Beverwijk en Omstreken )e eerste zeepkistenrace van Midden- •Cennemerland trok tweeduizend toeschouwers Rollade voor de zoon van een vleesgrossier 14.4ugustus 1950 ij Haarlem van Staatsbosbeheer met weinig mensen groot gebied Belangrijke taak voor de natuurbescherming L maar weinig voorbijgangers Sf huis SM» Bolwerk 14 zijn, die tnsl het eenvoudige bordje h,e, - Houtvesterij Haarlem" ■"Swotil omgeduid, die in feu wijd Int emiuet belang u voor heet be- g;„kellmischapsschoon. t vnthpheer is verdeeld in zestien SHbTSi een zeer uiteenlopende d°ch waarvan de grenzen zo «Sten dat in ieder ressort onge- ^gelijke hoeveelheid werk valt te tot de grotere hout- -ecriicn omvattende vrijwel de gehele Zuidhoiland en Noordholland jS het Noordzeekanaal, met uitzon- *taÏÏhhooGid0van zo'n houtvesterij houtvester; in het Haarlemse 'ï,hdarir A. Stoffels, een naam die ïikead zal zijn voor hen die zich «srto voor het doen en laten van de emeenteraad. iing van ir Stoffels wordt nu ledige taak van Staatsbosbeheer het beheer der domeingronden, r^oering van de wettelijke bepa- ^treffende de bosbouw, de be- ?«ing van het natuurschoon en het van voorlichting over de bosbouw. W nu het beheer der domeingronden .ri- Staatsbosbeheer heeft 63.000 Skb bossen en woeste gronden onder - heeft Haarlem geen uitgebreide Tr zijn twee „boswachterijen", Den Ei Noordwijk, die tezamen 2100 j^n g^oot zijn. Zij staan onder het Lfe toezicht van een bosbouwkun- icitenaar, welke titel het vroegere jclijke „boswachter" heeft ver- 5ztvoering van de wettelijke bepa- schept in verhouding in de pesterij Haarlem heel wat meer werk. rordt onder meer toezicht gehouden .y de gemeenten en de „instellingen ten spenen nutte" en moet vergunning Riden verleend voor iedere velling. Ove- ::m zal met ingang van October het ij in de bebouwde kommen worden reelaten, Belangrijker is de adviserende taak van iustsbosbeheer" bij het toekennen van rrkscbsidies aan kleine gemeenten voor if: instandhouden van het bosareaal op h gebied. Zo krijgt in de Houtvesterij Haarlem stede een subsidie voor „Groe- ial" en Velsen voor „Velserbeek" tn het „Burgemeester Rijkenspark". Hei is de bedoeling, dat Heemstede, nu .Croenendaal" met „Meer en Berg" uitgebreid, ook een grotere rijksbijdrage bjjt dan tot nu toe het geval was. Redden van landgoederen De belangrijkste- wet om het natuur ton te redden is de „Natuurschoonwet" jïn 1928, een zeer vernuftig opgestelde 'ciiastingwet, waardoor het mogelijk is de eigenaren van landgoederen in fiscaal op wil tegemoet te komen. de Natuurschoonwet kan de rarde van landgoederen voor de vermo- unsbelasting, de inkomstenbelasting en de successierechten berekend worden, alsof «S> deze buitens de verplichting rust, dat ij 25 jaar in stand moeten blijven. Men begrijpt, dat door deze mogelijk- vooral de landgoederen die dicht bij wouwde kommen liggen tegen verka- veag in „villaparkjes" worden beschermd, h Haarlem vohnt het „Huis met de beel- j® aan de Wagenweg daarvan een voor- -ee.d. Ook „Waterland" en „Beeckesteijn" fr.enige duineomplexen zijn op deze wijze udea gebleven. t is trouwens opmerkelijk hoeveel Egenaren van deze regeling gebruik ma- 'U nemen als tegenprestatie de ver- PMftting op zich de buitens goed te onder- waarop Staatsbosbeheer dan weer 'Wtoefent, Stelt de bezitter van een ~f°j ziin domein voor het publiek Ti behoeft hij nog slechts de helft grond van de Natuurschoonwet gestelde percentage te betalen. Eigen karakter wijst erop, dat