J. ZONNEVELD Beverwijk en Omstreken) Perée Spectaculaire zeilwedstrijd van IJmuiden naar Den Helder nen- - DRY CLEANING DEMONSTRATIE I Zaterdag 8 Juli 1950 RUIM ZES UUR OP DE BAAN Festijn op de Noordzee en de rede van Den Helder Het is Vrijdagmorgen half vijf. De triestheid van een grauwe ochtend hangt lood zwaar hoven de IJmuiden- se haringhaven. Naast de verweerde vissersboten, die dik onder het roest werkloos op hun slopingsuur liggen te wachten, varen ranke zeilscheepjes af en aan en zij geven de bedomptheid van de omgeving een ongekende be drijvigheid. Handig manoeuvreren de zeilers langs de trawler- en logger- karkassen naar de uitgang van de haven en zetten koers naar de al enigszins getemde Noordzee waar witte schuimkopjes rusteloos voort rollen. Twee Belgen, die de nacht door met ruim tweehonderd vierkante meter zeil tegen een straffe wind hebben gevochten, ziin er blij mee. Alleen die regendreiging. Het doel van de reis is Den Helder, waar van daag en morgen nationale zeilwed strijden zullen worden gehouden. Als inzet van dit zeilfestiin, dat uitgaat van de Koninklijke Marine Jachtclub, heeft de Nederlandse Vereniging van kustzeilers een „aanbrengrace" tussen IJmuiden en Den Helder geoi-ganiseerd, om de reis naar de startplaats wat attrac tief te maken. Scheepjes van allerlei type hebben voor deze voorwedstrijd inge schreven en 's morgens om vijf uur zijn alle 24 deelnemers al de pieren uit op weg naar de startplaats, vijf mijl buiten de kust. Hi\ Ms. „Orkaan", een kleine sleepboot van de Marine, fungeert als startschip en houdt tegelijk een oogje in al het zeil. En als de laatste voorberei dingen zijn getroffen, de zeilers positie hebben gekozen en het tien- en vijfmi nuten-sein door de grijze morgen heeft geklonken, kan de strijd beginnen. De leek, voor wie zaken als fok, bazaan en papegaai nauwelijks iets betekenen, prijst zich in stilte gelukkig hoog en droog op de brug van de „Orkaan" te staan, genietend van een spectaculair schouw spel: witte wiegende stippen in een wa zige verte. De sleper doppert kalm achter al die nevelige plekjes, die geleidelijk verder uit elkaar komen te liggen aan. Tegenwind en stroom spelen vooral de kleinere vaar tuigen danig parten en het duurt dan ook niet lang of er komen hiaten in het zei lerscordon. De H. 43 „Uilenspiegel" schijnt het wel het moeilijkste te hebben en als ze dan tot overmaat van ramp nog in het kielzog van een Amerikaanse hout boot terecht komt, praait de „Orkaan"- gezagvoerder de schipper: „Wil je een lijntje of kun je het klaren?" „Het komt wel weer terecht, we hebben een beetje verkeerd gegokt", komt het van de andere kant. De kapitein grijnslacht: „Dat deed Tijl ook wel eens...." Zo gaat het langzaam op de plaats van bestemming aan. De laatste loodjes blij ken al weer het zwaarst te wegen: de hoek bij Den Helder kost heel wat hoofd brekens en zeilvaardigheid, maar ten slotte komt iedereen toch behouden bin- Ruim zes uur gedobberd Van de R.O.R.C.