OLD CLOTHES NEW RgfilKI Kleine moeilijkheden in Velsen-Noord vinden een verzamelpunt bij „V.N.V." Dry Cieaning only W )ensdag„hondenparade" mm AUTO-RIJSCHOOL REIJM AUTO-RIJSCHOOL REIJM Helma en Selrn Moord in Wenen Geen Blijvende Stad swassaeg Woensdag 27 September 1950 Veis en-N oord-Vooruit" pakte weer nieuwe problemen aan Dc vereniging „Velsen-Noord Vooruit' de overkoepeling van de vier buurtvereni gingen, heeft Dinsdagavond in haar ver gadering in café Sloot aan de Koningsweg, onder leiding van de heer J. W. L. Scher- penhuizen, reeds voorbereidingen getroffen voor het in December te houden St. Nico- laasfeest voor ongeveer 560 kinderen. Voor dit punt aan de orde was, deed de heer Scherpenhuizen, die tevens als secre taris fungeert, mededeling van de gevoerde briefwisseling met het gemeentebestuur van Velsen en andere instanties. Allereerst heeft het verzoek om op de Wijkerstraat- weg een parkeerverbod in te stellen in zoverre succes gehad, dat dit er bij schrij ven van 19 Augustus en reeds ingaande 6 Juni j.l. is doorgekomen. Echter bestaat dit parkeerverbod nu wel in feite, doch de betreffende waarschuwingsborden ont breken thans nog. Door „Velsen-Noord Vooruit" is ook ge wezen op de gevaarlijke toestand van het knooppunt WijkerstraatwegCorverslaan Koningsweg, welke nog wordt verhoogd door het op dit punt gelegen plantsoen. Met betrekking tot de vrij nauwe boch ten op dit knooppunt was door het ge meentebestuur opgemerkt, dat de Wijker straatweg als hoofdverkeersweg een voor- rangsweg is en de weggebruikers van de hierop aansluitende straten hiermede reke ning hebben te houden. Dit wordt boven dien door borden aangeduid. Aan een verzoek om het radiodistri butienet uit te breiden voor de bewo ners van de nieuwbouw, kon wegens gebrek aan voedingkabel vooralsnog geen gevolg worden gegeven. Aan een verzoek om verschillende bewo ners van de Geelvinckstraat te ontlasten van overtollig water, dat niet alleen de tuinen .onbegaanbaar maakt, maar ook in de huizen dringt en is ontstaan door het dichten van een greppel voor de aanleg van een weg, kon ook nog geen gevolg worden gegeven. Het gehele riolerings systeem voor de „Meerweiden"-uitbreiding is nog in studie. Het kinder-St. Nicolaasfeest, waarvoor naar schatting 560 kinderen in aanmerking komen, kreeg voor de uitvoering van de plannen eerst een commissie bestaande uit twee leden van ieder der vier buurtver enigingen met als voorzitter toegevoegd de heer J. Klein, voorzitter van „Watervliet". Getracht zal worden dit feest te houden op 2 December en daaraan te verbinden een kindercabaret inplaats van een kinder operette. Bij de rondvraag kwam vast te staan, dat de huiseigenaar van een woning aan de Beeksanghlaan zeer tot ongerief van de ADVERTENTIE HET IS NU DE TIJD UW KLEDING TE LATEN REINIGEN KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Bedrijfsvoetbal bij Van Gelder Evenals vorig jaar zal onder het perso neel van Van Gelders papierfabriek weer een bedrijfsvoetbalcompetitie worden ge houden, die zich nu niet alleen bepaalt tot de zomermaanden, maar reeds aanstaande Zaterdag wordt ingezet. Uit het personeel" zijn in de verschillende afdelingen totaal twaalf elftallen samen gesteld, die verdeeld in twee afdelingen een halve competitie gaan spelen. De wedstrijden worden gespeeld in Van Gelders sportpark op „Tussenwijk" en duren 2 maal 35 minuten. De winnaars van de beide afdelingen komen ten slotte tegen elkander uit om beslag te leggen op de bronzen bokaal. In de eerste afdeling spelen de elftallen van Garage, Logerij, Restanten, Expeditie, Bouwafdeling en Papierfabriek. De "tweede afdeling wordt gevormd door de ploegen van Laboratorium, Centrale, Cellulose- fabriek, Houtstoffabriek, Buitenploeg en