M. Dekker VERS HOLL. RUNDVLEES 1 Beperkt programma voor lagere afdelingen 1 ^Cl Chauffeur week en voetganger keek niet uit Haarlemse rechtbank behandelde ernstig verkeersongeluk op Stationsplein Het „doorlichten" van alle Haarle tegen belangrijk lagere prijzen Varkensvlees Engelse huiskamers VOOR UW WORM Donderdag 12 October 1950 Voetbaloverzicht Met vijf punten uit vijf wedstrijden kan VSV voorlopig wat rustiger ademhalen, te meer omdat de prestaties van EDO, Haar lem en DWV blijven tegenvallen. De IJmui- der voorhoede scoorde in de wedstrijd tegen Volewijckers nu eindelijk eens een behoor lijk aantal doelpunten en we hebben zo'n vermoeden, dat de VSV'ers nu eindelijk de juiste opstelling hunner voorhoede gevon den hebben en het zelfvertrouwen terug gekeerd is. Stormvogels heeft nu in de afdeling de leiding genomen en als de ploeg zo blijft spelen, dan zal zij ongetwijfeld een goede gooi naar de bovenste plaats doen. Door de opname van Van Onselen is de voorhoede in tegenstelling met andere jaren productief geworden en daar de verdediging er altijd al zijn mocht, is er alle reden voor de Vogels om optimistisch gestemd te zijn. Evenals VSV heeft ook Stormvogels Zondag door ZwitserlandNederland een vrije dag. Voor de derde klas is nog een aantal wed strijden vastgesteld. Zo speelt CSV uit tegen IW. De Castricummers strandden Zondag tegen Velsen in het gezicht van de haven, immers slechts enkele minuten voor het einde leidden zij nog met 21 om ten slotte nog met 32 te verliezen, Intussen wordt het meer dan tijd, dat CSV weer eens een paar punten binnen haalt, want twee punten uit vier wedstrijden is toch wel een schrale oogst. Of dit aantal punten echter reeds tegen IW zal vermeer deren, is voor ons nog een vraag. In ieder geval durven wij op niet meer dan één punt te rekenen. Velsen, dat Zondag j.l. bovengenoemd kras staaltje tegen CSV uithaalde, speelt de onlangs uitgestelde wedstrijd tegen Wijk aan Zee. Het komt ons voor, dat deze twee. clubs elkaar in kracht niet veel zullen ont lopen. De Wijk aan Zeeërs schoten in hun laatste wedstrijd tegen DTS danig uit hun slof door met 71 te winnen, maar ze zullen wel ervaren dat de verdediging van Velsen niet zo gemakkelijk te passeren "is. We ver wachten een kleine overwinning voor de thuisclub. Evenveel spanning zal vermoedelijk heer sen bij DEMKinheïm. Beide ploegen Beverwijk „Gelukkige Jaren" door de Haagse Comedie Aanvankelijk was het de bedoeling dat de Haagse Comedie gisteravond voor de organisatie „Katholiek Beverwijk" een op voering zou geven van het blijspel „De knecht van twee meesters" door Carlo Gol- doni. Vijf zieleen in net gezelschap waren er oorzaak van dat in plaats hiervan „Ge lukkige jaren" (The happy time) door Samuel Taylor moest worden vertoond, van welk stuk het nieuwe gezelschap De Nederlandse Comedie enkele weken gele den hier ter plaatse reeds een voorstelling gaf onder de titel „Je bent maar eens jong". Het zou interessant zijn een vergelijking te trekken tussen de opvattingen der beide ensembles, ware het niet dat in dit geval de eerste indruk de beslissende is, mede omdat dit vriendelijke blijspel een herhaal de kennismaking slecht verdraagt. Daar is het, hoe aardig ook, eigenlijk te onbedui dend voor. Niettemin wordt er ruimte ge laten voor enige opmerkingen, die hier mo gen volgen. Het stuk speelt in