I lï» I jje zomer Niks van gemerkt (ze2aen ,,tent"-bewoners in Zandvoort) Op terrein van „Schoten" wordt hard gewerkt September 1950 '"vierduizend gelukkigen vonden dit seizoen een plaatsje in strandkamp, vele anderen bleven erbuiten. „„leringssysteem wellicht Je enige oplossing u, M.i spiegel van gepolijst glas ligt de i ons. Op het brede strand spelen 'Snn kinderen, vermaken zich aan tSS of scheppen diepe kullen m d Vrouwen en meisjes in kleurige M liggen languit op het zonnige s teen een boek of zijn ijverig bezig sfiwerkje. Dat is het beeld, dat zmdvoortse tentenkamp, aan de - lU van Zandvoort, van de red- lot ongeveer 200 meter vóór het de Bloemendaalse Zeeweg, •jfjspost tl zomer biedt. ArtZUlllci - Vten, dit is geen kamperen meer, hier 1 -y sen geen enkele tent, slechts moderne ^verblijven, de een misschien wat soler dan de ander, maar toch comfor- Èjel ingericht, het zijn de vier kampeer- ^esgingen „Voorwaarts", „K. V. A.", f V. S." uit Amsterdam en „Helios" uit «/em, waarvan de leden hier aan jcdvoorts fraaie strand gedurende de w-snnaanden gezondheid en nieuwe veerkracht komen opdoen. Het is een geworden bij het dorp, dit uitgestrek- 2 ter.'entkamp, waar deze zomerver- iiitn drie en vier rijen dik staan opge- «y, waar echte straatnamen te lezen zijn. T; lopen door het „Schelpenpad", het frrandpad", het „Duinpad" en elke tent jtf! een eigen nummer, zodat de post, «hier elke morgen de ronde doet, niet ite moeilijkheden heeft bij het be gan. Reeds in het prille voorjaar, als ilê sneeuwbuien nog over het verlaten fjjd zwiepen, plachten de eerste pnthou- te komen opdagen met schop en 'si, om hun terrein te egaliseren. Maar f <is dit jaar niet meer nodig geweest, 1 «de kampeerverenigingsbesturen huren ijtzamenlijk een bulldozer en ieder |lty naar de oppervlakte van zijn be- in de kosten voor het afvlakken sliet strand. Dm, tegen eind April verandert dit ver- i!n strandgedeelte in enkele weken in s welvarend dorp, waar vreugde heerst s vacantie-sfeer, vier maanden lang. fa van 1 Mei tot 1 September verblij de hier de talrijke kampeerders, die een vormen en waarvan de Zandvoort De stranddorpjeugd: bruin, vrolijk en kern gezond. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat heb je „geen kind" aan hen. Korfbal Haarlemse Korfbalbond De Jaarvergadering van de Haarlemse Korf balbond was dit jaar meer dan ooit het ge val is geweest zeer druk bezocht. Na de openingsrede van de voorzitter de heer E. Hanekroot, reikte de competitieleider, de heer H. Arends, de kampioensmedailles uit. De jaarstukken werden goedgekeurd, even als het bestuursbesluit om de inleggelden voor senioren-twaalftallen te verhogen. De heer H. Arends, die 15 jaar zitting had in het bondsbestuur, waarvan het grootste gedeelte als competitieleider, had de wens tc kennen gegeven om af te treden. In zijn plaats werd zijn broer de heer J. Arends. benoemd. Met algemene stemmen benoemde de vergadering de heer H. Arends tot lid van verdienste. In treffende woorden brachten de heren Hanekroot en Dinkelberg dc schei dende functionaris dank voor het vele accu rate werk. De heer H. Arends dankte voor deze hulde. Het contact"met de H. K. B. ver liest hij niet, daar hij zijn functies in de K.N.K.B. blijft waarnemen. De vergadering hief het in 1938 uitgespro ken royement over de vereniging „D.S.V." op, nadat het huidige bondsbestuur verklaard had, dat het niet anders zou hebben gehan deld dan het bondsbestuur in 1938. Na deze opheffing werd D.S.V. als nieuw lid van de H.K.B. aangenomen. Als secretaris van de H.K.B. werd gekozen de heer J. W. Vreling (Nieuw Flora), daar de huidige functionaris, de heer Vogelpoel, wegens