Electriciënswerkplaats. Vo'or Zaterdag zijn voor de eerste maal de volgende wedstrijden vastgèsteld: Labo ratoriumBuitenploeg en GarageBouw afdeling. HOUTAANVOER Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Dinsdagmorgen aangekomen het Finse s.s. „Sarpen", dat van de Finse haven Uiea- borg een lading van 920 vadem geschild hout aanvoerde. R.K. KOOR „ONDER ONS" TER JAARVERGADERING Plet R.K. Gemengde Zangkoor „Onder Ons" zal Vrijdag in de R.K. Meisjesschool aan de Corverslaan zijn jaarvergadering houden. In deze bijeenkomst zullen de gebruike lijke agendapunten worden gevolgd door een bestuursverkiezing wegens aftreding van de heer W. Krone en mevrouw Van NoortKuyper. respectievelijk eerste en tweedepenningmeester. bewoner stelselmatig weigert dit huis aan te sluiten op de lang verbeide en kortge leden aangelegde riolering. Getracht zal worden de betrokkene zijn standpunt te doen wijzigen. Een interne kwestie van de buurtver enigingen bracht enige wrijving. Tenslotte werd nog de aandacht gevestigd op het ge vaar voor kinderen door het verkeer over de Noorderlaan bij de uitgang van de Da Costa-speeltuin en op de vrijwel onbe gaanbare Hoflaan, die naar PEN en CEMY leidt. ONGEVAL OP DE HOEK KONINGSWEG—CORVERSLAAN Op de beruchte hoek Koningsweg Corverslaan is Dinsdagmorgen ongeveer 11 uur weer een aanrijding voorgekomen tus sen een vrachtauto uit Velsen en een per sonenauto. De laatste kwam van de Cor verslaan, maar hield blijkbaar te veel links om de van de Koningsweg komende vracht auto in de bocht naar de Corverslaan nog te kunnen ontwijken. Met een flinke klap werd de personenwagen op het trottoir ge plaatst. De vrachtwagen liep geen noemenswaar dige schade op, maar de andere auto kreeg aan de linker voorzijde flinke averij. Voor een nader onderzoek is de auto naar het hoofdbureau van politie overgebracht, daar het ongeval vermoedelijk is te wijten aan een defecte stuurinrichting. De heer A. Redeker 30 jaar bestuurslid van „Kinheim" Het moet voor de heer A. Redeker een volkomen verrassing zijn geweest toen wegens zijn dertigjarige bestuurslid maatschap van de voetbalvereniging „Kin heim" in een Maandagavond in zijn wo ning gehouden bestuursvergadering zoveel waardering werd geuit. Behalve het Kinheim-bestuur had ook de supportersvereniging „Geel Zwart" een vertegenwoordiger afgevaardigd en leden van elftal- en jeugdcommissie ontbraken evenmin. In een zeer hartelijke toespraak heeft de heeft E. Sanders, Kinheims voorzitter, deze voetbalveteraan aan de jeugd ten voor beeld gesteld. Gedurende dertig jaren heeft de heer Redeker een grote liefde voor Kin heim getoond, want in goede en slechte tijden liet hij zijn club nimmer in de steek. De heer C. Boot had steeds bewondering voor de jubilaris gehad, want onder alle omstandigheden was hij bij een wedstrijd van zijn club aanwezig. De heer Boot vond het als lid van de elftalcommissie voorts opmerkelijk, dat de jubilaris, die nimmer actief voetballer was, zoveel jaren zijn krachten aan Kinheim heeft gegeven. Hij sprak de wens uit, dat de prettige samenwerking in de elftal commissie nog lang mocht blijven. Namens „Geel Zwart" complimenteerde de heer P. Schweitzer. Een en ander ging gepaard met de aanbieding van geschen ken en bloemen. In zijn dankwoord stelde de heer Rede ker vast, dat zijn langdurig bestuurslid maatschap hoofdzakelijk is te danken aan de goede vriendschap van vele oud-Kin- heimers, o.a. de heren C. Luttik, C. Boot, F. Redeker en vele anderen. Hij hoopte nog vele jaren zijn krachten aan „Kin heim" te kunnen geven. ADVERTENTIE Laatste wedvlucht van de „Atoom"-duiven Voor de laatste wedvlucht van dit seizoen heeft de postduivenvereniging „De Atoom" Zondag nog deelgenomen aan de wedstrijd- vlucht van Quivrain af over een afstand van 240 km. De dieren werden losgelaten om half acht. Het zeer slechte weer was oorzaak dat de duiven zeer ongelijk binnen kwamen. Dit werd getypeerd door het feit, dat de eerste prijsduif met een snelheid van 1270 meter per minuut om 10.38,04 uur arriveerde en de laatste prijsduif op honk kwam te 12.05.54 uur met slechts een snelheid van 870 meter per minuut. De uitslag was: 1, M. P. L. v. d. Bos; 2, 3, M. v. 