die goeie ouwe tijd van de eerste films. De toeschouwer wordt mee genomen naar de woonkamer van de Cana dese familie Bonnard, waar na een gezellige introductie de goedaardig-amusante con flicten losbreken. De moeder is van Schots- puriteinse huize, de vader en zijn broers hebben Frans bloed in de aderen en in deze hof van welig bloeiende meningsverschil len groeit de jonge Bibi op als een viooltje dat weten wil. Diens met een tamelijk gulle eerlijkheid behandelde puberteitsproblemen vormen het voornaamste onderwerp van dit hartelijke onder-onsje, dat kennelijk werd samengesteld uit een serie korte verhalen en dat wel enige verwantschap vertoont met John van Drutens „Ik herinner mij moeder'. De Nederlandse Comedie liet, naar mijn mening terecht, het vierde bedrijf (dat zich afspeelt in de directeurskamer van de school van Bibi) achterwege. De Haagse Comedie heeft deze korte scène wel in de voorstelling opgenomen, waardoor het kluchtige element te stei-k op de voorgrond werd geschoven om het evenwicht te be waren. Door overdrijving van de nadruk kelijk komische bijrollen ging trouwens de samenhang met de fijnzinnig-menselijk ge tekende hoofdpersonen meer dan eens ver loren. Maar Cees Laseur bevind zich als regisseur op vertrouwd terrein en daaraan is het te danken dat er op de een of andere wonderbaarlijke manier tóch doorgaans méér sfeer en warmbloedig leven heerste op het toneel dan bij de andere vertoning, die onder leiding van Johan Fiolet tot stand is gekomen. Het drietal van de Haagse Comedie (Paul Steenbergen, Elisabeth Andersen en Luc van Gent, respectievelijk als de vader met zijn bohémiennatuur, de bezorgde moeder en de tot volwassenheid rijpende jongen) beviel mij beter dan de combina tie Han Bentz van den Berg, Mimi Boes- nach en Henk van Ulsen, al zou men het onderscheid moeilijk onder woorden kun nen brengen. De moederrol van Elisabeth Andersen deed bepaald als een verrassing aan. Luc van Gent was misschien al te zeer uit de kluiten gewassen, maar hij vond een zeer natuurlijke toon. De bijrollen waren over het algemeen bij de Nederlandse Co medie beter bezet, met uitzondering dan van de drinkebroer, als hoedanig Johan Fiolet, hoe sympathiek ook, niet kon halen bij Cees Laseur. Maar Anton Burgdorffer overtrof als de grootvader, met zijn dwaze elegantie, de plompe typering van dezelfde figuur door Bob de Lange met stukken. Zowel Jan Retèl als Fons Rademakers chargeerden hun particuliere eigenaardig heden te sterk om de altijd amoureuze oom Desmonde volkomen acceptabel te maken. De Mignonette van Lous Hensen stelde haar door Annie van Duyn bij de Haagse Comedie vertolkte dubbelgangster volko men in de schaduw. Maar per slot van rekening doen deze verschillen weinig ter zake. Het zal de meeste bezoekers wel zo vergaan, dat zij de opvoering, die zij het eerst zien, het meest waarderen. DAVID KONING IJmuiden GEZONKEN KOLENSCHEEPJE WORDT GELICHT In de nacht van Zaterdag op Zondag is in de IJmuidense haven een met kolen ge laden 170 ton groot schip door onbekende oorzaak gezonken. Vanmorgen is men be gonnen met het lichten van deze boot. Ter wijl de bok Ursus de onfortuinlijke Isaac in haar takels had, pompte een bergings scheepje van de firma v. d. Tak het ruim leeg. hebben tot dusver aardige prestaties gele verd, wat de respectievelijke zes en vijf winstpunten uit vier