-vaartuigen, eerste klasse, kwam als eerste de „Kortenaer" (J. P. van Eesteren) binnen met een tijd van 6.19.17 uur en een berekende tijd van 4.36.19 uur. Tweede werd „Fortuyn" II (luitenant ter zee J. Wilhelm, 6.18.38 en berekende tijd van 4.41.15; en derde „Tromp" II (A. E. Dudok van Heel) 6.13.10 4.48.56 uur. De uitslagen van de tweede klasse lui den: „Trial" (E. G. v. d. Stadt) 6.39.35 Meer haring op komst De loggers van de Nederlandse haringvloot hebben in de afgelopen nacht bijzonder hoge vangsten aan dek gehaald. De schepen vissen thans verder uit elkaar dan vroeger en dit systeem schijnt resultaat te hebben: de gemiddelde vangst bedroeg vannacht 42 kantjes. MARKTBERICHTEN 7 Juli 1950 Prijzen Heilbot 1,94—1,70; gr. tong 3,05; gr.m. tong 2,70—2,50: kl.m. tong 2,50—2,30; kl. tong I 1,561.32; kl. tong II 1,08—0,88; tarbot I I.24—1.10, per kg, Tarbot IV 37; tongschar 48; gr. schol 52.50 —48,50; gr.m. schol 52—49; kl.m. schol 47; kl schol I 41—40; kl. schol II 25—9; schar 20.50—12: bot 8.50—7,10; v. haring 33—29,50; makreel 33.50; kl.m. schelvis 44: kl. schelvis I 38; kl schelvis II 23—19,50: wijting 15,50 II,50: gr. gul 36—32: midd. gul 30—26; kl. gul 23—20.50: ham 51 per 50 kg. Gr. kabeljauw 87—82: gr. koolvis zw. 4543; gr. leng 84, per 125 kg. Aanvoer 30 kisten tong en tarbot, 2 kisten tongschar en schartong. 310 kisten schol, 10 kisten schar 10 kisten bot, 180 kisten haring. 1 kist ma kreel, 25 kisten schelvis, 60 kisten wijting. 25 kisten kabeljauw en gul. 4 kisten leng. 10 kisten koolvis. 10 kisten diversen. Totaal 677 kisten. Besommingen IJM 20 Polderman f 6500. IJM 5 f2200; UK 44 f1178; UK 57 f 1149; UK 126 f208; HD 89 f827. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN Binnengekomen 7 Juli: IJM 34 Allan Water, VEM, met vis, ver trokken 27 Juni. Naar Zee 7 Juli: SCH 91 Abraham. ADVERTENTIE DAMES. EN HERENKLEERMAKERO KANAALSTRAAT TELEFOON 4170 is van 2231 Juli wegens vacantie GESLOTEN Agenda voor Velsen ZATERDAG 8 JULI. Thalia. 7 en 9.15 uur: „Bastogne". Rex. 8 uur: „Verbannen". ZONDAG 9 JULI. Thalia. 3 uur: „Hoe langer hoe gekker"; 7 en 9.15 uur: „Bastogne". Rex. 3 en 8 uur: „Verbannen". MAANDAG 10 JULI Theaters: 8 uur: zelfde programma. Raadhuis. 1012 uur: Spreekuur Burge meester. 4.12.42 uur; „Tulla" (S. de Wit) 6.34.01 4.22.13 uur en „Femmy" (mr. A. J. T. Conijn) 7.32.49 4.22.54. Klasse drie: „Bel'tex" II 7.35.31 4.38.06 uur; „Uilen spiegel 8.28.59 4.50.38 uur en „Omme- lander" 8.48.33 5.19.03 uur. De bere kende tijd geeft hierbij de doorslag. Vanmorgen om 7 uur is in Den Helder gestart voor de Haaksrace en Zondagmor gen zullen eveneens wedstrijden gehouden worden. Aan deze races wordt deelgeno men door 11 R.O.R.C jachten klasse A, 20 R.O.R.C. jachten klasse B, 24 model sloepen B van de Koninklijke Marine. 9 koopvaardijsloepen. 7 niet gemeten kajuit- jachten, 8 draken jachten en 5 valkjach- ten. Het zeilfeest wordt Zondagmiddag om twee uur besloten met de grote wegloop race van Den Helder naar Hoek van Holland. ADVERTENTIE Overgangsexamens H.B.S. Het is een ontegenzeggelijk feit, dat bij de overgang van de leerlingen de ouders dikwijls nog meer in spanning zitten dan de leerlingen zelf. Wat een blijdschap èn voor de ouders èn voor. de jongelui, wanneer het resultaat gunstig is. Zeer zeker zult U, Ouders, Uw jongen of meisje willen belonen. Een doeltreffend geschenk daartoe is de Wereldatlas van Bos die sedert kort en thans zonder bon a f 12.50 voorradig is in de bekende Boek handel S. van Dorp, Kennemerplein 32 te IJmuiden, tel. 4002. ADVERTENTIE voldoet een ieder. OLD CLOTHES NEW Chem. reiniging KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 48 Santpoort „Santpoort" verschaakt een punt Het. vermoeden dart de strijd van de schaak club „Santpoort" tegen „De Pion" in Castri- cum zwaar zou worden, is bewaarheid. „Santpoort" was enigszins verzwakt door dat enkele goede krachten verstek lieten gaan en „De Pion" heeft, uitstekend partij gegeven. Het resultaat was een 614614 ge lijk spel. H.O.S.C. heeft alle vier wedstrijden gewonnen, zodat „Santpoort" nu een punt achter staat. In feite verandert het resultaat tegen „De Pion" niets aan het feit dat „Sant poort" nu 'van H.O.S.C. winnen moet om kampioen van Mid-Kennemerland te worden Alleen heeft H.O.S.C. aan een gelijk spei genoeg om kampioen te ziin. Deze wedstrijd wordt Dinsdag 11 Juli in het Badhuis aan de Wüstelaan gespeeld. De persoonlijke uitslagen waren: „De Pion"„Santpoort": BennesW. Schuurman 01 Wern. Uhl—Pels 0—1 J. BosBrugman10 De SmalenNas 01 Walt. Uhl—Elfferich1—0 BouwenBilder0—1 Ravenzwaay—Pardoen14-14 Van HeeckVosman 10 TiemstraHaanapp'el 10 Dr. de JonghHoman 10 KeetbaasOosterling 0-r-l ZwartVan Zeggeren01 MenkeVan Dongen 10 Ladderwedstrijden: De GrootPels 0—1. PelsDe Groot 10, WennisLeysma 0—1, LeysmaWennis 01. GESLAAGDEN De Adolf van Nassauschool te Santpoort had dit jaar zeventien candidates voor de Middelbare school. Zestien van hen legden met goed gevolg het toelatingsexamen af en wel: Voor de R.H.B.S. te Velsen: Fred. Blanke- steyn. Engel de Boer, Piet Dekker. Frie- drich Götte, Gerrit van Kooten, Tom Kruis man. Jac. Otto, Laurens Veen, Rob de Vries en Rudi van Vliet. Voor het Gymnasium te Velsen: Jan Wil lem Enschedé. Voor het Gymnasium te Haarlem: Lidy Zijlman. Voor het Lorentz Lyceum te Haarlem: Vera Badings en Lidy Zijlman. Voor het Kennemer Lyceum te Bloemen- daal: Harry Gerbracht en Gerrit Schipper. Voor de Meisjes H.B.S. te Haarlem: Ditteke Wessels. STUDENTEN VERSLOEGEN WINKELIERS Donderdagavond heeft een voetbalwed strijd plaats gehad tussen het winkeliers elftal „De Santhaes" en het team van de missie uit Driehuis. Hoewel het er bij de aanvang op leek, dat de zege voor de hazen was weggelegd, keerden na de rust de kansen. De rust ging met 3—0 voor de winkeliers in, maar na de thee kwamen de studenten los. Aangemoedigd door hun supporters ondernamen zij felle aanvallen op het doel van de Santhaesen en de studenten wisten de winkeliers volkomen te overrompelen, zodat zij hun een verpletterende nederlaag bezorgden. Het eindresultaat was 73 voor de Driehuizers. Velsen-Noord Tentoonstelling van tekeningen in de ir. Krijgerschool Enkele maanden geleden werd tijdens een ouderavond van de openbare Ir. L. P. Krijgerschool het besluit genomen een tekenwedstrijd voor de leerlingen uit te schrijven. Zij konden zich in de schooltijd en tijdens het tekenuur op de werkstukken toeleggen. De kinderen kregen voor deze wedstrijd een verplichte tekening en een naar vrije keuze op. Voor de leerlingen van de eerste klas werd een gedrukte tekening beschikbaar gesteld die zij moesten kleuren. Van dit fekenwerk wordt nu Donderdag middag om vier uur in de school een ten toonstelling gehouden. Korfballers naar Schermerhorn De korfbalvereniging „Watervliet" heeft haar medewerking toegezégd aan de zuster vereniging SKV (Schermerhorn) om bij de propagering van de korfbalsport in deze omgeving de helpende hand te bieden. S.K.V. organiseert Zondag namelijk serie- wedstrijd en „Watervliet" gaat daar met het tweede en derde twaalftal naar toe. Naar het zich laat aanzien worden