Je gemeente Velsen Perée m3ken naai" van nieuwe krachts" fui het Hoogoven- THALIA Jiex JJheatec' En nu Fa. PRUIS ELKE KLANT^ Sporthuis Mooy Visserij-oaria J Bakkerij MANTEN Ingezonden stukken r30Ji'ni 1950 Velsens ouden gaan oP rels De beg'0,'n9 is nog niel sluitend maar jong van hart. Oud van °aff 'begrippen heel goed Kt b2aan, 750 inwo ei'» 'SSlewtizen: Ecmchrfag .es «n met de salonboot „Alk- ®ifai Se ZMDS,rcek' m leeftijd van de deelnemers jfBinimdf1:'" J65 jaar, in het begin i)"ef een"arental, dat de jonge- diaee0T w„te noemen, maar nu glooiing- „ipt te verwonderen, dat is d»aromm weehonderd gegadigden •aS-fJjg dan verleden jaar. Toch ^ïiiunetdden meegaan, die, tr van slecht-ter-been te zijn glil'"" walen die een hoge leef- ó^roebrelgt, weinig of nooit iets ïi-«tnielp-Bakker en zijn staf van *1,tr JSoneel zullen hen helpen 3* «Te veroveren en hen eö ^.j tgan met raad en daad. mrtrekt de boot van IJmui- 00"Sf ne8en van Velsen en hier B ®,5e de deelnemers uit Santpoort, 1 naar de aanlegplaats worden ai®,1hon bootreis beginnen. De tocht a. Oranjesluizen en vandaar via duizen naar Purmerend. Hier wlSet worden aangesproken s':ö Sïr pauzeren wordt de reis 255 langs de Kogerpolder en de liidstreek- zes worden de Sant- 03(1 door de buschauffeurs opge- S'rfvelsen-Noord. De IJmuidense 04 irln ruim een half uur later in v^èn verwelkomd door de Christelijke 11 wreniaing „Wilhelmina". moet deze reis volkomen sla pte enige donkere wolk die het be- „n de einder ziet opdoemen is het P'"aan .om ivVirt van 3oO, iunk zij de hulp van winkeliers en notabele" in de gemeente is het tekort I fSöO met ƒ150,— afgenomen, Hf het' zou zeker verheugend zijn K kunnen meedelen, dat het finan ce gedeelte geen moeilijkheden meer al opleveren. tóik dat de „jongeren" nog kans A Donderdag de „ouderen" dit be- i (e kunnen .overhandigen. personeel woont ||4 in de naaste omgeving jamen", het maandblad van de rttftns en nevenbedrijven in Velsen, öja nij een kaart waarop is aange- ^3waar het Hoogoven-personeel woont. statistiek is van 1 April 1950. i üi] noteren: IJniuiden 1227; Velsen-Noord 884; Vel- ses-dorp 52; Driehuis 88; Santpoort 228. ic Beverwijk wonen er 1818, in Heems ki 183. in Wijk aan Zee 220, Castricum la Uitgeest 72. ïj elkaar dus in de gemeente Velsen: X». Ir. Haarlem en naaste omgeving: Haar lui 1131,'Spaarndam 7, Bloemendaal 27, Cviiveen 12, Aerdenhout 3, Heemstede 0, Eennebroek 6, Vogelenzang 6, Zand- twi 11. 1; gemeenten wat verder afgelegen :.Tc.i wij de volgende aantallen: Hille- 56, Lisse 22 en Haarlemmermeer 22. Dan komen er in nog verder verwijder- cegemeenten, o.a. Alkmaar 216, Heilo 60, .'nsterdam 90, Egmond aan Zee 51, Enk- ben 2, Zeist 1, Utrecht 1, Rotterdam 1, M': 2, Den Haag 9. totale sterkte van het personeel was 1 April 6901. rcóier. wij als naaste omgeving aanmer- ifo de gehele gemeente Velsen en Bever- bjk (waaronder ook Wijk aan Zee be kort) dan blijkt dat daar slechts 4517 de 6901 personeelsleden wonen. Officieel tintje bij ingebruik- itmirg ziekenauto 0e nieuwe ambulance van de gebr. •MOOïlerhuys zal Zaterdagochtend met ^officieel vertoon in gebruik worden ■-•Mi. Voor het Velsense raadhuis wordt ~^ennamelijk 's morgens om half tien W de wethouders-H. de Boer en J. C. en de directeur van de G.G.D., dr. ";^borgh Meijer bezichtigd, waarna bulance in dienst wordt genomen. adveb,tentie vi^vp1'met de beste fii,"s) ii ag 8 uur- zaterdag en ÉOnda§ 7 en 9.15 uur fel realistische tendenzfilm geen groter zonde Velke gevaren bedreigen de jeugd? «et antwoord geeft U: r "G5en groter zonde" zedenverwilderend drama uit de grote stad toegankelijk boven 18 jaar. jMdag Dinsdag en Woensdag, 8 uur reprise-vertoningen van de grote suocesfilm waternimf Kcd Skelton - orttest Xavier Cugat's rumba- *S°en SS""** schitterende meest verblindende kleuren- ^houwspel ooit verfilmd. ZC\slmvUcr: William Boyd in ASSID1 S MEESTERSTUK" ■4«t»#eBe08#e90coe4>0 ©o»o«o«oe« %nda voor Velsen VRIJDAG 30 JUNI S«U iv.Ul'T':?een Stoter zonde". »Jellow Canary". ttli» 7 eZnAoTuRDAG 30 JUNI th«;.