gedeelte resp. van 15-3 M.W. en 100 M.W. De ketelcapaciteit biedt enige armslag, maar de turbinecapa citeit is van dien aard, dat, wil aan de voor de Hoogovens in 1953 benodigde leve ring worden voldaan, noodzakelijkerwijze een turbine moet worden bijgeplaatst. De maximale belasting, die in 1953 zal optreden wordt op 170 M.W. geraamd, ter wijl het veilig vermogen alsdan naar ra ming slechts 163 M.W. zou bedragen. Voor ziening is dus nodig. Hoewel Ged. Staten de voorkeur hebben gegeven aan de plaatsing van een turbine van 50 M.W., blijkt zulks niet gewenst, omdat alsdan een zodanige uitbreiding der bouwwerken zou moeten plaats heb ben, dat de ruimte zou komen te ont breken voor een te zijner tijd te bouwen derde gedeelte der centrale. Dit nog te bouwen derde gedeelte dient naar de dan geldende begrippen te worden ingericht, doch het is bezwaarlijk om daar voor reeds thans plannen uit te werken, aangezien nog niet Valt te zeggen hoe de techniek zich op dit punt in de eerstvol gende 3 jaren zal ontwikkelen. Eerst over enkele jaren zal daarover met meer ken nis van zaken kunnen worden geoordeeld. De bestelling van het laatste gedeelte der centrale dient aan cok nog zo lang moge lijk te worden uitgesteld. Het ligt in het voornemen om het te zijner tijd te maken derde gedeelte als één geheel te bouwen, zodanig, dat dit om streeks 1953 gereed zal zijn. Niet alleen omdat verwacht wordt/dat een groot ge deelte daarvan dan reeds nodig zal zijn om de steeds toenemende belasting op te vangen, doch ook, omdat er rekening mede moet worden gehouden, dat het oudste gedeelte der centrale hetwelk dan 27 jaar oud zal zijn buiten gebruik ge steld zal moeten worden om door een nieuwe installatie te worden vervangen. Een voor de overbruggingsperiode aan vaardbare oplossing is gevonden door de bijplaatsing van een 30 M.W.-turbine en deze aan te sluiten op het beschikbare stoomvermogen in het tweede gedeelte der centrale. De kosten worden op 5.000.000 geraamd. Het grote voordeel hiervan is, dat de be slissing over aanzienlijke kapitaal-investa- ties zo lang mogelijk uitgesteld wordt. Het benodigde crediet voor de opstelling van de hiervoren bedoelde 30 M.W.-tur- bine met bijbehorende werken, wordt door Ged. Staten op een suppletoire begroting aangevraagd. De Raad van Toezicht op de Provinciale Bedrijven heeft zich met het voorstel in deze verenigd. Stormvogels 3 onversloonbaa Ook in zijn vijfde promotie-wedstrijd heeft Stormvogels 3 weer op de volle winst beslag gelegd en wel met de sprekende cij fers 5-0. Aanvankelijk leek het er niet op, dat SDZ zo'n zware nederlaag zou te slikken krijgen, want de Amsterdammers beten vinnig van zich af, hun doelman bleek uit het goede hout gesneden te zijn en over het spel der Stormvogels lag een zekere matheid en nonchelance. Wanneer doelman Venus eenmaal niet een zeker schijnend doelpunt had voorkomen en een andere keer de lat hem niet had bijgestaan, dan zou SDZ in deze periode zelfs de leiding genomen hebben. Toen De Boer echter eenmaal het net gevonden had, ging het beter. Uit een voorzet van Blinkhof, die strenge be waking genoot, bracht Van der Steen de stand nog voor de rust op 2-0. Na de rust was het al Stormvogels wat de klok sloeg. Toch duurde het vrij lang, alvorens in de stand verandering kwam, dank zij met man en macht verdedigen van SDZ. Nadat echter Borst van dichtbij op nieuw de bal had ingeschoten, zakte de hoofdstedelijke tegenstand wat af. De Boer en Borst zorgden tenslotte voor een 5-0 eindstand. Katwijkse loggers lieten zich verleiden en vingen bot De Vlaardingers bleven en hadden gelijk De plotselinge inzinking in de vang sten van de Katwijkse haringvloot wordt veroorzaakt door het feit, dat bijna alle schepen Zondag „verhuisd" zijn. De KW 47 was namelijk al eerder tot be neden de 57e breedtegraad gegaan en ving daar in één nacht 80 kantjes. Aangetrok ken door dit succes gingen ook de andere loggers hun geluk beneden de 57e breedte graad beproeven, maar de haring had in middels al de wijk genomen en de vang sten waren zoals uit de onderstaande opgave blijkt minimaal. De Vlaardin gers en Scheveningers echter, die op de oude gronden waren gebleven, bleken het beter te hebben getroffen. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN Binnen 24 Juni: IJM 16 Bergen, rederij Petten, met vis, vertrokken 16 Juni. Vertrokken 24 Juni: IJM 129 Shamrock; RO 46 Claesje. Haringdrijfnetvisserij: KW 32 met 328 'k. van 10 schepen; KW 47 met 360 k. van 3 schepen; KW 2 met 363 k. van 5 schepen; KW 175 met 353 k. van 9 schepen en KW 19 met 159 k. van 45 schepen. Binnengekomen 25 Juni: SCH 93 Tzonne, rederij Petten, met vis, vertrokken 17 Juni. IJM 34 Allan Water, rederij de VEM, met vis. vertrokken 15 Juni. RO 15 Antje, met vis, vertrokken 14 Juni. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 25-26 Juni 1950 KW 138 met 5 k.; KW 50 met 5 k.; KW ft met 2 k.; KW 127 met 38 k.; KW 25 met 1 k.; KW 167 met 5 k.; KW 23 met 1 k.; KW 151 met 2 k.; KW 14 met 2 k.; KW 163 met 1 k.; KW 3 met 10 k.; KW 227 met 3 k.; KW 140 met 16 k.; KW 54 met 1 k.; KW 86 met 4 k.; KW 67 met 5 k.; KW 38 met 7 k.; KW 18 met 1 k.; KW 78 met 7 k.; KW 49 met 4 k.; KW 39 met 4 lt.; KW 20 met 9 k.; KW 33 met 1 k.; KW 44 met 2 k.; KW 43 met 19 k.; KW 42 met 1 k.; KW 15 met 7 k.; KW 173 met 4 k. KW 123 met 7 k.; IJM 283 met 4 k. Geen vangst had: K W144. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 21 kantjes. Scheveningen: 14 kantjes. Katwijk: 5 kantjes. MARKTBERICHTEN 24 Juni 1950 Prijzen Heilbot 1,88; gr. tong 2,302,06; gr.m. tong 2—1.86; kl.m. tong 1.75—1.67; kl. tong I 1.07 0—.97; kl. tong II 0,85—0,80; tarbot I 1,36— 1,10, per kg. Tarbot II 5752; tarbot III 4744; tarbot IV 3323; tongschar 4938; gr. schol 5540; gr.m. schol 5232; kl.m. schol 5037; kl. schol I 3520; kl. schol II 258: schar 15,50—11,50; bot 13; v. haring 17,50—12,50; makreel 2314; gr. schelvis 2822; gr.m. schelvis 27—23,50; kl.m. schelvis 30—22; kl. schelvis I 2519; kl. schelvis II 20,5018; wijting 2215,50: gr. gul 2319,50; midd, gul 20,50—17,50; kl. gul 17,50—12,50; kl. haai 17; ham 48; kl.m. heek 48—46; kl. heek I 36—28; kl. wolf 32,5029; poontjes 8,60—8; muilen 13.50; kl. rode poon 119,50, per 50 kg. Gr. kabeljauw 14065; gr. koolvis zw. 4641; gr. heek 174; gr. wolf 80, per 125 kg. Aanvoer 150 kisten tong en tarbot, 30 kisten tong schar en schartong, 490 kisten schol, 25 kis ten schar, 5 kisten bot, 10 kisten haring, 380 kisten makreel, 400 kisten schelvis, 100 kisten wijting, 160 kisten kabeljauw en gul, 20 kisten heek, 15 kisten wolf, 70 kisten poon, 10 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 1885 kisten. Besommingen IJM 16 Bergen 11990. IJM 74 6030: KW 69 3520; KW 41 4730. IJM 228 1500; IJM 316 1250; KW 210 1210; KW 92 1030; IJM 229 850. Surveillerende agent met breekijzer aangevallen In de buurt van de Eksterstraat en de Vergierde weg in Haarlem-Noord zag een surveilllerende agent Zaterdagmorgen om kwart voor drie een man uit een poortje te voorschijn komen. Omdat hij dit, zo midden in de nacht, een ongewoon ver schijnsel vond en er in Haarlem de laatste tijd vrij veel inbraken gepleegd worden, sprak de agent deze man aan en infor meerde wat hij op dit zonderlinge tijdstip hier deed. De aangesprokene haalde plot seling een breekijzer uit zijn zak en begon de politieman hiermee