de groen-gelen in een zware afdeling inge deeld. Op 23 of 30 Juli komt „Die Haghe" voor een tweekamp naar „Watervliet" met twee senioren-twaalftallen, een adspiranten- en een juniorenploeg. „Butterfly" danst in de pastorietuin Uitgaande van de R.K. Volksdansgroep „Butterfly" wordt Zondagavond in de tuin van de R.K. pastorie aan de Wijker- straatweg een tuinfeest gehouden .met een programma van volksdansen. Aan dit feest vex-lenen medewerking de R.K. Harmonie St. Caecilia, directeur de heer J. Laarveld, het R.K. Gemengd koor „Onder Ons" onder leiding van de heer Lou Tervoort en voorts is er afwisseling met toneel, onder leiding van de heer B Jansen. Dit feest in de geïllumineerde tuin is voor volwassenen gratis toegankelijk. TONEELAVOND VOOR HERWONNEN LEVENSKRACHT Het bestuur van de afdeling Velsen- Noord der R.K. Vereniging tot bestrijding der tbc „Herwonnen Levenskracht" heeft de R.K. Toneelvereniging „Getosa" uit Santpoort bereid gevonden een toneel avond te verzoi-gen. Deze wordt gehouden op Vrijdag 14 Juli in gebouw „Concordia" waar het toneel spel „Maria Goretti", bewerkt naar het filmscenario van Augusto Genina gegeven wordt. NOG MEER HOUT Voor de papiei-fabriek Van Gelder Zonen kwam Donderdagavond binnen het Finse s.s. „Airisto", dat van de Finse haven Brahesund een lading van bijna 830 vadem aanvoerde. Het schip nam tijdelijk ligplaats aan de Kanaaldijk. R.K. KINDER-VACANTIEUITZENDING De afdeling Velsen-Noord van de R.K. Bond voor het Gezin heeft, nu de school- vacanties voor de deur staan, weer een va- cantieschool naar Wijk aan Zee op haar programma. De uitzending van de kinderen geschiedt voor de eerste maal van 17 tot en met 21 Juli en vervolgens elke volgende week, behalve de Zaterdagen en Zondagen tot en met 11 Augustus. 's Morgens om kwart voor negen ver trekken de autobussen van het Sti-ating- plantsoen hoek Koningsweg, waar zij des middags om kwart over vier terugkeren. De kinderen nemen dagelijks hun boter hammen mee. De organisatie zorgt voor melk. De omvangrijke werkzaamheden aan de haven- en industrieterreinen in Devwter vorderen gestadig. De foto geeft een duidelijk beeld van de situatie. Rechts de in aanbouw zijnde sluis, die een lengte zal krijgen van 105 meter en 12 meter breed zal worden. Door deze sluis zal de nieuwe haven van de IJsel uit toegankelijk worden voor schepen van 2000 ton. (Luchtopname ANP-foto) Slechte week op de groentemarkt Bij een vrij grote aanvoer is het met de afzet op de Beverwijkse groentenmarkt deze week slecht gesteld geweest. Enkele schaarse artikelen brachten be hoorlijke pi'ijzen op en hiertoe behoorden onder andere de doperwten waarvoor 37 58 cent per kilo werd besteed. Sperciebo- nen van onder het glas brachten 8098 cent per kilo op. Sla daarentegen bleef onver koopbaar en kwam bij uitzondering tot 4 cent per krop. Bospeen kwam niet hoger dan 14 ceijt per bos en er draaide ook nog vrijwat van door. Bloemkool was daarentegen vrij goed te verkopen; hiervoor werd van 1845 cent per stuk betaald. Tuinbonen komen niet veel hoger dan 12 cent per kilo. Tomaten zijn er nog weinig: de goede kwaliteit bracht het tot 90 cent per kilo. Fi-ambozen kwamen tot 48 cent per doosje; klapbessen, waarvan de eerste sloffen werden aange- voei-d, gingen tot 2,per slof. Steeds meer gladiolen De bloemenveiling heeft geen al te grote aanvoeren te verwerken. Dit