&wCa?ar® gr°'er „Bode van Kempen" met pensioen Bijne 30 jaar lang hebben de raadhuis bodes Jansen en Van Kempen in grote harmonie samengewerkt om het de vroede vaderen en het publiek naar de zin te maken. Twee jaar geleden werd de heer Van Kempen door ziekte getroffen en dies werd een hulpbode aan het Raadhuis toegevoegd en hiermede hield de daadwerkelijke dienst van bode Van Kempen op. Officieel echter verlaat hij pas per 1 Juli 1950 de gemeentedienst. J. van Kempen werd op 6 October 1890 in Ooltgens- plaat geboren en zijn staat van dienst in Velsen dateert van 27 No vember 1912, toen hij als voerman bij de reinigings dienst werd aan gesteld. Deze functie werd op 18 October 1920 verwisseld voor die van hulpbode aan het raadhuis. In Juli 1921 werd de heer Van Kempen vast aangesteld als concierge-bode. „Tussen de jaren '20 en '40 hebben we wel een heel gezellige tijd gehad", zegt bode Van Kempen als we hem naar zijn bevindingen van dertig jaren vragen. „We waren allemaal jong met elkaar, de amb tenaren en de bodes. We mopperden lachend en werkten stoeiend". En hij ver volgt: Veel werk is er. in die tijd verzet, want de gemeente groeide hard. Het ge beurde vaak dat we 's nachts om twee uur de deur pas sloten achter de leden van de commissies en van het crisis-comité. De heer Van Kempen merkte verder op dat hij altijd Veel medewerking van het publiek heeft ondervonden. Ook is hij dank baar voor de mensenkennis die hij heeft opgedaan. „Als je de mensen aan ziet ko men. weet je al hoe ze zijn. Dat verge makkelijkt het werk en vermijdt conflic ten", voegt hij aan zijn overpeinzingen toe. Het leven van een gemeente is niet altijd gemakkelijk. Horen, zien en zwijgen is een eerste vereiste. Een gemeentebode is een man die alles weet en nochtans niet meer zegt dan hij verantwoorden kan. En het kan vaak heel moeilijk zijn niets te zeggen en toch een bevredigend antwoord te geven. Bode Van Kempen, die zijn taak met toewijding vervulde tijdens de ambtsperio den van drie burgemeesters en vier secre tarissen, die daarbij nog twintig jaar lang een bestuursfunctie in het Ziekenfonds „Velseroord" waarnam en in zijn vrije tijd genoeglijk tuinierde, neemt afscheid van het werk dat hem lief was. Zijn physieke toestand noopt hem ertoe, zijn geest is echter sterk en daardoor zullen de vele herinneringen levend blijven. Als straks een andere bode de woning aan het Kerkplein zal hebben betrokken en het echtpaar Van Kempen in een nieuw deel van de gemeente zijn bivak heeft op geslagen, wordt bij velen de gedachte wak ker: een deel van Oud-Velsen is weg ge gaan. Want Van Kempen en Velsen behoor den bij elkaar zoals het oude kerkplein en de kerk. Velsen misgunt het hem echter niet en wenst hem een reeks van goede jaren toe. Velsen-Noord I.E.V. speelt voorlaatste degradatiewedstrijd Voor de vierde klasser I.E.V. i s het voet balseizoen voorlopig nog niet gesloten. Want in de promotie-degradatiecompetitie wachten nog twee wedstrijden, waarvan de voorlaat ste Zondagavond in Amsterdam tegen Heemskerk wordt gespeeld. Als de Noord-Velser degradatie-candidaat had kunnen bevroeden dat de grootste favoriet en kanshebber voor de vierde klasse, SEMO (Amsterdam), van SDC zou verliezen toen IEV tegen de tweede candidaat BPC gelijk speelde, evenals de derde gegadigde