endtUtothem HEIN MAAR DAPPER enkele nette jongens 3% EXTRA KORTING Jongste bediende gevraagd pan der Kolk 1 Ondernemingsbelasting verdwijnt; Vennootschapsbelasting wordt verhoogd Egyptische Damesregenmantels Winkelbediende gevraagd Jongens en Meisjes PRIJSSTQP PRIJSVERLAGING!! 't HOLLANDSE HUIS Overal gelopen bij DE MATADOR kopen September 1950 .00B- ^..fractie was het weer niet j minister Lieftinck eens a„,:eP"kmenta<n ndacteur) ie Kamer deed de heer Van een poging de wets- »:iI ™ke afschaffing van de On- ^rfftlaslinS en verhoging van de r^1' hdasting wegens de smds MWijrigde omstandigheden St#*,. Itriigen. De hiertoe strek- verwierp de Kamer met 36 «U» de Communisten ^''Tteinhülier (K.V.P.) ver- 3»'Lvoorstellen te kunnen mee- f:' l'rhii het een bezwaar dat ten- afschaffing van de Onder- -Limit het gemeentelijk belas- hrno dat minister Lieftinck op •mr ook bereid zal zijn tot verlich- :T^oo de vennootschappen rusten- n mee te werken, zullen de C.H.- jïL deze bewindsman volgen. tMolenaar (V.V.D.) en zijn po erden waren eveneens meegaand, *2 eConomische noodzakelijkheid STde rechtvaardigheid van het voor- jS» In zoverre aanvaardde spreker herpen op afbetaling, dat hij er op S ten gunste van de zg. midden- belastingplichtigen tot verlaging Wen over te gaan. Hierna beval belangrijke besparingen op het &r.t van Sociale Zaken. In het Jn betoogde hij, dat er over de hele wat meer te bezuinigen valt. wïeerVan de Kief t (Arbeid) wees m oat de belangrijke bevolkingsaan-. toenemende investering nodig maakt uitbreiding van werkgelegenheid te «deren. Kapitaalvorming is gewenst, naz rijst of daarom geen wijziging m vestingstelsel geboden is. Dit vroeg .'•i reeds in 1924 af, toen men blij- toenemende welvaart verwacht en en lasten omlaag, winsten om- m- was toen de leuze en dat is zij ook iL Een enigszins zonderlinge ma- is'het wanneer volgens wettelijk •sètift bepaalde inkomstenbronnen '••ere organen (de gemeenten) zijn rierfi door een andere wet het vloeien bronnen te doen ophouden, gelijk - van de Ondernemings- zonder dan tevens voor iianpensatie te zorgen, teer Van de Kieft noemde het on- .aardig dat de voordelen van het ge selde uitsluitend aan de kapitalis ten goede plegen te komen. tmendaals meisje ging •t verkeerde pad op loop van de vorige week verzoch- li in Bloemendaal wonende ouders achttienjarig meisje aan de politie en terugbrenging van hun doch- ■V. meisje had de ouderlijke woning met de mededeling, dat. zij naar ircort ging, waar zij tot 15 September itf bureau van de stichting „Touring dooit" had gewerkt en was niet meer gekeerd. fe Zandvoortse politie stelde een onder- Elk dat geen direct resultaat oplever- eEnkele dagen later ontvingen de ouders ii hun dochter de mededeling, dat zij betrekking had aangenomen bij een it-childer op de Zeedijk in Amsterdam, trüels had echter de directeur van de xrijf aangifte gedaan van vermis- jvan een bedrag van ongeveer vijftig tien, zijnde de kasgelden waarover het üjs het beheer had gevoerd. Bij het gezette onderzoek bleek, dat de jonge- K bij verscheidene inwoners van Zand er: geprobeerd had geld te lenen, het- tt haar in enkele gevallen tot bedragen zimeer dan honderd gulden ook was ge- is. omdat zij op de goedgelovigheid van R te^onen had gespeculeerd, k Amsterdamse politie heeft daarop 1 -Sisje ten huize van de kunstschilder Uithouden, waarna het naar Zandvoort overgebracht. Het ontkent het geld bij 'ijTouring" te hebben verduisterd, maar fift toe geld onder bedriegelijke voor- fflssels bij verscheidene mensen te heb- E geleend. •atdaag wordt de verdachte overgege- n «n de Justitie te Haarlem, waarna Leerrechter over haar lot zal beslis- Niet