Schoolboeken bij van Dorp en „Hercules-Hebe" "opageerden de turnsport van de-tó geven Ae Voteto" Twaalf ensembles lieten zich horen op zangersfeest van „Vox Humana" IJmuiden Visserij- ™ria Fraaie jubileumuitvoering van T.V.S.' in het Santpoortse „Rijkenspark" Geslaagde demonstraties op „Watervliet" tf«r oïn het sportpark „Water- ïfiniddaf U1 Van uitstekende ka"nc" iegsendie na langdurige voor- 'V®lrl L samenwerkende rym- afdeling van ^fSrereniging® jjerCules-Hebe" uit ^«rdenuilgevoerd. klucht-demonstratie, die deze °PerSiding stond van de ae al"enlt directeur van S.S.H., H. ™n SS Velsen-Nooid vooraf. de Hoogoven-Har- ^■"'fffamboereorps maakten de - h een uitstekende indruk. hoofdveld ge- -paars op n a deze werd gevolgd ^•JSSw Bondslied van het S** aiMv«Xevan „Hoogoven- om waardering 6S.S.H. die in samenwer- JK^jSS-Ba» deze sportmiddag 3 atieltonddr. Voorzanger S„ talvaren nogal sceptisch eventueel aanschaffen van <1,«paraat door S.S.H.doch r, Hat de „schrothoop" van «Slicht goede diensten kan I de grootste bezwaren weg. Ui» "r, evenals de organisatoren, Lr de «r»te belangstelling even- w feit dat het college van B en BeverW was vertegenwoordigd WïLweï-HarSonie onder leiding 8 Sr, T P Martineau kreeg een £C„fun spontane medewerking en verstek liet gaan. - -ttpr van Hercules-Hebe, de heer •Sfgïïbet prettig de vriend- ir met S.S.H. op deze wijze te hü hoopte, dat het resultaat fjSdag tevens tot vreugde mocht tS'ïedomvattende programma werd ™t toestel-oefeningen voor de Maling De kleuters meisjes en en 5 faar - leverden met hun •'■r /.-iodpn en op de mat en even- "Stalk een plezante aanblik. Door de ran 8 tot 11 jaar werd aan gaard, en brug behoorlijk gewerkt, maar ie meisjes van deze groepen bleven rfsAter- Over het algemeen was de af- keurig verzorgd. Een speciaal Kraanmachinist 40 jaar bij Van Gelder 0trouw met Koninklijke titncheiding beloond moet Zaterdagmorgen voor de v. d. Veen, kraanmachinist in ploeg van Van Gelder wel een e verrassing zijn geweest, toen van zijn veertig- *4 iréeiösjubileum aan dit bedrijf jjnto van huis werd gehaald en ieKte, dat de wagen koers zette •"•het Velsense raadhuis. Eer werden de jubilaris, zijn echtgenote iWerin tegenwoordigheid van ir. J. 2aa directeur, door burgemeester mr. 11 Kwint ontvangen, die mededeelde, 2 ii teer Van der Veen wègens zijn trige plichtsbetrachting de ere-mé- ia" brons, verbonden aan de Orde Oranje Nassau was toegekend. Het s-metaal werd hem door de burgemees- :ar op de borst gespeld. Ia het directiekantoor van Van Gelder ïk aanwezig de heren ir. A. J. Allan, psratiehouder en P. Vohs, chef van de kaploeg, toen ir. Tromp de gelukwen- e ran de directie overbracht. Hij wees op de grote verdiensten van de ju- .Lans voor het bedrijf en koppelde daaraan if opmerking, dat dergelijke mensen nodig r;:: om het bedrijf in stand te kunnen hou- Es geschenk der directie bestond uit de cisgaêdaille, behorende bij het zo juist dragen ere-metaal en een gouden hor- -F met inscriptie. Daarnaast kreeg de pilaris nog de grote zilveren legpenning e het vererend getuigschrift der Maat- aepplj voor Nijverheid en Handel, als- ace een hartelijk gestelde schriftelijke ;tiwens der hoofddirectie, hidat het gezelschap zich enige tijd in tö herinneringen had verdiept, werden - Voilans en zijn familieleden naar het rarde schaftlokaal der afdeling Buiten- geleid. Dit bleek te klein om alle be zeilende collega's te bevatten. Reeds luiasmorgen was kraan 4 ter ere van de ;<tilaris getooid met de driekleur en dit aan de gebeurtenis ruchtbaarheid ge- pitl begiftiging met de Koninklijke on- ssèëdingwas volgens de heer Vons het ©oool van de waardering. Deneer G. K. W. Blom werkbaas, bracht 'We hulde aan de jubilaris voor diens Wkwaamheid, zijn voorzichtigheid, de B:e kameraadschap en grote bereidwil- 'i~- de buitenploeg verricht in één ze moeilijkste functies. We weten al- A öt ce steiger te kort is en daar de genepen steevast meren met de steven