„SLIPOVERS" WINTERS OLD CLOTHES NEW j()mwenteling in een „personeelsvereniging", je Jat eigenlijk allang niet meer was v AUTO-RIJSCHOOL REIJM De eerste stappen voor IJmuidens verjaardagsfeest zijn nu gezet Visserij- Dry Cleaning only Xidag 25 95 October 1950 ~T nltaten viordt Kennemerstaten ,t humanisme en de bedrijven jèn er hun invloed op krijgen i iaar van Iiaar bestaan JleÏniW „Hoogovenstaten" zich de personeelsaan,?elegen- ^ffl hit Hoogovenbedrijf ingelaten irtn Luiiro taak maar haar rich geleidelijk zover in de .n Midden-Kennemerland ge- 'p dit moment nauwelijks lfvan «a „personeelsvereniging" er ook niteiiieden" toe- Ui1 !j.n ,jc banden met de Hooe- vaeer en onder de driedui- verdeeld over 26 afdelingen vele, die de naam „Hooe- fit. zagen als een stevige ach- 1 hun activiteit, maar verder u1 mei de IJmuidcnse industrie afhadden. Deie tweeslachtigheid i de stoot gegeven tot een in- nfverandering in Hoogovenstaten: 1VB1 wordt het een volkomen [S vereniging onder de naam Lnesbodem voor de veranderde personeelsvereniging lag ?t£t omwenteling, welke vooral sL Kennemerland heeft doorgemaakt, "Striem hu" ere°P op onze «kregen: de dorpse sfeer van een Beverwijk en de landelijke rust fösaap moesten plaats maken t dS des erote fabrieken. Daar- ISe ook de mens' die deze TiL bewonen: het gevoel van .■Je werd niet langer door de en- maar door de groep en hij andere vorming nodig dan wel- rijj leven niet was samenge- ,me"t machine en grootbedrijf, nieuwe „vorming" is door de be- l. ,,if allang ter band genomen; be- L,[trainingen bijvoorbeeld probe- arbeider liet besef van verantwoor- L en positie in het grote geheel „„en Maar er is meer. De mdustria- eeft de arbeider meer vrije tijd dan hij vroeger bezat en deze zouden zelfs nadelig kunnen onneer een positieve vulling ont pit arbeidsveld komt echter ver hui sbedrijf te liggen, tenzij er sprake is sa „gezellige avond af-en-toe", die Mjnèelsverenigingen verzorgen. Maar •oorlopende vrije-tijdsbesteding in rdiand komt waarlijk wel wat ver «statuten der meeste personeelsorga- feaf te liggen. Zo voelde het bestuur joogovènstaten" het tenminste, toen vereniging zich zowel met de werke- personeelsontspanning als met de or- ïlie van grote groepen personen bui- je Hoogovens ging bezighouden. werd naar een andere vorm ge- i en men dacht deze te vinden in totale revolutie: Hoogovenstaten rat Kennemerstaten en komt volle- te staan van het bedrijf. De r vereniging zal zich aansluiten de Nederlandse Bond van Volks- ien, waarmee al duidelijk wordt ngegeven, welke haar principes zijn wórden, en het jeugdwerk gaat de leggen met de NJG. Dit alles ...ikt zich rond de eerste April van 1 volgende jaar. r deze verandering berust op de _ng.dat de situatie van dit moment ^tweeslachtig werd Hoogovenstaten •gelijkertijd personeelsvereniging en zesde organisatie buiten het bedrijf jr. onder meer uit het feit, dat aan geen ibelde doelstellingen meer de aandacht t besteed, die ze stuk voor stuk he in en daarnaast uit de mening van de pendirectie, dat het door geheel irdholland vertakt liggende werk van r personeelsvereniging toch eigenlijk ADVERTENTIE Men4.9„ kleerborstel0.20 Zdfwerkend wasmiddel 0.25 Qosetborstel0.55 Glycerine per 100 cc 0.60 wosespons, flinke maat 0.35 «balen, extra mooi, per nest.... 5.30 «amlappen, grote sortering, van 1.05 tot 12.00 wampoo, alle bekende merken vuurvaste cement, per pond0.18 Kolenkitten, zwaar emaille 3.95 Wasknijpers, 12 stuks0.14 Broodtrommels, emaille 9.75 - 16.50 voor alle huishoudelijke artikelen De originele lijdende Winkel van elvangst op de Wadden JflnD?.0sse^We^erij Zeeland door het rffirL ian ?en Parasiet vrijwel stil ligt, s"'- ve.