1 Verkoper(ster) gevraagd J. H. Meijer j S. O. s. Ie Verwarmingsmonteur gevr. Beverwijkse derde klassers boekten goede resultaten Q Visserijs varia Stormvogels verspeelde een punt tegen Velox IVIEDDENST. INST. PONT Luidsprekers jm „PRECIOSA" fa. R. DE BOER S. OUDHUIZEN MEUBELFABRIEK Maandag 18 September 1950 Gelijk spel van Beverwijk Het gelijke spel (11), dat het resultaat was van de ontmoeting tussen Beverwijk en De Meer, betekent voor de Beverwij- kers ongetwijfeld een teleurstelling. De verwachtingen waren hoger gespannen geweest en het moet gezegd, dat een over winning zeker binnen het bereik van de Beverwijkers heeft gelegen. De thuisclub is namelijk vrijwel de gehele wedstrijd in het offensief geweest. Daarbij kwam ech ter duidelijk aan het licht, dat de voorhoe de aan een gebrek aan doortastendheid leed. Ondanks het weinig imponerende spel van de Amsterdamse achterhoede konden de Beverwijkers voor rust de weg naar het doel niet vinden. Na rust lukte dit slechts een enkele maal, maar niet alvo rens Kuipers De Meer na een tiental mi nuten zelfs een 10 voorsprong had be zorgd. De zeer verdiende gelijkmaker kwam van de voet van Beentjes die de doelman van De Meer een kwartier voor het einde passeerde. Het behoeft nauwe lijks gezegd, dat de wind de balbehande ling en het zuivere schieten zeer bemoei lijkte. Tweede overwinning voor D.E.M. In de ontmoeting met CSV in Castricum zag het er aanvankelijk naar uit dat DEM een gemakkelijke overwinning zou beha len. CSV bood geringe tegenstand maar de Wijkenaren deden het te mooi en vonden bovendien de doelman van CSV, De Heer, in goede vorm. De talrijke aanvallen bleven zonder resultaat zodat met gelijke stand gedraaid werd. In de tweede helft was de strijd heel wat aantrekkelijker doordat CSV er steeds be ter inkwam en het de achterhoede van DEM nogal eens lastig wist te maken. De achterspelers Spanjaard en Bakker waren evenwel in goede vorm zodat er voor CSV geen doorkomen aan was. Bij een der tal rijke aanvallen van DEM kopte Beentjes het leder voor de voeten van Appel die van deze kans profiteerde en doelman De Heer het nakijken gaf. DEM kon hierna de voor sprong van 10 met succes verdedigen. O.V.V.O.De Kennemers 02 De Kennemers heeft in Amsterdam een verdiende overwinning op OWO behaald, in een wedstrijd, die, ondanks de nadelige invloed van de halve storm, het aanzien alleszins is waard geweest. Het merkwaar dige feit deed zich voor, dat het werk in de voorhoede van de Amsterdammers in menig opzicht beter kon worden genoemd dan dat van de Beverwijkse voorhoede. In KNVB-clubs uit Velsen-Noord Kinheim was slecht op dreef tegen ZW In de ontmoeting tussen Kinheim en de Zaanse oud-tweede klasser ZW heerste veel spanning, maar de wedstrijd was, vooral van de zijde van Kinheim, niet fraai. Het wilde in het samenspel bij de thuisclub niet vlotten. Dit onderdeel was bij ZW beter verzorgd. De voorhoede van Kinheim kdn het dan ook tegen de goed spelende ZW-spil Veenstra niet bolwerken. Deze onderschepte vrijwel elke aanval. ZW be schikte verder over energieke en doortas tende buitenspelers, bij wie Muskee en Starreveld ver achterbleven. Reeds bij de eerste aanval had Kinheim succes kunnen hebben, toen Starreveld de bal voorzette en Muskee inkopte. Het leer ging tegen de paal en de verblufte v. d. Linden schoot de terugspringende bal hard over. In het eerste kwartier wogen de ploe gen goed tegen elkander op en kreeg A. Prinssen een mooie kans voor open doel, doch hij viel. Uit een vrije trap kreeg de linksbuiten van ZW de bal toegespeeld. De ver opgedrongen Paap miste