Perée Jense emigrant wil documentaire over Australië vervaardigen DEMONSTRATIE De Da Costa school wisselde van leiding |&k?^ciaIe Commissie d'Esquils wraak (KORT VERHAAL DOOR STEVEN MARSING Visserij-varia J Agenda voor Beverwijh 15 Augustus 1950 schoolbus doet dienst als woonhuis en atelier plan hebt gesmeed „rser 1' Larwel te zeggen vaJet'®"? te beproeven dan S^Quichotte, op een papiermolen welke -/"'^.domdestaat.waar- isgtbom™ burSer zljtl ZO bóa «nieuwe vaderland voet ■v"" 5 komt een tweede ïal &e vraagstuk uw aandacht 0* I Skwestie. Vooral m i! SS het een hele toer te Suw aangekomene een cloven het hootd te krrjgen. foloaraal Ch. Pointl, die koestert in Australië a, fotogratie en het filmbe- .a ia de tot S daar edlter leis movam, metej. ]ange voor. schoolbus zal, wan- P=,:J m11 'Zntl met zijn gezin naar eSt - welk vertrek „en S ISS helemaal vaststaat - oceaan oversteken om aan de 1 «rvm zijn woningprobleem »fte lossen. Het voorste ge- ip wagen, die het uiterlijk van show-car zal krijgen, Tmiekamer" ingerichtdaar- kleine donkere kamer montagetafel en twee vergro ef» plaatsje zullen vinden. §"5 met opklapbare stoelen die dienst zullen moeten doen, S werkplaats aan en een eet- e:!a3ea completeert het geheel. De "fï nog naast een garage bij het dommelt, zal daar heel wat ...««os voor moeten onder- ADVERTENT1E MORGEN vanaf 2.30 uur met de HOOVER electr. wasmachine Een film over Australië is eehter niet alleen het woning- 4 (at de heer Pointl tot de aan- K ia rijdende huis deed overgaan: "•fier in zijn bedoeling om een Svaa Australië welke het leven van allerlei kanten be- ..w het verhaal vertelt van wHvder (de baas zelf in dit geval) mut£ doorkruist. Een film over ^Jij bezien door de bril van een de bedoeling om deze marktberichten u >35-1,70; gr. tong 2,80—2.30; gr.m. ruW; kim. tong 1,51-1; kl. tong I kL tong II 0,84—0,61; tarbot I 4 5 77-44; tarbot III 45; tarbot IV is-char 41; schartong 28—27; gr. «r.m. schol 44—30,50; kl.m. schol :hol I 30—16; kl. schol II 20,50— S15,56-8; v. haring 13.2010,50; «3-11,50; gr. schelvis 35.5034,50; JÜk 32; kl.m. schelvis 38,50—29,50; düs 16-25,50; kl. schelvis II 23—13; ft 15,50-7,20; gr. gul 20,50—14; midd. UiMOJiO; kl. gul 15—8; kl. haai 10,50 poontjes 8,50—8; kl. koolvis zw. 1 per 50 kg. Kabelpauw 118—51; gr. koolvis zw. jr, leng 41; gr. heek 180164, per Aanvoer 5 listen tong en tarbot, 10 kisten heil- i caen griet, 10 kisten tongschar en ite» 1050 kisten schol, 45 kisten schar, Bli'en karing, 330 kisten makreel, 650 K schelvis, 360 kisten wijting, 520 kisten tójaw en gul, 10 kisten leng, 10 kisten st i kisten haai, 10 kisten poon, 80 kisten wis, 40 kisten diversen. Totaal 9125 bi Besommingen ÏM10 Hattem f17.820, toe trawlers besomden f 35.900. ilï 129 IJM 194 160; RO 1 St3 1290; KW 51 3000; KW 84 1480; KW Üft KW 166 1610; KW 162 2870; KW 89 KW 24 1540; KW 125 1920; KW 104 fc KW 85 430; KW 91 1950; KW 59 1620; »«1&50;KW 73 1080; KW 6 1440; BU 33 •7X33 2510; HD 87 5680; IJM 228 1010; 1520: KW 94 1120; KW 2110 1500; m KW 77 1670; KW 53 1220; KW W KW 72 880; IJM 23 2190; IJM 276 SUOMI OP DE 1500 METER •bf-de athletiekwedstrijden welke Woens- I ia net sportpark Schoonenberg worden -Men en waarvan de opbrengst is be- voor de Nederlandse Bond tot het -a van drenkelingen is het nummer 1500 rolprent in Nederland en wellicht andere landen als inlichtingenfilm te laten roule ren. Wanneer de plannen in daden worden omgezet en het is nog niet helemaal ze ker dat zulks zal gebeuren vertrekt de familie Pointl nog deze winter of in het vroege voorjaar naar het nieuwe vader land. Sydney zal de eerste pleisterplaats worden en van daaruit begint de speur tocht naar een nieuwe toekomst in de foto grafie. Mocht men in Nederland blijven, dan wordt de autobus de functie van rij dend filmatelier toebedacht. Zevenkamp van V.V.B. De