aangenaam vond deze senator het nu reeds voor de tweede maal in één week tijds te moeten strijden tegen deze politiek bevriende bewindsman, voor wie hij overi gens met zijn fractie alle mogelijk waarde ring koestert. Toen de aanhangige wets ontwerpen werden ingediend 'waren de fi nanciële en economische vooruitzichten volkomen anders zodat minister Lieftinck in dit opzicht een slachtoffer is geworden van de wet der traagheid. Intussen was het verheugend, dat minister Van den Brink inmiddels aan de overzijde van het Binnenhof bij het prijzendebat al gezin speeld had op de eventueel intredende noodzaak van een „ombuiging in de be- lastingpolitiek". De heer Van de Kieft ein digde met de vraag of het maar niet ver standig zou zijn „dit kipkarretje (de aan hangige wetsontwerpen), door nu nog een wissel om te zetten, in een loods te laten verdwijnen!" Na een kort betoog van mr. Rip (A.R.) die zich vooral tegen de uiteenzettingen van de heer Van de Kieft keerde, en een lange beschouwing van de heer Van Santen (Comm.), die nogmaals vroeg of onder de huidige omstandigheden handha ving van de beide ontwerpen thans nog wel juist ware, kon minister Lieftinck antwoorden. Volgens hem is er geen sprake van dat de regering het slachtoffer van de wet der traagheid zou zijn gewor den. Ook onder de tegenwoordige omstandig heden komen de ter tafel liggende voor stellen nog wel degelijk in aanmerking om tot wet te worden verheven. De regering is van mening dat er thans niet van ver dere belastingverlichting sprake kan zijn. Wellicht zal verzwaring nodig zijn. Onder meer door de grote stroom van hen die nu uit Indonesië terugkeren, moet krachtig worden voortgegaan in de rich ting van verdere industrialisatie, ter ver groting van werkgelegenheid. Mede in het licht van het industrialisatiebeleid dient men de twee ontwerpen te zien als een der daarvoor noodzakelijke elementen. De mi nister rekende voor, dat de opheffing van de Ondernemingsbelasting tenslotte een nadelig saldo van 27 millioen Veroorzaakt. Aangezien er aan de Ondernemingsbelas ting in brede kringen van ons volk be schouwd als een onbillijke dubbele inkom stenbelasting ernstige nadelen verbon den zijn, waardoor haar verdwijning, zo dra het maar even kan, wenselijk is, moest dit nu maar gebeuren. De bewindsman kon dit met groter overtuiging bepleiten dan toen hij indertijd nog een uitbreiding dier belasting landbouwbedrijven kwamen er onder had aanbevolen. Trouwens, hij was zelf nog steeds verbaasd, dat voorstel ooit te hebben kunnen doen aannemen. Tenslotte gaf de minister de verzekering dat de gemeenten heus aan hun trek zullen komen, zodat er geen reden tot bezorgd heid in dat opzicht bestaat. Bij de replieken bleek dat de heer Van de Kieft (Arbeid)' allerminst bevredigd was. Aangezien minister Lieftinck hem ook niet had kunnen overtuigen van de billijk heid van de afschaffing der Ondernemings belasting onder de tegenwoordige omstan digheden, stemden de tot de fractie van de P. v. d. A. behorende senatoren (uitgezon derd prof. Kranenburg) met de Commu nisten tegen dit wetsontwerp, dat met 22 tegen 9 stemmen werd aangenomen. De verhoging van de Vennootschapsbelasting kwam er door met 30-1: de enige aanwe zige Communist, de heer Van Santen, stemde tegen. Op 10 October komt de Eerste Kamer weer bijeen om dan de Huurwet te behan delen. Negen koeien omgekomen bij boerderijbrand Vannacht omstreeks half een brak brand uit in een boerderij van de heer J. Bouma te Ferwerd in Friesland. Met behulp van de autobrandspuit die spoedig aanwezig was kon het vuur met groot materiaal be streden worden. Er kon echter niet worden verhinderd, dat de grote schuur tot de nok