AÜTOfi> RADIO Nieuwe Beijnesfabriek levert reeds spoedig na opening de eerste wagon af FA. PRUIS Sporthuis M O O Y VULPENHOUDERS KRYOER ?r' S' i Nie£eIt'Mient Mi a s Zaterdag 30 September 1950 Verhuizing deerde de productie niet Hypermodern materiaal voor internationale lijnen De leeuwen van het oude, verweerde wapen der „N.V. Koninklijke Wagonfabriek J. J. Beïjnes" zien nog wat verbaasd hun nieuwe omgeving in. Vele tientallen jaren namen zij hun verheven standpunt in ten aanzien van de verkeersdrukte op het Haarlemse Stationsplein en thans strekt zich voor hen het groen van de Beverwijkse Munniken- weide uit, begrensd door een lage dijk, waarover boerenkarren af en aan hobbelen. Omdat ze door de tijd sterk vergrijsd zijn, steken de leeuwen wel af op de nieuwe muur van het fabriekskantoor, zij moeten nog wat bïjgeverfdworden, voordat het omvangrijke industrie-complex op 1 November officieel geopend wordt. Officieel want alle afdelingen op dit nieuwe werkterrein, met een oppervlakte van achttien duizend vierkante meter bebouwd, draaien al op volle toeren. Beverwijk is al een Beijneslaan" rijk 99 Het geraas van de „spaan-afzuiger" op het gebouw, dat de houtbewerking huis vest, verraadt de activiteit daar binnen, in de grote hal van de ijzerbewerking staan de muren in het trillende blauwe licht, dat het werk van de lassers afstraalt. Dit nu en dan fel opflikkerende schijnsel speelt door de donkere geraamtes van de in aan bouw zijnde spoorwegrijtuigen, die, wan neer de trucks en de „bakken", de stalen omhulsels, gereed zijn, via een vernuftig „travers" naar de aangrenzende, derde hal geschoven worden. En niet meer zoals bij het tijrovende productieproces in Haarlem: van de Verspronckweg naar het Stations plein. Efficiënt werken, dat is het belang rijkste motief geweest, waarom Beijnes het Noordzeekanaal over trok en zich op de Munnikenweide vestigde. Verhuizing door kanaal-over steek vertraagd Mede door het oponthoud voor de Vel- serpont is de verhuizing van het Stations plein en de Verspronckweg, waaraan door Beijnes' eigen auto's in twee transporten van drie wagens per dag werd deelgeno men, een tijdrovend karwei geweest. Het vervoer van de machines kostte niet zoveel moeite maar de verplaatsing van fabrikaten en halffabrikaten naar het nieuwe terrein was een krachttoer, die niet zo vlot kon verlopen. Thans is dit chapiter vrijwel voltooid. Op het Stationsplein heeft Beijnes nog slechts zes sjouwers aan het werk en aan de Verspronckweg telt deze firma nog 32 leden van het personeel „productief'. Dat is alles voor Haarlem, dat van deze fabriek, die zo lang een belangrijke plaats in haar nijverheid innam, ten hoogste enkele magazijnen zal overhouden. Productie ging door De grote verhuizing heeft de productie van dit bedrijf nagenoeg niet gedeerd. Stil stand is er bijna in geen enkele afdeling geweest. Alles was zo georganiseerd, dat het personeel reeds de dag nadat het voor het laatst in Haarlem werkte in Bever wijk aan de arbeid ging. Arbeiders laadden 's avonds hun gereedschappen in de auto's en de volgende morgen laadden zij deze weer af op de Munnikenweide en togen er mee aan het werk. De machines konden uiteraard niet in één nacht verplaatst worden. Dat vergde twee tot drie weken. Maar die periode periode werd „ingelopen", doordat men in Haarlem vóór de machines op transport gingen in twee ploegen arbeidde en zo de capaciteit van de machines voldoende ver- meerdere om er de weken van stilstand mee te dekken. Natuurlijk moest een deel van de werk krachten aan het dagelijkse werk onttrok ken en bij het verhuizingswerk ingescha keld worden, maar dit heeft, mede door de tijdelijke invoering van het ploegenstelsel, practisch geen invloed op de productie gehad. Licht, ruimte en efficiency Het bedrijf aan de „Beijneslaan", zoals de voornaamste toegangsweg reeds is ge doopt, voldoet aan de eisen, welke in Haarlem niet gehonoreerd konden worden: er is volop ruimte en licht, van de wacht kamertjes met twee stoelen en een telefoon tot in de lange aaneenschakeling van bu reaux, welke het fabriekskantoor ken merkt. Op deze afdeling hoeft men zich niet „blind te staren", want het daglicht stroomt van alle kanten binnen. De fabriek bestaat uit drie grote afde lingen. Twee hallen, „metaalbewerking (90 bij 150 meter) en „houtbewerking" (14 bij 30 meter), die beide gericht zijn op een derde hal, de afdeling „montage" (60 bij 90 meter), waar de productie van de twee eerstgenoemde samenvloeit en voltooid wordt. In de montagehal komen de rijtuigen „in statunascendi" binnen van de afde ling metaalbewerking, de wielen stellen, de trucks en de bakken, nadat ze met een vinnige zandspuit van alle roest zijn ge zuiverd. Tegelijkertijd komen uit de af deling houtbewerking alle delen binnen, waarmee de ijzeren gevaartes worden „ge stoffeerd", de houten deuren en wanden, enzovoort. Ook de kussens, waarop straks honderden passagiers zullen neerstrijken, gevolgd door nieuwe honderden. Al deze fabrikaten en halffabrikaten, worden in de montage-hal samengevoegd en afgewerkt tot het product „spoorwegrijtuig", dat na een grondige keuring door de Nederlandse Spoorwegen, via een aparte verbinding tussen het fabriekscomplex en het spoor wegnet „in de circulatie" komt. In een apart gedeelte van de montage hal worden de wagens gespoten. In Haar lem was dit deel niet van de montage-hal gescheiden en ingevolge de bepalingen van de arbeidsinspectie mocht er alleen na de werktijd gespoten worden. Deze lastige beperking is thans opgeheven. De nieuwe fabriek zal nog slechts enkele weken geopend zijn wanneer de eerste wagons er uit rijden. In een speciale afdeling van de grote wagons Deze rijtuigen, waarvan de luxe en het comfort, die zij de reizigers zullen bieden, ieder in de montage-hal reeds doen watertanden, worden gemaakt voor de grote internationale lijnen van de Nederlandse Spoorwegen. Er wor den volkomen van alle gerucht ge- isoleerde telefooncellen in aangebracht, een keuken met een kolenfornuis, een ijskast en grote waterreservoirs, een restauratie-compartiment com pleet-met-bar! In de lakafdeling wor den panelen met fraai inlegwerk ver vaardigd, waarvoor door kunstschilders voorstellingen zijn ontworpen, die een reiziger gedurende een groot deel van de tocht kunnen boeien. Beverwijk, zo vertelde men ons, is ver eerd met deze industrie en heeft geen ge voelens van „hoe groen was mijn weide", maar voor 't grootste deel van het perso neel, dat in Haarlem woont was de overgang niet zo gemakkelijk, omdat deze hen op slag „forens" maakte. Ook daaraan is