Tante Els Muizend mijl in veertig dagen s T U Y T Old Clothes New Ons aquarium r 2 November 1950 .Litein Dë Koe haalde een sleep uit Kaapstad u0nand" viet twee hoppers op reis van Kaapstad naar Rotterdam: cr2" een zeetje als een spiegel. ntnsdaüavond is de bemanning mullens zeesleper ,,Noord-Hol- >:1 Maar kapitein M. de Koe •jlü nog heel wat zaakjes op Hij is een man van de daad 5, hele toer hem aan het pralen 1van de leidende figuren K reis met het Julianadok in nadat er in 168 dagen 16691 - opzaten, tegen de hem met *wïnnende journalisten zei: „t bizonders, heren", vindt de zo jnchte reis vice versa Kaapstad tftog6tót°de Julianadok-trip Glvan 6280 mijl in 42 dagen O een peulschilletje. Bovendien, wjs het een voorspoedige reis. Augustus om tien uur in de mor- d; verbinding met de wal ver- n voer dc „Noord-Holland" na- i-1 V*inrnsi-i nan T óoor velen de haven van IJmui- ip Vlaardingen werd olie bijge- daarop ging het regelrecht op S' dat was de bedoeling. De «urman die in Vlaardingen een "ijike buiteling had gemaakt, werd tóen zo werd Coruna aangedaan, I moest worden achtergelaten. Het er nogal mee te vallen en per keerde hij na verloop van tijd terug. oord-Holland liep inmiddels met 0[ 11 mijlsvaart tegen een behoor- lid-Oostpassaat in naar Kaapstad, en op 12 September arriveerde, ap later zou men vertrekken, e eerste machinist werd zodanig opname in een ziekenhuis nood- rad. r eerste meester werd de 19de de i aanvaard, maar nu met een „be- sleepje" achter het schip aan. '13 jaar had de Hollandse Aan- aatschappij twee hoppers in Zuid die in Kaapstad en Durban werk uren geweest en deze moesten itterdam worden gebracht, ie werd op 1400 voet afstand, door een zes en een kwart duims taaldraadkabel met de sleper ver- De andere op 700 voet van het rschip", was bevestigd met een 18 nanilla-tros. Ieder hopper had drie aan boord. „Wij noemen die men- listen", zegt kapitein De Koe, „want eiïjking met de mannen aan boord sleepboot hebben ze een heren- f. vertelt de kapitein verder hoe de ijlen naar Dakar in 23 dagen wer- liegt ging immers voor de wind en men .wen mijl, In Dakar kwam een machinist aan boord, kersvers per uit IJmuiden „aangevoerd", iiele reis terug is voor de wind ge- lot. bij de Portugese kust. En in „de hebben we zwaar geslingerd. Wij ïtoen maar 88 mijlen per etmaal 198 met windje in, maar voor de toen waren we haast thuis, ver- ie kapitein. En daar is alles mee act is ons vak en ik ben trots op 'egt hij eraan toe. Wijkt echter niet alles te zijn, want nog een enthousiast verhaal over Mocht, die de H.A.M. de gehele mug aanbood over „het schiereiland &psiad" en die besloten werd met «vangst op de Hollandse club. O-artlsten 'November „Thalia" aan praatjes, schetsjes en een bedrijfsfilm ,Jn rle eerste aanlegplaatsen van 'ournée, dat de A.V.R.O. deze ral, is IJmuiden. In het Thalia- '-uuen artisten van deze omroep- SUS Donderdag 9 November een ,.fa °Pdienen onder de titel „Hier rcum, de A.V.R.O." De medewer- J,„ e, beminnelijke conférencier- J» ^''ly Vervoort, de „Swin- 3 ^.geleid door Gerard ■b. en .iA.V.R.O.'s toneelgroep": üam, Dogi Rugani, Miep van den Robert Sobels en Kommer Kleijn. an alles is nul", heet de een- 011 gezelschap zal opvoeren. Ten- ;:"rv9en bedrijfsfilm van deze om- sAjm veri°ond worden, waarin r injm.en van de voorstelling, welke t4„erende van bekende omroep- s-.-a.; haakte, door de verfilmde Q de grappigste sensatie is. «os advertentie WILD EN GEVOGELTE UW ADRES - Tel' 8345 (K 2560) Santpoort enda voor Velsen ijï'ïï*» november g0ej^Ur: Accordeonvereniging «ïïsj9 november Wot 1130 uur: Spreekuur Financiën. „Slave Girl". Voor de rest hebben we als we varen om de beurt onze vier op en acht af wacht aan dek. In de vrije uren wordt gekaart en een spelletje „mens-erger-je- niet" gedaan, waarbij iedereen zich na tuurlijk doorlopend wèl ergert, aldus de kapitein, die meteen een beroep doet op onze medewerking om de IJmuidenaren om oude tijdschriften te vragen. Dan heb ben de mannen tenminste wat te lezenf En nu maar weer wachten op de volgen de grote reis en het is te hopen dat die niet lang uitblijft, want een schip als de .Noord-Holland" móet