1 Moeilijkheden over ontslagkwestie in de „buitenploeg" bij Van Gelder Kennemer Jagers wandelden vijftien jaar QSC en Kinheim speelden gelijk Eerste steen voor nieuwe Hervormde pastorie gelegd Terrasvogels en Velsen boekten overwinnii Visserij-vanl Maandag 9 October 195Ö „Vaste arbeiders" worden naar hun mening ten onrechte met ontslag bedreigd Sedert enige tijd heerst bij het personeel van de builenploegr van Van Gelder Zonen ongerustheid wegens een dreigend ontslag. Dit ontslag zou door de directie zijn voor genomen om de sterkte van de buitenploeg terug te brengen op het peil van voor 1940. Zulks met het oog op het feit, dat het hout tegenwoordig niet meer geschild hoeft te worden. In Juli j.I. hebben van de toen tertijd nog aanwezige 200 personeelsleden van de betreffende afdeling ongeveer 130 arbeiders een ontslagbrief ontvangen. Van deze 130 arbeiders zijn er 32 in vast dienst verband; de overigen waren geacht sei zoen-arbeiders te zijn. Dit ontslag was gebaseerd op een advies, dat was uitgebracht door een vakvereni gingsbestuurder, welke namens de samen werkende vakorganisaties deel uitmaakt van de adviescommissie voor het Geweste lijk Arbeidsbureau te Haarlem. Dit advies had echter gèen betrekking op de arbeiders in vaste dienst. Over deze kwestie heeft de bedrijfsunie contact gezocht met de hoofdbesturen van de erkende vakorganisaties. Het overleg, dat inmiddels tussen de hoofddirectie en de organisaties is tot stand gekomen, heeft uitsluitend betrek king op de 32 (thans nog 28) vaste arbei ders, daar het ontslag aan de overigen de zogenaamde seizoenarbeiders bij het einde van de houtcampagne was te voor zien. Met de betrokken arbeiders is inmiddels een vergadering gehouden, waarin critiek werd geuit op de toepassing van de se lectie. Zaterdagmiddag is met de betrokken bui tenploeg door de vakorganisaties in „Cor- cordia" opnieuw een vergadering belegd, welke niet minder dan drie-en-een-half uur in beslag nam. In deze vergadering releveerde de heer J. Nooy, hoofdbestuurder van de R.K. Fabrieksarbeidersbond, in ziin kwaliteit als voorzitter aan de eerste in September gehouden bijeenkomst, waarna de heer H. Albers van het N.V.V. een zeer uitgebreid rapport uitbracht over het verloop van de inmiddels gehouden besprekingen. Dit rapport heeft aangetoond, dat een drietal conferenties met de hoofddirectie van Van Gelder Zonen ten slotte culmi neerden in een schrijven van 27 Septem ber, waarin de directie het laatste woord over deze zaak gesproken achtte: het ont slag van de 32 arbeiders (inmiddels door werkverband van vier arbeiders elders te ruggebracht tot 28), die in het bezit zijn van een vaste aanstelling. De directie was van mening dat er van deze 32 mensen 10 arbeiders wel konden aanblijven, maar dat er toch ontslag voor hen zou volgen, zodat het dienstverband in feit „los" zou zijn. Voor deze tien ar beiders werd de aanblijf periode verder vastgesteld tot Maart 1951. Wanneer in het voorjaar de houtcampagne weer zou be ginnen, zouden deze arbeiders als „sei zoen-arbeiders" opnieuw in dienst kunnen treden. Deze maatregel kon noch bij de vakor- ganisatiebesturen, noch bij de betrokken arbeiders van de buitenploeg instemming vinden en er werd door beide categoriën ernstig verzet tegen aangetekend. Aan de betrokken 32 arbeiders was een op schrift gestelde en vanwege de directie uitgereikte „vaste aanstelling" verstrekt, wat bovendien nog was onderstreept door de opneming in het arbëidërspensioen- fonds. Uit de nieuwe situatie zou echter moeten worden vastgesteld, zo menen de arbeiders, dat de „vaste aanstellingen" geen enkele waarde zouden bezitten. Deze kwesties zijn door de samenwer kende organisaties aanhangig gemaakt bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haar lem. Na vele besprekingen bleek, dat ook door de directie van Van Gelder Zonen dit ontslag nog weer nader zal worden bezien. Na dit rapport van de heer