en een straffe voorzet volgde vlak langs het Kinheim- doel. De Zaanse middenvoor De Vries stond goed opgesteld en passeerde Keirsgieter on houdbaar (0-1). Kinheim hield het spel te kort. ZW was een tempo vlugger en dit ondervond Keirsgieter enkele keren, die keurig werk in doel verrichtte. Enkele minuten na de hervatting brak de Zaanse linksbinnen goed door, doch zijn voorzet ging door de wind langs de lat. ZW werd sterker, maar resultaat bleef uit. Eerst toen Muskee en Starreveld van plaats wisselden en Groeneveld naar voren ging werd het wat beter bij Kinheim. Vijf minuten voor het einde zette Muskee voor, v. d. Linden miste half en Groeneveld schoot hard integen het hoofd van De Wolf. Even daarna belandde een zacht schot van Groeneveld in handen van de doelman. Een doorbraak van de Zaan- damse linksbuiten Kok maakte Keirsgieter fraai onschadelijk en in de laatste minuut kopte-A. Prinssen een voorzet van Starre veld naast. V.V.B. won van DJ.K. (3—2) Door de harde wind op „Watervliet" was goed spel tussen WB en DJK uit Amster dam niet mogelijk. Wel was de strijd span nend. Direct was Verswij veren voor het Amsterdamse doel, doch de doelman stopte een schot van de speler van WB. Even later volgde een schot van Vlietstra, dat na een goede combinatie met Verswijveren ook geen succes opleverde. Na een kwar tier ving de Amsterdamse middenvoor de bal op. gaf goed door aan de linksbuiten en v. Veelen werd gepasseerd. WB bleef goed aanvallen. Na 20 minuten plaatste Zand de bal voor de voeten van Straatsburg, maar deze werd gehaakt. De toegewezen straf schop schoot Verswijveren hard in (1-1). Nadat Van Veelen door de linksbuiten van DJK op de proef was gesteld, kreeg Schild wacht een vrije trap te nemen. Zijn schot verdween in het Amsterdamse doel (2-1). Nadat WB een hoekschop had weggewerkt volgde aan de andere kant een aanval, waaruit Zand Vlietstra gelegenheid gaf met een prachtig schot de stand op 3-1 te brengen. Er was toen een half uur gespeeld. DJK zette nu alles op de aanval. De links binnen schoot op het doel. Van Veelen was reeds gepasseerd, doch Arisz redde. Vlak hierop was de stand door toedoen van de middenvoop 3-2. Na de hervatting werkte DJK hard voor een gelijk spel. De verdediging van WB kreeg het druk, maar spil Arisz en Van Veelen bleven het terrein meester. Zelfs Souverein moest eenmaal op de doellijn redden. Straatsburg miste aan de andere kant een voorzet van Souverein door naast te schieten. Een voorzet van de DJK- rechtsbuiten belandde bij de linksbuiten, die hard in schoot. Van Veelen redde ten kostte Van een hoekschop. één ding waren de bezoekers hun tegen standers echter de baas namelijk slagvaar digheid. Dit bleek intussen niet, toen mid- voor H. v. d. Sluijs, na de Amsterdamse stopperspil Urbanus van zich te hebben afgeschud en de gevallen doelman te zijn gepasseerd, kans zag toch nog naast het open doel te schieten. De stand was bij de rust daardoor nog steeds 00. Zeven minuten na de pauze trof een hard schot van H. v. d. Sluijs echter doel. Een voorzet van rechtsbuiten Stek had hem er toe in staat gesteld. De kans op een tweede doelpunt ging verloren, toen spil Schaaper een toegekende strafschop wel hard inschoot, maar daarbij precies op de Amsterdamse doelman richtte. OWO was ook in deze periode in het veld vaak beter dan de Kennemers. De afwerking der aan vallen liet echter veel te wensen over. Toen de gevaarlijke rechtervleugel van de be zoekers er na een OVVO-aanval snel tus senuit trok en Stek daarbij met J. v. d. Sluijs van plaats verwisselde, loste de eer ste een hard schot