Voetbalclubs uit Velsen-Noord waren )(Jreef en boekten overwinningen ,r,gln/ "rf ÏSb Luntz plaatste een terugko- J?ïbid in de bovenhoek (1-0). Twee gelijke spelen en een nederlaag van de Beverwijkse derde klassers BALL-POINTS Visserij- varia_) 2 October 1950 Kinheim veroverde de punten op I.V.V. het voordeel van de wind over. Dit leverde enkele op> die mets opleverden. recht op de doelman van 1 ooit v d. Wateren, die een schot ^^okon hem niet passeren. Steeds v» - rlnol /TAV trnctAn :S"voor het doel der gasten W^iTffiPrkende verdedigers van de wisten voorlopig raad met 53 die zowel van links als Tomen. Toch waren de IV.V. niet ongevaarlijk en fWEe? Snelle middenvoor Tump maakte Soeveld erg lastig. Bij een van f!?' v! ben van de Ilpendammers moest iTcnel uitlopen om te redden. hierbij geblesseerd en moest «n worden door de junloren-doel- Kjnheim kwam inu fel opzetten «fVlë vV .t.m Afö ,f ft T iov rtjnvo minuten later strafte v. d. Linden 'hechte uittrap van doelman Roth af en SU beter. Goed plaatsen stelde de ta staal aandlg te combineren. «]d werkte goed, met naast zich De Luntl. De achterspelers Paap en ook op dreef, waardoor Lans '«moeilijk werk kreeg. Een hard schot -ing tegen de paal en de terug- bal schoot Ouwekerk naast. Dit r~ kans voor I.V.V. Kinheim stelde de Lmnnin* veilig door in de laatste minu- aSen en v. d. Wateren in de ver- Hging terug te trekken. Negen doelpunten bij V.V.B.T.I.W. ««dslrijdpeil bij V.V.B.—1T.I.W. heeft jmte hoogte bereikt en zelfs kwamen r an verkwikkelijke ogenblikken voor enkele tegenstanders het met elkaar us waren. De eerste aanval was voor 13. en Verswijveren had bepaald geen toen de bal hard tegen de binnen- van de paal ging en buiten bereik "doelman Wassily in het veld terug- V.V.B. zat er goed op. maar het ontbrak nog. Na bijna 10 minuten Q Schildwacht een mooie kans, doch ijeehtsachter van T.I.W. voorkwam erger hoog over zijn doel te schieten. Uit - hoekschop van Vlietstra kopte Schild- ghi naast. De aanvallen van de vlugge, n: tengere Amsterdamse voorhoede n-s leverden voorlopig geen succes op. Int'ni 21 minuten plaatste de rechts tel dor gasten de bal voor en de snel fcglopen linksbuiten Eveleens doelpuntte (.1). jja 36 minuten viel Arisz en links- pia Eveleens passeerde de V.V.B.-rioel- «houdbaar (0-2). Uit een door Ver deren goed genomen strafschop putte 13 m 42 minuten weer hoop (1-2). jjeds vier minuten na de hervatting de nu als middenvoor spelende Ver eren de bal goed door en Souverein it hem in (2-2). Een heel mooi doel- laakte rechtsbinnen Piotersom na lan te zijn gepasseerd (2-3). Verswij- was een voortdurend gevaar voor en toen uit een scheidsrechterbal P middenveld Arisz doorzette, strafte rijveren opnieuw een misverstand TJ.W.-acbterhoede af (3-3). De- speler kreeg de bal uit een doel- tóermutseling vrij, en na 21 minuten -was W 4-3, Bij en schermutseling voor het Miense doel trapte Arisz de bal uit han- k van zijn doelman, doch de kans voor ie middenvoor van T.I.W. bleef door vlak tiüt het lege doel te schieten ongebruikt, «minuten voor het einde gaf Vlietstra de liaan Verswijveren, die langs de uitge- jwWassily opnieuw scoorde (5-3). Het wsr was nog niet geweken. De uittrap shndde over de helft. Arisz miste en op ml* afstand schoot de middenvoor van IW, vlak langs de paal. Toch had het Keiig volhouden succes. Een mooie aanval linkbuiten Eveleens door uit een van de middenvoor te doelpunten 5-4). De laatste twee minuten waren voor 'IW. te kort om gelijk te maken. I.E.V. won van D.S.K. Wegens het gemis van een eigen terrein red de wedstrijd I.E.V.—D.S.K. op Sdsoonenberg" gespeeld. D.S.K. was het eerst in de aanval, maai de goede aanvallen gingen door slecht schieten verloren. Na tien minuten opende I.E.V. de score toen v d. Vlies voorzette, Leering de bal opving en Koek gelegen heid gaf de bal in de uiterste hoek te plaatsen (1-0). De strijd ging hierna ge lijk op, maar ondervond veel last van de recht over het veld staande wind. Een half uur was gespeeld, toen v. d. Berghe de bal doorgaf aan Koek. Diens voorzet kopte v. d. Vlies keurig in (2-0). Ongeveer vijf minuten voor de rust greep de rechts half van I.E.V. niet voldoende is en de D.S.K.