NAS tegen de hekkensluiter Heemskerk, zouden zij met wat meer geluk nog een be hoorlijke kans hebben gekregen. Thans is de situatie zo, dat deze kans om de HVB te ontlopen uiterst gering is en slechts in theo rie bestaat. IEV gaat naar Amsterdam met: W. v. Tunen; H. Zonneveld en J. v. d. Vlies: Th. Koek, P. v. d. Berghe en S. Slótemaker; J. Schavemaker, A. Leering, H. Prinsen, H. Duin en W. Michel. De stand in deze com- petitiê is nu: SEMO 8 3 4 1 10 11— 5 BPC 8 4 2 2 10 17— 9 NAS 7 3 3 1 9 11— 7 IEV 8 2 3 3 7 9—9 SDC 7 2 2 3 6 11— 9 Heemskerk 8 1 2 5 4 1330 ADVERTENTIE „Rex draagt de kroon voor beeld en toon Vanaf heden tot en met Woensdag a.s. Anna Neagle - Richard Greene In YELLOW CANARY Sabotage - mysterie - romantiek „Suomi"-athleten zijn druk bezet De leden van de H.A.V, „Suomi", die reeds in vele wedstrijden van het nieuwe seizoen zijn uitgekomen hebben het druk. Rgelmatig wordt aan wedstrijden deelgeno men. vaak met slechts een korte tussenpoos. Bij de athletiekwedstrijden, die in het kader van de Haarlemse Sportweek Woens dag zijn gehouden liep ook de Suomi-man H. van Wijngaarden op de 3000 m. A-klasse. Hoewel niet opgewassen tegen de befaamde Slijkhuis, de Amsterdammer Harting en de Friese kampioen Huizinga boekte hij als vierde met 9 min. 21,2 sec. toch een mooi resultaat. H. A. Koning van „Suomi" bezette als C-klasser op deze afstand de zesde plaats. De enige hordenloper van „Suomi", Taco v. d. Werff, moest op de 110 m. horden in de Lycurgusman v. d. Hoeven, die met 15,9 sec. eerste werd, zijn principaal erkennen en met een tijd van 16,7 sec. daardoor de tweede plaats innemen. Met H. v. Willigen, R. Hoffmanns en Joop Smit bezette „Suomi" op de 3 x 1000 meter de vierde plaats. Zondag gaan een zestiental Velsense jon gens naar het Olympiaplein te Amsterdam om deel te nemen aan de tweede jongens- athletiekclubcompetitie. Op 9 Juli komt dan de eerste seizoen wedstrijd op de sintelbaan van „Watervliet" Dan wordt voor de meisjes-athleten van ver schillende verenigingen de derde club- competitie gehouden. Hieraan nemen twintig Suomi-meisjes deel. Daarnaast zijn er nog dameswedstrijden voor C- en D-klassers. Hierin komen uit D. Hurkmans op 100 m. C, kogelstoten S en speerwerpen D; C. Wester- walHemmes op kogelstoten C en speer werpen D en T. v. d. Berg op 100 m. C-klasse, ADVERTENTIE OOO3OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO0OOOOQGOQGOGOOOOGOOOOOO op een nieuwe fiets het voorjaar in Voor een PRIMA MERKRIJWIEL UW ADRES! Sportrijwielen in alle kleuren. Tour met 3 versnel lingsnaaf en trommelremmen in de merken Vesting, Batavus, Union, Locomotief, Magneet, Gruno e.a. Keuze uit meer dan 100 stuks. Autopeds v.a. f 32.25 Komt U eens kijken en vraagt onze betalings voorwaarden. WILLEM BARENDSZSTRAAT 21 TELEF. 5726 VOOR le KLAS MOFFELWERK UW ADRES O0O3OOOOOOOOOOOOOOOGGGGOOOGG0OOOOOOOOOOGOQOOOOOOOOOOOOOe> Nieuwe motoren-reparatie inrichting in IJmuiden Ter gemeentesecretarie liggen verzoeken ter inzage van: gebr. H. en I. Velde te Velsen-Noord om vergunning tot het oprichten van een benzinepompinstallatie, bestaande uit een ondergrondse benzinebewaarplaats met een inhoud van 12000 liter en een daar aan verbonden aftapinrichting, aangedre ven door een electromotor van 1/3 pk., op het perceel Wijkerstraatweg no. 2; van de N.V. machinefabriek Van Duij- vendijk en Van Overbeek te Rotterdam, om vergunning tot het oprichten van een reparatie-inrichting voor scheepsmotoren, waarin zullen worden opgesteld 17 werk tuigen en 16 electromotoren met een ge zamenlijk vermogen van 57 pk. op het perceel Middenhavenstraat no. 36 in IJmuiden; en van L. Tabak te Beverwijk, om ver-gun ning tot het oprichten van een bron- bemalingsinrichting, bestaande uit een waterpomp, aangedreven door een electro motor van 3 pk. achter het perceel Grote Hout- of Koningsweg no. 342 te Velsen- Noord. MID-KENNEMERLAND SCHAAKKRING Deze week werd in het clublokaal van „De Pion" te Castricum de derde ronde voor het persoonlijk schaakkampioenschap van de Mid-Kennemer Schaakkring ge speeld. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: GordijnZoontjes 01, Paardekoper Bakker afgebroken, SuikerSchuurman 10, ZoontjesBennes 10, G. de Haas Gordijn 01. Eerste klasse: J. ae HaasKoomen YiYi, Walter UhlGeyteman 10, Wer ner UhlElfferich uitgesteld.Tweede klas se: VerstegenVersseveld 10, Homan v. d. Vlerk 10, De SmalenSterk YiYi. Derde klasse: JansenMetselaar 01, HandgraafDe Weyze 01, De Vries Spook 10. In de hoofdklasse leidt Sui ker met 4 punten uit evenveel wedstrij den. Zoontjes is nummer 2 met 1 punt minder. In de eerste klasse leidt Koomen met 2Y uit 3, in de tweede klasse staat Sterk met dezelfde cijfers bovenaan en in de derde klasse is de strijd nóg hevig. Niet minder dan 4 spelers hebben hier 2 punten uit 3 partijen. Woensdag 2 Augustus worden de zomer wedstrijden besloten met een grote gong wedstrijd in het Statenhuis te Beverwijk, waarbij in de pauze zal worden gekiend. Dit alles nadat de prijsuitreiking heeft plaats gehad. Jubileum op de afdeling financiën Morgen, 1 Juli, is de heer J. J. M. Ver- laak, hoofdcommies op de afdeling finan ciën van het raadhuis te Velsen 25 jaar in gemeentedienst. Hij kwam in 1925 als adjunct-commies en de afgelegde treden op de maatschappelijke ladder laten dui delijk zien, hoeezer zijn werk gewaardeerd wordt door het gemeentebestuur, een waardering waar zijn collegas zich ten volle bij aansluiten. Morgenmiddag tussen 2 en 4 uur zal er ten huize van de jubilaris, Hofdijklaan 25 te Driehuis gelegenheid zijn hem met het jubileum geluk te wensen. Stormvogels 3 bijna kampioen Stormvogels 3, dat in zijn 5 tot dusver gespeelde promotiewedstrijden 10 punten behaalde, wordt zoals uit onderstaande stand blijkt, alleen nog maar door V.V.Z. 2 bedreigd en dan nog niet eens ernstig. Stormvogels 5 gesp. 10 p.; WZ 4 gesp. 6' p.; Nautilus 4 gesp. 2 p.; SDZ 4 gesp. 0 punten. De wedstrijd tussen Stormvogels 3 en VVZ 2, die de beslissing kan brengen de IJmuïdenaren behoeven daartoe slechts gelijk te spelen wordt Zondagavond om 7 uur op het hoofdterrein van het Velser Sportpark gespeeld. VERDAGING EN VERLENGING HINDERWETVERGUNNINGEN Burgemeester en Wethouders van Vel sen brengen ter openbare kennis, dat de beslissing op de verzoeken van: de Shell Nederland N.V. te 's-Graven' hage, om vergunning tot het wijzigen van de benzinepompinstallatie voor het perceel Meidoornstraat 1 te IJmuiden, en P. Beets te IJmuiden, om vergunning tot het oprichten van een electrische en autogene lastechnische inrichting in het perceel Vareniusstraat 9zw. te IJmuiden, door hen is verdaagd op grond, dat het onderzoek nog niet zover is gevorderd, dat daaromtrent thans reeds een beslissing kan worden genomen. Bij hun besluit van 20 Juni 1950 is in middels vergunning verleend aan de N.V. de Plaatwellerij te Velsen-Noord, tot het uitbreiden van de werkplaatsen voor plaatbewerking, gelegen op het fabrieks terrein van De Plaatwellerij te Velsen- Noord. Turndemonstratie op „Water vliet" wordt grondig voorbereid Voor de turndemonstratie op het sport park „Watervliet", uitgevoerd door de gym nastiekvereniging „S.S.H." in samenwer king met de zuster-vereniging „Hercules Hebe" uit Wormerveer worden voor Zon dagmiddag de laatste voorbereidingen ge troffen. De meisjes en jongens van 4 tot en met 7 jaar de