op het hoofd te slaan. In een hevige worsteling wist de laatste hem dit voorwerp te ontwringen en hem er enige rake klappen mee terug te geven. De aanvaller ontweek het gevecht en verdween op een fiets. Met zoals later geconstateerd werd een paar ern stige hoofdwonden en een zware hersen schudding, wist de agent, de heer Bultje, een meldingspost te bereiken, welke onge veer 400 meter verder lag, en nog geen kwartier later kwam er hulp van het politiebureau. De politie onderzocht de sporen op de plaats van het gevecht en kwam ten slotte twee uur later- in Beverwijk terecht, waar zij de vermoedelijke dader, J. T. C. arresteerde. In diens huis werden voorwerpen gevonden, die bij inbraken waren ontvreemd. De verdachte heeft waarschijnlijk de agent aangevallen, uit angst, dat zijn inbraken aan het licht zouden komen. Het onderzoek duurt voorf. De agent is in het Diacones- senhuis opgenomen. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk meer. Aardbeien op sap Tijdens het weekeinde is weer een aan tal Beverwijkers, die te diep in het glaasje hadden gekeken, ter ontnuchtering in het politiebureau opgesloten. Zaterdagmiddag werd een dronken per soon in een café zo lastig dat de politie er aan te pas moest komen en Zatex-dagavond protesteerde een andere Beverwijker tegen het sluiten van zijn stamkroeg. Na een worsteling met een wetsdienaar werd hem een nachtverblijf op het bureau aangewe zen. Een tuinder in de Beekzanglaan kwam tot de ontdekking dat een waggelend heer schap zich tussen zijn aardbeiplanten be vond. Op een kruiwagen werd de man naar de weg gereden waar een taxi voor verder transport zorgde. De prijzen van de Zaterdagmarkt vielen voor de rondvis naar verhouding tot de voorgaande dagen lichtelijk tegen. De grote schelvis kon maar 2224 note ren, wat lelijk afstak bij de „braatschelvis" die 19 opbracht. Opbrengsten. De Bergen besomde Za terdag na een reis van acht dagen bijna 12.000. Een pracht schip rondvis had de Katwijk 41, die ruim 6000 boven water voer. De aanvoer van vandaag was als volgt verdeeld: Voor de vroege beurt losten de loggers Katwijk 104 met 140 manden en de 48 met 110 manden plus de trawler Allan Water met 750 kisten, waarvan 65 gul, 90 schel vis, 135 piepers, 110 wijting, 30 poon, 265 makreel en 55 varia, 5 tarb., 45 radio, 10 kleine kistjes haring en 15 kistjes sardien. Zondagavond was de beurt nog niet vol en de volgende schepen werden toen nog verwacht. De Tonny VI. 74, de Tzonne, de Antje en de Sch. 160. Voor de late beurt lossen in ieder geval nog 10 loggers met ruim 700 manden en 8 kotters met 380 manden. Het slechte weer van de laatste dagen tekent zich scherp af in de aanvoeren dei- loggers. Vooral de aanvoer van tong is erg gering: slechts 40 manden van 10 loggers was de totale vangst in een week. Motorbakfiets te water. Een der vis handelaren, die Zaterdag aan de kop van de haven zijn motorbakfiets had gepar keerd en vermoedelijk vergat het vehikel goed op de rem te zeften, moest bij zijn terugkeer merken, dat de wind de drie wieler in het water had geblazen. Daar het voertuig nog onbeladen was en er nog een stukje boven het water uitstak, slaagde men er met behulp van haken in het geval weer op het droge te trekken. De schade was zeer gering. Binnengekomen haringloggers. Binnen kwamen de haringloggers Katwijk 175 met 353 kantjes van 9 schepen, Katwijk 2 met 363 kantjes van 5 schepen, Katwijk 47 met 360 kantjes van 3 schepen, Katwijk 32 met 328 kantjes van 10 schepen, Katwijk 170 met 185 kantjes van 8 schepen. Katwijk 83 met 136 kantjes van 11 schepen en IJmui den 75 met 213 kantjes van 6 schepen. Warm. De Scheveningse logger „On derneming II" welke