Tante Els jweer overviel zowel het jachtje |ometen" als de UK 35 Muiier- en Velserbeekparkloop brengt vele athleten naar Velsen Dry Cleaning only 0LI SLOTHES NEW Visserij-varia J V.S.V. opent de strijd tegen K.F.C. September 1950 Jacoba en Hector de hele nacht \o0 voor Deense pleziervaarders nloziertochtje op de Noord- i,0U ïrden als omstreeks het mid- SlM uur de wind niet 20 was aan- A kracht, die dicht bi) ÏÏilf listen. Daaram werden de 2 nn het spookachtis zwarte "ft. „Kometen" tesen een uur 'Z mt hun weigerende motor, A Scheveningen-radio om red- Jgua deepboot-assistentie vroegen. ■-"ngeval stapt schipper Jaap v, d. 'nn de Neeltje onverwijld m zijn '•<mmelt de bemanning op en fluimende gat tussen de pieren '{ra Wijsmuller gaat een sleepboot U.01, weer of geen weer Het was r vannacht. Een harde Noord- wind, die het water opjoeg tot -tóe kolk-en slecht zicht Sten Westen van Ruiden Wen" liggen, wellicht ont- in zinkende toestand. Er wa svrouwen aan boord en het bootje, schatting 25 ton mat, klaarde W allang niet meer, want de irReg- om kwart over twee een in de ontvanger van de Neeltje, };S,35 die met de UK. 186 op sleep- i:i Ümuiden onderweg was, bin- gylve uur op de Noorderpier it lopen. Op dat moment vochten i'sil'rs op ongeveer 4 mijl Noord- lUmaiden tegen de koppige zee, s$roaden ze het niet volhouden, «•«speld. jig moest kiezen of delen en de gekozen voor de UK. 35 en i omdat de reddingsboot daar op rak het dichtste bij was. Op volle >jv,d. Meulen tevuggestoomd naar ctjie botters, die hij veilig binnen a heeft gebracht. ra inmiddels waarlijk boos weer Misdienst van Hoek van Holland öiid al opgegeven, Vlissingen en rieMen het nog uit. De „Neeltje" e>:c: de tweede keer de kop in de i op zoek naar het zwarte Deense ETssdertje, dat daar op 15 mijl West nrixre dans moest maken. I' hele nacht heeft de „Kometen" ]k cc „Nestor" als de Neeltje laten pa en tegen de ochtend meldden «Denen lakoniek, dat ze het wel kla ar, Kuden en op de fok naar IJmui- e kwamen, b er omstreeks half zeven ook aange- pe. Met de Neeltje en de „Nestor" als b waakhonden in hun zog. Er is een K gerezen; „Mag elk schip nu zomaar Ërd reddingsapparaat in actie houden De Kometeneen 25-tons voormalig vrachtscheepje dat later tot jacht is ver bouwd, met afgeknapte boegspriet bij de IJmuider sluis. De vijf leden der be manning, allen Engelsen op de Deense eigenaar Hartmann (tweede van links) na, hebben vannacht een angstig avontuur beleefd op de onstuimige Noordzee. als er toevallig eens een golf overslaat en de motor wil niet meer?" Toen vanmorgen vroeg de „Kometen" veilig en wel bij de kleine sluis lag ge meerd, nadat de Neeltje Jacoba het jachtje bij de pieren nog even had geassisteerd, vertelde de Deense fabrikant van eier-ver- pakkingen, de heer C. W. Hartmann ons het verhaal van de bange nacht. Om 1 uur werd Scheveningen-radio tele fonisch gealarmeerd dat een slag water de machine een petroleum-motortje van 60 pk onklaar had gemaakt. Toen de Neeltje later contact met het in nood ver kerende bootje trachtte op te nemen, bleek ook de zender van de „Kometen" defect te zijn. Het scheepje was onderweg van Am sterdam naar Great Yarmouth en vertrok gisteravond even over tienen met gunstige weerberichten uit IJmuiden. Later echter wakkerde de wind aan tot 8 a9 en dit werd het jachtje te machtig. ;&TX33 f4800 "lö besomde f 22.100. MARKTBERICHTEN Prijzen b:; 