kleuterafdeling komen reeds Zaterdagmiddag naar „Watervliet" voor een laatste repetitie en de generale repe titie voor de dames- en herenleden, als mede de adspirantleden van 8 jaar af van de beide verenigingen wordt Zondagmor gen gehouden. Na een korte middagpauze wordt van alle deelnemers(sters) der sa menwerkende verenigingen een optocht geformeerd. Deze vertrekt met muziek van de Hoogoven Harmonie om kwart voor twee van het sportveld door Velsen-Noord en keert tegen half drie terug. Direct hier na volgt de opmars van de gymnasten en neemt de uitvoering een aanvang. Voor deze eerste openlucht-turndemon- stratie van S.S.H., die onder de algemene leiding staat van de heer H, van Wijnen, kan dank zij de medewerking van de Hoog oven-directie gebruik worden gemaakt van de in Mei geplaatste tribunes, die spe ciaal voor dit turnfeest zijn blijven staan, zodat het publiek alles zeer goed kan over zien. De demonstraties met Rhönrad en tafel- springen en de medewerking van de Volks dansgroep van „Hoogovenstaten" zorgen voor een welkome afwisseling. HOUTSTOF AANGEVOERD Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Donderdagmorgen aangekomen het Zweedse s.s. „Patria" met een lading van 1100 ton houtstof uit Gothenburg. Het schip meerde tijdelijk aan de Ka-f naaldijk en kwam gisteravond voor de" steiger. IJmuiden-Oost Zwemfestijn in Velserbad „Watervrienden" in hun element Donderdagavond organiseerde de zwem vereniging „Watervrienden" van Hoog ovenstaten een zwemfeest in het Velser bad. Begonnen werd met de 25 meter schoolslag voor meisjes tot 14 jaar. De elf jarige Ans Rosier tikte na 22,9 seconden als eerste aan. Suze v. d. Wateren werd met 23,1 seconde tweede. De 25 meter schoolslag voor jongens tot 16 jaar werd een overwinning voor Kees Ockers, die 20 seconden nodig had; Han Kaan kwam na 22,3 seconde als tweede aan. De gedetailleerde uitslagen luidden: 25 Meter borst crawl meisjes: 1. Tini Kaan 17 sec.; 2. Geri Boogaard 17,1 sec. 25 Meter borstcrawl jongens: 1. Harry Otte 15,1 sec.; 2. Hans Mol 15,2 sec. Het figuurzwemmen werd een keurige manifestatie, waarvan de toeschouwers ongetwijfeld hebben genoten. De meisjes gaven vervolgens een demonstratie schoon- springen van de lage plank. Het hoogtepunt van de avond vormde ongetwijfeld het steelcspel-tournooi, waar bij twee personen op een vlot, dat naar het midden van het bad werd getrokken, elkaar met lange stokken in het water moesten duwen. Daar de deelnemers hier bij waren verkleed, gaf een en ander aan leiding tot ware lachsalvo's. Zo kon men onder meer genieten van een duel tussen een „schoorsteenveegster" en een „boer"; een „zuigeling" gaf een „matroosje" geen schijn van kans om ook maar een tel „vast vlot" onder de voeten te houden. Aan het slot van de avond reikte de voorzitter van Hoogovenstaten, dr. H. Voorzanger, na een geestige toespraak de prijsjes aan de diverse winnaars uit. Een woord van lof verdient mevrouw L. de Feber die als instructrice bij „Watervrien den" met deze avond als goede propagan da voor de zwemsport veel eer heeft in gelegd. „Wilhelmina" concerteerde voor de zieken Hét is van de christelijke muziekvereni ging „Wilhelmina" een aardige geste ge weest in de tuin van het Antonius-zieken- huis voor de patiënten een muziekuitvoe ring te geven. Dit geschiedde op verzoek van de moeder-overste van het ziekenhuis, nadat het bestuur van „Wilhelmina" reeds eerder een dergelijke aanbieding had ge daan. Na gen rondgang gemaakt te hebben, stelde het corps zich onder leiding van de heer L. A. F. Leistikow aan de ach terkant van het ziekenhuis op. Begonnen werd met het Wilhelmus waarna enige vaderlandse liederen, marsen en ouver tures ten gehore werden gebracht. De patiënten die het gebodene per luidspreker konden volgen, zullen ongetwijfeld het be stuur van „Wilhelmina" dankbaar zijn voor de ontspanning die zij deze avond mochten ontvangen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Een wijs man, denkt nu reeds aan de winter Veiie Gashaarden Kennemerlaan 19 - IJmuiden - Telef. 