OLD CLOTHES NEW r mi|ie Plug gaat voor Australië rcjjentjesen makreel vissen AUTO-RIJSCHOOL REIJM V (Cbqpigq&g) Studiebeurzen tot een maximum van f500.-voor Velsense jongelui Dry Cleaning only „Arbeid Adelt" stelde haar schatten ten toon en verkocht voor f400. AUTO-RIJSCHOOL REIJM 4 October 1950 derzetfing bij Albany Record familie-emigratie" met2man gebroken 3 iKi al bij oom Henk in Australië?", vragen de kinderen van Jacob ioeder werk in de vishallen thuis komt. Zo heeft deze vader dit jaar van «dn ^"drietal kinderen en ook van zijn kennissen moeten beant- ^"•cagen van J van dit jaar }iet grootste deel van zijn familie naar Zuid- •'migreerd. Zijn moeder, de zeventigjarige mevrouw J. Plug is de 2 's =e,ean zijn familie die scheep ging naar dat verre, jonge werrelddeel. v trein zit", vertelde hij zijn drietal, „ze moet vandaag in aekomen, maar dan is het nog een héél eind reizen voor ze bij oom Albany u c Jahten van de broers en Edië S»n5,i" W«vel?' dan p-'Aï tóppen" sterke gezm van i* i niet al te lange tijd de Hf^invanatinbr^Maar- Wï°wlmëer""deze tien men- van de familie in Al- - :i:J Lloead is een nieuw record *i:a£^gratie naar Australië: omilie die tot dusver naar d,t £»®eeide telt 36 personen. pw5l daar, na overkomst van uie J:e nu nog in IJmuiden fffiïfsterk zün. Twee verkenners vooruit m'e onderneming is op 19 April «nnen, nadat zy uiteraard 'ÏÏef,^milie-raden" uitvoerig £*2, vele inlichtingen van de ST voorlichtingsdienst waren in- no de genoemde datum ver- «Sdtwde zeeman Henk Plug 'ïïrSiek met de „Sibajak" naar voor de anderen de kansen Skheden in Albany, een plaats f westkust, ten Zuid-Oosten van LL, waar de familie zich wenste 1 ie verkennen en aan de anderen 'ai'te brengen. -ren in dit stadje in de kost bij een rjjrmee zij het uitstekend kon- vertelde ons het ver leer zijn ondernemende familie in jc, waar hij zich binnen korte tijd n:jjn gezin bij hoopt te voegen. -iden, maar veranderden weer van i j nadat zij in Albany een Hollandse K ontmoet die getrouwd is met een Dit echtpaar ontving het tweetal iflpea armen. Hier zal ook de op 3 Sep tet vertrokken grootmoeder, mevrouw F.J?komen inwonen, totdat er een per- te verblijfplaats is geschapen. Dat brigens nog wel enige tijd duren, '-zo luidden ook de eerste berichten iii verkenningsteam naar IJmuiden •dngnrod is in Australië nog groter sHolland. Verder was het nieuws van i en Riek Plug zeker niet ongunstig de wachtenden. Kansen voor de visserij 3écoel, dat-de familie in deze nieuwe met gezamenlijke inspanning hoopt tereiken is de stichting van een visserij- rijt Hiervoor bleken reeds volgens de 8é berichten redelijke kansen te be- vis heeft in Australië een flinke een goede prijs. Het zijn op dit tóte van de Westkust niet de Austra- izè'if, die de visserij beoefenen, doch •reigrootste deel Grieken en Italianen. Kórijf kan niet zo „intensief" ge- worden, want de methoden, die zij N zijn nog vrij primitief. Men kent er h 4 l no^ f.borden" aan de J}0™ gebruikt er de ouderwetse ca voor; De voornaamste vissoorten deze sub-tropische wateren ge- ^jn sardien en makreel. s-en-twintig anderen volgden Australië overgebracht. Het behoeft geen betoog, dat een dergelijk initiatief een lief kapitaaltje eist, waarvoor zo spoedig mo gelijk baten moeten worden gezien. De twee gezinnen vestigden na aankomst in Albany met voortvarendheid hun voorlo