Zondagnacht binnen kwam, moest halve kracht draaien wegens een „warmloper". Vastgestelde prijzen. De Nederlandse Bond van haringhandelaren heeft met machtiging van het Bedrijfsschap aan zijn leden medegedeeld dat tot nader order de minimum exportprijzen voor maatjesharing naar Zweden en Denemarken als volgt zijn vastgesteld: voor Hollandse ton (100 kg netto) ƒ50 en voor Schotse ton (115 kg netto) 57,50, prijzen te rekenen met de leveringsclau sule f.o.b. Nederlandse haven of grens. KWAJONGENS WEER OP PAD Uit een trein, die op het Beverwijkse perron stond, zijn drie mistsignalen ont vreemd. De politie verwacht dat er kwa jongens in het spel zijn. Dat denkt het hoofd van.de Julianaschool ook: in zijn school zijn gedurende het weekeinde onge wenste gasten een bezoek komen brengen. Zij namen niets mee, wel vernielden zij de ruit van een der lokalen. Bovendien werd aan de voorzijde van de school een raam geopend. BEVOLKINGSPROGNOSE VELSEN EN BEVERWIJK In de cijfers, gepubliceerd in een raming vanwege de commissie voor de planologi sche dienst over Velsen en Bevèrwijk, waarin dëzè conimissie haar verwachtin gen geeft voor de bevolkingsaanwas tot en met 1970, is een fout geslopen. De prognose voor Velsen is, dat de ge meente in 1960 68.967 en in 1970 78.367 inwoners telt. Voor Beverwijk zijn de cijfers voor dezelfde jaren respectievelijk 44.709 en 48.709, waarbij voor 1960 een additionele aanwas van 6000 zielen wordt verwacht en voor 1970 een additionele aanwas van 10.000 mensen, zulks als ge volg van de uitbreiding der Hoogovens. Met grote blijdschap geven wij u kennis van de geboor te van onze dochter en zusje JOSEPHINA M. Krab-Blok Ph. Krab Nelly Velsen-N., 23 Juni 1950. Spoorstraat 2. Rechtsbijstand Echtscheiding, Dagvaardin gen, Rcqucsten, enz. Adviezen vanaf f 1. Bur. Kraneveld, Zijlweg 21, Haarlem. Kantoor 9—5, 's av. 7—8 uur. Tel. 20707. met Uw Moeilijkheden met het in vullen van uw belasting biljet? Komt U dan naar: Spreekuur Maandags van 3-5 uur en Dinsdags van 9-5 uur. IN EEN GEHOUDEN REDE over de schoonmaak werd aangeraden nieuwe meube len te kopen bij VAN VEEN Zijlweg 2628, te Haarlem Daar is het 't voordeligst en de betaling uiterst soepel. p. c. DE GEUS oud-belast,ambt. te IJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat) Spreekuur v. 19.20 uur Opening der zomerfeesten met muziek en volksdans Zondag had in het park van het oude buitengoed Scheybeeck de openingsavond plaats van de onder auspiciën van de plaat selijke V.V.V. te houden Zomerfeesten 1950. welke werd ingeleid door het onge veer veertig man sterke corps tambours en' hoornblazers, een nieuw onderdeel van de Beverwijkse Harmoniekapel. De pittig uit gevoerde marsen oogstten veel waardering. Onder leiding van Herman Lureman werd vervolgens een populair programma uitge voerd, onder meer bestaande uit de ouver ture „De kalief van Bagdad" en de ballet suite van Popy. Het publiek luisterde met dankbare aandacht naar dit pretentieloze optreden. Voorts werd medewerking verleend door de volksdansgroep uit Wijdenes, die er zich op toelegt de West-Friese folklore in ere te houden. De groep van acht paren, ge kleed in de oude volksdracht de dames met het bonte jak, de kap met gouden ijzers en de fraai bewerkte zilveren beu geltas zorgde voor een kleurig schouw spel in het park. Enthousiasme en nauw gezetheid gingen hand in hand en de „speulman" vedelde er lustig op los. Het doen herleven van deze oude gebruiken viel zeer in de smaak van de vele belang stellenden. Hét is-van het comité, onder voorzitter schap van de heer Ab. Blom, een goede gedachte geweest om dit eerste der Be verwijkse zomerfeesten dat ook door