IJmuider Courant sdag beslissing over en prijspolitiek Haarlems Dagblad Amerikaanse Naktong-linie door Noordelijk offensief geliquideerd Truman openbaart program om de vrede te handhaven Hoofdmacht der Noord-Koreanen is nog niet in de strijd geworpen ffo. 19643 laan 154. Telef. Adm. 543T. na 5 uur: 8061 (K 2560), Haarlem: Gr. Houtstr. 93, die aUe afdelingen 15295 Werkgevers zien in loonsverhoging geen oplossing der moeilijkheden yrijdag- in de Stichting van de Arbeid tussen de vertegenwoordigers ovtf'«p p_.pj.g_ en werknemersorganisaties en met de regering over de lonen en jeön^rn arteezet, heeft niet tot overeenstemming geleid. citf3 ,,V°in de Stichting van de Arbeid opnieuw besprekingen tussen de onder lij fj-nemersorganisatics worden gehouden. jpers-efl f^gdoding, dat de regering Woensdag een beslissing zal nemen over het **ïl ionen en prijzen. tuk van lonen e hebben achtereenvolgens de ver- 1 der vakcentrales en die Is werkgeversorganisaties afzon- "flroten met de interdepartemen- ^t!£e voor de loon- en pnjspoli- noe een gemeenschappelijke deze regeringscommissie besprekingen kon nog mdens d tussen Aa ^)*5f.ww*n °p aanvr. bij de Admin. Hoofdredacteur: Robert Peereboom Editie yoor Velsen, Umuiden, Santpoort en Omstreken van en ©preitje ttertamüjc fattant (JTrato i6gS) Zaterdag 2 September 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. - Abonnementen per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.- Giro rekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom si werknemei CS£» hot overleg met de loon- -^mmissie der regering voortgezet, "-^vakcentrales blijven voorts van ■Ja naast prijsbeheersmgsmaat- verhoging der lonen met vijf glorie termijn noodzakelijk is. Het standpunt der werkgevers verneemt, dat de werkgevers gestie zien in het licht van het i£ economisch belang van ons land. In Drincipieel gekant zijn tegen Li van de spanning door het toe- Keen loonsverhoging. CS dn naar hun mening komen .^economisch systeem van de „sliding f met alle nadelen van dien In een Üoging alleen zien de werkgevers ^oplossing van het probleem.-De EJ zouden daardoor bijvoorbeeld in Se positie komen te verkeren dan loo'trekkenden, wier positie wel- Veel slechter zou worden, zo aai, De oplossing kan volgens de Overv alleen gevonden worden, als er utreen groter inkomen ook een xoductie komt te staan. Als een tai is, zo redeneert men, dan wordt loonsverhogingen, in het bijzon en oorlogseconomie, nog armer en jjf enige oplossing harder te werken, Boduceren. lelijkheid is, zo zegt men m werk ten, dat de loonsverhoging in tèvan dit jaar eigenlijk een voor kop de verhoging van de produc- jtóiijn bedrijven, waar door inten- 0# de productie hoger werd, maar tfiadere waar zij achteruit ging. Als globale cijfers ziet, dan is de pro- ïéeitvam 90 op. 91 gekomen, ie wil daarom d'e spanning trachten op. A door de verhoging van inkomsten •Mlen aaii een grotere productie. Men ian een betere beloning van de is*^kwalificeerde arbeid. Serekgevers zouden wel bereid zijn, in err.en met een zekere remmende in- to de prijzen. Is deze er niet, dan is riffisverhoging illusoir, zo menen zij. zdt is of dit practisch mogelijk is. ffizïft wordt, dat een groot deel van Jen bataljon vrijwilligers tour Korea? fens het A.N.P. staat het thans wel k dit uit de vrijwilligers, die zich voor ceding naar Korea hebben aangemeld, i ei geval twee compagnieën van de hilijke Landmacht zullen worden ge tto', De regering streeft ernaar, een contingent uit te zenden, zo mogelijk van een bataljon. Hoard de officiële aanmeldingstermijn verstreken is, bestaat de indruk dat die daarna zijn binnengeko- oog in behandeling worden genomen. 