't Hof: 4. 14, B. v. Leeuwen; 5. J. T. Vink; 6, H J. Exalto; 7, 11. W. A. Schouten; 8. L. Sloot; 9, J. A. Stiinman; 10, A, Kat; 12, G. H. Tersteeg en 13, R. v. d. Bos. Op 1 October wordt als besluit van het seizoen nog een allerlaatste wedvlucht ge houden van Eindhoven. Deze zogenaamde verbroederingsvlucht betreft de samenwer kende postduivenverenigingen van IJmui- den, Velsen en Beverwijk. Met de afsluiting van het seizoen zijn in middels ook de kampioenschappen van de postduivenvereniging „De Atoom" bekend. Deze zijn: Kampioenschap Vitesse: 1. G. H. Tersteeg; 2. H.'J. Exalto; 3. A Kat. Kampioenschap Fond: 1. A. Kat: 2. G. H. Tersteeg; 3. H. J. Exalto. Kampioenschap oude duiven: I. A. Kat; 2. G. H. Tersteeg: 3. H. J. Exalto. Kampioenschap jonge duiven: 1. G. H. Tersteeg; 2. A. Kat; 3. N. G. de Graaff. Kampioenschap navlucht: 1. A. Kat; 2. B. v. Leeuwen; 3. L. Sloot. Kampioenschap generaal: 1. A. Kat; 2. G. H. Tersteeg; 3. P. v. Bellen. Het voornemen bestaat om in November aan de kampioenen en de ere-prijswinnaars de prijzen uit te reiken. IJmuiden S.V.IJ. wast flink uit de kluiten Op de onlangs gehouden jaarvergadering van de IJmuidense voetbalvereniging S.V. IJ. kwamen enkele belangrijke punten ter sprake. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden onveranderd goedge keurd. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat binnenkort nog een vierde elftal en een juniorenploeg aan de competitie van de H.V.B. zullen gaan deelnemen, waaruit dus duidelijk de groei van S.V.IJ. blijkt. De mededeling van de voorzitter werd dan ook met vreugde door de vele aanwezigen begroet. Bij de bestuursverkiezing werd de heer D. Tuijn op zijn verzoek niet herkozen en vervangen door de heer Joh. Swart. Bo vendien werd voor de eerste maal een elf- tal-coxnmissie gekozen, waarin zitting namen de heren K. Kistemaker, H. Kom duur, J. H. v. d. Wel, J. Beintema en G. Smit. De jeugdcommissie werd uitgebreid met de heren H. van Baar, K. Nat en Joh. Swart. Vervolgens werd besloten de con tributie met 0.60 te verhogen en te bren gen op 15.per jaar. ADVERTENTIE OOK VOOR VERKEERSTHEORIE Hagelingerweg 134 Tel. 8930 (K 2560) MARKTBERICHTEN 26 September 1950 Prijzen Heilbot 2.75; gr. tong 3.353.25; gx\m. tong 2,25—2.20; kl.m. tong 1.76—1,66; kl. tong I 1,841,72; kl. tong II 1,54—1,40; tarbot I 2,20—1,86. per kg. Tarbot II 88; tongschar 69; kl. schol I 62—56; kl. schol II 46—23,50; schar 24,50— 16,50; bot 40; v. haring 1410,70; makreel 148,55; gr. schelvis 48—43; gr.m. schelvis 50,5040; kl.m. schelvis 47,5035,50; kl. sclielvis I 37,50—35; kl. schelvis II 29,5024; wijting 19,5013,50; gr. gul 4436; midd. gul 34,50—32,50; kl. gul 30—27; poontjes 21—19, per 50 kg. Gr. kabeljauw 196124, per 125 kg. Aanvoer 25 kisten tong en tarbot, 5 kisten tongschar en schartong, 50 kisten schol, 5 kisten schar, 5 kisten bot, 7765 kistexx haring, 1880 kisten makreel, 280 kisten schelvis, 95 kisten wij ting, 100 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten poon, 15 kisten diversen. Totaal 10.230 kisten. Besommingen IJM 116 Eveline f23,550; IJM 41 Com- paen f 15.690; IJM 16 Bergen f 14.140; IJM 57 Medan f 13.400; SCH 91 Abraham f 8100. IJM 129 f6425; KW 227 f2714. IJM 213 f571; KW 189 f287; KW 72 f 80; HD 87 f 1540. SERENADE VOOR GEREPATRIEERDEN. Donderdagavond zal de IJmuider Har monie aan een achttal gerepatrieerde mili tairen in IJmuiden een serenade brengen. Vandaag over een week zal het ge blaf der honden de omgeving van het Velsense H.B.S.