^ers uit Bruinisse en Ierseke ^^t'jdin de Waddenzee. Vijftien n-;j a,. Bruinisse en tien uit Ierseke V£:h'»n a e j naar het Noorden om daar te iüW vw! deel van de schade, die zij in neoben geleden, goed te maken. fejinspectie heeft er van het begin «9 de pi^«jang®<^ronSen, dat halfwasmossels fel nam de Waddenzee worden uit- iti-an ,^ers uit Ierseke hebben zich teter'ie vp^Tdt ,van de ziJde van het iknJM and'b°uw, Visserij en Voed-, Medegedeeld, gehouden. De ^Juiw6? WarGn van mening, dat de ■~(ïan ftbl f niet zou houden en heb- te uitzet uitgezet. Thans blijkt, dat fr:!''datgelijk houdbaar is, met het 'tr^Vcl ^^'juhjk binnenkort alleen -•a én afrfn nog °P de Wadden zuilen „u Q.s. groot is. dat de vijftien rEn -Bruinisse voorlopig niet zullen •niet langer onder haar financiële verant woordelijkheid kan blijven liggen. Er zijn onmiddellijk enige consequenties uit deze ingrijpende verandering in „Hoog ovenstaten" te trekken. Nu het werk op breder basis wordt geplaatst, zullen ook de diverse levensstromingen zoals Kerken en Humanisme het werk kunnen steunen, wat natuurlijk in een zuivere personeels vereniging tot de onmogelijkheden behoort. Maar aan de andere kant moeten de ban den met de tot nu toe in Hoogovenstaten ondergebrachte verenigingen, die zuivere personeels-ontspamringsorganisaties blij ven, geslaakt worden. Andere Kennemer bedrijven zullen ook zeer zeker kunnen en zelfs moeten mee werken aan deze „Kennemerstaten", zon der dat de diverse personeelsverenigingen er aan deelnemen. Zo zijn er meer vragen. Over het materiaal en de sportvelden, die Hoogovenstaten thans nog in gebruik heeft, over de huisvesting, welke nu nog in het Statenhuis te Beverwijk gebeurt en over een eventuele commissie van toezicht, waarin de in „Kennemerstaten" verenigde organisaties hun medezeggenschap kunnen doen gelden. Er zijn twee in het oog vallende voor delen van deze reorganisatie aan te wijzen: de nieuwe vereniging zal de zelfwerk zaamheid barer 'leden tot een gunstiger ontwikkeling kunnen brengen en zij zal daardoor ongetwijfeld kunnen meewerken aan een versteviging van de burgerzin en het saamhorigheidsgevoel. ADVERTENTIE OOK VOOR VERKEERSTHEORIE Hagelingerweg 134 - Tel. 8930 (K 2560) Ophaaljuk kantelde en trof MEKOG-arbeider De arbeider H. P. A. Allard, uit Bever wijk, die Dinsdagmorgen in een zuiverkist van de Mekog bezig was een laadbak te vullen, werd, toen het vaste ophaaljuk, dat door een vergrendeling in verticale stand wordt gehouden, uit deze vergren deling losschoot en kantelde, door het juk aan zijn enkel getroffen. De man kreeg een enkelfractuur en is naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk gebracht. JUNIOREN-FEESTAVOND VAN VELSER ZWEMVERENIGING De Velser Zwemvereniging organiseert Zaterdagavond, 4 November, voor haar junioren een feestavond in hötel „Kenne- merhof" in IJmuiden. Er zal een film over waterpolo- en zwemtechniek worden ver toond en een causerie over dit onderwerp gehouden worden. De avond wordt opge vrolijkt door een paar toneelschetsjes van de junioren. Ongeval bij voetbalwedstrijd VVB—Wilhelmina Vooruit Tijdens de in Amsterdam gespeelde voetbalwedstrijd tegen Wilhelmina Voor uit is de rechts'buiten van het eerste elftal van V.V.B. H. Souverein zo ongelukkig terechtgekomen, dat hij ter observatie naar