a Y Uw zomer'Uiterlijk/ w, T oiletgeheimen voorde zomer Jeugd met vacantie Wat te doen als het eens warm wordt! Tk wil alleen maar zeggen, dat ie vrouwen de grootste moeite hebben met het bijeen garen van de garderobe, die tii op het vacantie-adres zul ten gebruiken. Dat is enerzijds wel te begrijpen, omdat wij ■Uemisl juist in die tijd graag een beetje pronken met onze nieuwe aanwinsten, ook al ,jjn ze uit bescheiden beurs en wie zit vandaag de dag ruim in de contanten? ge creëerd, Gr D, D H Kleine tips Weest voorzichtig met de zon Paspoort voor kamperen... 'off in oocf A, fli met vacantie bent ge- dan kunnen mijn raad- !inoen U niet meer helpen Maar als de vrije dagen nog de deur staan, als de kin ken uit zeilen, fietsen en G Tün en U binnen* 8^00k de voordeur achter ftcht trekt, dan vind ik Misschien nog een welwillend \ieitemin doet U er verstandig aan precies na te gaan wat U iult meenemen. De aard van yw garderobe hangt natuur lijk af van de plaats, waar Ge Uw vrije lijd gaat doorbren gen. Op het water en in een bootje is geen plaats voor bijzondere toiletten. En in Noord wijk hebt Ge aan shorts, badpakken en handdoeken niet genoeg. Indien U tenmin ste ook eens van de avond lijke genoegens wilt genieten. Ze zijn wel duur, maar ook gezellig. Voor de reis naar het buiten land gelden al dezelfde eisen. Comprimé. r Uw bagage tot hei hoogst nodige. Sjouw niet met zware koffers. Zij beginnen steevast Uw voorpret aanmer kelijk te vergallen. Op het eerste station al komt U ogen te kort om op die bagage te letten. Kent U dat haast-ge- voel van „hè-hè we zitten", „maar waar blijft die kruier met de koffers nu" en „oh. dadelijk verlrekt de trein?" Je geaffereerde kleurtjes Uw wangen misstaan. kunt ze voorkomen door zuinig te zijn bij het inpak ken. Door niet ie denken: .ach laat ik dat blousje of dat jurkje ook nog maar een plaatsje geven". aarom moet U op lijd Uw voorbereidende maatregelen nemen. Vooral niet 's morgens voordat de trein vertrekt. Dan komen er altijd nog genoeg dingen, die beslist op het laat ste moment gedaan moeten worden. hel arme hoofd loopt U om. En 2 iet Ge: daarmee wil ik allen, die op vacantie gaan, prettige dagen wensen. Laten we af- «preken, dat we goed uitrus ten en voor de komende tijd een fris humeur verwerven. e gaan er jonger van uit zien en die eerste rimpels bij de yen of om de mond smelten "i met het opdoen van nieu- mdrukken. us vooral geen overbodige moeite geen loodzware kof je». Wel een blij gezicht al was er geen sprake van dat buitenlandse reisje, dat ons zo trok. ebt U het eigen land werke- wel eens goed bekeken? nei is de moeite waard. VU e hebben weliswaar nog niet veel hittegolverig weer gehad, maar dat is een reden te meer om ons op een temperatuur van 80 graden voor te bereiden. Want de Nederlandse zomer telt gemiddeld dertig zonneda gen en dus hebben we er in Augustus nog heel wat in het verschiet! blu is de voorpret na tuurlijk erg plezierig, maar -als het eenmaal zover is, dat de zon haar brandende stralen zendt, nu, dan merken we toch ook wel de nadelen van een tropische hitte. En het is een hele kunst om die te ondervangen! Hier volgen enkele wenken. Begin de dag met een lauw bad, waarin een scheutje eau de cologne in- plaats van het gebruikelijke bad zout. Een strooibus met talkpoe der voor na het drogen staat al gereed. Dan komen de kleren. Linge rie van fijn linnen is in het dra gen koeler dan zijde en satijn. Een brassière van kant en een ragfijne step-in zijn dan ook luchtige kledingstukken voor dit weer. Verder als bovenkleding een eenvoudig jurkje van linnen of katoen, bijvoorbeeld e en strandjurk met bolero. Kettin gen, armbanden, voiles en cor sages kunnen beter in de kast blijven en een tas met een hand vat is practischer dan één, die onder de arm gekneld wordt. Uw haren hebben veel te ma ken met Uw temperatuur en dus is het korte kapsel een uitkomst. Wie in de veronderstelling leeft, dat een warm gezicht na een on derdompeling In koud water af gekoeld