wedstrijden wel be wijzen. Mogelijk dat het voordeel van het terrein de schaal ten gunste van DEM doet overslaan. Maar de overwinning zal zeker geen sprekende zijn! Met Beverwijk wil het nog maar steeds niet vlotten. Met één punt uit vier wed strijden staan de St. Aagtendijkers op de onderste plaats en we vrezen dat dit Zondag a.s. nog het geval zal zijn, immers dan is in Amsterdam ZSGO de tegenpartij en deze club zal zich na de onverwachte nederlaag tegen De Meteoor ongetwijfeld willen reha biliteren. Dat zal natuurlijk ook Vitesse willen doen, want de nederlaag van 21 tegen het toch werkelijk niet zo sterke RKWA kwam al zeer onverwachts. De kans, dat Vitesse in zijn voornemen slaagt, lijkt ons echter niet zo groot als die van ZSGO, daar de Vitesse- naren het vrij sterke De Meer tegenover zich krijgen. In de derde klasse C spelen dé oud tweede klassers SDW, De Kennemers en WFC een rol van betekenis, wat uit onder staande cijfers blijkt: Kennemers 4 gesp. 7 punten, SDW 4 gesp. 7 punten en WFC 4 gesp. 6 punten. De WFC'ers verspeelden hun leidende plaats door Zondag j.l. met 20 van Zilvermeeuwen te verliezen. Do Kennemers—WFC is dus Zondag van grote betekenis. Wint de thuisclub maar zover is het nog niet dan is ze voorlopig een lastige concurrent kwijt! ADO krijgt Assendelft op bezoek. De Assendelvers schijnen grootse plannen te hebben en gaan met 7 punten uit 4 wedstrij den fier aan de kop hunner afdeling. We geven ADO dan ook niet veel kans. VVB nam tegen RCZ geen halve maatregelen, maar krijgt het tegen Ahrends V B onge twijfeld lastiger. Toch nemen de Breesapers zeker een puntje mee. Schade aan gewassen door postduiven Zoals reeds is gemeld, zal het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning binnenkort overleg plegen met ver enigingen van postduivenhouders over eventuele maatregelen ter voorkoming van de schade, die postduiven, vooral in de maanden Maart, April en Mei, aan land bouwgewassen toebrengen. Een door de Plantenziektenkundige Dienst te Wage- ningen ingesteld onderzoek heeft uitgeVe- zen, dat dit jaar in 121 gemeenten van ons land meer of minder ernstige schade aan peulvruchten, granen, koolsoorten en enkele andere gewassen werd geconsta teerd. Blijkens de resultaten van een on derzoek naar de maag- en kropinhoud bij postduiven, kan worden aangenomen, dat de schade aanmerkelijk groter moet zijn geweest dan op grond van de laat in het seizoen gehouden enquête kon worden aangetoond. Het overleg met de verenigingen van postduivenhouders zal ten doel hebben, een zodanige regeling te treffen, dat de landbouwbelangen worden gediend, zonder al te grote nadelen voor de postduiven sport, aldus het ministerie. Na een zwerftocht van tien jaar weer thuis Johannes Gortz, een jongeman uit Kes- sel, is dezer dagen na een omzwerving van tien jaar weer in de ouderlijke woning teruggekeerd. Zijn Duitse vader, die met een Nederlandse vrouw was gehuwd, over leed, toen Johannes ongeveer een jaar oud was. De moeder verhuisde naar Kessel, waar zij met een Nederlander hertrouwde. Volgens de wet bleef haar zoon echter Duitser en zo werd hij in 1939 in Duitse dienst opgeroepen. Gortz weigerde, maar reeds op 10 Mei 1940 verschenen Duitse officieren om hem te komen halen. Hij slaagde er toen in de dans te ontspringen, maar vijf maanden later viel hij toch in Duitse handen. Na