t Wordt duurder AURORA HORLOGES fa. R. de Boer Nette, handige meisjes Omzetten van kruideniers en textiel zaken stegen in Juli aanmerkelijk STEM OP DIE MAN MIDDENSTANDSDIP101 ff SENSATIE Pope line Herenregenjassen 37.50 KLEIN M A AE PAFPEE De Kinderdiensten T.B.C. FONDS WONINGRUIL Instituut voor MIDDENSTAND! ONTWIKKELING PP6» Wij verhuren: 682.50 WONINGINRICHTING ff Vrijdag 8 September 1950 Ontvangsten van wolwinkels waren 83 percent hoger dan die in Juni In vele takken van de detailhandel is ln Juli een aanzienlijke omzetverhoging ge constateerd. Het Economisch Instituut voor de Middenstand deelt mede, dat de grootste omzetstijging werd genoteerd in de detail handel in textiel, waar een sterk toegeno men vraag naar huishoudgoederen, onder goed en wol kon worden waargenomen. Ook in het kruideniersbedrijf was sprake van omzettoeneming en wel voornamelijk van slaolie, rijst, zeep, wasmiddelen, thee, cacao, suiker, lucifers, vleesconserven en vlees in blik. Voorts veroorzaakte de gro tere aankoop door het publiek van zeep en wasmiddelen ook in het drogisterijbedrijf een niet onaanzienlijke omzetstijging. In het kruideniersbedrijf waren de om zetten in Juli gemiddeld 21 procent hoger dan die in Juni. Extra aankopen van het publiek waren in de grote steden groter dan in de kleine en middelgrote plaatsen. In de detailhandel in textiel viel een aanzienlijke omzetvermeerdering op te merken, welke ten opzichte van Juni niet minder dan 34 procent bedroeg. In deze branche hebben ook prijsstijgin gen bijgedragen tot de toeeneming van de geldomzet. Een sterke omzetstijging trad op in de wolwinkels en wel van 83 procent. In de niet-gespecialiseerde textielwinkels (gemengde zaken) was de omzet in Juli 43 pet. hoger dan die in de voorafgaande maand. In de detailhandel in schoeisel waren de Nederlandse vrijwilligers voor Korea LAKE SUCCESS, 8 September (United Press). Nederland heeft officieel bekend gemaakt, dat het duizend man infanterie ter beschikking zal stellen van de strijd krachten der UNO in Korea. De Nederlandse permanente gedelegeer de bij de UNO de heer D. J. von Balluseck, heeft secretaris-generaal Trygve Lie offi cieel van dit besluit in kennis gesteld. In de telegrafische kennisgeving werd gezegd, dat de Nederlandse regering behalve de reeds eerder gezonden marinestrijdkrach ten, een contingent beschikbaar stelt be staande uit ten minste twee en mogelijk drie volledig uitgeruste infanteriecompag- nieën van de Koninklijke Nederlandse Landmacht met de vereiste staf. De Neder landse perschef heeft hier later aan toe gevoegd dat het contingent uit rond dui zend man zou bestaan. In het telegram aan Lie wordt nog ge zegd, dat de Nederlandse eenheid in de zeer nabije toekomst naar het strijdfront zal vertrekken. De Nederlandse regering zal zelf zorgdragen voor het vervoer der troe pen, aldus het telegram, dat hieraan toevoegt dat de détails geregeld zullen worden met de vertegenwoordigers van het verenigd commando der UNO in Wash ington. Het ANP meldt echter: Zoals de zaken op het ogenblik staan, mag aangenomen worden, dat men over 500 a 600 vrijwilli gers zal beschikken. Dat betekent, dat er ruim twee compagnieën kunnen gevormd worden. Hieraan zal dan een kleine staf moeten worden toegevoegd. De vorming van een bataljon, dat uit een staf met stafcompagnie, drie