is. moet ik een illusie ontnemen. Een lichte huiduitslag kan er zelfs het treurige gevolg van zijn! Meer aan te raden is het gebruik van een cleansing milk voor reiniging van het ge laat; 'n foundation lotion als on dergrond is beter dan een creme. Wanneer het kwik stijgt krij gen de meeste mensen last van klamme handen en voeten. Ook hier kan een beetje eau de co logne veel goed doen. Draag makkelijk wasbare handschoe nen en geef de voeten een badje van koud water met een lepel keukenzout erin. Natuurlijk houden, bij aanwe zigheid van markiezen, gesloten gordijnen overdag de slaapkamer koel. Zijn er horren, dan worden de gordijnen na zonsondergang zo snel mogelijk opzijgeschoven, teneinde de avondkoelte binnen te laten. Rolletjes watten, ge drenkt in eau de cologne en achter de oren aangebracht, kun nen heel heilzaam werken. Voer een koel diëet in voor U en Uw huisgenoten. Meer rauw kost en vitamines, minder suiker en zetmeel, dat is één van de ge heimen om bij heet weer fit te blijven. Dus geen koekjes en an dere zoetigheden, maar des te meer sla en fruit. Het lichaam roept om vloeistof, doch veel ijs- gekoelde dranken zijn slecht voor het teint. Koude thee wordt ten onrechte vaak versmaad, het werkt zeldzaam verfrissend en dorstlessend. Ziet U er tijdens warm zomer weer opgeblazen en zwaar ver hit uit? Trek dan profijt van deze tips. Wellicht wandelt U fris als een komkommer en koel als een portie ijs in het verzengende zon nelicht! ARLETTE DE schooldeuren zijn voor de tijd van vier tot zes weken achter onze jeugd dichtgetrokken en de tijd van „heerlijk niets doen" ls begonnen. Wanneer het warm zonnig weer is, doen de kinderen niets liever dan zo luchtig mogelijk gekleed aan het strand in de bossen, op de heide of in de tuin spelen. Het jurkje links is dan voor de meisjes een prettige dracht. Het is gemaakt van vrolijk gebloemd katoen volgens een heel eenvoudig patroon dat iedere moe der voor haar dochtertje zo kan nama ken. Als het iets kouder is, zullen de raeiskes heerlijk kunnen spelen in het wit met lichtblauw gestreepte Jurkje midden op de foto. Zowel het schouder stukke als de baan in de rok zijn van effen materiaal. De strikjes op het schouderstukje en de baan brelcen de overgang van gestreept naar effen, zomernachten kunnen in ons land tame lijk fris zijn en dan is een nachtpon netje met lange mouw (tweede van rechts) geen overbodig kledingstuk Voor deze nachtjapon werd rose katoen, met grappige kinderkopjes bedrukt, ge bruikt. Het schouderstuk is van don kerrood katoen. Ook de pantoffeïtji zijn van hetzelfde materiaal als het nachthemd. De hansop rechts, ls meer voor de winter geschikt. De afknoop- bare capuchon zorgt er voor, dat de draagster wanneer het haar is gewas sen, op weg van de badkamer naar de huiskamer, geen kou vat, HARINGSLA 2 Schoongemaakte maatjesharin gen, 2 grote augurken, 4 zure appe len, 1 kleine ui, 150 g gekookte bie ten, plm. 100 g gekookte prinsesse- bonen, enige gekookte aardappelen, slaolie, azijn, ((peper) en zout of slar saus of mayonnaise, kropsla of andij vie of veldsla. De haringen, augurken, appelen en ui, de gestroopte en gekookte bieten en de prinsessebonen klein snijden, Enige gekookte aardappelen fijnma ken en vermengen met slaolie, azijn, (peper) en zout of slasaus of mayon naise. De kleingesneden bestandde len door de saus mengen. De haring sla overdoen op één grote schaal of op vier kleine schaaltjes. Deze ver sieren met een randje mooie sla blaadjes of zeer fijngesneden andij vie of veldsla. Franse smaak: Wanneer de mensen van een vrouw zeg gen, dat zij intelligent is, bete kent dat, dat zij geen enkele charme heeft. Want een waar lijk intelligente vrouw toont haar schranderheid niet. VISSLA plm. 200 g koude, gekookte en ont- grate vis, plm. 100 g gekookte aard appelen, augurken, (ui), peterselie, wat tomaten of gekookte bieten, sla olie, azyn, (peper) en zout of sla saus of mayonnaise. De vis zonodig van velletje ont doen en in niet te kleine stukken