een korte opleiding werd hij naar Rusland gestuurd en na de terugtocht in Frankrijk geplaatst, waar hij in 1944 bij Caen krijgsgevangen werd ge maakt door de Fransen. Hij tekende voor het Vreemdelingen-Legioen, deed vijf jaar dienst in Marokko en was toen weer vrij man. Nederlandse instanties waren be hulpzaam bij zijn terugkeer. Verlaging omzetbelasting op sigaren Minister Lieftinck handhaaft zijn voorstel De Commissie voor de Belastingen uit de Tweede Kamer heeft de minister van Fi nanciën gevraagd of verlaging van de om zetbelasting op sigaren en verhoging van die belasting op sigaretten nog zin heeft, nu gebleken is dat van de aangekondigde prijs verlaging van sigaren geen sprake meer kan zijn. De minister erkende, dat men een enigs zins gevaarlijke weg volgt, wanneer men de omzetbelasting verlaagt, terwijl feitelijk de accijns te hoog is. Toch is deze weg be wandeld, omdat zich de Söciaal-economische noodzaak om tot verlaging van de belas tingdruk te komen voordeed. De accijns kon niet op korte termijn worden verlaagd. Zou blijken, dat de tot acute moeilijkheden aanleiding gevende situatie in de sigaren- industrie mocht zijn overwonnen, dan zou het de voorkeur verdienen de gehele maat regel achterwege te laten. Inderdaad is de werkloosheid in deze bedrijfstak belang rijk teruggelopen. In de week van 17 tot 24 Juni waren 9310 personen volledig werkzaam in de sigarenindustrie. Dit aan tal was in de week van 11 tot 16 Septem ber gestegen tot 12.206. Waarschijnlijk zijn de moeilijkheden te wijten geweest aan het sterk opvoeren van de productie na het vrijgeven van de grond stoffen, waardoor een te grote voorraad ontstond. Dit verschijnsel is evenwel van tijdelijke aard. De extra-aankopen als ge volg van vermeende oorlogsdreiging heb ben deze voorraad snel doen slinken. Een terugslag op dit laatste verschijnsel kan echter niet uitblijven, hetgeen wellicht weer een inzinking voor de sigarenindustrie ten gevolge zou kunnen hebben. De minis ter is dan ook van ooi-deel, dat de voorge stelde verlaging dient te worden gehand haafd. Zou zij niet worden ingevoerd, dan zal er waarschijnlijk een verdere prijsver hoging voor sigaren moeten plaats hebben, aangezien de grondstoffen sterk in prijs zijn gestegen. De sigarenindustrie heeft verklaard te zullen streven naar verlaging van de pro ductiekosten. Zij hoopt deze te bewerk stelligen door het beperken van de reclame, het vervaardigen van kleinere modellen en het vereenvoudigen van de verpakking. ..X* 25 Above Board, 'n driejarige merrie van de Engelse Koning, won gisteren in Newmarke' de Cesarewitch, een klassieke ren over 2mijl. Above Board, die gereden werd door de jockey Ephraim Smith, werd pas op het laatste moment voor deze ren ingeschreven. De merrie won met zes lengten voor French Squadron onder de kampioen-jockey Gordon Richards. Conform de traditie namen de tienduizenden juichende toeschouwers hun hoeden af, toen het paard van de Koning als eerste door de finish ging. Wanneer een chauffeur een voetganger die zonder op te Ietten de weg oversteekt aanrijdt, terwijl de theoretische mogelijk heid aanwezig was de onvoorzichtige te ontwijken, wie draagt dan de meeste schuld: de chauffeur of de wandelaar? Op deze principiële vraag zal de Haarlemse rechtbank over veertien dagen antwoord geven. Dan zal zij namelijk uitspraak moeten doen