pige nederzetting op een stuk grond, dat een verworven vriend ter beschikking gesteld had. Zij zetten hun tenten op en maakten er deuren, ramgn, dakvensters en planken vloeren in. De twee enorme kisten waar in de meubelen waren verscheept die van Dirk was 25 kubieke meter konden uitstekend als nevenverblijven dienst doen en werden daartoe omgetimmerd. Over de ruimte tussen de twee kisten, die naar el kaar toe waren gezet, werd een dak ge ïmproviseerd en zo ontstond een nieuwe „salon", die de woongelegenheden van beide gezinnen met elkaar verbindt en mooi gebruikt kan worden als eetgelegenheid, naar Jacob Plug ons vertelde. Deze Menang- Kabouws aandoende familiewoning is na tuurlijk niet permanent, maar vanwege de slechte woningtoestanden zullen de families zich er voorlopig mee moeten behelpen. Het klimaat hebben zij in ieder geval mee bij deze woonwijze. Het is mogelijk, dat de vaste verblijfplaats verderop komt te liggen, op de andere zijde van de baai, waaraan de Plugs thans wonen. Daar ligt namelijk een marine-steiger, die goed voor het lossen van de vis benut zou kunnen worden. Albany's burgemeester heeft zich er al accoord mee verklaard. Er worden thans juist op deze plek huizen gebouwd, wegen aangelegd en bovengrondse leidingen aangebracht. Op 22 Juli vertrok Neeltje Plug met haar man, een stucadoor en\ vijf kinderen naar Albany. Dit gezin, waarbij ook de ver pleger Kees Ploeg zich had gevoegd, kon er nog wel bij in de tenten en kistenwoning van Dirk en Jan. Het voorziet in eigen on derhoud, doordat vader en twee zoons een werkkring hebben gevonden, de laatsten bij de gemeente. Zij zijn zeer tevreden over datgene, wat daar door de machtige vakbonden is bedongen. De lonen zijn hoger dan in Holland en men heeft er een veertig-urige werkweek en vrije Zater dagen. De levensstandaard ligt echter hoger. Verder is het uiteraard een kwestie van aanpassen aan vele omstandigheden die men in Holland niet vindt, en dat valt de een gemakkelijker dan de ander. De fa milie Plug heeft evenwel reeds getoond over een flinke dosis van dat onontbeer lijke aanpassingsvermogen te beschikken. Zij zal het wel klaren daar aan de onder kant van de aardbol, ook met het visserij bedrijf. IJmuiden en Katwijk, de oorspronkelijke woonplaats van de familie Plug, zullen binnenkort ongetwijfeld met belangstel ling uitzien naar de eerste vangst- en afzet- berichten van de sardientjes en de makreel uit de Indische Oceaan! u,... door nieuws van de jpeh drie maanden iOp ia Juli, tWee gezinnen in, respec- en van zeven personen. •S?*>ar Dirk Plug en de zijnen -Adelaar in scheepsvictualiën Jan zijn gezin gingen eveneens per nieuw verschiet tegemoet, Sr°te tenten vanwege de bijna dè gehele inventaris van ï&t «in 0!Vmet een grote hoeveelheid materiaal. Er werden ook ai twee vrachtauto's naar advertentie «VOOR VERKEERSTHEORIE - Tel. 8930 (K 2560) voor J?* 4 OCTOBER. uur: Spreekuur van de Onderwijs. UUr: ..Moord in de Tour de -■V'lv,!'^e~re*aresse na kantoortijd". i-201 Casembrootstraat, 19.45 u.: 1nvïrD"iamenk°mst. feïï®5AG. 5 OCTOBER. 