het O.L. Vrouwe Gasthuis moest worden overgebracht. Hier werd een her senschudding geconstateerd. Dezelfde avond werd hij per ziekenauto naar zijn huis overgebracht. De Engelsman Frank Russell uit Biggleswade begon twee jaar geleden aan de bouw van een privé-duikboot. Thans is het vaartuig, welks constructie hem 1200 gulden, heeft gekost en dat gemaakt is van staalplaten van een halve centimeter dikte, bijna klaar. Binnenkort hoopt de heer Russell dan ook, erin te kunnen onderduiken en daarmee verlost te zijn van alle zorgen om het hoofd boven water te houden. „Nut"-leden zagen het lokkende buitenland Première van „Nederland is vol" In het gemeentegebouw aan de Abelen- straat kregen de leden van het departe ment Velsen van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen Dinsdagavond door de KLM een filmprogramma voorgezet, be staande^ uit de imposante kleurendroom „Caraibische stranden" en de première voor Noordholland van „Nederland is vol", een aardige rolprent over de emigratie dooi de lucht. De laatste werd vervaardigd dooi de cineasten C. Raucamp en F. de Wit met medewerking van de „Stichting Landver huizing" en het Centraal Bureau van de Statistiek. In ons blad van Zaterdag is een beschrijving van dit KLM-filmpje gegeven. De voordelen van emigratie door de lucht worden er zeer duidelijk in tot uiting ge bracht: een Limburgse boer, die met zijn grote gezin naar Canada verhuist, bewerkt een paar dagen na zijn vertrek uit het vaderland reeds de bodem van dit ruime land. Vooraf wordt een suggestieve indruk gegeven van de Nederlandse be volkingsdichtheid: een reeks opnamen van drukke verkeerspunten en van overvolle trams en bussen, geeft de toeschouwer in derdaad het idee, dat men als haringen in een ton zit en toont voorts, dat de Stichting Landverhuizing een krachtig woordje meespreekt. Vooral bij het zien van de fantastische maar door de kleuren weelde boeiende film „Caraibische stran den" zou men er op staande voet uit wil len. De heer Leenders, die de toelichting ver zorgde, gaf in een inslaand betoog te ken nen, dat het Nederlandse volk wel trots is op de KLM, maar over het algemeen geenszins vertrouwd is met de luchtvaart, van welks mogelijkheden men, naar hij met enige voorbeelden aantoonde, vaak geen flauw benul heëft. lEV'ers op de goede weg De eerste wedstrijd, die hel eerste elftal van IEV op het nieuwe (nood)-terrein aan de Koningsweg tegen Droste (WD) heeft gespeeld is met een overwinning geëindigd. Deze derde zege in de competitie zal de IEV'ers op weg brengen om ook het ver loren terrein in de voetbalcompetitie te her winnen. Tegen VVD werd het een vrij gelijk op gaande strijd met ies aggressiever IEV, hoe wel ook VVD zich niet onbetuigd liet. Door slecht schieten gingen echter voor IEV ver schillende kansen verloren, totdat enige mi nuten voor de rust spil v. d. Berghe uit een throughpass de bal voor de voeten van mid denvoor Leering bracht. Deze kon de kans haast niet missen en hij vond zelfs een WD- achterspeler op zijn weg, die hem een handje hielp (10). Na de hervatting bleek de IEV-voorsprong van korte duur te zijn want enkele min. na de aftrap kreeg de rechtsbuiten van VVD de bal uit een voorzet van links over de hele breedte en Van Tunen was gepasseerd (11). Toen kwam IEV weer opzetten. Uit een hoekschop na ongeveer 20 minuten had Koek met een prachtige kopbal succes (21). Even later had Leering niet een kopbal de VVD- doelman weer gepasseerd, maar dit doelpunt werd afgekeurd. VVD