Grootmeester Rosier sleepte voor Talbot de Grand Prix van Nederland uit het vuur fangio al geslagen eer hij uitviel, Gonzales' Maserati ging in brand Haarlemse honkballers versloegen de Amsterdamse in stedenwedstrijd Slechts één nieuwe wielerkampioen ,g24Jnnl950 ^^ooit te vergeten j ai die tienduizenden mensen, die gisteren op het Zandvoortse BVnscer hebben van een weergaloos mooie Grand Prix, één was, die de plotse- rirtïiit genoten ne« Jliet met eein zucht van teleurstelling maar met een juich- L neerplenzena egroet) dan was dat Louis Rosier, de 54-jarige racende Franse wft m061 j'ondat mement met zijn grote Talbot aan de kop lag. Die regen kwam Bfloivad61"',' J «rde hemel geschonken. Want al lag hij haast een ronde Voor op de ^-he.m als fiiei" Villoresi en Alberto Ascari met hun snelle Ferrari's, hij wist 'Se Italianen, 'i^ien"pit-stop voor wielen-wisselen, hem de das om zou doen. Hij ^■fiSurend naar zijn rond-sissertde banden om te zien of de veelbetekenende %$ie voo lf yjchtbaar werden. Maar de regen die baan en banden afkoelde, nam plekken aiz j]em naar een ten volle verdiende, fenomenale zege in de .i'Vv-gr. weg jg k N.A.C., die meer spanning en meer sensationele gebeurtenissen ÊjaöPn* va"'-Jan wélke race in Europa dit jaar ook. Deze strijd waarin de aller- rmreurs tct aan het einde verbeten slag leveriden over 375 kilometers beschouwers alles te zien gegeven aan tactiek, sensatie en drama- Lf, de 50.0Wfjie Zo'n fascinerende race maar in petto kan hebben. Van 't begin •A-he£®eU pVnde 'gebeurde er iets, hadden er verrassende wendingen in de stand hei bittere einus tekort kwam om overal naar te kijken. En voor de insiders rfeatJ, z0laVVjHikste dat d'e zo hoog geprezen Argentijn, Fangio, de prestige- het bel„ President Perón, met gelijke wapens strijdend, de superioriteit van ^•-dï-E£ heeft moeten erkennen. fyf0p3 5 faentijns vuurwerk stoven janhen jj^Traketten van de startstreep ader hei! ifSSymoBd"ïommer met zijn blauwe hen zat Iw woord in race- Ttetséju»'wnV hete Argentijnse i de tribune, maar direct achter «-..vf- «riïvi 1-\lamX7*ï JJfeeven het laatste woord in race- wkkwam spreken. Alle baan-records ïSSÊt» toen deze drie heren JfLSdSlden van 135 kilometer per Eer nazetten. Vier ronden lang S^Fangio en Gonzales de kop, maar -JLm Sommer onweerstaanbaar naar SS pakte Gonzales in de vijfde en de zesde ronde toen de laatste 2ffdeHunze-rug een slechte bocht had tfê'na ronde liep Sommer uit naar JtSen een zekere zege dachten te zyn. XlSto&itmde kreeg Villoresi die ^patsen van de rakkers aan de kop renhadafgewacht, het te kwaad. Hij zette Lryd in op Gonzales en vestigde zich o«derde plaats achter Fangio. Het. leek i'Arzentinië's hoop een beetje moede- w'nri door het steeds verder verdwij- nn Sommers blauwe staart, die hij zijn snellere wagen niet kon pak te .Hij begon af te zakken, maar dat was .«Apt het sein voor Froilain Gonzales om Squeren. Zo fel kwam de dikke Ar- iB'jjft naar voren, dat hij in de achttiende ris zowel Fangio als Villoresi te pakken. 