'fc&van a' ^eciale voorstelling „Het Jt <h. Ehrlich". Voorstelling. „Het leven van dr. Ehrlich" in Thalia Donderdagavond wordt in Thalia een speciale voorstelling gegeven van de War ner Bros-film „Het leven van dr. Ehrlich", die evenzeer het zien waard is als de an dere bekende, geromantiseerde, biografieën, zoals die van Pasteur en Zola. De harde strijd van deze trouwe dienaar der medi sche wetenschap, Paul Ehrlich (zijn rol wordt met grote bekwaamheid vertolkt door Edward G. Robinson), is in deze knappe film duidelijk belicht. Hij was zeker niet de populairste uit de kring van geneeskundigen, wier werk het zijne kruis te, vooral omdat hij de waarheid, hoe ern stig ook, niet met geruststellende diagnose wenste te omhullen. Dr. Ehrlich was een openhartig man, ook wat betreft zijn eigen chemische onderzoekingen, hoe „krankzin nig" zijn collega's zijn theorieën hierover ook mochten vinden. Later heeft de waar heid de overigens begrijpelijke vooroor delen overwonnen: Hij werd naast Emil Adolf von Behring de grondlegger van de serum-therapie en leidde de laatste bij het serum-onderzoek op de goede weg. In deze film treedt ook een andere grote geleerde naar voren, de wereldvermaarde geneeskundige en bacterioloog Robert Koch die voor Duitsland belangrijke expedities naar verschillende delen van de wereld maakte en zich bijzonder onderscheidde in de strijd tegen de tuberculose. Nu moet men niet denken, dat deze film geladen is met allerlei voor de leek onbegrijpelijke onderzoekingen en geleerde disputen. De levensstrijd van Ehrlich, die hem en zijn vrouw (Ruth Gordon) zulke offers kost, de miskenning van zijn werk, die een keer zelfs oorzaak is van een verdachtmaking tegen hem, de schijnbare bezetenheid, waarmee hij in zijn werk volhardt, kortom alles wat zijn leven, behalve belangrijk, ook interessant maakt voor het nageslacht is door Warner Bros op een verdienstelijke suggestieve wijze weergegeven en maken er een pakkende film van. Aannemen! Op een wel wat ongewone wijze besloten de twee inzittenden van een personenauto iets in de slijterij van de IJmuidense café houder Herman Visser in de Vissering straat te gebruiken. Dinsdag omstreeks twaalf uur kwam de auto van de Kanaalzijde de straat inrijden toen er iets aan de stuurinrichting ging mankeren en de chauffeur de macht over de auto verloor. Deze reed het trottoir over en de wagen drukte de hele voorpui van de slijterij in elkaar. Ook de auto kreeg be langrijke schade. De twee inzittenden kwamen met de schrik vrij. De bestuurder bleek 19 jaar te zijn en geen rijbewijs te bezitten. Hij reed „onder toezicht" van een andere 19-jarige, die evenmin een rijbewijs had. ADVERTENTIE De Coöperatie hee thee-prijzen nog steeds Kijkt U maar! verhoogd THEE BRUINMERK De Thee-pakkerij is eigendom der gezinnen, die lid zijn van de Coöperatie. Daarom werkt de Coöperatie zo in het belang van het gezin. ct. per ct. 100 ct. gram l /"«■a, Sluit U aan bij de Niet om het gewin - maar voor het gezin! roönpmtip KFNNEMERLAND" tc Beverwyk: Torenstr. 30, Alkmaarseweg 44; Va.OOperaTie „tXeiNryc/VlCrtLMSNU te Velsen-N-: Watervlietstraat 56; te IJmui- den-Oost: Zeeweg 220 De raad moet beslissen over: Commissie en psychotechnisch onderzoek bijwijze van controle Zoals wij reeds eerder meldden, is bij de Velsense gemeenteraad een voorstel ingediend tot instelling van studiebeurzen. Wij ontlenen aan de ontwerp-verordening, die binnenkort in de raad wordt behandeld, het vol gende: Burgemeester en Wethouders kunnen studiebeurzen toekennen teneinde hen, die daartoe anders door financiële bezwaren niet in staat zouden zijn, in de gelegenheid te stellen tot: het volgen