Albers kre gen de aanwezigen gelegenheid zich uit te spreken. In alle gevallen was men het er over eens, dat dit ontslag nimmer doorgang mocht vinden, welke ook de mening is van de hoofdbesturen der vakorganisaties, die zich hiertegen inmiddels ten sterkste zul len blijven verzetten. Hierbij kwam tevens tot uiting, dat dit ontslag moreel zeker niet te verantwoor den is en men arbeiders zou gaan ontslaan die na de bevrijding van 1945 op kracht dadige wijze en onder bepaalde toezeggin gen hebben geholpen het bedrijf op te bouwen. Door de heer Albers werd namens de vakorganisaties meegedeeld, dat het ant woord van de directie van Van Gelder Zonen op de door de vergadering gefor muleerde wensen, welke heden Maandag ter kennis zijn gebracht van deze direc tie, uiterlijk Woensdag, 11 October a.s. in het bezit dient te zijn van de organisaties, alvorens de uitspraak van het Gewestelijk Arbeidsbureau over deze kwestie zal vallen. Men was zowel bij de vakorganisaties als onder de leden bevreesd, dat, wanneer dit voorgenomen ontslag bij Van Gelder Zonen zou worden doorgevoerd' deze mo gelijkheid wellicht ook zou kunnen be staan bij de andere grote bedrijven in de omgeving, hetgeen aanleiding zou kunnen geven tot minder gewenste en onverkwik kelijke toestanden, zowel voor de bedrij ven als voor de betrokken arbeiders. De algemene indruk was, dat van een eenmaal verkregen arbeidszekerheid in dat geval geen sprake meer zou zijn. Men sprak de hoop uit, dat deze ont slagkwestie zonder een thans dreigend conflict zou kunnen worden opgelost. Cabaret-avond „Het Masker" In het stampvolle Patronaatsgebouw heeft het publiek Zondagavond van het werk van de tooneelgroep „Het Masker" genoten. Dit Beverwijkse gezelschap is thans aan z'n tournée door de omliggende gemeenten be gonnen en oogst ook daar een welverdiend succes. Het zijn allen dilettanten, die geens zins pretenderen willen hogere kunst dan die van het eenvoudige amusement te bren gen, maar de vlotheid en gulheid waarmee deze jongelui leden van de K.A.B. hun toehoorders op allerlei min of meer populaire nummers onthalen, ontwapent bij voorbaat de critiek. Bij hun debuut te Beverwijk ging de grootste waardering reeds uit naar het ge deelte van het programma, dat aan muziek en zang gewijd was. Ook nu bleek dit weer de sterkste zijde van „Het Masker" te zijn. Het show-orkest. The Dio's was uitmuntend op dreef, maar ook de Texas Rangers, de Argentina's. Zuidzec-Melodians of hoe ze verder mochten heten, waren er geheel „in". We hebben over de première reeds eerder een uitvoerige beschouwing gegeven, zodat we thans met dit bericht moeten volstaan. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE MARKTBERICHTEN 7 October 1950 Prijzen Gr. tong 3,653,25; gr.m. tong 2,161,90; kl.m. tong 1,26—1.09; kl. tong I 1.06—0,91; kl. tong II 0,780,56; tarbot I 2,081,54, per kg. Tarbot II 62; tarbot III 52; tarbot IV 4034; tongschar 71; kl. schol II 35—7,60; schar 17,5011,50; v. haring 12,50—10,80; makreel 2316,50; gr. schelvis 6255,55; gr.m. schelvis .60,5054; kl.m. schelvis 46,5037,50; kl. schelvis I 32—29,50; kl. schelvis II 19—8; wijting 174,20; gr. gul 36,50—33; midd. gul 31—29; kl gul 26,50—22; kl haai 18—17,50; poontjes 168, per 50 kg Gr. kabeljauw 196—132; gr. koolvis zw. 72, per 125 kg. Aanvoer 660 kisten tong en tarbot. 5 kisten tong schar en schartong, 1130 kisten schol, 40 kisten schar,1930 kisten haring, 695 kisten makreel, 445 kisten schelvis, 210 kisten wij ting, 170 kisten kabeljauw en gul, 20 kisten haai, 40 kisten po.on, 5 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 5370 kisten. Besommingen RO 53 Dirkje f14.880; IJM 10 Hattem £21.900; IJM 38 Zeelandia f 15.070. IJM 129 f7650. KW 92 f 800: IJM 277 f800; WR 67 f 2070; IJM 52 f 540; KW 189 f 395; HD 125 f 2180; IJM 213 f68. Agenda voor Velsem MAANDAG 9 OCTOBER Thalia 8 uur: „Schaduw uit het verleden". DINSDAG 10 OCTOBER Thalia: Als Maandag. Raadhuis 19.30 uur: Openbare raadsverga dering Velsen. 