PARijse silhouetten Barmhartige cache-misere! Gebrek aan eetlust? De mantel: trouwe gezel voor barre tijden Regen en Maurice Het Franse land Wijd en los Het boterham trommeltje Maaltijden op een vast uur Regelmaat baat jUolynetix voerde deze koraalrode 0ot met hetzelfde ocelot, dat bij ft sluiting en de hals tevoorschijn tof. Let op de grote zakken, die 'ia tot het armsgat reiken! G en paar weken geleden vertel- -> de ik U zo het een en ander m ,de kleine stad in één huis" in Marseille door de grote irchitect Le Corbusier wordt neer- «zet. De jonge architect die mij wen rondleidde merkte op, dat de huizenbouw in de Franse provincie wel een honderd jaar ten achter was. Die woorden schoten mij deze Wiek weer te binnen. Zelf hebben wjj een klein huis 100 km ten Zui den van Parijs gelegen in de rich- tin' van Fontainebleau. Aangezien cii'n kinderen evenals alle kinderen in'Frankrijk vacantie hebben tot 2 October, ga ik dikwijls met hen nar dit buitenhuisje toe om hun radslongen met wat frisse lucht te vullen. Het is voor de Franse jeugd wel heerlijk om 3 maanden vrij rond te dartelen, maar voor de papa's en cana's wordt het op de duur wat vermoeiend en vertwijfeld kijken ze dan ook op de kalender om te zien hoeveel dagen het nog duurt voor hun lieve spruiten zich weer rustig in de schoolbanken zullen installe ren. Ons huis ligt in 'n klein dorpje Les Baillys geheten. Eigenlijk niet eens een dorpje, want er staan hoogstens tien huizen, waar onder enkelen nauwelijks bewoonbaar zijn. De Fransen noemen zoiets dan ook een haraeau, een vlek. De bevolking bestaat uit één boer met vrouw en kind, een paar dagloners en een dertig-tal arme ex-Parijzenaars die hier hun oude dag verslijten. Ja, en dan wonen er óók nog een stuk of vijf mensen die in Les Baillys ge boren en getogen zijn en dit oord r.og nooit verlaten hebben. De meeste mensen zien er verwaar loosd en armoedig uit. Jong en oud is vrijwel tandenloos. De ex-Parijze- nsars hebben bijna allemaal Parijse kinderen in pension waarvan er ver schillende zomer en winter hier blijven. Ik heb medelijden met deze kinderen. Vaak willen hun ouders niets meer van hen weten, en zijn ze inde campagne zo'n beetje wegge stopt, om van hen af te wezen. Er is maar één huis dat stromend wa fer heeft, en dat huis is van ons. «n kraan die direct water ver- Khait is een weelde in dit land oo af en toe komen mijn buurvrou- ïra vol bewondering dit instru ct bekijken. Zelf zijn ze verplicht nier te gaan halen in een nabij- fen put. Zo waren de inwoners ook héél •sroaasd dat onze eerste zorg was m mve permissie) een W.C. te jWa bouwen. Deze nuttige instel- «S scheen men hier ten plattelande «S totaal te ignoreren. Doch al 1 volgden enkele vooruitstre- J®?® BaiHynezen ons goede voor- v«S maa* dat we hier weder ÏL ontdekten we weer zo'n tlIT ^ënisch instituutje. De sm Ti won'naen zijn allen van Ik .neb die stenen met een mooi rood verfje bedekt en smeer ou boenwas op. vi«Vorgen en ook de gordijnen jmm vinden mijn buren X M vreemd en vrij verge- toÜ. ?ar °P mijn beurt ben „of ^oe al deze mensen W» ieen Primitieve toestand fi'TT. loven en zich er blijkbaar i? Pittig bij bevinden. Enfin juy^n meug, zoals de boer op per week komt een aatoöS» !i?®er metzDn vracht- a ons allen van vlees voorzien. De wintermantel is niet zon der importantie, nog sterker, hij is zelfs het belangrijkste kle dingstuk uit onze garderobe voor het koude jaargetijde. Hij is de zoom, zoals het randje van astra kan langs 'n zwartwollen mantel van Molyneux, de voorpanden, die schuin over elkaar sluiten denk aan de ligne oblique van Dior! de iets vierkantere schouders en de nieuwe materia len. Talrijk zijn ook de paletots, graadmeter van onze élégance de wijde heuplange jasjes, die gedurende de lange wintermaan- vaak een ensemble vormen met den en in niet weinig