-middenvoor passeerde Van Tunen. Na de hervatting buitte D.S.K. het voor deel van de wind niet uit. Er werd te hard geplaatst, de bal ging vele malen uit. I.E.V. was in deze periode sterker, doch kon dit niet in doelpunten uitdruk ken, evenmin als D.S.K. door de zwakke voorhoede nog kans zag om door de ver dediging van I.E.V, te dringen. Terrasvogels behaalde een gelijk spel Terrasvogels is er in geslaagd op het zware terrein van Zaandijk een gelijk spel te behalen, wat zeker geen slechte prestatie genoemd kan worden. Tot vlak voor het einde had het zelfs nog een 3-2 voorsprong, doch toen maakte de thuisclub uit een hoekschop gelijk. Er was nog maar kort gespeeld, toen de verdediging van Terrasvogels bleef staan, omdat men meende, dat er voor buitenspel zou worden gefloten. Hiervan maakte de linksbuiten gebruik (1-0). Wijnen maakte echter op fraaie wijze gelijk (1-1). Terras vogels leverde nu het beste spel en het was zeker alleszins verdiend, toen Cobben zijn club de leiding gaf (1-2). Met deze stand was het rusten. Na de hervatting kreeg doelman Akkerman het drukker dan in de eerste helft, doch hij weerde zich buiten gewoon goed. Hij kon echter niet verhin deren, dat Zaandijk gelijk maakte (2-2). De strijd om de leiding was spannend. Door handig spel van Röbken slaagde Cobben er opnieuw in om te doelpunten (2-3), doch deze voorsprong ging kort voor het einde nog verloren (3-3). Dindua werd IJmuiden te machtig en won met 3—2 Het is WIJ Zaterdag niet gelukt Dindua tï Enkhuizen een nederlaag te bezorgen. 3-2 moesten de IJmuidenaren de eer "ródua laten, wat zeker een verrassing fa, want het heeft er in het begin aller gist naar uitgezien. Al spoedig immers f T-v- d. Plas de IJmuidenaren de leï- rW_en de aanvallen van die kant werden -sos gevaarlijker. Doordat echter de ^'binnenplaats zwak bezet was, kon de ^•".uizer achterhoede de IJmuidense •wwaartsen wel de baas blijven. Dindua bovendien over een goede voorhoede «schikken, speciaal de linksbuiten •Mezich een beweeglijke speler en hij JwHravenboer, die voor de zieke A. Borst voortdurend te vlug af. rust was WIJ nog altijd in de *81, maar toen een aanval van rechts '^e.r al deed wanhopen, wist de spil kw li cle kal n°S net uit het ver- Ba'v s^aan- C- Post voltrok het „5 daarna onbarmhartig en het ssiiV "dua pakte hard aan en de •'aanvallen werden begrijpelijkerwijs "j* links geleid. IkiIm/6 van Dindua kon f een mooi schot de achter- j^J^einen (2-1) en spoedig bracht (2.2) de partijen op gelijke voet -jvii' za§ het gevaar en met kunst iet vii k°n de IJmuider achterhoede en'2szins verplaatsen. Weer was taai vn ^"kkuizer linksbuiten die i'»a5°rzet*e en de midvoor een kopbal «armeeDindua de leiding kreeg(2-3). Tb e stand het einde kwam. e JT8» deden het al niet veel beter Vyjj a 'net 2-0 de eer laten aan ijrjj.. y. vierde elftal omzeilde een L, p,.en £l°eg ETO 2 in Hoofddorp jnjar liefst 7-2. femS'eUtal ontving Sizo I uit Hil- ihotv 00 vefdiend met 6-0; de junio- ;"rri,e" naar Beverwijk en verloren j^» Is die afdeling niet te tenten A moesten in een aan- U .Wedstrijd tegen Kennemers B net onderspit delven. Beverwijk verliest na spannende strijd Het is in de wedstrijd tussen Beverwijk en het Castricumse Vitesse weer eens dui delijk bewezen, dat de techniek niet het enige wapen is, waarmede men op het voetbalveld tegen elkaar ten strijde trekt. Tactiek en enthousiasme spreken evenzeer een woordje mee. Beverwijk, dat technisch wel hoger mocht worden aangeslagen dan Vitesse, heeft na spannende strijd het on derspit moeten delven tegen een tegenstan der, die eerst een tactische fout van de thuisclub wist uit te buiten en later door een surplus aan enthousiasme de