deze vorm Een voorbeeld van duinbebossing in de boswachterij Schoorl, die tot voor enkele jaren ook tot de Houtvesterij Haarlem behoorde. bedraagt in de uitgestrekte Houtvesterij Haarlem slechts vier. Er is dan ook alle aanleiding om hier te breken met de legende, dat het werk bij Staatsbosbeheer bij uitstek gezond is en uitermate geschikt voor hen, die „wat frisse lucht" nodig hebben. In feite is het uit sluitend door hen, die physiek niet alleen kerngezond zijn, doch ook tegen een stootje kunnen, vol te houden. Ook om het aantal administratieve krach ten te tellen, heeft men niet alle vingers nodig. Veel buitenlands bezoek De Houtvesterij Haarlem mag zich in het bezoek van talrijke buitenlandse deskun digen verheugen, vooral Engelsen en Fran sen, die zich interesseren voor het duin landschap. De boswachterij Noordwijk vormt daarbij een goed voorbeeld hoe de kwetsbare dui nen door bebossing goedkoper en beter beschermd kunnen worden tegen de „on georganiseerde aanval" van 25.000 bezoe kers per jaar dan door helmbeplanting. Ir. S HlJU l ciuy, uttir uc&e vuiui Hulpverlening aan particulieren grote W i .e^ boven subsidiëren of aan- oirLw? boenplaatsen door de overheid, Is bet eigen karakter, dat iedere blijft aan Z'jn plaa*s geeft, behouden J® lelijke strekking is de Natuurbe- i* -J. ^bikking, waarbij bepaald is, w.i waardoor schade wordt toege- ri>"k an e* natuurschoon, niet door het in ?en ..worden gesubsidieerd. Dit betrekking op werk- indTftJ/'ui^k Van Staatsbosbeheer is te geven Hl trouwens geen vaste lijn aan het men zich niet meer tens van vi,os vastklampen, de mo- - Stoffels if ^k- zorgenkinderen van öEw incfsii'; en henzeer onder de dooi -'•'c.ntarisactfe"ageStreeftie "natuurschoon' Weinig mensen opmerkeliik. Clat al dit «tantfll v mensen wordt verricht.- w ^bouwkundige ambtenaren Kinderfeest „tussen de pieren" Fleurige gebeurtenis dank zij eendrachtig samengaan Op het strandgedeelte tussen de IJmuidense pieren wapperden Zater dagmiddag voor de twee rijen strand huisjes ontelbare kleurige vlaggetjes. Er was een groot gedeelte strand met touw afgezet, hier werd een door een drachtige samenwerking van badgas ten en strandpachters tot stand geko men kinderfeest met jolijt en de zon als gewaardeerde gast gevierd. Ruim 400 jongens en meisjes van 3—13 jaar vermaakten zich kostelijk met blok- jesrapen, hindernislopen en alles wat ge woonlijk tot een kinderfeest behoort. Het festijn kwam tot stand doordat verschil lende strandbewoners en de exploitanten de hoofden bij elkaar hadden gestoken. De pachters besloten voor de consumpties en de prijsjes te zorgen en de strandbewoners zouden de organisatie ter hand nemen. In drie dagen tijd-werden de plannen uitge werkt en zo kon men Zaterdagmiddag van de levenslust van bruingebrande jongens en meisjes genieten. Ondanks de vrij koele zeewind was er veel belangstelling. Vooral om een soort steekspel, waarbij op een drafje een stok door de mond van een kartonnen hoofd, waarop een „hoge zije", met water gevuld was gemonteerd, werd danig gelachen. Een missteek betekende immers een onont koombaar stortbad. De heer H. A. v. d. Eyken, die de orga nisatie verzorgde, en zelf een „oude rot" in het kampeerleven is, vertelde ons, dat het feest in de eerste plaats gehouden werd om de kinderen een prettige middag te bezor gen, maar niet in de laatste plaats om het kamperen op zichzelf te stimuleren. En velen zullen deze Zaterdagmiddag met ons hebben gemerkt dat het