gevallen de rok, de tailleur, ja zelfs een barmhartige cache-misère, met de jurk, doordat ze van of, om het in rond Nederlands dezelfde kleur of dezelfde stof te zeggen: onze dallesdekker! zijn vervaardigd. De voering is Laten wij dus bij de aanschaf van bont of soms van de zij van van zo'n trouwe gezel voor barre de blouse. Opvallend zijn de tijden niet overijld te werk gaan, zakken, heel laag aangebracht maar ons terdege op de hoogte of juist zo hoog, dat zij het arms- stellen van de nieuwe modellen gat naderen. Balmain schenkt alvorens tot een aanschaf te meer aandacht aan de voeringen dan aan de paletot zelf. Hij werkt met voyante doublures van rode, gele, blauwe of groene astrakan. Heel origineel is de vondst van Madeleine de Rauch, die de wijde mouwen van haar paletots verticaal splijt, zodat ze worden ge- AIls C uen va 4li nm ■LVrouwen verzamelen zich w t,, ,em heen en bestellen tal- &Vh!~0 s- Ze hebben allemaal nji Medelijden met mii als ik ri VIeen .enhel pondje tevreden Fransm»«S J8 namelijk voor de 52555!? e,: voornaamste be- tt haf !»Van de dis- Een metselaar n t aorP die bij ons een goot- besluïten. De mode 1951 brengt nog steeds een triomf voor het wijde losse model, weliswaar minder uitbundig van ruimte dan in vo rige seizoenen, maar toch nog uitgesproken een swagger. Ver der toonden de Parijse collecties eigenlijk tot capes ook rechte sluike sportjassen met transformeerd. ceintuurs en de klassieke nauw- aansluitende redingote, wijd uit springend onder het middel, maar die waren toch in de min derheid. Laten we dus terugkeren tot de wijde jassen, wat die zijn per slot van rekening jè van hèt. De nieuwste modellen zijn drie kwart lang of alleen maar even korter dan de jurk. Kenmerken de bijzonderheden van deze jas sen vormen de garneringen van bont langs de sluiting of ook wel langs de sluiting èn langs de Het is goed ons even te reali seren, dat de enorme puntige kragen op de mantels zoals wij die de laatste jaren kenden, heb ben afgedaan of op het punt staan uit het modebeeld te ver dwijnen. Dior garneert zijn jas sen met opstaande kragen, die de schouders en de oren omslui ten. Fath en Schiaparelli geven de voorkeur aan sjaalkragen van bont, die zich voortzetten tot aan de rokzoom. Behaaglijke sjerpen vormen een gewilde en vaak op vallende versiering. Montaigne knipt ze aan het lijfje en Made leine de Rauch knoopt het ene uiteinde op een mouw. Knopen nestelen zich overal, niet zelden in dubbele rijen. De mouwen zijn zeer gevarieerd, soms van boven tot beneden geknoopt, soms ge garneerd met aan de mouw ge knipte reversachtige manchetten. Zware en zachte wollen stof fen maken zelfs een mantel zon der bont tot een benijdenswaar dig en comfortabel bezit. Ka meelhaar, wollen mohairs, „kar pet" stoffen, teddybeer, tweeds, doubleface en ribsfluweel strij den om de voorrang. En dan zouden we haast een nieuw krullerig materiaal vergeten, dat terecht met de naam poedel werd gedoopt! ARLETTE Deze zwarte redingote van Schiapa relli heeft een bontgarnering van vos langs de hals, de sluiting en de zoom. Let op de ceintuur van zwart leer! steen in de keuken installeerde, zag met misprijzen hoe ik pannekoeken stond te bakken voor het avond eten. Dat vond hij géén eten voor een Christenmens. „Moi, il me faut de la soupe!" zei hij, en mijn vrouw moest het niet wagen om mij zo iets (en hij wees met afgrijzen op mijn baksel) voor te zetten. Ik schonk hem een glas wijn in om hem wat milder te stemmen. In tussen ben ik gewend geraakt aan de rol die ik hier blijkbaar heb te spelen, die van de ongebreidelde modernist. Zij beschouwen mij zo'n beetje als de dorpsgekWie wast er nu iedere dag zijn gezicht, en is te vreden met een pannekoek als maaltijd? Laatst kwam een vrouw ons een telegram brengen. Ik gaf haar een fooitje, hetgeen zij gretig aannam. Toen ik