echter gedacht: er is een speciaal perron voor het personeel aangelegd en voor het twaalfuurtje beschikken de mensen over twee grote, gezellige cantines op de eerste verdieping. Verder zijn er ruime kleed kamers, wasgelegenheden en douches, zo dat de meest zwartbeveegde werkman als een heer naar huis kan. Het moderne, doelmatige complex aan de Beijneslaan verdient op 1 November een grootse opening. montage-hal worden de vrijwel voltooide gespoten. ADVERTENTIE ADVERTENTIE nu met Visserijband 225, 295 en 598 Wij hebben PHILIPS en ERRES toestellen v.a. 115.- Betaling in overleg. Electr. wasmachines v.a. 198.—. R.S., Hoover e.a. wringers, strijkbouten, electr. kachels, electr. scheer- apparaten en verlichtingsartikelen. WILLEM BARENDSZSTRAAT 21 - TELEFOON 5726 ADVERTENTIE Het Noordzeekanaal en zijn omgeving Amateurfotografen horen een stukje geschiedenis De Beverwijkse amateur fotografen ver eniging heeft Vrijdagavond in het vereni gingsgebouw aan de Schans haar winter seizoen geopend met een lezing door haar voorzitter de heer G. Broertjes over het onderwerp: „De doorgraving van Holland op z'n smalst". Het maken van het Noord zeekanaal met sluizen en buitenhaven en het ontstaan en de ontwikkeling van IJmui- den. Spreker zette uiteen dat eerst het kanaal tussen Amsterdam en Den Helder en later het Noordzeekanaal werden gegra ven omdat de Amsterdamse kooplieden hun goederen alleen konden ontvangen via de Zuiderzee die zeer ondiep was. In die tijd telde Beverwijk slechts 2000 zielen. Het werk werd aanvankelijk uitgevoerd door een Engelse firma aangezien de Ne derlanders het risico te groot vonden, maar toen op zeker moment het geld op was is het werk door een Hollandse onderneming afgemaakt. Vooral de pieren hebben nogal wat moeilijkheden veroorzaakt en pas na 12 jaar was het werk zover gevorderd, dat op 1 November 1871 koning Willem III de sluizen officieel kon openen. Tot slot van zijn interessant betoog ging spreker nog wat dieper in op het ontstaan van IJmuiden en de omliggende plaatsen. Prijsuitreiking tijdens D.E.M.-jaarvergadering De vereniging heeft een nieuwe voorzitter De R.K. athletiekvereniging D.E.M. heeft Vrijdagavond in het zaaltje van de heer Bolhoven aan de Adrichemstraat haar jaar vergadering gehouden. De voorzitter de heer C. Gaarthuis opende deze zeer goed bezochte bijeenkomst en prees de merk bare vooruitgang in alle afdelingen. Door de financiële verbetering zal het mogelijk zijn het komende jaar een trainer te engageren en in deze functie is benoemd de heer Holleboom uit Bloemendaal. Hier na vond de uitreiking plaats van de prijzen behaald tijdens de vijf- en tienkampen op 9 en 16 September. Uit de handen van de voorzitter ontving H. v. 't Hoff met een toepasselijk woord de Willem Kaptein- wisselbeker, H. v. Egmond en T. Pallesen ontvingen een medaille. Bij de dames was het mejuffrouw E. v. d. Wijst, die de Gaart- huis-wisselbeker in ontvangst mocht ne men. De dames T. Zwart en J. Duyn ont vingen als tweede en derde prijs ook een medaille. Vervolgens kwam de prijs ter tafel voor diegene die het afgelopen jaar het meest voor de afdeling had gedaan, sportprestaties niet meegerekend. Hierbij werd de nagedachtenis van Sjaak Martens geëerd, naar wie de prijs genoemd is om dat deze Martens wel een