strandleven IJmuiden nog zo kwaad niet is. Het ligt in de bedoeling binnenkort voor de groten een feest te organiseren, maar dit zal dan op het Zuiderstrand worden gehouden. Onder meer zal een gecostu- meerde voetbalwedstrijd worden gespeeld ter hoogte van de consumptietent „de Schelp", wier eigenaar een groot aandeel heeft in de organisatie van deze reprise voor de ouderen. AANVRAAG KOPERGIETERIJ Burgemeester en Wethouders van Vel sen brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie (4e afdeling) ter in zage ligt een verzoek, met bijlagen, van O. Lijnbach te IJmuiden, om vergunning tot het oprichten van een koper- en alumini- umgieterij, waarin zullen worden opge- stèld 3 werktuigen en een electromotor met een vermogen van 1 Vz pk, in het perceel Haringkade 27 te IJmuiden. MARKTBERICHTEN 12 Augustus 1950 Prijzen Heilbot 21,80; gr. tong 2,602,25; gr.m. tong 2,081,77; kl.m. tong 1,451,13; kl. tong I 1,15—0.63; kl tong II 1.10—0,33; tarbot I 1,62—1,26, per kg. Tarbot II 43—40; tarbot III 37—31,50; tar bot IV 2622; gr. schol 5141; gr.m. schol 50—42; kl.m. schol 48—38; kl. schol I 38—24; kl. schol II 214,10; schar 18,5010,50; bot 12.1010,70; v. haring 118; kl.m. schelvis 27,5025; kl. schelvis I 2519.50; kl. schelvis II 1815,50; wijting 104,90; gr. gul 18—14; midd. gul 16—13,50; kl. gul 14—8; kl. haai 17,50, per 50 kg. Gr. kabeljauw 11454; gr. koolvis zw. 2320, per 125 kg. Aanvoer 180 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 1400 kisten schol, 25 kisten schar, 4310 kisten haring, 330 kisten makreel. 30 kisten schel vis, 170 kisten wijting, 80 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten leng, 3 kisten haai. 25 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 6580 kisten. Besommingen IJM 39 Schoorl f 10.040. KW 147 f 2790; HD 125 f 1960; WR 7 f 1360; WR 67 f 1280; IJM 213 f 329. Twee trawlers besomden f25.000. In Londen is Zijne Hoogheid de Oba van Benin, een stamhoofd uit West Nigeria, aangekomen voor besprekingen met de Britse regering. Hij was vergezeld van een zijner vele vrouwen, Chan Akenzua, wier bizondere haardracht naar verluidt reeds enkele Westendse dameskappers tot nieu we creaties inspireerde. Jeugdige coureurs van de helling Langs de hellende Rijcker Aertsweg in Wijk aan Zee stonden naar schatting twee duizend mensen toen starter John Goos Zaterdagmiddag om twee uur met een forse ruk aan de startpaal trok en de twee eerste „zeepkisten" suizend de vijf tien meter hoge helling afrolden. Met een verbeten trek om de mond, strijd\'aardig gebogen over het stuurrad van hun minia tuurwagentjes, streden de jeugdige cou reurs om de eerste prijs: een fototoestel. In de luchtbanden-klasse werd het Theo van Beek uit Wijk aan Zee die de camera veroverde en bij de „massieven" ging Jan Schoorl uit Beverwijk met de eerste prijs strijken. Voordat de renners zich met hun eigen teelt producten in het strijdperk begaven, werden in de „pits" de laatste voorberei dingen voor de race getroffen. Met het air van volleerde coureurs stelden zij wielen bij en controleerden remmen alsof het jonge leven er van af hing. Er werd met Engelse sleutels en olie gewerkt en de coaches gaven zenuwachtig laatste aanwij zingen. Tevergeefs echter hebben de toeschou wers van deze attractieve race naar ware zeepkisten uitgekeken; de dikwijls kunstig in elkaar gezette karretjes hadden name lijk evenmin iets weg van een zeepkist als Wijk aan Zee van een moderne badplaats. Dat neemt niet weg dat renners