verkregen voorsprong met succes wist te verdedigen. Het veldoverwicht, dat Beverwijk voor de rust demonstreerde, kwam door een ge brek aan schotvaardigheid door slechts één doelpunt tot uiting. Ketting was er de ma ker van. De gevaarlijkste man van Vitesse midvoor Valk, scoorde nog voor de pauze de gelijkmaker, toen hij wegens hands een strafschop moest nemen. De Beverwijkers begingen na de hervatting de tactische fout Vitesse in te sluiten. De wind, die de thuis club toen in de rug had, gaf daar overigens wel enige aanleiding toe. Een uitval van Vitesse was toen voldoende. Valk kreeg zijn kans en aarzelde niet: 12. Met volle ener gie hebben de bezoekers daarna hun voor sprong verdedigd. Beverwijk was daar niet tegen opgewassen en verliet, ondanks het grote veldoverwicht, als overwonnene het veld. 3.O.S.Kennemers 00 De Kennemers heeft het in zijn derde wedstrijd niet tot een overwinning kunnen brengen. Het Amsterdamse JOS, dat nog zonder punten was, heeft, hoewel het zelf geen doelpunt vermocht te scoren, een ge- tijk spel uit het vuur gesleept en daardoor aan de sterke Beverwijkse ploeg het èerste puntje ontnomen. Dc wedstrijd, die in een prettige en sportieve sfeer werd gespeeld, kenmerkte zich door een technisch over wicht van de bezoekers, die, ondanks de vele goed opgezette aanvallen maar weinig schietkansen kregen. De zeldzame gevallen, waarin de gebroeders Van der Sluijs tot een schot kwamen, toonden aan, dat schie ten cok voor technisch goed geschoolde spelers altijd een groot vraagstuk betekent. Overigens dient gezegd, dat de uitstekende spil Verkaik in de Amsterdamse verdedi ging een geducht struikelblok was. Het plaatsen liet bij vele spelers, Beverwijkers zowel als Amsterdammers nog wel eens iets te wensen over. De Beverwijkse ploeg verliet tenslotte min of meer gedesillusio neerd het JOS-terrein, dat goed bespeel baar was maar door de gladheid veel van het technische kunnen der spelers had ge vergd. D.E.M. speelde gelijk in Alkmaar Vol goede moed trok DEM naar Alkmaar om het tegen de Alkmaarse Boys op te nemen, maar in de derde competitiewed strijd is het de Beverwijkse club niet gelukt op de buit beslag te leggen. Het werd een puntloos spel. Hiermee is de kracht van de verdediging van DEM voldoende aange toond. Deze linie heeft zich uitstekend ge weerd en zowel doelman Groenland als de achterspelers Bakker en Spanjaard speel den een uitstekende partij. Maar de nul van de voorhoede heeft eveneens aange toond, dat het met deze linie nog niet hele maal in orde is. Vooral middenvoor Slote- maker werd gemist. De Reus moge behoor lijk hebben gespeeld, hij kon zijn voorgan ger niet doen vergeten. Het was overigens een spannende strijd waarin beide ploegen elkaar niets toega ven. Was DEM in de eerste helft iets ster ker, na de pauze kwam de thuisclub nog al eens gevaarlijk opzetten. De aanvallen van DEM waren niet van gevaar ontbloot en eenmaal moest de paal doelman Kramer te hulp komen. Bijna zou DEM nog met de overwinning huiswaarts zijn gegaan, maar Appel miste kort voor het einde een kans zodat de stand bij het eindsignaal nog pre cies hetzelfde was als bij het begin. ADVERTENTIE vanaf 75 cent KRYGER GROENEWEG Wedstrijden van Waterloo Het reserve elftal van Waterloo is er in geslaagd een overwinning van 32 te be halen op Velsen 3 in een wedstrijd waar vooral de achterhoede der IJmuidenaren een groot aandeel had. Van Schoor en De Bruin zorgden voor een voorsprong van 2—0 met de rust. Nadat Van Schoor het derde doelpunt had gemaakt viel Velsen aan en liep de achterstand tot 32 in. De junioren A van Waterloo verloren me* 41 van een technisch beter spelend Stormvogels c. IEV 3Waterloo 3 werd uitgesteld. Korfbal Watervliet 2Allen Weerbaar 2 2-2 De Watervlieters hadden windvoordeel, maar ondanks goed werk van de aanval duurde het een half uur voordat J. Mol zijn club de leiding gaf. De beter spelende Amsterdammers wisten hun technische meerderheid niet