gezondheidsredenen had bedankt. WIJZIGING COMPETITIEINDELING KORFBALBOND. Oosterkwartier 2. dat oorspronkelijk in de reserve tweede klasse was ingedeeld, is alsnog bij keuze in de reserve eerste klasse opgenomen. Archipel 2 neemt de plaats van Oosterkwartier 2 in de reserve tweede klasse in. Schaken Schaakclub „Rolland" Op de vcrige week in gebouw „Irene" te Overveen gehouden jaarvergadering van de schaakclub „Rrlxand", werden de aftre dende bestuursleden herkozen. De samen stelling van het bestuur is: W. ter Horst, voorzitter; F. F Goos, vice-voorzitter; H. Kerkheide, secretaris; C. Brink, penning meester; B. Berkenkamp, commissaris; J. Strijbis, adviserend bestuurslid, tevens wedstrijdleider. Bibliothecaris is de heer K. J. Altena. Op deze vergadering werden aan de win. naars van de onderlinge competities van de club prijzen uitgereikt. S. Herfst behaalde het clubkampioenschap voor het jaar 1950, gevolgd door C. A. Lukaart, beiden met ll1/;» punt uit 15 wedstrijden. De heer J. Strijbis werd tweede in de eerste groep. In de tweede groep werd K. J. Altena kampioen en G. Bloemen eindigde op de tweede plaats. G. H. Kroes werd winnaar in de derde groep. ««sten het eigenlijke litchts zelden zien. dorp Drukke weekends Mm 800 tenten waren er deze zomer, ranan 600 van 1 Mei tot 15 September (oogluikend wordt een verlenging van 14 iaën uiterlijk na de sluitingsdatum toe- Etzan). Daarbij zijn tenten voor vier, zes c! zelfs acht personen, en deze zomer ver bleven hier constant ruim 4000 mannen, «en en kinderen. Tijdens de week ends komt er vaak bezoek en als er dan Lr ce tent geen plaats is, slaapt men in ce open lucht op het strand. Vele week ends is het gebeurd, dat de kampgemeen- sctep groeide tot ver over de tienduizend koen. Zandvoort vaart daar wel bij. De lever meers zijn Zandvoorters, de bakker, de dager, de olie-man, elke dag opnieuw brengen ze hun waren rond en ze zouden Kg véél meer kunnen leveren, indien zij neer activiteit betoonden, zo verzekeren bewoners. De beide toko's, aan de voet •a de duinreep gebouwd, zijn modern ingerichte winkels, waar alles te koop is *at het huishouden vraagt. Ze worden beide door Zandvoorters geëxploiteerd. De meeste tenten zijn verlicht met 81TA- gas, in andere vindt men nog de ciide olie-lampen. Electrisch licht, 'hoewel van gemeentewege aangeboden, wenst men niet, dat zou teveel de kampeer-sfeer ver storen. Voorts zijn er waterleiding 'en vijf .blokken" keurige toiletten. Wanneer we een praatje maken met de omwoners van een der comfortabel inge richt zomerverblijfjes, blijken we het te hebben getroffen, De bewoners, vader, weder en dochter, arriveerden hier uit Amsterdam op 29 April, en vertrekken niet eerder dan 10 September. Slecht weer, M vont'cn zij, hebben we niet gehad; de dag was misschien wat mooier dan de '•"Qere, maar het was ook op frisse of regenachtige dagen best uit te houden, *at het is altijd gezellig in het kamp. ADVERTENTIE Vï o u wen bid» 7„ben vaak moeilijke en pijnlijke ia a! !Pen deze aanmerkelijk verlich- sêbmilc it Pu«en doen verdwijnen door het Tc,»] j. 011 ^ogal, de grote pijnverdrijver. naar PU, delljk voor hart- nieren en D'J apoth. en drogist, f 0.83, f 2.08, f 7.94. Agenda voor Haarlem Grot, v.',ïSD^G 5 SEPTEMBER •ftancis» Iiï' 9rgclconcert> 8 uur- Luxor: CitrD: leeft: 2- 4-15, 7 en 9.15 uur. lij na 7 de rimboe-koningin", 14 j., acaster" ia n„uur* Spaarne: „Het zee- Htli: nè hoii"' 30' 7 en 9-15 uur- Frans US uÜr iuiv0p sokken", 14 j., 2.30, 7 en üa", ali, ,0e"?brandt: „De bruid was een An /r meïSb V15' 7 en 9.15 u. Palace: WOEvte 18 j 2. 