3e selectie der candidaten is streng. Een éroot percentage moest reeds worden Pi-zen, Orkaan richtte schade aan ip bovenwindse eilanden en Vrijdag heeft boven de bovenwindse eilanden St. Saba en St. Eustatius een orkaan FjWvwaardoor veel schade is aange- Het vliegveld van St. Maarten kwam -oge zeeen onder water te staan en de «awoei om. De KLM stelde Vrijdag "«aijkse lijnvlucht naar St. Maarten de prijsstijging wordt veroorzaakt door de stijging van de grondstoffenprij zen. Een algemene prijsstop acht men practisch en economisch niet uitvoerbaar. Men denkt aan een controle op die prijzen van levens behoeften, die op minder gewenste wijze 'omhoog gaan. Inmiddels blijken de werkgevers op het standpunt te staan, dat er iets moet gebeu ren. Men voelt voor een overbruggings maatregel door een uitkering ineens of in termijnen. In die overbruggingsperiode zou men dan in een rustiger sfeer gezamenlijk moeten zoeken naar een oplossing. Ten aanzien van de moeilijkheden, die er voor een onmiddellijke oplossing van het probleem bestaan, wordt in de kringen van de ondernemers opgemerkt, dat deze voor de verschillende bedrijfstakken zeer uit eenlopen. Engeland toch bij het plan-Schuman? Vrijdag werd officieel toegegeven, dat Engeland mogelijk op „een of andere bij zondere wijze" zich bij het plan-Schuman zal aansluiten, ondanks het feit, dat de regering weigerde deel te nemen aan de eerste onderhandelingen over voorstellen tot fusie van de Europese kolen- en staal industrieën. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat de Britse regering de besprekingen, die op het ogenblik te Parijs worden gevoerd, met grote belangstelling zal volgen. Te Londen neemt men aan, dat deze be sprekingen meer licht zullen werpen op de economische aspecten dan op de zuiver constitutionele aspecten van de functio nering van het plan. Wanneer dat het geval is, aldus de woordvoerder, dan zal het mogelijk zijn, dat Engeland, op grond van ontvangen inlichtingen over de besprekin gen, zal overwegen, hoe het op een of andere bijzondere wijze zich zal kunnen aansluiten, wanneer het daartoe wordt uit genodigd. Zuivering in de S.E.D. Zes belangrijke functionarissen van de SED (communistische arbeiderspartij in Oost-Duitsland) bevinden zich in arrest en zijn uit de partij gestoten, aldus een be kendmaking van „Neues Deutschland". Zij worden ervan beschuldigd in verbinding gestaan te hebben met de „Bi-its-Ameri- kaanse geheime dienst" en ook beschuldigd van „Trotskiïsme". In een verklaring van het centraal comité van de SED worden partijleden gewaar schuwd, dat zij een volgende uitgebreide zuivering van „burgerlijke en storende elementen" kunnen verwachten. Verbitterde worsteling in Korea Haman werd op de Noordelijken heroverd Aan het Koreaanse front. (United Press en Reuter). Enkele uren voor het aanbre ken van de dag hebben de Noord-Ko reanen hun offensief langs de Zuidkust van Korea hernieuwd met een tank-aan val op de Amerikaanse 25ste divisie, die de toegangswegen tot de belangrijke be voorradingshaven Poesan verdedigt. De hervatting van de aanval werd wederom voorafgegaan door een zwaar mortier- en artillerievuur. Tweehonderd Engelse en Amerikaanse marinevliegtuïgen zijn de grondstrijdkrachten ..te. hulp gekomen. De grote krachtmeting tussen de Noord- Koreaanse strijdkrachten en de verbonden troepen vindt plaats over een 75 kilometer lang front, van Taegoe in Zuidelijke rich ting" tot aan de zee. Generaal Douglas MacArthur omschrijft de aanvallen in zijn communiqué van van daag als een „grootscheepse poging" om het bruggehoofd der verbonden troepen bij Poesan in bezit te krijgen. MacArthur poogt aan de eqorme com munistische druk het hoofd te bieden door het volle gewicht van de geallieerde luchtmacht en de vliegtuigen van de vlieg- dekschèpen der zevende vloot in de strijd te werpen. De vijand heeft naar schatting 30.000 man voor deze strijd gereed. Het hoofdkwar tier van MacArthur is de