IJmuider Courant Haarlems Dagblad jjj.Koreaanse troepenmacht {JitNoord-Korea binnen Politieke UNO-commissie weigert de Noord-Koreanen te horen R.I.S.-troepen bezetten plaatsen op Ambon Milanese politie bestrijdt verkeerslawaai met geheime wapenen Ipf IS'o. 19668 „merlaan 154' Telef' Adm' 543*- 5389. na 5 uur: 8061 (K 2560), Santp- Haarlem: Gr. Houtstr. 93, (^'V^-'ctie en alls afdelingen 15295 iwi«en op aanvr. b(J de Admin. Hoofdredacteur: Robert Peereboora ■aad overschreden Editie voor Velsen, IJmaiden, Santpoort en Omstreken van cn <9prcöjtc Ttoutonsttje «ourant Otraro (6^6) Maandag 2 October 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. - Abonnementen per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.- Giro rekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom al MacArthur spoort tot capitulatie aan Bffit troepen hebben de 38e de richting Jangjang (aan overschreden op bevel van Silker. dc a^n het derde Koreaanse le- rtfbonden Amerikaanse officie troepen, die zoid-Koreaanse oostkust naar Jangjang opruk- Uj de breedtegraad overgetrok- reeds enkele kilometers ge- jti ..onse troepen hebben van- binnen Noord-Koreaans L stad Jangjang bezet. Oor- w.isten voor de kust. Zij hou- voor eventuele acties, ter- ^S-Korcanen Tsjosan, 6.5 km k,t Noorden aanvallen. Naar ie sterkte der Zuid-Koreanen "T..7ÜI1 Het commando van 5 werd vandaag naar Jangjang goreanen zouden slechts ge aaid ondervinden. ligt hemelsbreed 8 km. ten •"L'nn de 38e breedtegraad, maar de kustweg. Een corres meldde, dat "de öt van jangjang vloog, k'd-KorèSnse derde divisie die de «dtegraad heeft overschreden, Jjjjggavond patrouilles gezonden s brandende stad. •rekken de patrouilles terug om s: bij de hoofdmacht te voegen. MacArthurs oproep co Tokio heeft, onder de aanduiding t-l bericht van het verenigd com- t-'-i volgende tekst van een oproep, Ij, van generaal MacArthur, uitge- 'i o-toher te twaalf uur Tokio-tijd r-]r'iederlandse tijd) is door de be- ja-l generaal van het verenigd «do de volgende boodschap uitge daan de opperbevelhebber der [■Koreaanse strijdkrachten. coedige en totale nederlaag en al- vernietiging van uw gewapende [a oorlogspotentieel is thans onver- k Oodat de besluiten van de UNO uitgevoerd met een minimum aan verhes van mensenlevens en ver- ran eigendommen, doe ik, als de elhebber van de UNO, een beroep de onder uw bevel staande Khten, waar ook in Korea aanwe- aiddellijk de wapenen neer te leg de vijandelijkheden te staken on- Jltair toezicht zoals ik zal aanwij- (a ik doe op u een beroep, terstond Mögsgevangenen en burger-geïnter- fia, die onder uw toezicht staan, vrij ito' en de nodige voorzieningen te voor hun bescherming, verzorging, Eonderhoud en onmiddellijk vervoer door mij aan te wijzen plaatsen. De strijdkrachten met inbe- de krijgsgevangenen die zich in van het commando der UNO be- 'fa zullen de zorg blijven genieten als ^schreven door de beschaafde ge lee en practijk en toestemming ont om. zo spoedig als practisch uit- jróur is, naar hun haardsteden terug te b Ik verwacht spoedig uw beslissing ir ieze gelegenheid om verder nodeloos overgieten en vernieling van eigen- m te voorkomen". Generaal MacArthur De tekst van MacArthux-s boodschap is door Warren Austin, de permanente gede legeerde van de Verenigde Staten bij de UNO aan de UNO toegezonden. Pamfletten en bommen Vliegtuigen van de strijdkrachten der UNO hebben na de publicatie van Mac Arthurs oproep 2'A millioen exemplaren met de volledige tekst van zijn boodschap in het Koreaans boven de Noord-Koreaan- se hoofdstad Pjonjang, oefenbases en troepenconcentraties der Noordelijken uit geworpen. De oproep van MacArthur werd Zon dagmiddag in vier Koreaanse dialecten uit Tokio en door radio Seoel omgeroepen. Radio Seoel zende de boodschap om het uur opnieuw uit. Amerikaanse vliegtuigen hebben de Noord-Kox-eaanse hoofdstad Pjongjang' zwaar gebombardeerd, aldus