later iemand vroeg wie deze dame was, kreeg ik ten antwoord „oh! dat is de vrouw van de burgemeester"! De burger- vaer is zelf kippenboer en woont hier 2 km vandaan; Madame be dient de telefoon, de enige in een omtrek van verscheidene kilome ters. U ziet, die leerling van Le Cor busier had nauwelijks overdreven, want dat de woning van de platte landse Fransman van alle gemak ken en comfort is voorzien, zou ik beslist niet willen beweren! ève. De wijde jas met de diagonaalslui ting is van het Parijse modehuis Jean Dessès. Een dasje van otter bont wordt in de halsopening ge strikt Typerend voor de huidige mode in de éne grote zak op het rechtervoorpand. De andere mantel op dit plaatje is van Schiaparelli. Een lange sjaal, af gezet met astrakan, garneert de hals en bedekt de sluiting. Paris.het regent in de stad. 99 Parijzenaars van de 100 zijn daardoor in een bar slecht humeur. De honderdste echter vertoont een stralende glimlach. Maurice Cheva lier die naar zijn theater gaat on der een enorme parapluie behoort tot een van die honderden. Het is al lang geleden, zegt hij, dat ik mij van het slechte weer iets aantrok. Ik tracht mijn werk zo goed mogelijk te doen, ik lever het aan de klant, die het publiek is, en ik wacht met een serene ziel de reactie af. Ik ben er altijd zeker van dat ik slaag en dat het publiek mij begrijpt. Ik geef altijd het beste van mijzelf. Toch was Maurice wel wat zenuwachtig, toen enige dagen geleden het doek opging van 't Theatre des Variétés. Ik ga namelijk iets doen, zei hij, wat nog niemand voor mij gedaan of geprobeerd heeft in een music- hall niet alleen, blijf ik geheel al leen gedurende 2i/0 uur op de plan ken, maar wat nog nooit vertoond is door een artist van het mannelijk geslacht, ik kleed me aan en uit op het podium. Er zullen altijd toe schouwers zijn die deze aan- en uit- kleed-partij niet zullen snappen en er de humor ook niet van begrijpen kunnen. En IJ kunt zich wel inden ken wat mijn collega's over mij zul len zeggen: „die arme Mau-Mau (zo wordt Chevalier hier genoemd) zie eens hoe ver het met hem gekomen is! Om nog enig succes te forceren gaar hij in zijn inlerlockje voor het publiek staan! Voor dat Chevalier dit nummer aan het Parijse publiek presenteerde, heeft hij het eerst ver toond in de Franse badplaatsen, waar hij veel succes had. Men bewonderde zijn levenslust, handigheid, en zijn kuiten, die tussen twee haakjes nog in een fraaie toe stand verkeren. Eén van zijn bewon deraarsters zuchtte: Hij mag nu wel 62 lente's tellen, maar zijn kui ten zijn 20 en zijn hart is niet ouder dan 15 jaar. T\ it kuitenspel is echter niet de U enige attractie die Maurice ons brengt. In de le helft van zijn recital, ziet men hem zoals hij zelf (beschei den) opmerkt als de „Chevalier- klassiek" smoking en strooien hoed terwijl de 2e helft van het pro gramma gewijd is aan zijn oude succes-nummers als „Valentine" en „Ma Pomme". Van M-a Pomme is een film gemaakt, die één dezer dagen uitkomt. Mauricedie een lanqe reeks van voorstellingen in 't theatre des Va riétés tegemoet ziet, zal op het po dium worden begeleid door zijn enige pianist, de Weense componist Fred Freed. Deze laatste woont al ruim 17 jaar in Parijs en vroeger dirigeerde hij op Montmartre een Weens orkestje. Ofschoon Freed al zó lang in Frankrijk woont, stamelt hij nog maar een paar Franse woor den, en dat nog wel met zulk een af schuwelijk accent dat men hem nauwelijks verstaan kan. De con cierge van het theater is echter aller minst te spreken over de gang van zaken. Geef mij maar 'n flink ge zelschap op het toneeldan kan ik in de pauze tenminste nog wat verdie nen. De brave man verzorgt n.l. het buffet voor de artisten, die in de pauze vlug een hartversterking tot zich willen nemen. Wat heb ik er Ondanks de steeds groter wor dende vervoersmogelijkheden is niet