-terrein weer een mid dag lang onveilig maken: de door de Dierenbescherming georganiseerde „Hondenparade" wordt daar dan na- xnelijk voor de derde achtereenvolgen de keer gehouden. Evenals de vorige jaren wordt er weer van alle kanten meegewerkt om dit vrolijke feest voor de Velsense kinderen en hun viervoe- tige vriendjes tot iets plezierigs te maken en als om 2 uur de „keuring" van alle Fikkies en Bello's begint, zal er vermoedelijk een keus gemaakt moeten worden uit een lange rij van blaffers. De inzet van deze hondenshow, waaraan weer alle goed-verzorgde honden van kin deren tot en met 16 jaar kunnen deel nemen is onder meer weer de zilveren lau wertak, die als wisselprijs geldt en verder ligt er weer een keur van eerste, tweede en derde prijzen op de verzox-gers van de mooiste hondjes te wachten. Het festijn van de 4e October de internationale dierendag gaat zo lang zamerhand traditie worden in de gemeente Velsen en al zal er ook dit jaar weer het nodige aan de organisatie van het woelige evenement gedokterd moeten worden, de opzet van de Dierenbescherming is in ieder geval sympathiek en zij verdient de 4e Burgerlijke stand Velsen GEBOREN: E. Plokkex-Gravemaker, z.. Huygenstraat 22, IJmuiden; M. Zeegers van Reede, z„ D. Hartoghstraat 13. IJmuiden; D. G. BleekerWillemsen, 2 z., Velserduin- weg 202 A, IJmuiden-O.; H. PeekeiVos, d„ Driehuizerkei'kweg 56, Driehuis; M. E. E. Nijssen—Jolie, d.. Hoofdstraat 117. Sant poort; P. van der Kroef—van Heemskerck Düker, z„ Stratingplantsoen 33. Velsen-N.; T. Veldmanvan der Voort, d., Trompstraat 104, IJmuiden-O.; G. Slagervan Eerde, d„ Frans Naereboutstraat 27, IJmuiden-O.; H. L. VerschurenOstmann, d., Bakkerstraat 16, IJmuiden; A. M. VonkLohmeijer, z., Hoofdstraat 73, Santpoort; A. C. Boogaai'dt Schipper, d., Stationsweg 67, Velsen; A. E. M. SteenmeijerDekker, z„ van Broekhuy- senstraat 21, IJmuiden-O.; B. van Slooten de Vries, z., van Nieuwkoopstraat 14, IJmui- den-O.; A. C. de RijkVerhezen, d.. .van Saelenplantsoen 5, IJmuiden; A. B. L. Roder- kerkeBouterse, z„ Ahornstraat 1, IJmui- den-Oost OVERLEDEN: H. A. Berkhout. 3 j.. d. van J. A. Berkhout en E. G. Ermshaus, Wijk aan Zeeërweg 128, IJmuiden; W. de Vries. 51 j,, echtgenoot van E. B. van der Laan, Stations weg 94, Velsen. DE ZORG VOOR ZENUW- EN GEESTESZIEKEN In het „Gebouw voor Christelijke Be langen" in de Enschedestraat in IJmuiden wordt Vrijdagavond een filmavond ge houden door de Vereniging voor Zenuw en Geesteszieken te Amersfoorf. Een arts zal over het werk van deze stichting spreken. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de be slissing op het verzoek van O. Lijnbach te IJmuiden, om vergunning tot het oprich ten van een koper- en aluminiumgieterij in het perceel Haringkade 27 te IJmuiden, door hen is verdaagd op grond, dat het onderzoek nog niet zover is gevorderd, dat daaromtrent thans reeds een beslissing kan worden genomen. BIJEENKOMST OECUMENISCHE JEUGDRAAD. Vrijdagavond 8 uur komt de Oecumeni sche Jeugdraad in Velsen bijeen in de Doopsgezinde Kerk aan de Helmstraat. Op deze eerste bijeenkomst na de vacan- tie zal kapelaan Y. R. H. J. Roosjexi van de Oud-Katholieke Kerk, een inleiding houdexx over „De Apostolische Successie". Na de pauze zal het onderwerp in klei nere groepen besproken worden. ADVERTENTIE AU T O-R IJL E S? Hagelingerweg 134 Tel. 8930 (K 2560) „We moeten toch terstond iets doen, om dat arme beertje te redden!" riepen de Kabouters. Een boot!We moeten een boot te water laten en hem achterna varen, dan kunnen we hem misschien redden!" Ja, dat