150-2,40; gr. tong 2,80—2,55; gr.m. i 221-2,12; ki.m. tong 1.42—1,32; kl. ii,10-0,84; kl. tong II 0,98—0,83; tarbot HM per kg. r'::; H3 50; tarbot IV 42—41; tongschar c.ahol 51; gr.m. schol 5248; kl. schol -S: kl. schol II33—13; schar 20—18,50; 2-21; v, haring 17,50—11,80; makreel gr, schelvis 61; gr.m. schelvis 61,50 kim. schelvis 45—41; kl. schelvis I «■8,50; kl. schelvis II 31—15; wijting 3; gr. gul 39-32; midd. gul 31,50—29; i!32-20,50; kl, haai 17,50—17, per 50 kg. kabeljauw 2,00—1,28; gr. koolvis zw, «i gr. leng 77, per 125 kg. Aanvoer asten tong en tarbot, 3 kisten heilbot, tongschar en schartong, 480 kisten 10 kisten schar, 10 kisten bot, 2370 5**110 kisten makreel, 325 kisten ps 210 kisten wijting, 260 kisten kabel - =1 ju, 5 kisten leng, 40 kisten koolvis, enen iversen. Totaal 4053 kisten, [yr Besommingen £'-'^9,omPaen f18-240- 159 i217; IJM 213 f219: i :s9: TX 33 t ionn SCHEEPVAART IJMUIDEN [dl6 8?Ptember kwamen de haven SP ,!blonnen: Asl°8 va^ Kotka. ÏJB StS AIpha van Sk°gby. «SA rdam' Feducia N- v Tananu '6 van Liverpool. Jans tóinvan T van Rotterdam. Stad pvanLe Havre. Westland van Ham- Ss'bS Diana V naar Dees- Ba* Kia naaf rïi. en naar Rotterdam. Tsravi» 8°Wl Fingvalla naar isilerSm naa,r ^twerpen. Triton TCKmi naar 2 "dia naar Wismar. l5-"2e, BriiM Ürg' Airisto naar Qroiftc. 2aar Estraut- Draco naar .S" naar Djakarta. Ary 'SZ u8,™' Danae "aar Rot- s!™ü "a'l'Ugborg. Brandaris ™°lic naar Hamburg. voor Velsen *5 september WtolT^'^.-Raljas''. 1 aar: Gongwedstrijd „Kijk 'Cl'??£,1',nSEPTElvIBER 'c 'tt fannciln UM: Spreekulla Wet- Eerste D.C.IJ.-ronde bracht kampioenscandidaten winst In de onderlinge damcompetitie van DCIJ waren het de kampioenscandidaten Laros, Dukel, T. Postma en voorzitter K. de Jong, die reeds in de eerst gespeelde ronde winst-behaalden. Door de promotie hebben Ott en Swier ook het hoofdklasse-brevet behaald. De rol, die de jeugd met Van der Steen, Vooys en Swier aan het hoofd, in de onderlinge hoofdklasse-competitie als vertegenwoor digers der komende damgeneratie hebben te vervullen, is tegen damcracks als Laros, Dukel en Postma bizonder zwaar. De uitslagen in deze klasse luidden: Laros wint van Van der Steen; K. de Jong van Swier; Dukel van Vooys. Jaap Smit speelde remise met D. Ott. De partij van G. Postma met L. Koetsier werd afge broken. J. v. Straten verloor van T. Postma. In de eerste klasse verloor Leo Binkhorst van Piet Binkhorst. Nieuwenhuizen speel de remise met Post. J. de Boer won van Koppelman; J. Broek van Opa v. d. Bos. Meyer's partij met J. Kramer werd afge broken. L. Binkhorst verloor van Heime Langbroek. De partij Champs met H. v. Swijveren werd afgebroken. P. Binkhorst verloor van H. Langbroek. B. v. Wort won van J. Visser. Dinsdagavond wordt het tournooi voort gezet. Dan speelt voor de eerste klasse dam competitie Kennemerland IJmuiden II haar eerste thuiswedstrijd tegen de Haar lemse damclub II. IJmuiden II komt uit met; 1. Post; 2. J. K. v. d. Steen; 3. Nieu wenhuizen; 4. D. Ott; 5. Koppelman; 6. J. Broek; 7. J. de Boer 8. D. v. Beelen; H. M. Leeuw; 10. Opa v. d. Bos. „HET ZEVENDE GEBOD" Op Zaterdag 23 September zal de to neelvereniging „Havenkwartier" in het Kennemer Theater te Beverwijk een op voering geven van het toneelstuk „Het zevende gebod" van Herman Heyermans. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De oudste Nederlandse veldloop, de „Mulierloop", zal met de sedert enkele jaren toegevoegde Velserbeek-parkloop op Zaterdag 23 September weer een groot aantal athleten naar Velsen brengen. De H.A.V. „Suomi", naar wier bescherm heer Pim Muiier de 85-jarige pionier der Nederlandse sporten de veldloop is genoemd, zal weer voor de organisatie in het park „Velserbeek" zorgen. De Mulier-loop is een handicap-wed strijd over ongeveer 4 kilometer voor se nioren K.N.A.U.-leden, A, B, C en D- klassers. Voor de A-klasers bedraagt de handicap 55 seconden op de D-klassers, die eerst starten. De B-klassers mogen eerst 40 seconden na de D-athleten van honk gaan en de C-klassers hebben een starttijdverschil van 20 seconden. Voor deze loop zijn twee wisselbekers ter beschikking; een persoonlijke voor de winnaar en een beker voor de vereniging met de vijf best geplaatste lopers. J. Hoog- schagen van Doves uit Heiloo bezit de Mulier-beker en „Suomi" heeft de Hoog oven Staten-beker in haar prijzenkast. De Velserbeek-parkloop over een afstand van ongeveer 3 km. was aanvankelijk opengesteld voor alle soorten van sport beoefenaars, zoals voetballers, handballers, turners, enz., alsmede voor politie en mi litairen. Dit wordt de zogenaamde E-klas- se (niet-K.N.A.U.-leden) genoemd. Thans kunnen wegens bezwaren van de K.N.A.U. tegen leden van sportver enigingen, die niet tevens lid van de K.N.A.U. zijn, alleen militairen in de Velserbeek-parkloop starten. De wisselbeker, geschonken door het gemeentebestuur van Velsen, is thans in het bezit van C. van Gerven uit Oss. Met betrekking tot het deelnemen van militairen aan deze loop hebben de mi litaire autoriteiten het „Suomi"-bestuur alle medewerking toegezegd. Tenslotte is er ook nog een veldloop voor Junioren over ongeveer 1500 meter, waarvoor even eens wisselbekers in omloop zijn. De start van de drie veldlopen geschiedt in de hoofdlaan van „Velserbeek" voor het hotel. Eerst komt te 4 uur de wedstrijd voor de Junioren, om half vijf gevolgd ADVERTENTIE HET IS NU DE TIJD UW KLEDING TE LATEN REINIGEN KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 1886 V.V.B. hield algemene vergadering Als vervolg op de in April gehouden jaarvergadering van de Voetbalvereniging „Breesaap" kwamen de leden Dinsdag avond in het sportpaviljoen „Watervliet" weer bijeen ter verdere afhandeling van de toen reeds aangekondigde bestuursmu- taties. De heer W. F. Veneberg, voorzitter, stel de allereerst enige interne zaken aan de orde, alvorens de te verwachten bestuurs- mutaties toe te lichten. Zowel de voorzit ter als de heer J. J. Verswijveren, tweede voorzitter, hadden de wens te kennen ge geven om af te treden. Dit was een gevolg van zeer drukke werkzaamheden wegens de grote bedrijfsuitbreiding, waardoor zij zich niet ten volle verder aan de belangen van V.V.B. zouden kunnen geven. In de vacature van de heer Veneberg werd na ampele discussie voorzien door de verkie zing van de heer J. Leemhuis, wiens func tie van commissielid door de afgetreden voorzitter zal worden waargenomen. Hoe- el de heer W. Zand namens de gehele vergadering een dringend beroep deed op de heer Verswijveren om alsnog aan te blijven, persisteerde deze bij zijn aftreden. De heer M. de- Boer, oud-eerste elftalspe ler, nam in het bestuur zitting. Betreffende de buiten-training werd vastgesteld deze onder leiding van de heer J. J. Tihijssen te laten doorgaan. Dit is mogelijk door uitbreiding van de lichtin