bchting krijgt u met uw col- •s« in. Verhoef het leeuwenaandeel van fussing", aldus spreker. prettig moment was het toen collega fw die reeds dienstjaren heeft, set forum werd gehaald en met ge bade nulde deelde. «afdeling vopd in de heer P. J. B. Bak- V,aar die er aan herinerde hoe de wrj, ^-jarige leeftijd eerst in de 'r-n .lcwam en ^ater tramjongen p Jaar is de heer v. d. Veen thans TanMfhimst. De heer Bakker herinner- -*ode benauwende oorlogsjaren toen b^eniiaar Gander toegroeiden en SfV-fj ?at °e daaruit ontstane samen- begrip voor elkanders moei- Miii» .gouden mochten blijven. Een S7JrWe€d vormde het geschenk »3dL, adea en mevr- v- d. Veen ^'iien m°°ie bloembak 'm de hulde was het de heer G. Uiterwijk ^«anmachinist van de „Westkant", uega van „Oost" heeft leren zien ■i-ti r, c[ieraad. die in het goede voor- kta"»* vaa collega's feliciteerde "ig =jn l^'^.taniilie, die in hun wo- L( r, Koaingsweg 42 nog menig -t> langstelling mochten ontvan- staaltje werd de vrije oefening van meisjes 811 jaar van S.S.H. op muziek. Een uit stekend maatgevoel was de basis voor een zeer gelijkmatige uitvoering, die met de grootste aandacht werd gevolgd en een welverdiend applaus oogstte. De vrije oefeningen van de verschillende groepen stonden trouwens toch op een hoog peil door de geslaagde rhythmiek. Zowel de dames- als herenafdelingen wisten aan hoogbrug, ringen en hoogrek treffende staaltjes te tonen van lichaamsbeheersing en techniek. Het paardspringen met veer- plank stelde door het aanbrengen van een extra verhoging hoge eisen. Uiteraard vormden de nummers tafel- springen en Rhönrad, in het bijzonder van Hercules Hebe, een mooie gelegenheid om met dit soort turnen van nabij kennis te maken. Het Rhönrad werd door een dame en heer van Hercules-Hebe gedemonstreerd Eerst afzonderlijk maakten de demonstran ten een normale roloefening in 't rad, waar bij de lichaamsdruk het aluminium-wiel voortbeweegt. Daax-na gebeurde dit geza menlijk en ten slotte toonde de heer uit Wormerveer hoe het rad in verschillende standen langs de grond kan rollen zonder dat het-lichaam buiten de omtrek van het rad komt. De aanvankelijk eenvoudige tafeloefe ningen kregen van de heren een bijzonder cachet door de koprol en vei-schillende ge waagde losse sprongen, die uitstekend wer den afgewei'kt. S.S.H. en Hercules-Hebe hebben ondanks het uitvallen van verschillende nummers van het wel wat erg uitgebreide programma velen laten zien, dat gymnastiek een goede lichaamsconditie in stand houdt. Zevende lustrum „in de melk" Een van de oudste medewerkers in het bedrijf der Melkinrichting „Velsen", de heer H. van Eist, hei-dacht Zaterdag de dag, waarop hij voor de eerste maal voet zette in de toenmaals nog bescheiden „melkfabriek" van Wijkeroog. Deze stap gebeurde vijfendertig jaar geleden en dit werd thans aanleiding tot een hartelijke huldiging van de tegenwoordige chef der vulinrichting, door directie en personeel. De heren D. Bus, president-commissa ris en W. Fontein, directeur bezochten de jubilaris in zijn woning aan de Corn Ma- tersweg te Beverwijk. Met een hartelijke toespraak, waarin de uitstekende werkkracht en de verdiensten van de jubilaris voor „Velsen" waren ge weven werd de heer Van Eist geluk gewenst. Hierbij bleef het niet, want de directie had gemeend de erken telijkheid en waardering om te zetten in de aanbieding van een gouden hor loge met inscriptie. Uiteraard ontbraken ook bloemen niet. Van het personeel der fabriek ontving de jubilaris als bewijs van vriendschap en goede samenwerking een fraaie feauteuil. De grote belangstelling die in de loop van de dag voor de jubilaris bestond vormde een bewijis van de goede vriend schap met velen en deze deden allen hun gelukwensen vei'gezeld gaan van bloemeix en geschenken. Verkeersstormloop op de ponten Het afgelopen weekeinde heeft het per soneel van de ponten en niet minder het Velsense politiepersoneel door het intens drukke verkeer zware