En kun je al koken? PARijse silhouetten Tijd van picnics! Eenvoudige goed, smaakvol en., redelijk goedkoop mé N, Het is een kunst Wet betreffende huishoudgeld 15000 mensen wachtten vergeefs op „la scène sur Ia Seine" 'off in 00% '„oaarwek™ geleden heb ik een briei gekregen ven een I heren der schepping. Hij beweerde ro ongeveer het vol- „„de: „Mevrouw Helen, dat •To ollemool welberg aardig „1 O schrijft en in vele op. richten behortigingswaardig - ik citeer het natuurlijk in alle gepaste bescheidenheid 1 Vaar ik zou toch wel eens willen weten of U al die scho- raadgevingen nu ook war. Wilk zelf in practijk brengt Ik acht dit een flauwe vraag, „aot er spreekt niet alleen „„„Houwen uit tegenover de waarheden, die mij zomam uit h„i overvulde hart vloeien, naai ook twijfel aan de goede bedoelingen, die ik koester tegenover mijne geliefden, die ik zo vaak in mijn overwegin- gen betrek. Maar ik kan de stoere vrager geruststellen. Ik kan hem zelfs bewijzen, dat ik niets anders d„e dan mijn opmerkingen aan de practijk des dagehjk- sen levens toetsen. Zo kan ik set de hand op mijn hart plechtig verklaren, dat mijn echtgenoot op ditzelfde ogen blik ergens in Nederland vacantie aan het vieren is, terwijl ik op mijn zwakke schouders het volle gewicht van de zorg voor mijn gezin en daarenboven mijn wekelijk- se taak in dit vrouwenhoekje voel rusten. Dn meen nu niet, dat ik het leuk vind. Want van het eer ste moment af heeft mijn oud ste spruit nadrukkelijk en bij herhaling geïnformeerd of Pappie wel erg voorzichtig zal zijn, terwijl de jongste, die de kunst van het spreken nog lang niet machtig is, als een repeteergeweer, dan eerbiedig en dan verlangend, het voor haar klaarblijkelijk magische woord „Pappiesdaar" uit stoot Jan voel je je zelf als een draagster van alle gezag in huis wel wat opgelaten over zoveel miskenning- ik wil maar zeggen, dat de vragensteller beslist te wan trouwend is geweest. V an de andere kant ben ik hem dankbaar. Ik had gelegenheid via zijn vraag U allen er op te wijren. dat het echt niet zo gek is om die veel geplaagde, hardwerkende mannen eens een paar dagen adempauze te gunnen- In ietwat populaire woorden uitgedrukt zou ik kun- 'e9geneen paard, dat oltijd aan dezelfde ruif staat te happen, wordt humeurig. De verstandige kenner stuurt het wel eens de wei in, opdat het naar de mate van zijn toren vrolijk uit kan dartelen. N u, sn zo iets ben ik nu in de practijk aan het brengen. atuurlijk moet ik het resultaat nog afwaohten. 'jaar ik heb goede hoop. Heus. Zou U dat in mijn plaats soms met hebben? tlje Mn taffetas uit de ""We van Jacques Grijfe. Parijse boutiques, aanhangseltjes van modehuizen Het zijn de bekendste Parijse ont werpers, zij wier collecties het best „lopen", die er sinds enkele jaren' winkeltjes op na houden, boutiques, waar je zo maar binnen kunt stap pen om iets te kopen. E11 tegen een redelijke prijs zowaar. Redelijk in de ogen van bovengenoemde heren wel te verstaan, want voor een jurkje tel je toch al gauw 380 a 400 gulden neer en een mantelpak je onder dc 300 gulden moet je daar niet zoeken. Maar het is toch ook wel geweldig om te kunnen zeggen: „Dit jurkje heb. ik op de kop getikt in de Boutique (met een hoofdlet ter!) van Jeanne Lanvin en dat truitje dat ik gisteren aanhad is van Robert Piquet". Het is een sen satie. Deze boutiques, bescheiden maar appetijtelijke aanhangseltjes van de deftige gesloten modehuizen, zijn een typisch naoorlogs verschijn sel en een duidelijk teken dat de Haute Couture wel gedwongen is het roer om te gooien, wil