4-15' 7 en 9.15 u. Gem Conppit u 6 SEPTEMBER B?o "gebouw: Concert H. O. V., •kÜingea, Middag- en avondvoor- De grote tent, waarin dit jaar voor het eerst het avond-strandfeest werd gevierd. Bovendien is er de zee, die wijde, uit gestrekte waterplas, die elke dag hetzelfde, en elke dag toch ook weer anders is, die met de steeds wisselende luchten én de prachtigee zonsondergangen erboven, altijd weer een nieuw gezicht toont. Zij raken extase als ze alle geneugten van dit vrije, zorgelozê leventje aan Zandvoorts wijde, brede strand gaan opsommen. De mannen hebben hun werk, de mees ten in Amsterdam. Zij reizen elke dag heen en weer. Het liefst bleven deze men sen ook de wintermaanden hier, zo hebben de zee en het strand hun „te pakken ge kregen". Een dorp bij een dorp werd dit vacantie- verblijf. De kinderen zijn bruin en vol levenslust, slapen als rozen en vermaken zich van de vroege morgen tot de late avond. Men organiseert spelen,, van de meest uiteenlopende soort, handbal, korf bal, zelfs een complete voetbalcompetitie tussen de kampeerverenigingen plus een groot strandfeest, ééns per jaar, waarop de vrolijkheid voortduurt tot ver na mid dernacht. Dit jaar had men zelfs voor deze gelegenheid een grote tent gehuurd, opdat het feest doorgang zou kunnen vin den, indien het onverhoopt regenen mocht. Gelukkig was het weer stralend, maar de tent werd tóch gebruikt! Kampbewaarder 2ls „vrederechter" Naast de eerste toko, in het midden van het kamp, huist de kampbewaarder in zijn kantoortje. Dit jaar voor het eerst moest assistentie komen, hij kon het alleen niet meer af. „Het gaat uitstekend hier." zegt hij trots, „we hebben wel handen vol werk, maar we hebben dit jaar geen klacht gehad. Burenruzie mag eens een enkele maal voorkomen, (waar gebeurt dat niet)?, maar dan laat ik beide partijen bij mij komen en ze niet eerder weggaan, vóór ze elkaar weer de hand hebben gedrukt. Willen ze dat niet, dan weten ze wat hun te wachten staat: tent opbreken en verdwijnen, maar zover is het nog nóóit gekomen. Dit jaar ook weer, hebben we geen enkel ver- drinkingsgeval gehad en dat is voor Zand voort een reclame op zichzelf. Naast het goede toezicht van de Zandvoortse red dingsbrigade heeft ook elke vereniging haar maatregelen in deze getroffen. Elke vereniging heeft een E.H.B.O.-post met reddingslijnen en ander reddingsmateriaal. De gemeente overweegt het volgend jaar het kamp nog iets uit te breiden, het zal ongeveer zestig meter langer worden, maar dit zal niet tot gevolg hebben, dat het aan tal tenten kan worden uitgebreid. Ze staan nu véél te dicht op elkaar. Met het oog op brandgevaar zullen ze het volgend seizoen wat ruimer komen te staan. Er staan nog zeer veel gegadigden op de lijsten der ver enigingen, maar Zandvoort kan niet meer kampeerders bergen. Men heeft het ge meentebestuur gevraagd om nog een stuk kampeerstrand aan de Zuid-Boulevard, maar daar zal waarschijnlijk niets van komen omdat de Zuid-zijde van Zandvoort voorbestemd is villa-park te worden. Willen alle kampeer-gegadigden hun „strandbeurt" krijgen, dan zal een roulerings-systeem van een maand op den duur wel de enige oplossing zijn. Post voor militairen aan boord van de Goya Post, bestemd voor naar Nederland te rugkerende militairen aan boord van het troepenschip „Goya", welke in een der tus senhavens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 7 September in Nederland ter post worden bezorgd. Behalve de gebrui kelijke gegevens dient het adres de ver melding te bevatten: Aan boord van het troepenschip „Goya", op thuisreis naar Nederland. De naam van de vermoedelijke tussenhaven mag niet worden vermeld. Hr. Ms. „Piet Hein", die een wereldreis maakt onder commando van de kapitein