uren bezorgd. Reeds Zaterdagmiddag was de drukte groter dan normaal en vooral aan de Zuid zijde is het vaak een file van belang ge weest. In de loop van Zondagmorgen nam het aantal wachtende voertuigen en fiet sers nog sneller toe. Dit was in hoofdzaak te wijten aan het feit, dat er slechts twee ponten voeren. Na één uur 's middags stonden de wach tende auto's aan de Zuidkant op de Rijks weg naar Haarlem tot voor „Waterland" en ook op de Amsterdamse betonweg stond een behoorlijke „staart". De motorraces in Alkmaar en het aanlokkelijke weer waren hieraan zeker niet vreemd. Op het Noordelijke pontplein nam Zon dagmiddag omstreeks vier uur het wach tende verkeer eveneens hand over hand toe en een uur later stond het pontplein volgepakt met pei-sonenauto's, zeven tot acht rijen naast elkaar. Langs een smalle toegangsweg achter de geparkeerde wagens om moesten de ettelijke honderden wiel rijders en motoren naar de pontsteigers worden geleid. Om zes uur ongeveer begon de filevorming op de Wijkerstraatweg en nog geen uur later kwam de staart tot aan de Banjaertstraat. Verschillende automo bilisten die nog een kansje zagen om zich uit de opgepakte massa te verwijderen wilden de wachttijd bekorten door het bij Buitenhuizen of Zaandam te proberen. Eerst tegen tien uur 's avonds kon weer van een vrij normale overtocht worden gesproken. De Noord-Velser politie was met enkele agenten van het hoofdbureau versterkt. Vier Suomi-clubrecords verbeterd De tweede athletiekclubcompetitie voor jongens, die Zondag op de Sintelbaan aan het Oiympiaplein is gehouden heeft voor de Suomi-jongens verschillende opmerke lijke resultaten opgeleverd. Er werden niet minder dan vier clubrecords verbeterd. Hans van Wijngaarden nam de eerste clubrecoi-d-verbetering voor zijn rekening door op hoogspi-ingen junioren B. met 1,50 meter tweede te worden. Bij het kogel stoten bezette hij ook een tweede plaats met 10,11 meter. Jan Verhorst vestigde twee nieuwe clubrecords. Op de 60 meter junioren C kwam hij als derde in de finale met precies 8 sec. en bij hoogspringen C. werd hij vijfde met 1,30 meter. De 600 meter junioren B. die in series op tijd werd gelopen bracht Henk Olthoff op de derde plaats in zijn serie en zijn tijd van 1 min. 34 sec. werd het vierde nieuwe Suomi-clubrecord. Ook de overige Suomi- jongens weerden zich goed. Hans Martens noteerde no. 5 met 1 min. 39.8 sec. in de zelfde serie 600 m. Jun. B. en in de an dere serie bezetten G. Schmiz en P. v. Niekerken respectievelijk de 5de en 7de plaats met 1 min. 42,4 sec. voor de eerste. Op de 300 m. Junioren A. werd W. Deendk no. 8 in de totale finale met 41 sec. en G. Schmitz no 12 in de totale finale 100 m. jxm. 9.8 sec. Ten slotte liep G. Stuuyfzand de 1500 m. Junioren A. en wist ondanks een blessure no. 5 in zijn serie te worden met 4 min. 38 sec. De Bosloop te Haarlem als besluit van de Haarlemse Sportweek bracht Zaterdag middag ook enkele Suomi-athleten aan de start op de 3000 m. C. klasse. Zij leverden een mooie prestatie door als eerste en derde te eindigen. Nadat Henk Koning drie van de vier ronden de leiding had genomen moest hij in de laat ste ronde de leiding afstaan aan, zijn club genoot L. Schol. Deze won in 9 min. 36,2 sec. en Koning noteerde als no. 3 9 min. 41 sec. „De Zangvogels" hielden een feestavond Het Christelijk Jeugdkoor „De Zangvo gels", directeur de heer H. Slings, organi seerde Zaterdag in gebouw „Concordia" een feestavond voor leden en ouders, waar een bont programma werd voorgezet. Na de gebruikelijke opening begroette voorzitter J. Tolk de talrijke aanwezigen en hij gaf een overzicht van hetgeen in het afgelopen jaar door het koor was „ver werkt". Hij deelde mede, dat de heer H. Andrea wegens drukke bezigheden zijn functie als voorzitter had neei'gelegd en bracht de afgetreden functionaris dank voor alles wat deze voor „De Zangvogels' heeft gedaan. Speciaal de heer en mevrouw Slings ontvingen lof voor hun onvermoeid