5271 IJmuiden MARKTBERICHTEN 29 Juni 1950 Prijzen Heilbot 2,55—2,50; gr. tong 2,73—2,55; gr.m tong 2,53—2,34; kl.m. tong 2,18—1,88; kil tong I 1,42—1,14; kl. tong II 1,28—0,98; tarbot I 1,941.26, per kg. Tarbot II 81,50—89; tarbot III 68—62,50; tongschar 4643; gr. schol 5545; gr.m. schol 59—38; kl.m. schol 51—37; kl. schol I 42—30; kl. schol II 30—13: schar 2016,50; bot 14,50 —13; v. haring 43,75—33,75; makreel 35—28; gr. schelvis 61—38; gr.m. schelvis 6545; kl.m. schelvis 5640; kl. schelvis I 39—35; kl. schelvis II 3026,50; wijting 2116.50; gr. gul 38—34,50; midd. gul 32.50—29; kl. gul 27.50— 23; kl. haai 22; kl. wolf 3130,50; poontjes 8,308; pieterman 25,5025, per 50 kg. Gr. kabeljauw 18093; gr. wolf 8368, per 125 kg. Aanvoer 80 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 10 kisten tongschar en schartong, 420 kisten schol, 10 kisten schar, 10 kisten bot, 10 kisten haring, 110 kisten makreel, 200 kisten schel vis, 65 kisten wijting, 110 kisten kabeljauw en gul, 10 kisten wolf, 60 kisten poon. 10 kisten diversen. Totaal 1107 kisten. Besommingen IJM 71 Bloemendaal f 12.890. SCH 9 f 9720. is in de week van 1 fm 8 Juli ons devies. Wij herdenken dan n.I. het feit. dat wij weer 1 jaar in IJmuiden (O.) gevestigd zijn. Wij geven alie kopers ongeacht het bestede bedrag een cadeau Een extra sortering brengen wij deze week in al onze artikelen o.a. Dubb. Egypt, kat. mantels en jassen f 39.75 (orig. import). Kamgaren, cheviot en sportcostuums. Sportcolberis. Pantalons. Alle soorten dames-, heren- en kinder khaki-kleding. Regenkleding. Jongens plusfours- costuums, losse plusfours, korte broeken, te veel om op te noemen. Komt en overtuigt U en profiteert van onze feestweek met cadeaux vanaf Zaterdag 1 Juli t/m Zaterdag 8 Juli bij het IJ MUIDER KLEDINGMAGAZIJN OOSTERDUINWEG 33 - IJMUIDEN (O.) - TEL. 4074 (v/h Briniostraat en Driehuis) Medische verzorging tijdens het weekeinde IJMUIDEN T. Dokters Van.de.proeP ar^en, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse vereniging lot bevordering van de geneeskunst zijn in spoedgevallen van Zaterdagmiddag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandagmorgen te raadplegen de artsen: P. van der Toorn, Fr. Naereboutstraat 70, telefoon 4084 en J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. van Haselen, Leeuwerik laan 52, telefoon 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, telefoon 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men van Za terdagmiddag 6 uur tot Zondagavond 11 uur: mejuffrouw G. P. Zwart, Meeuwen laan 63, telefoon 5173. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Zondagsdienst van Zaterdagmiddag 2 uur tot Zondagavond 11 uur heeft de arts C. van Wielinck, Duinvlietstraat 109. tel. 4105. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. a Apotheken Apotheek Reindersma, Geelvinckstraat 112, telefoon 3883 en Duinwijkapotheek, Popu lierenlaan 44, telefoon 3388 SANTPOORT t Dokters in spoedgevallen is de arts D. Mansholt, Vinkenbaan 23, telefoon 8320 te consul teren en wel van Zaterdagmiddag tot Maandagmorgen. t-, -r,, Apotheken De Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaal- seweg 85, telefoon 22181. ADVERTENTIE heeft al de onderhoudsartikelen voor uw luxe schoenwerk TASMANSTRAAT 24 - TEL. 4795 (hoek Dirk Hartoghstraat) SCHEEPVAART