dat hoog in de rechter hoek belandde. De overwinning voor de Beverwijkers stond toen vast Wijk aan Zee speelde verdienstelijk Tegen het sterke Hollandia heeft Wijk aan Zee in Hoorn een zeer verdienstelijk resultaat geboekt. Het was een zeer spor tieve wedstrijd waarin beide partijen hard om deze zege hebben gevochten. Het gelijke spel gaf overigens de verhouding goed weer. In de eerste helft was Hollandia aan vankelijk een tikje sterker hetgeen de thuisclub in een doelpunt tot uitdrukking kon brengen. Wijk aan Zee was evenwel geenszins van plan zich zonder meer ge wonnen te geven en toen Schellevis zijn kans schoon zag scoorde hij op fraaie wijze de gelijkmaker en met gelijke stand brak de rust aan. Ook na de pauze bleek aanvankelijk de thuisclub de sterkste en ook nu nam Hol landia de leiding. Wijk aan Zee liet echter van dat ogenblik af een sterk aanvallend spel zien, waarbij het Hoornse doel menig maal in gevaar verkeerde. De kans om ge lijk te maken liet J. v. d. Mey evenwel voorbijgaan door een strafschop te missen. Toen kort daarna een der Hoornse verde digers wederom een overtreding beging schoot H. v. d. Mey de penalty langs de Hoornse doelman (2-2). De strijd om de overwinning kreeg een spannend karakter i maar beide doelverdedigers hielden in de resterende tijd, zij het dikwijls met moeite, hun doel schoon. Santpoortse derde klassers Velsen verloor met flinke cijfers Het is voor Velsen in de strijd met G.V.O. wel op een zeer teleurstellend resultaat uit gelopen. Nadat de thuisclub zich een 3-1 voorsprong had verschaft werd nog met 6-3 verloren. Velsen had in de eerste helft het voordeel van de wind en oefende daar door regelmatig druk uit op het doel van G.V.O. Het duurde niet lang of Wijker had met een kopbal succes. Wel kon G.V.O. door Van Gelderen kort daarna gelijk ma ken, maar Velsen behield het beste van het spel en nog voor rust werd een tweede kopbal, nu van Bruin, G.V.O. noodlottig en met een 2-1 voorsprong voor Velsen brak de rust aan. Toen spoedig na de pauze Bakkum, ook al met een kopbal, de stand op 3-1 bracht scheen een Velser zege in het verschiet. G.V.O. kwam er steeds beter in en door dat doelman Zadelhof bij Velsen geen al te zekere indruk maakte begon de Sant poortse achterhoede te wankelen. Door Geelen en Van Gelderen werd de stand vrij spoedig in evenwicht gebracht. G.V.O. ging steeds beter spelen en met medewerking van doelman Zadelhof kwamen er nog drie doelpunten aan de zijde van G.V.O. Van Gelderen, Geelen en Bergen waren de makers en met 6-3 vonden de gasten het welletjes. HelderTerrasvogels ging niet door De ontmoeting HelderTerrasvogels ging wegens terrein-afkeuring niet door. Santpoortse duif vloog ruim 100 km per uur Met de storm in de rug uit Vilvoorde De postduivenhouders-vereniging „De Luchtpost" te Santpoort heeft Zondag een wedstrijd gehouden uit Vilvoorde België over een afstand van 168 kilometer. De 81 vogels, die voor dit concours waren ingeschreven, zijn 's morgens om 7 uur losgelaten en met een sterke wind schuin in de rug, repten de dieren zich naar Sant poort. De eerste duif, eigenaar G. Bier man, kwam reeds om 8.34 op zijn hok, zodat deze 1787 meter per minuut heeft ge. vlogen. De uitslag is: 1, 3, 7 G. Bierman, 2 C. Deen, 4, 5 P. Bersee, 5 M. Jansen 6, 17 G. Drijver, 8, 10, 12 J. Bremrkamp, 9, 11, 13 P. Arisz en 14. 