werken voor het koor. Het bestuur bestaat thans uit de heren J. Tolk, voorzitter; A. v. Dijk, secretaris; J. C. H. de Geus, penningmeester en de da mes mevrouw Slings en Visser en de heer H. Andrea, leden. In de kascommissie namen zitting de heren J. Verhoog en J. Snel. Het overbezette programma werd door het koor geopend met een drietal liederen van Hendrika van Tussenbroek. Hoewel de meisjes in quantiteit overheersten, do mineerden zij toch niet in de frisse en vlotte zang, die getuigde van strakke lei ding en daardoor homogeen klonk. Verschillende leden van het koor maak ten zich zeer verdienstelijk door goed op toon gezegde voordrachten. Van het bloemenspel was veel werk ge maakt. De kinderen, voor wie het feest in hoofdzaak was bestemd, kregen een aardige verx-assing in de vorm van een tweetal komische filmpjes. Het was jammer, dat mede door het over laden programma de organisatie niet hele maal klopte, want het was voor de kinderen al rijkelijk laat toen met het tweede deel nog begonnen moest worden. De tweede Zondag van het jubileumfeest van „Vox Humana" bracht twaalf gezel schappen in het vriendschappelijk strijd perk. Ook nu waren weer velen naar het Burgemeester Rijkenspark getrokken, waar in een brandend zonnetje „op het altaar van Terpsichore geofferd werd", zoals Vox Humana's secretaris, de heer R. R. v. d. Berg, het in zijn openingsrede uitdrukte. Het fanfarecorps „Wilhelmina" uit Sant poort opende onder directie van Jan Groot de feestmiddag met een pétillante mars „Uit volle borst". Een ouverture van Mon- tagne, die men vlot las en in een allegro tempo in klank omzette, gaf een goed beeld van wat het corps thans vermag; orkest discipline en vaardig musiceren heeft Jan Groot zijn mannen bijgebracht. De klank was in orde en voor de bugels, cornets, saxen en het lage koper kan ik waardering hebben. Het Ballet Antique van Guillement eigent zich qua arrangement minder voor fanfare; het is een systeemloze samenstel ling van motiefjes, vrijwel zonder enig verband. „Wilhelmina" maakte ervan wat er van te maken was. Gemengd koor „Erato" uit Amsterdam, dirigent J. Smit, voerde Keja's „Als de ziele luistert" aannemelijk, maar wat lus teloos uit. „Morgen" van Roeske had de zelfde eigenschappen; tenoren hadden nei ging tot opdrijven; goede stemmen, even wichtige zang. Gemend koor „Viribus Unitis" van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort, kwam met een tweetal Nederlandse liedjes, die dirigent B. Th. van der Putten zeer ver dienstelijk zingen liet door de ruim 90 zan gers en zangeressen. „De Stem des Volks" uit Santpoort ont haalde ons op koorzang met medewerking van solisten der Nederlandse Opera. Deze uitvoering was een generale repetitie voor de binnenkort te ondernemen concertreis naar Denemarken. Herman Aaftink liet Mozart's „Laudate Dominum" strak en zonder sentimentaliteit, uitvoeren. Marjo Ingen Soet's sopraangeluid klonk voortref felijk. Het terzet, tezamen met Lex Larsen (tenor) en Jan Duiveman (baè), ontleend aan „Dié Jahreszeiten", gesecondeerd door koor en piano (Joh. Kat), bevestigde de goede reputatie, die deze „Stem" zich ver worven heeft. Dynamische zang van de eerste orde; het fortissimo wordt (zoals in „Morgenrood") echter wat geforceerd. Het Mannenkoor „IJmuiden", dirigent Jan Beider, maakte van Palestrina's „Ho- die Christus" een sonoor loflied. Men be schikt over goed klinkend materiaal (in het bijzonder de eerste tenoren) dat als een gesloten eenheid reageert. „Scheepspraet" ontlokte welverdiende bijval. Het solo-kwartet „Orpheus" uit Haarlem, onder leiding van Nico de Swager, kwam met een tweetal zeer nadrukkelijk gezon gen Nederlandse liedjes; larmoyant en in de Duitse stijl van 1900. „Orpheus" moet zich grondig herzien. Gemend koor „Zanglust" uit Wormer veer was weer een uitblinker. Ik had van dirigent Jan Mienes trouwens niet anders verwacht. Voornaam van klank, met alle stemmen zorgvuldig afgewogen en een tot