'SSarr Bij Wedgeport- in Nova Scotia aan de Oostkust van Canada werden voor de zevende maal de internationale viswedstrijden om de „Tuna Cup" gehouden ivaaraan vissers uit Scandinavië, de Verenigde Staten, het Britse Gemenebest en Zuid- en Midden-Amerika deelnamen. Op de foto: een Chileense ploeg haalt zijn eerste wedstrijdpunt binnen: een geweldige tuna van bijna zeshonderd pond. Vijftien jaar lang hebben de „Kenne mer Jagers" gewandeld. Aan „aard- beientochlen", aan tweedaagsen in Kennemerland en aan de beroemd ge worden vierdaagse namen zij deel. Of de zon de aarde zengde, of de regen mistroostig neer druppelde, of de storm met. windkracht negen over de sluizen en de duinen huilde, het deerde hen niet. Zij wandelden. Het feit dat zij, ondanks alles, volhielden, doet hen dit jaar hun derde lustrum vieren. Op 4 November 1935 werd de wandelsport vereniging „De Kennemer Jagers" opge richt en Zaterdag is deze oprichting fees telijk herdacht met een receptie in Kenne- merhof in IJmuiden en met een geanimeer de feestavond in dezelfde zaal. Op deze officiële receptie hebben velen het woord gevoerd. En naast de goede wen sen, die het bestuur als geheel bereikten, waren er geluiden van lof aan het adres van secretaris H. C. Smit. die veertien jaar lang de club over menig benard punt heeft heengeholpen en aan wiens stimulerend initiatief het is te danken, dat de vereni ging onvermoeid verder wandelt. Werd oorlogsjaren, toen het wandelen ongeveer de enige sport was, die zonder de bemoei zucht van de bezetters kon worden be oefend, groeide het ledental tot 65. Thans trainen onder leiding van de heer J. Jansen 18 dames en heren. Voorzitter L. C. Dangerman maakte ge wag van een aantal schriftelijke geluk wensen, die ter receptie waren binnen gekomen. Het gemeentebestuur had op deze wijze blijk van medeleven gegeven, evenals de ambtenaar voor sport en licha melijke- opvoeding de heer P. Dijkstra. IJmuidens Bloei was niet achter geble ven, evenmin als het Rode Kruis en vele zusterverenigingen uit de omtrek. De heer H. H. Winters complimenteerde het bestuur uit naam van de N.W.B. (Ne derlandse Wandelsport Bond). Er is moed, durf, wil en werkkracht nodig om een wandelsportvereniging staande te houden, aldus spreker. Want het wandelen neemt nog niet die plaats in, clie andere takken van sport, zich hebben veroverd. Spreker gewaagde met vreugde van. de onlangs tot stand gekomen fusie tussen de N.W.B. en de R.K.' Wandelorganisaties. De onderscheidene verenigingen tellen te zamen meer dan 10.000 leden, aldus de heer Winters en wij moeten komen tot. één or ganisatie, die steun van het departement ontvangt, pas dan kunnen sancties worden toegepast. Spreker zeide overtuigd te zijn dat de IJmuidense wandelsport in de toe komst tot bloei zal komen. Wandelen is de sport voor de massa, zei hij. Uit naam van de N.W.B. bood spreker de verguld zilve ren medaille aan. De heer G. Krom, bestuurslid van de N.H.W.B. (Noord-Hollandse Wandelsport SCHEEPVAART IJMUIDEN Zondag 8 October kwamen de haven van IJmuiden binnen: IJstroom v. Fowey. Meike van Porsgrun. Cornells van Skansvik. Lucas Bols van Hamburg. Marinus V van Gran gemouth. Luna van Hamburg. Wota van Kalmar. Congostroom van Hamburg. Cordoba van Antwerpen. Medon van Liverpool. Sten tor van Bremen. Expres van. Antwerpen. Surte van Londen. Zelo v. Swansea. Rothur van Goole. Alice van Delfzijl. Frisian Coast van Newcastle. Circe van Caen. Lavix van Hernosand. Stad Breda van Antwerpen. Marsdiep van Londen. Vertrokken zijn: Okko Bosker naar Ny- köping. Eemland naar Rio de Janeiro. Myra naar Dublin. Hagno naar Dublin. Lisbeth naar Rotterdam. Bond), die zijn felicitaties vergezeld deed gaan van het aanbieden van twee oranje wimpels, namelijk die voor het tienjarig en voor het 15-jarig bestaan, zeide dat er tot zijn spijt te weinig propaganda door de vereniging werd