stallatie op het veld. Óverwogen werd om verschillende contactavonden te houden ter bestudering van de spelregels. V.V.B. gaat het nieuwe seizoen beginnen met zes senioren-, twee junioren- en drie aspiranten-elftallen. Het hoekje van Beste kinderen. IJmuiden, 7 September De kudde komt zo langzamerhand weer op huis aan: aan de groeiende stapel brieven is duidelijk te merken dat al mijn neven c-n nichten, min of meer tevreden, weer in de schoolbanken ge schoven zijn. Oude getrouwen ver schijnen weer op het appèl en nieuwe broeders wagen een schuchter briefje, dat natuurlijk altijd welkom is. Zolang ik jullie nog in dit hoekje kan persen, kunnen wë nieuwelingen steeds ge bruiken. POPEYE is maar wat verguld met zijn eerste prijs en hij waagt meteen een kansje voor de nieuwe Rebus-wedstrijd. Maar je doet het wel wat gauw-gauw, jonkman en dat komt de kwaliteit van de inzending niet ten goede. Ik waarschuw je maar even, dan kun je er nog eens over piekeren! Fijn, dat de nieuwe klas zo goed bevalt. BONNEVUE heeft een plezierige ver jaardag achter de rug. Geen buikpijn van de taartjes gehad? Ik denk, dat jullie Tante-Els-knipselboek een flinke turf wordt, als je het lang genoeg volhoudt. Doe Lida de groeten maar en je vader na- tuurlijk ook. Knapt hij alweer wat op? Vind je het fijn, weer in de tredmolen van de school te lopen? Dag Bonnevuetje! BELFLOOR is er ook weer: ze vertelt me zelfs hoe haar schuilnaam en die van haar „bovenbuurtje" ontstaan zijn. Zijn jullie zulke reuzen? Of alleen maar in het schoolwerk? Was het leuk in Amersfoort? Je kunt daar heerlijk de bossen en de hei op zwerven hè? Stuur me maar eens een lekkere proeve van je kookkunst! Willen Belfloor en Bonnevue nog even tjes duidelijk hun ware naam en adres op sturen? Ha, die DUIF! Kom je ook weer eens aanfladderen? Ik heb je gemist, mannetje! Jij had er dus nog wel wat vacantie bij willen hebben. Aan alles komt een eind, jong, en lekker is maar een vinger lang! Zo te zien heb jij anders een pracht van een tijd achter de rug behalve die „zee zieke week". Narigheid, hè? En je kunt er niets aan doen: je hebt het of je hebt het niet en als je het hebtberg je! Fijn, van dat mooie zomerrapport, nu maar naar de eindstreep. Zelfs onze ZINNIA is weer ontloken na een lange zomerslaap. Al op de ULO, merk ik. Zul je je best doen, bloempje en me met Kerstmis goede tijding brengen? Heerlijk, dat kamperen, hè? Ja, in de zomer kan het «KM Kieuw programma. Bezoekers van de „King's Arms", een meer dan drie eeuwen oude „inn" (herberg) in Hampton Court, Engeland, kunnen, wanneer zij moed en adem genoeg hebben, hun krachten proberen op een glaasje bier dat een yard hoog is en bijna twee liter „ale" bevat. De bedoeling is dat men het volumineuze glas „in één teug, althans zonder het slikken te staken of te onderbreken", ledigt een krachttoer die in de laatste jaren slechts door vier mannen volbracht is. De eerste geslaagde poging dateert uit 1654, doch de man die deze prestatie leverde bekocht haar, blijkens de herberg-annalen, met zijn leven. Op de foto: een nieuwe candidaat voor de ere-lijst der ale-drinkers in actie. Het record staat op drie minuten. in Bergen erg druk zijn. want de mensen weten heus wel, hoe mooi het daar is. BLAUWDRUIFJE komt ook al met de vlag in top aanzetten vanwege de tweede prijs. Je had het verdiend hoor! Welk circus was dat in Den Haag? Naar, dat ongeluk met