luitenant ter zee A. P. Smit, is Maandag in Willemstad aangekomen. Golf Dames—Jeugd 4—5 Te Zandvoort is een wedstrijd tussen een dames- en een jeugdploeg gespeeld. De jeugd won met 54. De uitslagen luiden: Foursomes: mevrouw Buma en mejuf frouw Mees winnen met 2 en 1 van J. Du- dok van Heel en R. Olland; mevrouw Stahl en mevrouw Van Riemsdijk verliezen van S. J. Baron van Voorst tot Voorst en J. Eschauzier met 2 en 1; mevrouw Laman Trip en mevrouw Schiff winnen met 4 en 1 van De Kempenaer en Van Moorsel. Singles: mevrouw Buma verliest van J. Dudok van Heel met 2 en 1; mevrouw Stahl verliest van S. J. Baron van Voorst tot Voorst met 1 up; mevrouw Laman Trip ver liest van J. Eschauzier met 4 en 3; mejuf frouw Mees wint met 3 en 1 van De Kem- penaer; mevrouw van Riemsdijk wint met 4 en 2 van Van Moorsel; mevrouw Schiff verliest van R. Olland met 6 en 5. Bridge Jubileum der club „Boekenrode" De Bridgeclub „Boekenrode" nceft haar vijf-jarig bestaan gevierd met een bijeen komst voor leden en een bridge-drive voor spelers(sters) van clubs uit Haarlem en om geving. De drive werd in „Boerenrode" on der leiding van de administrateur van de Nederlandse Bridgebond de heer Hille ge houden. Als wisselprijs was een grote, beker beschikbaar gesteld, waarom één keer per jaar gestreden zal worden. De bridgeclub „Zandvoort" kwam voor het eerst in het be zit van de fraaie prijs. Er waren tweehon derd vijftig deelnemers. Drive ten bate van „Dennenheuvel" Op 30 September zal in restaurant „Dreef- zicht" een grote bridgedrive gehouden wor den, waarvan de baten bestemd zijn voor het sanatorium „Dennenheuvel". Deelnemers kunnen zich aanmelden bij de heer Fabel, Spaarnwouderstraat 82, Haarlem. Zwemmen Zwemmiddag voor de jeugd Het personeel van de zweminrichting aan de Houtvaarfc heeft Zaterdagmiddag, ter ge legenheid van de nationale zwemdag voor de jeugd een zwemfeest gehouden. Niettegen staande het hard regende, slaagde de mid dag goed. Bijna 100 meisjes en jongens legden met goed gevolg de zwemproef, vastgesteld door de Sportcommissie van de Koninklijke Neder landse Zwembond, af. Een pantomime opge voerd door leden van de Haarlemse Red dingsbrigade, vormde het amusante gedeelte van deze middag. Een te water geraakte politieagent werd door een zes-jarig jongetje op keurige wijze gered. Een nummer dat bij het toch nog talrijk opgekomen publiek zeer in de smaak viel was de demonstratie figuurdrijven, uitgevoerd door de Haarlem se Zwemvereniging „De Waterratten", onder leiding van mevrouw WoningBrinkhuis. Tot slot van de middag legden vele jongens en meisjes de zwemproef af. 42 meisjes en 14 jongens kwamen in het bezit van diploma A en diploma B ontvingen 29 meisjes en 9 jongens. Om de „Dr. Merensbeker" In de zweminrichting aan de Kleverlaan werd Zondag voor de zeventiende keer door de Haarlemse Reddingsbrigade de jaarlijkse wedstrijd om de dr. W. E. Merens-wissel- beker gehouden. Voor de tweede maal won een vrouwelijk lid de beker. Hoofdzakelijk ging de strijd tussen mejuffrouw Ton Bosse en Joop Scheepers. Het schoolslagzwemmen en vervoer van de pop leverde laatstgenoem de een groot aantal punten op. Daarbij kwam een aantal punten bij het medisch gedeelte. Bij het popduiken liet hij echter een steek vallen zodat hij verhuisde naar de tweede pjlaats en mej. Ton Bosse eindigde op de eerste plaats. Na afloop van de wedstrijd reikte mevrouw E. MerensJoekes aan de winnares de beker uit. Zij ontving ook de mevrouw N. J. MeyerinkRijk-medaille. De heer V. H. Snel kwam in het bezit van het Joh. M. Schmidt-schild daar hij de beste prestatie bij het medisch gedeelte had ge leverd. De uitslagen zijn: 75 meter gekleed schoolslag zwemmen gevolgd door het ver voer var. een pop over een afstand van 25 meter: J. Scheepers 9 pnt.; mej. Ton Bosse 7 8/9 pnt.; mevr. W. van TielDijkstra 7 1/3 pnt.; P. Vernout 6 7/9 pnt.; G. van Bruggen 5 1/3 pnt.; V. H. Snel 5 punten. Met hurkval te water gaan, 10 meter ge kleed schoolslagzwemmen en popduiken: mej. Ton Bosse 8 2/9 pnt.; mevr. W. van Tiel —Dijkstra 7 7/9 pnt.; P. Vernout 7 pnt.; J. Scheepers 6 2/9 pnt. Medische proef: V. H. Snel 81/4 pnt.; J. Scheepers 8 pnt.; N. Oudshoorn 7¥i pnt.; G. van Bruggen 7!