was het enig mogelijke. Een boot was er gauw bij de hand, maar daarmee waren ze nog niet klaar. Want de boom lag nog altijd dwars over de beek, en de geul was te nauw om erin te varen. Ze moesten dus de boot een eind over land slepen en 'm daarna aan de andere kant weer in de beek brengen. Met vereende krachten gingen ze aan 't werk. Samen droegen ze 't tamelijk zware ding over land, en toen lieten ze 't voorzichtig te water. Het was nogal moeilijk, want de wild stromende golven zouden het bijna omver gespoeld hebben. Rick stond erbij te trappelen van ongeduldHij wou maar zo gauw mogelijk z'n arme vriendje achterna! October de medewerking van de weer goden. Inmiddels zijn ook de aanmeldingsadres sen bekend geworden. Het zijn: dr. P. C. de Weerdt, Stationsweg 5. Velsen; Y. C. Reitsma, Stationsweg 86, Velsen; V. Jan sen, De Genestellaan 5. Driehuis; mej. A. Rosendahl, Jacob Catslaan 25, Driehuis; mevr. G. Stuut, Jac. van Heemskerkstraat 16, IJmuiden en J. Folkertsma, Terrasweg 47, Santpoort. De inschrijving moet Dins dag gesloten worden. Hef Staatsvissers- havenbedrijf De voltooiïng der scheeps hellingen Verschenen is de begroting voor 1951 van het Staatsvissershavenbedrijf te IJmuiden, sluitend met een eindcijfer van 1.224.260. Er is geen winst, maar ook geen verlies geraamd. Onder de uitgaven is een bedrag van 546.550 voor rente en afschrijving voor werken waarvoor indertijd geleend is. De personeelslasten zijn in totaal ge- raamd op 265.000, welk bedrag 25.000 hoger is dan voor 1950 werd uitgetrokken. Bij de raming is rekening gehouden met de toekenning van periodieke verhogiixgen en met de per 1 Januari 1950 verleende sala risverhoging. De kosten van onderhoud zijn begroot op 107.000. Dit is 64.000 minder dan voor 1950 is toegestaan. Aangezien de baggerwerkzaamheden in een gedeelte van de Haringhaven, waar voor in de begroting 1950 een bedrag van 75.000 was geraamd, in dat jaar volledig zullen worden uitgevoerd, behoeven voor dit doel in de begroting 1951 geen gelden meer te worden uitgetrokken. De kosten van inkoop van water van de gemeente Velsen, opgenomen onder artikel 3, onderdeel d, zijn evenals voor het jaar 1950 op 11.000 geraamd. De kosten van inkoop van electrische stroom van het Provinciaal Electriciteits- bedrijf van Noordholland zijn 20.000 hoger geraamd, aangezien de door het Staatsvissershavenbedrijf te betalen toe slag op de inkoopsprijs van de stroom in verband met de kolenprijzen nog steeds stijgende is. De uitkering aan het Rijk voor rente over het kapitaal is als gevolg van de toeneming van het in het bedrijf geïnvesteerde kapi taal (in verband met de bouw vaxx de scheepshellingen) 19.350 hoger gex-aamd. De omzet in de vishallen kan gesteld worden op 20.000.000. De opbrengst van de retributie voor de verkoop van de vis is geraamd op 585.000, dat is 25.000 minder dan voor 1950 wex-d begx-oot. De opbrengst uit de verhuur van* lokalen en uit retributie voor uitgegeven opslag ruimte in hallen en kelder is 1000 hoger gex-aamd dan voor 1950. De raming van de baten uit de verkoop van water is gelijk aan die voor 1950, ter wijl de baten uit de verkoop van electrische stroom 15.000 hoger zijn geraamd. De erfpachten en huren van de terreinen (artikel 23) zijn 7000 hoger geraamd dan het jaar tevoren. De uitkomsten van de laatste jaren wettigen de verwachting dat de geraamde opbrengst in 1951 bereikt zal kunnen worden, terwijl mede het gestelde onder artikel 19 (Haven) op de hogere raming van invloed is. Daar verwacht mag worden, dat in de loop van 1951 de scheepshellingen in ex ploitatie genomen zullexi worden zijn de baten op dit artikel gex-aamd op 50.000, hetgeen 2000 meer is dan voor het Droog dok voor het jaar 1950 werd geraamd. Voor uitgaven