een legerbe- richt van het hoofdkwartier van generaal MacArthur. Marinevliegtuigen bombar deerden talrijke luchtdoelstellingen, op slagplaatsen en bruggen in andere delen van Korea. Zij steunden voorts de verbon den troepen bij Oeidjongboe, ten Noorden van Seoel. Amerikaanse schepen ter hoog te van Intsjon steunen de strijdkrachten op het schiereiland Koempo. Volgens een ander communiqué zijn alle herstelwerkzaamheden op vliegvelden in „het communistische moederland" ten Noorden van de 38ste breedtegraad ge staakt. Er werden Zondag geen Noord- Koreaanse vliegtuigen op de grond waar genomen. Illegalen in Tsjechoslowakije Aanrijding kostte 16-jarig meisje het leven Zondagmiddag omstreeks vier uur werd op de Grote Houtweg in Beverwijk het zestienjarige meisje J. L. uit Heemskerk door een auto uit Alkmaar, die van de Alkmaarderweg afkwam, aangereden en zo ernstig gewond, dat zij vannacht is overleden. Het meisje fietste links op de Grote Houtweg uit de richting Beverwijk en wil de de weg oversteken naar rechts om de Alkmaax-derweg op te rijden. De automo bilist die uit alle macht remde, toen het meisje de straat overstak kon een botsing niet verhinderen. De wielrijdster werd tegen de bumper gesmakt en bleef be wusteloos op straat liggen. Nadat een arts uit Haarlem, die juist langs kwam, eerste hulp had verleend, is het meisje naar het Rode Kruis ziekenhuis in Beverwijk gebracht. Daar bleek, dat zij haar linkerbovenbeen had gebroken en vermoedelijk ook een schedelbasisfractuur had. Het meisje is in de afgelopen nacht overleden. De Veiligheidsraad veroordeelt niet Met 9 tegen één stem (Rusland), bij één onthouding (Joego-Slavië), heeft de Vei ligheidsraad de Russische resolutie verwor pen, waarin geëist werd dat de Veiligheids raad de beweerde Amerikaanse bombar dementen op niet-militaire doelen in Noord-Korea zou veroordelen. Het woord is aan Goethe: De oorlog is een ziekte waarbij de sappen, die tot gezondheid en behoud dienen, gebruikt worden om iets vreemds en onnatuurlijks te voeden. Morgen worden in Brazilië verkiezingen gehouden voor het presidentschap, de beide kamers en de gemeenteraden. Hoe er gestreden is om de stemmen bewijst deze foto aan de ingang van het hoofdkwartier der Democratische (oppositie-)partij in Rio de Janeirowaar iedere decimeter gevelruimte en zelfs de traptreden met verkiezingsleuzen werden volgekalkt en -geplakt. litse Lander-ministers ïen uniforme politie West-Duitse politie verijdelde vredesdemonstraties OXN, 1 October (Reuter) De minis- |nn'Binnenlandse Zaken van de elf it-Duitse staten hebben bondskanselier suoer Zondag verzocht de geallieerde Commissie te vragen om de thans tonde politie onder de elf departemexx- |wn Binnenlandse Zaken te stellen. West-Duitse politiemacht is thans snpperd in kleine onafhankelijke WH de grote steden en districten, ws hebben de ministers bij Adenauer iPüngedrougen de wenselijkheid te be- wn uniforme uitrusting der politie verstrekken van revolvers waaraan "Uebrek is. k. fte West-Duitse politie dit vlijtig in de weer geweest tegen communistische jeugdorgani- Lv «berden leden van de „Vrije l-. F' wer<*en in verschillende •an net land, vooral in het Ruhrge- oij de Brits-Sovjet-Russische zöne- i..1 fearresteerd, vóór of na „vredes- «aties". •«fatag, Oldenburg, Brunswijk, si <i* ec'k» Frankfort en Wiesba- rv,'ü demonstraties verspreid en gearresteerd. Waar communisten oor- rniiV8n'plan waren hun lang tevo- -ondigde bijeenkomst van „de jszJ,®ge,vredesstrijders" te houden, asnuddag alles rustig, tei-in» van demonstraties werd -- -ucven aan de doeltreffendheid van n.