-^ pnt.; mej. Ton Bosse 7 1/4 pnt.; G. van Rijn 6 3/4 pnt.; W. van Tiel Dijkstra 6'/j pnt.; P. Vernout 6 pnt.; H. de Redelijkheid 6 punten. De einduitslag is: mej. Ton Bosse 7 85/108 pnt.; J. Scheepers 7 80/108 pnt.; mevr. W. van Tiel—Dijkstra 7 22/108 pnt.; P. Vernout 6 64/108 pnt. Nederlandse dames zwommen in Parijs In het zwembad Tourelles te Parijs wer den internationale wedstrijden gehouden met deelneming van een kleine Nederland se zwemploeg. De belangrijkste uitslagen luiden: 100 meter rugslag dames: 1. Greet Gal- liard (Nederland) 1 min. 19.8 sec. 2. Gi- nette Jany (Frankrijk) 1.22.7. 3. Ria van Goethem (België) 1.24.3. 100 meter vrije slag heren: 1. Jany (Frankrijk) 57.6. 2. Larsson (Zweden) 1.00.6. 3. Corne (Frankrijk) 1.02.2. 100 meter vrije slag dames: 1. Irma Schuhmacher (Nederland) 1.07.6. 2. Arene I Delmas (Frankrijk) 1.09.3. 3. Irene Pos- semiers (België) 1.14.9. 200 meter schoolslag dames: 1. ex aequo Lies Bonnier (Nederland) en Raymonde Vergauwen (België) 2.58.9. 3. Gisele Val- lery (Frankrijk) 3.10.1. 4 x 200 meter vrije slag estafette heren: 1. Frankrijk 9.08.1. 2. Spanje 9.37.8. 3 x 100 meter wisselslag estafette dames: 1. Nederland (Greet Galliard, Lies Bonnier I en Irma Schuhmacher) 3.54.8. 2. Frankrijk 4.02. 3. België 4.08.4. „Haarlem'' boekte successen in Marseille De leden van de zwcmclub „Haarlem" met enkele gasten zijn Maandag na een goede reis in Marseille aangekomen Des avonds namen zij deel aan de wedstrijden van de ..Chevalier Rose Sports". In het nummer 100 meter vrije slag behaalde Tjebbes van HPC een overwinning. Zijn tijd was 1 min. 1.1 sec. Tweede was Sanmon en derde Bonfils, beiden van dc organiserende vereniging. Voor hen werd dezelfde tijd genoteerd. De 100 meter rugslag leverde een zege op voor Piroley van Choisy die de afstand af legde in 1 min. 11.8 sec. De Haarlemmer Bijlsma werd tweede in 1 min. 13.8 sec. en derde was Devallet van Chevalier Rose Sports in 1 min. 18.2 sec. Bob Bonte won het nummer 100 meter schoolslag in 1 min. 17.6 sec., gevolgd door Van Dooienmalen in 1 min. 24.2 sec Een estafettewedstrijd 4 maal 200 meter werd gewonnen door „Haarlem" in tien mi nuten. Dc Haarlemse ploeg bestond uit Tjeb bes. Bijlsma. Van Doorenmalen en De Gans. De organiserende vereniging werd tweede in 10 min. 5.6 sec. Daarna volgde de polowedstrijd tussen Haarlem en Chevalier Rose Sports. De nieuwe hoofdklassers hadden met rust reeds een voorsprong van 10—0 en het einde kwam met 152. De eerste dag leverde dus vele successen voor de Nederlanders op. Voetbal Beverwijk Jongen de dupe van pseudo-rechercheurs De vijftien-jarige L. D. uit Beverwijk deed bij de politie aangifte, dat hij was achtervolgd door drie jongelui, die Ln een auto waren gezeten. Bij onderzoek bleek, dat de automobilisten op eigen houtje re cherchewerk verrichtten in verband met een aardappeldiefstal. Genoemde L. D. vervoerde op zijn fiets een zak konijnen- voer, dat echter door de pseudo-recher cheurs werd aangezien voor de ontvreemde aardappelen. De knaap was op zijn beurt van mening, dat de achtervolgers deel uit maakten van de bewoners van het woon