zeer actief DEM lid is geweest, die zijn leven gaf aan het verzet tijdens de oorlog. Het was moeilijk voor het bestuur om een keus te maken, daar velen voor de beker in aanmerking kwamen. Het ver heugde de leden van DEM dat tenslotte de keus is gevallen op de gezusters Duyn die bovendien een portemonnaie en een boek ontvingen. Voor de aftredende voorzitter de heer E. Gaarthuis werd gekozen de heer D. Bur ger. De heer P. v. d. Pal werd gekozen als secretaris. Het laatste agenda-punt was de bespre king over het winterprogramma. Er zal een ledenwerf actie op touw women gezet. Na afloop van de vergadering werd nog enige uren gezellig gedanst. De Beverwijkse markt nog steeds „in besprek" Het vraagstuk van een Beverwijkse markt werd in een vergadering van de centrale vereniging voor markt-, straat- en rivierhandel besproken. Het hoofdbe stuur van deze organisatie voerde met het college van B. en W. van Beverwijk reeds besprekingen. De voorzitter de heer H. de Vries gaf een korte uiteenzetting over het vraagstuk en hij zei dat de kleinhandel graag een geordende openbare markt op de Bree- straat tot stand zag komen. Men moet ech ter de resultaten der besprekingen verder afwachten. De heer M. Nuite werd in het bestuur gekozen, de heer De Vries werd advi serend bestuurslid. Cagliostro, de magiër (Thalia). Weel een film, waarvan de donkere kraalogen en het bolle bleke gezicht van Orson Welles het allesbeheersende middelpunt vormen. Na het veelvuldig geprolongeerde filmwerk, waarin deze snel gerezen ster aan het Hollywoods firmament als „De derde man", Harry Lime, grote indruk maakte, krijgt men een rolprent voorge- draaid, die hem naar voren brengt als Cagliostro, een legendarische figuur met de gave der hypnose, die wist binnen te dringen aan het weelderige Parijse hof, voordat dit door de Franse revolutie werd weggevaagd. Het boek „.Joseph Balsamo" van de wereldberoemde romancier Alexan dre Dumas Père werd als richtlijn voor deze Strengholt-film gebezigd. De schrijver zelf wordt in het begin voor de camera gevoerd als een opgewon den mannetje, dat verklaart door zijn onderwerp. Cagliostro, als het ware nóg gehypnotiseerd te worden. Dit laatste wordt met zoveel nadruk naar voren ge bracht dat men er de stem van de pro ducer in meent te horen, die „Cagliostro" zegt maar waarbij de eerste gedachte „Orson Welles" schijnt te zijn. Dan komt het verhaal van onrecht, dat wraakgevoelens oproept, van een schijn baar bovenmenselijke gave, welke leidt tot machtswellust. Men bespeurt in deze film onwillekeu rig een merkwaardige parallel tussen het streven naar de heerschappij door de ma giër Cagliostro, dat culmineert in de staatsgreep van deze geweldenaar, ener zijds en de greep naar de macht van het witte doek door Orson Welles anderzijds. Zijn rol overheerst dermate dat zij alle andere overweldigt, even meedogenloos als TASMANSTRAAT 24 - TEL. 4795 (hoek Dirk Hartoghdwarsstraat) ALLE SOORTEN SPORTARTIKELEN Wie mist zijn A.N.W.B.-embleem? Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Zaterdags tussen 15 en 1.7 uur en des Maandags tussen 17 en 19 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een wieldop van auto, kin derschoen, mica zeiltje van kinderwagen, mantelceintuur, onderdeken, bril met hoornen montuur, broche van kraamver pleegster, autoped, portemonnaie, munt biljet, zakdoek, embleem van A.N.W.B., boodschappentas, ballpointpen, ring met twee sleuteltjes, pakje inh. enveloppen en schrijfpapier, autoped op luchtbanden, ceintuur van gabardinejas, plastic regen jas, ring met drie sleutels en een jonge hond. „KLAVER TWEE" TELDE DE SLAGEN De Hoogovenstaten-bridgeclub „Klaver Twee" heeft Donderdagavond in het Sta- tenhuis aan de Velserweg te Beverwijk de wedstrijden om het clubkampioenschap voortgezet. Vooral in groep A heeft het, gezien de uitslag, niet aan spanning ont- brokèn„ De uitslagen luidden: 1. heren Hendriks-Bakker 37J4 m.p.; 2. heren Worst-Wegman 33M m.p.; 3. heren Luttik- Spanjaard 32V< m.p.; 4. heer en mevrouw Vollaerts 3VA m.p.; 5. heren Holleman- Veenstra 30)4 m.p.; 6. dames Hamel-Plooy 29A m.p.; 7. heren v. Eekhout-Bosman 2914 m.p.; 8. heren v. d. Geer-Minneboo 27V2 m.p. Groep B: 1, heer en mevrouw Van Aalst 24 m.p.; 2 heren Pijlman-Loosman 19A m.p.; 3 heren Oosterhout-Koopmanschap 19H m.p.; 4. heer en mevrouw Steenber gen 17 m.p.; 5. heren Asjes-Kaandorp 16V> m.p.; 6. mevrouw Kamphuis-heer Groen 15 m.p.; 7. mevrouw Groen-heer Kamphuis WA m.p. Bij de onderlinge teamwedstrijden won nen de heren Worst-Wegman en v. Eek hout-Bosman met 5711 m.p. van de heer en mevrouw v. Aalst en de heer en me vrouw Steenbergen. BIJEENKOMST JONGE KERK. In het verenigingsgebouw aan de Schans te Beverwijk heeft de plaatselijke afdeling van de „Jonge Kerk" een vergadering ge houden. De voorzitter de heer J. Maurice sprak een woord van welkom inzonder heid tot ds. J. van Wijngaarden uit IJmui den. Er werd een voorstel gedaan om ook deze winter weer enige ontspannings avonden te geven in de Westenburgt, te Akerendam en het Badhotel in Wijk aan Zee. Men wil de daar vertoevende ouden van dagen enige genotvolle avonden aan bieden en verschillende leden verklaarden zich bereid er aan mee te helpen. de hoofdpersoon uit het verhaal, die met zijn hypnose de mensen naar zijn hand zet. In de laatste scènes, de climax waar heen de film met grote vaardigheid is opgebouwd, brokkelt het hele bolwerk echter zielloos af en de overtuigings kracht is weg. De vele coupures in dit laatste deel ver snellen deze val nog. De film, gepersonifieerd door Orson Welles, wilde te groots, te machtig en te wonderlijk zijn, gelijk Cagliostro. Vandaar ook dat de „eerste zich in de rol van de laatste zo volkomen inleeft, dat de toeschouwer toch van het begin tot het eind geboeid wordt. H. B. „Moord in de Tour de France" is een detective-film, met als achtergrond de populaire Ronde van Frankrijk. Met het aantal kilometers stijgt gedurende de rit ook het aantal moorden op deelnemende Franse wielrenners en dit équipe zou ge decimeerd in Parijs zijn aangekomen als er geen wakkere verslaggeefster was ge weest, die de misdaad op het spoor kwam en deze tenslotte met een commissaris van politie aan het licht brengt. Orson Welles, de bleke, als magiër in de film Cagliostro Voor de groente is de zomer voorbij Dure spinazie en spruitjes, goedkope andijvie De winterproducten beginnen langza merhand op de Beverwijkse groenteveiling een flinke plaats in te nemen. Behalve de prei, de knollen en diverse soorten kool, komen er al weer kistjes met spruiten, waarvoor 65 cent per kilo