5$,Maar Sommer. die er het plezier van. èfeven in had, kreeg hij niet. De on- f-_re Fransman nam een halve minuut spong en begon toen de achterblijvers isreli van veertien wagens te lappen. Fangio valt uit ide 24ste ronde viel de tweede sen- St Fangio was naar zijn pit gekomen nt een ravitailleringsstop, maar de i.tndstof die er van boven werd ingegoten, er van onderen even hard weer uit en iArgentijn moest zich met een lekke tank 2 de strijd terugtrekken. In de pits had 7cl»t-leider Lago inmiddels reden tot te genheid, want zijn twee routiniers, de peetvaders Rosier en „Fifi" Etancelin, aüaiop de vierde en de vijfde plaats een xifi. in het zeil. Toen, zo omstreeks de Wgste ronde, kwamen de ravitaillerings- hop;, die de stanid danig veranderden. Sommer kwam binnen om twee tot op het canvas stukgeroste banden te verwisselen en had zo'm haast, dat hij zelf meehielp. Ook Villoresi en Ascari, die ergens op de echtste plaats meetoerde, kwamen brand- Sol en banden halen. Daar maakte Rosier ièruik van om de tweede plaats te grijpen o directeur Lago lachte nog harder. Die ith verging hem echter totaal in de 37ste .vode. Sommer kwam weer binnen, er vcm koortsachtig met bougies gesleuteld, raar dat mocht niet meer baten. Voor de zoveelste maal had de wilde Fransman zijn machine in de soep gedraaid. Zo kreeg Rosier de kop en hij deed er meteen een schepje op, om zich Gonzales, die danig op kwam zetten, van het lijf te houden. Met de regelmaat van een klok liep Gonzale's Maserati twee seconden per ronde in en het was eenvoudig genoeg om te bereke- <ht de Argentijn hem in tien ronden mi passeren. Op de tribune leefde heel het levendige Argentijnse gezelschap weer op. De twee Monistische radio-reporters schreeuw en het door hun microfoons tot de tien- tanden, die in het verre vaderland op wnen en in hun huizen, luisterden naar net verslag, dat Froilan ging winnen. De 24 seconden van Rosier slonken snel op 12 seconden achter Gonzales joeg •moresi wat hij kon. Toen moest in de Gonzales banden wisselen. Hij kwam binnen en een zwerm Argentijnen stortte zich op de wagen. Door een onver geeflijke fout van de slecht-gesmeerde pit- organisatie lichtte één mecano de achter kant van de Maserati op, terwijl een ander brantdstof bijvulde. Er ging een flinke scheut methanol over de gloeiend-hete uit laat en prompt stond de wagen in vlam men. Brandende alcohol stroomde over de toonbank van de pit en de overall van een monteur. Gelukkig was de brandweer er als de kippen bij om met haar schuimblus- sers het zaakje te blussen en raakte er niemand gewend. Maar toen de vuil-grijze dikke rookwolken waren opgetrokken, stond de Maserati er lichtelijk geblakerd bij en waren Gonzales kansen naar de maan. Hij reed weliswaar door, daai-voor terecht beloond door een ovatie van het publiek, maar was toen al ronden achter. Door dit voorval gingen de papieren van Talbot met sprongen omhoog. Rosier lag één en Etancelin drie. Maar onder Fifi's motorkap kwamen blauwe rookslierten uit die op een olie-lek wezen. En inderdaad, in de 62ste ronde moest Etancelin het met een wanhopig gebaar opgeven. Voordien had Villoresi, die 12 seconden op Rosier achter lag, zijn laatste pit-stop gemaakt. Ascari kwam daardoor met zijn twee liter- Ferrari zonder compressor op de tweede plaats. In die positie gingen die laatste dertig ronden van deze bewogen Grand Prix in. Rosier, die nog geen banden ge wisseld haid, aan de kop, achtervolgd door Ascari en Villoresi, die het „voluit-signaal" uit hun pit hadden gekregen. De regen kwam Toen kwam de regen en een brede grijns van Rosier. Nog zette Luigi Villoresi alles op alles, hetgeen hem een