^e z'ïde getroffen maatregelen aan de grote parade, welke a~*~~ door de stad had ge- 3iXiSnd Patrouilleerden Britse kx'i» Te,e5, S.ewapende Duitse poli- b-n. a°- Duitse politieagenten met E^adb den Duitse verkeer Vest-Duitsland was Zonda; poutie-apparaat van ongeveer Bijxia iedere gemeente CV ae voorgenomen betogingen vredesstrijders" verboden, bekend gemaakt, dat jongeren door 'e gearresteerd. Een staatsgerechtshof te Vlasim, ten Zuiden van Praag, heeft 22 mannen en een vrouw wegens hoogverraad, spionnage, samenzwering tot het vermoorden van een kabinetslid en illegale verzameling van wapens, veroordeeld tot dwangarbeid van 1 tot 25 jaar en verlies van eigendom. Een verdachte werd vrijgesproken. Grote instemming voor het door acht landen ingediende voorstel tot verenigd Korea LAKE SUCCESS, 30 September. (Reu- ter). Onder voorzitterschap van Roberto Urdane (Columbia) is Zaterdag voor het eerst de politieke commissie van de huidige Algemene Vergadering der UNO bijeenge komen. Op het program stond het plan, door acht landen op initiatief van Enge land opgesteld, voor een verenigd Korea. De landen, die dit plan steunen, zijn be- Amerikaanse mariniers naderen omzichtig het wrak van een door de communisten neergeschoten transportvliegtuig in een pas veroverd Zuid-Koreaans dorp nabij de 38ste Breedtegraad. Rechts een eeuwenoude pagode. Vele slachtoffers bij ge vechten en beschietingen Het bureau Zuid-Molukken deelt heden nog mede: „Op 28 September vielen 's morgens acht schepen (waaronder drie korvetten) en twee B-25 bommenwerpers van de republiek Indonesië de plaatsen Wai en Toelehoe op het eiland Ambon aan. Beide plaatsen werden door de vijand bezet. Een der vliegtuigen werd neerge haald. De aanvaller slaagde er in op Vrij dag 29 September door te dringen tot Soeli. Heftige tegenstand werd door de R.M.S. (Repoebliek Maloekoe Selatan- troepen geboden. Op 30 September 's mor gens stoomden twee R.I.-korvetten de baai van Ambon binnen en hebben de stad hevig beschoten. Een der korvetten werd stuk geschoten. Er vielen veel slachtoffers onder de burgerbevolking. Schade werd aangericht aan scholen, het ziekenhuis, het postkantoor en de moskee. De vijand kon te land doordringen tot Paso. Hierdoor werd de toestand voor Ambon critiek; doch 's middags slaagden de Ambonese troepen er in de vijand tot Soeli terug te slaan. Op Zondagochtend 1 October voer weer een korvet de Ambonbaai binnen. De be schietingen waren nog hevigei-, waardoor vele slachtoffers onder de burgers vielen en vele woonhuizen vernield werden. Op het tijdstip van deze beschieting vierde de christengemeenschap het heilige avond maal in de kerk. De aanvaller verloor vele honderden gesneuvelden. Aan Am bonese zijde vielen onder de militairen nog geen tien slachtoffers. Verzocht wordt om spoedige interventie ter voorkoming van meer slachtoffers". De vertegenwoordiger van de „Republiek Zuid-Molukken" in Nederland deelt mede, dat hij „in verband met de aanval, die de repoeblik Indonesia uit de zee en uit de lucht op Ambon heeft ondei'nomen en waardoor de republiek Zuid-Molukken met algehele vernietiging bedreigd wordt, in terventie heeft gevraagd bij de Veiligheids raad en bij de regeringen van Australië en Nederland". De vertegenwoordiger van de „Republiek Zuid-Molukken" deelt mede van zijn rege ring bericht te hebben ontvangen, dat Indonesische vliegtuigen enige uren boven Ambon hebben gevlogen. In dit bericht wordt het volgende gezegd: „Deze vlieg tuigen, vermoedelijk uitgezonden ter ver kenning van onze eilanden, doken enige malen over de stad Ambon en mitrailleer den daarbij onze stad. Het aantal slacht offers is nog niet bekend". Nederlanders op Ambon vragen interventie DEN HAAG, 2 October. Het bureau Zuid-Molukken zond aan de minister-pre sident dr. W. Drees een door de heer R. J. de Rijk namens de Nedei-landers op Am- bon verstuurd telegram toe. Het telegram luidt: „Diep begaan met het Ambonese volk dat thans heldhaftig strijdt voor onafhankelijkheid en recht en dat in de steek gelaten wordt door de internationale wereld, verzoekt onderge tekende R. J. de Rijk namens de Neder landers op Ambon de Nedeiiandse rege ring om