ieder schoolkind of oudere scholier in de gelegenheid om „tus sen de middag" thuis te komen voor de koffiemaaltijd. Vele moeders hebben dus dage lijks de zorg voor het vullen van een boterhammenzakje of -trom meltje met het twaalfuurtje voor hun kroost. Een trommeltje is hier voor nog het handigst, vooral het soort dat. nadat het geleegd is in elkaar geklapt kan worden en zo slechts weinig ruimte in de school tas inneemt. Gemakkelijk is 't verzorgen van zo'n overblijvers-maaltijd lang niet altijd. Niet alleen moeten de boter hammen smakelijk blijven, het is ook van belang, dat het twaalfuur tje goed wordt samengesteld. Een goede voeding is immers voor de opgroeiende jeugd, die vaak ook nog grote afstanden door weer en wind moet af legen, zeer nodig. De kinderen moeten dagelijks voldoen de bouw- en beschermende stoffen opnemen om flink en gezond te blij- ven en daarin moeten ook de brood maaltijden hun aandeel leveren. Het vullen van de maag zonder meer is niet voldoende. Behalve aan het brood zelf, be steden we dus aandacht aan het geen er bij gedronken wordt en aan de broodbelegging. Als drank kun nen we geen betere kiezen dan melk Dit product is nl zeer rijk aan bouwstoffen (eiwit, kalk) en be schermende stoffen (o.a. vitami nes). Als variatie op melk kan ook chocolademelk gegeven worden. Koffie is voor kinderen niet aan tc raden. Beter is thee met veel melk. Wat het brood betreft: U geeft Uw kinderen toch niet alleen wit brood mee Bruinbrood en roggebrood zijn beter voor het gebit en bevat ten méér beschermende stoffen. Als belegging kunnen we geven: kaas, ei, groente, vruchten, vlees, en vis in allerlei vormen. Deze le vensmiddelen hebben de meeste waarde voor de voeding. Een of twee boterhammen kunnen van een zoete belegging worden voorzien (bruine suiker, hagelslag, koek, speculaas, chocoladepasta, panne- koek enz.), doch deze belegsels heb ben voor de gezondheid practisch geen waarde. Beter zijn de eerstgenoemde pro ducten. Van kaas behoeven niet steeds de duurdere soorten genomen te worden; kinderen houden vaak het meest van de zachte smaak van jonge kaas. 40+ Kaas en kruidkaas bevatten minder vet dan volvette kaas, maar zijn daarentegen rijker aan eiwit. Eieren zijn duur. Men kan echter van 1 ei, losgeklopt met twee lepels melk of water en iets zout of sui ker een grote omelette bakken, waarmee 2 a 4 boterhammen be legd kunnen worden .Ook eenden eieren (10 minuten koken) kunnen in plakjes of fijngewreven met wat slasaus of magarine, tot een sma kelijke belegging verwerkt worden. Ditzelfde kan men met vis doen. Gestoomde bokking laat zich goed tot een smeersel verwerken. Ook makreel of anjovispasta leent zich hiertoe. In vleeswaren is er weer een rui- me keus. In plakjes gesneden koud gehakt en de goedkoopere bloed worst of leverworst doen in voe dingswaarde voor de duurdere soor ten dikwijls niet onder. Als groente of fruit noemen wjj dan nog in plakjes gesneden appe len peren, tomaten, wortels, kom kommer, radijs ramenas, al naar gelang het seizoen. Ook met sla- tjes, zoals geraspte wortel, fijnge sneden sla of andijvie met wat sla saus vermengd, voorkomt men uit gedroogde boterhammen. Zeer sma kelijk zijn ook boterhammen be smeerd met een dun laagje gistex- tract (hallite, reformite, marmite e.d.), waartussen plakjes komokom- mer zijn gelegd. Deze hartige smeersels zijn rijk aan vitamine B, evenals ook pindakaas. Tenslotte iets over het inpakken van het trommeltje: maak dunne sneetjes en leg deze twee aan twee op elkaar met de belegging ertus sen. Maak de boterhammen liefst op de dag, waarop ze gegeten wor den, klaar, zodat de inhoud van het trommeltje zo fris mogelijk blijft. Tegen het uitdrogen helpen boven dien enige gewassen blaadjes sla of andijvie, welke men langs de kant van het trommeltje legt. Meen niet te vlug, dat deze dingen