in de zaak, die vanmorgen tegen een 29-jarige buschauffeur uit Heemstede werd behandeld. Hij werd er namelijk van be schuldigd op 24 Juni door „hoogst roeke loos" te rijden een voetganger op het Sta tionsplein in Haarlem te hebben aange reden,waardoor het slachtoffer een hersen schudding en een verlamming aan de rech ter arm had opgelopen en een been ge broken. Nu stond uit de talrijke getuigenverkla ringen wel vast, dat deze 26-jarige chemi- graaf, die nog steeds de gevolgen van het ongeluk ondervindt, bij het verlaten van het station en het oversteken van de rij baan niet voldoende had uitgekeken en ook niet had gebruik gemaakt van de speciaal gemarkeerde oversteekplaats. Hij was par does tegen de bus opgelopen toen deze pas seerde en een van de' getuigen verklaarde dan ook "dat hij op dat ogenblik had ge dacht: „Wat stom van die man om door te lopen." Ook een metgezel van het slacht offer had de bus, waarvan de bestuurder duidelijk signalen had gegeven, pas op het allerlaatste ogenblik opgemerkt en had door achteruit te deinzen een ongeval voorkomen. Een andere getuige, een taxichauffeur, bevestigde eveneens de onvoorzichtigheid van de chemigraaf, doch was van mening dat de chauffeur het ongeluk had kunnen zien aankomen en zeker nog ruimschoots de gelegenheid had gehad om te remmen. De Officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, sloot zich dan ook voor namelijk bij deze getuige aan. Hij stemde toe, dat de voetgangers, met name op het Stationsplein, zich zeer ongedisciplineerd gedragen, maar „de chauffeurs weten dat en moeten er rekening mee houden." Hij verdacht deze busbestuurder ervan het stoplicht te hebben willen „halen" en veel te hard te hebben gereden. Verderfelijke mentaliteit Hij zag in verdachte dan ook een vlees geworden verderfelijke verkeersmentali- teit, hetgeen hem gelegenheid gaf 'enige scherpe woorden aan het adres van het personeel van de vervoermaatschappij te richten. Het zou de laatste tijd weer danig mis zijn met het rijden van deze bestuur ders, die ten opzichte van zwakkere weg gebruikers de opvatting „Ga je weg of ik sla je weg" zouden huldigen. Mr. Van der Valk Bouman eiste twee j maanden hechtenis en een jaar ontzetting uit het recht om een auto te besturen. De verdediger mr. F. W. B. baron van Lynden uit Rotterdam, zeide met niet ge ringe verbazing de philippica van de Offi cier te hebben aangehoord. Hij vond het wel wat onredelijk dat deze al zijn opge kropte gevoelens over deze verdachte had uitgestort, terwijl vast staat dat de voet ganger alle maar denkbare fouten had ge maakt. Bovendien vond hij het veelzeg gend, dat de metgezel van het slachtoffer een pas had teruggedaan toen hij de bus plotseling zag: des te meer reden voor de bestuurder om te veronderstellen, dat ook de andere voetganger zou stilstaan. Boven dien had hij een slecht overzicht, omdat beiden in de rijrichting van de bus liepen. Dat de verdachte het stoplicht wilde halen achtte pleiter al evenmin wettig en over tuigend bewezen, omdat getuigen hebben verklaard, dat dit op rood stond. Tot slot van zijn pleidooi citeerde de verdediger twee analoge gevallen uit de jurisprudentie waarin, op grond van de duidelijke schuld van de slachtoffers, de chauffeurs werden vrijgesproken. Vertegenwoordiging der vakbeweging bezocht Amerika Voor het kader van de Haarlemse vak