verdelen. De aardappelen in plakken of blokjes snijden. Vis en aardappe len vermengen ir.et klein gesneden augurken, (gesnipperde ui) en fijn gehakte peterselie. Er slaolie, azijn (peper) en zout of slasaus of mayon naise door roeren. De vissla over doen op één grote of op vier kleine schaaltjes en deze versieren met schijfjes tomaat of gekookte biet. VLEESSLA 100 g koud vlees, 100 g koude, ge kookte aardappelen, slaolie, azijn, peper en zout of slasaus of mayon naise, ui, augurk, tomaat, komkom mer, peterselie. Het vlees in kleine stukjes en de aardappelen in plakjes of dobbelsteentjes snijden. Vlees en aardappelen vermengen met wat zout, slaolie, azijn en peper of met slasaus of mayonnaise en er fijnge sneden ui en augurk doorroeren. De vleessla overdoen op een grote schaal of op vier éénpersoonsschaal tjes en versieren met schijfjes to maat en komkommer of met fijnge hakte peterselie. HAMROLLETJES 8 Plakjes magere ham, 8 augurk jes, sla. De plakjes ham in de vorm van een hoorntje om de augurkjes rollen en vastprikken met „prikkers" ((even tueel van witte lucifers gemaakt). De hamrolletjes gebruiken als garnering van groentensla of afzonderlijk op doen op een schaaltje, dat bedekt is met mooie slablaadjes, en geven als onderdeel van een uitgebreide hors d'oeuvre. Uhebt Uw zomergarderobe kant en klaar, maarhoe staat het met Uw zomeruiterlijk? Hebt U U daar ook al eens in verdiept? Bereid U voor op zonneschijn! Uw haar. Het korte kapsel is ge knipt voor hoogzomertijd. Gun U de luxe van een goede kapper, want zo ooit is de coupe nu het halve werk. Het zonlicht is heilzaam voor Uw pruik. Het geneest haarroos, het is goedertieren voor vette ha ren én het verstevigt de krul; maar bedek Uw hoold met een grote hoed of parasol, desnoods met bril lantine, wanneer de zon als een gloeiende bol in het zenith staat. In de zon gestoofd haar verschiet en verliest al zijn glans. Uw ogen. Bescherm ze met een goede zonnebril, want ze zijn een kostelijk goed. Lees niet in de helle zon, noch speel tennis zonder oog klep. Zonnerimpeltes naast de ogen zijn er voor U het weet en als je ze eenmaal hebt zijn ze niet zo één, twee drie weg te strijken. Wie geen enkel risico wil lopen kan desnoods wat vette creme of olie rojid de ogen uitsmeren. Uw huid. Een serie zonnebaden is de beste remedie tegen puistjes, pukkeltjes, een overvctte huid, kip penvel en zo meer. Maar de zon is van een niet te onderschatten kracht, neem van dit middel dus kleine doses. 1. Bescherm hoofd, ogen en nek, want dat zijn kwets bare plekken. Denk bij het oliën ook om neus, schouders, hielen en knieën. 2. Geef voorkant en rug om te beginnen een roosterbeurtje van vijf minuten en voeg daar dagelijks een minuut aan toe, net zolang tot de huid een beschermend bruin tintje heeft verkregen. Dan steekt het zo nauw niet meer! Wie een overgevoelige huid heeft moet dub bel voorzichtig zijn, want niet zon nebrand valt niet te spotten. Uw benen en voeten. Het is nu de met het bruinen van Uw huid. Meng daarom geleidelik aan kleine hoeveelheden donker poeder door de tint die U gewend bent te ge bruiken. Op die manier krflgt U een goede dekking voor Uw teint. Kies felrood of een tikje bruinig rood voor Uw rouge en lipstick. En voor de rest wees vrolijk, zorgeloos, want niets komt Uw gezondheid en Uw uiterljjk meer ten goede! ARLETTE tijd om deze onderdanen eens te vertroetelen. Breng een paar be zoekjes aan de pedicure en ga zo nodig met een scherp scheermes de haren op Uw benen te lijf. Masseer de daaropvolgende dagen Uw benen met overvloedig zeepsop en puim steen, teneinde nieuwe haargroei te voorkomen. Tracteer dagelijks Uw trouwe onderdanen op een mas sage met warme olie. Borstel ze daarna af met zeepsop in de hoop dat de pukkeltjes, opgedaan tij dens het zitten bij de kachel, zullen verdwijnen. Uw make-up. De kleur van Uw poeder moet gelijke tred houden Het meisje Lilibeth is aan de béterende hand. Dat is niet al leen te merken aan de hoestpartijen, die langzamerhand