h enkele nette jongens flinke jongen flinke jongen fis? ^verwijk en Omstreken) Q Kort en Bondig jfcd»?1 7 October 1950 Eerste H-O.V.-concert von dit seinen ..enlciën van de Algemene Be- £0# a rnlturele Commissie zal de i nrkpst Vereniging in het K.S.A. Woensdag 25 October haar op v00r deze organisatie in het vermeldt: Ouverture K program®? Beethoven; Piano- No. Lusd" vfIjniQ grote terts op. 58 van ,,'en en Symphonie in G grote van W. A. Mozart. i« de heer Toon Verhey en de -'flé piano-soliste Eileen Ralf zal erkingverlenen. Schoenmakers sluiten zich aaneen i. koffiekamer van het veilinggebouw "i- mm" hebben de Bevei"wijkse ..wrspatroons Maandagavond een "Sri belegd, om de thans vigerende rfSÏ 'te bespreken. De heerJ.de 5Haarlem hield een inleiding over Japrwerp „Hoe berekent men de 5 tfetrhogins?" Allereerst zette spre- waarom de landelijke patroons- '*%L je prijzen met 15 procent heeft ,a De leer prijzen waren namelijk n 50 per kilo gestegen en de rubber E,;, bijvoorbeeld met liefst 43 procent. bracht spreker de P.B.O. ter SvS hij zei dat, indien de schoenma- Kdl niet met de P.B.O gaan be- Sen, de P-B-O- het wel met de laPPen tfeker wekte de aanwezigen op ook in ijk een afdeling te stichten van de ^nmakerspatroonsbond voor het ge- «t Noordholland. Va enige discussie besloten ook de Be- LL,jjkse schoenmakers een afdeling te en zij kozen direct een voorlopig Lr-jur bestaande uit de heer G. Terstal, cratt'er; A- de Korte, secretaris; J. de e penningmeester: J. Arkelschots en J. •jlsarts, leden. Een filmpje over de bjótie van rubber hakken vulde de j{ran de avond. Nijverheids-expansie Burgemeester en Wethouders van Be strijk brengen ter kennis, dat ter ge- «nte-secretarie de volgende verzoeken it bijlagen ter inzage liggen. Sigarenfabriek Gebr. Majoor N.V. te tverwjjk vraagt vergunning tot het uit- rtiden van de sigarenfabriek door het inlaat;,'en van zeven electro-motoren op ii perceel Koningstraat 90 in Beverwijk. I p, v. Rijn te Beverwijk vraagt ver ding tot liet uitbreiden van de bakkerij, urin thans gebezigd zullen worden twee Wro-motoren oo het perceel Kees Delfs- *50 Beverwijk. De N.V. Metaalgieterij Kennemerland penstraat 1-5, Beverwijk, vraagt ver- Hing tot het uitbreiden van de metaal- Brij, waarin thans gebezigd zullen wor- c S ovens en 34 electro-motoren op de celen 1, 3 en 5 van de Havenstraat in erwijk. 1J. F. Sterk te Beverwijk vraagt ver ging tot het uitbreiden van de bakke- waarin thans gebezigd zullen worden electro-motoren in het perceel Bree- raat 124 te Beverwijk. N, J, Groot en Zn. te Beverwijk vragen «[gunning tot het uitbreiden van de Wiouwerij, waarin thans gebezigd dien worden drie electro-motoren op het Jttsel Munnikenweg 5 te Beverwijk. C, Bakker en M. F. de Haas, Bloemhof- bat 11, Beverwijk, vragen vergunning pt bet oprichten van een machinewerk- raits, waarin gebezigd zullen worden ne- p electro-motoren op het perceel Mun- paweg 18 in Beverwijk. I A. J. IJpes uit Leeuwarden vraagt ver ping tot het oprichten van een ban- pstbekkerij, waarin gebezigd zullen wor- jia een gasoven en drie electro-motoren pp bet perceel Zeestraat 22 te Beverwijk. W. Stoutenbeek, Breestraat 82 te Be- jRtwijk, vraagt vergunning tot het op tochten van een meubelmakerij, waarin jjcbezigd zal worden een electro-motor, op M perceel Koningstraat 57 te Bever se firma Joh. Verhorst en Zn., Koning baat 33-35, Beverwijk, vraagt vergunning pi het uitbreiden van de machine- en icoustructlewerkplaats door het bijplaat- Ka van drie electro-motoren op het per- Wijkermeerweg 107 te Beverwijk. 