zij zich blijven handhaven. De Parijse mo dekoningen beseffen maar al te goed, dat zij hun clientèle niet lan ger moeten zoeken onder filmster ren en andere wereldberoemdheden, die zij trouwens uit een oogpunt van reclame vaak gratis kleden. Nog minder onder die weinig tal rijke schonen, die bereid en in staat Een jurkje uit .de Boutique van Jacques Fath. Een genopt japonnetje uit de Boutique van Jeanne Lanvin. zijn om voor een avondtoilet duizen den guldens neer te tellen en die bovendien soms niet al te vlot be talenNee, zij moeten het heb ben van al die jonge vrouwen over de gehele wereld, die graag eenvou dig, goed en smaakvol gekleed zijn tegen prijzen waar je niet van ach teroverslaat. Sommige Parijse ont werpers hebben de tekenen des tijds zo goed verstaan, dat zij- er toe zijn overgegaan voor Amerika in serie te produceren. En het nieuwste nieuwtje is dat vijf couturiers, te weten Fath, Dessès, Paquin, Garven en Piquet ieder seizoen zeven mo dellen voor de Franse confectie zul len ontwerpen. Dat zullen dan zijn per modehuis: twee mantelpakken, twee sportmantcls, twee jurkjes en een regenjas. En deze kledingstuk ken zullen binnen afzienbare tijd in de boutiques van die huizen en ook in aile grote winkels in de steden zomaar tc koop zijn tegen een prijs die massa's vrouwen zich kunnen veroorloven. En wat het allermooi ste is, een merkje met een naam Er werd eens aan een meisje, dat zou gaan tr&uwen, de vraag ge steld: „En kun je al koken?" „O", was het antwoord, „ik heb het niet bepaald geleerd, maar och, dat zal vanzelf wel gaan; je doet maar van alles en nog wat in een pan, laat het wat koken en dan smaakt het wel." De eerste weken van haar huwe lijk zal dat inderdaad ook wel het geval geweest zijn en zal manlief alles wel heerlijk gevonden hebben, ook al was het aangebrand, te zout, niet zoet genoeg, of wat ook, maar dan? Is koken dan werkelijk zo ge makkelijk? Is het dan heus niets anders dan van alles in de pan stoppen en v/at laten koken? En als wij ons deze vraag nog eens stellen, moeten wij eigenlyk eerlijk bekennen, dat dit ook zo is. De kunst is echter gelegen in lietgene, wat wij gebruiken, hoe wij het laten koken, hoe lang-, wat voor smaak stoffen wij er bij voegen en hoe wij het afwerken. Wat zou anders koks als Brillat- Savarin of Escoffier tot beroemd heden met een wereldnaam hebben gemaakt? Het was hun, tot het uiterste ontwikkelde, talent om combinaties te bedenken, kleine nuances toe te passen, waardoor hun schotels, hors d oeuvres, soe pen, wildgerechten en wat al meer opvielen en ver uitkwamen boven dè toen reeds hoog gespannen ver wachtingen van een hof- of society- diner. En meen niet, dat zij met in grediënten omsprongen alsof zij niets kosten. Zeker, zij konden luxueuzer zijn, die wie van ons zich momenteel ook kan veroorloven, maar daarvoor zijn wij in de moei lijke na-oorlogse jaren en waren zij koks aan het hof of in de eerste kringeru-der samenleving. Maar de chef de cuisine, Escoffier, hceft o.a. eens gezegd: „Degene, die de hors d'oeuvre maakt, moet iets goeds en moois kunnen maken van weinig. Het is veel meer zijn arbeid dan de aard van de grondstoffen, die het gerecht waarde geeft." Deze uit spraak zou natuurlijk op alle ge rechten kunnen worden toegepast. Als wij Brillat-Savarin naar zijn mening in deze zouden hebben ge vraagd, zou hij waarschijnlijk de nadruk hebben gelegd op de keuze van de ingrediënten. Hierin vooral was hij een meester. De diners, die hij samenstelde waren, wij zouden haast zeggen, „uitgebalanceerd". Een hors