mening toege daan dat 12.000 hunner zich op de Ooste lijke kant wan de Naktong bevinden, ter wijl 20.000 man in reserve worden ge houden. Haman heroverd Eenheden vaii de 25ste Amerikaanse in fanteriedivisie hebben de plaats Haman Vrijdagnacht heroverd na een dag van bloedige gevechten. Haman, dat even ten Westen van de Zuid-Koreaanse haven Masan ligt, werd Vrijdag voor het aanbre ken van de dag door de Noordelijken inge nomen, doch tegen het invallen van de duisternis door hef 24ste Amerikaanse in- fanterieregiment dat de midden-sector van het 56 km. lange front van de 25ste divisie inneemt, hernomen. Tussen Hjongpoeng en Jongsan hebben de Amerikanen zich nagenoeg uit het laaggelegen terrein teruggetrokken in de heuvels, op sommige plaatsen meer dan 16 km. van hun thans zo goed als uitge wiste Naktong-linie. Jongsan, 32 kilometer ten Noorden van Masan gelegen, is in handen der Noord- Koreanen gevallen. De Amerikanen heb ben zich naar een hoger gelegen gebied in het Oosten teruggetrokken. Aan het Oostfront hebben de Noorde lijken naar verluidt Kigje heroverd en de Zuid-Koreanen 1 kilometer teruggedreven. Canale 'ëü°TnVl Cn 'amPicms versierde gondels vol vrolijke mensen omstuwden ''i tijdens h f "P.a^e39io.nte"een prachtig geïllumineerd drijvend orkest- net traditionele lichtfeest, dat deze week in Venetië gehouden is. Een Amerikaanse strijdgroep is om 9 uur plaatselijke tijd uit Pohang vertrok ken en tracht het verloren gebied met al gehele steun van zee- en luchtstrijdkrach ten te heroveren. Correspondenten beschrijven de gevech ten van Vrijdag als de verbitterdste van de Koreaanse oorlog. Soldaten, die'geen munitie meer hadden, vochten verder met Een vrachtautodie gistermiddag in Haarlem op de Westergracht heen en weer manoeuvreerde om achteruit een garage binnen te rijden, schoot tenslotte vooruit- het water van de gracht in. De bestuurder bleef ongedeerd en het bergingswerk was een attractie voor tal van kinderen. Het woord is aan C. L. Schleich: Wie zich verveelt als hij met zich zelf alleen is heeft al het materiaal om anderen te vervelen. Teleurgestelde fokker liet tien beverratten vrij In de eerste jaren na de bevrijding is het fokken van beverratten ook in ons land ter hand genomen, in de verwachting dat dit ook hier tot een winstgevend bedrijf zou leiden. Van deskundige zijde is bij her haling op de wisselvalligheid van het fok ken van beverratten gewezen, maar niette min zijn tal van personen tot deze fokkerij overgegaan. Thans blijkt dat de fokkers in sommige gevallen zeer aanzienlijke ver liezen lijden en naar het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mededeelt, zijn velen hunner thans bezig hun beverratten op te ruimen. Daarbij komt het voor, dat de beverratten worden losgelaten en dan ernstige schade aanrich ten aan dijkwerken en aan landbouw gewassen. Het is derhalve zeer onverant woordelijk, zo zegt het ministerie, de beverratten vrij te laten zoals onlangs in Groningen is geschied. Daar heeft een fok ker een tiental beverratten vrij gelaten. Dleseltrein naar Leeuwarden bleef steken De Diesel-electrische trein uit Amers foort, die Vrijdagavond om kwart over acht in Leeuwarden had moeten aankomen, is even voorbij het station Akkrum, 20 km. ten Zuiden van de Friese hoofdstad, blij ven steken. Van het óp één na laatste rijtuig raakte aan de onderzijde een onder deel van de reminstallatie los, dat bleef haken achter een dwarsligger. De trein kon niet meer voor- of achteruit. Daar het baanvak Heerenveen-Leeuwarden enkel spoor heeft (de Duitsers braken het andere spoor tijdens de bezetting op), was het treinverkeer in beide richtingen gestremd. Tussen Akkrum en Leeuwarden heeft men autobussen laten rijden. In de afgelopen nacht is de defecte trein weggesleept. Amerikaanse verliezen in Korea Het Amerikaanse ministerie van Defen sie heeft Vrijdag medegedeeld, dat volgens de tot 25 Augustus middernacht binnen gekomen cijfers de verliezen der Ameri kanen in totaal 6.886 man bedragen, te weten 443 gesneuvelden, 3.889 gewonden. 