wegens uitbreiding en ver nieuwing is 252.500 uitgetrokken. Voor kosten van herstel van door oor logsgeweld aan de bezittingen van het Staatsvissershavenbedrijf toegebrachte schade is opgenomen een bedrag van 200.000, welk bedrag bestemd is voor de voltooiing van de scheepshellingen in 1951. IJMUIDENSE LOODSDIENST GAF HET OP. Toen gisteravond de wind uit het Noor den toenam en de zee daardoor voor de xnonding van de IJmuidense haven zeer onstuimig werd, zag de loodsdienst zich als eerste langs de kust gedwongen het werk te staken. Als de storm uit het Noorden waait, wordt de zee voor IJmuiden eerder gevaarlijk dan bij wind uit Zuidelijke of Westelijke richting. Op het moment, dat de loodsboot de haven opzocht omstreesk half elf in de avondwoei er een windkracht van zeven volgens de schaal van Beaufort. Tijdens de laatste Westerstorm is de loodsdienst intact gebleven toen er windkracht acht a negen gemeten werd. SCHEEPVAART IJMUIDEN Dinsdag 26 September kwamen de haven van IJmuiden binnen: Sarpen van Ula. Bestevaer van Marifred. Dotterel van Li verpool. Wikla van Mantiluoto. Arran van Skugsund. Appingedam van Kopenhagen, A, M. 2 van Noordzee. Jacoba van Ronneby. Martini van Geffle. Bloemfontein van Ant werpen. Ase Maersk van Stanlo. Vertrokken zijn: Emergo naar Rotterdam. Goya naar Hamburg. Gliwice naar Antwer pen. Lake Minnewanka naar Philadelphia. Baralt naar Rotterdam. Sussex Oak naar Rotterdam. Larenberg n. Rotterdam. Sparto naar Rotterdam. Boelbec naar Rotterdam. Tauris naar Ipswich. Baltic naar Totness. Circe naar Rotterdam. Hoop naar Rotterdam. Grootekerk naar Antwerpen. Singke-> naar Hamburg. Falcon naar Londen. Bar. De voortduren stroom houdt de priia? het weer droevig mrt?, Omstreeks 12 ongeveer 1450 kisten JS* "ïeS fabrieken veroordeeld sn? C! 'W dag gingen nog beW 7'w 1 5= -3 zelfde weg. In de roiS? kleine inzinking waar JJJ»* vitl~ schelvis-soorten konden hs>-; 1» brengen dan tot f43 0 X n'«t w. klemmiddel deed f39 De Lm PeT kisU haaf den zich op het oud* aardige verhouding dat m Ueégö. tong f 1.84 per kg Z tere soort nl. middel W IV" et. f 1.66 per kg bracht 8 h(l Genoeg. Daar de ik Medan nog voor de tweed.'?®11 Dinsdagafslag losten v/as de ÏS aanvoer voor vandaag als wJK Van met 110 kisten makreel 5n e,-£r4 50 kisten haring; Vios I2i l6n 10 kisten ma&rzo iSSnkSj stijve kabeljauwen en Norm, 018 1700 kisten haring Van de? fc° aanwezig de Ro. 1 Bruinvis?»8-?3* schelvrs, 60 kisten kabeljauw? 80 kisten wijting. Enkele 'eerden de aanvoer van platvh en i :-® Morgen. Voor de Donde-i- 171 al binnen de Thorinamrt ring. Verwacht worden verde?9'1 Petten en de Batavia. Vm de kan de Antje wonden tegemoet Net 111 schroef. De Helder tijdens de visserij een gedeelte vaakjl m de schroef kreeg moest door d a 210 worden bxnnen gesleeot Rv komst werd Dinsdagmorgen' oufaK latere uur nog gelost. De HD 87h dokking moeten ondergaan Medan had deklast. De Medatr Dinsdagmorgen binnenkwam had V-TI een aanvoer van 1900 kisten baiS een deklast van ongeveer 180 kisten hui Teneinde deze lading voor bederl £2 waren werd besloten nog voor de tal beurt te lossein. Naar Huil. De Catharira Dm Woensdag xn Huil markten. De total» - voer bedraagt ongeveer 1500 kisten hspm Export. Volgens de Journal Off* zijn de volgende toekomstig uitvoeren Nederlandse zijde naar Frankrijk bek» gemaakt: Aan verse zeevis kan in de rui den September voor» 15 mill franc; October voor 15 mill, francs, in Noveaj voor 18 mill, francs en in December va 18 mill, francs naar genoemd land wow geëxporteerd. Ook verse haring komtl het contract voor nl. voor October post van 75 ton, in November 50 ton env» December 125 ton. Pekel- en steurharó in September 550 ton, October 550 1" November 550 ton en voor December ton. Latertje. De lossing van de Mei en de Abraham, welke Dinsdag voo- tweede beurt losten, duurde tot ver namiddag. Opbrengsten. De trawlers welke DL dag aan de afslag waren maalden de gende besommingen (buiten de opge den pax-tijen)De Eveline besomdevoo:® reis van 7 dagen f23.500; de Claes Ccc- paen voor een reis van 8 dagen i!3,B de Bergen voor een 10-daagse reis f 14! De HD. 87 besomde voor een aigeb reis f 1540. De Shamrock besomde een 8-daagse reis f 6425. Vertrokken. Dinsdag gingen gende schepen weer naar zee: RO.