gemaakt. Zien wandelen doet wandelen. Dit werd onderschreven door de volgende sprekers: W. den Braber, als oud-leider en H. C. Runge, voorzitter van de pers- en propagandacommissie in Noordholland, die eraan toevoegde: Het leven geeft zonder in spanning nimmer succes. De voorzitter zeide deze woorden ter harte te zullen nemen, zodat men binnen kort een grote „wandelactie" in Velsen tegemoet kan zien. De zustervereniging „Onder door" uit Haarlem werd vertegenwoordigd door de heer J. Doets, die zijn blijdschap over samenwerking tussen de verenigingen in de samenwerking tussen de verenigingen in Kennemerland uitte, een der oprichters, dat de vereniging is voortgekomen uit Gratio-Plato, de gym nastiekvereniging die een Noordersluis- tocht had uitgeschreven. In aangename stemming bleef men een tijdlang „napraten", waai-bij menig frap pant gebeuren nogmaals de revue pas seerde. Voetbal in Velsen-Noord In een technisch goede en spannende wedstrijd op een voor beide partijen slecht te bespelen veld hebben Q.S.C. en Kin heim in Wormerveer de punten gedeeld. Na de aftrap was Q.S.C. spoedig in de aanval. Na twaalf minuten zette de links buiten scherp voor en Ter Haak kopte de bal langs Keirsgieter (10). Toen ook Kinheim wat meer was ge wend aan het terrein, kwam de ploeg er beter in en bedreigde met aardige com binaties het doel van Q.S.C. Daar bleef het voorlopig bij. Bij een Wormerveerse aan val maakte Groeneveld hands in het straf schopgebied. Pfersich schoot de penalty te gen de lat en even later kogelde midvoor Vloon de bal tegen de paal. Na deze kan sen van Q.S.C. nam de voorhoede van Kinheim het initiatief over. Vooral de rech tervleugel Muskee-H. Prinssen speelde een goede partij. Dank zij keurig combineren van deze spelers belandde de bal bij v, d. Linden, die van grote afstand met. een hard schot succes had (11). Opnieuw kwam Kinheim over rechts terug. Muskee gaf een voorzet en v. d. Linden kopte over doelman Veen opnieuw in (12). Het laatste kwartier van de eerste helft ver dedigde' Kinheim met succes de voor sprong. Na de hervatting liet Q.S.C. zeer goed spel zien en de verdediging van Kinheim moest alle zeilen bijzetten. Wel kregen H. Prinssen en v. d. Linden nog enige goede kansen, maar doelman Veen weerde zich uitstekend. Een snelle aanval van Q.S.C. besloot Vloon met een doelpunt (22). Met het ingaan van het laatste kwartier passeerde rechtsbuiten Crock Keirsgieter van dichtbij (32). Kinheim zette alles op de aanval. Tien minuten voor het einde gaf Muskee weer een afgemeten voorzet en stelde v. d. Linden in staat de bal in- V.V.IJ. was IJsselmeervogels de baas, maar won met slechts gering verschil In een spannende en aantrekkelijke wed strijd heeft WIJ zich kranig hersteld van haar nederlaag tegen DINDUA en het be zoekende ..IJsselmeervogels" een 32 nederlaag toegebracht. Met die uitslag mocht IJsselmeervogels nog blij zijn, want de 10 voorsprong die IJmuiden met de rust had door een fraai schot van L. v. d. Plas, was werkelijk geflatteerd. De kansen die de thuisclub kreeg, waren legio. IJsselmeervogels had ook niet stil gezeten, maar het spel van stopperspil Post legde de aanval van de Spakenburgers volledig lam. Ook de invaller voor A. Borst, Wil mink, speelde een gave backpartij en spe ciaal zijn kopwerk was goed en bracht vele aanvallen van IJsselmeervogels tot staan. Na half-time was het T. v. d. Plas die op een voorzet van rechts fraai doorliep en WIJ met 20 de leiding gaf. IJsselmeer vogels kwam nu meer opzetten en de Spa- kenburgse half linie deed goed werk, maar Koster in het IJmuider doel wist op fraaie wijze zijn domijn schoon te houden. Een ver doorgedrongen Wagenaar in vrije positie kreeg echter op een goed mo ment de bal en hij aarzelde geen moment en gaf zijn club een veilige 30 voor sprong. Heel IJsselmeervogels drong echter kort daarna onstuimig op en uit een der aanval len wist linkshalf Koelewijn fraai tegen