48 krijgsgevangenen en 2554 vermisten. Dit is de eerste verlieslijst sinds 7 Augus tus. Het ministerie van Defensie heeft medegedeeld, dat geregeld verlieslijsten gepubliceerd zullen worden, mogelijk iedere week. De cijfers omvatten niet alle verliezen tot 25 Augustus daar er een zekere tijd ver loopt alvorens de berichten van het front binnen kompn en de familieleden op de hoogte zijn gesteld. Het leger verloor 6.567, de marine 27, de mariniers 194 en de luchtmacht 98 man schappen. In acht punten Beroep op China om zich buiten de Koreaanse kwestie te houden WASHINGTON (Reuter) President Truman heeft verklaard, dat de gevechten in Korea niet tot een „algeméne oorlog" zullen leiden „tenzij de communisten andere legers en andere regeringen in de strijd mochten werpen". In zijn radiorede, die als „een praatje by de haard" werd gehouden, belichtte de president een pro gram van punten, dat bestemd is om een einde aan de oorlog in Korea te maken. Hij zeide met nadruk dat de communistische invasie in Korea haar hoogtepunt heeft be reikt. Het enige dat ons te doen staat is deze invasie vernietigend af te slaan. Onze soldaten en ook de leiding van de UNO geloven dat de aanval inderdaad neerge slagen zal worden. De president sprak op nieuw de hoop uit, dat het Chinese volk „niet misleid of gedwongen zal worden deel te nemen aan een strijd tegen de UNO en tegen het Amerikaanse volk, dat steeds zijn vriend was en het nog is". Alleen het communistische imperialisme, dat reeds met de verbrokkeling van China is begon nen, heeft er baat bij dit land in een oorlog mee te sleuren", aldtis de president. In een belangrijke verklaring over het buitenlands beleid waarschuwde de presi dent de Sovjet-Unie, dat zij geen te kleine dunk moet hebben van de economische kracht van Amerika, wanneer het genood- bajonetten, messen en geweerkolven. Een Noordelijke soldaat, die met een Ameri kaanse korporaal in een tweegevecht ge wikkeld was in een eenmansgat op een heuveltop, werd gewurgd. Noord-Koreaans communiqué Volgens een Noord-Koreaans legercom muniqué van Vrijdagavond maakten een heden van het „volksleger" aan de Zuid kust voortgang en brachten de Ameri kaanse en Zuid-Koreaanse troepen „mach tige slagen" toe. Deze laatsten deden met steun van vliegtuigen en vuur van de marineartillerie hevige tegenaanvallen. Aan de Oostkust sloegen de Noord-Korea nen meer dan twee bataljons van de vijand uiteen en maakten veel oorlogsma teriaal buit. De Noord-koreanen doodden meer dan 150' officieren en manschappen en maakten 50 krijgsgevangenen bij het afslaan van een landingspoging op het eiland Tsjinto aan de Zuidkust, aldus het communiqué. Griekse troepen naar Korea President Truman heeft in zijn radio rede „een praatje bij de harrd" verklaard, dat hij vlak voor het begin van de uitzen ding bericht had ontvangen van het Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken, dat Griekenland het voornemen te kennen heeft gegeven, onmiddellijk troe pen naar Korea te zenden. Griekenland had Trygve Lie hiervan in kennis gesteld. Volgens het nieuwsbulletin van de Scan dinavische luchtvaartmaatschappij heeft de Turkse regering alle 4500 militairen, die zij naar Korea zal sturen, laten verze keren voor de luchtreis van Turkije naar het front. Het hele Turkse contingent zal per vliegtuig naar het Verre Oosten wor den overgebracht. Het is voor de eerste keer in de geschiedenis, dat een heel leger wordt verzekerd, aldus het bulletin. Ook Jongsan heroverd De strijdkrachten van de UNO begon- nèn zich heden te herstellen van de ge volgen der