1 Mevr. wed. P. Boots te Beverwijk vraagt punning tot het uitbreiden van de bak- p> waarin thans gebezigd zullen wor- Peen oven en twee electro-motoren op Perceel Alkmaarseweg 162, Wijk aan pe en Duin. 1 Gebr. Nol, te Beverwijk, vragen vergun- mngtot het oprichten van een bevloeiings- Eitallatie, waarin gebezigd zal worden aan electro-motor, op het perceel Alk- [ourseweg 311 te Wijk aan Zee en Duin. Butter, Hoflanderweg 83, Beverwijk, ragt vergunning tot het oprichten van een bevloeiingsinstallatie, waarin gebezigd Ml worden een electro-motor op het per- «ei Heemskerkerweg te Wijk aan Zee en I gen 27 October om 11.30 SL ten raadhuize gelegenheid zijn om tegen de inwilliging van deze in te brengen en deze monde- I -E 6a schriftelijk toe te lichten. ^STER-VROUWENBOND IN VERGADERING BIJEEN. ^agavond kwam de afdeling Bever- I t^"Je^en vai* de Nederlandse luister i iii in de Gereformeerde Kerk I ös n ,fnsp^ein te Beverwijk bijeen. 1 iJ,uS1^n'e mevrouw Jansen, heette A. Kalf uit Amsterdam welkom 1 hufi Inder enige mededelingen van aard. I Gftd'in u i? ?Prak over >.De dienst van jimii l huiselijk leven". De gezellige exnng van voorheen, waarin vader uit de -Bijbel las of men heel ,nhjk Christelijke liederen zong, ligt I wereld 3 ons- zei de predikant: de s4vr^S eeJ? haastige en jachtende massa tiaahÏM nle geen bijd meer kent voor 1Ds'Kalf vond het beangstigend men God los gaat laten. Agenda voor Beverwijk DINSDAG 17 OCTOBER. -P-cemer Theater, 7 en 9 uur: „Kinderen oe straat", Ja^hte^ter' 7 en 9-15 uur: „Neptune's S«»Z0S,SDAG 18 OCTOBER, '■«pen: Zie Dinsdag. IEV vierde haar derde lustrum In een geheel gevuld Kennemer Theater heeft de R.K. voetbalvereniging I.E.V. Maandagavond haar derde lustrum gevierd. Het openingswoord werd gesproken door de voorzitter, de heer B. v. d. Ham, die in het kort de geschiedenis van de vereniging de revue liet passeren. Vooral de moeilijk heden met het vinden van een eigen sport veld werden gememoreerd. Als noodoplos sing is nu tesamen met Hoogovenstaien, Kinheim en het Velsense gemeentebestuur een oplossing gevonden om de competitie wedstrijden te laten spelen op twee velden aan de Grote Hout- of Koningsweg. Met een beroep op de leden der vereni ging in deze moeilijke tijd trouw te blijven, besloot de voorzitter zijn inleidend woord en konden de leden der vereniging een begin maken met de bonte avond, welke de optimistische titel droeg: „Waarom zul len wij treuren". De enige gast in dit pro gramma was de Haarlemse hawaiian-band „The Miami's", die er echter met hun Zuidzeeklanken veel toe bijdroegen de stemming op peil te brengen. Veel hilariteit verwekte het optreden van Bart en Barendje; die met hun aardige grappen heel wat succes oogstten. De af deling dames-gymnastiek gaf een bevredi gende demonstratie staafzwaaien en de diverse schetsjes, alsmede de accordéon- soli deden het ook al best. De avond werd besloten met een gezellig bal, waarvoor „De Bianka's" de dansmuziek verzorgde. Beverwijkse Jeugdraad houdt zijn eerste bijeenkomst Het bestuur van de Beverwijkse Jeugd raad heeft alle leidsters en leiders van de bij de Jeugdraad aangesloten verenigingen uitgenodigd tot het bijwonen van een Con tactavond op Vrijdagavond 20 October 1950, in de bovenzaal van het veilingge bouw 't Centrum. Het programma vermeldt: De heer Thijs Booij, voorzitter van de Nederlandse Jonge ren Raad van de Europese Beweging, die het onderwerp „Wij, jongeren van Europa" zal behandelen; en zang, onder leiding van mej. M. Krent, zangleidster van de VCJC te Utrecht. ONDERWIJS -PROBLEMEN. Hedenavond zal in het gebouwtje aan de Deken Waarestraat te Beverwijk een bij eenkomst worden gehouden van de afde ling Beverwijk van de Partij van de Arbeid. De heer G. L. M. Mol, hoofd der Noor- derschool, zal op deze bijeenkomst spreken over „Onderwijs-problemen". WINNING, BEREIDING EN TOEPASSING VAN RUBBER. De personeelsvereniging der Machine fabriek C. Maters in Beverwijk organiseert Donderdagavond in het gebouw ,,'t Cen trum" een film met toelichting van de Rubberstichting te Delft over de rubber cultuur, alsmede de bereiding en de veel zijdige toepassingen van rubber. Nieuwe verordening gemeentepersoneel Ingevolge de Ambtenarenwet 1929 heeft de gemeenteraad voorschriften vast te stel len over de