en publiek genoten hebben van een heerlijke strijd die de grote belangstelling zeker waard was. Eén-twee-drie-af Om klokslag twee uur klonk het voor de eerste maal deze middag: „klaar ma ken, op uw plaatsen, een, twee, drie, af". Teneinde het parcours even te verkennen maakten alle deelnemers eerst een proef rit, waarna de strijd in alle hevigheid op laaide. Al spoedig moest een aantal cou reurs ervaren dat de snelheid van hun racewagen niet bijster groot was en zo kon het gebeuren dat verscheidene renners hun tegennstanders met een voorsprong van een straat lang de finish zagen pas seren. Vooral bij de „massieven" werden meermalen zulke teleurstellingen geboekt. luchtbanden", die over het algemeen luxueuser waren gebouwd, bleken een vrijwat grotere capaciteit te bezitten en daardoor beter tegen elkaar opgewassen te zijh. Om zes uur, na vier uur racen, sleutelen en moeren, schoot de laatste coureur over de eindstreep. In het V.V.V.-gebouw aan de Julianaweg reikte hierna de heer R. Suyk, de prijzen uit. J. Schoorl uit Beverwijk ontving een fototoestel; Fr. Ber- lee, eveneens uit Beverwijk, werd de ge lukkige bezitter van een armbandhorloge; B. Biesheuvel uit Spaarndam kreeg een fietslamp; J. Schellevis uit Wijk aan Zee een wereldatlas; K. Linstriem uit Haar lem een taart; J. Westra uit Wijk aan Zee en G. Suanet uit Beverwijk werden met vijf gulden verrijkt en N. van der Wel uit Wijk aan Zee werd met een strandschep en een bal bedacht. Theo van Beek (Wijk aan Zee) ver overde bij de luchtbanden de eerste prijs (een fototoestel); A. Leeuwenkamp (Scha- gen) kreeg een horloge; W. de Boer (Scha gen) een fietslamp; C. Kaat (Schagen) een atlas: K. de Rooy (Wormerveer) vijf gul den en J. de Groot (Bakkum) een fles li monade. Klaas de Boer uit Assendelft die als „crack" in Rhenen reeds een tweede en in Schagen een eerste prijs behaalde werd voor de beste tijd een rollade toebedacht. Hoewel Klaas zeer verheugd was over zijn prestatie, bekoorde de rollade hem minder: zijn vader is grossier' in vleesOok aan de man met de slechtste tijd werd gedacht. J. Geitenbach uit Wijk aan Zee, die als hekkensluiter fungeerde, kreeg als troost prijs een kist appelen. Velsen-Noord Activiteit bij „IJmond" Zeven ploegen en een sportfeest De Hoogovenstaten handbalvereniging „IJmond", die vorig jaar met een dames- en een herenelftal aan de competitie 'van- de Handbalbond heeft deelgenomen, zal indien de voortekenen niet bedriegen, dit jaar met liefst zeven elftallen meedoen aan de nieuwe competitie. Voor de compe- titie, welke op 10 September begint, zal I „IJmond" eerst op Zondag 27 Augustus in de wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem een kans wagen en daarna wordt op Zondag 3 September een grote sport dag op Watervliet georganiseerd. Velsen Help de kanker bestrijden! Kleine Velsense armee kan op 31 Augustus veel goed doen Nu de Prinses Wilhelmina's verjaardag nadert, krijgt het werk van de vereniging „Koningin Wilhelminafonds" ter bestrij ding van de gevreesde kanker de aandacht, die deze organisatie eigenlijk het hele jaar verdient. Dank zij haar actie immers zijn reeds belangx-ijke bedragen bijeengebracht voor de kankerbestrijding, maar Nederland, waar deze ziekte jaarlijks nog onnoeme lijk veel leed veroorzaakt, kan in samen werking met de overheid meer doen. Vorig jaar kwam de gemeente Velsen de eer toe een belangrijk bedrag voor het Koningin Wilhelminafonds te hebben bij eengebracht en nu het voorlopige