zware slip in de Tarzan kostte, waardoor hij achterste voren kwam te staan. Hij passeerde Ascari en in d'e laatste twintig ronden liep hij drie seconden per ronde in. Iedereen sloeg aan het rekenen en kwam er achter dat dit niet genoeg zou zijn. Toen raakten aller ogen op Rosier gevestigd. Behoedzaam loodste de ervaren oude rot de Talbot door de bochten en even subtiel accelereerde hij om banden-slijtage te vermijden. Het lukte hem en zo won één van Europa's grootste coureurs met een wagen die zeker niet de snelste was uit het veld, de eerste Grote Prijs van Nederland. Achter hem kwamen de Ferrari's van Villoresi, Ascari en de Brit Whitehead, die een zeer bedacht zame en solide race had gereden. Vijf werd prins Bira, die het met zijn Maserati niet helemaal kon bijbenen, zes Murray en zeven Gonzales, beiden met Maserati. John Claes strandde in het gezicht van de haven door een slip in de bocht bij de den- nebomen en werd achtste. Eerder uitge vallen waren Pamell (Maserati), Giraud Cantabous (Talbot) en Plathé (Maserati). Nek aan nek-finish Deze formibabele race werd voorafge gaan door die van de vijfhonderds die ten minste even sensationeel verliep. Ook hier nam Sommer (met Cooper) de kop voor Dryden (Cooper) en Parker (Parker Spe cial). De Nederlandse coureur Beels had de pech om vlak na de start even met zijn voorwiel het achterwiel van Parker te ra ken. Zijn ventiel vloog er af en toen hij voor de Tarzan wilde afremmen, blok keerde de zaak en hij maakte een lelijke schuiver. Hij sloeg over de kop maar wa gen en rijder kwamen er heelhuids af. Sommer bleef steeds verder uitlo pen op „Culy" Dryden en Don Par ker, die een verwoede slag om de tweede plaats leverden en nooit verder dan een paar meter van elkaar af waren. Dat ge vecht werd nog feller toen Sommer in de twaalfde van de zeventien ronden uitviel, De 54-jarige Franse Tacbol-rijder Louis Rosier heeft reden tot deze tevreden glim lach, want de krans die om. zijn schouders hangt won hij in een race die hij zelf noem de het zwaarste gevecht dat dit jaar in een Europese Grand Prix werd gehouden. omdat hij teveel van liet gepousseerde JAP-motortje had gevergd. Op de derde plaats bedreigde Ken Wharton het edele tweetal van tijd tot tijd, maar hij kon ze toch niet pakken, Parker nam in de twaalf de ronde de kop over en verdedigde die hardnekkig. Zijn grotere tóp-snelheid en acceleratie schenen de doorslag te zullen geven, maar bij het ingaan van de laatste ronde slipte hij even in de Hunze-hairpin, Zij aan zij gingen de vechtersbazen daarop de laatste ronde in. In de finish, die het hele publiek op de voeten bracht, zegevierde Dryden met minimale voorsprong. Op de derde plaats kwam Ken Wharton en op de vierde John Claes met Cooper. Onze Bel gische vriend kreeg deze plaats op het laatste nippertje cadeau, omdat de motor van de Cooper van de Nederlander Dille- nius in de voorlaatste ronde het begon te begeven. Pirn Richardson had met zijn Beels, die voortdurend oversloeg en niet aan zijn toeren kon komen, allerplezierigst met Dillenius gevochten, maar het over slaan werd steeds erger, zodat hij tenslotte met de vijfde plaats genoegen moest nemen. Het was wel sneu dat waar in de nacht voor de race het koelingsprobleem van de Beelzen radicaal werd opgelost het was een brandstoftoevoerkwestie men niet meer de tijd had de