16 A. Hols. Er stond een harde wind van doel tot doel. Deze had Stormvogels eerst in zijn voordeel. Gevolg was, dat de IJmuidena- ren direct op de Utrechtse helft zaten, waar men zich met man en macht te weer stel de. Plotseling een uitval van de snelle rechtsbuiten Okhuizen en Kraak was ge- isseerd (1-0). Met nieuwe moed trok Stox-mvogels ten aanval en weldra had Van Onselen gedoel punt, doch de uitmuntend leidende scheids rechter Van Daal gaf buitenspel. Kort hierna echter scoorde Snoeks Sr. uit een vrije trap de gelijkmaker (1-1). Kort daarop zorgde midvoor Hoogland er voor, dat de bal ten tweede male achter Kraak lag (2-1). Stormvogels bleef door Van Onselen het antwoord niet lang schuldig (2-2). Zelfs maakte dezelfde speler nóg een doelpunt, maar wederom werd het wegens buitenspel afgekeurd. Tot de rust bleef Stormvogels nu sterk in de aanval. De voorhoede waarin De Boer door grote activiteit en handigheid opviel, liet meermalen uitstekend spel zien, waartegen Velox zich slechts met moeite staande hield. Doelman Van Kooten liet echter uitstekend werk zien. Tweemaal echter werd hij gepasseerd, doch de eerste Handbal □mond-handballers versloegen de adelborsten (103) De Handbalvereniging „IJmond", die wegens de viering van het tweede lustrum van vorige week, eerst Zondag de compe titie opende, heeft een drukke wedstrijd dag gehad. Alleen de uitwedstrijd HOC 3 IJmond 3 (dames) te Haarlem werd afge- last. De dames van IJmond, die Rapiditas uit Haarlem ontvingen, hadden, gesteund dooi de sterke wind, een licht overwicht. Dit werd spoedig in een doelpunt uitgedrukt, doch verder kwamen de Velsense dames voor de rust niet (1-0). Na de hervatting namen de dames van Rapiditas het initia tief over. Uit twee snelle doorbraken met evenveel doelpunten namen zij de leiding over. Ook de aanvallen van IJmond waren niet ongevaarlijk. Na een schermutseling voor het doel volgde de gelijkmaker (2-2). De wedstrijd werd door de straffe wind sterk beïnvloed, maar desondanks werd er behoorlijk gespeeld. De dames van IJmond 2 speelden tegen haar sportzusters van het vierde elftal. On volledigheid speelde de ploegen parten, hoewel het tweede de gehele wedstrijd sterker was. Toch weerde het vierde zich soms heel goed, maar kon niet voorkomen, dat met 5-1 werd verloren. De heren van IJmond kregen direct de strijd aan te binden tegen één van de zwaarste concurrenten. De ploeg van de adelborsten uit Den Helder, AHV, welke vorige week met 11-2 van AVA won, moet het hebben van snel spel en uithoudings vermogen. Technisch zijn de adelborsten minder. In de snelle wedstrijd van beide kanten was IJmond over het geheel ge vaarlijker en wist een verrassend element in het spel te brengen. Hierdoor nam IJmond spoedig een 3-0 voorsprong. Eex-st toen gelukte het AHV tegen te scoren, maar opnieuw bleef IJmond het antwoord niet schuldig. Enkele minuten voor de rust bracht AHV de stand op 4-2. Na de hervatting had IJmond het voox*- deel van de wind en de Velsense hand ballers konden de beslissing forceren. In het veld waren de ploegen aan elkander gewaagd. IJmond schoot veel beter. De doelpunten volgden elkander on tot 9-2. Toen kon AHV uit een snelle doorbraak weer doelpunten, maar IJmond had toch het laatste woord en zond de adelborsten met een 10-3 nederlaag terug naar het Noorden. In de vierde handbalontmoeting op „Wa tervliet" tussen IJmond 2 en IJmond 3 (heren) won het tweede, zoals verwacht werd. Het speelde een klasse beter. De rust ging voor IJmond 2 in met' 6-1J de eindstand werd 10-2. keer redde de lat en de volgende maal nam één dér andere Utrechtse verdedigers zijn taak over. Met Stox-mvogels in de meerderheid brak met 2-2 de rust aan Na de hervatting kwamen de eerste aan vallen weex- van de kant van Stormvogels. Deuling brak een paar maal snel door, doch zijn harde schoten