voldoende uit te buiten. Na de hervatting bleef Watervliet flink aggressief en na 10 minuten scoorde M. Veerbeek. (2—0). Dit kwam Allen Weer- baar's eer te na; het werd 21. Watervliet verdedigde goed, maar gaf enkele minuten voor het einde een tegenstander gelegen heid om met een allerminst mooi schot van onder de paal gelijk te maken. (22). Wa tervliet telde twee invallers. Castricum C.S.V. speelde voor de tweede keer gelijk In een tegen het einde nogal rommelige wedstrijd, doordat QSC de strijd trachtte te forceren is het CSV gelukt QSC een puntje afhandig te maken. De rechtsbin nen van QSC gaf zijn club de leiding. Vlak bij de hoekvlag gooide de rechtsbuiten in, zeker 25 meter. De bal belandde op het hoofd van de rechtsbinnen, die hem in de verste bovenste hoek kopte (0-1). Alvorens het echter zo ver was, had de Castricumse voorhoede enige kansen gemist. Na rust had CSV zijn voorhoede weer op de oude manier, met N. Beumer als binnen- speler, samengesteld. Dit leidde reeds na drie minuten tot een doelpunt, toen de rechtsachter van QSC, danig in het nauw gebracht, de bal niet kon wegwerken en H. Jacobs doelpuntte (1-1). Verwoed werd er gevochten om de zege en beide doelen verkeerden nog enkele malen in gevaar, zónder dat er gescoord werd. Vitesse II won van C.S.V. II De Castricumse plaatselijke ontmoeting Vitesse 2CSV 2 is een overwinning van de Vitessenaren geworden, waaraan de oud-eerste elftalspelers J. Glorie en F. Twisk een groot aandeel hadden. In de eerste helft had Vitesse, gesteund door de krachtige wind, een overwicht, maar ,de achterhoede van CSV met aan voerder J. Boesenkool aan het hoofd hield stand. Kort voor rust doelpuntte H. Duin. Na de hervatting waren de bakens ver zet en CSV was sterker. Een uitval van Vitesse besliste de wedstrijd. Doelman H. Niemeyer kreeg de bal niet onder controle. Een doelworsteling volgde, waarna J. Glo rie ten tweede male de bal in het Castri cumse net schoot. Handbal „IJmond" had een goede dag Ondanks het feit, dat een wedstrijd werd afgelast en een ontmoeting werd verloren, had de Handbalvereniging „IJmond'* Zon dag een goede dag. Het eerste dameselftal heeft aan de ver wachtingen beantwoord door in een span nende en sportief gespeelde wedstrijd de beide punten te bemachtigen. Na de rust, die met blanke stand was ingegaan kreeg IJmond windvoordeel en werd daardoor veel gevaarlijker. Uit een vlotte aanval wist IJmond na vijf minuten het enige doelpunt te scoren. Het derde IJmond-dameselftal zette de competitie tegen B.G.V. 2 goed in. In de gelijk opgaande strijd kon met de rust een 10 voorsprong worden bereikt en na de hervatting kon IJmond nog eens doel punten. De IJmond 4-dames hebben zich tegen de oud-kampioenen Foresters 2 uitstekend geweerd. Met 32 moesten de Foresters zich in deze wedstrijd tevreden stellen. Het derde IJmonö-herenelftal behaalde een verdiend winstpunt tegen B.G.V. 2 in een gelijk opgaande wedstrijd. De Bloe mendalers namen vrij spoedig de leiding Wel maakte IJmond gelijk, maar nog voor de rust veroverde BGV de leiding (12). De IJmonders zagen na de hervatting kans om de BGV-doelman te passeren (22) en zelfs een 42 voorsprong te nemen. Bijna was de overwinning voor IJmond binnen, toen vlak voor het einde BGV gelijk maakte. Concordia 2-IJmond 1 312 Het was met rust niet te verwachten dat de heren van IJmond I een grote zege zouden behalen. Concordia 2 was technisch be hoorlijk doch de vaart ontbrak in het spel. Vooral in de eerste speelhelft tegen de straffe wind in wilde het bij IJmond niet erg vlotten en de 23 stand gaf dan ook weinig reden tot optimisme. Na de her vatting was het bii de eerste aanval direct raak. IJmond domineerde nu geheel en de voorsprong werd geleidelijk opgevoerd. Te ver opdringen gaf Concordia gelegen heid nog eenmaal te doelpunten (312). De uitslagen waren: Dames: IJmond I Beverwijk 10; IJmond 3BGV 2 20; IJmond 4-Foresters 2 23. Heren: IJmond 3BGV 2 44; Concordia 