wagens te proberen, zodat met te okude bougies werd gereden Flinterman, die een uur voor de start nog een nieuwe zuiger in zijn Kieft-BSA moes! zetten en Göltgens wiens Condor-BMW bij lange na niet snel genoeg was, konden geen rol van betekenis spelen. De race-dag werd besloten met de prijs uitreiking in het stadhuis, waar mevrouw Borlenghis, de echtgenote van de Argen tijnse minister van iBnnenlamdse Zaken, een beker aan Louis Rosier uitreikte, en het traditionele „bal des coureurs" in Riche, waar het stampvol was met grootheden uit de rennerij. Deze dag was een prachtig succes voor de K.N.A.C. De uitslagen luiden: Grand Prix: 1. Rosier (Frankrijk) met Talbot, afstand 377,37 km in 3 uur 3 min. 36,3 sec. Gemiddelde uursnelheid 123,32 km. 2. Villoresi (Italië) op Ferrari, 3.04.49,3; 3. Ascari (Italië) met Ferrari, 3.04.49,8; op twee ronden: 4. Whitehead (Engeland) met Ferrari; op drie ronden: 5. Prins Bira (Siam) met Maserati: op vijf ronden: 6. Murray (Engeland) met Maserati; op zes ronden: 7. Gonzales (Argentinië) met Ma serati: op elf rond'en: 8. Claes (België) met Talbot. Vijfhonderd cc-klasse: 1. R. M. Dryden (Engeland) Cooper/Jap., tijd 37 min. 14,2 sec., gemiddelde 114,87 km/h; 2. D. Parker (Engeland) Parker Special/Jap., 37 min. 14,8 sec., gemiddelde 114,83 km/h; 3. Ken Wharton (Engeland) Cooper/Jap., 37 min. 18,7 sec.; 4. John Claes (België) met Coo per, 39 min. 13,1 sec.; 5. J. Richardson (Nederland) met Beels Special/Jap., 39 min. 36,9 sec.; op een ronde: 6. A. C. Rip- pon, Engeland met Cooper/Jap. en 7. C. A. N. May, Engeland, met Cooper/Norton; op twee rondën: 8. J. L. Flinterman (Neder land) met Kieft/BSA. En dit zijn dan dc echte vlammen, die het Argentijnse vuurwerk op het Zandvoortse circuit, besloten. Van alle kanten schoten de brandweermannen toe om het felle methanol-brandje, dat Gonzales' Maserati blakerde, te blussen. Vorige week was het stalgenoot Fangio die in Albi brand aan boord kreeg. De Argentijnse vurigheid speelt de heren blijkbaar parten. Ofschoon de omstandigheden Zaterdag I op het Zeeburgiaterrein in Amsterdam ideaal waren voor goed honkbal, hebben de talrijke toeschouwers niet datgene te zien gekregen, wat de uitslag (3-2 in het voor deel van Haarlem) wel zou doen vermoe den.'Er werden toch teveel fouten gemaakt, wanneer men bedenkt dat hier de beste achttien Nederlandse honkballers aan hel werk waren. De wedstrijd was bovendien zeer rommelig. Er waren weer talrijke dis cussies tussen de scheidsrechters onderling en de spelers en scheidsrechters. Daar Urbanus afwezig was, startte Linke (Blauw Wit) bij Amsterdam op de plaat. In de eerste innings konden beide werpers de score blank houden. In de tweede innings nam Haarlem een 1-0 voorsprong, toen Noordhoff, door een fout op de honken gekomen, het derde honk stal en de aangooi van Meyer zo onzuiver was, dat hij thuis kon komen. In de gelijk makende innings scheen Amsterdam even eens te gaan scoren. P. Holewijn verdween wel op drie slag, doch Van Opzeéland, Prins en Willemse kwamen respectievelijk door een honkslag, vrije loop en een fout van Noordhoff op de honken. Door tweemaal drie-slag redde Du inker echter keurig deze situatie. In de derde innings kreeg Haarlem een Wanneer u mocht denken dat Lex Beels (16) probeert om hier na de start Sommer (12), Dry den (4) en Parker (8) in de