werkte hard voor de gelijkmaker en deze kwam ook, maar ook nu kon dit doelpunt niet worden geteld. Met IEV in de aanval kwam het einde van deze goede wedstrijd. MARKTBERICHTEN Heilbot 2.802,15; gr. tong 2.302,25; gr.m. tong 1,78—1,63; kl.m. tong 0.96—0,81; kl. tong I 0,77—0,69; kl. tong II 0,63—0,56; tarbot I,54—1,28, per kg. Tarbot II 50; tarbot III 48; tarbot IV 34; tongschar 8472; gr. schol 76; gr.m. schol 80: kl.m. schol 76; kl. schol I 72; kl. schol II 32—18; schar 16,50—8; bot 20,50—16; verse haring 14,5010,70; makreel 1310,40; gr. schelvis 6761,50; gr.m. schelvis 6457,50; kl.m. schelvis 49,50—.42; kl. schelvis I 39— 34,50; kl. schelvis II 26,50—8; wijting 20—8; gr. gul 5956; midd. gul 4641; kl. gul 3<L—27; kl. haai 20,5018,50; ham 40; poontjes II,50—8, per 50 kg. Gr. kabeljauw 200—188; gr. koolvis zw. 86—30; gr. leng 106, per 125 kg. Besommingen IJM 54 Limburgia f 10.000: IJM 25 Fla mingo f 14,970 (beide gedeeltelijk). Een trawler besomde f 19.300 (gedeeltelijk). RO 9 WR 7 f 2340; WR 67 f 2680; KW 72 f250; KW 27 f260; IJM 213 f410; KW 94 f260; KW 7 f4680 (ged.); KW 67 f1230 (ged.); KW 138 £2160; KW 23 f770. ADVERTENTIE WARMER DAN EEN VEST Ze zitten gemakkelijk en ze slaan goed de moderne „slip-overs" van lekker zachte wol. Speciaal bij sportcostuums de ideale dracht SUP.OVER jongens-malen 6.50 4.90 heren-maten 7.90 6.90 PULLOVERS EN TRUIEN jongens-maten12.40 7.40 heren-maten 24.90 13.90 KOMT U EENS KIJKEN??? HOBO Textiel Paradijs TROMPSTRAAT 81 - TEL 5205 IJMUIDEN Winkeliersvereniging „Wijker- oog" besprak haar belangen De Vereniging van Winkeliers en Ne ringdoenden „Wijkeroog" belegde in café Sloot aan de Koningsweg haar jaarverga dering. De heer E. Sanders, voorzitter, betreur de de geringe belangstelling. Het parkeer verbod op de Wijkerstraatweg, waartegen eerst geprotesteerd is, kon later als een verbetering" worden aangemerkt. Besloten werd vijf procent korting te geven op een verstrekking van schoeisel en kleding aan vanwege Sociale Zaken ondersteunden. „Wijkeroog" is voornemens om bij de St. Nicolaasviering overleg te plegen met de IJmuidense organisatie over een étala gewedstrijd. De financiële toestand der vereniging is uitstekend, want de penningmeester, de •heer J. W. Schoot, kon in totaal aan ont vangsten en uitgaven een bedrag van ruim f 2800 aantonen en een batig saldo van ruim f 900. In de controlecommissie werden be noemd de heren B. Nagel, P. Nan en J. Vessies. De beide aftredende bestuursleden de heren T. Winkel en A. Lieuwes zagen zich bij acclamatie herkozen. De enquête over de winkelsluiting ver mocht geen eenstemmig oordeel van de aangesloten winkeliers weer te geven, zo dat een overheidsbeslissing zal moeten worden afgewacht. Tenslotte behandelde de heer A. Lang- kemper in een inleiding de opzet, het ver loop en de betekenis van de W.V.W.-zegel- actie, die slechts door een derde van het aantal leden weer is ingevoerd. De spreker kon zich, waar het gaat om de belangen van de Noord-Velsense win kelstand, niet indenken, dat er een ge brek aan gemeenschapszin is, doch hij hoopte dat hierin verandering zou komen. Want trots dat maar een derde van de leden deze zegelactie steunt, groeit zij. Agenda voor Velsen WOENSDAG 25 OCTOBER Raadhuis, 14 tot 15 uur: Spreekuur wet houder van Onderwijs. Thalia, 20 uur: Palvu „Van ander ras". DONDERDAG 26 OCTOBER Thalia, 20 uur: Pglvu „Van ander ras". „Wat in 1926 kon, moet in 1951 overtroffen worden" Aansprakelijkheid voor schade aan