tirailleur- compagnieën en een ondersteuningscom pagnie bestaat, met een totale sterkte van ongeveer 1000 man, is dus op het ogenblik niet mogelijk, al wordt daar nog naar ge streefd. De keuringseisen zijn voor de vrijwilli gers zwaarder dan die voor de tropen gol den. Men moet er rekening mee houden, dat het hier alleen om frontsoldaten gaat. Ten aanzien van de keuring vernamen wij, dat het percentage afgekeurden ongeveer 15 k 16 procent bedraagt. Amerikanen troffen geen Chinezen aan op Korea TOKIO, 8 September (Reuter). Een woordvoerder van het Amerikaanse leger heeft de juistheid ontkend van de verkla ring, die de Chinese nationalistische afge vaardigde Tsiang Woensdag in de Veilig heidsraad aflegde, namelijk dat twee Chi nese communistische divisies, die in Mand- sjoerije hadden gevochten, thans als Noord- Koreaanse divisies streden. Absoluut niets wijst erop, dat Chinese manschappen in Zuid-Korea strijden, aldus deze woordvoerder, die er aan toevoegde, dat Amerikaanse eenheden talrijke gevan genen hadden gemaakt, doch uitsluitend Noord-Koreanen. Avonturen van Amerikaanse soldaten in vijandelijk gebied Zeventien Amerikaanse soldaten, die zes dagen van hun onderdeel waren geïso leerd door oprukkende Noordelijke troepen, zyn Donderdag in Jongsan opgedoken. Drie van hen waren gewond. Zij rusten thans uit in een schoolgebouw in een ge bied achter het front en kunnen nog steeds niet begrijpen, hoe zij aan gevangenneming wisten te ontkomen. Korporaal Nile Letta had zich de eerste nacht verborgen gehouden in hoog gras. Een voorbijgaande Noord-Koreaan trapte op zijn handen. „Ik en een andere jongen lagen in een rijstveld en hadden niets te doen", zo vertelde hij. „Wij gingen toen maar tellen hoeveel Noord-Koreanen langs ons trokken. Wij kwamen tot 550 en vielen toen in slaap. Toen wij later wakker wer den stroomden zij nog steeds voorbij". Soldaat Richard Robinson lag eens zo dicht bij een Noordelijke commandopost, dat hij, naar hij zeide „lange tijd door hun gekwebbel niet kon slapen". Sergeant Junius Washington verklaarde: „Een Noord-Koreaanse tank kwam zo dicht in mijn buurt, dat ik haar had kunnen aanraken". Soldaat Stanley van Hossen zag van zijn schuilplaats hoe geüniformeerde Noord-Koreanen een dorp binnengingen en weer te voorschijn kwamen als burgers. Hij en enige kameraden liepen op een nacht langs de kant van een weg en ontmoetten een groep Noord-Koreanen. „Zij riepen „Hai" (een Koreaanse groet), waarop wij „Hai" terugriepen en verder gingen", aldus van Hossen. geldomzetten gemiddeld 10 procent hoger dan in Juni 1950. Ook in de detailhandel in tabaksfabrika ten trad in Juli enige omzetstijging op, welke gemiddeld 8 procent bedroeg. In sigaren, sigaretten en tabak werd een om zetvermeerdering geboekt van respectieve lijk 7, 8 en 9 procent. Honderd weeftoestellen verbrand Hedenmorgen om half zeven brak brand uit in de grote textielfabriek der N.V. A. J. ten Hoopen en Zn., te Neede (Gelderland). In een ogenblik sloegen de vlammen uit de afdeling damast-weverij, waar het vuur gretig voedsel vond in de zeer brandbare machinedelen en de daaraan bevestigde kaarten, die het motief in de stof brengen. Ook de in dit gebouw ondergebrachte af deling kaartenponserij ging geheel in de vlammen op, alsmede de ongeveer honderd weeftoestellen, die er stonden opgesteld. Het gebouw brandde geheel uit, waardoor de fabriek zijn kostbaarste en moeilijkst te vervangen afdeling verloren zag gaan. De afdeling katoenweverij kreeg veel wa terschade, doch men hoopt deze en andere afdelingen reeds spoedig weer in bedrijf te kunnen stellen. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog volkomen in het duister. De schade is niet bij benadering te schatten, doch be loopt zeker enige tonnen. Verzekering dekt de schade. Half eskadron huzaren als ere-escorte Het ligt in de bedoeling een ere-escorte huzaren te paard te vormen. Dit escorte zal eventueel bestaan uit een half eskadron huzaren in ceremonieel tenue. De gelden hiervoor hoopt men uit particuliere fond sen bijeen te brengen. Dit half-eskadron zal worden gebruikt ter escortering van de Koningin bij plech tige gelegenheden, zoals de opening der Staten-Generaal en het jaarlijks bezoek aan Amsterdam. Velsen ONTSLAG BIJ VAN GELDER NOG IN BESPREKING. Doordat aan 125 arbeiders, waarvan in „vaste" dienst bij Van Gelder Zonen in Velsen ontslag is aangezegd als gevolg van het feit dat het hout voor de papierfabri cage thans niet meer aan het bedrijf ge schild hoeft te worden, is enige ongerust^- heid in werknemerskringen gerezen. Wij vernemen, dat over deze aangelegen heid de onderhandelingen tussen de vak bonden, het Gewestelijk Arbeidsbureau en de directie van de papierfabriek nog gaan de zijn, zodat het thans niet juist te achten is, hierover nadere mededelingen te doen. Velsen-Noord Het wel en wee van I.E.V. ter tafel De nieuwe perspectieven in de veldenkwestie besproken De leden van de R.K. Sportvereniging „In Eenheid Vooruit" hebben Donderdag avond in de R.K. Meisjesschool aan de Corvft-slaan te Velsen-Noord tijdens de jaarlijkse vergadering gelegenheid gehad kennis te nemen van het wel en wee der vereniging. De heer B. J. v. d. Ham, voorzitter, moest direct na zijn begroeting een woord van afscheid richten tot kapelaan D. J. van Schoonebeek, die nu opgevolgd door kape laan J. Voortwist, als geestelijk adviseur aftrad. Hem werd dank gebracht voor zijn stimulerende arbeid in de vereniging en dit werd gevolgd door aanbieding van een kist sigaren. Hoewel IEV moeilijkheden heeft, is er volgens de voorzitter toch genoeg actie en leven. De gymnastiek-afdeling trad voor het eerst naar buiten op en met succes. Ten aanzien van de afdeling voetbal was er vreugde over het adspiranten kampioen schap een geruststelling voor de toe komst doch lichte weemoed over de degradatie van het eerste elftal. De terrein kwestie, het grootste zorgenkind is ook nog niet voldoende opgelost, maar de voorzitter hoopte over een jaar of wat langer toch op beter. De elftallen 1 en 2 zullen de speelvelden in „Rooswijk" gebruiken, de anderen trekken naar het noodveld aan de Nieuwe Weg. Hier wordt een kleedhuis geplaatst. De heer N. C. Rozemeyer heeft voor IEV zitting in de sportraad in de gemeente Vel sen; de heer B. J. v. d. Ham vertegenwoor digt de vereniging in de Katholieke Sport raad. Kapelaan v. Schoonebeek dankte het be stuur voor de prettige samenwerking, waarbij de penningmeester, de heer Roze meyer, een extra vermelding kreeg. Kape laan Voortwist beloofde het werk van zijn voorganger voort te zetten en zijn best te doen IEV op een hoger plan te brengen onder de leus „In Eenheid Vooruit". Het verslag van de secretaris, de heer J. J. Winkel gaf een overzicht van wat in de vereniging is gepassseerd en de pen ningmeester kon gewagen van een finan ciële vooruitgang met ruim 300. Verschillende personen, die tot deze kas- verbetering bedroegen, kregen bedankjes. Na déchargering van de penningmeester werd de nieuwe begroting vastgesteld op een bedrag van 3530. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heren B. J. v. d. Ham en J. J. Winkel, respectievelijk als voorzitter en secretaris herkozen. In de financiële com missie namen zitting de heren J. v. d. Vlies, P. v. d. Berghe en J. Schavemaker. Van het voetbalterrein aan de Konings weg kan samen met Kinheim om de andere Zondag gebruik worden gemaakt tegen een huur van 10 per wedstrijd aan de ge meente Velsen. Dit geldt alleen voor de eerste en tweede elftallen. De indoortraining zal worden verzorgd door het voetbalbestuur. Wegens bedanken van de heer G. N. Oorthuis als wedstrijd secretaris, zal diens plaats worden ingeno men door de heer H. Prinsen. Besloten werd met de gymnastiek-afdeling toe te treden tot de Ned. Kath. Sportbond. Bij de rondvraag kwam nog de werk wijze van de elftalcommissie ter sprake. IEV telt thans 398 leden in de verschillende afdelingen. IJmuiden VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 7 op 8 September KW 25 thuisstomend; KW 20 met 17 k.: KW 14 met 45 k. uit halve vleet; KW 5 met 15 k.; KW 70 met 6 k.; KW 3 met 12 k.: KW 56 met 50 k.: KW 2 met 1 k.; KW 54 thuis stomend; KW 47 met 20 k.; KW 6 met 20 k.; KW 144 met 17 k.; KW 86 met 140 k.; KW 83 met 8 k.; KW 67 met 60 k.: KW 29 met 3 1:.; KW 32 met 8 k.; KW 49 met 4 k.; KW 78 met 60 k.; KW 33 met 30 k.; KW 42 met 10 k. KW 175 met 25 k.; KW 22 met 2 k.: KW 17Ó met 9 k.; KW 167 met 70 k.; KW 154 moet nog halen; KW 130 met 50 k.; SCH 353 met 50 k. uit halve vleet. Trawlharing: alle loggers steken. Geen vangst had: KW 75. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 15 kantjes. Scheveningen: 18 kantjes. Katwijk: 26 kantjes. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN Binnengekomen 7 September: IJM 38 Zeelandia, rederij Weymar, met haring, vertrokken 30 Augustus. SCH 93 Tzonne, rederij Petten, met haring, vertrokken 31 Augustus. RO 15 Antje, rederij Piscator, met vis, vertrokken 31 Augustus. 7 September naar zee vertrokken: IJM 6 Norma Maria. Haringdrijfnetvisserij Binnengekomen KW 163 met 282 k. van 3 schepen; KW 43 met 257 k. eigen vangst. Castricum BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Hans Leonard, z. van H. L. Schipper en C. Stolte, Beverwijkerstraatweg 80; Theodorus, zoon van Th. Kor- tekaas en A. Hollenberg, Sehulpscet 16; Johannes Gijsbertus Laurentius, z. van G. J. Krimp en F. C. Beerepoot, Bakkummerstraat 52a; Margaretha Henrica Maria, d. van J. Bakker en A. L. Oudejans, Brakenburg straat 31. ONDERTROUWD: Gerrit Johannes Jaco bus Dekker te Velsen en Catharina Maria Stuifbergen te Castricum. GEHUWD: Hermanus Albertus van Daa- len, wonende te Amsterdam en Gerdina Gezina Johanna Schaap, won. te Castricum. OVERLEDEN. Simon Keff, oud 74 j., wedn. van A. de Boer, wonende te Zaandam; An- tonia Dijkman, oud 22 j„ d. van P. F. Dijk man en A. de Goede, wonende te Castricum; Neeltje Peijs, oude 22 j., d. van N. Peijs en A. C. Homberg, wonende