JONGENS GEVRAAGD I' ,nhoeve" liep brandschade op SgKyvS IE BILTI KLEMKR Tante Els AUTOMOBIEL- en MOTORRIJWIELBEDRIJF Frans P. v. Rumpt Zonen Enige nette meisjes gevraagd bediende m ALBERT HEIJN kerko vsisen en Beverwijk wa- Pres. Steinstraat 1 Visserij- Paria TWEE NETTE VERKOOPSTERS 110 Augustus 1950 Vonk uit locomotief vermoedelijke oorzaak van brand op het Hoogoventerrein van blijenhoeve", waarin onder meer de directie van de Hoogovens las ondergebracht; werd goeddeels een prooi der vlammen. brandweer van Beverwijk was met een ladderwagen, een materiaalwagen en twee spuiten vertegenwoordigd, de brandweer van Velsen-Noord gebruikte één brand weerwagen en de Hoogovens zelf hadden een grote en een kleine spuit ingezet, zo- dat in totaal het vuur met acht a negen stralen werd bestreden. Het personeel bracht inmiddels de in ventaris van „Blijenhoeve" in veiligheid. Zo konden onder meer alle schrijfmachines en de gehele boekhouding alsmede het ar chief worden gered. Het meubilair werd grotendeels per vrachtwagens naar het zakkenmagazijn van de Mekog overgebracht. De kamer van de heer Martens, procuratiehouder, werd echter een prooi der vlammen. De kamers der directie liepen ernstige water schade op. Brandweerlieden en Hoogovenarbeiders verwijderden zoveel mogelijk stro en pan nen van het dak dat voor een groot deel was vernield. Omstreeks half twee kon met het nablussingswerk worden begonnen en vervolgens werden de verschillende af delingen voorlopig in een andere vleugel van het gebouw ondergebracht. Nu het nieuwe hoofdkantoor van de Hoogovens in aanbouw is. is de vraag ge wettigd of de directie er toe zal besluiten „Blijenhoeve" blijvend te herstellen of de inrichting van en overbrenging naar het nieuwe gebouw te bespoedigen. De omvang der schade, welke op het ogenblik nog niet bekend is, zal heden morgen in een drectievergadering worden vastgesteld. in wn deel van onze oplaag In reeds meldden brak Woens- B!"! «mstrceks half één brand uit j^ildar BHjenhoevc" van de Hoog- '"'Srónin meer de directiekanto- gevestigd zijn. De be- •fSerrsn de Hoogovens en de voorkamer in de linkervleugel werd door de brand ver- "J M hei grootste deel bestaat de f„ Zo«k uit sloop- en waterschade. vTrwhiinlijk was een overwaaien- k uit een passerende locomotief de i# „Mehhoeve" heeft namelijk rieten Jak- „.«dis half één werd een zware ÏKeling ontdekt bij de kamer ,n f^vleugel waar de postexpeditie is tS onmiddellijk werd de bedrijfs- &r gewaarschuwd die spoedig met ??„eoeen kleine spuit op de plaats ils arriveerde. Teneinde het ge- 1m alle kanten te kunnen bespuiten K ook de brandweren uit Velsen- Beverwijk gewaarschuwd. De Pooise kotter in Delfzijl oan de ketting kitote viskotter, de SPJ 38, strand- i-Ssutember van het vorig jaar ten Sa van een der Waddeneilanden. Het 1 ijad Poolse vluchtelingen aan boord ftd door de rederij Doeksen bescha- Lgmen gebracht. fr:mede-eigenaren van het schip be- aan boord. Zij lieten de kotter 2{iingen slepen, wéar het schip op t-i werd gerepareerd. In April van ^-iieeg een in Polen achtergebleven ««[paar verlof van de president van èkawaider rechtbank, conservatoir s'i> op liet schip te leggen, omdat de jner In strijd met de overeenkomsten zou weggevaren. Daar echter het bewaar- ka zeer hoog was en het proces nog lange gz:u kunnen duren, benoemde de recht- kce