d'oeuvre was eetlust-op- wekkend, lichtverteerbaar en wer den in kleine porties opgediend, zo dat men al niet reeds bij het begin van het diner zijn trek voelde ver dwijnen. Na een weinig pikante vis schotel volgde een meer gekruide wildschotel en na deze b.v. weer een heerlyk verfrissende pudding of een ijsgerecht. Zo waren alle ge rechten in volkomen harmonie met elkaar en ook de grondstoffen van ieder gerecht afzonderlijk waren dit. Ja, koken is een kunst! Tenmin ste zoals zij het konden! Gelukkig hoeven wij niet zo te kunnen koken als dergelijke beroemde koks, maar zelfs nu nog en in onze kringen is Ziet U de parmantige snuitjes van deze witte hondjes? Zij voelen zich heel erg op hun gemak, in de diepe koffer. „Waarom", hebben zij na tuurlijk gedacht, „zouden alleen de mensen op reis gaan en wij niet?" De voorbereidingen uierden gemaakt en daar zitten zij nu. Het wachten is nog op de trein, die hen naar Vene tië zal brengen, waar zij in hotel Metropole hun intrek zullen nemen. (Foto U:N. - v.d. Werf) van wereldvermaardheid prijkt aan de binnenkant Naast jurken, mantels en mantel pakken zijn er in de boutiques van de grote huizen nog heel wat andere begerenswaardige zaken geëtaleerd. Armbanden. kettingen, blouses, hoeden, parapluies, handschoenen, tassen, shawls, lingeriegarnituur- tjes. kortom, al die „petits riens", die niemandalletjes, die een vrou wenhart in verrukking kunnen brengen. Heel exclusief natuurlijk, deze accessoires, en op de meest verleidelijke en geraffineerde ma nier uitgestald. Ca, c'cst Paris. En misschien doe je als tourist maar beter die boutiques angstvallig tc mijden want met de huidige devie- zennoocl zou het wel eens kunnen gebeuren dat er geen francjes over- blcven voor uitstapjes, hotelreke ning en terugreis en zo! ARLETTE Vijf Engelse huismoeders, leden van een huisvrouwenvercnigir.g, gaan naar Oslo ten einde de Noor se huwelijkswetgeving eens gron dig te bestuderen. Zij interesseren zich vooral voor een' wet. waarin het recht op huishoudgeld is vast gelegd en de mogelijkheid om dit bedrag van hogerhand te laten vaststellen. Arme huisvrouwen, die de arm der wet te hulp moeten roepen in zaken die alleen door we derzijdse liefde en toewijding te re gelen zyn! Of zouden wij ons misschien toch ook wel graag op deze manier veilig willen stellen? Maar nu komen we op het tor- rein van de Nederlandse Vrouwen raad, die zich bezig houdt met de vraag: Is huisvrouw zijn een be roep of niet? Het wachten is nog steeds op de uitslag van dc enquête! „LA QRANDE NUIT DE PARIS" inds maanden werd' de Paryze- naars door middel van een ge weldige publiciteit medegedeeld dat er een feest op komst was, een feest zó groots en zo fantastisch als er wel nog nooit op onze aardbol een feest had plaats gevonden. Deze pret zou zich afspelen langs de oevers en op de Seine. Maar ten slotte is het feest in het water ge vallen. „La scène sur la Seine" was de slagzin, want op de rivier zóu een echt toneel worden gebouwd. Daarop zou het ballet van de opera een voorstelling geven, een trqep schaatsvirtuozen zou helemaal uit Hollywood overkomen en voor dit doel moest ook nog een ijsbaan wor den aangelegd. Op de tribunes was plaats voor ruim 15.000 mensen, en om die tribunes vol te krygen werd dc nieuwsgierigheid voortdurend aangewakkerd door persberichten als „Gaat dit zien", „komt kijken", „bestel vooral tijdig Uw plaatsen" etc. etc. Het feest was geprojec teerd voor dc le Juli. Tegen elf uur 's avonds stroomden de tribunes vol. Diplomaten, ambassadeurs van alle landen, filmsterren