te Castricum, over leden te Alkmaar; Jan Terpstra, oud 78 j„ geh. met P. Wittema, wonende te Amsterdam. VEILINGNIEUWS. De Castricumse veiling betaalde Woens dag de volgende prijzen aan de tuinders, sla 2ifs-Ay.' bloemkool 17-37; snijbonen 26-40; pronkbonen 16-18: rentegevers 33: komkommers 7-9; soep 3-3)4; stokbonen 20-29; tomaten 12-17; spinazie 19)4; prei 11; trosbonen 35-40; waspeen 8-9; andijvie 14)/; groene kool 7; bramen 70-130. AANBESTEDING NIEUWE R.K. KERK. Dinsdagmorgen vond de aanbesteding plaats van dit bouwwerk, de nieuwe R.K. kerk te Bakkum, waarvan de uitslag luidt: Fa. van Putten, Heemstede, 141.110; Fa. Nelissen, Haarlem, 139.139; Fa. A. Borst, Bakkum, f 137.700; Fa. Thunissen, Heem stede, 135.000; Fa. C. de Groot, Bakkum, 134.800; Fa. Evers. Bloemendaal, 132.300; Fa. A. Castricum, Castricum, 105.600- Hoewel de gunning werd aange houden, veronderstelt men, niet officieel, dat het werk gegund zal worden aan de Fa. Evers. De Bakkumer parochianen hopen, dat de kerk voltooid zal zijn, nog voor pastoor De Wit zijn 25-jarig ambtsjubileum viert. Overvloedige bramenoogst Als gevolg van de natte zomer is de bramenoogst in de Kennemer duinen dit jaar zeer overvloedig te noemen. Overal kan men de blauwe, smakelijke vruchten tussen het reeds verwelkende groen zien schemeren en wanneer de schoolkinderen hun vrije middagen hebben ziet men hen met emmers, blikken bussen en mandjes gewapend de duinen intrekken, teneinde de vruchten te zoeken. Ook wordt, in Cas tricum bijvoorbeeld op deze manier een centje bij verdiend, doordat de vruchten worden verkocht. De plaatselijke veiling zet momenteel veel van deze vruchten aan de groentehandelaren af. - Tegen een 46-jarige directeur van een naamloze vennootschap te IJsselmonde is f 1000 boete geëist. Hem was ten laste gelegd dat hij de desertie van een dienstplichtige had bevorderd. Te Wageningen is op 70-jarige leeftijd overleden prof. dr. J. A. Honing, oud-hoog leraar aan de Landbouwhogeschool en buitengewoon hoogleraar aan de rijksuniver siteit te Leiden. Frankfort heeft weer een synagoge Vierhonderd van de 33.000 Frankfortse Joden over leefden het nazi-schrik bewind FRANKFORT, 7 September. (United Press). Gisteren is in Frankfort een Joodse synagoge ingewijd, de grootste die in Duitsland sedert 12 jaar herbouwd is sedert de nacht van 9 November 1938. Dat was de nacht toen het nazi-gepeupel in geheel Duitsland de Joodse bedehuizen vernielde. De Synagoge in Frankfort brandde m die nacht af, maar de muren bleven staan. Na drie jaar van wederopbouw, waaraan bijna een millioen mark is besteed, is de synagoge thans weer in gebruik. Christian Stock, de grijze premier van Hessen, wiens regering het geld voor de opbouw heeft gefourneerd, zeide in een toespraak: „Elke goede Duitser zal met schaamte denken aan de Joodse levens en eigendommen die vernietigd zijn". Dr. Auerbach, voorzitter van de centrale raad van Joden in Duitsland, zeide: „We kunnen de zes millioen Joodse doden nooit vergeten doch we zullen trachten te vergeven. De staat Hessen heeft veel ge daan om de verliezen aan eigendommen goed te maken deze synagoge is daar van een symbool doch nooit is restitutie mogelijk voor hen die nooit terug zullen keren". Opperrabijn Wilhelm Weinberg riep de woorden in herinnering van Rabbi Beek uit Berlijn toen