je vader is de pijn niet heel erg geweest? Was hij op zijn verjaardag thuis? Wens hem uit mijn naam maar van harte spoedige beterschap. Waarom ben je zo bang voor onweer? Is dat niet een heel klein beetje kinderachtig van zo'n grote meid? Zelfs GEORGE FORMBY is weer opge doken en dan begin ik weer vertrouwen in de wereld te krijgen. Ja jong, we hebben je hevig gemist, maar nu ik de droeve dingen bij jullie thuis lees, kan ik me voor stellen dat er heel weinig van schrijven is gekomen. Dat was net wat voor jou, dat vogelpark ik heb het nog niet gezien maar er al zoveel over gehoord, dat ik de stoute schoenen ook maar eens zal aan trekken. Je boek is nu echt verstuurd, hoor! HEEMSKIND is maar weer wat blij, dat de schooldeuren weer geopend zijn. Zo is het maar het beste, want als je echt met tegenzin begint, is er ook weinig aan. Ik hou je aan je belofte over de nieuwe maandwedstrijd, hoor! Wat ook voor MARIANNEKE geldt. Nog wel bedankt voor je prentbriefkaart uit Geleen, hoor! Zijn jullie nog in de grotten van Valken burg geweest? Tenslotte is ook ALPENKONINGINNE TJE weer op honk. Zijn de eerste school dagen je meegevallen? Uit je brief te mer ken zou ik zeggen van ja. Ook jouw prijs is verzonden, meiske. Een mooi stukje handwerk is dat van de Alkmaarse toren hè? Kantklossen is inderdaad een heel werk maar als je je er op oefent, gaat het haast vanzelf. In Brugge en Gent in België doen heel oude vrouwtjes het met een ge mak waar je verbaasd over staat. Is de pijnlijke hand al weer wat over? Is die Luxemburgse padvindster toevallig een Nederlandse van geboorte? Dag, koningin, tot de volgende keer! Dat geldt intussen ook voor jullie allemaal want ik heb al een flinke hoek volgebabbeld! Voor de postzegelvrienden Er is een deftige brief gekomen van de postzegelvereniging „IJmuiden en Om streken", waarin verteld wordt dat deze vereniging met plannen rondloopt, een Jeugdclub op te richten met elke maand een echte ruilmiddag in de Torenkamer van de Emmaschool in de Beukenstraat. Dat wordt romantisch! De negende September is de eerste ruil middag al en dan zullen er ook verdere plannen met de jonge verzamelaars worden besproken. Laat maar eens horen, hoe het er toeging „in de hoogte". Als het er net zo gezellig wordt als vroeger in het Patronaatsgebouw, mogen de philatelisten niet mopperen! door de Velserbeek-parkloop. Te 5 uur is de start van de grote Mulier-loop. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de heer Muiier en burgemeester mr. M. M. Kwint, ere-voorzitter van „Suomi". als starters zullen fungeren, zoals dat ook vorig jaar het geval was. Jaarvergadering van de korfballers De korfbalvereniging „Watervliet" heeft Woensdagavond in het sportpaviljoen „Wa tervliet" een jaarvergadering gehouden. Voorzitter K. Hopman merkte in zijn ope ningswoord op, dat de jaarvergadering voortaan in April gehouden zal worden. Hij gaf een overzicht van het afgelopen com petitieseizoen en had veel waardering voor de resultaten, waarvan het ongeslagen kampioenschap van het eerste met promo tie naar de tweede klasse KNKB het groot ste succes was. Het vierde bereikte het kampioenschap door de goede teamgeest. Het tweede had voor de eerste maal in de KNKB een behoorlijke rol gespeeld. De schoolwedstrijden hadden een prachtig verloop. Herinnerd werd aan de repa triëring van enige leden en het gevoelig verlies voor „Watervliet" door het