wijze, waarop aan verenigin gen van ambtenaren gelegenheid wordt gegeven ten aanzien van de algemeen bin dende voorschriften haar gevoelen te doen kennen. Een commissie voor georganiseerd overleg was een van de laatste resultaten. In de plaatselijke verordeningen is de onderscheiding tussen ambtenaren en werklieden bijna geheel vervallen en in verschillende organisaties zijn zowel werk lieden als ambtenaren georganiseerd. Deze onderscheiding behoort daarom ook in de verordening op het georganiseerd overleg te vervallen. Voorts is in beginsel besloten de regeling van de bezoldiging van de plaatselijke ambtenaren en bedienden op te dragen aan B. en W. Toepassing van dit beginsel maakt het noodzakelijk, dat in de verorde ning nauwkeurig wordt omschreven op welke wijze wordt geconstateerd, dat. over eenstemming tussen de vertegenwoordiging van de gemeente en die van de personeels organisaties is bereikt. De vijf procent wordt officieel De algemene salaris- en loonsverhoging van 5°/o, die in feite ook reeds aan het Be verwijkse gemeentepersoneel werd uitge keerd, is nog niet in een officieel raadsbe sluit vastgelegd. Het ligt in het voornemen, de verhoging ingaande 1 Januari 1950 te verwerken in de normen welke in de bezoldigingsregelin gen zijn opgenomen, zodat ook de pen sioensgrondslagen daarmede worden ver hoogd. In afwachting hiervan heeft de mi nister verzocht, over 1950 bij wijze van voorschot voorlopige uitkeringen te doen overeenkomstig de in bijgaand ontwerp besluit gestelde regelen. Castricum De baars liet zich moeilijk verschalken Zondagmorgen vertrok uit Castricum een autobus met een vijf-en-dertigtal leden van de Castricumse hengelaarsvereniging met bestemming Wieringermeer, In deze polder zou de vereniging een visconcours houden met als wedstrijdvis baars. Drie uren lang probeerde men het, maar het weer scheen te mooi en tezamen wisten de hengelaars in totaal slechts 23 baarzen te verschalken, dié de vereiste maat hadden. Top vanger werd de heer H. Korver, die met 4 baarzen houder van de wisselbeker werd. Er waren in totaal 11 prijzen, maar om de laatste 6 prijzen moest geloot worden. Er waren nl. verschillende deelnemers die niet voor elkaar onderdeden en elk één baars van 21 cm aan de haak sloegen. Na dit concours toog men naar de uit wateringssluizen in Wieringen, want de be richten over de vangsten waren daar de laatste tijd zeer goed. Deze Zondag bleek alles echter visserslatijn, want nagenoeg platzak keerde men huiswaarts. OP DE 64 VELDEN De uitslagen van de onderlinge competitie van de Castricumse schaakclub „De Pion" waren: C. Heeck—J. v. Ravenzwaay 01; C. BennesJ. Bos 10; Th. de SmalenC. Menke 1—0; B. Beentjes—S. v. Weeren 1—0; D. Keetbaas—Not. v. Cranenburgh 0—1; P. Zwart—Walt. Uhl 0—1. VEILINGBERICHT De Castricumse veiling betaalde Maandag de volgende prijzen aan de tuinders: sla 3^4; bloemkool 826; dubbele bonen 3149; tomaten 1538; andijvie 58; peen III 5—6; groene kool 79%; prei 10—11%; bospeen 89; pronkbonen 24; spruiten 4149; komkommers 7. FEESTAVOND STAATSGEPEN SION- NEERDEN Zaterdag houdt de Castricumse afdeling van de Ned. Bond van Staatsgepensionneer- den in „De Rustende Jager" te Castricum een cabaretavond. De avond zal geopend worden door ds. Padt uit Oostzaan. PEEN EN SCHORSENEREN De Tuinbouwvereniging „Ons Belang" houdt op Donderdag 26 October, 's morgens om 11 uur haar eerste peen- en nero (schorseneren) veiling. IJmuiden WEER ONDER ENGELSE WAL WORDT SLECHTER In de afgelopen nacht werd het weer ge leidelijk slechter op de haringgronden onder de Engelse wal en de wind nam toe. Alle loggers zijn echter aan schot gekomen konden voor zover bekend alle ongestoord halen. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 16 op 17 October KW 147 met 50 k.; KW 6 met 100 k.; KW 5 met 68 k.; KW 3 met 85 k.; KW 47 met 50 k.; KW 54 met 50 k.; KW 144 met 120 k.; KW 83 met 30 k.; KW 29 met 75 k.; KW 65 met 55 k.; KW 50 met 50 k.; KW 122 met 70 k., uit halve vleet. KW 49 met 60 k. nog 30 netten halen: KW 37 met 100 k. nog 65 netten halen: KW 123 met 50 k. nog 50 netten halen: KW 227 met 90 k. nog 50 netten halen; KW 138 met 5 k.; KW 25 met 75 k.; KW 86 met 50 k.; KW 39 met 34 k.; KW 32 met 60 k.; KW 15 met 14 k.; KW 127 met 140 k.; KW 170 met 40 k. uit volle vleet; IJM 75 met 17 k. uit halve vleet; IJM 74 met 85 k. uit halve vleet; IJM 283 met 70 k. uit volle vleet; KW 173 met 40 k.; KW 183 met 100 k.; KW 159 met 50 k.; KW 70 met 70 k.; KW 19 met 70 k.; KW 16 met 75 k.; uit volle vleet; SCH 353 met 50 k. uit halve vleet. Geen vangst had -KW 23. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 70 kantjes. Scheveningen: 54 kantjes. Katwijk: 63 kantjes. VAL VAN TRAP. Aan boord van het motorschip „Johanna" dat aan de Steigerweg te IJmuiden ligt, viel Maandag de 39-jarige mevrouw J. M. C. van een trapje, waardoor zij haar rech terschouder dermate bezeerde, dat de heer A. P. Bakker haar naar het Antonius- ziekenhuis moest overbrengen. BRANDJE IN ACETYLEENTOESTEL. Achter de machinefabriek van Zwart aan de IJmuidense Strandweg vloog Maan dag een acetyleentoestel in brand, tenge volge van een te hoge gasdruk. Het ventiel werd ijlings opengedraaid en het apparaat is brandend leeggespoten. De Velsense brandweer beperkte zich tot het doven van het geval. De schade was gering. Santpoort INSLUIPER SLUIPT WEER IN. Eerst nu heeft een bewoonster van een huis aan de Kerkerinklaan te Santpoort aangifte gedaan van het feit, dat de in sluiper die de laatste tijd in dit deel der gemeènte meermalen opschudding heeft veroorzaakt, van Vrijdag op Zaterdag ook haar met een nachtelijk bezoek vereerde. De man kwam binnen door een openstaand raampje naast do 'achterdeur. De politie heeft de zaak nu in onderzoek, zodat niet bekend is, wat er vermist wordt. Driehuis MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeling Velsen van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde houdt Donderdagavond een leden vergadering in de koffiekamer van de begraafplaats Westerveld te Driehuis,waar in onder meer de reorganisatie van de maatschappij en het winterprogramma be sproken zullen worden. Dit programma vermeldt een lezing met lichtbeelden over Djocja en omgeving op 23 November. In Augustus kwamen 4217 woningen gereed Er zijn er meer dan 50.000 in uitvoering Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek werden in Augus tus 4217 woningen voltooid. In de overeen komstige maand van de jaren 1945 tot en met 1949 kwamen respectievelijk 30,117,809 3132 en 2648 woningen gereed. In de eerste acht maanden van 1950 werden 28.487 nieuwe woningen gebouwd, tegen 25.381 in dezelfde periode van 1949. De in Augustus gereedgekomen woningen zijn als volgt over de provincies en de drie grote steden verdeeld (tussen haakjes de cijfers van Augustus 1949): Groningen 110 (48); Friesland 117 (79); Drente 68 (109); Overijsel 275 (165); Gelderland 429 (528); Utrecht 254 (168); Noordholland (zonder Amsterdam) 519 (221); Zuidhol- l'and (zonder 's Gravenhage en Rotterdam) 412 (190); Zeeland 117 (200); Noord-Bra bant 540 (324); Limburg 438 (302); Am sterdam 238 (27); 's Gravehage 211 (82); Rotterdam 439 (118); Noord-Oostpolder 49 (14). In Augustus werden 6995 woningen in uitvoering genomen (in Juli 1950: 5547; in Augustus 1949: 3954). Daar het aantal nieuw begonnen woningen groter was dan het aantal, dat gereed kwam, steeg het aantal in uitvoering zijnde woningen en wel tot 50.058. Dit is het hoogste aantal in uitvoering zijnde woningen, dat in enige maand na de bevrijding werd ge noteerd. Cornells Veth deed aanval op de experimentele kunst Zaterdagmiddag is in het stedelijk mu seum „Het Prinsenhof" te Delft de tentoon stelling van werken van de Rotterdamse kunstschilder J. H. van Ieperen geopend, waarbij de criticus Cornelis Veth een in leiding hield. Daarin deed deze een