deze in 1945 in het con centratiekamp Theresienstadt gevonden werd: „De geschiedenis van de Joden in Duitsland is voorbij". Vierhonderd Joden zijn overgebleven van de 33.000 die in 1933 in Frankfort leefden. In 1938, toen op grote schaal de „verdwijningen" begonnen, was hun aan tal reeds tot 25.000 geslonken. Thans zijn er nog ongeveer 1500 Joden in Frankfort, de helft daarvan verplaatste personen uit het Oosten. Nauwkeurige schattingen zijn niet mo gelijk, maar we denken dat alleen uit Frankfort 20.000 Joden dood zijn. In geheel Duitsland waren er 600.000 en ongeveer 450.000 daarvan zijn dood, aldus mededelingen van het hoofd der Joodse gemeente in Frankfort. besteed It ste werd n ,Ie «WchrL b! geraisloee WeffcS*» C Buizerdlaan g? jarige motnrri,v„iGFavenhage Hongaarse kloosterling uit hun kloosters ve£*4 In een decreet van ce K 9d wordt bepaald, dat alt! 5?!aira» vier na hun activiteit rS"®^ t>9 religieuze orden is "'N mnnen drie maanden h? tejeet wordt See„ nraatregeienvo™™'^®» levensonderhond van d! Ü°W,! kloosterlingen op o» fa passing is. Dit, aldus de voor een commissie, g.*?» en ae staat, welke 30 Augui 5 aan de kerken zijn terugg In een brief, die 30 AiS bisschop Jozef Groesz ondnfv 1 gepubliceerd, werd verklaarffr' schoppen verwachten, dat de' billijke oplossing ral vinden® king tot t aantal leden der reW en een meer menselijk bestaan ren vooral voor hen, die gesïïï de taak van geestelijke herders" fc Aartsbisschop Groesz tekende eenkomst voor de kerk. De Hoe.»; heeft het decreet nog niet geuiS.» evacuatie van kloosters begon iifa de politie-autoriteiten verscheid-? uit de kloosters verwijderden en fa wen aan de zorg toevertara&j] respectievelijke bisdommen. fats '5 Met deze betuigen wijonze oprechte dank aan familie, vrienden, kennissen en bu ren voor de deelneming be toond bij het overlijden van onze geliefde moeder, be huwd-, groot- en overgroot- I moeder Maria Johanna Bruisschaart-Zandvliet In het bijzonder aan de Eer waarde Zusters en de H.H. Doktoren van het Antonius Ziekenhuis voor de liefde rijke verpleging en behan deling. De Begrafenis Asso ciatie E. K. A. B, danken wij voor de correcte wijze waar op deze de begrafenis heeft verzorgd. IJmuiden, Sept. 1950. Piet Heinstraat 80. Vloerkleden Verkoop 10 els wollen Holtap f 59 16 els wollen Holtap f 89 Import kleden 240 x 340 f 109 Wollen Wiltons 2x3 pracht dessin f 119 Axminsters Haarvelours enz. enz. tegen zeer lage pen, eerst even aanlopen bij het HOLL. HUIS LANGE VEERSTR. 28 (naast Kort) Tel. 21379. TAPIJTEN - DEKENS Zaterdag 9 en Maandag 11 September restanten-ver koop tapijten (fabrieks- monsters) w.o. Bouclé. Wilton en Smyrna tapij ten f 69, f 145, f 168; lo per-coupons f 5.50 p. mtr.; prima wollen dekens (iets vuil) f 16.50, f 19.50 (extra grote maat)prima da. mast bedstellen f 48. Ver koop 10—5 uur. TAPIJT- HANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85, bij Grote Markt, Haarlem. Cadeau is het!!! Zware geheel draaibare rooktafels met verlichting en prachtig chroomgarnituur. Alleen bij ons. Reclameprijs f 39.