Tarzan-bocht binnendoor te passeren, dan slaat u de plank mis, want zelfs voor Lex was het gaatje te klein. Hij had echter zojuist Parker even geraakt, waardoor het,ventiel van zijn voorband iverd afgerukt. Toen hij voor de bocht afremde, maakte hij de schuiver die u hier ziet en sloeg een fractie van een seconde later met wagen en al over de kop. De Beels Special kwam 'echter keurig op zijn pootjes terecht en Lex mankeerde niets. Nochtans kijkt stalgenoot Richardson (18) verbaasd toe, wat baas Lex nu aan het uitkuren is. wacht. Ariienf 9euec'lt in de eerste ronden de toeschouwers al op de voeten eerst If'6 S ^ope-' ^uan Manuel Fangio, gaat met zijn geel-blauwe Maserati Vicremsneii/p de haarspeld onder de Hunze-rug. Maar achter hem jaagt de "J Wymond Sommer (Talbot), die Gonzales al gepakt heeft. En even later 5 oo/c Fangio het meesterschap van de Franse crack erkennen. Het meeste werk bij de wielerkampioen schappen van Nederland op de baan is ver richt door de suppoosten van het Olym pisch Stadion te Amsterdam. Zij waren tot baanveger gepromoveerd, om met behulp van bezem en zaagsel de piste weer even berijdbaar te maken. Juist tussen twee van de vele buien in, op een vochtige baan met een dun laagje zaagsel zagen wij het mooiste kampioenschap van de Zondag middag behalen. De Amsterdamse ex- worstelaar Willekes reed een overtuigende finale achtervolging voor amateurs tegen de lang niet slechte Zaankanter Koeman. Doordat Van Breenen in de drie étappen- koers voor wegrenners in België had gere den en niet op tijd teruggekeerd was, moest Willekes alleen over de baan. Hij was dus al verzekerd van een plaats in de finale, maar reed toch op volle toeren en maakte zelfs de snelste tijd van de middag. De andere halve finale eindigde onbeslist doordat Koeman een achterstand van 35 meter op het laatste ogenblik op Krever inliep. Bij het overrijden toonde Koeman zich veel sterker. Het rijden van Willekes is van buiten gewone kwaliteit. Deze zeer goed gebouw de jongeman is in een dusdanige vorm, dat hij als enige Nederlander de kleuren van zijn land bij de wereldkampioenschappen goed hoog zal kunnen houden. Nieuwe sprinters gevraagd Oude bekenden bonden de strijd aan om de sprinttitels. Bij de beroepsrenners wa ren het Van Vliet en Derksen. Met elkaar keuvelend stapten zij naar de baan, klom men op hun fiets en reden hun rondje. De eerste rit was voor Van Vliet, die op ruim 200 meter zijn tegenstander verraste (hoe wel ze al jarenlang ongeveer wekelijks tegen elkaar rijden). Tweede rit weer beiderzijdse broeder lijkheid. Ditmaal verraste Jan Arie, op pre cies dezelfde manier als Arie kort tevoren Jan. De beslissende mandje was spannen der en werd door Van Vliet met een half wiel in zijn voordeel beslist. Tot hun eer moeten wij van de twee zeggen dat zij hard hebben gereden: 12.0, 11,8 en 11.8 sec. over de laatste 200 meter onder niet al te gun stige omstandigheden. De derde plaats kwam aan de Haarlem mer Cor Bijster die zonder veel inspanning zijn stadgenoot Gerard Peters achter zich liet. Bij de amateurs zagen wij een hoofd stedelijk onderonsje. Hijzelendoom won onbedreigd van de pittige Kleefstra, die tot dusverre in wegwedstrijden en lange-baan- koersen heeft uitgeblonken. De snelle Geukens ondervond dat ook de hersens van belang zijn. Hij verloor twee ritten door zeer dom