comité inmiddels is omgezet in een uitgebreid tot een groep personen uit alle geestelijke en sociale stromingen en het doel van het fonds meer en meer bekendheid gaat krij gen, vertrouwt men er op dat de collecte, die ook dit jaar op 31 Augustus voor de bestrijding der verwoestende kanker ge houden wordt, evengoed slagen zal. De eerste tekenen wezen al in een be moedigende richting, toen op 29 Juli een aanzienlijk bedrag bijeenkwam tijdens een feestavond in het Santpoortse Burgemees ter Rijkenspark. Wil de inzameling, die op de verjaardag van prinses Wilhelmina wordt gehouden, slagen, dan zal de kern van collectanten die zich al spontaan meldde, moeten wor den uitgebreid tot een kleine armée uit alle Velsense bevolkingsgroepen: dit doel toch is ver verheven boven alle politieke tegenstellingen en maatschappelijke scheids lijnen de kanker houdt daar evenmin rekening mee. Wie dus de 31e Augustus enige uren be schikbaar heeft om aan de speldjescollecte haar of zijn steun te geven, kan zich op geven aan de volgende comité-leden: Voor IJmuiden en IJmuiden-Oost de he ren R. F. X. Rutten, Kennemerlaan 123, M. Roos, Julianakade 34, M. J. Koelemeijer, Velserduinweg 167, A. P. Bakker, Cronjé- straat 5, J. Visser, Trompstraat 72. J. Wolt- man, Kennemerlaan 125, P. C. Grimbergen. Zeeweg 136 en A. Mijs Kievitlaan 5. Voor Velsen-Noord: P. Koelmans, Wij- kerstraatweg 194, kapelaan J. B. M. Schoo- nebeek, R.K. Pastorie. Voor Velsen (eveneens centraal aanmel dingsadres): Raadhuis (de heer H. Hoge- toorn), P. J. Bakker, Van Tuyllweg 15 en C. de Jong, Stationsweg 17. Voor Driehuis: P. v. Rensen, P. C. Hoof- laan 31 en mevrouw Anten-Butzelaar, de Genestetlaan 11. Voor Santpoort-Dorp: P. J. A. Molen kamp, Hoofdstraat 147. A. P. F. Bijtelaar. Terrasweg 53 en J. Folkertsma, .Terrasweg 47. Voor Santpoort-Station: Mevr. Werre- Antonisse, Harddraverslaan 15 en J. L. Poppinga, Van Dalenlaan 16. Laat een nationale inspanning op deze voor ons volk betekenisvolle 31e Augustus andermaal slagen sta enige uren van deze dag af voor een nieuwe aanval op de kanker? Licht herstel. De kleine schol was Zaterdag weer iets meer in trek. De kleine pufscholletjes brachten het in de mooie soorten weer tot f 11 en de schol 2 bracht het zelfs tot f 23. Haring welke door de handel werd afgenomen bleef iets boven de opvangprijs en het restant (ongeveer de helft) verdween naar de vismeelfabri kanten. Tekoi-t. De schepen welke Zaterdag aan de afslag waren maakten de volgende besommingen: Schoorl 1' 10.900 voor een 9- daagse reis en Mary f 14.300 voor een reis van 10 dagen. Een logger, de KW. 147 maakte een reis van f2.790. Teveel. De Nederland 6 Katwijk 37 maakte Zaterdag een goede trek van ruim 100 kantjes. De Tzonne, welke thuissto- mende is voor de Woensdagmarkt, heeft een aanvoer van niet minder dan 3400 kisten en 400 kleine kisten harirpg, welke in een reis van 7 dagen werden gevangen. Vandaag. Voor de vroege lossing van Maandag losten: de Maria van Hattum, Catharine Duyvis en Haarlem. De gezamen lijke vangst van deze schepen bedroeg 4900 kisten haring, 400 kisten makreel, 80 kisten wijting, 200 kabeljauw en 100 schel vis. Verder losten nog voor de vroege beurt 5 loggers met een aanvoer van 5 k. zwartvis. 140 wyting, 400 schelvis, 20 schol, 15 gul, 25 schar. Voor de late beurt losten de Shamrock met 285 kisten haring en 50 kisten varia plus 9 loggers met 84 zwart vis, 140 schelvis. 