Poolse consul-generaal tot be- isc-ï, die dus voor het inbeslaggenomen cü; noest zorgen. In afwachting van de nii der procedure zette hij een der sie-eigenaren, die op het schip woonde, e if. plaatste er een ander lid der beman- üi op en liet de kotter naar Delfzijl ::qen, met do bedoeling het schip naar Ka terug te laten varen. De rechtbank kft toen op verzoek van een der credi- Ksa de in Nederland vertoevende mede- De Bijzondere Raad van Cassatie heeft --PbH van het schip failliet verklaard, he' ber?=P verworpen dat de gewezen SS'er üt de curator de kotter nog op het laat- E- Leeuwarden had ingesteld tegen de fik-fW,'- -r sententie van het Bijzonder Gerechtshof,, aan ketting kon waai-t>ij hij tot levenslange gevangenisstraf kentekenen waren reeds van js veroordeeld wegens het in 1944 doodschie- o-i smp verwijderd. ten van twee inwoners van Groningen. De Nederlandse uitvoer van haring Volgens opgave van de dienst der Neder landse Haringcontrole bedroeg de Neder landse uitvoer van pekel- en steurharing in het tweede kwartaal van dit jaar in totaal 7.294.667 (v. j. 6.613.450) kg. netto met een aangegeven waarde van f3.771.703 (v. j. f3.461.281). Hiervan werd uitgevoerd naar België 1.376.389 kg. ter waarde van f 882.784, Oost-Duitsland 2.989.620 kg. ter waarde van f 1.450.172; West-Duitsland 1.626.069 kg. ter waarde van f797.676 en Tjsechoslowakije 849.713 kg. ter waarde van f402.405. Van de gedurende het tweede kwartaal 1950 uitgevoerde pekel- en steurharing werd uitgevoerd door exporteurs gevestigd in Scheveningen voor een bedrag van f 1.722.397; in Vlaardingen voor f 964.148, in Katwijk aan Zee voor f914.475, in IJmuiden voor f114.179, in overige plaatsen voor f56.504. t diepe droefheid ge- - wij u kennis dat na Kn noodlottig ongeval en smartelijk lijden, na voor. ren te zijn van de H.H. stramenten der Sterven- caoverleden onze in- geliefde moeder, be- toomoeder, groot- en overgrootmoeder MARIA JOHANNA ZANDVLIET weduwe van Abraham Bruisschaart de ouderdom van 68 A, C. Bruisschaart r grcwdiaart-Boon v-Bruisschaart C. Bruisschaart- Oerlemans A. Bruisschaart E. Bruisschaart- A. Bruisschaart H°°S Ji w. Bruisschaart- J- Ruyterf CUSter Metzelaar W. C. Bruisschaart- fgJ^-Bruisschaart B.H. D. de Waard weyden- a I T chaart K F. Lm5ruIsschaart Stin. m Achter- kleinkinderen "l O A ~,-£hT ln de Kerk Bdadisi van ievm ♦o in mmden-0. BETER EN BILLIJKER Gevestigd sedert 1927 Haarlem-Noord, bij de Kloppersingelkerk De Mient wordt slipvrij gemaakt Eindelijk is men er dan toe overgegaan, de belofte, die B. en W. ongeveer vier maanden geleden in de Raad deden, in te lossen. Maandag is een firma uit Zaandam met schoppen, kruiwagens, teerwagen en wals begonnen het grint, dat al ettelijke weken de kanten van de Mient versierde, te verwerken, zodat het slipgevaar, dat daar verre van denkbeeldig was, verholpen wordt. Behalve dat de Mient niet langer meer zo gevaarlijk voor het snelverkeer is, komt deze verbetering ook het uiterlijk ten goede. Helaas is het begin van de uitvoering dezer werkzaamheden niet zonder onge lukken verlopen, want door de gladheid van de nog niet gestolde teer slipten Maan dagmiddag in de bocht van de Vinkenbaan en de Mient kort na elkaar een motorrijder met duopassagiere en een fietster. De beide dames kwamen in de teer terecht en zij bleken enige verwondingen