te scoren (31). Even voor het einde was het Post, die per ongeluk een bal tegen de hand kreeg, zodat scheidsrechter Bonnema, die ovei-igens goed leidde, een wat te zware straf moest opleggen. De strafschop door middenvoor Koelewijn goed genomen, werd echter door Koster voortreffelijk gestopt, maar niet voldoende weggewerkt, waardoor Koele wijn de stand op 32 bracht, waarna het einde kwam. De reserves leden hun tweede nederlaag en wel met 41 tegen Telefonia. Het derde had het niet makkelijk tegen Sizo II in Hillegom en wist in een span nende strijd een gelijk spel te behalen (1—1). Het vierde elftal versloeg het sterke AW 3 met 3—0. Ook het vijfde won verdiend met 30 van Nieuw" Vennep en staat nu, evenals het vierde, ongeslagen aan de kop. De adspiranten lieten het er weer lelijk bij liggen en verloren met 41 en 20 respectievelijk van VSV c en VSV d. Eenvoudige plechtigheid aan de Dijckmansstraat In Maart 1946 werd in een vergadering van het kiescollege van de Nederlands Hervormde Gemeente van Velsen de wens uitgesproken om met de te verwachten ge stadige groei en uitbreiding van Velsen- Noord in dit deel der gemeente een nieuwe kerk met pastorie te stichten. Met verschil lende instanties werd contact gezocht en niet in de laatste plaats met de Algemene Synodale Raad, waardoor tenslotte het bouw- en spaarplan is gegroeid. Volgens een dagboek over deze plannen werd in Augustus 1947 steun van de Sj'- nodale fondsen toegezegd, wat verheugd werd aangenomen, doch in November van datzelfde jaar moest het voorgenomen plan om op „De Gilden" een Hervormd Centrum te bouwen worden opgegeven. Eindelijk kon Velsen's gemeentebestuur op 30 Juni 1949 het verlossende woord doen horen, dat de voornemens wel ten uitvoer konden worden gelegd, zij het dan op meer beschei den schaal en op de plaats, waar Zaterdag middag een flink aantal belangstellenden bijeen was om getuige te zijn van de eerste steenlegging der nieuwe pastoi-ie. De heer C. G. Holling, lid van de bouw commissie, begroette de leden van kerke- raad en kerkvoogdij, ds. L. Brink, de heer Van Karsbergen als voorzitter van de kerkvoogdij, leden van de aannemersfirma Kistenmaker en Co. uit IJmuiden en vele anderen. Hij merkte op, dat deze dag voor de Velsense Hervormde Gemeente een blij de dag was om vervolgens de vorenver- melde geschiedenis te releveren. Nu het zover was gekomen, dat de pasto- riebouw een feit is en het begin vormt van verder werken aan de toekomst, wilde spreker met de simpele handeling van de eerste steenlegging dankbaar vaststellen, dat God het werk heeft gesteund. Daarmee mocht gelijk worden vastgesteld, dat na dit kleine begin nog zoveel te doen is. Niet al leen dat straks ds. Huisman, de nieuwe predikant, een huis bezit, maar deze moet ook een werkplaats hebben en daarom zal straks bij de pastorie, die gelegen is tussen Koningsweg en Dijckmansstraat aan het Stratingplantsoen ook een kerkzaal ver rijzen. De heer Holling had de vaste overtuiging, dat voor dit werk God Zijn leiding zal ge ven. Ds. Brink uitte zijn dankbaarheid door het lezen van enkele verzen uit Psalm 126 en de Lofpsalm 150. In een kort gebed vroeg ds. Brink zegen over de verdere bouw en liet de eenvoudige plechtigheid eindigen met het zingen van „Dankt, dankt nu allen God". De eigenlijke eerste steenlegging in de muur van de pastorie geschiedde daarna op voorstel van de heer Holling door de jongste twee leden van de meisjesclub Ti neke Winkel en Mar jon Bodegraven, daar bij geassisteerd door de heer Kistemaker. De kleine steen heeft als opschrift: „7 October 1950 Ned. Hervormde Gemeen te". Ten besluite van de plechtigheid werd nog een collecte gehouden. GRONDSTOFFENAANVOER Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Zaterdagmorgen aangekomen het Noorse s.s. „Selbo", dat van de Noorse haven Sande een lading van 2150 ton houtstof aanvoerde. Zondag kwam het Zweedse s.s. „Patria" binnen van Gothenburg met een lading van 1250 ton houtstof. CONCERT VAN „ONDER ONS" UITGESTELD Het eerste concert, dat de R.