is maar goed ook, want tot nu toe kon alles behoorlijk geplaatst worden. De gladiolen komen nu in verscheidene soorten en grotere partijen; er blijft een vlotte handel in, met prijzen van 0,30 1,10 per bos. De Eremures ziet men wei nig en hiervoor werd nog 25 cent per stuk betaald. Alstroemeria begint al weer op te raken, de prijs varieert van 715 cent per bos; lelies komen er in kleine partijtjes, vooral de witte zijn goed te verkopen. Bij de snijbloemen ziet men onder andere segetum, gullardia, statice, anjers, margrie ten en anderen. De prijzen varieerden van 1042 cent per bosje. Er zijn weinig notplanten; onder andere werden de eerste Ster van Bethlehems aan geboden. ADVERTENTIE met de HOOVER electr. wasmachine Maandag 10 Juli a.s. vanaf 2 uur tn.m. bij: Kennemerlaan 19 - IJmuiden - Telef. 5271 Speeltuin-centrale vraagt financiële bijstand De plaatselijke vereniging Speeltuin Centrale in Beverwijk heeft met de aan leg van vier goed uitgeruste speeltuinen voor de jeugd belangrijk werk verricht. Zij heeft daarenboven de beschikking over een gebouwtje, staande aan de Kerkstraat, waarin gedurende de wintermaanden club werk wordt verricht. De betekenis van dit werk voor de jeugd, die daarin betrokken wordt, behoeft niet nader te worden toegelicht. Óp een verant woorde wijze worden bezigheid en ontspan ning gegeven. Baldadigheid en andere minder gewenste uitingen van levenslust worden daarmede tegengegaan. De waarde van dit werk vond gedurende de laatste jaren ei-kenning doordat een post voor subsidiëring op de begroting werd uitge trokken. Teneinde de financiering van haar werk te kunnen consolideren heeft de vereni ging een geldlening a 8.000 nodig, waar op jaarlijks, te beginnen met 1951, 1.000, kan worden afgelost. Burgemeester en Wethouders zijn van mening, dat het verantwoord is dit bedrag van gemeentewege renteloos en overigens onder door hen vast te stellen voorwaar den, te verstrekken. JEUGDDIENST In de Grote Kerk te Beverwijk zal Zon dagavond een jeugddienst worden gehou den. Voorganger is ds. H. Aalbers uit Am sterdam. Agenda voor Beverwijk ZATERDAG 8 JULI Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Het Haviksnest. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Bastogne. W. B. Theater, 8 uur: De geheime dienst in donker Afrika. ZONDAG 9 JULI Kennemer Theater, 2.30 uur: Cayenne. 4.30, 7 en 9.15 uur: Het Haviksnest. Luxor Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: Bastogne. W. B. Theater, 2.30 uur: 'n Schelmenstreek. 4.30 en 8 uur: De geheime dienst in donker Afrika. MAANDAG 10 JULI Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Het Haviksnest. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Bastogne. W. B. Theater, 8 uur: De geheime dienst in donker Afrika. Aardbeien voor export waren duur Aanvoer neemt af Vrijdag was de vraag naar goede kwali teit aardbeien groot; de exporteurs betaal den tot 3,60 per slof. Er zijn weinig goede aardbeien meer, door de regen zijn de vruchten zacht ge worden en rotten nu gauw. Aardbeien zonder dop brachten van 1,602 per slof op. De aanvoeren nemen snel af; er waren gisteren ongeveer 20.000 sloffen aan de markt. OPENBARE VERGADERING C.P.N. In het gebouwtje van „Nieuw Leven" belegt de afdeling Beverwijk van de C.P.N. Maandagavond een openbare vergadering. De heer Jan Haken, lid van de Tweede Kamer zal dan spreken