normale vormen aannemen; het is vooral duidelijk uit haar leefwijze van iedere dag. Eerst geen belangstelling voor vriendinne tjes en vriendjes: een zielig, maar sensatievol navolgen van 's dokters opdracht om weinig contact met an dere kinderen te onderhouden. Maar inmiddels zijn de poppen weer op de proppen gekomen met alle aan-, uit en baadpartijen van dien. En het onvermijdelijke, klaarblij kelijk nimmer vervelende spel van vadertje en moedertje, afgewisseld met ziekenhuisje en schooltje. Alle maal prachtige tijdverdrijven nu de zomer ongemerkt in de herfst is overgegaan; tenminste aan de lucht te zien. Daarenboven is ze wat lastiger ge worden. Voorlezen door Mammie of Pappie staat op het dagelijkse pro gramma. Een van die boekjes ver- Wies is op weg naar haar eerste kamp. „Mijn vacantie mag niet duur zijn", had zij gezegd. „En ik wil ook niet in jeugdherbergen overnachten wat is er trouwens prettiger en roman tischer dan in de vrije natuur te zijn, dan te slapen met een tentzeil boven Je hooid, dan de nachtelijke geluiden c-n het vogelgezang dicht bij je te horen en de eerste zonnestralen op te vangen. Om niet. te vergeten het kampvuur 's avonds met zijn geelrode vlammen, het kampvuur, waarbij leuke liedjes worden gezongen die met gitaar- ol banjo-ge- tokkel worden begeleid". Dat klonk inderdaad erg opwindend, maar Wies is er niet onvoorbereid op uit getrokken. Zij heeft bij de V.V.V. formulieren gehaald en ingevuld, zodat z(j gerechtigd was 'n proelkamp mee te maken. Daar leerde zij wat haringen zijn en waarom het beter is een houten hamer te hebben, waarom een goed kampeerder voorzien moet zijn van een schep n.l. om een gootje te kun nen graven, indien het regent cn waarom canvas-waterzakken onont beerlijk zijn. Toen zij terugkwam, wist Wies hoe zij een tent moest opzetten en in welke richting en zij had ook de techniek van het koken op een primus of een benzinebrander onder de knie. En wü waren erg verbaasd, dat zij verklaarde „Nu ben lk nog niet klaar. Op mijn verzoek heb ik van de Ned. Kampoercentrale in Den Haag een kampkaart gekregen cn nu ga ik nog 3 weekends onder toezicht kamperen Als ik die „kampjes" haal, krijg ik een kampeerpaspoort cn dan pas kan ik overal met mijn tent heentrekken." Drie maal heeft zij dus de tent fout» loos in de goede stand moeten zetten en na afloop van de weekends volgens de regelen der kunst afgebroken. Drie maal twee dagen heeft zij onder het oog van spiedende mentors geleefd, welke heren wel heel vriendelijk een praatje met haar kwamen maken, maar ondertussen geducht opletten of er iets niet in orde was. Helemaal zenuwslo pend was het niet, want Wies is erg netjes en zij kan goed koken en aard appels Jassen. En zij heeft broodbakken geleerd op de manier, waarop echte kampeerders dat doen. Met meel, melk, water en desnoods rozijnen en krenten dit laatste om het lekkerde%te ma ken heeft zij deeg gekneed en het daarna om een stok gerold. Boven een vuurtje heeft zij de stok gebakken en het resultaat was een overheerlijk stok brood. De indruk, die Wies op de mentors had gemaakt, was blijkbaar gunstig. Het kampeerpaspoort meldde deskundigheid Inzake karapeervaardigneid, voiaoenae zorg voor kamp en terrein en een prij zende algemene indruk. En nu is Wies dan eeht aan het kam peren. DAPHNE. telt van i paartje, dat gaat trou wen. Lilibeth kijkt nadenkend er. zegt uitermate modern!: „Konden ze dan wel een huisje krijgen?" Daarmee was het niet uit, want de volgende dag hadden haar hersen tjes kennelijk verder gezwoegd, me de fantaserend op de geboorte van een neefje. „Mammie, als ik groot ben en een kindje krijg, mag ik dan jullie ba bykleertjes hebben?" Waar ga je dan wonen, was onze vraag. „Oh, heel dicht bij. Een paar huis jes vérder", aldus het kind. En helemaal alleen? „Nee, natuurlijk niet, maar met een andere meneer. Met wie weet ik nog niet" V rouwen pagina Zaterdag 5 Aug. 1950 65ste Jaargang, No. 19619

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 7