van onderwijs aan een universiteit of hogeschool, het volgen van onderwijs aan een andere inrichting voor onderwijs of voor het verkrijgen van opleiding in een speciale richting, of het afleggen van enig examen, dat in verband staat met de studie aan vorenbedoelde in richtingen. Bij de toekenning bepalen burgemeester en wethouders of de studiebeurs wordt ver strekt als renteloos voorschot, waarvan door de ouders of verzorgers of de begif tigde zelf terugbetaling zal plaats hebben, wanneer deze daartoe in staat zijn, dan Ook Maarten Plug en de zijnen gaan mee naar het verre werelddeel. ADVERTENTIE HET IS NU DE TIJD UW KLEDING TE LATEN REINIGEN KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 De gezellige kamers van het burge meestershuis „Schoonenberg" aan de Driehuizerkerkweg in Velsen waren gisteren herschapen in smaakvol in gerichte tentoonstellingszalen. Mevrouw H. A. Kwint-Wiersum had haar huis beschikbaar gesteld om de ver eniging „Arbeid Adelt" gelegenheid te ge ven haar kunstvoorwerpen „aan de vrouw" te brengen. In de tot babykamer hervorm de kinderkamer prijkten de meest uiteen lopende voorwerpen, die jonge moedertjes graag aan de uitzet van haar babies toe voegen. Handbeschilderde zeepdozen, peuterig kleine spencertjes, enzovoort. In het daar aan grenzend vertrek lagen de meest ex quise handwerken uitgestald, naast leer- en glasschilderwerk. Samen met de tfames van het bestuur heeft mevrouw Kwint de vele gasten rond geleid. En inderdaad kan „Arbeid Adelt" met vreugde terugzien op een geslaagde verkoopdag. De opbrengst bedroeg 400, waarmee weer velen in den lande geholpen kunnen worden. De vereniging verleent namelijk hulp aan dames, die om een of andere reden financieel gesteund dienen te worden. Da mes, wier budget niet toereikend is om in eigen levensonderhoud te kunnen voor zien, die niet draagkrachtig zijn hun ouders bij te staan of die, door middel van dit thuiswerk het benodigde studiegeld voor hun kinderen bij elkaar trachten te krijgen. Wie een uiterst fijn handwerk wil doen vervaardigen, wie een artistiek uitgevoerd stuk in bewerkt leer nodig heeft, een kun stig gebreide jumper, een nachtgewaad in aantrekkelijke uitvoering, ja zelfs, wie zijn sokken wil hebben aangebreid, kan dit werk bestellen bij „Arbeid Adelt". Op alle terrein wordt werk uitgegeven en zo worden vele „verloren uren" produc tief gemaakt. De heer R. v. Eijken geroyeerd als C.P.N.-lid De heer R. v. Eyken, vroeger lid van de CPN en afgevaardigde voor deze partij in de Velsense raad is door een ledenver gadering van de CPN in Velsen met alge mene stemmen officieel geroyeerd als lid van de partij. Zoals wij reeds eerder meld den heeft de heer Van Eyken als raadslid bedankt, naar hij ons meedeelde „om ge zondheidsredenen". Thans heeft de partij hem uitgestoten „om disciplinaire redenen". Wij vernemen, dat de heer Van Eyken niet in de gelegenheid is gesteld zich te verdedigen tegen aantijgingen, die uit de CPN tegen hem zijn gelanceerd. OUD-KATHOLIEKE KERK Met ingang van 1 November zijn benoemd: tot pastoor te Krommenie H. J. Verwey thans pastoor der Oud-Katholieke Kerk te Den Helder; tot pastoor te Den Helder E. Wijker, thans pastoor te Aalsmeer en tot pastoor te Aalsmeer Y. R. H. J. Roosjen, thans kapelaan te IJmuiden. wel als „vrije studie-toelage", die niet be hoeft te worden terugbetaald. B. en