te hebben op gelopen. Haring blijft slecht. Er was Woensdag weer eens voldoende haring. Meer dan de helft van de 4000 kisten werd opgehouden en de rest werd verkocht tegen prijzen, variërend van 10,50 tot 12. Ook de con- servenindustrie nam weer een deel af. Met de kleine scholprijzen ging het be ter. Schol III welke in tegenstelling tot andere midweekse markten betrekkelijk schraal werd aangevoerd, werd betaald met 17 per kist, de iets grovere schol II bracht het tot 29. De tongenprijzen blij ven vrijwel ongewijzigd. Grote tongen va rieren van 1,70 tot 1,80 per kg., kleine tongen II noteerden 65 cent en tong III bracht het tot 55 cents per kg. Geld bijleggen. Van de schepen welke Woensdag aan de afslag waren werden de volgende besommingen gemeld: „Petten" voor een reis van 11 dagen 12.650, „Lim- burgia" voor een 10 daagse reis 14.790, „Zwarte Zee" voor een 11 daagse reis 10.080. De kx-oon spande de „Vios" met ruim 22.000 voor een reis van 10 dagen. De logger H.D. 79 vaxx Slot besomde 4100 en de Katwijk 9 besomde nog 3300. Varen. Van de trawlers gingen Woens dag weer naar zee de „Alkmaar" en de „Claes Compaen". Van de haringtrawllog- gers gingen naar zee de Katwijk 40 en de Katwijk 48. Pech. De kotter IJ.M. 230 welke juist naar de visserij was vertrokken moest zich gisteren binnen laten slepen door de IJ.M. 229 wegens een defect aan de keerlcoppe- ling. Beide schepen hadden nog bijna geen visaanvoer. De IJ.M. 229 zal door de IJ.M. 230 naar Amsterdam worden gesleept om aldaar te kunnen gaan repareren. Vandaag. De aanvoer voor vandaag zag er als volgt uit: „Antje" met 450 kis ten, waarvan 200 kisten schelvis, 150 kis ten makreel, 40 kisten wijting en 20 kis ten radio, „Joh. Polderman" met 1150 kis ten haring en 50 kisten diversen, „Her man" met 1300 kisten haring, 400 kleine kisten haring en 100 kisten makreel en diversen. Verder waren Woensdag nog thuisstomende voor vandaag de „Flamin go" met 1200 kisten haring en makreel en de „Thorina" met 1300 kisten haring en makreel. Met het oog op de ploegensterkte der losregeling moest echter een der laat ste binnenkomers voor de Vrijdag blijven liggen. En morgen. Behalve een der overlig gende Donderdagschepen worden nog voor morgen verwacht de „Catharina Duyvis", de „Maria van Hattum" en de „Haarlem". „De Claesje" is eveneens thuisstomende met een lading makreel van ongeveer 500 kisten welke eveneens Vrijdag v ex-kocht zullen worden. Genoemde vangst werd in 5 dagen gevangen. Thuisstomende zijn verder nog de „Mary" en de „Batavia". De laatste schepen zullen echter voor de Zaterdag markten. Meer. Zowel van de haringvissers als van de visboten komen weer betere vangstberichten door wat ook wel bewezen wordt door de grote aanvoeren der laatste dagen welke in korten tijd worden gevan gen. Ook is er meer schel visaanvoer; deze week werden reeds ongeveer 900 kisten (grote en kleine) schelvis in de afslag ge bracht. Voor Maandag. Van de trawlers welke op de verse vis zijn kunnen voor Maandag worden verwacht de „Norma Maria" en de „Bloemendaal". Verder de weekloggers (17 stuks) die redelijke vangsten hebben geboekt. Brand in dagblad-drukkerij te Brussel Gisternacht heeft brand gewoed in de Brusselse drukkerij van het katholieke dagblad „Het Volk". De rotatiepersen leden ernstige schade. De verschijning van het blad zal echter geen