in de finesses bestudeerde nuance-scala was deze heldere koorzang een streling voor het oor met zijn glansrijke effecten: Franken's „Veni Creator" en de kerkscène uit de „Cavalleria". „Vox Humana", de jubilerende vereni ging, repliceerde met een geestdriftig ge zongen Bruidskoor uit „Lohengrin" en het Matrozenkoor uit „De vliegende Hollan der". Gemengd köor „Da Pacem", eveneens uit Santpoort, maakte met zijn vrouwen stemmen een betere indruk dan met zijn mannenkoor. Vredeshymne slaagde beter dan het lied van Palestrina en dirigent Spook legde met zijn volgzaam ensemble eer in. De koorklank zal nog beter worden als de mannenstemmen homogener en strakker klinken. Er staan goede sopranen en alten. Spaarndam's Gemengd Koor volgde met twee liederen, die binnen het bereik van het ensemble bleven, dat fris klinkende sopraantjes bezit, maar dat niet stabiel was. Dirigent G. P. Boogaard dankte het succes van dit optreden aan het muzikale en klankrijke zingen van alten en sopra nen, dat met „Salve Regina" een goede beurt maakte. Gemengd koor „Concordia" uit Westzaan, dirigent Jac. Kaart, was een verrassing. Trefzeker en verfijnd van klank gaf het een muzikale uitvoering van de „Ode aan het Licht" van Wierts. Bruckner's zwaar „Responsoriaal Virga Jesse" was eveneens voortreffelijk; een prachtig, evenwichtig koor. Het beste van deze middag Mannenkoor „Proza en Poëzie", dirigent Jan Booda, was de hekkensluiter. Een fors gezongen „Hodie Christus" en een rap, maar beheerst Boerenfeest van Sem. Dres den besloten dit vocale tournooi. Terecht kreeg dit koor een extra applausje van de vele liefhebbers van mannenzang. A. J. VAN DER WEIJDEN. Promotie van Stormvogels 3 is nog niet zeker Na vijf wedstrijden achter elkaar voor de promotie-competitie gewonnen te hebben, leed Stormvogels 3 gisteren tegen VVZ 2 zijn eerste nederlaag. En toch heeft ook in deze ontmoeting de overwinning weer voor het grijpen gelegen, want op een gegeven ogenblik had de thuisclub dank zij Brink hof, de schotvaardige linksbuiten, een 3-0 voorsprong. Het had met hetzelfde gemak ook 5 of 60 kunnen zijn, want Van der Steen en De Boer kregen met alleen de doelman voor zich zulke pracht kansen, dat het onbegrijpelijk was, dat de spelers er geen gebruik van maakten. Dat Stormvogels zoveel kansen kreeg, kwam niet zozeer door eigen supérieur spel, als wel door het feit, dat dè Zaanse ach terhoede als gevolg van het openstellen van de buitenspelval grote gaten vertoonde. Wel bereikte men er mee, dat de voorhoede van Stormvogels herhaaldelijk buitenspel stond, maar in de gevallen, waarin van buitenspel geen sprake was, dreigde steeds weer gevaar voor de V.V.Z.ers. VVZ doelpuntte voor de rust slechts eenmaal, namelijk uit een strafschop. En voorts voorkwam doelman Venus eenmaal op fraaie wijze een zeker doelpunt. Rust 3-1- Na de hervatting viel WZ fanatiek aan. De rechtervleugel, waarvan 't spel ook voor de rust was opgevallen, brak keer op keer gevaarlijk door en het duurde niet lang of Venus werd gepasseerd (3-2). Het begon nu geducht te spannen. De verdediging van WZ vormde een beter geheel dan voor de rust en vooral Brinkhof werd nu heel wat beter bewaakt De ach terhoede van Stormvogels daarentegen liet nogal eens een steek vallen en de rechts binnen maakte hiervan op fraaie w(jze ge bruik (3-3). Het vierde Zaanse doelpunt kwam op vrijwel dezelfde wijze tot stand, doch thans scoorde de rechtsbuiten, zodat VVZ met 4-3 won. De stand is thans: gesp. gew. geL verl. pnt. In de afgelopen week zijn negen ha venarbeiders, die de leeftijd van 68 jaar en ouder hebben bereikt met pensioen ge gaan. Het zijn allen mannen die 50 jaar en meer rondom de IJmuider vissershaven hun werk hebben verricht. De vaste kern van havenarbeidei-s verbonden aan de vis- losregeling is na deze afvloeiing nog 196 man sterk. Bevredigend. De prijzen, welke de hele vorige week golden, bleven Zaterdag on gewijzigd: alle soorten vis bleven dus duur. De „Claesje" die de Zaterdag had uitge kozen om te markten trof het daardoor goed en maakte voor een zes-daagse reis niet minder dan f 11.800,De Eendracht (Kw. 168) maakte in 9 dagen f4660, Vandaag losten voor de vroege beurt vijf loggers en twee trawlers met een geza menlijke vangst van 2100 kisten. Voor de late beurt lossen 15 loggers met 1245 man den en 13 kotters met 810 manden. Boven dien werden nog verwacht: de Flamingo met ruim 500 kisten, de Sch. 36 met 230 k. en de Thorina met 500 kisten haring en makreel. Excelsior heeft hake. De motortrawler Katwijk 76 „Excelsior", schipper C. Plug, die vandaag vroeg loste heeft een totale vangst van 500 manden, met niet minder dan 250 kisten hake en bij. Weer naar zee. De volgende schepen gingen weer naar zee: de Dirkje, de Bloe- mendaal, de Batavia, Eveline. Van de ha- ringloggers vertrokken de Katwijk 29, Katwijk 38 en Katwijk 97. Noordwaarts. De Noor V.A. 1 N ging Zaterdag weer naar Noorwegen. Naar Amsterdam. De Simon de Dan ser is Zaterdag naar Amsterdam gegaan voor dokking en reparatie. Binnengekomen harlngloggers. Bin nen kwamen de haringloggers: Kw 42 met 35 kantjes van 7 schepen, Katwijk 16 met 236 kantjes van 6 schepen en Katwijk 167 en 20. Werk voor de rokers. In het handels verdrag met Hongarije komt een post voor voor de export van bokking. Het verdrag loopt van 1 Juni 1950 tot 31 Mei 1951. Goede reclame. Zondagmiddag schijnt de kant vooral bij mooi weer een ideaal punt te zijn voor hen die een wandeling willen maken. Veel bekijks hebben dan vooral de loggers, vooral speciaal van dé vreemdelingen. Een van de haringschepen wilde deze honderden Zondag niet teleur stellen; de schipper riet aan de belang stellenden een „staartje" haring zo uit het vat uitdelen, wat begrijpelijkerwijs zeer in de smaak viel. GEEN VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Door zware atmosferische storingen, die elke radio-ontvangst op de Visserij golf on mogelijk maakten, zijn wij niet in staat de vangstberichten van de Katwijkse loggers te publiceren. De bijna 25-jarige Turnvereniging Santpoort heeft Zaterdagavond bewe zen dat zij niet voor een klein gerucht vervaard is. Met een uitstekende open bare uitvoering presenteerde zij zich in het Burgemeester Rijkenspark te Santpoort-Dorp aan een vrij talrijk publiek. Daarbij liet zij niet slechts behoorlijke verrichtingen op gymnas tisch gebied zien, maar ook een vlotte afwerking van hel programma, zonder enige hapering van belang. Voeg daar bij het prachtige weer en de vereiste straffe regie van T.V.S.' directeur H. Bruns en het valt te begrijpen dat het publiek zeer tevreden was. Deze eerste uitvoering, welke geheel met eigen leden is verricht, zal Zaterdagavond op dezelfde tijd en plaats worden gevolgd door een tweede, waaraan ook een dames- en een herenteam van Bato uit Haarlem en de twee keurcorpsen van de Kennemer Turnkring zullen deelnemen. Wij zullen niet alle twintig nummers van het programma bespreken, maar kunnen zeggen, dat men in elk ervan de ervaren leiding kon waarnemen, die normale ge zonde mensen en zelfs ouderen tot goede verrichtingen weet te brengen. Natuurrijk waren er enige uitblinkers, maar het ge- De nieuwe Velsense ziekenauto die Zaterdag in gebruik genomen ie. middelde peil is bepalend voor een gym nastiekvereniging. De zo belangrijke samenwerking in de diverse groepen is ook te danken aan de goede, zeer vlotte pianobegeleiding, die veel beter is dan wat men gewoonlijk te horen krijgt. De pianist viel vrijwel steeds goed in en concentreerde zijn aandacht niet steeds op zijn instrument, maar tevens op de stand van zaken op het térrein. Behalve het goede werk aan de toestel len, waarbij het opviel, hoe vlot de gym nasten hun kleine foutjes wisten te her stellen, vaak zonder dat de omstanders er iets van merkten, had het programma niet veel nieuwe aspecten. Alleen de oefeningen voor de kleuters en jonge kinderen waren bijzonder origineel yen goed