plotse ling overladen van mejuffrouw D. Dubbel man. Het jaarverslag van de heer B. de Heer gaf van April 1949 tot April 1950 een over zicht van de verrichtingen der twaalftallen, de beker- en seriewedstrijden en de club kampioenschappen. Het financieel verslag van de heer J. Broeksma sloot' in inkomsten en uitgaven tot een bedrag van 1333. Bij de behandeling van de begroting voor het nieuwe verenigingsjaar werd de wen selijkheid uitgesproken om een trainer aan te stellen. De oefeningen worden thans ge heel belangeloos door de heer De Heer geleid. Hoewel het bestuur aftrad en de voorzit ter en penningmeester zich niet herkies baar stelden, werden dezen, respectievelijk de heren W. Hopman en J. Broeksma. toch bij acclamatie herkozen. Voor de aftreden den mejuffrouw J. v. d. Vught en de heren B. de Heer en J. Sleyser werden gekozen mejuffrouw D. Schelling en de heren A. de Vries en F. Vos. De heren H. Gieze en C. de Groot completeren het bestuur. Ten einde de kloof van KNKB naar de tweede klasse HKB te overbruggen, was de samenstelling der twaalftallen zodanig geregeld dat met enig succes kan worden getracht de eerste klasse HKB te bereiken. De oud-aanvoerder van Watervliet I, de heer J. Broeksma, die zestien jaar het eerste elftal diende, richtte woorden van opwekking tot de jongeren om ook de trai ning te bezoeken. Dit is een eerste verenigingsbelang. Oud en jong moeten proberen een goede geest in alle twaalftallen te brengen, want eens gezindheid en goede teamgeest zijn, aldus voorzitter Hopman, de pilaren waarop Watervliet" ook in het nieuwe seizoen moet steunen. Goede middenweekse markt. De mid- denweekse markt was zoals gewoonlijk weer de beste, Vooral de rondvis ging Woensdag voor fabelachtige prijzen van de hand. De Bruinvis kreeg voor enkele grote kisten kabeljauw niet minder dan 170 en de schelvis varieerde van 50 tot 45 per kist. Ook de grote tongsoorten waren van 0.10 tot 0.15 per kilo duurder dan de vorige dag, waardoor de grote tong 2.70 per kg bereikte. De kleine schol varieerde van 22 tot 17 per kist. „Zelfs" de haring ging vlot van de hand. Goede kwaliteiten behaalden 14 tot 13. mindere soorten brachten het tot 11 en 12. Er werd practisch geen haring voor de vismeel- fabrieken uit de markt genomen. Dus mooie besomming. De Bruinvis welke Woensdag aan de afslag was, besom de voor een weekreis 7900, wat voor dit schip een zeer mooi resultaat genoemd mag worden. Vandaag zijn aan de afslag de Suma tra met 1200 kisten haring, de Medan met 700 kisten haring en de Bergen met 1350 kisten haring en 50 kisten diversen. Voor Vrijdag zal markten, voorzover thans bekend is, de Zeelandia met 1000 kisten haring. Van de visboten is de Antje present met 25 kisten gul en kabeljauw, kisten piepers en schelvis, 25 kisten ge stripte makreel. 100 manden dichte ma kreel, 125 manden wijting, 10 manden schol en tarbot en 45 stuks stijve kabel jauw. Daar de vangsten de laatste dagen sterk zijn verminderd zowel voor haring als vis zal het hier Vrijdag wel bij blijven. Zaterdag wordt verwacht de Batavia die Dinsdag 700 kisten haring aan boorijl had. Van de visboten is thuisstomende de Claesje, welke door een tandwiel-defect op halve kracht komt stomen. De aanvoer van de Claesje bedraagt 50 manden gestripte makreel, 180 manden dichte makreel, 110 manden schelvis en piepers, 30 manden wijting, 50 manden haring en 60 stuks stijve kabeljauwen. Voor