interventie in het Ambonnees- Indonesische geschil. Met ontroering heeft hij geconstateerd, dat op het ereveld de Nederlandse driekleur wappert boven de graven der gevallenen voor de Neder landse en wex-eldzaak in de tweede we reldoorlog. Ambon verdient uw hulp. (w.g.) R. J. de Rijk". halve Engeland: Nederland. Australië, Bi-a- zilië, Cuba, Noorwegen, Pakistan en de Philippijnen. Wysjinski, de Sovjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken, probeerde het debat op zijwegen te voeren en verzocht de „kwestie van het massale terrorisme in Griekenland" te behandelen. Er ontstond een dusdanig tumult, dat de voorzitter de vergadering tien minuten schorste. Bij de hervatting van de vei-gadering wercl met 46 tegen nul stemmen de Sovjet-Unie en haar aanhangers namen niet aan de stemming deel besloten on middellijk tot bespreking van de kwestie- Korea over te gaan. Wysjinski stelde toen voor vertegen woordigers van Noord- en Zuid-Koi-ea uit te nodigen aan het debat deel te nemen. Een dergelijk voorstel is op 1 Augustus door de Rus Malik in de Veiligheidsraad gedaan. Dit werd toen na een lang debat verworpen. Warren Austin (V. S.) had bezwaar te gen het horen van Noord-Koreanen, even als de Chinese nationalistische afgevaar digde dr. Tsiang. Austin stelde voor alleen de Zuid-Koreanen uit te nodigen. Kisselef (Wit-Rusland) zei: „Als de heer Tsiang meent dat de overwinning reeds kan worden gevierd, vergist hij zich. Hij zal spoedig zijn vergissing inzien". De Britse afgevaardigde Younger zei dat Engeland en andere delegaties hoopten een voorstel in te dienen strekkende tot kennis neming van de wensen van het gehele Ko- i-eaanse volk om tot een regeling te komen. De vergadering werd hierna enige tijd geschorst. Afgewezen Na de hervatting werd het Russische voorstel verworpen met 46 tegen 6 stem men, bij 7 onthoudingen. De Amerikaanse afgevaardigde Warren Austin zei, dat de kunstmatige grens de 38ste breedtegraad geen enkele reden van bestaan heeft. Hij zei dit. nadat Enge land zijn door zeven andere landen ge steunde resolutie had ingediend, waarin op .,een verenigde, onafhankelijke en demo cratische regering in Korea" wordt aange drongen. Austin zeide verder nog, dat de nodige stappen gedaan moesten worden „om de Noord-Koreanen de kracht en de mogelijk heid voor aanvallen in de toekomst te ont nemen". Amerika juicht het voorstel toe, dat de strijdkrachten van de UNO slechts zo lang in Korea zullen blijven als nodig is om de aanbevelingen van de Algemene Vergadering uit te voeren. „Mijn regering hoopt, aldus Austin, dat het grootste ge deelte van deze taak zal worden uitgevoerd door eenheden van de strijdkrachten der UNO uit andere landen dan de Verenigde Staten. Wij zouden gaarne zien dat het grootste aandeel hierin genomen zou wor den door Aziatische staten". Austin verklaarde vei'der, gemachtigd te zijn te zeggen, dat zijn regering geen bij zonder voorrecht of speciale positie in Korea verlangt. Als bewijs daarvan zou Amerika zijn troepen tezijnertijd wederom uit Korea terugtrekken. Ook Chili, Cuba, Griekenland, Brazilië, Venezuela, Syrië, Frankrijk, Irak en Ne- derlandj spraken zich ten gunste van de resolutie uit. De Zuid-Koreaanse vertegenwoordiger John Tsjang had inmiddels zijn plaats aan de conferentietafel ingenomen. Het debat werd tot Maandag verdaagd. Gebeente van Naundorff weer in grafkelder bijgezet Hedenmorgen is het zegel verbi-oken van de kamer op het politiebureau te Delft., waar de Woensdagmorgen opgegraven stoffelijke resten van Naundorff tijdelijk stonden opgebaard. Met een lijkauto is de kist met het gebeente van Naundorff naar de begraafplaats Kalverbos gereden en daar in de grafkelder geplaatst. Deze kelder is in de afgelopen dagen door personeel van de gemeente Delft hersteld. De oude grafsteen, welke in drie stukken was gescheurd, is vervangen door een nieuwe, een getrouwe copie van