er niet zo op aankomen! Het gaat hierbij im mers om een goede voeding en dus om de gezondheid van de opgroe iende jeugd! aan", klaagt hij, „Maurice drinkt in de pauze een glas spuitwater, terwijl Fred Freed met leidingwater genoe gen neemt". hevalier heeft geen claque no- O dig. In de „engelenbak" zitten al zijn vrienden van Belleville en Ménilmontant. Maurice is daar gebo ren en zijn hart trekt nog steeds naar deze volksbuurten. Dikwijls gaat hij een wandeling maken door de straatjes waar hij als kind ge speeld heeft. Als iemand mij dan herkent, zegt hij, en mij feliciteert dan is dit het mooiste compliment voor me. Op één van de dure plaat sen vooraan zit zijn vriendin „Lady Patachou". Dit schone vrouwsper soon heeft Chevalier ontdekt in een restaurantje gelegen in Montmartre. Lady Patachou bediende daar de gasten, en zong af en toe met veel animo en talent een chanson. Haar liefite bezigheid bestond echter uit hat doorknippen van de dassen, die de heren zorgvuldig om de hals hadden geknoopt. Deze eigenaardige liefhebberii maakte haar snel be roemd. Uit alle hoeken van Parijs kwamen de heren opdagen, en lieten met een verheerlijkt gezicht hun das doormidden knippen. U ziet, er is niet veel voor nodig om plotseling héél bekend te wor den, maar men moet maar op een idee komen. 25 SeptemberParijs. ève. II et kan U gebeuren, dat U door x xpersonen uit Uw eigen omge ving of door mensen die U toevallig ontmoet, hoort zeggen: hè ik heb helemaal geen trek. of. ik kan net zo goed niet eten nu, of. ik heb van middag maar eens een maaltijd over geslagen. Het is óns in ieder geval opgevallen, dat deze verzuchtingen nog al eens geslaakt worden en door allerlei personen. En wij zijn er eens over gaan denken en ziehier de re sultaten ervan! Wij hebben hier niet personen, op het oog, die gebrek aan eetlust heb ben, doordat zij ziek zijn, zich niet helemaal 100 voelen door een ziekte die ze „onder de leden heb ben", dan wel zij, die van een of andere ziekte herstellende zijn. Hier is de slechte, eetlust immers een ziekteverschijnsel. Wij bedoelen nor maal werkende mensen, die dus eigenlijk met een gezonde eetlust aan tafel behoren te komen. U vraagt zich wellicht af of dit kan en U denkt misschien: ja maar dan zal er toch wel een of andere ziekelijke af wijking zijn, waardoor iemand geen gewone eetlust heeft, maar nee, dit hoeft toch niet. En deze mensen, die dus zonder dat ze ziek zijn regelma tig klagen over een slechte eetlust zijn er maar al te vaak zelf schuld aan. Zij staan er niet bij stil, dat als zij zich een beetje moeite geven allerlei dingen achterwege te laten of juist te doen, zij vanzelf die trek in voedsel weer terug krijgen, zon der dat er een dokter aan te pas be hoeft te komen. Daar is de man (of vrouw), die 's morgens al vroeg op pad gaat in trein of auto, of wat ook, de hele dag druk in de weer is en 's avonds tegen 7 uur soms nog later naar huis terugkeert, 's Morgens heeft hij wel licht ontbeten (ja dit soms ook nog niet voldoende, want o, hij stond te laat op!), heeft hier een bespreking en daar en tegen etenstijd, om 1 uur is hij juist ergens onder weg. Gauw maar een paar amandelbroodjes of een kopje koffie, nog een bezoek en dan tegen 4 uur dat nare flauwe ge voel en: och ja, ik heb eigenlijk niet gegeten. Maar even een croquetje kopen en dan verder, nog even hier, dan nog elders, dan naar huis, waar men met eten wacht. Maar nu het gekke en maar al te vaak voorko mende: heb eigenlijk geen trek meer. Verwondert U deze verzuchting na alles wat wij hierboven beschreven? Niet zonder reden zegt een oud volksgezegde: „hij is over zijn hon ger heen". Toen het etenstijd was en hij wellicht normaal trek had, heeft hij niet vodoende gegeten, na enkele uren eet hij weer wat, niet met vol ledige trek en trouwens ook weer niet voldoende en helemaal