Ï 226, 216. 202, 239, 318, 203; UK. 70.3!.^ 215; HD. 72; UK. 161; IJM. 241,276;'CK. 105, 4, 86, 85, 18, 90, 114; EH. 20; HM.JU, 276, 316; UK. 119; IJM. 213, 276,277,22^, KW. 77; VD. 9; KW. 94, 227; IJM, 27;IJK 75, 123, 92, 48 en de trawlers Shamrock Dix-kje. a.fc* 0.1,31 ADVERTENTIE ZOJUIST ONTVANGEN: GRAMOFGONPLATEN van w.o. „de Speelbal" „Nat Gonella" Trompstraat 121 - Tel. 4475 - IJmi Santpoort Het Lichthoeve-kinderwerk te Garderen Er is een aardige geluidsfilm van t» „Lichthoeve"-kinderwerk gemaakt, die cm goed beeld geeft van dit werk dat, algemeen bekend is in Santpoort begoi Woensdagavond 4 October wordt film in het Jeugdhuis der Ned. Herv. Kert Burg. Erischedelaan te Santpoort vertootl Zr. Kuyk zal er een toelichting bij gev® Santpoort-dorf PROPAGANDA-AVOND VOOR „DE LICHTHOEVE" Volgende weel? Woensdagavond wordt« in het Jeugdhuis van de Nederlands He vormde kerk in Santpoort een Pr°Pa§^ avond gehouden voor „De Liehithoe tijdens welke de zorg voor het venrar loosde kind, waarmee deze in öafipc^ welbekende vereniging zich belasi, een film aanschouwelijk zal worden s- maakt. FEUILLETON door Gisela Furtmüiler (Vertaald uit het Duits) 30) U zult voor de rechtbank gelegenheid ge noeg krijgen om te spi-eken! Mai-lene Rothe staax-de Nobert Günther aan. Met een moedeloos gebaar liet ze zich dan x'n een diepe stoel neervallen. Ze scheen opeens de kracht te missen om nog op eigen benen te blijvexx staan. Wat weet u eigenlijk? vroeg ze bitter. Ze wilde er achter komen, of Helbing wer kelijk alles wist. Günther wilde van uw man een aan zienlijk bedrag hebben om zijn opgravingen in Luxor, o.a. van de Prinses Arnara, voort te kunnen zetten. Toen Rothe zijn verzoek afwees exx zich in een beschermend gebaar over zijn geldlade heenboog, schoot Gün ther hem xieer. Het was slechts een zaak van enkele seconden om het geld uit de lade bij zich te steken en door de achter- deui*, die haast nooit gebruikt werd, uit het gebouw te verdwijnen. De goede, pas sende sleutel van de achterdeur had u hem ter hand gesteld. Ixx zijn emotie vex-gat hij echter het alax-msignaal af te zetten, waar op zijn slachtoffer in zijn val terecht was gekomen. Heeft zich de zaak zo niet toe gedragen? wendde hij zich scherp tot Gün ther. Ja.... ehongeveer wel, ant woordde deze met grote tegenzin. Norbert Günther is ook degene, die u dat Amai-a-beeld gaf, dat u onder geen beding wilde vex-kopen, vervolgde Helbing. U durfde zelfs zover te gaan, dat u Wilhelm Noi'dmann, die volkomen onschuldig was, onder verdenking stelde van de moox-d op uw man, enkel en alleen om Günther te beschex-men exx veilig te stellen. Deed het u niets, dat een onschuldige in de gevangenis werd opgesloten? Mai-lene Rothe boog het hoofd voorover en mompelde: Liefde is het mooiste, wat er op aarde bestaat, je vergeet er alles door Maar het mag niet tot medeplichtig heid aan misdaad leiden, viel Helbing haar scherp in de rede. Is dat alles, wat u te zeggen hebt? vroeg Mariene, terwijl ze hem met een vertwijfelde blik aankeek. Ik heb slechts enkele woorden hier aan toe te voegen, antwoordde Helbing. Sinds mijn samentreffen met Günther in München, waar u hem ontmoette en met hem dat kostbare sieraad kocht, werd de Duitse