wagenkamp aan de Wijkerstraatweg en niets goeds in de zin hadden. De achter volgde kwam dermate in de benauwdheid, dat hij ter hoogte van de Constructie-werk plaats Verhorst met grote vaart tegen het ijzeren hek aanbotste. Bloedige schram men en een totaal vernielde fiets waren het resultaat van deze jacht. Engelse league De uitslagen van de Maandag gespeelde league wedstrijden luiden: Eerste divisie: Aston VillaManchester United 13. BlackpoolFulham 4—0. Bolton WanderersChelsea 1—0. BurnleyPorts mouth 11. Sheffield WednesdayStoke City 1—1. Tweede divisie: Cardiff City— West Ham United 21. Leicester CityNotts County 1—1. Scheidsrechters gevraagd Over enkele dagen beginnen de competi ties weer in de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond. We kelijks zullen wedstrijden voor 552 elftallen worden vastgestled. Het blijkt echter, dat er weer een groot tekort aan scheidsrechters is om die ontmoetingen te leiden. Het bestuur van de afdeling Haarlem van de KNVB ver zoekt ons daarom een opwekking te richten tot hen die zich geschikt achten wedstrijden te leiden, zich als scheidsrechter aan tc melden. Vermoedelijk zullen vooral oud spelers die uit ervaring weten hoe belangrijk het is dat een wedstrijd onpartijdig geleid wordt, zich geroepen voelen medewerking te verlenen. Zij blijven daardoor in contact met de jeugd en het spel en genieten van enige uren verpozing in de buitenlucht. Candidaat-scheidsrechters kunnen zich aan melden aan het bondsbureau Duvenvoorde straat 62 de heer G. W. H. de Korte, Mar- nixstraat 52 te Haarlem. Honderden doden door typhoon in Japan Honderden mensen werden gedood en grote schade is aangericht in het gebied van Osaka en Kobe op de Japanse eilanden Honsjoe en Sjokokoe, welke Zondag door eeu typhoon getroffen werden. De typhoon trof de Westkust van Japan en volgens de laatste gegevens der politie zijn 250 personen gedood. Ongeveer 240 worden vermist en men vreest dat ook hiervan een groot deel om het leven is ge komen. Het totaal aantal gewonden beloopt bijna 2.200. Tienduizenden zijn dakloos ge- maakt. Kobe en Osaka, twee belangrijke indus triesteden, werden het zwaarst getroffen door de storm. Er zijn windsnelheden van 110 mijl per uur gemeten hetgeen zelfs in een typhoon zelden voorkomt. IJ muiden „Het gaat op het ogenblik goed met Scho- ten en dat er van een grc.'e clubliefde ge sproken kan worden blijkt iedere dag op het in aanleg zijnde terrein aan de Muider- slotweg in „Noord-Akendam" tussen de Vergierdeweg en de Rijksstraatweg", vertel de de voorzitter van de voetbalclub „Scho ten" de heer A. H. W. Geurtz. De gemeente legt de velden aan en de leden van de club komen in hun vrije tijd naar de Muider- slotweg, om te timmeren, te metselen enzovoort. In het begin van de vorige maancl zijn de leden begonnen en thans reeds is men goed gevorderd. Dat is te begrijpen, want iedere avond en op Zaterdagmiddagen zijn er leden aan de gang, vele malen een ploeg van veertig man. Vakmensen houden zich bezig met timmeren en metselen en onge schoolden verrichten goed werk door stenen aan te brengen en specie te maken. De voetbalclub beschikte niet over vol doende contanten om het materiaal aan te schaffen. De gemeenteraad van Haarlem was bereid medewerking te verlenen en stelde een renteloos voorschot van 18.000 schikbaar. Zestigduizend stenen moesten worden aangevoerd en een groot deel is reeds verwerkt, zodat men op het ogenblik al een indruk krijgt hoe de situatie op het terrein zal worden. Als in November het veld in gebruik zal worden genomen zal er een kleedhuïs staan, dat zes en twintig meter lang en zeven meter breed is. Het is van steen