werd betaald. Prei is er zelfs in grote partijen: de prijs varieerde van 813 cent per kilo, groene- en rode kool noteerde van 59 cent per kilo. Bloemkool brengt bij een ruime aanvoer van 1645 cent per stuk op. Andijvie is slecht te verkopen, veelal brengt deze bladgroente niet meer dan 5 cent per kilo op, 8 cent was de hoogste prijs. Spinazie daarentegen is belangrijk duur der; al naar gelang der kwaliteit werd er van 2151 cent per kilo voor betaald. To maten ondergingen midden in de week een inzinking, maar zij herstelden zich Vrijdag want er werd weer tot 54 cent per kilo voor betaald. Met de druiven gaat het ook al niet te best, want de prijs van 4868 cent per kilo is niet lonend. BLOEMENPRIJZEN BLIJVEN STIJGEN Voor het eerst sinds enkele weken was de aanvoer op de bloemenveiling van Vrij dag weer vrij groot; maar dit was geen beletsel voor de prijzen om nog iets stevi ger te worden. De vraag is momenteel na melijk groot en alles blijft dus duur. De tros-chrysanten hebben de overhand, de meest gangbare soorten zijn Wendy, Rose-Precose, Douglas en September Wit. Al naar belang van de kwaliteit werd er van 24100 cent per bos voor betaald. Met de zomerbloemen raakt het gedaan: de asters en dahlia's raken op, hoewel er nog veel vraag naar is met goede prijzen tot 45 cent per bos. Heliantussen gaan nog boven de 50 cent per bos van de hand en vuurpijlen komen tot 52 cent per bos, eikenblad noteerde 42 cent per bos. Freesia's draaien rond de 45 cent per bosje, Gerbera's komen tot de 20 cent per stuk. Rozen en anjers zijn ook al duur. De groot-bloemige Chrysanten varieren van -827 cent per stuk er pot planten zijn er weinig. Cyclamens noteer den van 80160 cent per stuk. Voorts zijn er cactussen, varens en begonia's. Ernstige aanrijding Op het kruispunt BloksteegAdrichem straatMeerstraat in Beverwijk botsten Vrijdag een vuilnisauto van de Gemeente reiniging en een motorrijder, doordat de laatste niet voldoende oplette, toen hij plotseling afzwenkte naar een benzine station. De motorrijder J. B. uit Beverwijk raakte bekneld tussen voorwiel en bumper van de vuilnisauto en brak het linker dij been, de linkerbovenarm en de rechterpols. Hij is in het Rode Kruisziekenhuis opge- JONGEN „ONTFERMDE" ZICH OVER ACCORDEON EN XYLOFOONSTOKJES Zoals wij gisteren meldden, deed een personeelslid van het Circus Mullens bij de Beverwijkse politie aangifte van ver missing van een accordeon. In Overveen is een'jongetje aangehouden, dat bekende zich van dit instrument te hebben meester gemaakt toen het onbeheerd nasat een dei- stallen stond. Bovendien vertelde het kind twee xylofoonstokjes uit het circus te hebben weggenomen. De voorwerpen zijn aan de rechtmatige eigenaar teruggegeven. BENOEMING Met ingang van 1 October is mejuffrouw W. Bosch te Beverwijk benoemd tot on derewij zeres aan de Openbare Lagere School te Wijk aan Zee. ADVERTENTIE Parker - Osmia enz. GROENEWEG Velsen-Noord Drie thuiswedstrijden voor „Noord" KinheimI.V.V. (Ilpendam) op „Tus- senwijk; Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Mol; S. de Vries, W. Groeneveld en C. Luntz; J. Muskee, A. Prinssen, J. v. d. Linden, J. H. v. d. Wateren en J. Starre- veld. V.V.B.T.I.W. (Amsterdam) op „Water vliet"; V.V.B.: C. v. Veelen; R. Meyer en H. v. Riemsdijk; J. Schildwacht, M. Arisz en W. Zand; H. Souverein, H. Verswij ve ren, P. Schildwacht, P. Vlietstra en J. Straatsburg. I.E.V.D.S.K. (Haarlem) op „Schoonen- berg"; I.E.V.: W. v. Tunen; H. Zonneveld en W. Michel; J. Schavemaker, P. v. d. Berghe en S. Slotemaker; Th. Koek, H. Duin, A. Leering, H. Prinsen en J. v. d. Vlies. R.K. Zangkoor „Onder Ons" hield zijn eerste jaarvergadering De vorig jaar opgerichte R.