voetbalvereniging „Breesaap" heeft in het sportpark „Watervliet" haar jaar lijkse zevenkamp voor de leden gehouden, waarbij het maar weinig heeft gescheeld of de bekerhouder N. Michel had zich voor de derde maal bezitter van de trophée kunnen noemen en dan definitief. Hij re kende echter buiten de waard i.e. J. Oosterveen, die met de laatste sprong op verspringen juist enige centimeters verder kwam en zijn puntentotaal daardoor 76 boven dat van Michel bracht. Bij de juni oren was het een spannende strijd tussen J. Kersbergen en B. de Ruiter. Eerstge noemde kreeg de eerste prijs met slechts 54 punten meer. Voor de aspiranten waren de wedstrijden al eerder gehouden; hier stak R. Bijlsma ver uit boven zijn concur renten. Bij de veteranen toonde P, Schweit zer nog over voldoende vaai-digheid te be schikken om de eerste prijs te behalen. De uitslagen waren: Senioren: 1. J. Ooste^veen (kampioen) 3710 p.; 2. N. Michel 3634 p.; 3. J. v. Loon 3345 p.; 4. H. Verswijveren 3290 p.; 5. P. Helder 3268 p.; 6. W. Zand 3191 p.; 7. G. Arisz 3107 p.; 8. H. Souverein 3091 p.; 9. J. v. d- Linde 2996 p.; 10. J. Duineveld 2206 11. W. Steenkamp 2171 p. Junioren: 1. J. Kersbergen 2798 p.; 2. B. de Ruiter 2744; 3. G. Huisman 1982 p.; 4. R. Bijlsma 1720 p.; 5. J. Honing 1473 p. Veteranen: 1. P. Schweitzer 2263 p. Aspiranten: 1. R. Bijlsma 4381 p.; 2. M. Remeijn 4055 p.; 3. H. Ritter 3472 p.; 4. C. Hertzberg 3392 p.; 5. C. Spruit 3368 p.; 6. C. Verhagen 3075 p.; 7. P. Lohmann 2288 p. DE VOETBAL ROLT WOENSDAGAVOND WEER In het kader van de voorbereidingen voor de nieuwe voetbalcompetitie wordt Woensdagavond in het sportpark „Water vliet" een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tussen de vierdklasser WB I en de derdeklasser Kinheim I. Kinheim zal in deze ontmoeting uitko men met: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Mal; A. de Ruiter, W. Groerreveld en C. Leentz; J. Starreveld, H. Prinssen, J. Mus- kee, J. H. v. d. Wateren en J. v. d. Ploeg. EXCURSIE NAAR KWEKERIJ. De afdeling Velsen van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt Woensdagavond een excursie naar de kwekerij „Zwanenburg" in Haarlem. KENNEMERLAAN 19 IJmuiden - Tel. 5271 -----1-«-y toegevoegd. Alle mid- fiii °ers van Suomi zullen aan deze «J csïnemen. Een ..moedercursus" IJmuiden Voor de restauratie der Oude kerk De familie Van Tuyll van Serooskerken heeft het voornemen om Zondag 20 Au gustus a.s. haar fraaie landgoed „Water land" voor één dag voor het publiek open te stellen. De toegang tot het prachtige natuur schoon, dat in „Waterland" is te genieten, is gratis, maar de bezoekers kunnen als bewijs van dankbaarheid voor deze geste een klein financieel offer brengen in een daarvoor bestemde bus. De baten zijn vol ledig bestemd voor het restauratiefonds van de Oude Kerk in Velsen. „Waterland" staat die dag voor bezoek open na afloop van de dienst in de Ned. Herv. Kerk. GEBROEDERS POSTMA WEERDEN ZICH Bij de Zondag op de sintelbaan Te Werve gehouden laatste athletiekwedstrijden voor de Europese kampioenschappen en de lan- denwedstrijd NoorwegenNederland legde de Suomi-man Chris Postma beslag op de eerste plaats met discuswerpen. Hij wierp de discus 42.29 m en kwam ver uit boven de „veteraan" Aad de Bruyn met 39.77 m. Gerrit Postma van „Suomi" wierp de speer 49,65 m en werd hierdoor derde. Nieuwe pastorie wordt gebouwd Sedert enkele dagen is door de aanne mersfirma Gebr. Kistemaker uit IJmuiden een aanvang gemaakt met de voorberei dende werkzaamheden voor de bouw van een pastorie voor de tweede predikant van de Ned. Hervormde Gemeente van Velsen. De pastorie wordt, zoals wij reeds uit voerig belichtten, gebouwd tuusen de Ko ningsweg, de Dijckmanstraat en de spoor lijn. EEN TWEEDE ARTS IN „NOORD" Na de vestiging van dokter C. van Wie link in „Noord" heeft zich thans in de Duinvlietstraat