de oor spronkelijke. Over de resultaten van het onderzoek, dat dr. J. P. L. Hulst op de stoffelijke resten van Naundorff heeft ingesteld, is nog niets bekend gemaakt. Militaire hoofdstad van Vietminh door de Fransen veroverd SAIGON, 2 October. (Reuter). Het Franse leger heeft bekend gemaakt, dat de militaire hoofdstad van de Vietminh, Thai Ngoejen, door een Franse colonne, die uit Hanoi was opgerukt, is veroverd. Het Franse legerhoofdkwartier heeft medegedeeld, dat Thai Ngoejen 60 km. ten Noorden van het gebied van Hanoi, Zon dag is gevallen. Een legerwoordvoerder verklaarde, dat een uur voordat een Franse colonne de stad had bereikt, valschermtroepen ten Noorden van Thai Ngoejen waren geland. Het offensief tegen Thai Ngoejen, dat Zaterdag voor het aanbreken van de dag werd ingezet, had ten doel Hanoi en de door de Fransen bezette rijststreek te be- schermen. Overmaking van pensioenen en lonen naar West-Duitsland Tussen Nederland en West-Duitsland is een overeenkomst gesloten inzake de we derzijdse overmaking van pensioenen, lonen en salarissen. Ingezetenen kunnen hun pensioenen uit West-Duitsland naar Nederland doen over maken, alsmede uitkeringen, welke voort vloeien uit arbeidsovereenkomsten of uit verzekeringsovereenkomsten, welke in sa menhang met arbeidsovereenkomsten zijn gesloten. Uitgezonderd zijn invaliditeits- renten, ouderdomsrenten e.d. De aanvrage tot overmaking moet wor den ingediend door de Instelling in Duits land, die het pensioen vei'schuldigd is. De overeenkomst heeft terugwerkende kracht tot 1 September 1949. Voox-ts kunnen Nederlanders, die in West-Duitsland wonen en werken, een deel van hun loon of salaris uit West-Duitsland naar Nederland doen overmaken. Onder loon of salaris worden hierbij tevens ver staan alle op grond van de arbeidsovereen komst uit te keren in geld waardeerbare beloningen in natura, na aftrek van de in Duitsland verschuldigde belastingen, socia le verzekeringspremiën en dergelijke hef fingen. Omgekeerd kunnen lonen van Duitsers, die in Nederland wonen en met vergun ning van een arbeidsbureau arbeid ver richten, voor een gedeelte worden overge maakt. De aanvrage hiertoe dient door de werk gever bü de Nederlandse bank te worden ingediend door bemiddeling van een devie- zenbank. Ook deze regeling heeft eveneens terug werkende kracht tot 1 September 1949. Te 's Gravenhage is opgericht de „Bond ter Behartiging van de Belangen van Indi sche juristen". De bond wil zowel de belan gen van de reeds afgestudeerden als van de studenten in het Indisch recht behartigen. Het adres van de bond is mr. J. J. de la Fontaine Schluiter, Weissenbruchstraat 243, 's Gravenhage. (Van onze correspondent te Rome) Italiaanse steden zijn rumoerig, bar rumoerig. Rome, waar onlangs opnieuw een verbod werd uitgevaardigd tegen het gebruik van de claxon, blijft nog altijd zinderend van lawaai. Noord-Italiaanse stedexx, vooral die, welke in de vlakte lig gen, zijn voor ieder, die rxiet over stalen zenuwen beschikt, onbewoonbaar. Vroeger had in Noord-Italië vrijwel iedereen een fiets. Thans zijn fietsen een uitzondering: het aantal auto's is geweldig toegenomen, maar veel talrijker nog zijn de motor scooters. Het zijn ongetwijfeld elegante en prettige verkeersmiddelen, maar zij zijn erg rumoerig en bovendien oorzaak van talloze verkeersongevallen. De stad Milaan, hoewel minder rumoerig dan Bologna, Cremona en andere Noord- Italiaanse steden, gaat thans maatregelen nemen. De Italiaanse politie krijgt namelijk de beschikking over een flink aantal „tono meters". Dit zijn instrumenten voorzien van een microfoon, welke in staat zijn de kracht van het geluid te meten. Een wijzer plaat geeft er op aan hoeveel „decibel" de eexxheid, waarmee het geluid wordt ge meten een voorbijrijdend voertuig ont wikkelt. De bestuurder van ieder voertuig, dat op een afstand van zeven meter van de „fonometer" de wijzer