opgetrokken. Er worden vier kleedkamers gemaakt, waardoor het mogelijk is ruimte te hebben voor de spelers en reserves van twee voetbalwedstrijden. In het kleedhuis komen wasgelegenheden, twee douches, een kamer voor de scheidsrechter en een berghok. De hal biedt plaats aan vijf en dertig personen. Dat de heer Geurtz tevreden is over de medewerking van zijn leden, die zich zo veel opofferingen getroosten, is te begrij pen. Spoedig zal „Schoten" weer in de oude omgeving van Haarlem-Noord terug gekeerd zijn en verwacht wordt, dat de belangstelling voor de verrichtingen van de club even groot zal zijn als tot heden. Als de velden gereed zijn zal worden overgaan tot de aanleg van twee nieuwe speelterreinen in de naaste omgeving, wel ke door andere verenigingen bespeeld zul len worden. Santpoort Levend Evangelie in Santpoort Door het comité van samenwerkende Protestantse kerken worden in de week van 10 tot,en met 17 September iedere avond in het Jeugdhuis te Santpoort en in het gebouw „de Toorts" evangelisatie samenkomsten gehouden. Verschillende sprekers zullen zich laten horen en zowel muziekkorpsen als zang koren verlenen hun medewerking. Zater dag 9, Woensdag 13 en Zaterdag 16 Sep tember worden door het comité films ver toond, onder anderen de rolprent „God der schepping" en „De wonderen der diepzee". Driehuis R.K. scholen krijgen gasverwarming Burgemeester en wethouders van Velsen maken bekend dat de raad het verzoek van hef Kerkbestuur der R-K. Parochie van St. Engelmundus om in de scholen aan de Schaepmanlaan in Driehuis de kolen- kachels te doen vervangen door gasver warming, heeft ingewilligd. De gevraagde vergoeding wordt derhalve toegekend en iecler ingezetene, die het hier niet mee eens is, kan binnen dertig dagen in beroep gaan bij Gedeputeerde Staten. EMIGRANTEN NAAR AUSTRALIë. De „Johan van Oldcnbarnevelt", van de Maatschappij Nederland, die emigranten naar Australië brengt, vertrekt vanmiddag om vijf uur van Amsterdam. Men verwacht het schip om 7 uur in de Noordersluis. Het eind van de reis zal Sydney zijn, waar de passagiers op 14 October voet aan wal kunnen zetten. DEFECT AAN KOPPELING De coaster „Franka" van de rederij Stienstra uit Schiedam, die bestemd was voor de IJmuidense binnenhaven, meldde annacht dat de keerkoppeling defect was geraakt, zodat het scheepje wel vooruit maar niet achterwaarts kon slaan. Het chip, dat 397 ton 'meet, werd in IJmuiden verwacht, waar een sleepboot beschikbaar was, maar de kapitein achtte het veiliger te middernacht in Hoek van Holland bin nen te vallen. VASTSTELLING VAN STRAATNAMEN De nieuwe bouw eist nieuwe straat namen. De raad wordt voorgesteld deze namen te doen luiden: Noordergang, Tus- sengang en Zuidergang voor de straten ten Zuiden van het Velserduinplein te IJmui den (Oost); Velseroordstraat voor de straat tussen de Zoutmanstraat en de De Lumey- straat te IJmuiden (Oost) en Van Tonge- renstraat, Bouwensstraat en Guldewagen- plantsoen voor de straten ten Zuiden van de Wenckebachstraat te Velsen (Noord). Ten aanzien van deze benamingen mer ken B. en W. op, dat aan de drie eerstge noemde straten geen woonhuizen zijn ont worpen en dat aan de voorgestelde straat namen te Velsen (Noord) de namen zijn verbonden van gewezen eigenaren van het voormalige landgoed „Rooswijk", aldaar. De naam Velseroordstraat was destijds verbonden aan een zijstraat van de Zeeweg te IJmuiden (Oost). Door de afbraak van de daaraan staande huizen en het niet weder "opnemen van deze straat in het Wederopbouwplan kan deze naam nu aan een ander weggedeelte worden gegeven. BINNENGEKOMEN EN UITGEVAREN VISSERSSCHEPEN Binnengekomen. 