Noord-Koreaanse aanvallen van Vrijdag. In de bocht van de Naktong hebben zij Jongsan heroverd. Jongsan, dat slechts 20 km. van de belangrijke weg tus sen Taegoe en Poesan ligt, was vanoch tend vroeg in handen van de Noordelijken gevallen, maar kort daarna werden deze weer door de Amerikanen verdreven. De 25ste divisie, die de toegang tot Poesan verdedigt, meldde: „Wij hebben hun schema in de war gestuurd". Ondanks het zware Amerikaanse artil lerievuur blijven echter Noordelijke ver sterkingen over de rivier de Nam komen. Een woordvoerder van het Amerikaanse hoofdkwartier gaf toe, dat de beslissende slag aan de Zuidkust nog komen moet. De geallieerde luchtmacht spande zich tot het uiterste in Ieder beschikbaar vliegtuig kreeg Vrij- dagochtend opdracht in te grijpen in de strijd aan het front, terwijl de Amerikanen langs het hele Westelijke front terugtrok ken en Noordelijke „zelfmoordploegen" mijnenvelden opruimden. De gehele dag door ondernamen de geallieerde vliegtui gen aanvallen, ondanks het druilerige weer, aldus meldt Reuter. Zwartbeschilderde Noordelijke vliegtui gen hebben Vrijdag een ongewapend ver kenningsvliegtuig van het Amerikaanse leger ten Zuid-Oosten van Koenwi neerge schoten. Zij wierpen vlugschriften uit en beschoten Zuid-Koreaanse troepen. Berichten van het front, aldus Reuters corresponden, wijzen er op, dat de Noorde lijke troepen over een goede inlichtingen dienst beschikken en een volledig beeld hebben van de troepenposities der UNO. Zij gebruiken „zelfmoordeenheden" om bressen te slaan in de linies der UNO en vallen dan aan. Officieren van de Ameri kaanse inlichtingendienst verklaren, dat het nog te vroeg is om een juiste raming te geven van de sterkte der Noordelijken. Frontberichten geven'echter te verstaan, dat zij gebruik maken van vijf of zes met geweren gewapende divisies en de 105-de pantserdivisie. Tegenover deze troepen staan de 25ste divisie infanterie en de pas in de strijd ge zonden tweede divisie infanterie. Voorts hebben de Amerikanen de overmacht in de lucht en een overmacht aan pantserwagens. De Amerikaanse.24ste divisie werd kort geleden uit de strijd genomen voor een rusttijd nadat zij van Soewon naar het Zuiden was geslagen. Een Amerikaanse stafofficier heeft verklaard, dat het moei lijk zou zijn de Noord-Koreaanse aanval geheel uiteen te slaan. Hij zou echter tot staan worden gebracht en wel met zodanige verliezen, dat de Noord-Koreanen niet meer een gevaarlijke aanyal zouden kun nen wagen. De Noordelijken hebben hun strijdkrachten in de laatste veertien dagen op sterkte gebracht met half-geoefende recruten en dienstplichtigen, zo hebben Amerikaanse officieren verklaard. De on- Wilde eenden gestorven aan vogelcholera Langs de Friese kust van het IJselmeer zijn deze week een aantal dode wilde een den aangespoeld die, naar thans gebleken is, gestorven zijn aan vogelcholera. De burgemeester van Lemsterland heeft de bevolking gewaarschuwd tegen het mede- nemen van gevonden dode eenden. ophoudelijke dappere aanvallen tegen goed .uitgeruste verdedigers schijnen echter een andere taal te spi-eken, tenzij voor de stoottroepen slechts Noord-Koreaanse ve teranen worden gebruikt. Men meent, dat, hoewel de aanval de ernstigste is in de Koreaanse campagne, de hoofdmacht der Noordelijken, die boven Taegoe samenge trokken is, nog niet in de strijd geworpen is. Weliswaar zijn van hier, waar zich naar men aanneemt vijf divisies bevinden, ver sterkingen naar de strijdpunten gezonden doch Amerikaanse stafofficieren menen, dat deze concentratie nog vrijwel intact is. De aanvallen bij Pohang waren kennelijk bedoeld om de Amerikaanse concentraties elders te verzwakken. zaakt wordt zich te verdedigen en de vrede te bewerkstelligen, „Hitier en de Japanse generaals hebben zich 10 jaar geledexi deerlijk misrekend", zo