over „De waarheid over Korea". VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 7 op 8 Juli 1950 KW 23 met 15 k.; KW 5 met 60 k. nog 20 netten halen; KW 2 met 32 k.; KW 47 met 50 k.; KW 144 met 60 k. nog 40 netten halen; KW 83 met 100 k.; KW 67 met 27 k.; KW 38 met 50 k. nog 40 netten halen; KW 49 met 40 k.; KW 39 met 50 k.; KW 29 met 50 k.; KW 32 met 80 k.; KW 33 met 45 k.; KW 85 met 40 k.; KW 43 met 1 k.; KW 42 met 60 k. uit de halve vleet; KW 173 met 43 k. nog 8 netten halen; KW 23 met 60 k.; KW 50 met 2 k.; KW 170 met 60 k.: KW 127 met 80 k.; KW 175 met 70 k.; KW 167 met 5 k.; IJM 75 met 12 k. SCH 353 met 70 k. uit halve vleet. Wijk aan Zee I.E.V. tegen S.D.C. voor de beslissing In de promotie-degradatiecompetitie voor de vierde klasse K.N.V.B. kan morgenavond in Wijk aan Zee de beslissing vallen of I. E. V. zich in de K.N.V.B. zal handhaven of moet worden opgenomen in de H.V.B. Een derde mogelijkheid is dat bij een gelijk spel een beslissingswedsti'ijd ge speeld moet worden. I.E.V. heeft echter zelf de kans om in de strijd tegen S.D.C. uit Amsterdam op de beide punten beslag te leggen, waardoor dan de Noord-Velser blauw-roden vierde klasser zullen blijven, zij het op het nippertje. Er mag in deze wedstrijd niets worden gewaagd en daarom tracht men de opstel ling zo sterk mogelijk te maken. Men hoopt over de militair Zonneveld te kunnen beschikken temeer daar voor mid denvoor Prinsen reeds 'een invaller komt. I.E.V. verschijnt dan met: W. v. Tunen; J. v. d. Vlies en H. Zonneveld; Th. Koek, P. v. d. Berghe en S. Slotemaker; J. Schra- vemaker, A. Leering, H. Duin, W. Michel en B. Melis. Heemskerk Oudjes een dagje uit De jaarlijkse uitgaansdag van de Heems kerkse ouden van dagen is dit jaar vastge steld op 1 Augustus. Waar de oudjes naar toe gaan is nog niet bekend, want er is een prijsvraag voor de mooiste trip uitgeschre ven, waaraan zij zelf kunnen meedoen. Uit de ingestuurde plannen zal het beste pro gramma worden gekozen. Om de kosten van deze dag te bestrijden zal er na 9 Juli aanstaande een huis-aan- huis collecte worden gehouden. Heemskerkse flitsen De biljartvereniging „De Zon" speelde een wedstrijd tegen „Scheywijck" uit Be verwijk en won met 93. Zondag aanstaande zal er in Heems kerk na alle H. Missen een collecte worden gehouden. De baten komen ten goede van „De Zonnebloem". De Parochie bedevaart naar O. L. Vrouw ten Nood te Heiloo zal dit jaar wor den gehouden op 24 Augustus aanstaande. Heemskerkse handwerkers in touw voor de speeltuin Nu de raad der gemeente Heemskerk zijiT goedkeuring heeft gehecht aan het voorstel om te komen tot het oprichten van een speeltuin voor de Heemskerkse jeugd, heeft de speeltuinvei-eniging alle ambachtslieden verzocht hun vrije tijd nuttig te besteden door mede te helpen om nog vóór de zomervacantie de speeltuin gereed te krijgen. Tevens zal op 15 Juli aanstaande een collecte worden gehouden om de vele on kosten die de oprichting van een speeltuin met zich mede brengt, te dekken. GOUDEN HUWELIJKSFEEST Op Woensdag 2 Augustus is het 50 jaar geleden dat de echtelieden H. Houtwipper en A. Huisman uit Heemskei-k in het hu welijksbootje stapten. De bruidegom aan schouwde 74 jaar geleden te Wijk aan Zee en Duin het levenslicht en zijn bruid werd twee jaar later te Heemskerk geboren. Reeds 25 jaar hebben zij hun tuinders- bedrijf aan de Trekweg en nog dagelijks kan men de oude baas in de tuin tussen de groenten vinden. Drie kinderen en zeven kleinkinderen zullen het feest op 2 Augus tus helpen meevieren. Castricum De E.H.B.O. paraat bij de overweg De C.I.T.O., de Castricumse E.H.B.O.