rijden tegen ADVERTENTIE Heringa Wuthrich HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES Ronde van Frank rijk Schotman en wist er slechts één te winnen. Naar de derde prijs kon hij dus fluiten. De grote strijd bleef achterwege Wim van Est die de laatste weken een kleine terugslag heeft, won desondanks ge makkelijk van Van Beek, die het maar op gaf tegen de taaie Brabander. Schulte, die juist weer bijzonder op dreef is, bleek te machtig voor zijn koppelgenoot Gerard Peters. Dus eindelijk voor het eerst een achtervolgingsduel Schulte-Van Est. Het publiek hoopte op een zeer spannende strijd tussen de twee rivalen. Maar de. regen loonde zich hier niet gevoelig voor- De candidaten voor het kampioenschap zaten nauwelijks op hun fiets, of de band van Schulte gooide roet in het eten. Tot een tweede poging is het niet gekomen want toen trad de regen als spelbreker op. Hedenavond mogen Schulte en Van Est het nog eens proberen. Ook de stayers zullen dan trachten deze steeds weer door de regen uitgestelde baankampioenschap- pen tot een einde te brengen. Het program ma wordt aangevuld met wedstrijden voor amateurs en Hijzelendoom komt uit tegen Van Vliet in de strijd om de titel van „Al gemeen sprintkampioen van Nederland 1950". De uitslagen luiden: Sprintkampioenschap amateurs over 550 meter: 1 J. A. J. Hijzelendoom 2 pnt.. 2 C- Kleefstra 4 pnt. Laatste 200 m.: 12.2 en 13.0 sec,; 3 A. Schotman 4 pnt., 4 P. Geu kens 5 pnt. Laatste 200 m.: 12.8, 13.2 en 12.6 seconde. Sprintkampioenschap beroepsrenners en onafhankelijken over 550 meter: 1 A. van Vliet 4 pnt., 2 J. Derksen 5 pnt. Laatste 200 m.: 12.0, 11.8 en 11.8 sec. 3 C. Bijster 2 pnt., 4 G. Peters 4 pnt. Laatste 200 m.: 14.6 en 13.6 sec. Halve finales achtervolging amateurs over 4 k.m.: Koeman en Krever onbeslist 5 min. 28.0 sec., Willekes walk-over in 5 min. 23.4 sec. Beslissing: 1 Koeman 5.25,4; 2 Krever 5.37.0. Finale: 1 Willekes 5.23.8; 2 Koeman 5.33.6 Krever automatisch derde. Halve finales achtervolging beroepsren ners over 5 km.: 1 Van Est 6.44.4; Van Beek geeft op. 1 Schulte 6.41.0; 2 Peters 6.48.8. Om de derde plaats: 3 Van Beek 6.46.8; 4 Peters 6.48.0. Donderdag wedstrijd in Zandvoort Op het circuit van Zandvoort wordt Don derdagavond een clubontmoeting tussen de wielerverenigingen „De Kampioen" (Haar lem) en „Olympia" (Amsterdam) gehouden. Beide clubs komen met twintig leden uit. In de Amsterdamse ploeg starten o.a. Faan- hof, Lakeman, Willekes (kampioen der ach tervolgers) en Matzen en bij de. Haarlemse de gebroeders Peters, Bijster en Van Roon. Wagtmans moet opgeven Het resultaat van de n'egende étappe Niort naar Bordeaux over 206 km op Zater dag was als volgt: 1. Pasotti, tijd 5.30.25; 2. Schotte; 3. Bo- nini; 4. Desbats; 5. Pedroni 6. Geminiani; 7. Darnauguilhem, allen 5.33.05; 8. Sciardis 5.35.34; 9. Baldassari; 10. Baffert; 11. Fran- kowski; 12. Lajoie; 13. Ockers; 14. Blusson, allen zelfde tijd als Sciardis. Verder werden op de vijftiende plaats ex aequo met een gelijke tijd als Sciardis o.a. geplaatst: Wagtmans, Bobet, Gauthier, Vos, Brambilla, De Ruyter, Voorting, De Hoog, Magni en Couvreur. In de Nederlandse ploeg is een tweede renner uitgevallen. Wagtmans kreeg Zon dag even na de start pech aan zijn fiets en moest opgeven. De tiende étappe zou zeker zonder ge schiedenis zijn gebleven, indien niet