W. gaan niet over tot toekenning van een studiebeurs, noch tot het bepalen van het bedrag daarvan, alvorens zij zich door de commissie hebben laten voorlich ten. Desgewenst doen zij een psychotech nisch onderzoek instellen door een door hen aangewezen instelling, van welk onder zoek de kosten voor rekening van de ge meente komen. De studiebeurzen kunnen elk per jaar in het algemeen een bedrag van 500. niet overschrijden. Een studiebeurs wordt toegekend voor de tijd van een'jaar, met dien verstande, dat continuatie van de beurs gedurende de normale studieduur in uitzicht kan wor den gesteld. De studiebeurzen worden slechts toege kend ten behoeve van jongelieden Neder landers, wier ouders of verzorgers gedu rende het tijdvak van twee jaren, vooraf gaande aan de toekenning, in het bevol kingsregister der gemeente Velsen zijn opgenomen geweest. Bij meerderjarige can- didaten kan, indien daartoe naar het oor deel van burgemeester en wethouders aan leiding bestaat, de inschrijving van de can- didaten in het bevolkingsregister in de plaats treden van die van ouders of ver zorgers. Er is een commissie van advies inzake de toekenning van studiebeurzen, bestaan de uit zeven leden. De wethouder, meer in het bijzonder belast met de aangelegen heden betreffende het onderwijs, is lid en voorzitter dezer commissie. De overige zes leden worden door de raad benoemd voor de tijd van zes jaren uit aanbevelingen van burgemeester en wethouders van zo mo gelijk twee ingezetenen der gemeente, waarbij zoveel mogelijk rekening werdt gehouden met de verschillende onderwijs- richtingen in de gemeente. Ieder jaar, voor de eerste maal op 31 December 1951. treedt een dezer zes leden af volgens een door de commissie op te maken rooster. Burgerlijke stand Velsen GEBOREN: J. 't HartZwanenburg, Homburgstraat 62, IJmuiden; J. Kuijper- van Amersfoort, z.. van Poptaplantsoen 23 rd., IJmuiden. De vermelding in de Burger lijke Stand van 13 September j.l., J. H. Frankhuizenvan Die, z., Da Costalaan 21, Driehuis, is ten raaahuize abusievelijk ge schied. J. C. PrimoweesMijdam, z., Stra- tingplantsoeon 56 rd., Velsen-N.; C. Corne- lissevan der Lem, d., Duinwijklaan 46, Beverwijk; J. E. Hagedoornvan Alphen, d., van Poptaplantsoeon 16 rd., IJmuiden; M. Wassenaarvan Boekei, d., Duinlustpark- weg 58, Santpoort; M. W. de JongHooge- werf, d., Doelmanstraat 9, Velsen-N.; G. YpmanHuisman, d., Driehuizerkerkweg 93, Driehuis; G. van der VisWortel, z.. Pres, Steijnstraat 10. IJmuiden; B. den Ouden van der Horst. d.. P. C. Hooftlaan 47, Drie huis; C. A. Schinkelvan Oosten, d., Wille- brordstraat 26, IJmuiden; H. KoningHoge- land, z., Velserbroekstraat 3, Santpoort; A. T. van StreepenPilanen, d., Litslaan 20, Santpoort. OVERLEDEN: C. Hessel, 65 j., echtgenoot van J. Hemminga, Fazantenlaan 45, IJmui- den-O.; J. Vogelaar, 73 j., echtgenote van W. P. Timmers. Kanaalstraat 236. IJmuiden: A. Starreveld. 43 j., weduwnaar van A. Smit. Wijk aan Zeeërweg 85, IJmuiden-O.; L. Hoo- gers, 54 j., echtgenoot van J. T. Hermsen, Trompstraat 32, IJmuiden-O.; T. A. Romijn, 58 j., echtgenote van A. A. van Rooyen, v. d. Vondellaan 45, Driehuis; D. Wölcken, 85 j., echtgenoot van J. B. Feith, P. C. Hooftlaan 43, Driehuis. MARKTBERICHTEN Gr. tong 3,50—3,25; gr,m. tong 2,212,15; kl.m, tong 1,41—1,37; kl. tong I 1,20—1,15; kl. tong lï 1,02—0,96; tarbot 1 2—1,82, per kg. Kl. schol II 47—14; v. haring 12,60—10,80; makreel 23; kl.m. schelvis 44,50—44; kl. schelvis 4036,50; kl. schelvis II 24,5019,50; wijting 15.509; gr. gul 47; midd. gul 4f 42,50; kl. gul 32, per 50 kg. Gr kabeljauw 220—164, per 125 kg. Aanvoer 80 kisten tong en tarbot. 