vertegenwoordigers van het gemeentebe stuur werd bijgewoond met zo'n uitzon derlijke attractie op te luisteren. A. J. VAN DER WEIJDEN. Tennissers in feeststemming na behaald kampioenschap Uit het tennispark „Brederode", waar gewoonlijk de korte droge tikken, die bij elke tenniswedstrijd behoren, opklinken, stegen Zaterdagavond de wijsjes van moderne dansmuziek op: de tennisclub „Brederode" hield er een tuinfeest in en om het paviljoen. De stemming was uit stekend, niet in de laatste plaats door het feit, dat het eerste team van de Zaterdag- middag-tenniscompetitie een paar uur tevoren het kampioenschap van zijn afde ling had behaald. Zondagavond vond het feest voortgang met een onderling „Ame rican Tournament", waarin de leden elkaar in-sportieve, strijd bekampten. naar met Woensdag a-s. 28 Juni naar Rotterdam Ahoy. Sprookjes achtige verlichting. Vertrek 7 uur. Vertrek uit Rotterdam 11 uur. f 3.25 p. p. Spoedig plaatsbespreken bij LEVASIER, Wijk aan Zeeër. weg 55. Tel. 4650. MENSINK, Driehuizerkerk- weg 103, tel. 4250. MEUBELFABRIEK Levert aan solide personen zónder borgen Huisk. Slaapk. Salons, Bedden, Karpetten, enz. tegen de laagste prijzen op gemakkelijke betalings conditie. Geen Volkscrediet- bank. Brieven no. 5797. Enorme keuze. Lage prijzen Aparte garnering. BREESTRAAT 162. hoek Peperstraat. Beverwijk Cadeau is het!!! Zware geheel draaibare rooktafels met verlichting en prachtig chroomgarnituur. Alleen bij ons Reclameprijs f 44.— v. VEEN, Zijlweg 26-28, Hrl. Weet u dat wy nog steeds goede prijzen betalen voor uw huishoud- en industrie naaimachines, merk of defect geen bezwaar. Fa. M. C. Hoole en A. v. Gooi Rijksstraatweg 250, EL-N. U belt 22787 of zendt brief kaart en wij komen. Buisstoelen verchroomd of gelakt VERMANDE ZONEN Afd. van N.V.Drukkerij SIN JEWEL IJMUIDEN Toonkamer. Kanaalstr. 43 TeL 4163—5235 ZEGEL-, REGISTRATIE- en SUCCESSIERECHTEN, J. W. Bontenbal, Gedipl. Belasting consulent, Nachtegaallaan 16 IJmuiden-Oost. organiseert ook 1 sss-Sn Doel het Mysterie van ie S De CONCRETE Weg naar deRr"s: Levende Water °n van Aanvr.: HOOFDKWARTIER, »«*-- haart i verkopen wij U niet! WEL GOEDE BRIUEN VOOR VH|H|„aw Dinsdags van 105.30 KENNEMERLAAN 42 t. 2.25 kindtiö, haM g.u Met moderne salonboten too Amsterdam J VOLENDAM-MARKEN afvaart io„ f®RDER®IJK, .met de S'ote 3-delts .«w „Veluwe - afvaart 9 u., op Zaterdag om 7,9 enJJJ LOOSDRECHT (via dB Vacht) afv. 10 u., niet op Zaterf, Afvaart, inlichtingen, plaatskaarten (ook voorverkoop De Ruyterkade, Amsterdam, steiger 2 - tel. 42294 an VIER-MEREN-TOCHT afvaart 10 Deze boot vertrekt Sloterkade 162 bij de Zeilstraat, de naam: REDERIJ ZWAAG van de PATENT DUNSCHILLER voor aardappelen en groenten 'n roestvrij kwaliteitsproduct Grote Houtstraat 99 Haarlem Zi Telefoon HAND. EN TRAPNAAIMACHINES NETTE MEUBELEN, KACHELS EN HAARDUN TROMPSTRAAT 35 - TELEFOON 4273 - IJMUIDEN-OOST in 10 soorten. Van elke soort 15 modellen, dus 150 mogelijkheden Alleen bij MEESTER OPTICIEN TROMPSTRAAT 16-18 TELEFOON 138 le of 2e KAPSTER of noodhulp gevraagd Tevens een leerling of aankomende kapster MAISON ANNY, Zeeweg 263. IJmuiden-O. lelefo" Te koop: g. o.h. MOTOR, Eysink 125 c.c. met duo er. bw. banden f 400. Kanaaldijk no. 230. TER OVERNAME: nieuw: handelsrekenen, boekhouden. A. D. Bouwhof-J. C. Lager werf f, 2 delen, handelsrecht, Mr. Dr. M. Spaander, o boe ken voor f 12 (winkelprijs f 19). W. P. Duyn, De Leth- straat 9, Velsen-N. Grijp Uw laatste kans in de BLUE BAND f 50.000.- wedstrijd. Nog enkele resten U, want het is zó 30 Juni- E omgaand Uw oplossing in voor bet te aa is. Uw leverancier heeft nog formula6*.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 4