een tweede arts een prac- tijk gesticht. De arts J. H. M. Rolink heeft zich Maandag althans voorlopig ge vestigd in de Duinvlietstraat 44. Santpoort-dorp Concert in Rijkenspark van Harmonie en mannenkoor Vanavond 7 uur zal de IJmuider Har monie een muzikale rondgang door Santpoort-dorp maken. In aansluiting hierop wordt in het Burgemeester Rijkens park een concert gegeven. Het programma vermeldt: 1. Mooi Nederland, mars. Sam Vlessing: 2. Menuet, L. Boccherini, arr. M. Kley; 3 Singe d'Amour après le bat, A. Cribulka, arr. M. Kley; 4. Versmade liefde, wals Paul Lincke, arr. S. P. van Leeuwen; Chinesche straatserenade, Ludwig Hede, arr. A. Delhaye; 6. La dame blanche, fan tasie, Boieldieu; 7. Daar komen ze aan. marspotpourri, arr. Adr. J. Maas; 8. Mars parade, arr. Frits Jakma Sr. Na de pauze zal het IJmuider Mannen koor optreden. Ongeval bij het stenenlossen op het Hoogoventerrein De arbeider A. Kuilman uit Velsen- Noord, in dienst bij de fa. Pelt en Hooy- kaas, was gistermiddag op hei terrein van de Hoogovens bezig, stenen te lossen van een vrachtauto;1 De hierbü gebruikte plank sloeg plotseling om, waardoor K. een hevige slag tegen de rug kreeg. Hij is naar het Rode Kruis-ziekenhuis in Beverwijk vervoerd en daar ter observatie opgeno men. Castricum De heer E. J. Wilhelm uit Castricum slaagde te Haarlem voor het gedeelte B van de hoofdacte. VEILINGNIEUWS. De Castricumse veiling betaalde Maan dag aan de tuinders de volgende prijzen; sla 28; bloemkool 1543; dubbele bonen 1522; tuinbonen 18; snijbonen 2130: stamsnij bonen 15; soepgroenten 23; kom kommers 69; stokbonen 2125; caps 25 34; pronkbonen 13; trosbonen 30; dop erwten 26; tomaten 1623; bliserwten 8; kroten 7; postelein 8'/ï12; bramen 0,90 1,40 per slof. SCHEEPVAART Radio-verteller nam de functie op zich Het was Maandagavond voor de schoolvereniging der „Da Costa"- school, een groot gedeelte van het per soneel, het bestuur, ouders en oud leerlingen een belangrijk ogenblik toen men in het gymnastieklokaal bijeen was om afscheid te nemen van het schoolhoofd de heer M. J. Gruter, die om gezondheidsredenen is gepension- neerd na bijna 23 jaar onafgebroken de „Da Costa"-school te hebben geleid. Gelijktijdig werd het nieuwe school hoofd, de heer J. Suurmond, die van Harmeien is gekomen, ingehaald. De leiding van de bijeenkomst berustte bij de heer F. Fijtsma, die na het lezen van Psalm 8 en het zingen van Ps. 146 1 en 3, gevolgd door gebed, de aanwezigen be groette. De heer Fijtsma richtte zich tot de scheidende heer Gruter, die gedurende veertig jaar het Christelijk onderwijs dien de, waarvan ongeveer 23 jaar de Da Costa- school; hij dankte het scheidende hoofd voor zijn vele werk namens bestuur en ouders. Hoewel de heer Gruter stilletjes had willen vertrekken, kreeg hij de twee delige Winkler Prins-encyclopaedie als Met de sierlijke nonchalance van ervaren mannequins paraderen deze flamingo's in een dierenpark voor de bewonderende blikken van de bezoekers. herinnering. Namens het personeel richtte de heer Boeysma, onderwijzer voor de schipperskinderen, hartelijke afscheids woorden tot de heer Gruter. Het hoofd der Duinwijkschool te Beverwijk, de heer D. Hageman, tekende de heer Gruter in zijn toespraak als een hartelijk en vriendelijk collega. Installatie van de opvolger Vervolgens nam de heer W. Bakker de taak op zich om de heer Suurmond in een uitgebreide toespraak als nieuw hoofd van de school te installeren. Hii wees hierbij op de bijzondere taak, welke voor de heer Suurmond is weggelegd, daar het karakter van Velsen-Noord wordt bepaald door de groot-industrie. De ouders van de leerlin gen der scholen komen uit het gehele land. De sfeer zal van de heer Suurmond een nadere studie vergen, meende spreker. Spreker zeide nog, dat het bestuur unaniem de heer Suurmond de leiding van de Da Costa-school heeft willen opdragen, lettende op diens staat van dienst en hij hoopte, dat God het nieuwe schoolhoofd zal leiden in zijn taak. In een vlotte rede sprak de heer Suur mond zijn toekomstverwachtingen uit, waarbij hij herinnerde aan zijn werkzaam heid als verteller voor de N.C.R.V.