400 schol, 25 kab. en 240 diversen. De aanvoer van schol is aanmer kelijk geringer dan gewoonlijk op Maan dag, slechts 500 kisten waren in totaal aan de markt. Het tekort aan schol wordt echter vervangen door de aanvoer der schelvis, ongeveer 700 kisten in totaal. Morgen. Voor Dinsdag lossen de Norma Maria en de Bloemendaal. Deze schepen waren reeds Zondag binnen doch zijn met het oog op de te late lossing blijven lig- De Norma heeft een aanvoer van 1500 kosten haring en 50 kisten diversen. De Bloemendaal heeft een aanvoer van 150 schelvis, 70 kabeljauw, 70 wijting, 220 makreel en 10 platvis. Naar Engeland. Do Bergen heeft van daag zijn vangst van 1600 kisten haring in Huil gelost. Het is niet uitgesloten dat meer schepen van deze gelegenheid om in Engeland te markten gebruik zullen maken, vooral nu de aanvoeren voor IJmuiden overvloedig zijn. Van dc haringloggers kwamen bin nen: Katwijk 161 met 355 kantjes drijfnet haring van 5 schepen. De Katwijk 18 met 527 kantjes (drijfn.) van 9 schepen, de Katwijk 25 met 528 kantjes van 9 schepen (drijfn.), de Katwijk 67 met 375 kantjes (drijfn.j van 9 schepen, de Katwijk 85 met 762 kantjes (trawl) eigen vangst en de IJM. 129 met 217 kantjes (trawl) van eigen vangst. Verder kwam binnen de Dorus Rijckers, welke later op de dag weer is vertrokken. Weer weg. Naar zee gingen de trawlers Flamingo, Medan, Thorina en de Eveline. Accordeonconcert in Velserbeek van Amsterdammers Voor de tweede maal in deze zomer ver zorgde de Amsterdamse Accordeonvereni ging „Excelsior" een openluchtconcert bij de theeschenfcerij in Velserbeek. Speelde de vorige maal de tweede afdeling van deze uit circa 100 muzikanten bestaande band thans was de eerste afdeling met een 25 man sterke bezetting aan de beurt. Onder leiding van dirigent E. Rorye werd het pro gramma geopend met de Excelsiormars, een eigen compositie. Wellicht door het feit dat het nummer te vaak gebracht is, werd het vrij slordig gespeeld. Veel beter was het daarop volgende „Hochzeit der Wind" van Hall en ook „Orpheus in de Onderwereld", van Offenbach, wat een goede techniek vereist, werd practisch foutloos gebracht. De sympathie van het publiek ging uit naar het uit vier delen bestaande „Ballet Egyptien" van Luigini. Tussen de nummers werden verschil lende soli gegeven. Zo hoorden wij van de heren J. Strijker en J. Hoopman enige vlot gespeelde foxtrots. Aardig was het, toen een lid van de vereniging, die reeds tien jaar accordeon speelt, te zamen met zijn dochter, die 1 y2 jaar les heeft gehad, enige nummers ten gehore bracht. Beiden mochten een hartelijk applaus in ontvangst nemen. Met verschillende „valse musettes" en marsen werd de middag verder gevuld. Uiteraard was een goed beluisteren van het programmma alleen voor de voorste rijen toeschouwers weggelegd. Het gaan en komen van de meer dan duizend mensen die de uitvoering bezochten, veroorzaakte nu en dan storend rumoer. Maar een der voornaamste zaken van deze dag was toch wel dat het uitstapje van de leden van „Excelsior", waaraan een bootreisje was verbonden, in alle opzichten slaagde. Twee der jeugdige coureurs in hun machtige snelheids-monsters. Het merk van de rechtse luidt, volgens de eigenaar-zelfbouwer, voluit: „Duwkrachten Hartelijk Welkom". IJmuiden Sterk Noordhollands elftal tegen Velsense combinatie Woensdagavond kwart voor zeven komt een uitermate sterke Noordhollandse ploeg in het sportpark „Schoonenberg" in het veld tegen een combinatie van Stormvogels, VSV en „Velsen". De baten van deze wedstrijd, die met