-K. Ge mengde Zangvereniging „Onder Ons", di recteur de heer Lou Tervoort, in dit seizoen voornemens was in November te houden, is uitgesteld wegens het niet beschikbaar zijn van gebouw „Concordia" te Velsen- Noord. Het concert wordt nu in Januari gegeven. eens langs doelman Veen te schieten (33). Met Kinheim in de aanval kwam het einde. Na afloop protesteerde Q.S.C. tegen het tweede doelpunt van Kinheim, daar volgens de Wormerveerders de bal tijdens het spel over de zijlijn was ge weest. V.V.B. won met flinke cijfers van R.C.Z. (61) Het leek er aanvankelijk niet op, dat V.V.B. door het onsamenhangende spel in vrijwel de gehele eerste speelhelft de Zaandammers een grote nederlaag zou toebrengen. R.C.Z. daarentegen combineer de met de wind mee soms heel aardig, zelfs zo dat reeds na zes minuten de lei ding werd genomen. De linksbinnen kreeg een mooie kans, doch Arisz werkte de bal tot hoekschop. Linksbuiten Nïjenhuis nam deze goed en middenvoor v. d. Wardt pas seerde Van Veelen met een fraaie omhaal onhoudbaar (01). Hoewel de voorhoede van V.V.B. trachtte het initiatief over te nemen bleef het hierbij door het te ver doorgevoerde en vaak peuterige spel. Eerst na 18 minuten ontstond voor het doel van K.c.z. een scherm, was uitgelopen en D. Schildwacht de balï'Kttir? HV voeten om VervoW?1 ren. S f luk toen lintobaiw^lttW^U zotte en Arisz deSïj?4»» van eigen doel k™ 'i. Van Veelen. fcf* hiCfi* van V.V.B. bij ee„1 fi? binnen H. de Lang,,^8 Met het voordeel Va hervatting was Vvp\de *ind„ doelworsteling kreeg vvïke' V 3 nuten een 9^2 a (jl wezen. Doelman DP» -isc-j. Vers wij veren ingesnW ge %'e 4 niet verhinderen, dat 1? H 4* ff teruggesprongenbai w* 5 schoot (2—1). Later zette V Va te aanval op. VerswijverLV',E- aan rechtsbuiten SomS"E!!4' bij langs de doelman S,'Ha lster speelde Souvereh (J~>lg OT1 7111-1 1.... 111 7,ph en zijn schot kwam wX Hl»1 van de lat. Na 27 minuta, stra de bal in het ven?. pli:L r Morlang nog eons een (4-1). Twee SC,®" O wijveren zich vrij en het «P was gemaakt (5-1). Merer verem van plaats had 25.' drie minuten voor het ei doelpunt voor V.V.B. (6-1?) Terrasvogels veroverde kostbare punten Na een niet direct op een hoog peil staan de wedstrijd is Terrsavogels er in geslaagd twee kostbare punten op Rivalen te be halen. De Amsterdammers speelden zeer enthousiast, doch in spelopvatting moesten zij in Terrasvogels hun meerdere erkennen, zodat de overwinning tenslotte terecht kwam bij de club, die er het meeste recht op had. Terrasvogels speelde in de eerste helft van de wind af en was dan ook verre in de meerderheid. Deze meerderheid was van die aard, dat een groot deel van de Sant- poortse ploeg zich geroepen gevoelde op de Amsterdamse helft te gaan spelen, wat de vrijheid van handelen niet ten goede kwam. SCHEEPVAART Aardijk. 6 bij Bermuda. Alderamin, pass. 6 Burlings. Arundo, pass. 6 Wight. Amarapoora, 6 v. Djakarta n. R'dam. Alpherat. 4 te New Orleans. Aalsum, pass. 7 Vlissïngen n. Bremen. Arkeldijk, 5 te New York. Axeldijk, 6 te Boston. Ardea, 7 v. Izmir n. Catania. Ariadne, 7 v. R'dam n. Lissabon. Abbekerk, 6 te Bremen. Aldabi, 6 150 m, N. Finisterre. Algenib, 6 480 m. N.t.O. St, Paulsrocks. Almdijk. 6 220 m. Z.ZW. Bermuda. Aludra, 7 verw. Bordeaux v. Duinkerken. Alwaki, 6 600 m. Z. Bermuda. Amstelstad. 6 anker rede Semarang. Arendskerk, 6 150 m. ZO. Socotra. Atlantis, 5 te Fremantle. Alblasserdijk, 7 v. R'dam n. New York. Alphard. 7 v. Hamburg n. Bremen. Averdijk, pass. 7 Vlissingen. Bloemfontein, 6 170 m. Z. Teneriffe. Boissevain, 6 v. Mauritius v. Lorenzo Marquez. Breda, 6 Lizard. Barendrecht, 7 verw. Curagao. Bonaire. 7 te Paramaribo. Bloemfontein. 6 v. Teneriffe. Boschfontein, 5 v. Lindi n. Mikindari. Bacchus, pass. 6 Margarita eil. Boskoop. 