en andere beroemdheden, allen in schitterende avondtoiletten, namen hun plaat sen in. Omstreeks half twaalf arri veerde dc president van de Franse Republiek, monsieur Vincent Auriol vergezeld van zijn echtgenote. Het muziekcorps var. de Garde Répu- blicaine speelde de Marseillaise en toen daarna alle aanwezigen weer zaten, wist men niet beter of het spektakel zou beginnen. Men had voor de plaatsen 3000 en 5000 frs. betaald, en voor dit lieve sommetje mochten de verwachtingen wel wat hoog gespannen zijn. Toen klonk een stem door de luidspreker dat de voorstelling wegens een „technische storing" pas een half uur later kon beginnen. De Garde Républicaine draaide, om de moed erin te houden bijna zijn gehele repertoire af héél aardig, maar de voorstelling Luiers in kleuren Dat is het laatste Amerikaanse snufje: een fabrikant, die cr genoeg van kreeg alsmaar witte luiers te produceren, kwam op 't idee de ba- bies te verrassen met rose en blau- en maiskleurige doeken. Wie weet, laten ze zich nu van puur plezier zonder schreeuwen in de luren leggen. koken toch iets, dat wij ons moeten aanleren. De ene huisvrouw heeft», meer „feeling" dan de andere, ze ker, maar niet enige moeite kan ieder een goede, verzorgde maaltijd op tafel brengen. Wij hebben twee vriendinnen, die ons nu en dan te eten nodigen cn steeds weer valt ons het verschil op in de manier van koken van deze beiden. De een gebruikt meer luxueuze ingrediën ten, zij kan het zich veroorloven, de andere kan het niet, maar meen niet, dat daarom haar dinertje on derdoet voor dat van onze andere vriendin. Altijd weer weet zij een aardige manier van opdienen te vinden. Dan weer vraagt zij onze speciale aandacht voor de saus bij het vlees: zij heeft er wat aparte kruiden in gedaan. Heerlijk vonden wij het. En wat deed die eenvoudige vla het leuk in die platte glazen! Kijk. zij heeft de „kookkunst" on der de knie „a la Escoffier": met weinig, veel doen. Haar koken is K O K E N. A. v. D. Parijse modenieuwtjes Een waterdicht badpak, zwart wit gestreept. De paraplu-hoed van cracinyl (een soort nylon). Hij bestaat uit een kleine ronde bol, vastgehouden door twee grote banden, onder de kin gestrikt, cn een grote platte en ronde rand. Na dc regen wordt de hoed met behulp van een ritsje ge demonteerd en in opgerolde vorm neemt hij bijna geen plaats in. Het glazen muiltje is verwerke lijkt door een Franse schoenenfa brikant, die een avondschoentje heeft gecreëerd met doorzichtige dunne bandjes van nylon. De badmantel van waterdichte cracknyl gevoerd met badstof en omgekeerd. We vragen ons in ge- moede af, wat daarvan nu eigen lijk het voordeel is. Peterseliesoep 114 liter bouillon van vlees of been tjes of van bouillonblokjes, 50 gr. vermi celli 100 g kalfsgehakt, brood of be schuit, zout, peper, nootmuskaat, een flinke bos peterselie. De bouillon aan de kook brengen en hierin de vermicelli gaarkoken in plm. 20 min. Het gehakt met wat geweeki brood of beschuit, zout. peper en noot muskaat aanmengen. Hiervan kleine balletjes vormen cn deze 10 min. in de soep laten meekoken. Zeer veel peter selie wassen en fijnhakken. De peter selie vlak voor het opdienen door de soep roeren, begon nog steeds nietDc men sen werden rumoerig en zeiden „er moet wel iets héél bijzonders ge beurd zijn om zomaar 15.000 toe schouwers te laten wachten". (De President Auriol incluis). Met boze gezichten zag men de arbeiders heen en weer rennen op het onvol tooide toneel, zenuwachtig spijkers inslaan en zich een enorme moeite geven. Weer kwam een treurige stem