2 IJmond 1 312. IJmuiden Tweede Gereformeerde predi kant van IJmuiden bevestigd Ds. C. W. Thijse deed zijn intrede Zondagavond heeft ds. C. W. Thyse, na in de ochtenddienst door ds. R. D. Beukema met een predikatie over Joh. 13 20 tot het dienstwerk te zijn ingeleid, zich als predi kant aan de Gereformeerde Kerk van Umuidcn-West verbonden. Na voorlezing van Jes. 52 de verzen 1 tot en met 12, nam hij vers 7 van dit hoofd stuk als thema voor zijn predikatie. De vreugde dat de Kerk weer zijn tweede dienaar des Woords in hem mag begroeten en de blijdschap voor hem zelf omdat hij het Woord Gods in de gemeente mag ver kondigen, vormden de grondtoon van zijn inleiding. Hij wenst en wil dan niet anders dan de blijde boodschap, die God Zijn dienaren laat verkondigen, te brengen. Gods boodschap is de blijde boodschap van Vrede. Vervolgens sprak ds. Thyse over „de roeping van de profeet Jesaja". Na het dankgebed richtte de nieuwe predikant enige persoonlijke woorden tot de verschillende vertegenwoordigde kerke lijke instanties en verenigingen. De com missie van administratie, alsmede de zus ters van de vrouwenkrans kregen dank voor de verleende hulp bij zijn komst in de gemeente en een bijzonder dankwoord aan de kerkeraad, die het heeft aangedurfd om hem als prediker, jong van jaren, te beroepen, ging aan een speciaal woord van dank vooraf tot burgemeester mr. M. M. Kwint, voor zijn tegenwoordigheid. Hij hoopt op een hartelijke verhouding met de burgerlijke overheid, die hij, om God te eren, in alle volkomenheid wil dienen. Vervolgens werd door ds. Thyse dank gezegd aan de vertegenwoordigers van de classis Haarlem der Gereformeerde Kerken, de collega's en broeders van de Hervormde en Christelijk Gereformeerde Kerken. Nadat ds. R. D. Beukema gesproken had, namens de Gereformeerde Kerk IJmuiden- Oost, en ds. J. van Buuren namens de classis Haarlem en Gereformeerde Kerk IJmuiden-West, werd deze zeer druk be zochte dienst besloten met het zingen van Psalm 150 1. ARBEIDER VIEL DOOR ONOPLETTENDHEID. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag werd een arbeider bij de K. N. H. S., A. K. uit Beverwijk, in de grondstoffenopslag van de Staalfabriek, doordat hij onvoldoen de oplette terwijl hij op een bakkenwagen stond, door een bak met grondstoffen, welke in een autokraan hing, van de wagen gestoten. Hij moest ter observatie in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk wor den opgenomen. MARKTBERICHTEN Besommingen RO 15 Antje 11.817.—. IJM 43 Danser 28.195.—. KW 51 1591.—; KW 122 5561.—; KW 140 f 5443.—; KW 166 2433.—.KW 65 f 5610.—; KW 24 4686.—; KW 37 3246.—; KW 168 f 4970.—; TX 33 2958.—; IJM 230 1352.—; IJM 229 3364.—; IJM 11 2978.—; IJ 213 347.—; HD 125 f 2034.—; KW 12 536.—; KW 189 368.—. Prijzen Gr. tong 3.50—3.30; gr. m. tong 2.24— 1.82; kl. m. tong 1.40—1.22; kl. tong I 1.20—0.89; kl. tong II 1.06—0.70; Tarbot I 2.08—1.46 per kg. Tarbot IV 38.—; gr. schol 78—73; gr. m. schol 72—70; kl. m. schol 67—60; kl. schol I 57—50; kl. schol II 41.50—17.50; schar 21.50—12; bot 27.50; V. haring 14—10.70; makreel 17—12.50; kl.m. schel vis 3528; kl. schelvis I 28.50—21; kl. schelvis II 16.5011; wijting 123; gr. gul 33—27; mid. gul 31—24; kl. gul 26—13.50; kl. haai 20—18 per 50 kg. Gr. kabeljauw 166—112 per 125 kg. Aanvoer 350 kisten tong en tarbot; 465 kisten schol; 45 kisten schar; 5 kisten bot; 2740 kisten haring; 870 kisten makreel; 615 kisten schel vis; 540 kisten wijting; 375 kisten kabeljauw en gul; 20 kisten diversen; totaal 6025 kisten. „Dakhazen" en een waarschuwingsschot Avontuur in de Prins Hendrik straat Zaterdagavond is IJmuiden-West in be roering gebracht door twee vreemdsoor tige „dakhazen", die zich onleidig hielden met een poging tot diefstal op het dak van een leegstaand huis in de Prins Hendrik straat. Twee rechercheurs, die toevallig passeerden, hoorden gerucht op het dak en zagen daar twee lieden wegduiken. Omdat deze na een