gevuld met hooi en graan geheel uitbrand de. Een gedeelte van het woonhuis kon worden gered, maar de waterschade was hier groot. Het grootste gedeelte van de veestapel werd eveneens gered, maar negën koeien kwamen toch in de vlammen om. De oorzaak van de brand is nog onbe kend. De schade wordt door verzekering gedekt, voorheen ANEGANG 10 die al zijn concurrenten in Haarlem en omstreken grijze haren bezorgt Alvorens over te gaan tot aanschaffing van Uw kleding! Door grote aankopen en lage exploitatiekosten, kan hij U het beste van het beste leveren tegen prijzen die U nergens vindt. Hij heeft een schitterende collectie kamgaren costuums 'Mie kleuren, gelijk maatwerk; buik-costuums, drie-delig, eedjassen, Winterjassen, Jongens-Winterjassen, Sport- Colberts, Pantalons, enz. enz. Na bezichtiging van onze drie etalages zult U ook zeggen: VOOR BETERE KLEDING IS ER MAAR EEN ADRES «„at voorheen ANEGANG 10, thans: ™«>r„ BOTHASTRAAT 1S0 bij de Gen. Cronjéstraat '«tlJI-noord telefoon 12U1 zegt het vookti u™»ks deze lage prij- koopt liefst in de ochtenduren Ien' 9even wij iedere di».' verto°n van JLeze advertentie In October wordt een bedrijfstelling gehouden Verwerking der gegevens neemt een jaar in beslag Op 16 October van dit jaar zal in Ne derland de tweede bedrijfstelling worden gehouden. De eerste telling geschiedde in 1930. In 1940 was een bedrijfstelling in een vergevorderd stadium van voorberei ding, doch tengevolge van de oorlogsom standigheden kon deze telling niet door gaan. Bij de wet is voorgeschreven, dat elke tien jaar een algemene bedrijfstelling moet plaats hebben. Omdat de eerste jaren na de oorlog het bedrijfsleven nog niet voldoende was gestabiliseerd om er een kostbare momentopname van te ma ken, is de bedrijfstelling niet, zoals de volkstelling, vervroegd. Dagelijks worden aan het Centraal Bu reau voor de Statistiek vragen gesteld met betrekking tot de omvang en ver spreiding van industrie-, ambachts-, win kel-, handels- en verkeersbedrijven. In vele gevallen kan een afdoend ant woord worden gegeven op deze vragen, doch vaak moet worden verwezen naar gegevens van de telling van 1930 en de behoefte aan een algemene bedrijfstelling is daarom zeer dringend. De bedrijfstel ling heeft betrekking op alle bedrijven op het gebied van nijverheid, handel en ver keer. Omstreeks de eerste helft van October zal aan deze bedrijven een vragenlijst worden uitgereikt en in de tweede helft van October worden de beantwoorde vra genlijsten verzameld. Het volledig en naar waarheid ver strekken der gevraagde gegevens is wet telijk verplicht gesteld. De tellers .en al degenen die betrokken zijn bij de verza meling der gegevens voor de bedrijfstel ling, zijn verplicht deze geheim te houden. In de eerste helft van November zullen ongeveer een half millioen vragenlijsten bij het Centraal Bureau voor de Statis tiek binnenkomen. In Maart van dit jaar is een proeftelling gehouden in Voorburg en in een deel van 's Gravenhage. Wanneer de kwaliteit van de verzamel de gegevens niet tegen valt, hoopt het Centraal Bureau voor de Statistiek reeds in het eerste kwartaal van 1951 enkele voorlopige gegevens te kunnen publiceren. Uitlevering van Westerling zal niet worden gevraagd Onlangs heeft het Tweede Kamerlid de heer Gortzak (Comm.) vragen gesteld over een eventueel verzoek om uitlevering van en het instellen van een rechtsvervolging tegen de oud-kapitein van het K.N.I.L. R. P. P. Westerling. De heer Gortzak vroeg onder meer: Is de regering voornemens aan de Belgische regering de uitlevering van Westerling te vragen en tegen hem ter zake van het hem toegeschreven on menselijk optreden op Zuid-Celebes een rechtsvervolging