beweging, aangesloten bij de Bestuurders- bond Haarlem (NW), heeft de heer J. A. J. Berger, secretaris van het NW, Woens dagavond in het Wijkgebouw aan de Ge dempte Oudegracht gesproken over Ame rika. Enige tijd geleden heeft een delegatie uit de Nederlandse vakbeweging een stu diereis naar Amerika gemaakt en over de ervaringen in de loop van zes weken aldaar opgedaan, deed de heer Berger mededelin gen. Hij verklaarde niet in staat te zijn in korte tijd een volledig beeld te geven van hetgeen de delegatie heeft beleefd. Daarom moest hij zich tot enkele punten bepalen. In zijn inleiding merkte de heer Berger op, dat de Marshall-hulp van groot belang is voor ons land. De medewerking van de Amerikanen is wel degelijk een eigen be lang, doch een in socialistische zin. Ame rika heeft begrepen, dat het zich in de toe komst alleen kan staande houden als er in Europa welvaart heerst. Daarom wordt meegewerkt aan de op- en uitbouw van Europa. De heer Berger had de indruk gekregen, dat de Amerikanen in een ander, zenuw achtiger tempo leven. Of zij harder werken is niet te zeggen, wel beschikken zij over modernere machines. De verdiensten van de arbeiders zijn hoger dan in ons land. Velen van hen beschikken over een auto, doch dat moet niet bezien worden als een luxe, omdat de afstanden tussen huis en fabriek daar veelal zeer groot zijn. Veel wordt er gekocht op termijnbetaling en daardoor beschikken de Amerikanen over meer luxe voorwerpen dan de Nederlan ders. De arbeiders zijn goed georganiseerd. Vroeger huldigden zij het liberalisme, de laatste tijd is de beweging meer in socia listische zin georiënteerd. Velen kunnen terecht zeggen, dat er nog wat ontbreekt aan de sociale voorzieningen in ons land, doch wij zijn veel verder dan de Ameri kanen die geen ziekteverzekering en zie kenfondsen kennen. De reden er van is, dat men aanvankelijk niet veel voelde voor sociale zekerheid omdat een ieder zich zelf wilde redden. Daarin is echter een kente ring gekomen. In het tweede deel van de bijeenkomst werden enige films over Amerika vertoond. De kansen voor een nieuw Com voor tuberculosebestrijding z{j UreQn Enige tijd geleden is reeds door het col lege vair B. en W. in de Raad medegedeeld dat het voornemens is in de naaste toe komst de gelegenheid te openen, dat alle Haarlemmers zich kunnen laten „door lichten". Voor de tuberculosebestrijding wordt dit van zeer veel betekenis geacht. Het is namelijk een algemeen belang dat alle lijders zich zo snel mogelijk onder be handeling stellen. Waardoor ook de bron nen van besmetting zoveel mogelijk ge- isoleerd worden. Er bestaan apparaten waarmee aan de lopende band kleine Röntgenfoto's gemaakt worden, die een longarts in staat stellen te constateren of er afwijkingen zijn die een nader onderzoek noodzakelijk maken. De kosten van deze „doorlichting" zijn 1,05 per persoon. Het is natuurlijk niet met zekerheid te ramen hoeveel Haarlem mers zich aan dit onderzoek zullen onder werpen, maar de verwachting is wel dat het er zeer velen zullen zijn, omdat het werk zal worden ingeleid door het voeren van een krachtige propaganda, waarbij in het licht gesteld zal worden dat het hier een zaak van algemeen belang is. Het is te voorzien, dat lang niet alle Haarlemmers de kosten van dit „doorlich ten" kunnen betalen. Dan zal de gemeente de kosten voor de min- en