aangepast aan de aard van kinderen op die leeftijd. Op één klein recalcitrantje na hebben de klein ste gymnasten in hun costuumpjes genoeg „hout gehakt" voor een hele venter, „vloe. ren gedweild" voor een kantoorgebouw en „voetballen opgeblazen" voor een compleet seizoen van de K.N.V.B. De volgende uitvoering zal de gelegen heid bieden, enige aandacht te wijden aan de technische prestaties van T.V.S., o.a, vergelijking met andere verenigingen in Kennemerland. Demonstratie voor huisvrouwen Donderdag 6 Juli komen de huisvrouwen van Velsen en IJmuilen in het Patronaat bijeen om van de heer B. de Vilder de voordelen van een wasmachine te horen bespreken. Onder meer zal worden gedemonstreerd met een wascentrifuge. Een filmvoorstelling, waarbij enige cul turele- zowel als vrolijke films worden vertoond, completeert het programma. Onderlinge wedstrijden H.O.S.C. De onderlinge competitie van de Hoog oven schaakclub loopt ten einde. In de eer ste groep zijn de degradatie-candidaten reeds bekend. Alleen voor de derde plaats onder aan de ranglijst is nog geen beslissing ge vallen, daar drie spelers er voor in aan merking kunnen komen. De uitslagen der wedstrijden luiden: Groep I: M. P. Suiker—W. Steeman 1—0. M. Soeteman—J. Zoontjes 01. W. Steeman —Th. Spijker afgebroken. A. de Bruin—J. Beentjes 14—Yi. H. de Bruin—W. Steenman afgebroken. Groep II: J. Groot—A. Slings Y1—/2. J. Groot—Ir. L. Derks 0—1. P. Zeilstra—A. Spijker afgebroken. Groep III: A. Mulder—C. Zon 0—1. H. van Laaren—C. Zoon 1—0. Stormvogels V. V. Z. 10 ADVERTENTIE Feestavond bij Stormvogels De kampioenen gehuldigd Ter gelegenheid van het feit, dat niet minder dan drie Stormvogels senioren elftallen, te wetqn het derde, vierde en zesde elftal het kampioenschap van hun afdeling hebben, behaald, en het vierde en zesde elftal al zeker van hun promotie waren, terwijl van het 3de elftal kon ge zegd worden, dat promotie meer dan waarschijnlijk was, was in de kleine zaal van „Thalia" een feestelijke bijeenkomst belegd, waarvoor veel belangstelling be stond Het hoogtepunt van de avond was na tuurrijk de huldiging van de spelers van deze ploegen. Dit geschiedde bij monde van de voorzitter der vereniging, de heer G. J. Bremerkamp. Hij gewaagde aller eerst van het voor de hand liggende feit, dat er, behalve de vreugde over het be halen van het kampioenschap door drie seniorenelftallen, een zekere teleurstelling is over het feit, dat het eerste elftal het dit jaar niet zo ver heeft kunnen brengen. Spreker hoopte echter, dat het goede voorbeeld van drie lagere elftallen voor het hoofd-elftal in het komende seizoen een stimulans zou zijn. Zich meer direct tot de betrokken elf tallen richtend, wees de heer Bremer kamp op het saamhorigheidsgevoel, dat de kampioenselftallen kenmerkte, het doorzettingsvermogen, hetwelk zij ge toond hadden en hun productiviteit en dat nog wel in een periode, waarin men over schotloosheid der voorhoeden klaagt. Maakte de voorhoede van het zesde elftal niet 112 doelpunten? Als herinnering bood spreker alle spe lers een ballpoint-pen met inscriptie aan, waarvoor de aanvoerders namens hun medespelers hartelijk dank zegden. Het verdere deel van de avond werd in feestelijke stemming doorgebracht. De Gujoma's zongen met gitaar-begeleiding aardige liedjes en ook de Heri's gaven een aantal amusante nummers ten beste. Dan was er nog een aantrekkelijke verloting en, tenslotte, een kleine band onder lei ding van Dolf Brouwer zorgde voor de nodige dansmuziek. MODESHOW IN DE HUISHOUDSCHOOL Op Donderdag 6 Juli des avonds 8 uur wordt in de Velsense Huishoudschool een ouderavond belegd ter gelegenheid van het, „afzwaaien" van de afgestudeerden. De meisjes zuilen voor de belangstellenden van zelf-vervaardigde kledingstukken een „mo deshow" houden. Verder vindt een tentoonstelling plaats op Woensdag 5 Juli van 15 tot 17 uur en van 19-21 uur van het werk der leerlingen. Ook Donderdag 6 Juli bestaat gelegenheid tot bezoek van 10 tot 12 en van 15 tot 17 uur. D.C.IJ.