-K. gemeng de zangvereniging „Onder Ons", directeur de heer Lou Ter voort, heeft Vrijdagavond in haar eerste jaarvergadering, die in de R.-K. Meisjesschool aan de Corverslaan werd gehouden, kunnen terugzien op een welbesteed levensjaar. Dit was dan ook na de begroeting van de leden door voorzitter A. Mertens, aanlei ding om voor de prijzenswaardige activiteit van de leden en mede-bestuursleden veel waardering uit te spreken. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Wijker gewaagde met enige trots van wat „Onder Ons" in het eerste jaar heeft gepresteerd. Behalve een prettig St. Nicolaasfeest en de medewerking aan een feest in de pastorietuin, werd met grote voldoening teruggezien naar het eerste bij gewoonde in Heiloo gehouden concours, waar de eerste lauweren werden geoogst. Het lcasverslag gaf ook al een optimisti sche indruk, zodat „Onder Ons" een bloeiende vereniging kan worden ge noemd. De eerste penningmeester, de heer W. Kroone werd bij enkele candidaatstelling herkozen en mej. Buntsma kwam in de plaats van mevr. Van Noort-Kuypers, welke als tweede pénningmeesteresse was afgetreden. Uiteraard had deze eerste jaarbijeen komst een wat feestelijk karakter en van de goede stemming gebruik makend wer den de zieke leden niet vergeten. Een at tractie zorgde er voor deze „Onder Ons"- leden een aardige attentie te kunnen aan bieden. adverted OOK VOOR VERKEER^, 1eorie Hagelingerweg 134 Ttl ft» r He*nskerk Heemskerkse sniDn„ Het R.K. Pantareconü P onde leiding van L. Terem ^Sa- winter wederom „op co al te, vereniging komt uit in te J» gM1' Ik Het dubbele woSi2'*!. P. Klaassen aan de Kfik.iiu &ta Heemskerk is uit de hsnri ,lra«weg heer F. Klaassen te wedstrijd gehouden in Jet ie Op Maandag 2 OctotoXn Damave de massakamn heLl Ln «S de biljartclubs ,.d'Oraniehi,w> sior" te Uitgeest. en Castricum HET TONEELSEKOEjj WORDT ,,D°esttok^hé5a^SX'®«ta, stuk De Vreemdeling" i„ studiën®? 3Novemben°ermge" °cSf PREDIKBEURTEN Herv. Evang. Vereniging in Van der Linde van Amsterdam-W 4 Hervormde Kerk, 10 uur- ds u gieter. t-cE» Gereformeerde Kerk, 10 en 17 Wielinga van Zaandam. ZONDAGSDIENSTEN Zr. Meihuizen, Bakkumerstrait 41 foon 530. PORTEMONNAIES OP STRAAT In' de afgelopen veertien dagen wL op de Castricumse politiepost de volui, voorwerpen als gevonden aangegeven-li derportemonnaie, glacé dameshandib en een portemonnaie. Als verloren werden opgegeven: a„t ped, dameshorloge, portefeuille. Iedere Dinsdag en Vrijdag kan lichtingen krijgen aan de j Dorpsstraat 1, van 13 tot 16 uur. VEILINGBERICHT De Castricumse veiling betaalde Vhica 1 de volgende prijzen aan de tuinders:' Sla: 2—3; bloemkool 25—32; komkos mers 7; dubbele bonen 16—47; dubbel' bonen met draad 35; pronksnijbönen 15, 22; stokbonen 3842; trosbonen 18; rente- gevers 49; spruiten 49—69; augurken ?