waarschuwingsschot geen aanstalten maakten naar lager sferen te komen, besloten de rechercheurs met assistentie van het bureau aan de Koningin Wilhelminakade het huis stormenderhand te nemen. Met vier man is dit plan op koene wijze ten uitvoer gelegd. Een der aspirant-dieven bleek aan de dakgoot te hangen en hem werd nadruk kelijk aangeraden het begane dak weer op te zoeken, daar zijn positie enige directe gevaren opleverde. De man volbracht zulks na een grote inspanning van al zijn krachten en toen hij ademloos op zijn benen stond, bleek de ander verdwenen te zijn. De bewoners van het belendende perceel waren toevallig niet thuis, zodat deze onverlaat dat pand binnendrong en via de voordeur de vrijheid trachtte te herwinnen. Op dat moment kwam echter de heer des huizes thuis. De indringer vloog als een pijl uit de boog de deur uit, recht in de armen van een postende agent, die hem vriendelijk inrekende. De beide mannen zijn naar het hoofd' bureau overgebracht. Het bleken de 33- jarige IJmuidenaar J. de W. en zijn 31- jarige plaatsgenoot H. v. K. te zijn. Slecht weer, weinig gevist Het weer op de haringgronden was heden nacht zeer slecht zodat slechts enkele sche pen aan schot zijn gegaan. Deze maand gaat men in Vlissingen een begin maken met de bouw van nieuwe sluizen.ter vervanging der oude (op de voorgrond) die in de oorlog zwaar werden, beschadigd. Eerst moet echter de door de Duitsers gebouwde bunker (in het midden) worden opgeruimd. Wanneer de werkzaamheden eenmaal zijn begonnen, zal de bootdienst tussen Vlissingen en Breskens tijdelijk buiten dienst worden gesteld, omdat de nieuwe sluizen gedeeltelijk op de plaats van de aanlegsteiger zullen komen. Op de achtergrond de „Prins Bernhard" bij de aanlegsteiger VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 1 op 2 October KW 83 met 2 k. uit halve vleet; KW 29 met 1 k. uit 25 netten; K W41 met 5 k.; KW 49 met 2 k. uit 30 netten; KW 78 met 3 k. uit halve vleet; KW 110 met 5 k. uit halve vleet; KW 42 met 1 k. uit halve vleet: KW 130 met 15 k. uit halve vleet; nog halen KW 18, KW 56, IJM 75, IJM 283. Geen vangst hadden: KW 18. KW 56, IJM 75, IJM 283, SCH 353 (Deze schepen moeten nog halen); KW 147, KW 138, KW 3. KW 54. KW 47. KW 144, KW 127, KW 170 (Deze schepen zijn niet aan schot gekomen). WEER EENS GEEN VOORRANG Zaterdagochtend botsten twee perso nenauto's op de hoek Casembrootstraat IJmuiderstraatweg ep elkaar, doordat de een de ander geen voorrang verleende. Beide auto's liepen aanzienlijke materiële schade op. Propaganda-avond van Christelijk Historische Jongeren Voor de propaganda-contactavond, welke de groep Velsen van de Christelijk-Histo- rische jongeren Zaterdagavond in het ge bouw voor Christelijke belangen, had be legd, bestond vrij veel belangstelling. De heer C. de Jong, die de avond in leidde, betoogde dat de groep, welke nu circa een jaar bestaat, heeft bewezen een weliswaar kleine doch strijdbare sectie te zijn. Aan de ontspanning was deze avond een ruime plaats toebedeeld en de moncl- accordéonclub „Monica" uit Velsen-Noord heeft er een groot aandeel van geleverd. Dit uit circa 30 jongeren gevormde en semble is er in zijn pril bestaan in ge slaagd een opmerkelijke homogeniteit te bereiken en de aanwezigen 'hebben onge twijfeld van de frisse klanken genoten. Het inderhaast gevormde kwartet dat zich eveneens liet horen behoeft nog wel enige oefening, maar de muzikaliteit is er ten minste. Voor een verrassing zorgde mevrouw Van Dongen, die met orgelbeleiding drie liede ren van Catharina van Rennes zong. Voor al „Zonnelied" kreeg van haar mooie sopraan een ontroerende weergave. Ds. D. C. van Wijngaarden hield een causerie over „Christelijke politieke begin selen". Hij wierp allereerst de vraag op „Is Christelijke politiek noorzakelijk" en kwam na enige beschouwing tot volmondig ja. De predikant betoogde dat in hei poli tieke leven het ongeloof de kop opsteekt en dat het verder dragen van