- vereniging, heeft een nieuwe hulppost ge vestigd en wel aan de Beverwijker straat weg 4. Reden tot stichting van deze post het toenemend aantal ongevallen op de overweg aldaar. VITESSE NAAR SITTARD Zondag trekt de Castricumse handbal kampioene van de Diocese Haarlem, het dameselftal van Vitesse, naar Sittard om daar A.V.S. te bekampen in de competitie van het landskampioenschap. Vitesse ver schijnt met het volgende elftal; Cl. Kuyl, d.; C. Beentjes en A. Sneekes, a.; N. de Rooy, B. Rijnders en C. Liefting, m.; C. Stet, G. Veldt, A. Glorie, A. Veldt en P. Stet, v. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. Boerlage van Uitgeest. Ger. Kerk, 10 uur en 5 uur: ds. A. G. Kornet, H. Avondmaal. Herv. Evang. Veren., 10 uur: ds. Reeser van 's-Gravenhage. ZONDAGSDIENSTEN Dr. van Nievelt, Mient 33, telef. 354. Zr. Ranzijn, Torenstraat 29, telef. 401. Wvo nmng KAMGAREN COSIUif5'" mei-k (Oxford a, Vict„„, S costuums vanaf Ol SPQRTCOLBERTS van 47.50 tot f ^9 te SPORTPANTALONSb s van 33.50 tot "Tl*,. OVERHEMDEN SQ van 12.50 tot f d te plusfourspakjes 5 (met 75 ct. stijging per maat). f I a „TINQ" SHIRTS 75 met ror.de hals in wit van 3.25 tot 1 i«el in alle maten f Heiaas kunnen wij noodwinkel niet alles onderbrengen Vraagt daarom een aiel,,!ln^ Gerard v, pPaa OOSTERDUINWEG - TELEFOON AANBESTEDING Donderdag werd in hotel Meyer flow van een woonhuis voor de heer v, Park aan de Erecleweg aanbK Ja s.e inschrijver was de fa. Castricum met 12.400. Hoori, 1 ïel'nW aade Ia' BUJS 'e «W&P lilÊi Er hadden tien aannemers inge=c'rr:- SCHEEPVAART Alblasserdijk, 6 te Antwerpen van Tam Alcyone, 6 pass. w. van Amsteldiep. 5 pass. Aden Arendsdijk. 6 van Recife n Ri0 - Atlantis (met burgers). 6 dwars Ifclw!?1 Aalsdijk, 6 te Boston. Alhena. 7 pass. VJissingen n. 4nhr»~ Amstelkerk, 7 v. Dakar I Ariadne, 6 v Tripoli n. PlraWo. Algorab. 6 140 m. O.NO. Alkaid, 6 125 m. N.W. Burüngs Alphera, 6 1150 m. Z O. Bermude Antonia (t), 6 v. Pladju n. Saieo Aal-dijk. 7 v. New Orleans n. Akitrumdijk, 7 400 m. O. New York Averdijk, 6 315 m.O, Bermuda. Ardea, 7 te R'dam n. Algiers. Atlas, 6 v. Catania n. Milazzo. Bennekom, 6, pass. Sombrero eiland Blitar, 6 pass. Algiers. Bali, 6 120 m. O. Malia, Baud, 5 v. Djakarta n. Singapore. Bloemfontein. 6 435 m. O.t.N. St Helena Bonaire, 6 775 m. O.NO. Barbados. Bontekoe, 6 v. Makassar n. Menado, Breda, 6 v. Bremen te Antweioen. Baarn, 7 v. San António n. Antofagasta Bacchus, 7 v. Puerto Cabello n. Trinidad. Boskoop, 7 n. Maracaibo. Caltex Pernis (t), 6 pass. Wight Celebes. 6 n. Banjuwangi. Cistula (t). 6 pass. Muscat. Cleodora (t), 6 pass. Sabang. Ceram, 7 te Genua Caltex, The Hague (tl, 6 175 m. Z.ZWOas; Caltex Utrecht (tl. 7 venv. Gibraltar. Camphuys, 7 verw. Djakarta v. Smgaoect Delft, 6 320 m. W.NW. Flores. Diemerdijk, 6 535 m. O. Kp. Race. Daje Boehmer. 6 v. Genua n. Napels. Draco, 6 te Bilbao n. Bordeaux. Ena (t). 4 350 m. Z.Z.O. Socotra. Erinna (t), 4 dwars Medan. Edam, 5 te Philadelphia. Esso Den Haag (t), 6 te Aruba v, Vafc Etrema (t). 