- 31, uien 661/»; groenekool 6; bospeenje tomaten 20—33; peren 6—13; selderiri peterselie 6614. „BRICAS"-NIEUWS De Castricumse bridgeclub „Brieas" i op 10 October met de onderlinge coüs. titie beginnen. Bovendien zullen 20 Wj* van „Bricas" de Castricumse kleuren nj dedigen in de competitie van de Nefe landse Bridgebond. FEESTAVOND OUDEN VAN DAGD MET DE VELETA TOE De afdeling Castricum van de Algea Nederlandse Bond van Gepensionneea zal Zaterdag 14 October in de zaal vans heer W. Borst te Bakkum een feestavow organiseren voor alle gepensionneerdens Ouden van Dagen. Vele bekende artisten hebben zich te- schikbaar gesteld en bovendien is er t 12 uur bal! Alkmaar Packet gaat liquideren Zoals reeds gemeld is gaat een der op Amsterdamse vervoersbedrijven, de N.l Maatschappij „Alkmaar Packet", opgerié'. in 1864, verdwijnen. De laatste jaren zijn verliezen geleden; 1950 heeft een nadelig saldo van ruk 40.000 opgeleverd. Het zeer slechte wee- is een der voornaamste oorzaken. Al hei mogelijke is de laatste jaren gedaan er het vervoer te stimuleren maar een lonen de exploitatie was niet mogelijk. De rib boten, die voor 80.000 op de balans staar, zijn te groot. De directie verwacht dat deze balanswaarde zeker bij verkoop zêl worden opgebracht. Een vordering i Zwitserse francs zal waarschijnlijk 42.CC'! meer opbrengen dan verwacht werd. Hia- mede rekening houdend, kan volgens eer zeer ruwe schatting bij verkoop van ds activa, na voorzieningen voor het perso- neel en het voldoen aan andere verplieh-1 tingen, 50 procent a 60 procent op de aar- j delen worden betaald. Er is echter vr; grote belangstelling voor de schepen, zc- dat een hogere opbrengst dan de boek waarde tot de mogelijkheden behoort. Voorlopig zal de exploitatie nog woraea voortgezet, daar dan de kansen op een voordelige verkoop der schepen groter zijn. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 29 op 30 September KW 25 met 120 k. nog 30 netten batóï KW 14 met 16 k.; KW 19 met 35 k; KW met 170 k.; KW 13 met 50 k.; KW 54 metu k.; KW 47 met 20 k.; KW 144 met 40 k.; K. 83 met 17 k. nog 30 netten halen; KW 67 me. 120 k.; KW 38 met 15 k.; KW 18 met 40 L KW 29 met 80 k.; KW 39 met 170 k.; KW* met 120 k. uit de halve vleet; KW 2 met l^ KW 110 met 5 k.; KW 143 met 120 k.; KW» met 140 k.; KW 173 met 80 k.; KW 50 n« 25 k.; KW 175 met 30 k.; KW 1» »et 8U. KW 170 met 100 k.; KW 151 met 4o k.; KW met 17 k.; IJM 75 met 70 k.; IJM 2o3 met 601 Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 65 kantjes. Scheveningen: 60 kantjes. Katwijk: 61 kantjes. Agenda voor Beverwiji ZATERDAG 30 SEPTEMBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: De W» was een man. _„odj0 .im] Luxor Theater. 7 en 9.15 uur: Tweede dg van de Indische Graftempel, getiteld, monument ener grote liefde W. B. Theater. 8 uur: De rode navis. W. B. Theater, 8 uur: De - ZONDAG 1 OCTOBER Kennemcr Theater, 7 en 9.15 uur. Ds b. was een man. Luxor Theater, 2.15 uur: De laatste te roodhuiden. oan de 4.30, 7 en 9.15 uur: Tweede deel w u_ Indische Graftempel, getiteld. ,fle men ener grote liefde". D. r(Xje W. B. Theater: 2.30, 4 30 en 8 uur. ue rw havik „Aori? MAANDAG 2 OCTOBER Kennemer Theater, 7 en 9 uur. was een man. ni. kruistocht Luxor Theater, 7 en 9.1a uur. Kruis voor vrede. W. B. Theater, 8 uur: De rode t«lt

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 10