vlogen net naast of over. Vrij spoedig echter doelpuntte Venus na voorbereidend werk van Van Onselen (2-3). Hierna bleef Velox geruime tijd aan het woord en kreeg de IJmuidense verdediging het. zwaar te verantwoorden. Veel gelegen heid tot schieten werd de voox-hoedespelers van Velox niet gegeven, maar wel forceer den zij tal van hoekschoppen, die even zoveel malen het IJmuider doel in gevaar brachten. Eens werd Kraak gepasseerd, doch toen voorkwam Broekhuizen wederom het zeker schijnende doelpunt. De uitvallen van Stormvogels waren zeker niet van gevaar ontbloot, waarbij vooral de vleugel De BoerSnoeks Jr. zich onderscheidde. De Boer kwam zelfs na handig spel alleen voor doelman Van Kooten te staan, doch schoot net naast de paal. Tien minuten voor het einde maakte Velox door toedoen van Hoogland na een doelworsteling gelijk. Zelfs scoorde Velox nog een vierde punt, doch dit werd na een dubbele ovex-treding geannuleerd, zodat het 3-3 bleef. MARKTBERICHTEN Prijzen Heilbot 2.50; gr. tong 3.052.70; gr. m. tong 2.20—2.05; kl. m. tong 1.53—1.42; kleine tong I 1.36—1.25; kl. tong II 1.11—0.93; tar bot I 1.94—1.52 per kg. Tarbot IV 44.gr. schol 61.gr. m. schol 65.00—64.00; kl. m. schol 69.00—62.00; kl. schol I 55.00—43.00; kl. schol II 41.00— 16.00; schar 23.50—17.00; bot 28.00—19.50; V. haring 13.00—10.70; makreel 16.00—8.00; kl. m. schelvis 51.5048.50; kl. schelvis I 45.50—42.00; kl. schelvis II 31.5029.50; wijting 25.50—8.00; gr. gul 39.00—36.00; mid. gul 34.00 —27.00; kl. gul 27.00—23.50 per 50 kg. Gr. kabeljauw 168.00104.00 per 125 kg. Aanvoer 370 kisten tong en tarbot; 1 kist heilbot; 400 kisten schol; 20 kisten schar; 10 kisten bot; 6800 kisten haring; 560 kisten makreel; 75 kisten schelvis; 275 kisten wijting; 60 kis ten kabeljauw en gul; totaal 8571 kisten. Dieptepunt voor de haring. Een aan voer van ruim 6800 kisten verse haring op de laatste dag der week is meestal „meer dan teveel". Dit bleek ook Zaterdag toen belangrijke hoeveelheden de weg naar de vismeelfabrieken opgingen, wat als oor zaak de lage notering vond: deze dag wer den zelfs de laagste prijzen van de week geboekt. Het grootste deel vond kopers tegen gemiddelde prijzen van 10.80 tot 11 en een enkele partij, die van goede kwaliteit was, haalde nog de 13.10. De export en de conservenindustrieën namen weinig af. Vis blijft goed. Beter ging het met de noteringen van de rond- en de platvis. De geringe aanvoeren hielden de prijzen op en het meest opvallend in de platvisprijzen was wel de waardering voor de klein- middel schol welke vlot van de! hand ging voor prijzen, variërend van 69 tot 62 per kist. Kleine schol 2 varieerde naargelang van grootte en kwaliteit van 41 tot 16. Braatschelvis was gevraagd en genoteerd ƒ30 tot ƒ31 en kabeljauw in de grote soor ten was iets goedkoper doch wist toch no teringen te behalen van 168 tot 104. Kleine gullen gingen 26 graag van de hand. Opbrengsten. De besommingen der ti-awlers welke Zaterdag aan de afslag waren bleven laag. De Abraham besomde (buiten de opgehouden partijen) 5240 uen de Eveline 6080 (eveneens buiten opgehouden partijen). De Sumatra be somde 20.000. De kotter H.D. 125 maakte een mooi reisje door 5300 te besommen, de laagste aanvoerder was de Katwijk 213 met 90 als eindresultaat. Mercury heeft lekkage. De Poolse trawler Mercury welke zich Zaterdagavond op 80 mijl van Grimsby bevond, zag zich genoodzaakt deze haven binnen te lopen met een belangrijke lekkage in een der kolenbunkers. Binnengekomen haringloggers. Zater dag kwamen binnen de haringloggers Kat wijk 170 met 595 kantjes haring en