—. v. VEEN, Zijl weg 26-28, Hrl. voorheen ANEGANG 10 die evenals vroeger heel Haarlem en Omstreken zo goed en goedkoop kan kleden! Wij blijven steeds doorgaan met onze lage prijzen! Wij hebben ontvangen een prachtcoflecfie kamgaren herencostuums, gelijk maatwerk, tweedjassen, winterjassen, jongens plusfourcostuums, sport, colberts, pantalons enz- enz. Wij brengen steeds het beste en het nieuwste tegen de laagste prijzen! Kom, zie en overtuig U! Bezichtig onze drie etalages en vergelijk onze prijzen met die van al onze con- concurrenten! Loop dus niet verkeerd, het adres is voorheen ANEGANG 10, thans: hoek GEN. BOTH ASTRA AT 130 bij de Gen. Cronjéstraat HAARLEM-NOORD - TELEFOON 12447 ZEGT HET VOORT KOOPT LIEFST IN DE OCHTENDUREN Ondanks deze lage prijzen, geven wij iedere koper op vertoon van deze advertentie PT" 3% EXTRA KORTING Wanneer gij uw waren aan de man (of aan de vrouw) wilt brengen, en dat ls toch uw streven; dan moet gij die man (of die vrouw) van u laten boren. De eenvoudigste, meest effectieve en goedkoopste weg naar dit doel ls: Adverteer ln dit blad. der NED, HERV. GEM. beginnen a.s. Zondag 10 Sept. 1950 voor IJmuiden in de Creutzbergschool voor llmuiden-West in Chr. Belangen HET BESTUUR „Draagt elkanders lasten STRAATCOLLECTE in de Gemeente Velsen op 11, 12 en 13 September. Wie helpt hieraan mee? Aanmelding bij onderstaande adressen: Linnaeusstraat 6, IJmuiden Kastanjestraat 42, IJmuiden-Oost Beekvlietstraat 11, Santpoort Dorp HAAST Uü LAATSTE WEEK!! Verbouwingsopruiming KLEDINGMAGAZIJN DE MATADOR tijdelijk Gebouw „DE NIJVERHEID" JANSSTRAAT 85 bij de Grote Markt I EGYPT. REGENJASSEN cn f> q qa MANTELS (geheel dubbel) SPORTCOSTUUMS reeds voor f I KAMGAREN COSTUUMS extra voordelig Demi's, winterjassen, jekkers Doe Uw voordeel, koop nu Aangeboden: woningen te Amsterdam, Den Haag, Alkmaar, Lisse, Castricum enz. enz. enz. voor woningen in deze om trek. Woningruilkantoor „KENNEMERLAND", Wijker- straatweg 272, Velsen-Noord. Tel. 4565 K 2510. ZIET ONZE ETALAGE met Meer dan 50 verschillende modellen en prijzen. TROMPSTRAAT 16-18, IJMUIDEN-O. - TEL. 4938 U wilt toch ook graag het in Uw bezit krijgen? Natuurlijk, Begin dan met U op te geven voor de cursuss van het Dat is de eerste stap voor een. succesvolle, jntóje en degelijke 6tudie. Laag lesgeld. Gaarne worden inlichtingen verstrekt dor. A. WIEDEMEIJER, Stationsweg 69, Velsen; SIS. MIDDENSTANDSBANK, Oosterduinweg 21, Ifc- Oost; H. VEUGER, Pres. Steynstraat 47, Hta TAFELS EN STOELEN SERVIESGOED EN GLASWERK NAAIMACHINES BEDDEN EN LEDIKANTEN ENZ. Fa. GEBRS. DE RUIM TROMPSTRAAT 35 - TELEFOON 4273 UMTO Op het KOUSENATELIER HIN Ie IJmitt kunnen geplaatst worden: ter opleiding voor maasster Prettig werk in goed verzorgde omgeving. Aanmelden dagelijks van 9—6 uur, Neptunusstraat toek v. d. Polstraat, IJmuiden. GEVRAAGD FLINKE MEISJES voor alle afdelingen. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraa Santpoort- Station. KOOP NU NOG TEGEN OUDE PRI1ZEN 3 SPECIALE AANBIEDINGEN BLANK EIKEN SLAAPKAMER Toogledikant en 3-deurs kast 392, 50 ENG. EETKAMER Dressoir, tafel, 4 stoelen en 2 fauteuils Pracht kamer GOTH. EETKAMER stoelen met klauwpoot zeer apart 658.50 Trap. en ganglopers 50 en 70 cm breed Bouclé 10.85, 7.95, 6.55 Moquette 15.50, 11.95 8.85 bankstellen 3 zits met 2 clubs 775.—, 645.—, 575.- 325.- KARPETTEN Holtap 118.50, 88.50 77.25 Wilton 265, 252.50, 192.50 Haarvelours 155.118.50 wollen dekens Zaalberg en ™dere 57.75, 45.85, 43.50 36.50, 34.90, 29.30 WIIKERSTRAATWEG 269 VELSEN-N0®""

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 8