te doen instellen? De minister-president heeft mede na mens de minister van Justitie en de minis ter van Buitenlandse Zaken deze vragen ontkennend beantwoord en medegedeeld dat het Openbaar Ministerie maatregelen heeft getroffen om ter zake van de in de vragen bedoelde feiten een strafvervolging tegen Westerling in te stellen, zodra deze hier te lande zal worden aangetroffen. Op grond van het geldende uitleverings verdrag met België is uitlevering wegens dergelijke feiten niet mogelijk. Tegen zo danige uitlevering verzetten zich ook de bepalingen van de souvereiniteitsover- dracht, zowel ten opzichte van de aard der feiten, waarvoor strafvervolging hier te lande mogelijk is, als van de omstandig heid, dat deze feiten zijn gepleegd op het grondgebied van een derde staat. Technische Hogeschool en Hogere Textielschool gaan samenwerken Er zijn plannen in voorbereiding om een samenwerking tot stand te brengen tussen de Technische Hogeschool te Delft en de Hogere Textielschool te Enschedé. Deze plannen, die nog door de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen moeten worden goedgekeurd, voorzien in het bijbrengen van textiel-technische ken nis aan werktuigkundige ingenieurs, die van plan zijn zich te specialiseren in het textielvak. Voorlopig' geldt het hier een proef. Lotsy in het ziekenhuis Karei Lotsy, de voorzitter van de KNVB, is in het Diaconessenhuis in Haar lem opgenomen voor een galblaas-operatie, die waarschijnlijk Mèandag plaats zal heb ben. De heer Lotsy had reeds enige tijd rust moeten houden. Dodelijk ongeval op boerderij te Winterswijk Een ernstig ongeval op de boerderij „Dieshuis" te Dorpbuurt, gemeente Win terswijk koste Donderdag de 66-jarige landbouwer B. te S. het leven. Volgens verklaring van getuigen had Te S. een begin willen maken met het sto men van aardappelen. Hiertoe was de vorige dag de stomer reeds in een weiland, direct achter de boerderij geplaatst. Nadat Te S. de opstellingsplaats nog eens had bekeken, vond hij het raadzamer, de aardappelstomer een tiental meters verder op te plaatsen. Toen de landbouwer het paard aanspoorde om de stomer voort te trekken, sloeg het paard op hol, waarbij Te S. zijn evenwicht verloor, achterover sloeg en tussen het inspan en de vuurpot van de stomer bekneld raakte. Nadat het slachtoffer 15 meter was meegesleurd kwam hij onder de zware machine te recht, waarbij het linkerachterwiel over zijn borst reed. In zorgwekkende toestand werd Te S. naar een ziekenhuis overge bracht, waar hij even later dVerleed. De malversaties in Oldebroek Naar het A.N.P. van bevoegde zijde uit Groningen verneemt zal het onderzoek naar aanleiding van de malversaties, die op uitgebreide schaal in de legerplaats Ol debroek aan het licht zijn gekomen, nog ruim anderhalve maand in beslag nemen. Men heeft hier te doen met grote admi nistratieve tekortkomingen en onvoldoende beheer van 's Rijks financiën. De kamp commandant van deze legerplaats is op het ogenblik ziek. In zijn plaats werd inmid dels een nieuwe commandant benoemd. Het administratief beheer wordt in Olde broek door een vaste bezetting van onge veer 90 personen gevoerd, waarvan thans enkele gearresteerd zijn. Tegen negen an deren werd proces-verbaal opgemaakt. Verwacht wordt, dat het aantal arresta ties nog wordt uitgebreid. Bij de gearres teerden bevinden zich zowel hooggeplaat ste, als lagere militaire functionarissen. Tijdens het onderzoek is gebleken, dat men in dit kamp een grote luxe gewend was, waaraan direct een einde werd ge maakt. Naar de omvang van de fraude, voor zo ver dit het financiële beheer betreft, wordt op het ogenblik door de accountantsdienst van het ministerie van Oorlog een onder zoek ingesteld. N.S.B.