vertraging ondergaan. Omtrent de oorzaak van de brand tast men in het duister. Sommigen menen dat deze door politieke tegenstanders zou zijn gesticht. De schade bedraagt verscheidene millioe- nen francs. Het hoekje van SMYRNA ROZIJNEN 100 gram PINDA'S IN DOP 250 gram FIJNSTE LIMONADE per lies RUMBONEN 100 gram PEPERMUNT 2 grote rollen Heerlijke Candijkoek per stuk HUISHOUD JAM 1 e soort Abrikozen Aardbeien Kersen - Frambozen-Bessen NIEUWE OOGST per pot van 67 voor ©1 ct MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER! IJmuiden, 10 Augustus 1 Beste kinderen, Nadat ik al meer had gehoord over eeix geslaagde briefwisseling met de Zuid-Afrikaanse meisjes en jongens, die we een maand of wat geleden dank zij een Vriendelijke IJmuidense dame konden „aanbieden", komt nu ook BLAUWDRUIFJE met een en thousiast verhaal over een correspon- dentievriexxdinnetje in Zuid-Afrika. Fijn, dat het zo goed geslaagd is. Hoor ik van de anderen nog eens wat over de resultaten der uitwisseling? Blauwdruifje stuurde me verder een dikke brief met onder meer het kamp-opstel er in, dat jullie vandaag irx ons hoekje vin den kunnen. Daaruit is wel op te maken, dat onze jongedame het best naar de zin heeft gehad, zelfs al schreef ze „heette" helemaal verkeerdMaar waar speelt dit verhaal zich nu eigenlijk af, meiske? Daar ben ik nog steeds niet achter? Ook van de andere neven en nichten wil ik wel graag eens een vacantiebeleve- nis lezen en misschien wel in ons hoekje afdrukken. Je rapport was pixik, jonge dame, alleen de zesjes moeten er nog uit in de tweede klas. Jammer van dat zakmes anders zeg, maar tegen een windhoos doe je nu eenmaal weinig, dat hebben de men sen van Borculo 25 jaar geleden ook aan den lijve moeten ondervinden. Ik ben benieuwd naar je inzending, minstens even benieuwd als naar die van HEEMSKIND, die schrijft, dat hij al een prachtige ver zameling schelpen voor het knutselwerkje op het strand bij elkaar gezocht heeft. Als je ziek bent geweest, kun je toch niet hel pen, als je een klas voor de tweede keer moet doen? Zeg dat je vriendje maar eens flink namens Tante Els en als hij dan nog praatjes verkoopt stuur je hem maar eens langs! Zelfs MARIANNEKE heeft nog een kwartiertje van haar „drukke" vacaxxtie af kunnen knijpen om Tante EJs een verhaal te vertellen over een dolle logeerpartij bij de boer. Heb je al helpen hooien? En kun je al een beetje melken? Profiteer de laat ste week nog maar fijn van de zorgeloos heid de winter komt weer gauw genoeg. Het stapeltje px-entbx-iefkaarten groeit nog steeds. Allemaal bedankt, waar jullie ook zitten mogen! Maar ik ben door mijix correspondentie heen en zeg dus: tot de volgende keer. TANTE ELS Mevrouw T. C. P. te Santpoort: Helaas kan ik aan uw verzoek niet voldoen; een beantwoording zou volledig buiten het kader van dit hoekje vallen. Wist je dat DE TONG niet alleen dienst om mee te spreken en te proeven (smaakpapillen!) maar ook om er mee te kauwen en te slik ken. En wist je dat die plooi aan de onder kant (die wel de „ondertong") genoemd wordt, bij lage dieren beter ontwikkeld is? PLANTEN zich aanpassen aan de slechte omstandigheden, waaronder ze soms moe ten groeien? Zo wordt bijvoorbeeld een. beuk of eik in de winter bladerloos, omdat hij dan geen water uit de grond kan op nemen en zonder blaren beter tegen dè lagere temperaturen