waterstaatswerken Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de Water staatswet, de Spoorwegwet en de Locaal- spoor en Tramwegwet. Artikel 4 der wet van 28 Februari 1891 tot vaststelling van bepalingen betreffende 's rijks waterstaatswerken stelt de schip pers aansprakelijk voor de betaling van kosten wegens schade, door hun schuld, nalatigheid of onvoorzichtigheid of door die van opvarenden toegebracht aan 's rijks waterstaatswerken. Het verplicht de schippers de geraamde kosten van her stelling te storten of daarvoor borg te stellen. Sinds de invoering van het nieuwe zee recht sluit dit voorschrift evenwel niet meer aan bij de bepalingen van het ge wone recht over de vergoeding van schade, veroorzaakt door aanvaring. Thans is in de eerste plaats de reder verantwoorde lijk voor de schade, welke door middel van een schip aan derden wordt toege bracht, en is de schipper nog slechts aan sprakelijk voor de schade, veroorzaakt door eigen opzet of grove schuld. Boven dien behoeft bij botsing van een schip met een vast voorwerp de benadeelde niet de schuld van een der opvarenden te bewij zen, doch is de reder gehouden tot schade vergoeding, tenzij hij aantoont, dat zijn schip geen schuld had. Het is derhalve gewenst de op dit punt verouderde wet van 28 Februari 1891 te herzien. Bij de redactie van het wetsontwerp is echter tevens reeds in aanmerking geno men, dat de nieuwe wettelijke regeling van het binrienvaartrecht, vervat in de nog niet in werking getreden wet van 24 Juni 1939, niet de reder, doch de eigenaar en in sommige gevallen de gebruiker van een schip aansprakelijk stelt voor de daar mede veroorzaakte schade. Daarom ver dient het aanbeveling ook in de bepalin gen der Waterstaatswet 1900, welke in de Spoorwegwet en in de Locaalspoor Tramwegwet mede van toepassing zijn verklaard op waterstaatswerken in beheer bij spoor- of tramwegondernemingen, mel ding te maken van de eigenaar en de ge bruiker van een schip. Veel en degelijk werk zal er moeten worden verzet, eer Velsen het 75-jarig bestaan van IJmuiden kan gaan vie ren. Het moet een festijn worden, waarbij de gehele bevolking wordt be trokken. Daarom had „IJmuidens Bloei", dat reeds maanden geleden de eerste stap pen ondernam voor dit herdenkings feest gisteravond in het Patronaat een bijeenkomst uitgeschreven. Alle cul turele verenigingen en arbeidersorga nisaties hadden elk één vertegenwoor diger afgevaardigd. Zo behartigde onder meer de heer P. Dijk stra de belangen van alle in de gemeente bestaande sportverenigingen, de heer P. van Lieshout trad op uit naam van alle toneelclubs, de heer P. van Schadewijk was er als „algemeen muziekman", enzo voorts enzovoorts. De heer M. Roos, voorzitter van IJmui dens Bloei, die de vergadering presideer de, deelde mede, dat men 23 vertegen woordigers van even zovele groepen had uitgenodigd. Dertien personen waren in deze kwaliteit aanwezig, twee groepen zegden hun medewerking bovendien toe. Deze vijftien „vogels van diverse plui mage" vormen dus voorlopig het comité, dat zich belast met het ontwerpen van de plannen voor het komende jaar. Goede herinneringen De heer Roos memoreerde de grandioze tiendaagse feestvreugde, die IJmuiden in 1926, ter gelegenheid van het gouden ju bileum beleefde. Tien dagen onafgebro ken feest en elke dag een nieuw program ma, dat moet nu een kwart eeuw later minstens worden geëvenaard. En dat kan: als de bevolking meewerkt. Vóór 25 jaren heeft het feest f 20.000 gekost. De gemeente droeg f 7000 bij en de