255 kisten schol, 5000 kisten haring, 3 kisten makreel, 80 kis ten schelvis, 65 kisten wijting, 25 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten diversen. Totaal 5513 kisten. Besommingen IJM 39 Schoorl f 19.060; IJM 25 Flamingo f 17.540. KW 217 f 3960; BU 33 f 3390. Een trawler besomde f21.450. SCHEEPVAART Abbekerk, 3 te R'dam v. Fremantle. Akkrumdijk, 2 v. Mozambique n. Port Amel Almdijk, pass. 1 Flores. Amsteldijk, 2 v. New Orleans n. Le Havre. Almkerk, 30 v. Adelaide te Melbourne. Meer hoop. Het ging Dinsdag weer wat beter met de haring. Van de totale aanvoer, die uit ruim 5000 kisten bestond, behoefden slechts ruim 200 kisten aan de vismeelfabrieken te worden toegewezen en de oorzaak daarvan was nog, dat de kwaliteit minder mooi was. De prijzen wisten stand te houden in de buurt van 10.90 tot 13 per kist variërend naar gelang der kwaliteit. Voor de wijting trad ook weer een kleine verbetering in de prijzen op. De gevraagde soorten wisten zich vrij te maken van de opvangprijzen en haalden noteringen van 14. Voor de tong kwam geen verandering en de prijsnoteringen voor de grove bleef 3.30 en voor de slips ruim 1 per kilo. Minder haring. Het gaat er naar uit zien dat de haringaanvoeren de komende dagen sterk zullen verminderen. De trawlers welke tot gisteren grote vangsten wisten te melden, zochten het vandaag Noordelijker op, daar het tegenwoordige visgebied geen resultaat meer opleverde. Voor vandaag waren aan de afslag de Thorina met 1600 kisten haring, de Medan met 1400 kisten haring en de Mary met 1450 kisten haring. Van de visboten waren present de Bloemendaal met 320 kisten makreel, 130 kisten schelvis en piepers en 70 kisten varia. De Katwijk 76 met 500 kisten diversen en de Claesje met 800 man den diversen. Daar ook enkele loggers aan de markt zijn blijft de Claesje met het oog op de beschikbare losploegen voor de Donder- dagmarkt liggen. Dan lost ook de Duyvis haar 1300 kisten haring. Naar Huil. De trawler Bergen lost Donderdag zijn aanvoer van 1600 kisten haring te Huil, en zal vandaar weer ter visserij vertrekken. Vertrokken. Het meerendeel der kleine kustschepen die Maandag door het slechte weer moesten binnen blijven, trok Dinsdag in massa naar zee. Van de trawlers ver trokken de Simon de Danser, de Alkmaar, de Assan Reis, de Antje en de Sumatra. Binnen. Van de trawlers kwamen bin nen de Flamingo, de Thorina, de Mary, de Medan, de Bloemendaal en de Catharina Duyvis. Zoute aanvoer. Van de drijfnetvis serij kwamen binnen de Katwijk 175 met 442 kantjes, de Katwijk 173 met 627 kantjes en de Katwijk 67 met 565 kantjes zoute haring. Tienduizend. Uit de Deense statistie ken blijkt dat de totale Deense visaanvoer over 1949 het driedubbele van 1938 beliep. De uitvoer steeg van 35.000.000 kronen tot 192.000.000 kronen in 1949. In 1938 bedroeg het aantal visserlieden 18.500 man, in 1949 bedroeg dit 19.500 man. Iedere Deense visser heeft een export van 10.000 kr. op zijn naam. Het ging. Dinsdag besomde de Schoorl voor een 7-daagse haringreis 19.000, de Flamingo voor een 7-daagse haringreis 17.640 en de Allan