Christus woord „in Kamer en Staat" noodzake lijk is. Ds. Van Wijngaarden eindigde met te zeggen dat Christelijke politiek meer nodig is dan ooit, anders zal ons volk ondergaan in de materie. De avond werd verder gevuld met een schets door een groep jongeren en een hernieuwd optreden van de „Monica's". Arbeidersbond voor Cultuur in Santpoort en IJmuiden bijeen „In deze zeer woelige tijd, waarin alles wordt bedreigd, is het zaak te weten wat er gaat gebeuren". Deze woorden sprak de heer S. Nuyen tot de leden en vrien den van de C.P.N., die Zaterdagavond in „Flora" in IJmuiden-Oost waren samen gekomen om een cultureel programma te beluisteren. „Het is", zo vervolgde spreker, „onze taak de cultuur te verdedigen. Er wordt gedreigd met het geweldigste en gemeenste wapen, maar, aldus de heer Nuyen, „wij willen alles doen om te strijden voor de vrede". De avond ging uit van de Arbeidersbond voor Cultuur en de artisten hadden een dubbele taak. Om kwart voor acht traden zij op in De Weyman in Santpoort, daarna in Flora. Het was dus niet te verwonde ren dat het hier een „latertje" werd. Lion Contran bewees zijn vaardigheid op het klavier in de Revolutie Etude van Chopin, in de met te veel pathos voorge dragen Zesde Rhapsodie van Liszt en in een potpourri van jeugd- en vredesliede ren, die door de aanwezigen werden mee gezongen. Hetty Beck was door ziekte verhinderd te declameren. In haar plaats trad Mary Smitshuyzen op. De declamatrice leidde met een kort woord de „Opstandige verzen uit andere landen" in. Zij begon haar voordracht met: Kolo niaal instituut van Jack van der Ster en wist in dictie en voordracht zoveel vuur te leggen, dat een overweldigend applaus haar deel werd. Om niet al te erg in een sombere stem ming te blijven heeft Paranto daarna zijn goooheltoeren verricht. Paranto heeft in 1948 op het internationaal goochelaarscon gres in Lausanne de tweede prijs behaald. Dit reeds waarborgde het succes van zijn optreden. Het verdere deel van de avond ging vooihij met zang en pantomime en het ge- bodene viel zeer in de smaak van het publiek. Iets beter. Er was Zaterdag weinig haring aan de markt. Ongeveer 2700 kisten werden in de afslag gebracht. Door de ver minderde aanvoer waren de prijzen in doorsnede ook iets beter. Enkele mooie partijen brachten het weer tot 14 per kist. De tong daalde weer iets in prijs. Vooral de kleinste soorten liepen sterk terug. De noteringen welke de voorgaande dagen voor de tong nog 1,04 tot f 1.08 per kilo gram konden halen, brachten het Zaterdag bij de laatste noteringen niet hoger dan tot "0 cent per kilogram. De opbrengsten. De trawler Antje be- somde Zaterdag voor een negen daagse visreis ruim 1 11.800, de Simon de Danser voor een zevendaagse haringreis 28.195. Van de loggers waren de Katwijk 65 en Katwijk 122 de hoogste aanvoerders met respectievelijk f 5600 en 5540. Van de kotters ging do IJm. 229 met de eer strij ken door 3364 te besommen. Vandaag. Voor de vroege beurt losten vandaag de Sumatra 1800 kisten haring en de Haarlem 2500 kisten haring. De trawler De Hoop, welke door de visloggers niet eerder kon beginnen te lossen, loste om zeven uur zijn aanvoer van 800 kisten ma kreel en 100 kisten diversen en zes loggers losten verder nog 650 kisten schelvis, 240 kisten wijting, 600 stuks stijve kabel- auwen. In de late beurt losten tien loggers met een aanvoer van 600 kisten verse vis en tien kotters met 700 manden platvis. Voor Dinsdag lossen de Allan Water met 1800 kisten haring en 80 kisten diversen en de Schoorl met 1850 kisten haring. Een spok.je. De Katwijk 84 bracht een spokje van 500 stuks grote kabeljauwen aan dc afslag, die stijf gehouden waren. Deze aanvoer vond gretig aftrek bij de handel. Binnen. De Poolse trawler Deltra kwam binnen met oen lading steurharing. Vertrokken. Zaterdag gingen v/eer naar zee de Johannes Polderman en de Pool GDY 103. Pech. De Scheveningen 121 kwam binnen met een defecte