doet uitslaan tot meer dan 84 decibels zal strafbaar zijn. Volgens zenuwspecialisten is een geluid van 84 decibels alleszins verdragelijk. Bij de proefnemingen, welke tot nu toe zijn gedaan, is gebleken, dat het meest luid ruchtige voertuig de motorscooter is, ge volgd door gemotoriseerde fietsen eix ge wone motorfietsen. Al deze vervoermid delen ontwikkelen in 80 van de 100 ge vallen geluiden, die de toegestane 84 deci bels ver overschrijden. Vaak meer dan 100 decibels, wat door zenuwartsen als „zenuw slopend en onduldbaar" wordt beschouwd. Het bleek echter, dat nieuwe motorscooters niet de gestelde limiet te boven gaan. Bij na alle gebruikers maken opzettelijk de knalpot van hun motor kapot, omdat veel lawaai de indruk geeft van snelheid Automobielen, vrachtauto's en trams zijn minder rumoerig dan de kleine vervoer middelen. Daar de motorscooters en de gemotori- seerde fietsen geen nummerbord hebben, is het moeilijk overtreders te straffen. Daartoe dient een tweede geheim wapen. De polite zal namelijk worden uitgerust met een „straalpistool": een recente uitvin ding van een (Milanees ingenieur. Een der gelijk pistool lijkt veel op het pistool dat wordt gebruikt voor het afschieten van vuurpijlen. Het is geladen met projec tielen van plastic, die een gekleurd, kwa lijk riekend vocht bevatten. Dit projectiel barst open, wanneer het in zijn vaart in aanraking komt met de carosserie van een auto of scooter die te veel lawaai maakt. Elke agent ziet de vlek en „ruikt" het voorbijgaan van de booswicht. Een chemisch laboratorium in Milaan bezit het monopolie voor het wegnemen van de vlekken, doch eist daartoe overleg ging van een kwitantie, waaruit blijkt dat de boete is betaald. Na een te groot aantal overtredingen overweegt men ver beurdverklaring van het betrokken ver voermiddel. Het klinkt alles heel fantas tisch. Maar Milaan heeft met anderhalf millioen inwoners bijna 100.000 motorscoo ters, 80.000 auto's en 1000 tramwagens. Alle vervoer moet „gezien de stadsaanleg, door de binnenstad worden geleid. Het aantal verkeersongelukken bedroeg in 1925 slechts 1250, waarvan 290 met dodelijke afloop, in de eerste zes maanden van dit jaar waren er 4863 ongelukken, die 2982 slacht offers eisten. Deze cijfers zijn waarschijn lijk een Europees record. HET WEER AFGEBEELD Het weer in West-Europa blijft onder invloed staan van depressies. Een kern, die zich gisteren nabij Schotland bevond, trekt nu langzaam langs de Noorse kust in N.N.O.-richting weg. Een nieuwe sto ring beweegt zich met grote snelheid over de Britse Eilanden naar het Noord zeegebied. Het front van deze depressie veroorzaakte vandaag in ons land enige neerslag. Na de frontpassage kunnen zich nog enkele buien ontwikkelen, waarna ons land tijdelijk onder invloed komt van een zeer zwakke rug van hoge druk. Daarachter is op de Oceaan echter al weer een nieuwe in diepte toenemende depressie in aantocht, zodat het onbe stendige weer met nu en dan regen en wind nog zal aanhouden. MIST SNEEUW REGEN MOTREGEN A HAGEL V BUIEN ft ONWEER 72temf-é»atuus roos ISOBAAR BELANGRIJK NEERSLAG- GEBIED CENTRA: H HOGE ORUK L LAGE DRUK scheidingsl'jk-front-tussen lucht van verschillende herkomst stand van dit teken geeft de windrichting aan- «edere hele cwarsstp£ep is een wind snelheid van vijf meter c£r seconde Weerbericht VRIJ KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond, opgemaakt te 10 uur: Wisselende bewolking met enkele buien. In de kustprovincies tijde lijk harde, overigens krachtige tot matige wind tussen Zuid-West en West. Vrij koud. 3 October: Zon op 6.43 uur, onder 18.14 uur Maan op 21.18 uur, onder 14.58 uur Hoog en laag water in IJrauiden Maandag 2 October: Hoog water: 6.58 en 19.14 uur Laag water: 2.39 en 14.48 uur. Dinsdag 3 October: Hoog water: 7.39 en 19.59 uur. Laag water: 3.09 en 15.23 uur.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 1