rugnummers wordt gespeeld, komen ten goede aan de Nederlandse Bond tot het Red den van Drenkelingen. Het Noordhollands elftal verschijnt in de volgende opstelling (een „ongeslagen ploeg" zoals de Alkmaarse deskundigen verzekeren): Doel: Stadt (KFC). Achter: Kabel (ZFC), Kuiper (ZFC). Midden: v. d. Horst (ZFC), Roggeveen (KFC). Kok (KFC). Voor: Schmidt (Alcm. Victrix), Vermeulen (Den Helder), Simons (West-Frisia), Stelling (West-Frisia) en Hillenius (WFC). De Velsenaren komen uit met: Doel: v. d. Windt (VSV). Achter: Kunst (VSV), v. d. Over (Storm vogels). Midden: Stijger (VSV), Spaans (VSV), Goedhart (Stormvogels) Voor: De Graaff (VSV), De Boer (Storm vogels), Meyer (Stormvogels), v. d. Kuyl (VSV) en Deuling (Stormvogels). Resei-ves: Venus en Snoeks (Stormvogels). Bakkum en Wijker (Velsen). In de rust zal Suomi, zoals wij al eerder meldden, een deel van haar kampioenschaps wedstrijden inlassen en wel de 1500 meter. De medewerking van het Velsense ge meentebestuur heeft deze attractieve sport avond onder meer mogelijk gemaakt. SCHEEPVAART IJMUIDEN Binnengekomen 12 Augustus in de haven van IJmuiden: Egee van Cannes. Hagno van Dublin. Dekla van Grangemouth. Alcione Union van New Orleans. Tromp van Orns- koldvik. Tarakan van Djakarta. Hollandïa van Boston. New York van Christinastadt. Ransel van Ystad. Amstelkerk van Hamburg. Uitgevaren 12 Augustus: Jans naar Lon den. Deo Favente naar Aarhus. Iris naar Göteborg. Delfland naar Hamburg. Marne n. Parijs. British Major naar Swansea. Grebbe- stroom naar Leith. Gret naar Kalmar. Avc- turus naar Stavanger, Blyth naar Goole. Iiirondelle naar Londen. Lapwing naar Duin' kerken. Rijnstroom naar Londen. Deo Duce naar Bremen. Spaarnestroom naar Huil. Hast I naar Duinkerken. Ebenhaezer naar Londen. Wiril naar Oxelösund. Sirius naar Göteborg. Binnengekomen 13 Augustus: Tyro van Dublin. Singoalla van Hernösand. IJstroom van Fowey. Heemskerk van Barcelona. Ara- stelstroom van Londen. Capella van Sta vanger Anvers van Victoria. British Pilot van Abadan. Saturnus van Marienstadt. Sirk van Londen. Erna van Rostock. Niobe van Caen. Falcon van Londen. Berkelstroom van Hull. Frisian Coast van Newcastle. Wesna van Stockholm. Arnolde van Hamburg. Uitgevaren 13 Augustus: Zeehond naar Middlesborough. Egee naar Rotterdam. Am- stelland naar Buenos Aires. Hagno n. Dublin. Agenda voor Velsen MAANDAG 14 AUGUSTUS Thalia, 8 uur: „De bezetene". Rex, 8 uur: „Verloren grenzen". DINSDAG 15 AUGUSTUS Bioscopen: Als Maandag. "I - -I1 -mrTT". - I B.D.C. wil naar de Alpen Het bestuur van de Beverwijkse Damclub heeft contact gezocht met de Zwitserse Dambond om te komen tot een vacantie- uitwisseling tussen B.D.C. en een Zwitserse vereniging. Indien er een Zwitserse vereni ging bereid is op de suggestie van het B.D.C.-bestuur in te gaan ligt het in de be doeling- dat B.D.C. volgend jaar omstreeks Pinksteren een bezoek aan het Alpenland zal brengen en een jaar later, als B.D.C. haar 25-jarig bestaan viert, zullen Zwitserse dammers de gasten van de Beverwijkers kunnen zijn. Om de reiskosten bij elkaar te krijgen stelt het B.D.C.