4 September: IJM 39 Schoorl van de maatschappij Pet ten, met haring, vertrokken 25 Augustus. Naar zee 4 September: IJM 71 Bloemendaal; IJM 9 Haarlem; IJM 33 Thorina; IJM 34 Allan Water; KW 123 Robert William. VANGSTBERICIITEN UIT ZEE Nacht van 4 op 5 September KW 25 met 115 k.; KW 14 met 6 k.; KW 5 met 24 k; KW 54 met 30 k.; KW 47 met 35 k; KW 144 met 9 k.; KW 83 met 50 k.; KW 87 met 30 k.; KW 29 met 50 k.; KW 32 met 17 k.; KW 49 met 20 k.; KW 33 met 10 k.; KW 43 met 3 k.; KW 175 met 17 k.; KW 127 met 85 k.; KW 170 met 70 k.; KW 151 met 25 k.; KW 163 met 20 k.; KW 70 met 3 k.; KW 19 met 15 k.; KW 16 met 18 k.; IJM 75 met 40 k.; SCH 353 met 16 k. Trawlharing: KW 40 met 85 k. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 24 kantjes. Scheveningen: 25 kantjes. Katwijk: 30 kantjes. Onder de leden van de voetbalvereniging „Schoten"bevinden zich bouwvakarbeiders die bereid zijn in hun vrije tijd de bouw van een kleedhuis tot stand te brengen. VISSERIJBERICIIT SCHEVENINGEN Vangstberichten hedenmorgen uit zee: SCH 7 met 50 k.; SCH 87 gisteren met 80 manden; SCH 200 gisteren met 40 k.; SCH 245 met 40 k.; SCH 246 met 17 k.; SCH 254 met 20 k.: SCH 341 met 25 k.; SCH 402 met 75 k.; SCH 412 met 10 k.: SCH 56 met 17 k.: SCH 159 met 34 k SCH 263 met 15 k.; SCH 104 met 10 k.; SCH 4 met 50 k.; SCH 75 met 20 k.: SCH 181 met 30 k., nog 10 netten; SCH 199 met 28 k.: SCH 8 met 20 k.; SCH 32 met 25 k.; SCH 40 met 68 k SCH 48 met 45 k.; SCH 49 met 115 k. uit 50 netten; SCH 51 met 50 k.; SCH 99 met 12 k SCH 132 met 55 k.; SCH 133 met 25 k.; SCH 189 met 25 k.; SCH 233 gisteren met 100 manden; SCH 5 met 2 k. gisteren met 80 manden: SCH 15 met 12 k.; SCH 19 gisteren me» 100 manden; SCH 25 met 30 manden; SCH 30 met 80 k. nog 15 net ten; SCH 35 gisteren met 20 k.; SCH 37 met 5 k.; SCH 45 gisteren met 100 manden; SCH 69 met 2 k.; SCH 84 met 2 k.; SCH 130 met 35 k.; SCH 236 gisteren met 100 manden; SCH 197 met 10 k.; SCH 399 gisteren met 100 manden; SCH 353 met 15 k.; SCH 20 gisteren met 0 k.; SCH 223 met 20 k.; SCH 186 met 110 k. iut de halve vleet; SCH 284 met 2 k.; SCH 361 met 50 k.; SCH 443 met 10 k. uit de halve vleet; SCH 280 met 65 k.} nog 15 netten; SCH 46 gisteren met 25 k.: SCH 63 gisteren met 0 k.; SCH 89 met 100 k. uit de halve vleet; SCH 95 met 10 k.; SCH 103 met 20 k.; SCH 140 gisteren met 50 k.; SCH 160 gisteren met 70 k.; SCH 242 met 40 k.; SCH 3 met 6 k.; SCH 6 gisteren met 60 k.; SCH 14 met 15 k.; SCH 21 gisteren met 45 k.; SCH 47 met 40 k.; SCH 110 met 55 k. nog 15 netten; SCH 118 gisteren met 50 k.; SCH 120 gisteren met 60 k.; SCH 302 met 10 k.; SCH 125 gisteren met 12 k.; SCH 333 •gisteren met 35 k.; VL 14 met 20 k. nog 15 netten; SCH 29 met 10 k.; SCH 40 met 4 k.» nog 60 netten; SCH 50 met 25 k. nog 15 net ten; SCH 53 met 40 k. noog 15 netten; VL 56 120 mijl afgelegd naar huis; VL 112 met 8 k.; VL 114 met 5 k.; VL 115 met 80 k. nog 60 netten: VL 166 met 40 k.; VL 190 met 2 k. VL 196 met 50 k. nog 30 netten; VL 197 met 4 k.; VL 199 met 60 k. nog 40 netten; VL 200 met 35 k. en nog 40 netten. STUK IJZÉR TROF WERKMAN Tijdens het lossen van betonijzer in IJmuiden werd de 67-jarige werkman J. M. door een zwaaiend uiteinde van een stuk ijzer geraakt. Met vier gekneusde ribben is de man per auto naar zijn wo ning in Beverwijk gebracht. BEHULPZAAMHEID WERD NOOD LOTTIG Op de tegeltjesmarkt is de vijftig-jarige kolenwerker W. v. d. W. bij het aanwij zingen geven aan een chauffeur die de in houd van zijn auto moest lossen onder de wagen gekomen. Hij kneusde zijn rechter voet en is, nadat de heer Bakker hem eerste hulp had verleend, naar zijn woning ver voerd.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 5