felle aanval op de moderne, zogenaamde expe rimentele kunst, waarin alle bestaande nor men overboord zijn geworpen. Het is nu al zo ver, zei spreker, dat men ter gelegen heid van de Haagse kunstmaand een expo sitie van schilderijen van krankzinnigen gaat houden. De heer Veth meende dat hiermee geen enkel belang wordt gediend. Het publiek wil begrijpen wat het ziet, maar zoals de kunst nu wordt geleid en be dreven kan zij geen sympathie verwerven, aldus zijn betoog. Nieuwe regeling voor Duitse importeurs In een nieuwe regeling van de Neder landse import in Duitsland is bepaald, dat invoercontracten slechts door Duitse im- porteurs mogen worden afgesloten als een officiële invoervergunning aanwezig is. Deze vergunning kan slechts door de im porteur worden verkregen, indien hij di rect 50 procent van het te importeren be drag op een Duitse bank stort. Dit laatste was tot dusverre niet nodig, hetgeen tot zeer ongewenste toestanden aanleiding gaf. Voor de Nederlandse exporteurs is aan de thans tot stand gekomen regeling het grote voordeel verbonden, dat een vlotte betaling gewaarborgd is. Aangeno men kan echter worden, dat de uitvoer naar Duitsland er door zal verminderen. De verhoogde verkeers- belasting in België Nederlandse vervoerders zijn onlangs op geschrikt door het bericht, dat de in België verhoogde verkeersbelasting met terug werkende kracht van 1 Januari 1950 af zou worden nagevorderd. De verhoogde verkeersbelasting is een compensatie voor de derving aan inkomsten van de Belgische fiscus door de verlaging van de benzine accijns op 15 Januari 1950. Aangezien de Nederlandse ondernemingen van deze ac cijnsverlaging niet hebben geprofiteerd, achtte men het van Nederlandse zijde niet juist, dat zij de verhoogde belasting zou moeten betalen. De bezwaren tegen de verhoogde ver keersbelasting, die niet alleen van prin cipiële, maar ook van practische aard zijn het gaat hier om belangrijke bedragen, die achteraf niet meer doorberekend kun nen worden werden door de E.V.O. (Eigen Vervoerders Organisatie), N.O.B. Wegtransport en N.V.T.O. (Nederlandse Vereniging van Transportondernemingen) bij de bevoegde autoriteiten te Brussel ter sprake gebracht. Hoewel nog geen beslissing is genomen, kon worden bericht, dat de invordering door de douanediensten tot nader order is opgeschort. Chinese wolhandkrab liep in Haarlem in de val In een der kassen van „Hout en Plant soenen" heeft een Chinese wolhandkrab onderdak gekregen. In een emmer water vecht hij daar op leven en dood met een wirwar van gras en groen. Zijn linkerschaar heeft het inmiddels begeven, en omdat geen der mensen van Hout en Plantsoenen het dier van zijn linker knip- en snijmateriaal heeft ontnomen, zal hij dat zelf wel hebben gedaan. En dat ligt ook zo'n beetje in zijn karakter wan als hij met de ene schaar vast zit. gebruikt hij de andere om zich te be vrijden. De Chinese wolhandkrab is nog niet zo lang geleden in Nederland geïmporteerd in Oost-Duitsland moet hij reeds geruime tijd een ware plaag, vooral voor de binnen visserij, vormen. Hij raakt namelijk nog al eens verward in fuik en net en houdt zich daar dan onledig met het schade toebrengen aan het rivier-banket. Het verwijderen van zo'n krab is boven dien een tijdrovend werkje en ook in de visserij is tijd geld. De wolhandkrab is reeds meermalen in Haarlem gesignaleerd, onder meer in de vijver van het Noordersportpark, maar ook Maandagmiddag heeft men geen kans gezien er een te vangen. Door de modder langs de Jan Gijzenvaart kroop er gister een zijn ongeluk tegemoet. Een van de mensen van Hout en Plantsoenen was er aan het werk en heeft kans gezien een wolhandkrab te vangen. Haarlemse koopman wegens onvoorzichtigheid beboet Een paar weken geleden had er in de werkplaats van een Haarlemse handelaar in winkelmachines een ontploffing plaats, die veroorzaakt werd doordat hij een ben zinebrander, waarmee hij iets had willen