-micro- i'oon. Met de kernachtige woorden: „De hand aan de ploeg, want kort is de dag", besloot de heer Suurmond zijn rede. Vervolgens sprak het scheidende hoofd, de heer Gruter. Het was volgens hem moeilijk te realiseren thans af scheid te moeten nemen, doch hij was zich bewust van de spreuk „Wat God doet is welgedaan". Hij dankte vervolgens het schoolbestuur voor het genoten vertrouwen en de verlichting in zijn taak voor het onderwijs. Ook ouders en personeel dankte hij, evenals het gemeentebestuur van Vel sen, de afdeling Onderwijs en voor de ad viezen van de onderwijsinspecteurs toonde spreker zich erkentelijk. De concierge dei- school werd eveneens betrokken in de dank. De gelegenheid om van de heer Gruter afscheid te nemen en met de heer Suur mond kennis te maken, grepen alle aanwezigen tijdens het aanbieden van ver versingen dankbaar aan. VANAVOND KINDERZANG IN „VELSERBEEK". Om half acht geeft het arbeiders-kin derkoor „De Kleine Stem" uit Arnhem, dat de gast is van „de IJmuider Volks stem" een concert in de muziektent van Velserbeek. Het kinderkoor telt 110 leden. de |en met Vrijdag 8 September leling Velsen van „Het Witte .een moedercursus houden in het oS!. Van de Kennemerlaan 125 te «ti, De cursus is toegankelijk voor B JaT j0 ac^ien iaar en zal wor- rA 00r zuster N. Nieuwpoort, dc; v?ei»gtaB hoopt en fcL"'vele dames, speciaal aan- jonge moeders, zich voor deze W5sdp_S;meld,en. 0p eenv°udige en fccnAwn!*0 door docente wor- W,«?t0pwelkewijze de baby «ntïk,!r20r8<1 en wat men alle" "WalÏK de Weine wereW" fckïï, !®./haar '"trede doet. "itlïsiisdmrt0 laa® m°8elük gesteld "•sus duurt ongeveer 6 weiten. ADVERTENTIE een attractie zijn. te c hij" °°k werkelijk kan zijn, onder- ^'IZER] ion MSKWEG 70 a voor •HI8DAG 15 AUGUSTUS bezetene". "Verloren Grenzen". v 16 AUGUSTUS José d'Esquil boog zich voorover. Twee brede handen lagen zwaar op de tafel; zwarte wenkbrauwen knelden zich borste lig boven zijn ogen. ,,Dat is dan duidelijk", zei hij. „Als je zover bent schiet je hem neer. Schiet in zijn hoofd zijn lichaam kan beschermd zijn. En niet willen ontvluchten! Je hebt maar één doel: de dood van Ruella". „Ik zal niet willen ontvluchten", ant woordde de man tegenover hem. Hij was vaalblond met een mager, gelijnd gezicht. Zijn neergeslagen ogen richtten zich op het glas, waar hij lusteloos mee speelde. „Ik heb er genoeg van. Ik zal er dankbaar voor zijn, tenminste een reden te hebben om te sterven. Al is het dan ook geen erg belang rijke reden. Maar zelfmoord is te zinloos ik kan er niet eens de wanhoop voor vinden". d'Esquil klemde tevreden zijn lippen. Dit was de goede man. Een aanslag door een man, die er het leven bij wilde houden, was te onzeker. Deze Matecq was geheel onverschillig. De wacht zou hem in zijn razernij doodschieten. Misschien ook niet maar dan was de revolutie toch al in gang. Zodra het bericht dat president Ruella dood was uit het paleis kwam, zou den de troepen van d'Esquil alle belang rijke punten van de stad bezetten. Snel en onbloedig, profiterend van de verwarring na de moord. Enkele uren later zou de voormalige politie-chef José d'Esquil de menigte toewuiven van het marmeren balcon. Alles was geregeld. Met een aanbeve ling van de politiechef zou Matecq een audiëntie krijgen. Met de wacht, die op wapens onderzocht, was het in orde. Een enkel schot en voor d'Esquil zou de weg ,naar de macht open liggen! Hij keek de vale man donker aan. Iets in zijn verschij ning kwam hem bekend voor, maar hij kon het niet thuis brengen en bekommer de er zich verder niet