-bestuur zich voor een reis- kas te stichten, waarin de leden wekelijks een vastgesteld bedrag kunnen sparen. Verder heeft het bestuur de indeling voor de komende wintercompetitie bekend ge maakt. Deze luidt: Hoofdklasse: Diederiks, Bais, Smit, Snel, Chr. Bakker, Aussoren, Kortekaas, Haver, Piekel en Conradi. Eerste klasse: De Vlugt, Vlaar, Hagenaar, Engelhardt, W. de Smit, Van I-Iattum, v. d. Elzen, Noordermeer of v. Zutphen, Slager en F. Bakker. Tweede klasse: Noordermeer of v. Zut phen, Kabel, Reinhout Sr., Hofland, Dam, W. de Graaf, v. d. Sluis, G. v. d. Waal, Outenaar en B. Nijman. Derde klasse: Reinhout Jr., A. Nijman, Pommerel, Waarts, Verhaar, Klous, Ro- meyn, Braas en Van As. Vierde klasse: Roos, Adrichem, Komen. Marks, Klein, Winkelaar, Horchner en A. v. Duin. Welke jockey verloor zijn zweep? Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Maandags tussen 14 en 19 uur en des Zaterdags tussen 13 en 14 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een autoped, meisjesmantel, paardenzweep, kinderjasje, pakje thee, damesvest, dameswindjack, zwembroekje, badpak, handdoek, portemonnaie met in houd, pakje met inhoud, gebreid kinder broekje, armband, zonnebril, vulpotlood, slipover, hoofddoek, brillenmontuur, porte feuille met inhoud, autoped, étui met lips- sleutels, herenrijwiel en twee honden. NIEUWE PETROLEUMOPSLAGPLAATS Burgemeester en wethouders van Bever wijk maken bekend, dat het verzoek van de Standard Amerikaanse Petroleum Com pagnie te 's-Gravenhage, om op het per ceel, kadastraal bekend gemeente Bever wijk, Sectie A, no. 5048, een ondergrondse petroleum-bewaarplaats te mogen oprich ten, door hen is ingewilligd. MUTATIE BIJ DE BOERENLEENBANK De coöperatieve boerenleenbank „Bever wijk" zal in hotel Ter Burg op Woensdag 16 Augustus een algemene vergadering beleggen. De agenda vermeldt onder anderen de verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van de heer J. G. Poel. Santpoort Jeugd-athletiek op het Terrasvogels-terrein Zaterdagmiddag heeft de Turnvereniging Santpoort op het Terrasvogelsterrein een onderlinge athletiekwcdstrijd gehouden, be staande uit een athletiekdriekamp voor jon gens en meisjes van 11—13 jaar. Er is zeer geanimeerd gestreden. De lei ding berustte bij de heer J- Martens, leioer van de afdeling „Sport en Spel" van T.V.S. Het wedstrijdprogramma bestond zowel voor jongens en meisjes uit 60 meier hardlopen, verspringen en kastiebaiwerpen. De beste prestatie hardlopen 60 meter be haalden Rudi Weyers en Piet Dekker (beiden 9,9 seconde). In hetzelfde onderdeel waren drie meisjes R. Holleman, T. Slot en L. Hoogendorp, die de afstand in 10,1 seconden aflegden. In het verspringen voor jongens was R. Beekman met 3.80 meter de anderen de baas en voor meisjes was het L. Hoogendiji; met 3,30 meter die het verst sprong. Met kastiebaiwerpen voor jongens was R. Beekman weer nummer één met 36.90 meter en bij de meisjes werd de verste worp ge daan door A, Groeneveld met 23,50 meter. De puntenverdeling viel als volgt uit: Jongens: 1. Rudi Beekman 2115 punten; 2. Ko Dillewijn 1565 p.; 3. A. Opdam 1405 p.; 4. P. Dekker 1395 p.; 5. Rudi Wyers 1345 p. Meisjes: 1. A. Krikke 1801 p.; 2. L. Hoogen- dijk 1790 p.; 3. A. Groeneveld l!30 p.; 4. R. Holleman 1605 p.; 5. G. Kamphuizen 1465 p.: 6. T. Slot 1370 p. Zaterdag 19 Augustus heeft op het Terras vogelsterrein een onderlinge atletiekwed strijd plaats voor de oudere leden van T.V.S. Ageoda voor Beverwijk MAANDAG 14 AUGUSTUS Kennemer Theater, 7 en 9 uur: Abbott en Costello in het wilde Westen. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Tromba. W. B. Theater, 8 uur: Het jungle-regiment. DINSDAG 15 AUGUSTUS Kennemer Theater, 7 en 9 uur: Abbott en Costello in het wilde Westen. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Tromba.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3