solderen, te lang op het gascomfoor had laten liggen. De omvang van de schade was recht evenredig met het aantal decibels van de knal en de schrille schrik van de eigenaar van de winkel. Maar met de 250.die het hem kostte om de zaak weer op te knappen was hij nog niet van de explo sie af. De Officier van Justitie vond dat de man wel zo roekeloos was geweest dat een ver volging wegens „ontploffing door schuld" gerechtvaardigd was en zo stond de han delaar gisteren voor de Haarlemse politie rechter. De verdachte zelf begreep eigenlijk niet erg goed, dat er zoveel drukte van het ge val werd gemaakt, al gaf hij toe dat hij het instrument te lang op het gas had laten staan. Een technisch ambtenaar van de Ar- beidsinspsctie zette evenwel uiteen, dat de handelaar een methode van voorverwar ming had toegepast, die niet alleen niet zeer gebruikelijk, doch bovendien hoogst onvoorzichtig genoemd kon worden. Het was maar een toevalligheid, dat de gevol gen niet erger waren geweest. De Officier pakte de zaak dan ook van die kant aan: „Rampen ontstaan bijna al tijd door slordigheid, nalatigheid en roeker loosheid". Deze vergrijpen wreef hij deze verdachte aan, die vijftig gulden of dertig dagen tegen zich hoorde eisen. De politierechter deed er een tientje af, al liet hij geen twijfel bestaan aan zijn indruk dat de koopman de opvatting was toegedaan, dat iedereen het in eigen huis net zo hard mag laten ontploffen als hij zelf wil. BINNENLAND Te Amsterdam is opgericht een comité ,.De waarheid over Ambon", onder leiding van de heren H. M. van Randwijk, D. Schilp, J. de Graaf en J. W. E. Riemens. Het comité heeft een manifest gepubliceerd over de gebeurtenissen op Ambon. Volgens een bekendmaking in de West- Duitse „Bundesanzeiger" dienen degenen, die vorderingen op een of meer van de vroe ger door de I. G. Farbenindustrie A.G. gecontroleerde ondernemingen hebben, welke voor 5 Juli 1945 zijn ontstaan, deze vorderingen vóór 2 December 1950 in drie voud in te dienen bij het Tripartite I. G. Farben Control Office, Mainzerlandstrasse 28, Frankfurt am Main. Ledenvergadering van RCH De leden van de voetbalclub RCH zijn uit genodigd voor een buitengewone algemene ledenvergadering op Woensdag 25 Oct. in restaurant Brinkmann. Het bestuur, dat drie maanden geleden gekozen is, stelt zijn man daat ter beschikking. De aftredende bestuurs leden stellen de volgende heren candidaat: J. de Geus, voorzitter. A. Jonker, secretaris, D. Smit, penningmeester. P. Nachtegeller, tweede voorzitter, C. Meijer, tweede secre taris, G. Steffens, tweede penningmeester en A. Scheen, commissaris. Deze heren moesten drie maanden geleden hun functie neer leggen naar aanleiding van een besiuit van de strafcommissie van de KNVB. De jeugd oefende Op het gemeentelijk sportpark „Roozen- oord" te Bergen op Zoom, werd een oefen wedstrijd gespeeld tussen twee jeugdelf- tallen, welke met een gelijke stand (2-2) eindigde. Het is een spannende, zeer snelle wed strijd geworden, waarin het A-team het merendeel van de speeltijd het^ initiatief in handen had. Vooral wat techniek en in zicht betreft toonde het zich de meerdere en het is aan de ene kant aan het short passing van de voorhoede van de A-ploeg te danken en aan de andere kant aan het vrij laat doorgebroken inzicht bij het B- team dat er ook een rechtervleugel in een voorhoede is dat de stand toch nog gelijk geworden is. Reeds bij de rust had het A-elftal een voorsprong behaald van 2-0 door een on houdbaar schot van Rhijnvis (BMT), die zich een zeer beweeglijk vleugelspeler toonde en het de B-defensie, vooral voor de rust, uitermate moeilijk maakte. Kort voor rust gaf Bennaars (Dosko), die op vallend goed werk verrichtte, De Rijk (MOC) het nakijken. Van Mourik (Ajax) verkleinde na de hervatting de achterstand van de B-ploeg door een strafschop over Van der Lee (HFC) in de touwen te jagen, als straf voor het ongeoorloofd aanvallen van Uter- mark (BW), die Snoeks (Stormvogels) hierdoor een goede kans ontnam. Het B- team ging hei spel nu meer naar de rech tervleugel verplaatsen, waardoor Overbeke (Meto), die zich in de voorhoede de beste man toonde, meer in het spel werd be trokken en de basis werd gelegd voor de gelijkmaker. Even voor het einde passeerde midvoor Bleyenberg' (Veenendaal) met een hard schot de doelman van het A-team, die gedu rende de gehele wedstrijd weinig troeven op tafel behoefde te leggen, in tegenstelling tot doelman De Rijk (MOC) die zich een doelman van klasse toonde, hoewel de A- voorhoede voortdurend zijn heiligdom be laagde. Zwemmen Familie-zwemfeest van „De Watervrienden" In het Sportfondsenbod te Haarlem werd door de Haarlemse Watervrienden ter gelegenheid van de uitreiking van het 5000ste zwemdiploma een familie zwemfeest gehouden waarbij een zeer gevarieerd pro gramma werd afgewerkt. Na de opmai-s van alle deelnemers (sters) sprak de heer H. Stapel, voorzitter van de Nederlandse Cul turele Sportbond een openingswoord. Me vrouw Monier bood namens de vlaggen- commissie een vlag aan waarna de aan wezigen de Socialïstenmars zongen. Op een groot vlot te midden van het zwembassin nam het trekkerskoor plaats en bracht bege leid door muziek enige krontjong- cn trek kersliederen ten gehore. Bij wijze van demonstratie werd een wedstrijd 100 meter schoolslag dames en heren en eveneens 100 meter vrije slag dames en heren verzwom- men. Bij de familie zwemestafette-wedstrijd nam de familie Mooijman met als eerste zwemmer de heer P. Mooijman. bestuurslid van de Koninklijke Nederlandse Zwembond, van meet af aan de leiding om als nummer één mot grote voorsprong aan te tikken. Het hoogtepunt van de avond was het voor de 68ste keer gedurende het bestaan van de HWV diplomazwemmen. De candidaat voor het 5000ste diploma zwom mee. Allen legden met goed gevolg de zwemproef af. Een goede demonstratie zwemmend redden werd ten beste gegeven, waarna tot het uitreiken van de diploma's werd overgegaan. Na een op mars met vlaggen werd door een aantal dames in het water 5000 gevormd. Mevrouw Wiekamp—v. d. Burg ontving van de heer Stapel het 5000ste diploma en een aandenken. Dini Kelder werd diploma 5001 aangeboden. Vervolgens is de 22 zwemonderwijzers en de 20 instructeurs (trices) hulde gebracht voor het bereikte resultaat. Met zang van de „Kozakken" waanden de bezoekers zich aan de Wolga. Het nummer figuurdrijven was weer goed verzorgd en mevrouw J. Woning—Brinkhuis boekte veel succes. Steeds komt zij met wat nieuws voor de dag. De waterpolowedstrijd tussen de Haarlemse en de Leidse Watervrienden werd met 2—1 door de gasten gewonnen. Een reportage van de Kanaalzwemmerlj en ge meenschappelijke zwemoefeningen door al de deelnemers(sters) vormden 't slot van dit zeer goed geslaagde zwemfeest. „De negen Muzen". In Den Haag is opgericht de stichting „De negen Muzen", die tot doel heeft kunstenaars in moreel en materieel opzicht te steunen. Balzac-tentoonstelling. Prof. Etienne Guilhou heeft in de kanselarij van de Franse ambassade in Den Haag een expositie over Honoré de Balzac geopend. De tentoonstel ling omvat een groot aantal kaarten die bij zonderheden uit het leven en van de wer ken van de Balzac in beeld brengen. Voorts zijn op de expositie de werken van deze schrijver aanwezig. Lizzy Ansingh 75 jaar. De Amsterdam se kunstschilderes Lizzy Ansingh is 75 js^r geworden. Ter gelegenheid van dit feit is Zaterdagmiddag bij „Arti et Amicitïaete Amsterdam een tentoonstelling van werken van de 75-jarige geopend. De expositie zal tot 5 November te bezichtigen zijn en omvat 107 schilderijen. Nieuw Kerstlied. Mevrouw Joh. Borde- wijk—Roepman heeft een kerstlied gecom poneerd voor mannenkoor a capella op tekst van: „Naar Bethlehem" van Bertus Aafjes. Zij heeft dit werk opgedragen aan de Ko ninklijke zangvereniging „Rotte's Mannen koor" en haar directeur Joca Vranken. De eerste