bestand is. Natuur lijk moet het niet te bont worden, want dan gaat de plant dood. HET „LAAGSTE" INSTRUMENT de tuba is een grote hoorn, die je in alle orkes ten kunt vinden. IN BETONNEN WERKEN op zekere af standen zogenaamde „uitzetvoegen" wor den overgelaten, opdat het beton bij warmte een klein eindje kan uitzetten en dan niet knapt. Kijk maar eens naar een betonweg, die voegen vertoont met teer er in. EEN ANDERE NAAM voor onze Violier is „M a 11 h i o 1 a". Mijn kamp van 17 Juli tot en met 22 Juli 1950 Gepakt en gezakt ging ik naar de bus. De bus vertrok om kwart voor negen. In Santpoort stopte hij ook nog een keer en toen in één rit naar Baarn. Daar kwamen we om elf uur aan. Daar aangekomen moesten we meteen tenten op gaan slaan en de washokken, keuken en latrines. Toen de tenten enzo stonden gingen we eten. 's Middags ook nog enige werkjes. Om half negen gingen we naar bed en Dinsdagochtend om zeven -uur weer op. Wij hadden die dag water- en vuurcorvée. We moesten dus de hele dag water halen en hout sprokkelen. Om elf uur chocolade en toen rusten, behalve de koks die moes ten koken. Na het eten weer een uxxrtje vrije tijd en daarna kregen we een kamp speurtocht. Na die speurtocht moesten we houtsprokkelen voor het kampvuur. 's Avonds was het rond 'i kampvuur erg gezellig. Wij hebben er allèrlei liedjes ge zongen. Een meisje Roos Beier had een gitaar en zij speelde er op. Zo werd het nog een prettige avond. Wij gingen daar door laat naar bed en Woensdag was het weer vroég dag. Er was een leuk program ma opgesteld: eerst eten, tenten opruimen, vlaggenparade en toen kwam er een hin dernisrace. Eerst moest je onder een touw dooi-kruipen en toen een aardappel op een pollepel leggen en verderop alles neerleg gen waar een bak met water, met een stokje erin stonden, dat je dan oppakken moest, weer neex-gooien en dan gaan hin kelen en op het laatst hoogspringen. Mient je de Graaff heeft Ixet gewonnen. Zij kreeg toen een echte Axooie krans, 's Middags moesten we het dorp in voor een spel: de belangrijkste bezienswaardig heden opschrijven. Toen we thuis kwamen gingen wij eten en 's avonds is er nog even gezongen. Donderdagochtend moesten wij vroeg op, want we hadden kookcorvée. En die dag was het ook nog bezoekdag. 's Avonds is er een bonte trein gegeven: met een stuk of vijf meisjes deden wij een stukje en datheette „Kiespijn". Er wer den nog meer schetsjes opgevoerd en zo verliep de avond vlug. De volgende morgen was hef benauwd weer. Na het eten barstte er een onweers bui los en een storm, dat het verschrikke lijk was. Tenten kapot. We gixxgen allemaal door de regen naar huize „Bxxitenzorg": drijfnat. De volgende ochtend v/as het weer droog weer, maar 's middags moesten we al naar huis. Zo is onze prettige week geëindigd. BLAUWDRUIFJE SCHEEPVAART Aalsdijk. 8 v. Bremen te R'dam. Abbedijk, 8 v. Port o£ Spain n. Fort Aleza. Alderamin. 8 te R'dam v. Buenos Aires. Amstelstad, 8 pass. Ouessant. Amstelveen, 9 tet Curasao. Arendskerk, 9 ten Anker bij Santos. Ariadne, 8 te R'dam. Agamemnon, 8 v. Pampatar n. Turseiland.. Aldabi, 9 verw. te Montevideo v. Santos. Alcor, 8 190 m./ZW, Las Palmas, Aletta (t), 9 te Pladju v. Telokanson, Alphacca. 9 verw. New York v. Buenos Aires. Annenkerk, 9 verw. Genua. Bali. 3 pass. Ceylon. Barito, 8 pass. Kp. St. Vincent. Borneo, 8 pass. Kp. Guardaful. Bengkalis. 