Mar cel Dussault, een der renners van de Zuid- Westploeg enkele kilometers buiten Bor deaux zijn kans had waargenomen en een ontvluchtingspoging had gedaan, welke, naar later zou blijken, met succes zou worden bekroond. In het peloton liet men hem gaan. Waarschijnlijk dacht men dat deze poging met bijna 200 km voor de boeg v/el een beetje al te stoutmoedig zou blij ken te zijn en voorts stond Dussault niet in het bovenste gedeelte van het algemeen klassement. Dussault hield het tempo uitstekend vol en bij het stadje Roquefort, op 104 km van Bordeaux bedroeg het verschil tussen hem en het peloton 5 min. 35 sec. Acht kilo meter verder was het verschil meer dan zeven minuten en later was het verschil tien minuten. Een nieuwe poging van het peloton om het tempo op te voeren deed de voorsprong tot ruim 9 minuten slinken, maar daarna kreeg Dussault weer een kans en te Con- chez op 40 km van Pau bedroeg het ver schil 11 min. 15 sec. In de uitlopers van de Pyreneeën bleef Dussault gemakkelijk rijden en zo kwam hij met ruime voor sprong als eerste op de sihtelbaari van Pau aan, na een étappe, welke hij vrijwel ge heel in zijn eentje had gereden. Zijn ge middelde snelheid bedroeg 36,8 km per uur. Alle renners, ook het Nederlandse vier tal, hebben hun positie in de algemene rangschikking behouden, met uitzondering van Dussault, die een aantal plaatsen is opgeschoven. De uitslag van de tiende étappe van Bordeaux naar Pau over 202 km luidt: 1. Dussault, 5 uur 28 min. 59 sec.; 2. Prouzet, tijd 5.37.45 3. Diederich, zelfde tijd; 4. Leoni, 5.40.08; 5. Sciardis; 6. Ku- bler; 7. Pasotti; 8. Ockers; 9. Forlini; 10. Het peloton ex aequo onder wie Magni, Gcldschmidt, De Hoog, Pedroni, Dupont, Robic, Brambilla, Redolfi, Gauthier, De Ruyter, Voorting en Vos, allen in dezelfde tijd als Leoni. Het klassement is na de tiende étappe als volgt: 1. Gauthier 65.43.27; 2. Redolfi 65.52.47; 3. Goldschmidt 65.54.02; 4. Brambilla 65.54.50; 5. Kubler 65.54.51; 6. Magni 65.54.54; 7. Couvreur 65.56.35; 8. Lambrecht 65.57.13; 9. Schotte 65.57.54; 10. Geminiani 65.58.19. Van onze landgenoten staat De Hoog 53e met 66.21.50. Vervolgens komen als 72e De Ruyter met 66.36.05; als 83e Vos met 67.03.51 en op de 84e plaats Voorting met C7.04.36. mooie kans de voorsprong te vergroten, echter zonder succes. De Amsterdammers hadden meer geluk in de gelijkmakende innings. Meyer kreeg 4-wijd. doch werd fraai door Vrenegoor op het tweede honk uitgegooid. C. Holewijn en Pronk kregen echter eveneens vrije lopen. Werper Duin- ker werd toen op de plaat door Smid ver vangen, terwijl Lazones (E.D.O.) de plaats van Smid op het derde honk innam. Hole wijn werd aan slag geraakt en kreeg een vrije loop, waardoor de honken vol waren. Door een fout van Keulemans kwam Op- zeeland op het eerste en C. Holewijn thuis (1-1). Pronk kwam hierna op een korte slag van Prins thuis (2-1). In de vierde, vijfde en zesde innings bracht geen der ploegen verandering in de stand. In de zesde innings kwam cle inmid dels gearriveerde Urbanus bij Amsterdam op de plaat, terwijl Linke korte stop ging spelen en Ter I-Ieide (Ajax) Van Lier op het derde honk verving. In de zevende innings sloeg Scheurman Lazones thuis (2-2), doch Hoogenbos en Jole lieten eerstgenoemde in de steek. Be halve een honkslag van Pronk vermochten de Amsterdammers aan slag tot