uitvoering *el op 26 December te Rotterdam plaats h< Competitie-indeling Voor de centrale wintercompetitie (he ren) van de Koninklijke Nederlandse Zwembond is Haarlem met AZ '70, GZC, HZPC, Neptunus (Amersfoort) en Robben ingedeeld in afdeling A, in de afdeling C. spelen: HVGB, Meeuwen, Neptunus (Arn hem), Nereus, UZSC en IJ. In de beker competitie heren zijn. Bruin vissen, DJK, de Futen, HPC en IJ 2 inge deeld in afdeling A. In afdeling C voor de van Duylbeker competitie (dames) zijn ingedeeld Haarlem. DWT, HDZ, Meeuwen en Nereus. Dammen District Kennemerland De uitslagen van de afgelopen week ge speelde wedstrijden in district Kennemerland luiden: Eerste klasse: „IJmuiden" II—„Kijk Uit" I 12—8, Tweede klasse: „St. Bavo" IIDOS I 812; Haarlemse Damclub III—Hoofddorp I 911; Beverwijkse Damclub III—Ver. Kath.-Dam mers II 12—8; Het Noorden IOosterkwar tier II 812; Cruquius IHin I 146. In de eerste klasse hebben dc Ver. Kath. Dammers I en Damclub Haarlem I de leiding elk met 6 punten uit 4 wedstrijden. Schaken Jeugdtournooi van „Rolland" De voorronden in het jeugdtournooi van de schaakclub „Rolland" zijn geëindigd. De spannendste strijd in de laatste ronde ging tussen W. Hovius en N. de Ronden. Hovius bereikte de finale. In de voorronden werd in vierkampen gespeeld. De winnaars daarvan zullen in de komende weken de strijd aanbinden. De zeven deelnemers zijn: G. Waardenburg. H. Boon, R. Faase, F. H. Speyers, N. de Ronden, K. Klinkenberg en de winnaar van het vorig tournooi R. den Boeft. Tegelijk met de voorronden van het jeugd- schaaktournooi organiseerde de schaakclub „Rolland" een onderling schaaktournooi, waaraan behalve door eigen leden ook werd deelgenomen door vijf spelers van andere clubs uit deze omgeving. De resul taten waren: Groep 1: 1. C. Hovingh (Het Oosten); 2. P. Verdonck (HSG), Groep 2: 1. J. Blokker (Haarlem); 2. J. H. Verleur (Heemstede). Groep 3: 1. J. A. van den Ende; 2. G, J. Bloe men. Groep 4: 1. C. Smit; 2. J. Timmer. Groep 5: 1. D. Vethaak. De prijzen werden uitgereikt door de wedstrijdleider, de tweede voorzitter van Rolland, de heer F. F. Goos. JEAN STOCK WINT VAN DAWSON. Jean Stock heeft te Parijs een overTbigende overwinning op punten behaald op de jonge Amerikaan Dawson die zich in Frankrijk een grote reputatie verworven had als kun dig, snel en sierlijk bokser. Dawson moest In de tweede ronde twee rechtsen incas seren die zo hard aankwamen dat hij de uitwerking er van niet te boven is gekomen. Bij ons vertrek naar Austra lië roepen wij allen een har telijk vaarwel toe en zijn zeer erkentelijk voor de vele blijken van vriendschap die wij mochten ontvangen. Richard Giesberts Corry Giesberts-Jacobs Richard A. b. s.s. Volendam. Heden overleed zacht en kalm, mijn geliefde zorg zame man de heer BENJAMIN MESLIER in de ouderdom van 68 jaar. J. M. Meslier-Wilmers Driehuis, 15 Oct. 1950. Zeeweg 375. De crematieplechtigheid zal plaats hebben op Don derdag 19 October a.s., na aankomst trein 12.58 uur te Driehuis-Westerveld. Gevraagd: AANK. BEDIENDE leeft. c.a. 16-18 j. voor Ex peditiekantoor, beslist han dige kracht in staat telef. be stellingen op te nemen. Tempo, Rozenstraat, Haarlem Bij de BATES CEPRO ZAKKEN MIJ. N.V. kunnen nog van 1821 jaar geplaatst worden. Aanmelden dagelijks van 9—12 en van 2—5 uur aan het kantoor Staalhaven 8. Velsen-Noord. Voor direct gevraagd van 16 17 jaar. N.V. Centrale Bakkerij - Visstr. 6 Dmuiden VISHANDEL OTERENDORP EN Co. vraagt voor direct: Aanmelden: Erlcssonstraat 12 IJmuiden. WIJ VRAGEN voor spoedige indiensttreding JONGEMANNEN van 17-19 jaar voor werkzaamheden in de fabriek. Bij gebleken geschiktheid wordt de gelegenheid geboden om een vak-cursus te volgen. Aanmelden bij de portier dagelijks van 10—12 uur v.m. en van 2—4 uur n.m., behalve 's Zaterdags. Indiensttreding na medische goedkeuring. CACAO- EN CHOCOLADEFABRIEKEN HAARLEM

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3