vertellen dat de mensen nog een uurtje geduld moesten hebben. Aan het timbre van de stem kon men constateren dat de organisato ren van dit „grootse" feest iets als een zenuwtoeval waren genaderd. Een catastrophe doemde kennelijk opZoals gezegd zou de voorstelling om 11 uur beginnen cn 's nachts om 1 uur zaten wij met zyn 15-dui- zenden nog gezellig te wachten. Woedende kreten klonken er toen: oplichters, dieven en meer van die charmante krachttermen. Om half twee werd dan eindelijk omgeroepen dat het hele zaakje niet door zou gaan. De steigers waarop het getimmerte moest drij ven hielden niet, aldus werd ver klaard. De schuld kreeg de aanne mer van die werkzaamheden. Ge noemde aannemer had wel wat al tc veel met de beroemde Franse slag gewerkt. Gp dc tribunes kwam het bijna tot een handgemeen. De kussens waarop de mensen zaten werden in de Seine geworpen en morrend gingen wij met zijn duizen den naar huis. „U heeft tenminste niet Uw piaats hoeven te betalen' waagde iemand tegen de President te zeggen. „Helaas wèl" was het droeve antwoord Bob, de wandelende modepop Er wandelt nu door Parys een wel zeer opvallend en elegant ge klede jongeman eenzaam, glim lachend en voorkomend. Geen ver maard restaurant zoals Chez Maxim's of a la Tour d'argent. of men ziet hem verschijnen. En er kan geen mondaine manirestatie zijn als paardenrennen e.d. of deze dandy is daar óók weer van de party, 's Morgens is hij steevast in het Bois de Boulogne, en steeds in de fraai ste costuums gestoken die er maar te vinden zijn. Zijn naam? Bob. Zijn nationaliteit? Amerikaan. Zijn be roep? Student. En dc reden van zijn aanwezigheid in het mondaine milieu van Parijs? Bob was uit Amerika overgekomen om zijn stu die te gaan voltooien aan dc Sor- bonne. Maar hij bezat net geld ge noeg om zijn reis te betalen. Toen hij eenmaal in Parijs was vroeg hij zich bedremmeld af „wat moet ik nu beginnen zonder één franc in mijn zak?" Een onbekende kleer maker die op de Champs-Elysées woont maakte toevallig kennis met Bob en terwijl ze op een café-terras samen een glaasje bier dronken, en elkaar hun problemen vertelden kreeg de kleermaker plotseling een lumineuse ingeving. Hy had al lang gezien dat Bob een soort Adonis was met een zeer fraai figuur. Hij bood de Amerikaan een complete garderobe aan, van dc beste en de mooiste snit, op voorwaarde dat Bob zich overal zou vertonen waar eventuele aspirant-kopers aanwezig waren. En altijd alleen. Een wande lende modepop, met andere woor den. Deze frivole dwangarbeid schijnt deze schone knaap zeer goed te bevallen. Hij beweert dat hij nu Parijs heel goed leert kennen. Of hij zich af en toe nog wel eens over zyn studieboeken buigt is een vraag waarover U zich maar even weinig zorgen moet maken als ève Een blousje uit de Boutique van Pierre Balmain* (Foto U.N. - v.d. Werf) beeldige leerlingen had die onder wijzer in de klas, waarin onze foto graaf een kiekje maakte, tenminste zo op het uiterlijk. Het leken net grote mensen in miniatuur, kleine boerinnen in de Zeeuwse kleder dracht met de Zeeuwse muts op. Onder de kappen straalden echter ondeugende, glundere gezichten, die ons er van overtuigden, dat deze enigszins statievolle dracht geen be lemmering zou zijn voor olijkheid en kwajongensstreken. De komst van de fotograaf was een aardig verzetje, zo'n bijzonder iets, dat al even ge dachten opwekte aan vacantie. Ook voor U lezeressen, want nu weet U, dat er in Zeeland iels aantrekkelijks te zien is. Als U dus nog geen plan nen hebt voor Uw vacantie. dan kunt U het licht ivagen eens