de Kat wijk 29 met 495 kantjes haring. Van stapel. In de loop van deze week kan een der omgebouwde „Korabloggers" die in de oorlog als hospitaalschip dienst deden, in IJmuiden worden verwacht. Deze logger heeft een grondige verbouwing bij de scheepswerf de Dageraad ondergaan, in opdracht van de rederij Rijnstroom N. Parlevliet te Katwijk aan Zee. Behalve dat de geschutstorens en de bordessen zijn verwijderd, en de ruimen vex-nieuwd zijn, is dit schip voorzien van een nieuw voorlogies voor 12 personexi en een nieuw achterlogies voor 8 mensen. De schippers, de aparte schaaphut, nieuwe kombuis en douchecellen, alsmede de radio hut en een nieuwe brug geven thans het schip een modexix aanzien. Ook aan het mechanische gedeelte wex-d veel aandacht geschonken. Een nieuwe winch werd ge plaatst aangedreven door een 90 P.K. Mer- cedes diesel, en voor de luchtpompen en de compressors is een 14 P.K. Lister ge plaatst. De oude motor werd geheel gere viseerd, en hij werd voorzien van een frictie tussen de schroefas leiding. Dezer dagen zal dit zusterschip der Poolse Korab loggers zijn eersje proefvaart naar IJmui den maken. Verder lig bij dezelfde weid de Katwijk 45 van de rederij Joh. Parlevliet, die plm. 8,5 meter wordt verlengd. Ook dit schip wordt binnen enkele weken in IJmuiden verwacht. Het heeft door de verlenging een gehele verbouwing ondergaan: er zijn nieuwe ruimen, voorlogies, achterlogies, brug schippex-shut, kombuis, douche exx wasplaatsen met warm en koudwatervoor- zïening ingekomen. Nieuwe Wieringer. Binnen zeer korten tijd zal ook de Wieringse vloot weer een schip rijker zijn. Wyron welke in opdracht van de rederij Wyron te Wieringen in Wou- brugge gebouwd werd, is uitgerust met een 360 p.lc. Industrie motor, en een 80 p.k. Industrie motor voor de aandrijving van de winch. Een 20 p.k. Samofa motor zorgt verder voor de aandrijving van pom pen en compressors. Ook de verdere bouw garandeert een hyper-modern scheepje. Vandaag waren aan de afslag de Medan, de Petten en de Compaen, welke een gezamenlijke aanvoer brengen van ruim 4700 kisten hai-ïng en 400 k. makreel, 10 loggers en 8 kotters zorgen voor een visaanvoer van 2000 manden, welke over wegend uit rondvis bestaat. Daar de ploegen „vol" zijn, bleven op de haringloggers Kw. 73 en Kw. 170 na de andere schepen voor Dinsdag liggen. Voor Dinsdag. Zaterdagavond en Zon dag kwamen reeds binnen voor de Dins- dagmarkt de Duyvis met 1700 haring, de Vios met 2400 haring en de Zeelandia met 1100 haring en de Kw. 6 met 700 kisten haring. Verder was nog thuisstomende de Antje waarvan nog niet gezegd kan wor den of deze Dinsdag of Woensdag zal lossen met 900 makreel en 50 schelvis. De Norma Maria ligt nu al op een losbeurt voor Woensdag te wachten met 1700 k. haring en de Hoop is nog thuisstomende. tegen de oude voor- jaarspx'ijzen, en zullen O ook voor deze oude 55 prijzen de goederen in cc de verkoop brengen. Waaronder: F5 Baay wol flanel Gekleurd flanel Gebl. Lingeriezijde Khaki-stof w Ruiten voor kinder kleding Zeeduffel 140 cm. br. Manchester Cord, fluweel BI. en wit Jeans. Molton Schortenkatoen Tweedstof voor Jongenski eding Voering, bl. grijs en zwart. Alsmede: Unie kl. wollen iv*J/IP0NST0F in 25 modetinten. 1 IJMUIDEN. Tel. 4826. 