IJMUIDEN Donderdag 29 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Lakra van Kobing. Su matra van Antwerpen. Niobe van Caen. Delfinus van Rotterdam. Jagersfontein van Hamburg. Blyth van Goole. Patria van Go thenburg. Jaga van Aarhüs. Pacific van Falmouth. Hirondelle van Londen. Amstel- stroom van Londen. Boswovth van Londen. Spaarnestroom van Hull. Hector van Rot terdam. Eemland van Hamburg. Vertrokken zijn: Kelbergen naar Rotter dam. Gesina Brovig naar Portorico. Dorset shire naar Liverpool. Basel naar Antwei'pen. Marsdiep naar Rouaan. Zeeland naar Sunds- vall. Ganimedes naar Rotterdam. Asphalion naar Liverpool. Iris naar Danzig. Glaucus naar Liverpool. Gottfrid naar Immingham. Cornelia B, naar Vesteras. Bounty naar Skaraborg. Skaraborg naar Antwerpen. Draco naar Rotterdam. Fort de Troyon naar Duinkerken. Nestor naar Rotterdam. Santpoort-dorp Terrasvogels-tournooi op 3 September Het toumooi om de Bevrijdings-wissel beker, dat jaarlijks door Terrasvogels wordt georganiseerd, wordt ditmaal op 3 Sep tember gehouden. Deelnemende verenigin gen zijn Velsen, DIO, Terrasvogels en nog een vierde, nader aan te wijzen vereniging. Wijk aan Zee Reddingsdemonstratie met drie schepen Bij wijze van oefening zal op Zaterdag 15 Juli te Wijk aan Zee een grote reddings demonstratie worden gehouden. Door de reddingsboten uit Wijk aan Zee, IJmuiden en Egmond aan Zee zal hieraan worden deelgenomen. Castricum Castricums Raad gaat vergaderen Donderdag 6 Juli zal de gemeenteraad van Castricum vergaderen. Op de agenda komen o.m. voor de benoeming van twee leden van de Gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, de vaststel ling van de heffing van reinigingsrechten, de uitkering van een gratificatie aan het Gemeentepersoneel, het verlenen van een voorschot aan het bestuur der R.K. meisjes school en subsidiëring van het Wit-Gele kruis. BURGERLIJKE STAND Bevallen: Boukje, dochter van G. Schouwstra en P. Faber, Duinpad 2; Sij- brand Johannes, zoon van C. Nanne en G. Druijven, Nuh. v. d. Veenstr. 48; Catha- rina Johanna Maria, dochter van J. Bra- kenhoff en J. J. Veldt, Beverwijkerstraat weg 152; Agatha Maria, dochter van J. Breetveld en E. van Til, Poelvenstraat 36; Agatha Martina Maria, dochter van K. Brandenburg en M. M. Burger, v. Olden- barneveltweg 32; Cornells Johannes Maria zoon van C. Mooij en M. Ch. Peters, Kooi weg; Rob Ronald, zoon van G. J. Schutter en G. Verpoorten, Ruiterweg 39a; Anto- nius Jozef Johannes, zoon van C. Lute en A. van Dijk, Leo Toepoelstraat 22. Getrouwd: J. J. van Ewijk en C. M. Bijman. Overleden: Agie Castricum, 90 j„ weduwe van J. Schermer, wonende te Cas tricum; J. C. Zijlstra, 71 j-, gehuwd met Bloemendaal, wonende te Castricum. Levendig. Donderdag marktten de Bloemendaal en de Sch. 9. De aanvoer welke overwegend uit rondvis bestond, ging weer voor goede prijzen van de hand, vooral kabeljauw, die weer ruim f 125 per kist noteerde, was duur. De handel bleek levendig te blijven. Vandaag. De motortrawler Medan be sloot voor de Vrijdagmarkt te komen met 250 schelvis en piepers, 90 gr. kabeljauw, 30 platvis, 5 wijting, 90 haring, 20 stokke- bit, 200 kleine kistjes haring en 400 stijve kabeljauwen. Dit zal de laatste vistrawl- reis zijn waarna de Medan enige dagen in revisie zal gaan; hiervoor komt echter de Batavia weer in de vaart, welke zijn schoonmaakbeurt heeft gehad. Flamingo voor Maandag. De Fla mingo heeft zich gemeld voor de Maandag- markt. De vangst bestond Woensdagavond uit 30 kisten waarvan 200 schelvis, 50 ma kreel, 20 platvis, 70 gul en kab. en 30 ha ring, waarbij nog 130 stijve kabeljauwen en 200 kleine kistjes haring. Ter haringtrawlvisserij. Van