8 nabij Sabang. Boschfontein, 9 verw. tet IJmuiden. Bloemfontein, 8 te Dar es Salaam v. Port Amelia Blijdendijk, 8 te Menado. Baud, 8 v. Makassar n. Buleleng. Baarn, 8 800 m. Z.ZW. Scilly's. Blitar, 8 v. Tj. Priok n. Cheribon. Bonaire, 8 730 m. NO. Trinidad. Caltex Utrecht, 8 pass. Perim. Coryda, 8 v. Singapore n, Pladju-, Caltex The Hague (t), 9 tet Suez. Ceronia, 9 v. Piraeus n, Abedan. Cottica, 8 te A'dam v. Paramaribo. Clavella (t). 8 830 m. NO. Guadeloupe. Caltex Delft (t), 8 180 m. N. Finisterre. Cleodora (t), 8 pass. Pöntianak. Congostroom, 8 v. Port Harcourt n. Douala. Delfshaven, 9 verw. te Përnambuco. Delft. 8 v. Tocopilla n. Antofagasta. Drente, 8 v. Basrah n. Bahrein. Duivendrecht, 8 pass. Kp. Three Points. Eemdi.lk, 9 v. Rotterdam. Elmina, 8 v. Accra n. Lagos 9 verw. Esso Den Haag (t). 8 620 m, N-NO. Porto Rico. Edam, 8 210 m. W. Scilly's. Esso Amsterdam (t), 8 270 m. W. Str. Gibraltar Esso Rotterdam (t). 8 300 m. N. Fayal. Farmsum, 8 pass. Finisterre. Groote Beer, 8 v. Poft Said. Gouwe, 8 v. Oulu. Gaasterkerk, 9 te Kaapstad verw. Hecuba. 8 pass. Landsend. Heelsum, 9 te New Orleans. Hera. 7 v. Cartagena. Hermes, 7 v. Curasao. Hector. 8 tet Pylos. Jaarstroom, 8 v. Monrovia n. Kp. Mount. Japara (L.), 9 te Port Said. Joh. v. Oldenbarnevelt, 8 v. Port Said. Jagersfontein, 9 te Lorenzo Marques. Jupiter, 8 te A'dam v. Lissabon. Kamerlingh Onnes, 8 19 u. pass. Point de Galle. Kelbergen, 8 pass. Kp. St. Vincent. Klipfontein, 8 dwars Lissabon. Koningshaven, 6 v. Casablanca te Leizoes. Laurenskerk. 8 te Bahrein. Lissekerk, 3 te Basrah. Lutterkerk. 8 v. Madras n. Colombo. Laagkerk, 9 pass. Gibraltar. Leuvekerk, 8 pass. Ouessant. Leuvekerk, 8 170 m. W. Ouessant. Lemsterkerk, 8 200 m. O. Sicilië. Leersum, 8 420 m. N.NO. Azoren. Marnoeran, 9 te Cebu v. Singapore. Mitra, 8 v. Singapore n. R'dam. Marken,. 8 pass. Finisterre. Melampus, 8 pas. Santa Maria. Myonia, 8 pas. Point de Galle. Maasland, 8 v Montevideo n. A'dam. Mapia, 9 te Port Said. Macuba (t). 8 ten anker Moesi. Nederland, 8 pass. Gibraltar. Nestor, 8 pas. Ouessant. Nieuw Amsterdam. 8 1100 m. O. Cape Race. Ondina. 8 v. Dakar n. Aruba. Oranjestad, 7 v. Aruba n. Porto Limon. Ossendrecht, 9 pass. Gibraltar. Pygmalion, 8 v. Cidad Bolivar. Prins Willem IV, 8 v. Chicago n. Montreal. Poelau Laut, 7 v. Singapore te Tj. Prlok. Hoepat, 8 te Pladju v. Balikpapan. Ruys, 8 v. Hongkong. Rempang, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Ridderkerk. 9 v. Genua. Rijnland, 8 te Santos. Rijn. 8 te Brunsbuttel. Riouw, 7 v. Macassar tet Tj. Priok. Sibajak. 8 v. Colombo n. Fremantle. Sloterdijk, 8 te Newport News. Sumatra, 8 v. Port Swettenham n. Singapore. Somersetshire, 8 te Suez. Sarpedon, 8 v. Porto Plana n. Philadelphia. Skaugum, 8 bij Malta. Stad Arnhem, 9 pass. Burllngs. Stad Leiden, verm. 12 v. Sorel n. Nederland. Stad Vlaardingen, 9 v. Narvik n. R'dam. Tabinta, 8 v. Port Said. Tero, 8 v. Vlissingen. Themisto, 8 v. Three Rivers. Tarakan, 12 te IJmuidgü verw. Tegelberg, 6 v. Durban te Port Elisabeth. Tjipondok. 5 v. Kobe n. Nagoya. Van Ostade, 8 210 m. ZW. Scilly's. Van "t Hoff. 8 v. Aden. Van Riemsdijk, 8 v. Soerabaja n. Makassar. Van Heutsz, 9 v. Singapore te Penang verw. Vcendam, 8 pass. Cape Race. Wocnsdrecht, 8 pass. Burlings. Westerdam, 6 pass. Lizard. Willemstad, 8 tet, A'dam v. West Indlë. Waterman, 9 verw. Soerabaja v. Sorong. Weltevreden, 8 v. Tj. Priok n. Cheribon. Zaan, 9 te Suez verw. Zonnewljk, 9 te Suez verw Zwijndrecht, 8 v. Reggio n. Saffi. KLEINE VAART Barendsz. 