om. Hij liet zijn half dichtgeknepen ogen over het vertrek gaan. Het was vervuld van scherpe rook. Er klonken hese, harde mannenstemmen, gegil van dronken vrouwen, stommelen van voeten en tafels, brekend glas. Matecq was er in als een eiland van vreemde, apa thische rust. Hij vroeg niet, hoorde slechts aan en speelde met het groezelige glas. En d'Esquil zuchtte. „Je wapen geef ik je bui ten. Volg mij over vijf minuten. Rechtsaf, doorlopen tot bij het bananenpakhuis". Toen Matecq vaag knikte, stond hij op en wrong zich door de joelende menigte naar buiten. De nachtlucht was koel op zijn bezwete gezicht. Hij liep snel voort, bedwong met kracht de neiging om zich te vermeien in toekomstdromen. IJzeren beheersing nu, nog twee dagen. Bij het pakhuis ging hij staan in een duister overschaduwde hoek. Het geroes van de lichte hoofdstraten klonk in de verte, achtergrond voor even haastige voetstappen hier. een kreet, een raam dat werd dichtgeslagen, het razende gegrom en gejank van twee vechtende honden. d'Esquil wiste zijn voorhoofd af. Waar had hij Matecq toch eerder gezien? Hij wist dat het eens geweest was, en brak zijn geest op zijn weerspannig geheugen. Het maakte hem onrustig. Waar bleef nu die man? Hij gromde bij een blik op zijn horloge, maar toen hij opkeek zag hij hem aankomen, een silhouet in hel grijze licht dat uit de huizen drong. Zijn schuifelende gebogen gang versterkte d'Esquils gevoel van bekendheid. Scherp nam hij hem waar. Ineens sloeg de hele herinnering los uit zijn geheugen. Cantara! In een flits zag d'Esquil alles voor zich fluisterende ge sprekken op een omgroeide waranda in San Luis de Torres, de geurende nacht ver vuld van de droom aan een slanke vrouw, de lokkende roep van macht en bezit. La ter drie schoten door de schemering, strui kelende voetstappen, alles verkeken. Can tara, lage sluipmoordenaar! Geluk had het hem dus niet gebracht. Hij had toen zijn dood gezworen, maandenlang vergeefs uit ziend naar de man, die hij nauwelijks kende. Hij voelde nu nog de woede van ontgoo chelde eerzucht in zich grommen. De schui felende figuur kwam naderbij. Met een ruk greep d'Esquil de revolver, maar liet hem weer aarzelend zakken. Nu Cantara dood schieten? En een andere man moeten vin den? Uitstel konden zijn plannen niet ver dragen. Maar zijn wraaklust woedde. De dood van Cantara door zijn hand was zijn groot ste verlangen geweest en ook nu weer overheerste het alles. Cantara stond stil en zag x-ond. Trillend van spanning hield d'Esquil de revolver. Hij keek naar de gebogen schouders, het hangende hoofd. De man wilde sterven! Goed zo. d'Esquil trad uit de schaduw naar voren. „Dit is mijn ogenblik, Cantara", zei hij hees. „Of dacht je dat ik je niet herkend had?" Cantara keek op en zag de op hem ge richte revolver. Hij reageerde er niet op. d'Esquil lachte scherp, maar hij voelde zich machteloos. Hij aarzelde weer even. De man toonde niet de minste schrik of angst. Waarom ook? Hij wilde sterven. Plotseling wist d'Esquil de oplossing. Met een kort lachje stak hij de revolver in zijn zak. „Je dacht door mij je laatste wens vervuld te zien, Cantara. Dan zul jij verder leven. Zinloos en leeg". Toen draaide hy zich bedaard om en wandelde de donkere straat in. (Nadruk verboden) Arendsdijk, 12 v. Victoria n. Bahia. Averdijk. 12 te Le Havre. Afobekerk, 14 te Adelaide v. Brisbane. Aldabi. 13 te Buenos Aires v. R'dam. Amslelstad, 13 pass. Kaap de Gata. Andijk. 14 verw. Londen. Aalsdiik, 13 v. Rotterdam. Aardijk, 13 v. R'dam n. Hamburg. Abbedijk,. 13 v. Trinidad te Fort Aleze. Albatros, 13 te La Coruna. Albireo, 13 v. R'dam n. Montevideo. Almdljk, 11 te Houston. Altair, 13 v. R'dam. Alcor, 13 110 m. W.NW. Lissabon. Alamak, 12 te Basrah. Alderamin. 12 v. Hamburg n. Narvik. Aalsdijk, 13 v. R'dam n. New York. Aardijk, 13 v. R'dam n. Hamburg. Albireo. 