7 te Curacao. Eemland, 6 90.m. N.W. Burlings. Eendracht, 6 pass. Bremerhaven. Elmina, 6 te Antwerpen v. Amsterdam. Esso Amsterdam (t), 6 140 m. N.t.W. Flores Garoet, 6 te Aden. Gooiland, 6 v. Las Palmas. Groote Beer, 6 te Port Said. Gyrolama (t), 6 v. Nordenhamn n. A'dam. Haarlem. 6 v. Hamburg n. Bremen, Hydra, 6 te San de Cuba v. St. Marc. Heelsum, 6 600 m. W. Ouessant. Heemskerk, 7 verw. Dar es Salaam. Ittersum, 6 110 m. W.NW. Bermuda. Iris, 6 v, Alicante n. Malaga. Joost v. d. Vondel, 6 pass. Karmo. Klipfontein, 6 pass. Kaap Verde. Karsik. 6 rede Cheribon v. Suez. Kota Agoeng, 6 nog te Makassar. Leuvekerk, 6 van Rastanura n. Aden- Lieve Vrouwekerk, 6 v. Basrah. Linge, 7 ten Noorden Borkum. Langkoeas. 6 150 m. O.t.N. Flores. Leerdam, 6 450 m. W. Scilly. Leersum. 7 verw. v. R'dam. Lindekerk, 7 verw. te Koeweit. Lissekerk. 7 verw. Port Said. Loppersum, 6 150 m. Z.Z.W. Ouessant Lucita (t). 6 v. Liverpool n. Heysham. Laagkerk, 6 v. Abadan n. Linga. Macuba (t), 6 te Melbourne. Malvïna (t), 6 v. Yokohama n. Mirt Merwede, 6 pass. Scilly. Myonia (t). 6 pass. Kaap St. Vincent Meerkerk, 7 te Hamburg. Meliskerk, 6 te Genua. Marisa. 6 v. Miri n. Pladju. Modjokerto, 7 verw. Aden. Murena. 7 verw. Singapore. Mijdrecht (t), 6 pass. Bornholm n. Stocwv» Mentor, 6 te R'dam n. A'dam. Nelly (met troepen), 5 p. Mentawle eil. Nestor, 6 pass. Scilly. Noordwijk, 6 pass. Scilly Nieuw Amsterdam, 7 te Southampton. Nesor, 6 Gibraltar gepass. Niobe. 7 Holtenau gepass. n, Helsmgiors. Ophir, 7 v. Belawan te Singapore, Olysseus. 6 V. Gibraltar n. Adam. Poelau Laut. 6 van Genua n. Port Saia. Prins Willem V. pass. 6 Scilly. Rijn. 6 v. Uleaborg n. Delfzijl. Rijnkerk, 6 pass. Keywest. Roelf. 6 v. Steetin n. A dam. Stad Breda, 7 te Mombasa van Bottere Sloterdijk, 7 te Halifax. Stad Alkmaar. 7 pass. Ouessant Stad Arnhem. 7 pass. Kp. Palos. Sumatra, 6 v. Amsterdam- Saparoe, 7 te Lome verw. Takoradi. Saroena (t), 5 te Pladju. Stanvac Benakat. 6 'e Jfn$°5n^ui»n Stanvac Talang Akar (t), 6 te 17- Belawan. Swartehondt. 6 te Gorontoalo. Schie, 7 te Gampa. Stentor, 6 te Alexandre n. Famagusta. Ternate, 7 te Koewait. n JaBa. Tjimenteng, 6 v. Djakarta-Bmta^ Tjisadane, 7 te Mauritius v. Singapore. Tamo, 7 verw. Montevideo.^ Tankhaven II (t), 6 Telokansong n. - TtbfT lfó m. ZW. dl. Palmas. Vivita, 6 te Antwerpen. VriiburEh. 5 v. Casablanca. Willemstad. 6 pass. Martinique. Woensdrecht (t), 6 pass. Gibiaitar. Waterman, pass. 6 Guaidafui. Waibelong, 7 te Singapore Waikelo. 6 v Makassar Waiwerong, 6 op rede Ampenan. Weltevreden. 7 verw. v. Aden. Zuiderkruis, 6 v. Djakarta n. yaARI Birmingham. 6 te Harlingem Blue Boy. 7 v. Boston te Maassiun Deni. 6 v. Bremen m Londen. De Ruyter. 6 v-Grangemouth. Duiveland. 6 v. Loith te Gr«ms« Elisa, 6 te Antwerpen. Emke, 6 v. Emden. Evertsen. 6 te Antwerpen. Houtman, 6 v. Kasko. Lacra, 6 v. Middlesbro n. Oise. 6 v. Rouaan n. Rdam. Okko Bosker. 6 v. Dockstad. Orion. 6 v. Oxelosund n. S ocka. Soanam. G v. Goole n. Rdain. Soemba, 6 v. Goole. Van Brakel. 6 v. St. Nazaire. Ven Gelder, 6 v. Hernosand. Viking, 6 v. Lulea n. Den Bo=cn. Volkerak, 6 v. Middlesbro Walenburgh, 6 te Boideaus. Hudson, 6 v. Bona te Las Tvne, met zuiger b pass. Las (e gydnej- Humber, met 2 hoppers en g v Br!sb3r.e Rode Zee, m. baggermolen en n. Melbourne. 0l Poolzee, 5 36' 24" N. 21 J7 Blankenburgh. met 2 vaart i J Noordzee, met bak en sieeyu 153' 18" O. Kelsingfors- SlEEPVAA"1

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 10