de storm weg. Woensdag gingen weer naar zee de trawlers Petten en Mary. Van de haringloggers vertrokken weer de KW 37, KW 41, KW 159 en IJM 74. Tonün goedkoper. De KW 84, die Woensdag aan de afslag was met drie to nijnen. kreeg voor één exemplaar 94 en voor de twee andere respectievelijk 90 en 86. In verhouding tot de noteringen van Maandag, toen de tonijn nog 130 gold, waren deze Woensdag-beestjes dus goedkoop. ADVERTENTIE Voetbal Stormvogels en Robur doelpuntten vier maal Gisteravond speelde Stormvogels te Apel doorn een lichtwedstrijd tegen Robuv et Velocitas. Het IJmuider team zag er met een invaller voor Goedhart als volgt uti: Kraak, v. d. Oever. G. Snoeks; H. Snoeks. Laan, Broekhuizen: Deuling, Venus, Van Onselen, De Boer, J. Snoeks. De vier doelpunten, welke tegen Kraak gescoord werden, wijzen er op, dat dé ver dediging in haar gewijzigde samenstelling niet in alle opzichten voldaan heeft. Dat geldt voornamelijk voor de eerste helft, toen de autobusreis nog in de benen zat, men nog moest wennen aan het spelen Ijiij kunstlicht en vooral G. Snoeks op de voor hem vreem de linksachterplaats zeer onwennig deed. Het enthousiast spelende en vaak goed combinatie-spel vertonende Robur et Velo citas maakte hiervan geducht gebruik om een voor Stormvogels vrijwel hopeloos schijnende 3—0 voorsprong te nemen. Het pleit voor Stormvogels dat het onder deze omstandigheden de moed niet verloor; integendeel de achterstand prikkelde tot groter krachtsinspanning en onder leiding van Van Onselen werd menige aanval onder nomen. De Apeldoornse verdediging kwam onder hoge druk en v.' d. Laan, Buitenhuis en Wepster kwamen vaak benen te kort om de aanvallen af te slaan. Tot viennaal toe door toedoen van Van Onselen (2), Venus en H. Snoeks moest doelman Derksen de bal uit het net halen, zodat Stormvogels de 30 achterstand had omgezet in een voor sprong van 43. Tenslotte echter scoorde Robur et Velocitas met een ver schot de ge lijkmaker nog (44). Het was van beide kanten een aardige, pittige wedstrijd. De gehele ploeg van Stormvogels heeft hard gewerkt, maar de verdediging vertoonde nog al eens onge wenste openingen. Het spel der voorhoede was echter van heel wat beter gehalte dan tegen Sparta en Leerdam. Voetbalcompetitie begint Wist je dat.... brocaat een. zijden stof is, doorweven met gouddraad? In vroeger tijden om wikkelden de mensen het garen voor het doorstikken, met papier of fijn goud leer, nu wordt er een dunne met metaal draad omsponnen soort garen voor gebruikt; de naam „Christus" betekent; hij, die gezalfd is" (in het Grieks is zalven chriein); de boomhagedis voorkomend in Zuid- Azië, de eigenlijke naam is van de kameleon, die in Indonesië veel voor komt? Er zijn ongeveer 22 soorten van bekend; de dikte van een boom gemeten wordt door een klem, die om de stam wordt gelegd en dan op een maatlat de om vang aangeeft? ganzen altijd in groepen vliegen? Als het er een paar zijn, vormen ze een schuine rij, als er meer ganzen tegelijk vliegen, stellen ze zich op in een V-vorm. (Heemskind) Zondag gaan de harten der voetballief hebbers weer sneller kloppen, omdat dan de strijd om de punten weer gaat beginnen, wat betekent, dat de spanning binnen en buiten de krijtlijnen aanzienlijk groter zal zijn dan bij de reeds geleverde voorpostengeveenten in vriendscnappelijke wedstrijden en tour- nooien. De strijd zal door het afschaffen der