13 v. R'dam n. Montevideo. Aldegonda. 16 v. Bangkok te Singapore. Alkaid, 12 v. Narvik n. Bremen. Alphei'at, 12 pass. Port Elisabeth. Armilla. 13 v Haiphong. Breda, 13 v. Eten te Callao. Barito, 12 pass. Malta. Bloemfontein. 13 op rede Tanga. Bantam, 13 8.30 v. Port Soedan. Blijdendijk. 11 v. New York. Bacchus, 12 110 m. NW. Trinidad. Baud, 12 v. Semarang n. Tj. Priok. Blitar, 13 v. Semarang te Soerabaja. Barendrecht. 13 180 m. N. Fayal. Bengkalis, 12 250 m. Z. Ceylon. Bennekom. 13 270 m. W. Finisterre. Borneo. 13 450 m. Z. Kp. Comorln. Boskoop. 12 400 m. N.NO. Trinidad. Cistula, 12 v. Stanlow n. Curagao. Clavella, 13 te Curagao v. R'dam. Caltex Delft. 13 pass. Malta. Caltex Pernis. 13 pass Gibraltar. Caltex The Hague, 13 pass. Pantellaria. Caltex Utrecht, 13 v. Port Said. Cameronia, 13 600 m. O.ZO. Ceylon. Camphuys, 14 te Tj. Priok v. Singapore. Ceram, 12 v. Colombo n. Madras. Ceronia, 12 v. Suez. Coryda (t), 13 te Singapore. Caltex Leiden, 13 250 m. N.NW. Perlm. Castor, 12 v. Baltimore n. Inagua ell. Cleodora, 13 v. Pladju n. Miri. Corillr», 12 in Rode Zee, pass. The Brothers. Drente, 13 op rede Muscat v. Bahrein. Duivendrecht. 13 v. Dakar. Delfshaven, 12 v. Recife. Delfland. 13 te Hamburg v. A'dam. Edam. 12 780 m. O. Cape Race. Eemdijk. 12 210 m. ZW. SciUy's. Elmina. 14 te Port Gentil v. Lagos. Enggano, 13 160 m, O. Sicilië. Esso Den Haag. 13 300 m. N.NW. Fayal. Esso Rotterdam. 12 1260 m. ZW. Fayal. Friesland. 12 v. R'dam n. Houston. Felipes, 13 te Balikpapan v. Makassar. Gaasterkerk, 13 te Port Elisabeth. Groote Beer, 13 pass. Kp. St. Vincent. Gouwe, 14 te Zaandam v. Oulu. Gemma, 12 v. Purfleet n. Heysham. Haarlem, 12 v. Maracaibo. Hecuba, 13 pass. Azoren. Heemskerk, 12 pass. Ouessant. Hersilia, 14 te Cumana n. Demerara. Hector, 12 Izmir n. Catania. Hera, 12 tet Colon. Hydra, 12 360 m. N. Flores. Iittersum, 13 690 m. W. Scilly's Joh. v. Oidenbarnevelt, 13 pass. Kp. St. Vincent. Jaarstroom, 12 v. Freetown n Dakar. Japara. 12 in Rode Zee dwars Port Soedan. Kelbergen, 13 te Savona v. R'dam. Klipfontein, 12 pass. Dakar. Kota Agoeng, 12 te Suez. Kota Intcn, 13 te Tj. Priok v. R'dam. Kedoe, 13 ICO m. Z. Kreta. Kota Gede, 12 pass. Haiti Laertes, 12 pass. Gibraltar. Lekkerkerk, 12 v. Muscat. Lemsterkerk, 12 v. Suez. Lissekerk, 12 v. Basrah n. Khorramshar. Laagkerk, 13 pass. Ouessant. Leuvekerk, 13 te Rotterdam v. Hamburg. Lutterkerk, 13 v. Colombo n. Cochin. Luna, 13 pass. Dungeness. Laurenskerk, 12 te Damman. Lindekerk, J2 v. Bahrein. Lekhaven, 12 pass. Balearen. Loppersum, 12 410 m. N.NW. Scilly's. Lucita (t), 12 120 m. O. Lizard. Langkoeas, 14 te Soprabaja. Larenberg, 13 v. Terneuzen. Leerdam, 12 v. Newport n. Albany. Leersum. 13 970 m. N.NO. Bermuda. Lieve Vrouwekerk, 14 verw. Hamburg. Manoeran, 12 te Manilla. Marken, 12 le Marseille. Melampus, 12 pass. Gibraltar. Modjokerto, 14 verw. te Singapore. Mapia, 14 verw. Aden. Midas. 13 te R'dam v. Izmir. Mijdrecht. 13 v. Buenos Aires n. St. Vincent. Mitra( 13 pass. Ceylon. Muiderkerk. 15 verw. Adelaide. Maashaven, 13 pass. Kp. St. Vincent. Mariekerk, 13 v. Manilla. Meerkerk, 12 te Port Said. Meliskerk, 13 te Hongkong. Malea (t), 12 v. Pladju n. Singapore. Madoera, 13 te Tandjong Priok. Macoma, 13 750 m. O. Ceylon. Macuba. 13 v Bukom Merwede, 13 pass. Keywest. Metula, 13 pass. NO. punt Celebes. Myonia, 13 pass. Roepat. Merwede, 14 Savanna verw. v. Mobile. Noordam, 13 te R'dam v. New York. Nieuw Amsterdam, 12 te New York. Nieuw Holland, 13 360 m. Z.ZO. Torrestraat. Oranje,. 12 v. Colombo. Ossendrecht, 13 pass. Sicilië. Ophir, 13 te Singapore. Ondina, 13 1160 m. NO. Trinidad. Polydorus. 12 v Gibraltar. Papendrecht, 13 v. Salt End n. Beaumont. Phrontis, 14 te R'dam v. LiverpooL Prins Fred. Hendrik, 13 te R'dam v. Montreal Prins Philips Willem, 13 te Guanta. Prins Willem v. Oranje. 