Water voor een 7- daagse haringreis 21.450 (alle zonder de opgehouden partijen). De Katwijk 227 was de enige vislogger en besomde 3960, de BU 33 maakte 3390. Zwarte Zee in Vlaardingen. Met be kwame spoed wordt gewerkt om de schade aan de trawler Zwarte Zee (IJM 94) in Vlaardingen te herstellen. Het schip krijgt een twintigtal nieuwe platen. Men hoopt over drie weken de trawler weer in de vaart te krijgen. IJmuidenaren ter walvisvangst. De Willem Barendsz zal binnenkort ter walvis vaart vertrekken en met het moederschip vertrekken in de loop van deze week de nog in Nederlandse havens liggende jagers. Dit seizoen is de belangstelling der IJmui denaren vrij groot om eens een „teelt" met deze „verre visserij" uit te varen. ADVERTENTIE New York. Aalsum, pass. 2 Ouessant. Aardijk, 1 v. Galveston. Alhena, 3 te Antwerpen, Andijk, 30 v. Vera Cruz te Tampico. Aagtedijk. 3 17 u. v. R'dam Algenib, 2 dwars Maceira. Alblasserdijk, 2 v. Hamburg n. R'dam. Aletta (t), 2 v. Pladju n. Penang. Alphacca. pass. 2 ko. Santa Maria n. Santos. Alwaki, 2 450 m. O. Kp. Oranje. Amstelstad, 3 te Cheribon. Beverwijk, pass. 2 Ouessant. Britsum, pass. 2 Azoren. Blijdendijk, 30 te New York. Baarn, 2 v. Balboa n. Guayaquil. Breda, pass. 2 Noord v. Flores. Bali. 6 verw. Colombo. Barendrecht (t). 2 900 m. O. Barbados. Baud. 3 v. Singapore te Belawan verw. Blitar, 2 rede Belawan. Bloemfontein, 2 120 m. ZW. Ouessant. Blommersdijk, 2 675 m. O. Kp. Race. Boskoop, 3 verw. Madeira. Caltex Pernis, 2 v. Rast&nura n. R'dam. Celebes, 2 te Southampton. Cheshire, 2 v, Port Said. Cleodora, 2 v. Port Said. Cottica, 2 v. Plymouth. Chitral, oass. 2 Socotra. Caltex The Hague ft), pass. 3 Pantellaria. Caltex Utrecht ft). 2 v. Port Said. Caltex Leiden (t). 2 135 m. O. Malta. Cistula (t), 2 v. Rio Grande n. Pafanagua. Coryda (t), 2 600 m. O. Guardafui. Delft, 2 te Antwerpen. Danae, 2 v. Gibraltar. Duivendrecht, 29 v. San Lorenzo n. Buenos Aires Duivendijk, 2 375 m. NO. San Miguel. Edam. 2 900 m. O. Kp. Race. Eendracht 2 100 m. N. Finisterre. Elmina. 2 125 m. Z. Kp. Blanco. Enggano. 2 nog te Basrah. Gaasterkerk, 3 te Genua. General Ballou, pass. 2 Kp. Carbon. Grootekerk, pass. 2 Finisterre n. Marseille. Gadilla (t), 2 v. Doggersbank. Heemskerk, 3 te Walvisbaai. Hoogkerk, 3 te Antwerpen. Hector, 2 v. Patras te Piraeus. Helena, 2 v. Trinidad. Hestia, 3 v. Kingston n. Belize. Hydra, 1 te Puerto Cabello. Hecuba, 2 1200 m. W.t.Z. Madeira. Hera, 3 te Antwerpen v. Hamburg. Ittersum, 29 v. Mobile te New Orleans. Jobshaven, pass. 2 Kp. Blanco. Joh. v. Oldenbarnevelt, 2 of 3 verw. Fremantle. Jupiter, pass. 2 Kp. Bougaroni. Kelbergen, pass. 2 Finisterre. Keilehaven. 2 «180 m. Z. Teneriffe. Klipfontein, 2 200 m. W. Kp. Palmas. Kota Agoeng. 1 150 m. O. Malta. Kota Gede, 2 200 m. W. Minicoy. Langkoeas, 2 v. Djeddah n. Djakarta. Larenberg, pass. 2 Ouessant. Lindekerk. 28 te Londen v. Antwerpen. Loenerkerk, 2 v. Marseille n. Genua. Lutterkerk, pass. 2 Burlings. Laagkerk, pass. 2 Kreta. Lekhaven, 3 v. Huelva n. R'dam. Lieve Vrouwekerk, 2 nog Bahrein. Loosdrecht, 2 te Madras. Mataram, 3 te Penang. Meerkerk, 1 v. Yokohama n. Hongkong. Metula, pass. 2 Ouessant. Manoeran, 30 te San Francisco. Myonia, pass. 2 Sabang. Mentor, 3 te Algiers. Mitra (t), pass, 3 Landsend. Molenkerk, 3 v. Antwerpen n. Dakar. Maasland, 2 v. Las Palmas. Merwede. 