de traw lers gingen de volgende ter haringtrawl visserij: Thorina, Joh. Polderman, de Haar lem en de Abraham (deze laatste zal ook trawlharing in tonnen meenemen). Thufsstomende haringloggers. Van de haringloggers zijn thuis gaan stomen de Katwijk 138 en 42. Binnengekomen haringloggers. De vol gende haringloggers kwamen binnen: Kw. 38 met 81 kantjes van 10 schepen en de Kw. 44 met 305 kantjes van 9 schepen. Onderzoekingsvaartuig op bezoek. De Antoni van Leeuwenhoek kwam donder dag in IJmuiden binnen voor water en visserijbenodigdheden en ging later op de dag weer naar zee. De Noor V.A. 34 L keerde huiswaarts. De Noor V.A. I de Skomvaer uit Flekke- fjord ligt nog binnen met een lading ma kreel voor de lossing. Handelsverdrag. Het nieuwe han delsverdrag met Hongarije dat loopt van 1 Juni 1950 tot 31 Mei 1951 opent moge lijkheden tot export van verse en gezouten haring, bokking en visconserven. Alle posten zijn P.M. opgenomen. Denemarken zal van i Juli 1950 tot 30 Juni 1951 voor 100.000 kronen gezouten haring, 50.000 kronen oesters en 50.000 kronen viscon serven afnemen. Voor Zaterdag. Zonder tegenbericht komt de Claesje voor de Zaterdagmarkt. De vangst bestond Donderdagavond uit ruim 700 manden, waarvan de specificatie luidde: 400 m. d. makreel, 100 schelvis, 100 kab. gul, 100 varia. Donderdag ving de Claesje 300 m. makreel welke de schip per „dicht zou houden". Mooie opbrengsten. De Bloemendaal, welke een reis van 8 dagen maakte besomde niet minder dan f 12.890. De Sch. 9 maakte voor 10 dagen bijna f 8000. ADVERTENTIE Hebt U ons „KLEINGOED" al eens gepro beerd? een heerlijk licht zandkoekje, en slechts f 0.25 p. ons. DRIEHUIZERKERKWEG 70 - TEL. 4128 (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Met belangstellinglas ik het stuk van het Beverwij kse Ziekenfonds in uw blad van 27 Juni en niet alleen met belangstel ling maar ook met verbazing. Onwillekeurig gingen mijn gedachten terug naar het begin dezer eeuw. Toen waren vader en moeder samen lid van het ziekenfonds voor een kwartje per week. De kinderen tot 16 jaar werden op de koop toe geholpen, ongerekend het aan tal. De huisarts kreeg van die 13,con tributie ƒ3,50 per jaar en de apotheker evenveel. De rest was voor de specialisten, de bode en de administrateur. Over het algemeen was de behandeling niet zo uit gebreid als nu. De ziekenfondsen waren eigenlijk niets anders dan commerciële ondernemingen van doktei's en apothekers. Niemand had er enige invloed op. Voor een jaar of vijfentwintig werden vertegenwoor digers uit de leden benoemd, maar dat sorteerde weinig effect. Van tekorten hoorde men in die dagen echter niets en van subsidies evenmin. De laatste jaren is aan de ziekenfondsen veel gedokterd. We hebben nu verplichte verzekering en vrijwillige verzekering, die aan bloedax-moede lijden. De contributie van de laatste voor man en vrouw wordt nu 1,60 per week. Ofwel 83,20 per jaar. Maar het motto blijft: „draagt elkanders lasten". Intussen krijgt nu de huisarts per lid 4,67 en de apotheker ook 4,67. Weinig meer dus dan circa 50 jaar terug. Maar het overschot is nu geweldig véél groter, hoewel er nu ook een ziekenhuisbehande ling bij is. Maar het is bewezen dat dit risico door verenigingen voor enkele cen ten per week kan worden gedragen. Hoe dankbaar we het ziekenfonds mogen zijn voor haar verklarend schrijven, meen ik toch dat de gemeenschap recht heeft meer bijzonderheden te weten en zeker v/aar het geld blijft, zowel van vrijwillige als verplichte verzekering, waarbij nog komt dat het systeem van behandeling aan veel gebreken lijdt. WILLEM VAN DE LINDE, Beverwijk.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 7