1 Kennemerlaan AFWEZIG tot 25 SEPT. 1950 J. Mac Daniël Arts, Driehuis. Waarneming als gewoonlijk. EXAMEN MEI '51 1 lesavond p. wk. v. V/z uur. Aanmelden v. d. (laatste) cursus vóór 23 Sept. Oude Gracht 71. Haarlem TAPIJTEN DEKENS Deze week belangrijke restanten-verkoop van fa- brieksmonsters w.o. Wil tons, M. Smyrna's f 69, f 98, f 145, ook extra grote maten, loper-coupons f 5.50 p. mtr., prima wol len dekens (iets vuil) f 18.50, f 19.50, prima bed- stellen f 48. Verkoop 105 u. TAPIJTHANDEL „MA- RO" N.V., Gebouw de Nij verheid, Jansstraat 85, bij Gr. Markt, Haarlem. Jaarl. algem. vergadering van aandeelhouders in de N.V. Magazijn voor Vissche- rijbenodigdheden „Praxis"' gev. te IJmuiden op 28 Sept. 1950, 16.30 uur ten kantore der Mij. aldaar, jaarstuk ken, etc. REGENJASSEN. Wat zegt De Bilt? Regen? VAN VEEN, Zijl weg 26—28 te Haarlem heeft pracht mo dellen voor dames en heren. Prima kwaliteit, slechts f 2.50 per week. Mevr. M. v. d. Boogaard, Ha. gelingerweg 52, Santpoort- Dorp vraagt voor 3 ochten den per week een flinke WERKSTER of een meisje voor halve dagen. VERLOREN Zondag 10 Sept. matrozenmuts van kind. Gaarne terug IJmuiderstr.- weg 64, IJmuiden. GRATIA PLATO'S Dames Seniores, Turnen nog steeds met groot succès. Op Don- derd. in Ulo 9 uur. ZAAL TE HUUR voor brui loften, vergaderingen, enz. Theeschenkerij Velserbeek 3 Velsen; WONINGRUIL. Gevr. Werk- plaats^ pakhuis of garage m. woning. Aangeb. boven-etage 2 gr. 1 kl. kamer eix keuken, 2 min. van Soendaplein, Hrl. Brieven L 2369 bur, van dit blad. 2 KINDERWAGENS te koop prijs billijk. Duinlustpark- weg 56 Santpoort-Station. Te koop gevraagd: SMEDE RIJ met woning, Santpoort, Velsen of Bevex-wijk. Brie ven L 2368 bur .v. d. blad. HAARDKACHEL te koop wegens overcompleet, Hom burgstraat 20. Voor succesvol vissen heeft U nodig een hen gel, aas en een aan merkelijke portie ge luld. Wanneer U echter een tweedehands auto zoekt of een flets voor Uw zoon, of wat ook ter overname vraagt, heeft U sneller succes PLAATS 'N LUIDSPREKER LAAT ONS NU EENS RUSTIG EN ZAKELIJK met elkaar praten. Inderdaad, de wolprijzen zijn verhoofi Maar de waarde van Uw Smyrna-tapijt of Soudan wer*. stukken, mits geknoopt met in acht neming van onze dei- kundige adviezen, is van Smyrna het drievoudige, va Soudan het vijfvoudige van het bedrag, besteed aan vd Deze meer- waarde ontstaat door Uw arbeid in vrije en tot Uw ontspanning verricht. En deze arbeid ter. C niemendal. Het Smyrnahuis „LABOR", Rijksstraalweg 127, tel. 2iill Buisstoelen verchroomd of gelakt VERMANDE ZONEN Afd. van N.V. Drukkerij SINJEWEL □MUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 43 Tel. 4163—5235 WAT EEN OPLOSSING! Gemakkelijke betaling en lage prijzen voor meubelen, bedden, dekens, karpetten, lopers, enz. VAN VEEN, Zülweg 26—28 te Haarlem Weet u dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor uw huishoud, en industrie- naaimachines. merk of defect geen bezwaar Fa. M. C. Hoole en A. v. Gooi Rijksstraatweg 250, H.-N, U belt 22787 of zendt brief kaart en wij komen. HET IDEALE CELLULOID BRILMONTUUB heeft een prettige pasvorm MR. OPTICIEN TROMPSTRAAT 16—18 TELEFOON 49» Accountant Leraar Boekhouden M.O. Administraties Controle - Belastingzaken LEEUWERIKLAAN 30 - IJMUIDEN (O.) - TELEFOON B.J! WEGGELOPEN t itph3l5. ruwharige fox-terrier „Sonja", wit met zwart, gera band, 9 September, 's avonds van Bloemen!mm* - Tegen beloning terug te bezorgen H. Vugts, G straat 5, Amsterdam, tel. 87105. bij M. STRIJLAND, kantoorartikelen, Schoterweg a-t» Alleen schriftelijke sollicitaties. Bur. voor Centrale verwarming GF.OEN CO-, Blo daal. Tel. 22143. Levert op maandelijkse af lossing. Huiskamers in Eng. blank, mah., goth., Slaapk., Salons, Bedden, Karpetten, enz. Zonder borgen. Brie ven onder no. 6258, p r OE GEUS oad-bdsstaubtKl»"»» Belastingcent*' brederoodsweo SS Santpoort (S«L' Spreekuur

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 4