—HUIS SEN Op Zondag 9 Juli krijgt het eerste tiental van D.C.IJ. bezoek van de damclub Huis- sen (b;> Arnhem). Tegelijkertijd zal een wedstrijd van de junioren worden gespeeld. Aan bord één van Hpissen zit de bekende speler v. Aalten, die voor 1951 in de finale om het damkampioenschap kan uitkomen. De wedstrijd wordt in hótel Kennemerhof gespeeld. Een zonnige Zondag in IJmuiden In de blakei-ende zon aan het strand heb ben gisteren honderden getracht de stads kleur te doen vervangen door een „echte buitenkleur". Gezien de bruin-rode ruggen en benen is dat velen aardig gelukt. Toch zijn het niet louter genoegens die men aan het IJmuider strand smaakt. De onder een laag zand vaak verborgen glas- scherven, het hout met sprinters, de scher pe kanten van schelpen kunnen het een mens lastig maken. Tot hun geluk is er dan de Rode Kruis post aan de voet van de duinen, waar de kleine ongemakken, dank zij de menslie vendheid van .vrijwilligers spoedig worden verholpen. Gisteren hebben de helpers er zestien patiënten bijgestaan. Maar ook in het na tuurbad Velserend kwamen kleine onge vallen voor. Hier werd 17 maal ingegrepen. De vlet van de IJ.R.B., die gestadig pa trouilleerde om al te koene zwemmers bij te staan, heeft geen daadwerkelijke hulp behoeven te verlenen. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zaterdag 1 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Herselia van Antwerpen. Seaham van Goole. Wota van Calais. Gene ral H. Taylor van Indonesië. Badzo van Hull. Thenston van Newcastle. Garnet _Hu- lings van Malmö. Evertsen van Malmö. Niobe van Rotterdam. Vaderland van Grange mouth. Sea Silver van Chattam. Vertrokken zfln: Oswin naar Londen. Bo- relli naar Delfzijl. Vienti naar Newcastle. Grebbestroom naar Leith. Bryth naar Goole. Aktinia naar Caen. Katwijk naar Rotterdam. Patria naar Rotterdam. Tubo naar Gothen burg. Dagni naar Gothenburg. Clintoma naar Londen. Liberie naar Bremen. Bosworth naar Londen. Seaham naar Harlingen. Jaga naar Rostock. Delfinus naar Bergen. Pool Fisher naar Rotterdam. Sambre naar Parijs. Eem- stroom naar Londen. Hirondelle naar Lon den. Spaarnestroom naar Hull. Jans naar Londen. Hos naar Hamburg. Amstelstroom naar Londen. Zondag 2 Juli kwamen binnen: Ardea van Hamburg. IJstroom van Fawey. Rose Marie van Port Talbot. Aconcagua van Antwerpen. Rijnstroom van Londen. Elmina van Ham burg. Helen Fairplay van Goole. Surte van Londen, Deo Duce van Kopenhagen. Diana V van Nieuwpoort. Werna van Stockholm, Frisian Coast van Newcastle. Falcon van Londen. Berkelstroom van Hull. Algeiba van Swansea. Vertrokken zijn: Jogersfontein naar Ant werpen. Hera naar Curacao. General H. Taylor naar Bremerhafen. Mr. Linthorst Homan naar Gent. Eemland naar Sint Vin cent. MARKTBERICHTEN 1 Juli 1950 Besommingen Kw. 124 3825. Kw 65 3420. Kw. 368 4660. HD 2930. HD 87 4070. HD 125 1395. TX 33 1610. Prijzen Heilbot 1.65—1.10; gr. tong 2.80—2.50; gr. m. tong 2.45—2.05; kl. m. tong 1.91 1.68; kl. tong I 1.23—1.10. kl. tong II 0.90 0.64; tarbot I 1.381.00 per kg. Tarbot II 41.50—38; tarbot III 32—30; tarbot IV 24.50—22; tongschar 37—33; gr. schol 4642; gr. m. schol 4940; kl. m: schol 4839; kl. schol I J" 32—20; kl. schol II 18.50—7.50; schar 10.50—9; bot 85; makreel 23—17; gr. schelvis 3125; gr. m. schelvis 3329.50; kl. m. schelvis 32.50—33; kl. schelvis I 26—20; kl. schelvis II 21.50—14.50; wijting 13— 8.20; gr. gul 30-21; m. gul 22.50—18.50; kl. gul f 2114.50; kl. haai 18; poontjes 8.50—8; muilen 12.50—9 per 50 kg. Gr. kabeljauw 108—63; gr. wolf 71.— per 121 kg. Aanvoer 190 kisten tong en tarbot; 20 kisten tong schar en schartong; 880 kisten schol; 30 kis ten schar; 20 kisten bot; 510 kisten makreel; 190 kisten schelvis; 325 kisten wijting; 120 kisten kabeljauw en gul; 50 kisten muilen; 5 kisten wolf; 30 kisten poon; 20 kisten di versen; totaal 2390 kisten.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3