zei hij, „toen zij meenden, dat wij niet bekwaam waren onze economische kracht te gebruiken om de aggressie te overwinnen". „Laat mogelijke aanvallers deze fout heden niet maken", zei de president, die aankondigde, dat hij de volgende week een dergelijke toespraak zou houden over het „thuisfront". Hij zeide te willen verklaren wat de regering van plan is en „hoe ieder burger zijn aandeel op zich kan nemen in het kader van de inspanningen van de natie. Wij wensen, dat de rest van de we reld duidelijk begrijpt wat onze doelen en onze hoop zün". Acht punten. Hij gaf daarna een opsomming van zijn acht punten en nodigde alle landen van de wereld uit zich „in dit grote werk" bij Amerika te voegen. 1, Men dient te trachten vrede en vei ligheid te bereiken door middel van de UNO. 2.. Korea dient een vrij, onafhankelijk en verenigd land te worden. 3. Voorkomen dient te worden, dat de gevechten in Korea zich tot een „algemene oorlog" uitbreiden. 4. Op het Chinese volk dient een be roep te worden gedaan zich niet in de Ko reaanse oorlog te mengen om te strijden tegen de strijdkrachten van de UNO. 5. Oplossing van de kwestie van For mosa op vredelievende wijze door een internationale regeling. 6. Vrijheid voor alle landen van het Verre Oosten. 7. Verwerping van alle aggressieve en preventieve oorlogen. 8. Mobilisatie van alle hulpbronnen teneinde de kracht te scheppen, welke de vrede stabiel zal maken. Omgekomen Finse zeelieden herdacht In Februari van dit jaar is op de Haaka- gronden bij Den Helder het Finse s.s. „Karhula" vergaan. Elf Finse zeelieden vonden daarbij een graf in de golven. Vrij dag is op de plaats waar het schip ten onder ging, een herdenkingsplechtigheid gehouden. Zeven nabestaanden van de om gekomenen, de Finse consul, een Finse geestelijke en de heer J. H. de Booy van de KNZHRM voeren daartoe met de red dingboot „Dorus Rijkers" uit Den Helder naar de Haaksgronden. De Finse geestehjke herdacht de elf zeelieden, waarna enkele kransen overboord werden gezet. HET WEER AFGEBEELD De depressie die Vrijdag ten Westen van Ierland lag dringt over de Britse Eilanden in Oostelijke richting door. Deze gaat vergezeld van een regenzone die vandaag ook ons land zal bereiken, het eerst het Westen, later ook nog het Oosten. De depressie wordt gevolgd door een kortstondige flinke drukstijging, die op haar beurt weer spoedig gevolgd wordt door krachtige drukdalingen van een nieuwe, nog in betekenis toenemende Oceaan depressie, waarvan het centrum welis waar nog ver verwijderd is, maar die zijn invloed snel in de richting van Europa uitbreidt. Weerbericht ONBESTENDIG Verwachting, medegedeeld door het K.N.Bf.1. in De Bilt, geldig van Zaterdagavond toi Zondagavond, opgemaakt te 10 uur: Zwaar bewolkt met enkele opkla ringen en af en toe enige regen. Matige, tijdelijk krachtige wind, aanvankelijk tussen West- en Noord-West, later krimpend naar West tot Zuid-West. Weinig veran dering in temperatuur. 3 September: Zon op 5.54 uur, onder 19.24 uur Maan op 21.21 uur. onder 13.57 uiir 4 September: Zon op 5.55 uur, onder 19.22 uur Maan op 21.51 uur, onder 15.09 uur (Laatste kwartier) Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 2 September Hoog water: 6.57 en 19.14 uur. Laag water: 2.45 en 14.51 uur. Zondag 3 September Hoog water: 7.31 en 19.50 uur. Laag water: 3.14 en 15.23 uur. Maandag 4 September Hoog water: 8.12 en. 20.36 uur. Laag water: 3.44 en 15.54 uur. MIST SNEEUW REGEN f MOTREGEN A HAGEL V 8UIEN K ONWEER 7<?TEMPERATUUR 1005 ISOBAAR BELANGRIJK NEERSLAG- GEBIED CENTRA: H HOGE DRUK L LAGE DRUK SCHEIDINGSLIJN-FRONT-TUSSEN LUCHT VAN VERSCHILLENDE HERKOMST VASTAND VAN DIT TEKEN GEEFT DE WINDRICHTING AAN- IEDERE HELE DWARSSTREEP IS EEN WIND SNELHEID VAN VIJF METER PER SECONDE

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 1