op Walcheren j een kijkje te nemen. De zee is daar niet ver af.... H. Smaakvolle en gemakkelijke maaltijden Voor de meesten van ons is de va cantie nog in zicht: heerlijke tijd var. uitstapjes. Zij, die in de stad wonen gaan naar buiten, naar zee en strand, bos en heide, heuvels, meren. Zij die altijd buitenaf wonen, bezoeken de steden. Men maakt fietstochten, auto-rittten; men wan delt, men vliegt, men zwemt als het overdag warm en zonnig is; men danst cn geniet van muziek als het avond en koel is geworden. Kortom men profiteert van de vrije dagen, die men heeft toegemeten gekregen en wij hopen, dat juist diegene het meest genieten, die het hardst ge werkt hebben en dus een vacantie zonder transacties, zonder atelier werk, afgemeten kantoortijden en... laten wjj de huisvrouw niet vergeten zonder de altijd doorgaande verant woording voor het huishouden, het meest nodig hebben. Maar niet ieder kan aan de uit drukkelijke wens van minister Lief- tinck voldoen om te sparen en al hebben zij aan Zijne Excclentie's wens gehoor gegeven, dan nog zal niet iedereen zijn geld beschikbaar willen stellen voor een luxueuse vacantie van dagen of weken in een hotel, waarbij men alle comfort op een presenteerblaaddje krijgt voor gelegd. Maar dat is ook heus niet nodig. Met onze jongere kinderen organiseren wij pic-nics in de bossen duinen of vennen in de naaste omge ving. Onze oudere kinderen zetten zelf wel een aardige fiéts- of wan deltocht in elkaar of gaan met hun vrienden zeilen of kanoën. Al der gelijke uitstapjes kunnen reuze leuk zijn cn zij zijn werkelijk niet zo kostbaar. Wij zorgen immers zelf voor proviand en nemen leesboe ken en gramophoon om ons zelf *»n eventueel speelgoed om onze kinde ren gezellig bezig te houden. Maar ja, de huisvrouw heeft natuurlijk voor dat eerste: proviand, de verantwoording en wij willlen haar met enkele „tips" terzijde staan. Eerst de boterhammen. Wij moeten er rekening mee houden, dat zij meegenomen worden en misschien wel 3 a 4 uren ingepakt zitten. Wij kiezen dus broodbeleggingen, die dat kunnen verdragen. Smakelijk zijn b.v. boterhammen met kaas, met omelet, met tomaat, die v/ij héél meenemen en ter plaatse even in plakjes snijden) en bestrooien met wat zout. Wij kunnen van te voren een huzarenslaatje of een gar nalen-dito maken, dit in een potje meenemen en pas op het laatst op de boterham doen. Wij pakken de boterhammen liefst in trommels, dan blijven zij zacht. Beleggingen als jam, chocoladepasta e.d. smeren wij er dus liever niet tussen, om dat deze erg indrogen. Het verdient wel aanbeveling voor fruit te zorgen. Het best geschikt zijn kersen, prui men, appels cn peren. Maar laten wij ze goed inpakken, zodat zij niet kunnen kneuzen. Wie zijn huisgenoten eens extra wil verwennen kan broodjes van te voren uithollen en vullen met vlees- of visragoüt of kan een casino brood horizontaal doorsnijden, daar tussen b.v. .kaasboter en tomaten- boter smeren dc lagen weer goed op elkaar drukken en in sneetjes snij den als het etensuurtje is aangebro ken. Verder moeten wij zorgen voor een drank, b.v. thee, chocolademelk, of wat U misschien niet kent cara- melmelk. Wij laten nog enkele recepten vol gen en voor de rest.... veel plezier! Gevulde broodjes. 4 broodjes. 