13 v. R'dam. Plancius, 12 v Soerabaja n. Buleleng. Polyphemus, 12 nog geankerd Pangkalpinang. Parkhaven, 13 760 m. Z.ZW. Kp. Verd. eil. Poelau Laut, 13 v. Cheribon n. Semarang. Prins Alexander. 13 170 m. NW. Ccilly's. Prins Willem v. Oranje. 13 v. R'dam. Ruys, 11 v. Manilla n. Singapore. Ridderkerk, 13 te Port Said. Riouw, 14 te Singapore. Roepat, 12 v. Pladju. Rempang, 13 v. Hamburg. Reyniersz. 14 te Makassar v. Ternate. Rotule. 13 te Balikpapan v. Soerabaja. Somersetshire, 12 pas. Sicilië. Soestdijk, 12 v. Port Said. Skaugum, 13 pass. Finisterre. Sloterdijk. 13 tet New York. Stad Leiden, 12 v. Sorel. Streefkerk. 13 te Marseille. Salland. 13 pass. St. Paulsrocks. Schiedijk, 13 v. Hamburg. Sibajak, 12 pass. Cocos eiland. Stanvac Pendopo >'t). 11 v. Sungeigerong n. Port Swettenham. Stad Alkmaar, 12 pass. Bornholm. Sumatra. 12 te Pangkalpinang. Salawati, 14 verw. Tj. Priok v. Semarang. Stad Breda, 13 v. Beira n. Lorenzo Marques. Stad Vlaai-dingen, 100 m. ZW. Stavanger. Saparoea, 14 v. Pointe Noire te Luanda. Sarangan. 13 210 m. NW. Flores. Sarpedon, 13 v. Philadelphia. Siberoet, 12 te Makassar. Singkep, 13 160 m. O. Gibraltar. Stentor. 13 v. Rotterdam. Swartenhondt. 12 tet Makassar. Schiedijk, 15 H. v. Holland verw. v. Hamburg. Stad Vlaardingen. 15 4 u. H. v. Holland verw. Sunetta, 13 150 m. O. Ceylon. Tabinta. 13 pass. Algiers. Tero, 13 pass. Kan. eilanden. Tibia, 13 v. Alexandria. Vis redelijk, haring slecht. De note ringen van de kleine scholsoorten liepen Maandag nogal uiteen. Voor de kleine puf- schol der kustvissers werden prijzen be taald van 8, maar dezelfde vis van de Noordloggers bracht het door de iets be tere kwaliteit en de grovere sortering tot ƒ11; voor de snurrevaard-scholletjes be taalde de handel tot ƒ12,50 per kist. Grove schol' noteerde 46 en voor de kleinmid- del werd 38 gemaakt. De tongprijzen liepen ook, sterk uiteen. Voor de export werden hogere prijzen betaald, waardoor de volgende verschillen ontstonden: grote tongen export 2,70 per kilo, handel ƒ2,54; kleine tongen export ƒ0,82 tegen ƒ0,60 per kilo voor de handel. Goede haring haalde bij de eerste af slagen nog noteringen tot 12 per kist; later op de dag verdween het grootste deel weer voor de opvangregeling. Niet zo slecht. De volgende besom mingen werden Maandag genoteerd: „Ma ria van Hattum" 17.800 voor een 11 daagse reis; „Haarlem" 21.700 voor een 9 daagse reis en „Catharina Duyvis" 14.100 voor een 10 daagse reis. Van de loggers welke varieerden van 1200 tot ƒ2400 was ditmaal de Katwijk 51 de hoog ste met ruim 3000. De Hd. 87, die al lan ger uit was, maakte 5680. Binnen. Van de haringvloot kwamen binnen: Katwijk 127 met 495 kantjes drijf net haring van 7 schepen. Katwijk 50 met 176 kantjes eigen vangst, Katwijk 5 met 328 kantjes (drijfn.) van 8 schepen; Kat wijk 6 met 306 kantjes eigen vangst; Kat wijk 73 met 343 kantjes eigen vangst, Katwijk 163 met 400 kantjes (drijfn.) van 5 schepen; Katwijk 37 met 371 kantjes eigen vangst en de IJ.M. 74 met 356 kan tjes eigen vangst. Weg. Maandag gingen weer naar zee de trawlers „Schoorl" en „Mary" en van de haringschepen vertrok Katwijk 16 weer naar buiten. Vandaag. De „Shamrock", welke aanvankelijk voor de tweede losbeurt der Maandag afslag zou lossen, is bij nader inzien blijven liggen voor vandaag. De trawler had 285 k. haring en 50 kisten diversen. Verder losten nog de „Norma Maria" 1500 kisten haring en 50 kisten di versen en de „Bloemendaal" 150 schelvis, 70 kabeljauw, 70 wijting, 220 makreel en 10 platvis. En morgen komt, behalve de „Tzon- ne" met een ^anvoer van ruim 4000 kis ten haring, nog de „Batavia" met 1650 kis ten haring en 50 kisten varia. Van de vis- boten is te verwachten de „Dirkje". Goedkope tonijn. Het was een teleur stelling voor de loggers die Maandag tonijn aan de afslag brachten dat de prij zen van de vorige week bij lange na niet