overige f 13.000 werd door de burgerij bijeengebracht. Velen zullen zich nog herinneren hoe op een terrein bij de „Witte Bioscoop" in stralend herfstweer de gezamenlijke schooljeugd zong. „Waar eens een blonde duinenrij langs 't Westerstrand haar toppen zond, daar groeide en daar bloeide zij, van dorpje klein tot grote stad". Het lied dat George Haak dichtte, dat Sam Vlessing toonzette en dat eindigde in de juichkreet: IJmui den aan de mond van 't IJ, het leve hoog, het leve vrij! De grootse verlichting van de haven, de sport- en de muziekdag, de wedstrijden van de vletteriieden in het kanaal, het waren alle geslaagde feestevenementen. Gisteravond zijn er uit het comité ver schillende suggesties gedaan. IJmuidens Bloei trok zich „achter de coulissen" terug, maar op aandringen van alle aanwezigen, zal het zich alsnog bezinnen op de mo gelijkheid twee of drie leden zitting te doen nemen in het comité, dat van plan is de nodige subcommissies in het leven te roepen. Totdat een definitief dagelijks bestuur zal worden gekozen, nemen de heren P. Dijkstra, H. Homburg en J. A. de Vries de honneurs waar. LUTHERSE GEMEENTE Nu het kerkelijk leven van de Lutherse gemeente in Velsen weer is aangepakt, gaven talrijke Lutheranen van hun belang stelling blijk door bijwoning van de eerste kerkdienst welke in de koffiekamer van „Westerveld" plaats vond. Ds. J. J. Simon, welke een aandachtig, gehoor vond, sprak zijn vreugde uit over deze goede opkomst en sprak de hoop uit. dat nog vele Lutheranen dit voorbeeld zou den volgen. Na afloop van de dienst vonden nog enige onderlinge gedachtenwisselingen plaats in verband met de verdere plannen. Eenparig werd besloten om elke Zondag in ieder ge val een preekbeurt te laten vervullen. „Rhapsody in Blue" voor Santpoorts Bloei Naar wij vernemen zal de vereniging „Santpoorts Bloei", die verleden week haar nieuwe filmcyclus begon, volgende week de bekende rolprent „Rhapsody in Blue" op het programma nemen. Verder zijn de films „Casablanca" en „Captain Blood" nog op komst. Weer eens geen resultaten. Het pro bleem der overbevissing van de Noordzee is op de j.l. gehouden visserij conferentie to Gothenburg, waar verschillende West- Europese vertegenwoordigers aanwezig waren, onder de loupe genomen. Het voorstel van de British Trawler Federa tion, namens welke het voorstel werd ge opperd de aanvoeren te beperken, kon wegens verschillende economische toestan den en het verschil in de visserij metho des der deelnemende landen niet geheel worden aanvaard. De voorzitter van deze B.T.F. heeft thans de opdracht gekregen een nieuw plan te ontwerpen, dat dan op de eerstvolgende conferentie (April 1951 in Den Haag) zal worden behandeld. Wat de haringvisserij betreft had men alge meen de indruk dat de huidige visserij alsnog geen direct gevaar voor de Noord zee opleverde. Omtrent de agendapunten over de „afzetmogelijktheden" konden geen bevredigende resultaten worden be reikt. Voor Donderdag. Voor de Donderdag- markt zijn thuisstomende de Duyvis met 1100 kisten makreel en 200 kisten diver sen, de Bergen met 350 kisten schelvis, 90 kisten gullen en 600 kisten makreel. Verder worden nog verwacht de Bloemen- daal en de Haarlem. Twaalfhonderd manden. Dinsdag kwamen, zoals wij reeds meldden, de eer ste Engelse drifters in IJmuiden binnen. Het waren de in Lowestoft thuisbehorende L.T. 108 met 560 manden Engelse walha- ring en de L.T. 158 met 680 manden ha ring. Beide schepen zijn na lossing weer naar zee vertrokken. Pech. Voor reparatie kwam binnen de Deen EH. 20 met slechts 20 mandén vis. Vertrokken. Op 24 October vertrok ken naar zee: IID. 220, Sch. 7, HD. 72, ZJm. 226, 249, 215, 261, 202, 206, UK. 72, 18. 