degradatiewedstrijden ongemeen zwaar zijn dit jaar, zodat verwacht mag worden, dat de clubs van stonde af aan hun best zullen doen om op de punten beslag te leggen. V. S. V. trekt naar K. F. C. De roodwitten hebben het seizoen niet slecht ingezet door als overwinnaar het Arol-tournooi te ein digen Zo'n succes kan niet anders dan het zelfvertrouwen ten goede komen. Het enige, 'dat na het Amsterdamse succes nog te wen sen overblijft is wat groter productiviteit van de voorhoede, want drie doelpunten in drie wedstrijden wijzen niet direct op een schotvaardige linie. Dan staat de nul van het aantal tegenpunten ons beter aan. Het ligt voor de hand, dat we in dit eer ste overzicht ons niet aan voorspellingen zullen wagen; daarvoor is ons omtrent de krachtsverhoudingen nog te weinig bekend. We willen dan ook volstaan met de Velsena- ren een succesvolle Zaanse trip toe te wen sen. Stormvogels ontvangt in het Velser Sport park Schoten, de pas gepromoveerde Haar lemse tweede klasser. Het zal in deze ont moeting moeten blijken in hoeverre de voor hoede door het meespelen van Van Onselen aan kracht heeft gewonnen, want de bezet ting van de middenvoorplaats heeft de laatste jaren heel wat hoofdbrekens gekost. Een goede schutter zal zeker aanwezig moeten zijn om de hechte verdediging van Schoten te passeren. Van de derde klassers is De Kennemers eenzaam Ingedeeld in de derde klas C bij Zaanse en Amsterdamse derde klassers. Kinheim, Velsen, D.E.M., Wijk aan Zee en C.S.V. zitten echter knus bij elkaar in de derde klas A en Beverwijk, Terrasvogels en Vitesse in de 3de klas B. De Kennemers ontvangt de Amsterdamse politie. De spelers .van deze ploeg zijn altij'd lastige tegenstanders, dus het wordt oppas sen voor de Wijkers. Velsen trekt naar I.V.V. Het optreden van de Velsenaren in de voorpostengevechten heeft nog geen volmondig ,,ja" gewettigd op de vraag, of de Santpoorters dit seizoen weer een leidende rol zullen spelen. D.E.M. ontvangt Q.S.C., welke Wormer- veerse club het het vorige seizoen wel tot een kampioenschap, maar niet tot promotie bracht In Oudkarspel speelt Kinheim tegen D.T.S. en als de thuisclub van dezelfde kracht is gebleven als het vorige seizoen, dan zit daar wel winst in voor Kinheim. Wijk aan Zee zal het thuis opnemen tegen de Alkmaarse Boys. Dat kan een aardige ontmoeting worden, evenals Terrasvogels— Z.S.G.O. Naar verluidt, zouden de Santpoor ters sterker zijn dan het vorige seizoen en dat zal hun tegen Z.S.G.O. te pas komen. Beverwijk zal goed doen wil het althans dit seizoen weer niet in moeilijkheden ko men om maar direct tegen Always For ward flink aan te pakken. Vitesse, de win naar van het Mid-Kennemerland tournooi, kan tegen Zaandijk tonen, dat dit succes geen vergissing is geweest. De eerste wed strijd van C.S.V. in de 3de klas is voor de Castricummers geen gemakkelijke. Ze gaan n.l. naar het vijftig-jarige Z.V.V. A.D.O '20 debuteert in de vierde klas met een thuiswedstrijd tegen SNA.; VVB zal in Zaandam V.V.Z. partij geven. Zullen de Breesapers dit seizoen weer een aanval op de bovenste plaats doen? Agenda voor Beverwijk DONDERDAG 7 SEPTEMBER Bioscopen: Geen voorstelling. VRIJDAG 8 SEPTEMBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 u.: Saboteur. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Kapitein Blood. W. B. Theater, 8 uur; Gebrandmerkt.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 7