grond hem te warm onder de voeten. Hij verdween naar Spanje onder het voor wendsel van ondei-zoekingen. Hij had het plan met het buitgemaakte geld zijn idee- fixe inzake opgx*avingen in Egypte door te zetten en daarna met u elders ergens te gaan wonen. Overigens zal meneer Gün ther de achtervolging in München, evenmin als ik, vergeten hebben! Als u niet op die vrachtauto gebotst was, dan had ik u neex'geschoten, als u me te dicht genadex*d was, merkte Günther met een cynisch lachje op. Ik twijfel er geen ogenblik aan, dat uw bedoelingen ten opzichte van mij weinig vriendelijk waren, antwoordde Helbing droogjes. We moeten er vandoor, waarschuwde de Italiaanse politieman, iix de richting wijzend, vanwaar het geluid van de sclxeepssirene kwam, die het signaal gaf voor het aanstaand vertrek. Ik laat Günther aan u over. Urban en ik nemen mevrouw Rothe voor onze rekening. Mariene Rothe en Norbert Günther wer den in het politiebureau opgesloten, waar ze, tot de uitleveringsformaliteiten in orde waren gebracht, vastgehouden wei'den. Dr. Wickenberg kwam Helbing met uit gestrekte. hand tegemoet, toen deze enige dagen later zijn werkkamer betrad. Ik ben jou en je collega zeer erken telijk en dank jullie hartelijk voor het uit stekende werk, dat jullie beiden hebt ver richt, zei hij vol enthousiasme. Helbing en Urban maakten een fox-mele buiging. We hebben niet anders dan onze plicht gedaan, merkte Helbing op. Ik ben zeer gelukkig Wilhelm Nordmann van de vrese lijke verdenking, die op hem rustte, te hebben kunnen bevrijden. Ik heb van het begin af noch in het geval Rothe, noch in het geval Svensen, aan zijn schuld of aan die van Liselotte Falkner geloofd. Dr. Wickenberg onderbrak hem: Die moord op Dirk Svensen is intussen al op gelost. Ben je al van een en ander op de hoogte gesteld? Ja, ik heb vernomen, hoe die zaak zich heeft toegedragen. Toen we van het station kwamen, deelde men mij mede, dat de moordenaar van Svensen, een zekere Aage Houtberg, in een ziekenhuis in Noor wegen is gestorven. Het was een wonder lijke samenloop van omstandigheden, die Wilhelm Noi'dmann wel eens heel nood lottig had kunnen worden. Hij is even on schuldig als zijn verloofde, Liselotte Falk ner! Terwijl Helbing dit zei, werd er zachtjes op -de deur geklopt. Op het „Binnen" van dr. Wickenberg betraden enigszins verlegen Wilhelm Nord mann en Liselotte Falkner het vertrek. Dat wordt een gezellig samenzijn! riep Urban uit, die zich niet door de aanwezig heid van zijn superieur van deze uitixxg van blijdschap liet weex*houden. Liselotte Falkner trad op Wex-ner Helbing toe en drukte hem vol dankbaarheid de haxid. Ik weet het, u bexxt altijd aan ons blijven geloven, zei ze vol diepe bewo genheid. U voelde, dat mijn verloofde het niet gedaan had. Helbing glimlachte. Ik ben niet alleen een politieman, die z'n plicht vervult, maar ook een mens, die menselijk denkt. Nordmann leek herboren. De toekomst ligt nu voor ons, zei hij stralend. Ik ben weer een vrij man, gezuiverd van elke blaam. Ik ga hard werken en mijn chemi sche onderzoekingen uitbreiden en ver beteren. En dan wordt er bruiloft gevierd! Nietwaar, Liselotte? We krijgen het voor elkaar! Nieuw feuilleton: se roman van een auteur, tut het pseudoniem Eerman san verschuM. Het is ie zijn eenvoud zeer belangui 'j soms aangrijpende, mm jonge dominee R9st"" "Jr gttstf Hetty, die door vreemde, m''m lijk sterke, banden Wb°£,mik te zijn met de eenzame bij als „Japik, de gek van ie alle dorpelingen bekend Dit vervolg-verhaul wijkt in^/» en zijn uitwerking van meeste andere jeuiüetons J daardoor blijft het boe ten tot na Ja, antwoordde het we van ontroering hese stem,! zullen samen ons best aoe EINDE.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 6