-ers streden in Mei 1940 aan Duitse zijde Voor de bijzondere strafkamer van de rechtbank te Amsterdam stonden Donder dag vier Nederlanders terecht, wie onder meer ten laste was gelegd, dat zij op 10 Mei 1940 met eenheden van het Duitse leger in een op Nederlandse uniformen lijkende militaire kleding ons land waren binnengetrokken. De verdachten waren allen of in Duitsland geboren, of hadden er het grootste deel van hun leven door gebracht. Als lid van de bond van Neder landse N.S.B.'ers in Duitsland volgden zij een cursus, die een complete militaire op leiding bleek te zijn. Op 9 Mei 1940 werd de cursisten medegedeeld, dat de Engel sen Nederland waren binnengevallen en dat Duitsland ons land daarom te hulp zou snellen. De Nederlanders kregen unifor men aan van de Nederlandse Landmacht, de Marechaussee en Nederlandse spoor wegarbeiders. „Opdat men in Nederland zou zien met vrienden te doen te hebben", zei een der verdachten. Een van de ver dachten voerde ter verdediging aan, dat het hem destijds wel geleken had zijn aan gevallen landgenoten een handje te gaan helpen. Toen hij eenmaal over de grens was bleek hem echter, dat de Duitsers met andere intenties, dan hij verwacht had, de Nederlandse grens geschonden hadden. De officier van Justitie eiste tegen de verdachten, van wie één inmiddels de Duitse nationaliteit heeft verkregen, straf fen van tien tot dertien jaar. De verdedi gers legden het accent op de uitgesproken Duitse omgeving, "waarin deze Nederlan ders het grootste deel van hun. leven heb ben doorgebracht. Op 6 October zal in deze zaak uitspraak worden gedaan. Felle brand in meubelfabriek bij Gouda Tengevolge van het springen van een lakketel is Donderdagavond een felle uit slaande brand uitgebroken in de kronen- en meubelfabriek van de fa. Van de Bosch en Steehouwer, gelegen in Stolwijkersluis. nabij Gouda. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de eigenaars, die nog in het pand werkzaam waren, niet de gelegenheid hadden hun kleding en fietsen te redden. Het gebouw brandde als een fakkel. Spoe dig was de motorspuit van Stolwijkersluis, gemonteerd op een paardewagen, ter plaatse, maar het vuur had toen al zo'n omvang, dat er niet veel te redden viel. Brandspuiten uit Gouda, Gouderak en Haastrecht verleenden assistentie. Met een twintigtal stralen werd het vuur bedwon gen. Twee woonhuizen, links en rechts van de fabriek liepen water- en enige brand schade op. Uit een van de huizen moest een 66-jarige gebrekkige weduwe worden ge red. Tot laat in de avond is men met het nablussen bezig geweest. De inboedel ging geheel verloren. Hygiënische toestand op de „Goya" was goed De minister van Oorlog heeft op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Fens (K.V.P.) over de hygiënische toestanden aan boord van het troepen transportschip .,Goya" medegedeeld dat aan boord van de „Goya", op 6 Juni vertrokken van Tand jong Priok en op 3 Juli aangekomen te Amsterdam, drie babies zijn overleden. De doodsoorzaak wordt door de chef van de militaire geneeskundige dienst aan boord toegeschreven aan andere feiten dan aan de hygiënische toestanden aan boord van het schip. Volgens het rapport van deze arts is de hygiëne aan boord van het begin tot het eind der reis goed geweest. De arts verklaart dat de drie babies zeer ernstig ziek geworden zijn, toen de tempe ratuur op de vierde dag na het vertrek plotseling zeer hoog opliep, een ovex-gang welke ook van de volwassen passagiers zeer veel heeft gevergd. Een der babies was reeds ziek aan boord gekomen. Kampioenschap speedway Donderdagavond zijn in het Olympisch Stadion wedstrijden gehouden-om het