6 750 m. W. Madeira. Britsum, 7 22 u. verw. Hoek v. Rolland. Caltex Delft (tl. pass. 6 Rasallhadd. Caltex Leiden ft), pass. G Kp. St. Vincent. Caltex The Hague (t), pass. 6 Kp. Roca. Caltex Utrecht (t), 6 Bizerta. Celebes, 6 dwars Oporto. Cistula (t), 16 v. Paranagua n. Curagao. Coryda (t), pass. 6 Perim. Chitral, 6 pass. St. John's eil. Chitral, 6 pass St.. Johns eil. Caltex Pernis (t). pass. 7 Aden. Chama (t), 6 180 m. W. Ouessant. Congostroom, 7 v. Hamburg n. A'dam. Caltex Delft, 8 verw. Rastanura v. R'dam. Delft. 7 te A'dam V. Chili. Delfshaven, 6 180 m. Z.ZW. Kp. Frio. Duivendijk, 6 700 m. ZW. Flores. Douro. 1 n. Curagao. Duivendrecht. 6 80 m. O.NO. Kp. Polonïo. Esso Rotterdam, pass. 6 San Miguel. Eendracht,, pass. 7 Algiers. Edam, 6 360 m. Z.t.O. Kp. Race. Elmina, 6 90 m. W. Lissabon. Ena, 6 330 m. N.t.O. Martinique. Esso Den Haag (t), 6 570 m. N.t.O. Sombrero eil. Friesland, pass. 6 Guardafui. Farmsum, 6 v. Montreal n. Nederland. Felipes (t), 6 Str. Riouw. Groote Beer, 6 v. Djakarta n. A'dam. Grootekerk 7 te Genua verw. General Ballou, 7 te R'dam v. Djakarta. General Sturgis, 10 9 u. verw. IJmuiden. Gadila (t), pass. 6 Royalsovereign. Garoet. 7 te Soerabaja v. Semarang. Hector. 6 v. Neaplaya n. Kavalla. Heelsum, 7 verw. Bremen v. Hamburg. Ino, 29 te Laguaira. Jupiter, pass. 6 Lissabon. Joh. v. Oldenbarnevelt. pass. 6 Kp. Leeuwin. Klipfontein, 6 200 m. N. Kp. Blanco. Kei-tosono. 6 250 m. O. Dondrahead. Kota Gede, 6 250 m. W. Sabang. Katwijk, 6 te Koping. Laertes, pass. 6 Algiers. Leuvekerk, pass. Kp. Bougaroni. Loosdrecht, 6 v. Madras te Colombo. Lutterkerk. 6 te Antwerpen. Leerdam, 6 te Norfolk. Leopoldskerk, 6 v. Khorramshar. Lekhaven, 6 200 m. N.t.O. Finisterre. Lucita, 6 v. Heysham n. Old Kilpatrick. Lemsterkerk, 6 100 m. NO. Dondrahead. Linge, 7 20 u. verw. H. v. Holland v. Oulu. Maashaven, 6 v. Santos n. Montevideo. Macuba (t), 6 te Suez v. Miri. Meerkerk, 6 te Hongkong. Merwede, pass. 5 Bermuda. Molenkerk, 6 dwars Oporto. Marisa (t) pass. G Noordpunt Timor. Melampus, 4 v. Soerabaja. Midas, 6 v. Cartagena te Malaga. Maas. 6 200 m. ZO. Jamaica. Maasland, 6 120 m. Z. Puerto Praya. Madoera. 6 v. Brake n. Hamburg. Maetsuycker, 6 in dok te Singapore. Mentor, 6 210 m. O.t.Z. Malta. Malvina (t), 6 600 m. W.NW. Mentaweï eil. Madoera. 7 v. Brake te Hamburg. Nestor, pass. 6 Dover. Nieuw Amsterdam 7 te R'dam v. New York. New Australia, 6 200 m. O.NO. Enggano eil. Napoli, 6 500 m. O.ZO. Guardafui. Noordam. 9 te R'dam verw. v. New York. Omala (t), pass. 7 Singapore. Oranje, 6 v. Southampton n. Port Said. Oranje Fontein, 7 te Lorenzo Marquez. Orestes, 6 dwars Bahia. Overijsel, 6 pass. Kp. Guardafui. Oranje, 7 v. Ouessant. Odysseus. 6 v. Gibraltar te Genua. Otranto. 5 te Fremantle. Poelau Laut, pass. 6 Burlings. Polydorus, pass. 6 Zuid Azoren. Prins Alexander, 6 te R'dam v. Montreal. Prins Joh. W. Friso. 6 700 m. W.t.N. Kp. Clear. Prins Willem H. verw. 9 n. Khorramshar. Papendrecht. 9 verw. Punta Cardon v. Purfleet. Pygmalion, 7 v. Laguaira n. Punta Cardon. Roepat, 7 rede v. Liverpool. Rondo, 7 v. Karachi n. Bombay. Ruys, 6 900 m. W. Kp. San Martin. Rijn. 6 dwars Cuxhaven. Samarinda. 7 te Vizagapatam. Schiedijk. 6 te Antwerpen v. Havanna. Sommelsdijk, 6 te R'dam v. New Orleans. Stad Arnhem, pass. 6 Burlings. Skaugum, pass. 6 Enggano eil. Stad Vlaardingen, pass. 6 Lodingen. Sunetta (t), 6 in Golf v. Oman. Scherpendrecht, 7 v. Port Said. Stad Leiden. 8 v. R'dam n. Canada. Salland, 6 300 m. Z. Puerto Praya. Siaoe, 7 te Djakarta v. Padang. Sigli, 6 v. Singapore n. Bangkok. Slamat, 6 265 m. Z.t.W. Flores. Stad Haarlem, 6 150 m. N.t.O. Finisterre. Stanvac Benakat (t), 6 n. Tj. Uban. Sarpedon, 3 te New York v. Philadelphia. Scliie, 4 te Houston v. Mobile. Saragan. 7 te Calcutta. Stanvac Djirak (t). 4 te Singapore. Talisse, pass. 6 Algiers. Tero. 6 te R'dam v. Nicochea. Tarakan, 7 v. Aden. Tosari, 8 te Suez. Theseus, 6 v. Bari te Catania. De thuisclub wist dan ook J doel-punt te maken en wel fc van linksbuiten Wijnen In de tweede helft was de tkuis vankelijk weer aan het wooriï vtjf minuten bracht Spanjaari?.' 