niet een normale maaltijd. Het kan haast niet anders of hij gooit de functies van het maagdarmkanaal in de war, door al dit onregelmatige. Zo ook met allerlei mensen, die er een gewoonte van hebben gemaakt om zo ongeveer de hele dag te eten. Nu eens een snoepje, dan een koekje, dan weer eens hier van proeven dan daar weer van. Ook zij zijn er zelf schuld aan. dat hun eetlust niet nor maal is. Vooral zoete dingen nemen de eetlust weg. Er komt nog dit bij: al die zoete hapjes leveren wel calo rieën dus warmte en energie, maar bevatten vrijwel nooit beschermen de stoffen als zouten cn vitaminen en als deze mensen dan aan tafel komen, waar, zo veronderstellen wij, goéde gerechten klaar staan, dus ge rechten die de nodige voedingsstof fen o.a. eiwitten, zouten en vitami nen bevatten, dan laten zij deze voorbij gaan, zodat hun voeding dus uiteindelijk ook nog niet de goede samenstelling heeft. Probeer ook Uw dagtaak goed in tc delen en werk zo rustig mogelijk alles af. Als U oververmoeid thuis komt kan het U gebeuren, dat de maaltijd U niet aantrekt. Nu zult U misschien zeggen: myn werk gaat vóór en ik heb geen tyd om tussendoor copieus te lunchen of wat ook. O, maar dit is niet nodig, maar wij raden U aan om zoveel mo gelijk op vaste tijd éen goede maal tijd te nemen. Als U het met Uw voeding op een aeeoordje gaat gooien doet U uiteindelijk toch Uw arbeids prestaties afbreuk. Ons lichaam is veel meer dan welke meest ingewik kelde machine ook. Het is een zo ingewikkeld geheel, waar zoveel sa mengestelde processen zich afspelen, dat het niet te verwonderen is, dat zijn functies derailleren, als niet aan de elementaire voorwaarden, waar onder zeker een goede en regelmati ge voeding valt wordt voldaan. A.v.D. Appelmoespudding 500 gr. moesappelen, 3 dl water, 40 gr. (4 eetlepels) custardpoeder, 100 gr. (bijna 1 kopje) suiker. De appelen schillen, van klokhui zen ontdoen en tot moes koken met 2dl water. Het custardpoeder aan mengen met de rest van het water. Het moes hiermee binden en even doorkoken. De suiker van het vuur af toevoegen en de pudding over doen in een, met koud water om gespoelde, puddingvorm. De koude pudding geven met vanillevla of yo ghurt. J*\ e schoorsteenveger is altijd een L/ legendarische figuur geweest; een moriaantje-zwart-als-roet met een laddertje onder zijn arm en boos aardig flikkerende ogen in zijn hoofd. Dezer dagen heeft het kind Lili- beth hem in zijn ware gedaante aan schouwd. Hij was helemaal niet angstaanja gend: een echt nette man met een keurig werkpak aan en ook niet zwart. Lilibeth was dan ook niet bang. Ze rende hem trouwhartig na van de zolder naar de tuin en als het moest ook vice versa en praatte hem zoals dat haar gewoonte is zogezegd de blaren aan zijn hoofd! Ze hield alleen op met kletsen als ze het nodig achtte mee in 't schoor steengat te loeien. En in eens kwam bij haar de associatie met het myste rie van vijf December rond de kachel Ze stelde de zotste vragen. Dat ging als volgt: „Meneer, weet jij ook waar Sinterklaas is?" De man (liefderijk, maar ontac tisch): „Nou zus, die kon al best on derweg wezen!" „Zou hij dan al in de schoorsteen zitten?" ,J1ou, zus, dat kon best zo al zijn!" Daarop nam de man een stuk pa pier om de schoorsteen droog te ro ken en de trek te controleren Het meisje Lilibeth holde toen met een van schrik vertrokken gelaat naar haar Mammie. Treurig gestemd en uit haar gewo ne doen riep ze uit: „Mammie, de meneer heeft Sinterklaas in brand gestoken. Wie moet nou mijn ca deautjes wel brengen als het morgen (tijdsbepalingen zijn een héél zwak punt!) Sinterklaas is?" Laat mij de verdere kronkelingen mijns gemoeds niet beschrijven. Het kind was tenslotte gerustgesteld.... VROUWENPAGINA van Zaterdag 30 September 65ste Jaargang no. 19667

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 9