kam pioenschap van Nederland speedway. De belangstelling was door het ongunstige weer van de laatste, tijd niet groot. Favorieten voor de titel waren d^Amster- dammer Co Boef (kampioen van het vorig jaar), Van der Sluis uit Geleen en T. Met selaar uit Limmen. Zij kwamen in de eind strijd uit, waarin eerstgenoemde zegevierde. Tot aan de laatste heat heerste er grote spanning. Hierin startten Boef, Van dei- Sluis en Metselaar. Na een felle race werd Metselaar winnaar, gevolgd door Boef en Van der Sluis. Hierdoor was de stand, dat allen veertien punten hadden verzameld. Een extra-rit was nodig voor het aanwijzen van de kampioen. Het bleek, dat Boef zijn krach ten voor deze race had bewaard. Hij zege vierde en liet Metselaar en Kroeze achter zich. Laatstgenoemde had mét pech te kam pen. Drie en halve ronde bezette hij de tweede plaats. Hij kreeg moeilijkheden met zijn motor en Metselaar ging hem voorbij. Kroeze heeft de snelste ronde gemaakt m de derde heat. Zijn tijd was 1 min. 22 sec. en hij bleef drie en halve seconde boven het baanrecord, dat de Engelsman Bill Kitchen gevestigd heeft. De jonge rijders hebben deze avond goed werk geleverd. Vierde is geworden de Am sterdammer G. Jonker en vijfde Kroeze. IJmuidert Drie jongetjes in IJmuiden aten van vergiftige plant Toestand van een hunner zeer ernstig Drie jongetjes, die gistermiddag om 4 uur bij de spoorwegtunnel in de nabijheid van het politiebureau te Velsen van de vrucht aten van een plant, waarvan de soort nog niet kon worden bepaald, werden onwel, Twee van hen moesten in het Anthonius Ziekenhuis worden opgenomen. De toe stand van een hunner, A. D. O. H„ is zeer ernstig. Hij is nog steeds niet bij kennis. De ander, J. van Z., maakt het goed. De politie te Velsen deelde mede, dat de vrucht waarvan de kleine jongens aten, enigszins op een tamme kastanje lijkt. De Braziliaans opleidingsschip eindelijk binnen De bark „Almiranta Saldanna", het op leidingsschip van de Braziliaanse marine, had eigenlijk Zondagochtend al in de haven van IJmuiden moeten pronken, maar door een machine-mankement heeft de mariné- officier, die voor een officiële begroeting van de Braziliaanse gasten klaarstond en zijn Braziliaans extra had opgepoetst, ver geefs uitgekeken. Donderdag zou de trotse boot dan echter toch echt komen en weer ging de Nederlandse marineman naar IJmuiden, waar de „Almiranta" omstreeks 12 uur werd verwacht. Een telegram sloeg echter ook deze verwachting de bodem in: het zou wel 6 uur worden. Filmmensen, fotografen en de marine officier trokken zich huiverend in de mist terug en zochten de schaarse cafés van IJmuiden op, om achter een kop koffie de tijd te doden. Vannacht om 12 uur: daar was de bark dan echt. Begroeting in het duister, een kleine groeR huiverende mensen op de sluis. Gauw naar Amsterdam. De motor wilde nog niet erg. Engels en Spaans in flarden door de nacht. Dinsdag komt de „Almiranta" retour. Hopelijk krijgt IJmuiden dan de kans deze fiere herinnering aan een vervlogen zeiltijd te zien in de volle zon. Want die mag er op schijnen. JUMP-NIEUWS J.l. Woensdagavond heeft de IJmuidense bridgeclub „de Jump" in het „Kennemerhof" zich voorbereid op de komende bondscompe- titie. Hiervoor zijn een viertallen wedstrijd en een „Howell" gespeeld. De uitslagen waren: team 7. Bom—Moot en JonkerMains wint van team 6. echt paar De Groot en De JongKuiper met 62—30 m.p. „Howell": 1. KuijsLaman 43 pnt.; 2. Weij wonink 39% pnt.; 3. en 4. Maarleveld— Suyk 36% pnt.; 3. en 4. Mw KonzKoudijs 36% pnt.; 5. en 6. BoerKonz 35% pnt.; 5. en 6. BreurBreur 35% pnt.; 7. De Haas—Kra mer 34 pnt.; 8. Mw De HaasSmit 33% pnt.; D. Amsingv. d. Berg 30 pnt. Beter weer, maar haring zit nog te diep De weersomstandigheden waren heden nacht beter, maar de vangsten bleven beperkt omdat de haring nog te diep zwemt. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 28 op 29 September KW 24 met 34 k; KW 13 met 17 k.; KW met 10 k.; KW 14 met 60 k.; KW 5 met 1 k.; KW 2 met 5 k,; KW 47 met 2 k.; KW 144 met 2 k.; KW 86 met 1 k.; KW 83 met 10 k.; KW 67 met 12 k.; KW 20 met 14 k.; KW 29 met 4 k. KW 32 met 1 k.; KW 39 met 25 k.; KW 49 met 5 k.; KW 110 met 12 k.; KW 15 met 2 k.; KW 171 met 1 k.; KW 50 met 1 k.; KW 175 met 10 k.; KW 127 met 1 k.; KW 170 met 15 k. KW 151 met 10 k.; KW 56 met 25 k.; IJM 75 met 1 k.; IJM 283 met 1 k.; SCH 353 met 2 kantjes. Geen vangst hadden KW 54, KW 38. KW 18, KW 19. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 3 kantjes. Scheveningen: 3 kantjes. Katwijk: 8 kantjes. Beverwijk «-«. jtiex, 10.9; plant heeft iets weg van een tomatenplant. kantoortijd' HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Bever wijk maken bekend, dat het verzoek van N.V. Garage Meerestein, Meeresteinstraat 26, Beverwijk, om op het perceel een garage-bedrijf op te richten, door hen is ingewilligd. DIEFSTAL BIJ HET CIRCUS. Tijdens het afbreken van circus Mullens in Beverwijk hebben onbekenden de ac- cordéon van een der personeelsleden ge stolen, toen deze muzikant zijn instrument naast de stallen had laten staan. In de plaats van de accordéon stond er een nieu we fiets, die waarschijnlijk van de dief was. Agenda voor Velsen VRIJDAG 29 SEPTEMBER Van 10.30 tot 11.30 uur speekuur van de wethouder van financiën. Thalla, 20 uur: „Cagiiostro, de magiër". Rex, 20 uur: „Secretaresse na kantoortijd". ZATERDAG 30 SEPTEMBER Thalia, 7 en 21.15 uur: „Cagiiostro, de magiër". Rex, 18.45 en 21.15 uur: „Secretaresse na van 18-20 jaar. Aanm.: Driehuizerkerkweg 93, Driehuis. VISCONSERVEN VAN ZWIETEN vraagt voor direct Leeftijd 15-20 jaar. Aanmelden dagelijks aan de fabriek: Industrie straat 28-30, IJmuiden. N.V. Machinefabriek „IJMUIDEN", le Industriedwarsstr. 4, IJmuiden. Bij de BATES CEPRO ZAKKEN Mij N.V. kunnen nog van 1820 jaar geplaatst worden Aanmelden dagelijks van 9—12 en van 2—5 uur aan het kantoor Staalhaveo 8, Velsen-Noord. Najaars-aanbieding Speciale lage prijzen SAMOA COCOSMATTEN 120 x 170 140 x 180 160 x 230 f 24.75 f 52.50 f 46.75 PRIMA COCOSLCPERS 50 cm br. 70 cm 85 cm 100 cm f 4.90 f 5.90 1 7.50 f 8.75 per meter 200 x 300 f 74.50 120 cm f 10.50 Zware Overgordijnstoffen v.a. f 2.90 per meter N.V. WONINGINRICHTING JULIANAPARK telefoon 13661 Aangekocht grote partij TAPIJTEN tegen sterk verminderde prijzen, als ook tafel-, divan-, schoorsteen- en kapstokkleden Machinale Smyrna 240 x 340 129. Wiltons vanaf f 119.—, f 159.—, 1«9— 198.—, f 248.298.— Leidse wollen dekens (zuiver wol) 150 x 200 Sé.— 180 X 220 49.— Velvet tafelkleden 29.75 Divankleden (grote maat) 49.90 Schoorsteenkledén 7.90 Kapstokkleden 14.90 Wat het Hollandse Huis u biedt vindt u voor deze prijs bij een ander niet LANGE VEERSTRAAT 28 - TEL. 21379 (naast J. Th. Kort) Vraagt zonder enige verplichting zichtzendingen. September t/m 5 October: 250 gram prima speculaas voor 58 cent 250 gram fondant borstplaat voor 50 cent Uitsluitend bij de E.N.K.A.B.E. winkeliers VOOR VERHUIZINGEN BILLIJK TARIEF VRAAGT PRIJS HET VALT U VELSERDUINWEG 229 en 199 A TELEFOON 4735 IJMUIDEN-OOST Wij bieden U aan Grote sortering prachtige TROPICAL en KAMGAREN COSTUUMS Ook lengte- en buikmaten. Unieke collectie WINTERJASSEN en JEKKERS REGENMANTELS en IASSEN in alle prijzen SPORTCOSTUUMS, DEMI SAISONS Onze prjjzen blijven laag! ANEGANG 21 - TELEFOON 13438 - HAARLEM

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 7