203, KW. 72, 15, 14. IJm. 241, HD. 16. IJm. 240, WR. 7, 67, UK. 85, 93, 48, 200, 264, 86, 93, 75, 70, EH. 20, KW. 22, 48, 50, 83, 7, 27, 94, 127, 9, 110, Sch. 99, IJm. 228. 61, 204. 6, VI. 74. Binnen. Op 24 October kwamen bin nen UK. 93, 85, 200, 86, 240, 264, 172, 75, KW. 72, IJm. 24. KW. 138, IJm. 38, HD. 162, KW. 94. 27, HD. 16, IJm. 221, RO. 46, IJm. 39, RO. 15, KW. 173, 85, HD. 220, 72, VD. 68. Wat bracht de Engelse wal? Binnen kwamen van dc Engelse wal de Katwijk 67 met 100 k. verse en 613 kantjes, Kat wijk 138 met 180 k. verse en 600 kantjes, Katwijk 23 met 40 k. verse en 504 kantjes, Katwijk 56 met 578 kantjes, Katwijk 173 met 230 kisten verse en 794 kantjes en de Katwijk 85 met 200 kisten verse en 750 kantjes haring. Nog niet erg. Ondanks het feit dat ei- Dinsdag slechts 1000 kisten haring aan de afslag waren, bleven de prijzen slecht. Het moest al bijzonder mooi groot goed zijn om de 13 a 14 per kist te kunnen halen. De andere partijen brachten het tot ƒ11 en 12 per kist, als ze tenminste verhandeld werden. Met, de kleine schol ging het weer iets beter. De laagste no teringen lagen zelfs nog rond de 18 per kist en er werden ook nog prijzen van 30 per kist behaald. De tong behielden de oude noteringen, zodat de kleine slips het tot 0.65 per kilo brachten. Ook de braatschelvis was iets goedkoper. De no teringen varieerden van 8 tot f 16,50. Opbrengsten. De Limburgia besomde Dinsdag voor een 10-daagse reis f 10.000, de Flamingo 14.970 voor een 7-daagse reis en de Vios 19.300 voor een 8-daagse reis. Van de overige schepen wat de Kat wijk 7 de hoogste besommer met f 4680. Vandaag waren aan de afslag de Antje met 90 schelvis, 110 kisten piepers, 25 kisten platvis, 115 kisten makreel, 60 kisten stokkebit en 40 kisten diversen, de Claesje met 900 kisten makreel, 30 kisten schelvis en 20 kisten varia, de Schoorl met 900 kisten makreel, 170 kisten schel vis en 20 kisten diversen, de Zeelandia met 1000 kisten makreel, 40 kisten schel vis en 20 kisten diversen. Een mooie spok. De Wyron 3, welke vandaag aan de afslag was, had, behalve de vangst van 200 kisten rondvis, tevens nog 500 stuks kabeljauwen, waarvan er 160 konden stijf gehouden worden. SCHEEPVAART Abbedijk, 23 te Baltimore. Alamak, pass. 23 Ouessant Albireo, pass. 23 Fernando Noronna. Alcinous. 23 bij Algiers. Aldabi. 24 verw. Santos. Alphard. pass. 23 Madeira. Alpherat. pass. 23 Fernando Noronha. Alwaki, 23 te New York. Atlantis, pass. 23 Socotra. Aagtedijk. 23 v. Boston te Philadelphia. Akkrumdijk, pass. 23 Perim n. Aden. Alphacca, 23 te New York v. Buenos Aires. Arnedijk, 21 v. Houston n. Galveston. Averdijk, 24 v. Antwerpen. Amstelland, pass. 24 Ouessant. Arkeldijk, 24 v. New Orleans te Tampa. Amstelveen, 22 te Baltimore v. Narvik. Agatha, 23 v. Singapore n, Pladju. Alchiba, 24 v. Emden te Lulea. Alnati, 23 135 m. Z. Bahia. Aludra. 23 150 m. W. Kp. Verde. Amstelkerk, 24 te Plymouth verw. Amstelland. 23 160 m. N.t.O. Finisterre. Amstelstad, 24 te Soerabaja verw. Andijk. 23 330 m. ZO. Kp. Sable. Ariadne, 23 90 m. Z. Elbe. Armilla (t), 24 v. Saigon te Haiphong. Bali, 23 te Genua. Bloemfontein, 23 v. Kaapstad te Port Elisabeth Borneo, 24 te Penang. Baarn, 24 v. Valparaiso te Talcahuano. Barendrecht, 24 te Aruba. Bennekom, 23 v. Cartagena n. CuraQao. Beverwijk, 23 bij Kp. Ferrat. Blommersdijk, 23 430 m. NW. Finisterre. Bonaire. 