onvermogenden gedeeltelijk of geheel voor haar rekening moeten nemen. De regelingen daarvoor moeten nog ge troffen worden. Het is ook trouwens nog niet bekend wanneer het „doorlichten" zal beginnen, want eerst moeten nog verschil lende dingen daarvoor geregeld worden. Het tegenwoordige consultatiebureau is reeds veel te klein voor het werk dat daar geschiedt. Daarom zal voor het „doorlich ten" een andere localiteit gezocht moeten worden. Bovendien weet men nog niet of er met een of meer apparaten gewerkt zal worden. Als er maar één komt, zal het nog al enige tijd vorderen. Als er 50 opnamen per uur gemaakt worden, kunnen er, bij 8 uur per dag werken, 400 personen per dag doorgelicht worden, of ruim 2000 per week. Dan zou er een jaar nodig zijn om 100.000 Haarlemmers „door te lichten". En er wordt gehoopt dat er van de 162.000 meer dan 100.000 komen. Het bestuderen der foto's gaat zo ver telde ons een deskundige vrij snel, zo dat één longarts ongetwijfeld de productie van één apparaat kan bijhouden. Maar dan begint pas het eigenlijke werk. De ervaring is, dat ongeveer 4 der doorgelichte personen afwijkingen ver tonen. Een deel van deze personen zullen ongetwijfeld al onder controle van het Con sultatiebureau staan, maar voor alle ande ren is het nodig, dat zij aau een volledig onderzoek worden onderworpen, waaronder begrepen is het maken van grote Röntgen foto's. Indien er 100.000 personen worden doorgelicht, zou dit betekenen ongeveer 4000 afwijkingen en bijna evenveel nadere onderzoeken. De kosten van zo'n uitgebreid onderzoek worden begroot op 15, zodat dit een bedrag van meer dan 30.000 zou betekenen. Deze zullen vermoedelijk voor rekening moeten komen van de Provinciale Vereni ging voor Tuberculosebestrijding. Het nieuwe Consultatiebureau Voor het verdere onderzoek van de per sonen waarbij afwijkingen gevonden wor- Swnstig den zou het vaa veel w zo«auw mogelijk over een nieuw conmL. l C voor bestaan It nu gelukkig in een sta '",1-ta spoedig een gunstiee iSff «*eAs» ten is. Daarbij ka„ steun van de regering^?j.***». .'ji kend op welke plaals hat ai ,""8 as tiebureau zal komen Er" et«a centrum van de stad. zich zelf zou veel te 2eJe„ S voor alle Haarlemmers'1™?? ,j reiken is, maar een terSKe?ik' centrum gelegen is heelt veel de omgeving zeer rustig i onderzoekingen, die ira? "«f?» gevoelige instrumenten gel,,8 V> worden, een voordeel is boven"8 waar in de onmiddellijke rato rijverkeer is. "rWwj Er is spoedig een beslissing t. ten, zodat wel aangenomen kan J.? voor wij een jaar verder to 8i bouw begonnen zal zijn. De kosw 0 gebouw zullen wel met 8 ij> 250.000 blijven. a De overval in Driehuis voor het Gerechtshof i» Voor het Gerechtshof in Atnsta, f* de Haarlemmer J. S. op Dinsdag ff :S ber terecht staan. Hij is in beriy tegen het vonnis van de HaarS, eï bank, die hem veroordeeld heet'i gevangenisstraf van zes jaar, teroii li hij in het postagentschap te DrieW bedrag van f338 heelt gestolen w van de P.T.T. Aan de diefstal is in gegaan geweldpleging tegen mei? M. Aris, die alleen in het kantoon- was, door haar gewelddadig een st haar gezicht te geven, rd ss Bondsbestuur antwoord! 