2-0 Rivalen hield echter vol», in de achterhoede even hapert., rechtsbinnen er als de kippen kerman te passeren (2-1). Velsen won in Cap Velsen heeft het goede pad n den en is met een verdiende J.I. CSV teruggekeerd. Het heelt lange tijd naar uitgezien, dat», ren ook nu weer aan het kor», den moeten trekken. Het thunsclub was een tikje té i! li waardoor CSV zich zelf een slecb 'k bewees omdat er veel kansen, gingen. Velsen kon ook niet gewone vorm komen. Zo kon het dat de voorsprong van 1-0, \V& door toedoen van Bakkum had nog voor rust verloren ging. He'v—- nog 2-1 voor CSV, toen de aehteri 5 Velsen zich slechts met moeite kt" houden tegen de onstuimige aanrt] CSV. Het begon er weinig Velsen uit te zien toen de zonder dat Velsen ook maar é"nf# kreeg om het getij te doen keren De achterhoede was goed op ■- toen plotseling tien minuten voori 5 de Velser ploeg alle schroom t gooide, kwam de juiste vorm fe* twee fraaie doelpunten van Wijfe9 kum keerde de kans volledig en i sprong van 3-2 lieten de Vete-.- niet meer ontnemen. Niet best. De Dirkje best dag voor een tiendaagse visréT De Zeelandia voor een vierdaagta f 15070 en de Shamrock vooree visreis f 7650. De Maria van H somde voor een zevendaagse Ik l (behalve de opgehouden partijen)! j. De besommingen van de kotters vei ri van f 800 tot f 2100 waarbij de". hoogste aanvoerder was met f 21ü De aanvoer. Vandaag zijn ir slag de Haarlem met 1700 kisten h de Sumatra met 1500 kisten haring,! zijn nog binnen een 9-tal kotters r l, manden diversen en 16 loggers irti 1500 manden diversen. Voor morgen zijn reeds fe Alkmaar met 1400 kisten haring.) dei-man met 1100 haring en de?c~ de geringe aanvoer van 800 kiste Weer binnen. Van de drijkr kwamen binnen de IJM 283 met E tjes haring, IJM 75 met 531 kant-t 18 met 336 kantjes, KW 54 met 463a KW 127 met 591 kantjes, KW lolt kantjes. Pools nieuws. Van de Poolse kwam binnen te IJmuiden de DelÈ een aanvoer van 550 kantjes steur keiharing, welke tijdelijk in de IJ-: zullen worden opgeslagen. De Poolse trawler Wega meina; dagavond weer op de visserij te zijft Gdynia een aanvoer van 1900 kisten! te hebben gelost. Binnen. Van de trawlers kwaist nen de Haarlem, de Sumatra, do Polderman en ,de Petten. Naar Huil. De trawler Bafra morgen in Huil markten. Naar Toronto. De 22-jarige ve laar B. Tecklenburg uit Tilburg is vertegenwoordiger van de Holland^ Association te Toronto door berm: van het Bedrijfschap voor Visser# ten verzocht te Toronto te willen," ren bij de visverkoop en -bewoiw blemen. De eigenaar van een restau. Toronto, de heer Heinbuch heef n& plaats in zijn bedrijf in det vo°- gesteld alsmede het managersnip zaak. Deze maand gaat de heer burg nog naar de overkant van ae vijver. Tankhaven III (t). 6 n. Tacia (t). 6 150 m. O- "P'ÏÏÏÏ Themisto, 6 550 m- O. BeHe Isle- Tjibesar, pass. 6 Zuidkust Kon Tjitjalengka. 6 te Soeraboja Trompenberg, 6 14® inrfp-halfSf^ Tabinta. 6 250 m. O.ZO. Ande.ltan* Tjibodas, 5 te Singapore. R,d Trompenburgh. 7 y Kmgsl.vnn r.. Utrecht. 7 te Trinidad. Dj3kari Van Outshoorn, 9 yeruL Menado Van Riebeeck. 6 te Makassar Van 't Hoff, 7 te Semaiang. Vrijburgh, 8 verw. Casablanca. Wil)em Barendsz. V v A dam Waibalong, 6 rede Tulelui. Weltevreden, 6 70^I» Offl: Zijpenberg, pass. 6 kew Zeeland. 3 v New W d». Zuiderkruis, 9 o u- verw- a Schepen met repatrierendm uk10 Amapoora ca. 7 v. Djakarta, 10 -N0 verwacht^ y Djakarta, 15 DX- 13 Nov, v. Djakarta, Djakarta. 35 DU 17 Nov. Cyrenia, Marsei))e. Dorsetshire ca. Rotterdam Empire Brent, ca. 2U Rotterdam. verff. General Ballou, 7 te B d Djakarta r- B Nelly, ca. 2e helft Oe».J- R-fl-jnL New Australia, ca-^iXrte'l N°v- v Otranto, ca. 11 v. DjakarU. l Sibajak 9 verw. RlotRotterdam. Skaugum, 29 verw. Zuiderkruis 9 verw. Botte- r-B'dtf*

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 8