werden gemaakt. In tegenstelling tot de vorige week werd nu respectievelijk 32 tot 72 genoteerd tegen 134 in de vorige week. Naar Engeland. De „Allan Water" zal vandaag in Huil markten met een aan voer van 1600 kisten haring en makreel. Op uitnodiging van minister Mans- holt zal de Britse minister van Voedsel voorziening, de heer Webb, vergezeld van twee of drie van zijn naaste medewerkers, als gast van de Nederlandse regering van 30 Augustus tot 3 September een bezoek aan ons land brengen. Het is minister Mansholt namelijk van groot belang voorgekomen, met de heer Webb, die hij tijdens zijn jongste bezoek aan Engeland niet persoonlijk heeft ont moet, verschillende punten betreffende het Nederlands-Engelse handelsverkeer te kunnen bespreken en nopens West-Euro- pese samenwerking op voedselvoorzie- ningsgebied van gedachten te kunnen wis selen. Het bezoek zal behalve tot het voeren van deze besprekingen tevens de gelegen heid bieden, de heer Webb van de stand van zaken met betrekking tot de Neder- lands'e voedselvoorziening te doen kennis nemen. Tamo, 12 690 m. Z.ZW. Kp. Verd. eilanden. Tankhaven II, 14 tet Palembang v. Tj. Uban. Tankhaven III, 13 v, Sungeigerong v. Tj. Uban. Tjikampek, 13 v. Hongkong te Singapore. Tiberius, 14 verw. Curagao v. Trinidad. Tjipanas, 14 te Djakarta verw. v. Semarang. Utrecht, 12 v. Durban n. Lorenzo Marques. Veendam, 13 pass. Kp. Hatteras. Volendam. 13 780 m. NO. Cape Race. Van Heutz. 13 v. Belawan. Van Riemsdijk, 13 te Sorong. Venus, 12 v. Gibraltar n. Port Talbot. Waterman, 12 v. Soerabaja n. MenadO. Westerdam, 12 310 m. Z.ZW. Kp. Race. Willem Ruys, 13 v. Belawan. Wcstland. 12 290 m. ZW. Recife. Waal. 12 te Maracaibo. Waibalong, 12 v. Soerabaja n. Benoa. Waikelo, 14 v. Makassar, Woensdrecht, 13 210 m. ZW. SciUy's. Zeeland. 12 te Penang. Zuiderkruis, 14 verw. te Makassar v. Soerabaja. Zaan, 14 tet Zaandam v. Yxpilla, Zijpenberg, 14 te Amsterdam v. Casablanca. Zeeland, 13 te Emden v. Kopenhagen. Zwijndrecht. 13 150 m. ten Z. Balearen. Zonnewijk, 13 300 m. O. Malta. KLEINE VAART Actinia. 12 tet Karlmar. Birmingham. 14 v. Harlingen n. Goole. Bree Helle, 13 v. R'dam te Kingslynn. Brinda, 14 v. LiverpooL Constant, 12 v. Grimsby. Crescendo, 14 te Rotterdam. Davina Goekoop, 12 v. R'dam te Dublin. De Ruyter, 13 tet Norkoping v. Grimsby. Duiveland, 12 v. Poole. Dcni. 14 v. Liverpool te Cork. EUewoutsdijk, 12 v. Teignmouth. te Genua. Emke, 12 v. Rouen te Parijs. Glashaven, 13 te Rotterdam. Gaasterland, 14 v. Harlingen te Lelth. Hast I, 13 v. Amsterdam te Emden. Hast III, 13 pass. Rouen. Hast IV, 14 v. Parijs te Londen. Hast V 13 v. Rotterdam. Hoogland. 14 tet Kopenhagen v Bremen. Import. 13 te Lissabon v. R'dam. Ingeborg, 15 v. Helsinki te Frederikstad verw. Korlenaer. 14 te Ljusne v. Amsterdam. Lies. 13 te Korsnas v Solvesborg. Mies, 12 tet Karlshamn. Marne, 12 v. A'dam. Matthew. 12 v. Liverpool. Magna Pete. 12 v. Lissabon. Nettie, 13 te R'dam v. Ahus. Noord. 14 te R'dam. Norma, 12 v. Kiel te Mtddlesbro. Oleum, 14 te Lond V Palma, 14 v. La Pa;.ice te Huil. Prima, 14 v. Liverpool te Bayonne. Rapid, 13 v. Rouen. Rose Marie, 14 te A'dam v. Kopenhagen, Rolf, 13 v. Oporto. Scrvus, 12 te Seansea. Sirius, 13 te Parijs. Timor, 13 v. Leith te Bluth. Tyro, 13 te Amsterdam. Taurus, 11 te Brohl v. Rotterdam. Urmapo, 13 te Rotterdam. Vrede. 14 v. Immingham te Treport. Vcnus, 14 te Nasskov v. Goole. Wim. 14 te Wifstawarf. SLEEPVAART Blankenburg, 13 te R'dam met baggermolen en sleepboot. Ebro, 13 tet Gibraltar, Noordzee, 14 tet Wellington v. Melbourne. Thames. 11 v. Piraeus. Rode Zee, 12 v. Singapore. DINSDAG 15 AUGUSTUS Kennemer Theater, 7 en 9 uur: Abbott en Costello in het wilde Westen. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Tromba. WOENSDAG 16 AUGUSTU8 Bioscopen: Zie Dinsdag.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3