2 Zandvoortmeeuwen Het bestuur van de Koninklijke Ne se Voetbalbond heeft vergaderd telegrammen, welke het bestuur van voortmeeuwen had ingezonden overdo" fen welke aan enkele spelers van Zant' c meeuwen waren opgelegd, omdat zij deelgenomen aan de voetbalwedstr een badgasten-elftal op 29 Juli te Zz Aan het bestuur van de Voetbalde, richt, dat het af moet wachten wefe slissing de commissie van beroep ai Tegen het besluit van «3e strafcommii de spelers van Zandvoortmeeuwen in gegaan. Deze commissie behandelt j met spoed en het is niet uitgesloten. besluit van deze commissie in de !oa de volgende week genomen wordt joe 10 tstï Dag der persfotografen De jaarlijkse dag der NederlanfeJ eniging van foto-journalisten zal®! op 21 October, wederom in Am; worden gehouden. Aan de leerlij die geslaagd zijn voor het examen,i diploma's uitgereikt. Tevens wordijfl Gildehuis te Amsterdam een teaio ling der beste Nederlandse persiül 1950 geopend door jhr. mr. A. Casembroot, Commissaris der Kou de provincie Zeeland. De makej beste foto zal voor een jaar t van de zilveren camera, een Prins Bern hard loofde een meöaiüa NIET ALLEEN voor de „kleintjes", maar ook voor de „groten" hebben wij 'n prima donkerblauwe Navana Trainingsbroek leeftijd 1—2 j. f 4.— grootste maat. v. dames/heren 11.50 In 9 diverse maten en prijzen. Daarom elke keer: Van heinde en ver.... naar Magaz. „De Ster" KENNEMERLAAN 37 Tel. 4901. DOORREGEN OSSENLAPPEN 1.35 500 gram MAGERE OSSENLAPPEN 1.40 RIBLAPPEN 1.40 ROSBIEF ƒ1.50 HAAS 1.65 BIEFSTUK ƒ1.70 GEHAKT (half om half)1.00 DIK VET (bij vlees) ƒ1.10 FRICANDEAU 1.60 500 gram MAGERE LAPPEN 1.55 SCHOUDERCARBONADE 'ƒ1.35 HAAS en RIBCARBONADE f 1.40 PRIMA RAUWE ROOKWORST 0.30 100 gram Alle soorten Fijne Vleeswaren tegen scherp concurrerende prijzen BEVERWIJK Kloosterstr. 2 Tel. 3558 - Kloosterstr. 2 Een handelszaak kan niet buiten reclame, dat is een erkend feit. De beste reclame is adverteren. Het beste adverteren doet men in dit blad. Deze week extra aanbieding in zeer mooi dressoir, grote maat, massieve uitschuiftafel, twee fauteuils, vier stoelen, gestoffeerd met eerste kwaliteit wollen moquette, slechts Bijpassend theemeubel OLD-FINISH CLUBJES, in verschillende modellen, prima stof 49.75, 47.50, 39.50. OLD-FINISH ROOKSTOELEN, met kus sens OLD-FINISH SALONTAFELS, extra zwaai*, vanaf TWEE CLUBS, VIER STOELEN, old- finish 385.—, 365.—, 325.—, Onze bekende patent UITSCHUIFTAFELS Grote sortering DRAAIBARE ROOK TAFELS, tevens boekenmolens, met ver lichting en 5-delig rookstel in chroom uitvoering, vanaf ALLES ONDER GARANTIE EN FRANCO HUIS WIJ HEBBEN GEEN FILIALEN 1 li» in in 69.50 32.50 87.50 27.50 285.— jf 38.— 42.50 Ge riCcoiij st r. 95-97.Tel18760 heeft een prachtige sortering in betere kwaliteiten enzolang de voorraad strekt gaan wij voort met te verkopen tegenoude prijzen GROENEWEG S0 t.o. Rex-theater - Telefoon f Voor het inrichten van Uw woning hebben wij zeer mooie en voordelige aanbiedingen VITRAGE, 90 breed, vanaf f BRABANTS BONT, diverse kleuren J'Jj HANDWEEFSTOF, 120 breed, vanaf J'jj PLASTIC, 120 breed l'-- COCOS-KARPETTEN, 200 x 300 J f 11.75 ƒ18.95 f 1.59 f 0.59 KACHELZEILEN, ook dierdessms J TAFELZEIL, wol rug, 135 breed J SPIRAALMATRASSEN, 2-pers. vanaf.. CHINAMATTEN, 140 x 180 160 x 230 230 x 270 COCOSMATTEN, grootste maat CORRIDOR EN RUIGE MATTEN Zeer voord e I i g Een-persoons drie-delig Matrasstel met f44.50 kapok-kussen Wij ontvingen grote partij prima BADDOEKEN Waslapjes, frotté, grote maat 56_dj,

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 8