de negen de innings niets te presteren. De negende innings bracht de nodige sensaties. Keulemans werd door Holewijn uitgevangen en Scheurman sloeg de bal in het rechtsveld over de tribune (2-3). Hier na moest C. Holewijn er nog tweemaal aan te pas komen om de Amsterdammers aan slag te brengen. Meyer kreeg vier-wijd en C. Holewijn v/erd fraai door Hoogenbos uitgevangen. De inmiddels naar het tweede honk ver trokken Meyer trachtte Hoogenbos op het eerste honk uit te maken, hetgeen mislukte en tot gevolg had dat Meyer op het derde honk kwam. Daar Meyer echter nog steeds het eerste honk na de vangbal van Hoogen bos niet had geraakt, was hij uit, nadat Keulemans de bal op dit honk gespeeld had. Meyer werd naar het eerste honk terug gestuurd. Pronk gaf hierna een fraaie twee honk slag. Op de korte tik vari P. Holewijp ging Meyer op de thuisplaat uit, terwijl Van Opzceland als laatste slagman op :3-slag verdween, waardoor de Haarlemrhers de beker weer voor een jaar in hun bezit mogen houden. De werpersresultaten waren: Amsterdam: Linke (5 innings): 1x3- slag, 2x4 wijd, 4 h.s. tegen: Urbanus (4 innings): 1 x 3-slag, 0x4 wijd, 4 h.s. tegen. Haarlem: Duinlcer (2Va innings): 3x3 slag, 5x4 wijd, 1 h.s. tegen; Smid (61/» innings): 8x3 slag, 2x4 wijd, 2 h.s. tegen. De beste slagmensen waren: Haarlem: Scheurman (0.750!), Lazones (0.666) en Smid (0.500). Amsterdam: Pronk (0.500). Overgangsklasse B Voor de grote verrassing van dit week einde heeft HHC II gezorgd. Het negental versloeg RCH met 9-4. Sparta won van Celeritas naar verwach ting (14-5). De stand is thans: R. C. H 11 8 1 2 17 H. C. K 11 8 0 3 16 H. H. C. II 11 6 0 5 12 Sparta 10 5 1 4 11 H.F.C. Haarlem 10 5 1 4 11 T. Y. B. B 11 4 1 5 9 S.C. Haarlem II 11 3 0 8 6 12 2 0 10 4 Nederlands negental samengesteld Het Nederlands negental, dat Zondag 6 Augustus om halfdrie op het E.D.O.-terrein te Haarlem tegen België uitkomt, is als volgt samengesteld: Werper: H. Urbanus (OWO), vanger: Vrenegoor (HHC), le honk: Hoogenbos (HHC), 2e honk: Pronk (VVGA), 3e honk: Keulemans (Schoten), korte stop: Jole (HHC), linksvelder: Scheurman (SC Haar lem), midvelder: C. Holewijn (VVGA), rechtsvelder: Meyer (OWO). Bondsplocg speelde gelUk De Zaterdagmiddag op het Sparta-terrein in Rotterdam gespeelde wedstrijd tussen een Bonösteam en een ploeg van de Ame rikaanse bodem „Columbus is in 3-3 ge ëindigd. ADVERTENTIE REPARATIE MATRASSEN 's mórgens gehaald, 's avonds gebracht H. DE GRAAFF GROTE HOUTSTRAAT 103 HAARLEM TEL,. 11485 Schaken Kampioenschap van Nederland De uitslagen van de partijen voor de zesde ronde van het schaakkampioenschap van Nederland luiden: Groep a: CortleverEuwe afgebroken; BarendrëgtStumpers 01; Van der Berg Muhring lili; KramerDonner lili; Van ScheltingaHenneberke li—li; Orbaan Spanjaard 01. De afgebroken partij uit de vijfde ronde lussen Kramer en Henneberke is geëindigd met een overwinning van eerstgenoemde. Groep b: BrentDe Waal 1—0; Mondria —Van Oosterwij k Bruyn 10; Van Donk Seewald afgebroken; TeilemanVan den Tol 01; Muurlink—Feiters afgebroken; Beije Naerebout afgebroken; Van Vloten—De Jong 01; JacobsonRoose afgebroken; ApkingKapsenberg 10; Crabbendam Muzerie 01. Goris won van Wanten wegens niet op komen van laatstgenoemde. De wedstrijden worden Maandag voort gezet.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 5