2- dl. melk (of bouil lon), 50 a 75 g. garnalen, 25 g. bloem, boter of margarine, zout, peper, pe terselie. Van de broodjes de dekseltjes af snijden cn de broodjes uithollen. Zo wel de broodjes als de dekseltjes aan binnen- en buitenkant met wat boter of margarine besmeren en in de oven vlug verwarmen of in de koekenpan aan beide zijden verhit ten (10 minuten). De melk of de bouillon aan de kook brengen. De bloem met wat melk aanmengen en de vloeistof hiermee binden. De gewassen en uit gelekte garnalen even verwarmen, boter en gehakte peterselie toevoe gen en de ragout op smaak afma ken met peper en zout. De broodjes met de ragout vullen, bedekken met de dekseltjes, opdienen op een scho tel. Caramelmclk. 1 1. melk, 130 g. suiker, water, zout. De melk aan de kook brengen met wat zout. Bijna 1 kopje suiker in een pan met dikke bodem droog verwar men. Waar de suiker begint te smel ten voorzichtig roeren. Als de massa begint te bruisen, onder goed roe ren eerst wat water en dadelijk daarna de kokende melk er bij doen. Wanneer de melk kookt de over gebleven suiker er bij doen en laten oplossen. De caramelmelk warm of koud geven. Vacantie!.Heeft dit woord voor U ook zo'n magische aantrekkings kracht? Als ik kinderen over een schoolreisje hoor praten, krijg ik lust met hen in een autobus te krui pen of in een trein en mij te laten voortrijden, de zorgeloze vrijheid te gemoet. En wanneer ik mijn collega's bezig zie met voorbereidingen maken voor een vacantiereis, dan ontbreekt mij bijna de lust verder te werken. Maar ja. er zijn plichten cn plezier tjes. en voorlopig heb ik alleen nog plichten. Gelukkig ben ik niet de enige, dat mag ook voor U werkzame lezeressen een troost zijn. Er mogen dan trekkers voorbij gaan en de trei nen en bussen mogen vol vueuntie- gangers zijn, het grootste deel van hel volk zoerkt. Ook de kinderen. Kijkt U maar eens op de foto. Wij waren onlangs in Oost-Kapelle op Walcheren, O weet wel een eindje achter de schaarse duinen gelegen, en daar was uoor de schoolkinderen nog geen sprake van vacantie. Voor- K /eder kind is wel eens ziek. Bij het meisje Lilibeth begon het met oorpijn. De dokter tuurde door het een of ander indrukwekkend in strument in haar gehoorgang en ver ordonneerde druppeltjes en bedar- rest. Zo zaten we dan aan het ziek bed gekluisterd, zij iet haar watjes en ik met de versjes van Elfje Krul- kuif. En in het middelpunt van de belangstelling stond het oor. Maar gelukkig beterde dat na een paar dagen wat en ik had de grootste moeite het kind Lilibeth binnen te houden. Dat is altijd het zekerste teken van herstel. Laat nu gisteren het kleine zusje met dezelfde klachten komen. „Oor tje pij, oortje pij". En je wist wa rempel nauwelijks of ze simuleerde of niet. Het kind Lilibeth was één en al medelijden, met haar eigen beproevingen nog zo vers achter de rug. „Och schatje", zei ze vertederd, „doet je oortje zo'n pijn? Laat mij maar eens kijken." En ze trok zo onbarmhartig aan het gehoororgaan, dat zelfs een gezond oor er wel pijn van moest gaan doen. „Ik kan niets zien", zuchtte ze teleurgesteld en ze deed erg verongelijkt over mijn verbod verder voor doktertje te spelen. Toen ik een tijdje later de kinder kamer binnenkwam, waar ik de klei ne zieke intussen in bed had gestopt, vond ik het kind Lilibeth zorgzaam over de sponde gebogen. „Wat doe je nu weer hier?" vroeg ik ongeduldig. „Laat je zusje nu toch eens met rust." Het wurm rechtte bedaard en zelfbewust haar rug. „Je moet de dokter maar bellen. Mam. Het oortje is erg ziek". Triomfantelijk toonde ze mij het kleine mond-spiegeltje, dat ze eens van de tandarts had gekre gen toen ze zo heel erg flink was ge weest. „De ontsteking zit erin. Ik heb 'm zelf zien zitten!" Vrouivenpagina Zaterdag 8 Juli 1950 64ste Jaargang No. 19595

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 9