9 te A'dam V. Abo. Bernina, 8 v. Rouen. Casana, 8 v. Malmo. De Ruyter. 8 v. Grimsby n. Norkping. Ellewoutsdijk, 8 pass. Gibraltar. Emke 8 v. Londen n, Rouen. Frederik, 9 v. Londen. Frejo, 8 te Le Treport v. Vlissingen. Gaasterland, 8 v. Granegemouth. Heemskerk, 9 v. Stettin. Henk. 8 v. Rouen. Hartel. 9 v. Hull. Import, 8 v. Rotterdam. Kortenaer, 8 v. Amsterdam. Maartje, 8 v. Bordeaux. Monica, 8 v. Oslo. Mulan, 9 v. Den Bommel n. Boston. Noord, 7 v. Glasgow. Norma, 8 v. Kiel. Okko Bosker, 8 v. Kopenhagen te Malmo. Palma, 8 v. Petit Couronnc te Le Pallice, Saba, 8 te Emden v. Zaandam. Sian, 9 v. Skclleftea. Silvretta, 8 te Gothenburg. Soemba, 8 v. Honfleur te Liverpool. Timor, 9 v. Rotterdam. Urmajo. 8 v, Mantyluauto n. R'dam. Van Gelder, 0 te Amsterdam v. Skutskar. Vrede, 9 v. Brunsbuttel. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN Binnengekomen 9 Augustus: IJM 20 Johannes Polderman, rederij Ma- rezaten, met vis, vertrokken 2 Augustus. IJM 33 Thorina, rederij VEM, met vis, vertrokken 31 Juli. IJM 116 Eveline, rederij Marezaten, met vis, vertrokken 1 Augustus. RO 15 Antje, rederij Piscator, met vis, vertrokken 3 Augustus. Naar zee vertrokken 9 Augustus: IJM 41 Claes Compaen; IJM 31 Alkmaar. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 9 op 10 Augustus KW 25 met 65 k.; KW 56 met 5 k.; KW 5 met 2 k.; KW 19 met 29 k.; KW 3 met 20 k.; KW 16 met 42 k.: KW 2 met 2 k.; KW 54 met 5 k.; KW 47 met 12 k.; KW 144 met 12 k.; KW 83 met 14 k.; KW 67 met 3 k.; KW 38 met 35 k.; KW 29 met 15 k.; KW 32 met 22 k.: KW 49 met 11 k.; KW 78 met 12 k.; KW 33 met 18 k.; KW 173 met 2 k.; KW 50 met 1 k.; KW 175 met 10 k.; KW 127 met 28 k.; KW 170 met 7 k.; KW 167 met 8 k.; KW 130 met 20 k.; KW 163 met 8 k.; KW 70 met 9 k.; IJM 75 met 6 k.; SCH 353 met 30 k. Trawlliarrag IJM 129 met 5 k.; IJM 74 met 10 k.; KW 73 met 25 k,; KW 6 met 7 k.; KW 7 met 17 k.; KW 140 met 30 k.; KW 76 met. 20 k.; KW 40 met 10 k.; KW 40 met 5 k.; KW 123 met 12 k.; KW 85 met 40 k.; KW 37 met 5 k.; KW 124 met 14 k. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 10 kantjes. Scheveningen: 10 kantjes. Katwijk: 15 kantjes. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN Binnen van de haringvisserij de logger: SCH 140 met 10 last. Vangstberichten van hedenmorgen uit zee: SCH 78 met 15 k.; SCH 305 gisteren met 30 k.; SCH 192 met 2 k.; SCH 245 met 10 k.; SCH 246 geen vangst; SCH 254 met 2 k.; SCH 341 met 1 k.; SCH 402 geen vangst; SCH 412 geen vansgt; SCH 56 met 5 k.; SCH 159 met 7 k. thuisstomend; SCH 229 geen vangst; SCH 23 gisteren met 50 k.; SCH 53 gisteren met 17 k.; SCH 4 met 6 k.; SCH 332 met 42 k.; SCH 201 met 7 k.; SCH 264 met 1 k.; SCH 4 geen vangst; SCH 75 met-5 k.; SCH 8 met 3 k.; SCH 32 met 16 k.; SCH 48 met 35 k. uit dq halve vleet; SCH 51 met 5 k.; SCH 132 met 17 k.; SCH 133 met 5 k.; SCH 189 met 20 k.; SCH 247 met 9 k.; SCH 262 met 12 k. thuisstomend; SCH 285 met 25 k.; SCH 5 met 5 k.; SCH 15 met 30 k.; SCH 19 gisteren met 60 k.; SCH 25 met 75 k.; SCH 30 geen vangst; SCH 45 gisteren met 16 k.; SCH 84 met 25 k.; SCH 122 met 30 k. SCH 130 met 5 k.; SCH 210 met 30 k.; SCH 236 120 mijl afgelegd; SCH 