motor; Drijfnetaanvoer. Van de drijfnet visserij kwamen binnen de Katwijk 23 met 431 kantjes haring, de Katwijk 129 met 585 kantjes, de Katwijk 86 met 385 kantjes. Katwijk 20 met 694 kantjes, Katwijk 2 met 400 kantjes. Katwijk 32 met 570 kantjes, Katwijk 5 met 640 kantjes, Katwijk 15 met 563 kantjes, Katwijk 50 met 550 kantjes, Katwijk 39 met 732 kantjes en de Katwijk 25 met 715 kantjes gezouten haring. Naar Katwijk. De Robert William, welke binnenkwam met een lading van 600 kisten verse haring, loste deze op de auto's, waarna de lading naar Katwijk werd ver voerd. Er kunnen nog hondjes bij! Het bestuur van de Velsense Dierenbe scherming verzoekt ons mede te delen, dat de „Hondenparade 1950", die Woensdag middag op het HBS-terrein wordt gehou den, nog niet „voltekend" is, zodat op de bekende adressen nog opgaven worden ingewacht. Morgenavond sluit, de inschrij ving en op het terrein worden ook geen kinderen meer geaccepteerd. OPROEP De politie te Velsen verzoekt de wiel rijder, die verleden week Donderdagmid dag om twaalf uur in botsing kwam met een 17-jarig meisje op de hoek Velser- duinwegOosterduinweg en daarna is doorgereden, zich te melden op Kamer 3 van het hoofdbureau. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zondag 1 October kwamen de haven van IJmuiden binnen: Da Costa van Skugsund. Amslelstroom van Leith. Norma van Kotka. Wibold Böhmer van Cadiz. Eemstroom van Fowey. Amasius Flusius van Rochester. Ulm Bricider V van Hamburg, Falcon van Lon den. Dula Ursula van Rotterdam. Hans Her mans van Ostendc. Surte van Londen. Lïsse- kerk van Port Said. Marsdiep van Londen. Bucklaw van Rotterdam. Londonfride van Newcastle. Matar N van Londen. Frisian Coast van Newcastle. Echo van Belfast. Rother van Goolc. Utrecht van Halmstadt. British Confidence van Abadan. Vertrokken z(jn: Colebes naar Southampton. Burgundia naar Gothenburg. Laertes naar Port Said. Velsen-Noord Eerste steenlegging Ned. Hervormde pastorie Als „begin" van een centrum in Noord Aan de bouw van de Nederlands Her vormde pastorie te Velsen-Noord tussen Koningsweg en Dijckmansstraat door de aannemersfirma Gebrs. Kistemaker uit IJmuiden zal een enigszins officieel tintje worden gegeven. Deze woning, waarin na voltooiing ds. H. P. Huisman, thans te Makkum, zijn in trek zal nemen als tweede predikant van de Ned. Hervormde Gemeente van Velsen, is nu zover gevorderd dat nog dezer dagen aan de balklaag zal worden begonnen. Daar deze nieuwe pastorie echter een bescheiden begin is van de opzet om in „Noord een Hervormd centrum te stichten, bestaat het voornemen om Zaterdagmid dag, 7 October te drie uur de eerste steen te leggen. Deze „eerste steen" echter té be doeld als een eenvoudige herdenkingssteen. VIJFDE JAARVERGADERING VAN „SCHULPEN" De buurtvereniging „Schulpen", die on langs haar eerste lustrum heeft gevierd, gaat Vrijdagavond in het ontspannings lokaal van de Java-deurenfabriek haar vijfde algemene jaarvergadering houden. De uitgebreide agenda van niet minder dan 16 punten vermeldt de jaarverslagen van secretaris en penningmeester; rapport en verkiezing van kascommissie; vaststel ling van begroting en contributies voor 1950'51 en vaststelling van het huishou delijk reglement. Bij de te houden be stuursverkiezing treden af de heren J. W. L. Scherpenhuizen, voorzitter en R. v. Eijken, tweede secretaris, die beiden her kiesbaar zijn. In de vacature van de heer J. A. de Dood wordt als penningmeester voorge steld de heer P. Zoon. Voorts zijn er vaca tures door vertrek en bedanken van de heren C. v. Voorbergen en M. J. v. Vuuren. De heer Scherpenhuizen wordt voorgesteld als redacteur van het maandblad „Schul pen". Agenda voor Velsen Maandag 2 October Thalia, 20 uur: „Moord in de Tour de France" Rex, 20 uur: „Secretaresse na kantoortijd". Dinsdag 3 October Thalia, 20 uur: „Moord in de Tour de France" Rex, 20 uur: „Secretaresse na kantoortijd".

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3