2 900 m. W. Flores. Napoli, 2 v. Colombo n. Port Said. Nieuw Amsterdam, 6 verw. 4 u. Southampton. Nelly. 30 v. Melbourne n. Djakarta. Overijsel, 2 v. Colombo n. Aden. Odysseus, 2 v. Gibraltar n. Genua. Omala, 28 v. Miri te Colombo. Oranjestad, 3 v. Curacao n. Aruba. Oberon, 2 v. Turkseil. n. Laguaira. Oranjefontein, 2 anker rede Beira. Orestes, 2 dwars Santa Catharina eil. Poelau Laut, pass. 2 Pantellaria. Perna, 29^ te Abadan v. Tripoli. Polyphemus, 30 te Cochin. Prins Willem IV, 29 v. Montreal n. Grote meren. AU T O-R IJL E S? Hagelingerweg 134 Prins Joh. W. Friso, pass. 3 Scilly. Prins Maurits, pass. 2 Belle Isle. Pygmalion, 3 te Laguaira v. A'dam. Polydorus, 1 170 m. O. Sandyhook. Prins Alexander. 2 700 m. W.t.N. Kp. Clear. Prins W. v. Oranje, 3 325 m. W. Valencia. Rijnkerk. pass. 2 Socotra. Rondo, 3 te Bandarshawar. Rossutp, 2 v, Lissabon n. Setubal. Retula (t), 2 80 m. O. Bahrein ell. Salawatl, pass, 2 Zuid v. Azoren. Saparoea, 2 te A'dam v. Antwerpen. Scherpendrecht, 2 dwars Perim, Slamat, 1 v. New York n. Tripoli, Stad Leiden, 2 te R'dam v. Montreal. Streefkerk, pass. 2 Kp. Carbon. Samarinda, pass. 2 Sabang. Sibajak en Zuiderkruis, pass. 3 Kp. Bon. Sloterdijk, 29 te Singapore v. Belawan. Soestdijk. 29 v. Lake Charles te New Orleans. Sommelsdijk. 2 te Londen v. Galveston. Stad Breda, pass. 3 Dunceness. Stad Haarlem, 3 v. Vlaardingen n. Genua, Saidja (t), 2 te Pladju. Salland, 2 140 m. Z. Fernando Noronha. Sarangan, 3 verw. Madras v. Colombo. Schiedijk, 2 300 m. NO. Flores. Stad Vlaardingen. 2 100 m. NW. Trondheim. Stanvac Talang Akar, 3 te Djakarta. Swartehondt, 3 te Kema. Schie, 30 v. New Orleans n. Mobile. Talisse, pass. 2 Ouessant. Theseus, 2 v. Rijeka n. Barl. Tamo, 3 n. Salvador. Tosari, 3 te Massawah. Tabian, 2 v. Suez. Tomini, pass, 2 Guernsey. Tankhaven III (t), pass. 2 Str. Banka. Tjibesar, 2 v. Nagoya n, Yokohama. Tjibodas, 2 rede Belawan. Tabinta, 2 100 m. Z. Socotra. Tjibadak, 30 te Kobe v. Singapore. Tjipanas, 2 250 m. O. Okinawa. Veendam, 3 13 u. verw. H. v. Holland. Waterland, 2 te Montevideo. Willem Ruys, 3 te Djakarta v. R'dam. Weltevreden, pass. 2 St. John's ell. Wieldrecht (t), 2 in Golf v. Oman. Willemstad, 3 v. Plymouth. Westerdam. 2 140 m. W. Scillies. Zuiderkruis, zie Sibajak. KLEINE VAART Blue Boy, 2 te Maassluis. Birmingham, 2 te Goole v. Harlingen. Constant, 2 te Dieppe. Express, 1 te Parijs v. Le Havre. Flandria, 3 pass. Brunsbuttel n. Kotka. Frisia, 2 v. Port Saint Louis du Rhone te Berre Hast III. 2 v. Cuxhaven te Hull. June, 30 te Londen v. Bayonne. Mulan, 2 v. Stockholm n. Umea. Magna Pete, 3 v. Antwerpen te Oporto verw. Matthew. 30 te Guernsey v. R'dam. Mizar, 3 v. Antwerpen n. Lissabon. Marne, 3 v. Rouaan n. Parijs. Oise, 2 v. Kingslyn n. R'dam. Rose Marie, 3 te Hamburg v. Gothenburg. Rolf. 2 v. Oporto te Lissabon. Silvretta, 2 v. Gothenburg te Rouaan. Seaham, 2 te Leith v. Harlingen, Sambre, 3 v. Rouaan n. R'dam. Tromp, 2 te Husum v. Antwerpen. Texel, 2 v. Bremen n. Hamburg. Tyro. 3 te Drogheda v. R'dam. Veenenburgh, 2 te Middlesbro v. R'dam. Wim, 2 v. Wistawarf n. Sundsval. SLEEPVAART Blankenburgh. pass. 2 Beachyhead. Ebro, 2 te Montevideo met 2 lichters. Ganges, 2 te Cowes n. Dubrovnik met bok. Hudson, 2 46' 13" N. 7' 12" W. Humber, 2 v. San Dakan n. Singapore. Maas, 3 v. Dover n. R'dam. Witte Zee, pass. 2 n. Port Said.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3