258 gisteren met 50 k.; SCH 250 gisteren met 4 k.; SCH 310 gisteren geen vangst; SCH 399 gisteren met 20 k.; SCH 79 geen vangst; SCH 141 geen vangst; SCH 186 met 25 k.; SC-H 284 geen vangst; SCH 361 geen vgngst; SCH 280 géén vangst; èCH 7 gisteren met 17 k.; SCH 46 met 2 k.; SCH 64 met 38 k.; SCH 66 met 5 k.; SCH 73 geen vangst; SCH 81 geen vangst; SCH 97 met 25 k.; SCH 103 met 7 k SCH 116 geen vangst; SCH 160 gisteren met 20 k.: SCH 180 met 2 k SCH 242 met 3 k.; SCH 275 met 6 k.; SCH 6 gisteren met 45 k.; SCH 14 met 2 k.; SCH 21 gisteren met 30 k.; SCH 24 gis teren met 50 k.; SCH 47 geen vangst; SCH 110 met 5 k.; SCH 118 gisteren met 55 k.; SCH 120 gisteren met 30 k.; SCH 302 met 4 k. ROTTERDAM - Vrijdag 11 Aug. verwachten wij de millioenste bezoeker(ster) Hem of haar wordt een zeer aparte verrassing bereid, geheel in stijl en allure van Rotterdam-Ahoy'. ENTREE f 1.50 geldig de gehele dag en avond (1 0-24 uur) ENTREE f 0.60 geldig Yanaf des avonds 6 uur (tot 24 uur) KINDEREN HALF GELD GROOTSE TENTOONSTELLING UNIEKE ATTRACTIES Bovendien Iedere ovond (aanvang plm. 8.45 uur) SPAARNWOUDERSTRAAT 103-105 - TELEF. 13127 Hoofdagent van onderstaande merken UIT VOORRAAD LEVERBAAR: DKW Bestel- en Vrachtwagen vanaff 5600. TEMPO, alle typen 3-wielers, vanaff 2200.— TEMPO Matador 4-wielers met VOLKS WAGENMOTOR, chassis met front v.af 4200 JAWA, 250 cc., km-teller, verend framef 1625 JAWA, 350 cc., 2 cylinder, verend framef I960.— De beroemde DKW 125 cc., met km-teller f 1099. C.Z. 150 cc., met kjn-teller en steekassen f 1025. OLYMPIA 125 cc., met accuverlichting f 900 BSA 500 cc., Twin, verend frame, km-teller f 2570. BSA 250 cc., Kopklek met km-teller f 1540. BSA 250 cc., Zijklepper met km-tellerf 1460. BSA 125 cc., f 1095.—, met verend frame f 1175.— AJS 500 cc. met km-teller f 2175. KAPTEIN 125 cc. Viertact-kleppenmotor f 1020 MOSQUITO, de beste hulpmotor voor Uw rijwiel f 295. Ook leveren wij U: KAPTEIN MOBYLETTE, het meest volmaakte Rijwiel met Hulpmotor, 49,9 cc., compleet met verlichting f 415.— WIJ ZOEKEN: HANDIGE MOTOR-RIJWIELMONTEUR voor opleiding Spec. Afd. Rijwiel-Hulpmotoren VERKOPER AUTOMOBIELEN IJMUIDER WASSERIJ, Snelliusstraat 39 IJmuiden N& 5 uur: M. K. Hofstedestraat 14* voor lichte werkzaamheden, leeftijd 16 jaar. Aanmelden tussen 95 uur VISCONSERVENFABRIEK y. ZWIETEN, Industriestraat 28, Zuid-Zijde. Ateliers vooi overhemden blouses en pyama'e vraagt voor onmiddellijke' indiensttreding: Bekwame naaisters Aankomende en !eerling,naalsters kunnen in aanmerking komen voor prestatie- loon en/of plaatsing ln de franchlse-klasse. Voor de beide andere categoriën gelden de lonen volgen6 de bepalingen van de C.A.O. Vergoeding van reiskosten voor hen die buiten Haar lem wonen Aanmelder» daa 9—5 uur Stephen6onstraat 50. Na 8 uur 's avonds: M- v. Heemskerkstraat 24 bij Mej. R. Berkhout; v, 't Hoffstraat 20 bij de Hr. G. de Vreede; Pehr.ebroèk Schoollaan 92 bh Me1 Cud Reep. Filiaal ALBERT HEIJN te Santpoort vraagt Persoonlijk aanmelden ln het filiaal. N.V. „MELKINRICHTING VELSEN" vraagt voor het kantoor te Velsen-Noord Een jongste of aankomende moet zeer nauwkeurig kunnen werken en in het bezit zijn van Mulo-diploma. Leeftijd beneden 18 jaar. Aanmelding uitsluitend schriftelijk .W ijkerstraatweg X, Velsen-Noord,

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3