23 550 m. Z.ZW, Fayal. Britsum, 23 100 m. ZW. Ouessant. Caltex Nederland, pass. 23 Bizerta. Caltex Pernis t), pass. 23 Dover. Clavella (t). 23 v, Larnaca n. Alexandria. Castel Bianco, 23 150 m. O.ZO. Massawah. Corilla. pass. 23 Rass al Hadd, Congostroom. 23 160 m. O. Madeira. Corvda t24 pass. Ouessant. Cottica, 23 740 m. Z Madeira. Drente. 24 te Port Isabella. Esso Den Haag (t). pass. 23 Terceira. Edam. 22 v. Baltimore te Charleston. Eendracht. 24 v. Eeiroeth te Derince. Eemland, 23 130 m. W. Recife. Eemdijk. 23 460 m. NO. Fayal. Erinna (t). 23 v. Miri n. Balikpapan. Friesland, 24 te Djakarta. Garoet, 23 te Djakarta. Groote Beer, pass. 24 Algiers. Gemma (t), 23 v. Heysham te Londen. Ganymedes, 23 130 m. O.NO. Terceira. Hector. 24 v. Messina te Algiers. Hera, 24 te Barbados. Java, 24 te Djakarta. Jagersfontein, 23 300 m. Z.ZW. Kp. Frio. Kota Baroe, 23 v. Port Said. Kertosono. pass. 24 Malta. Karossa, 23 te Sorong. Kertosono. 23 260 m. O.t.Z. Malta. Laagkerk. 24 te Bombay. Lawak, 24 te Manilla. ADVERTENTIE HET IS NU DE TIJD UW KLEDING TE LATEN REINIGEN KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 488Q Leuvekerk, 23 v. Muscat n. Bandarabas. Luna, 23 v. Algiers n. Famagusta. Loppersum, pass. 24 Ouessant. Laertes, 20 v. Aden. Leersum. 23 100 m. W Ouessant. Malea (t). pass. 23 Medan. Mentor, 23 v. Izmir n. Heraklion. Musi. 23 v. R'dam n. Indonesië. Molenkerk. 21 te Takoradi. Meerkerk. 24 te Penang. Maas, 23 130 m. W. Westpunt Jamaica. Manoeran, 23 Vancouver eil. Mitra (t), 23 300 m. NO. Martinique. Mijdrecht (t), 23 300 m. O. Fernando Noronha. Nelly, pass. 23 Minicoy. New Australia, 26 22 u. verw. H. v. Holland. Nieuw Amsterdam, 27 5 u. verw. Southampton. Omala (t). 23 v. Singapore n. Madras. Oranje. 23 v. Belawan n. Singapore. Otranto, 24 verw. Suez. Overijsel, 23 v. Marseille n. Antwerpen. Orion, 23 v. Patras n. Piraeus. Ondina (t), 24 te Suez verw. Oranje Fontein, 23 470 m. O. St. Helena. Perna (t), 23 v. Abadan n. Piraeus. Prins Maurits. 20 te Chicago. Parkhaven. 23 270 m. v. St. Paulsrocks. Prins Philips Willem, 23 330 m. W. Finisterre. Prins Willem V. 23 490 m. O. Belle Isle. Radja, 19 te Coosbay. Rotula (t). pass 23 Kp. Carbon. Rijnkerk, 23 v. Hongkong. Reyniers, 24 te Menado. Roebiah, 23 v, Penang n. Port Swettenham. Rijn, 23 te Hernosand. •Samarinda, 24 v. Rangoon n. Belawan. Singkep, 24 te Aden. Skaugum, pass. 23 Bizertta. Soestdijk, pass. 23 Terceira. Stad Dordrecht, pass, 23 Ouessant. Stad Haarlem, pass. 23 Algiers. Stad Arnhem, 23 v. Huelva n. A'dam. Stad Maastricht. 23 v. Savona n. Gibraltar. Stentor, 23 v. Tunis te Malta. Saidja, 23 Anker Musi Riviermond. Saroena. 23 v. Pladju te Mirl. Scherpendrecht (t). 23 250 m. O.ZO. Kp. Sable. Slamat, 26 verw. Bahrein. Sommelsdijk, 23 230 m. NW. Finisterre. Stad Alkmaar, pass. 23 Understen. Stanvac Talang Akar (tl, 25 te Bangkok verw. Swartehondt, 24 te Balikpapan v. Donggala. Talisse, pass. 23 Kp. Guardafui. Tawali, pass. 23 Kp. Tenez. Tegelberg, 24 te Singapore. Tiba, pass, 23 Abrolhos. Taria (t), 23 360 m. ZW. Flores. Utrecht, 23 tc San Francisco. Van 't Hoff, pass. 23 Sabang Venus, 23 v. Gibraltar n. Lissabon. Volendam. pass. 23 Kp. Bon. Van Riebeeck, 24 te Djakarta. Veendam, 23 240 m. O. Halifax. Vulcanus, 23 dwars Oporto. Willem Ruys. 23 v. Port Said. Zeeland, 23 v. New Orleans n. Charleston. Zijpenberg, 23 130 m. Z. Kp. St. Vincent.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3