varen, besluit kapitein De Koe zijn relaas. Inderdaad, een zeesleper is aan de wal van nul en gener waarde. CJMV bracht verdienstelijk stuk toneel In de tot de laatste plaats bezette zaal van het Gebouw voor Christelijke Belan gen hebben de IJmuidense C.J.M.V.'ers Woensdagavond een opvoering gegeven van „Inkeer", een spel in drie bedrijven van a. Bromet. Een spel dat geladen is met dooi en door menselijke feilen, zielsconflicten en desillusies, maar evenzeer met één stu wende ideeële gedachte: die van het Chris tendom. Het leed is in het verhaal wel benauwend gecomprimeerd: Dolf Klein, die bij een auto-ongeluk zijn gezichtsvermogen ver loor, raakt er steeds meer van overtuigd, dat de liefde van zijn jonge vrouw zich oplost in medelijden, maar weet nog niet, dat zijn eigen vriend Evert haar intussen het hoofd op hol brengt. Cox, een andere vriend, wordt zijn echtgenote Klara on trouw, die aan een slepende ziekte lijdt. Hij meent er recht op te hebben, om in dit geval zijn eigen geluk maar te zoeken, maar wordt door de dood van Klara wreed van dit denkbeeld beroofd en komt tot bezin» ning. Zijn dochter, de bakvis Greetje, is het zonnetje in het leven van de blinde, omdat zij hem in haar argeloosheid psycho logisch het beste aanpakt. Ze begeleidt hem dagelijks naar een oog-specialist en Dolf herkrijgt langzaam zijn gezichtsver mogen, wat hij echter zo lang mogelijk verzwijgt, omdat hij er niet zeker van is. Wanneer hij de ontrouw van zijn vrouw bemerkt, wil hij liever blind blijven,zo groot is zijn teleurstelling. Dan treedt de tendenz van 't Christendom naar voren, zoals Augus- tinus haar uitdrukte: „het hart vindt geen rust tot het rust vindt in God." En dan blijkt, dat het toneel voor de C.J.M.V. aller eerst een uitingsmiddel is voor het evan gelie. Het is deze maal met bijzondere geestdrift aangepakt. Zozeer zelfs dat men de tekst hier en daar al te zwaar laadde, waar een ietwat bezadigder vertolking veel overtuigender zou zijn geweest. De grens tussen zeggingskracht en pathos kan bij dit ideëel toneel nu eenmaal gevaarlijk steriel zijn, In ieder geval maakte de op voering grote indruk op de toeschouwers en wat dit betreft kan de C.J.M.V. te vreden zijn: het gaf te denken. H. B. van het jeugdwerk. centralisatie In aansluiting op het artikel over de cen tralisatie van het jeugdwerk in Velsen, wordt medegedeeld, dat die jeugdvereni gingen, die tot nu toe geen uitnodiging ontvingen voor de bespreking op Vrijdag avond in de Rijks H.B.S., deze alsnog in ontvangst kunnen nemen mij mejuffrouw M. E. L. Smit, gebouw Sociale Zaken aan de Heidestraat of bij de heer P. K. Polder man in het Raadhuis. Vaardigheidsproeven en wisselprijs-,, gevechten" bij C.G.V. „IJmuiden" De christelijke gymnastiekvereniging „IJmuiden" organiseert telken jare onder linge wedstrijden voor haar leden, ten einde hun de gelegenheid te geven hun prestaties te tonen en hun krachten met elkaar te meten. Thans wil zij van deze jaarlijks ge volgde methode afwijken door de leden de vaardigheidsproeven te laten afleggen, voorgeschreven door het Christelijk Ne derlands Gymnastiek Verbond. Op Zaterdag 4 November zullen ook de aspirant-leden blijk kunnen geven of zij al dan niét in staat zijn dit diploma te verwerven, hetwelk onder bondstoezicht wordt afgénomen. Voor de dames en heren leden in de diverse graden valt de dag op Donderdag, 9 November. De bondsjury zal die avond beslissen wie de vaardigheidsproeven met goed gevolg hebben afgelegd. Er worden tevens aan vastgekoppeld de onderlinge wedstrijden, zodat de wisselprijzenhouders zich voor een dubbele opgave zien ge plaatst: het behalen van het vaardigheids diploma en het verwerven van het hoogst mogelijke aantal punten om de trophée een jaar in hun bezit te weten. COLLECTE VOOR MILITAIRE TEHUIZEN. Zaterdag wordt in de gemeente Velsen door de vereniging „Pro Rege", het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront en de Christelijke Vereniging „Oost-West" gecol lecteerd voor de geestelijke arbeid onder de militairen en de stichting en instand houding van militaire tehuizen. Voor de stichting van nieuwe Protestants Christelijke tehuizen voor de Nederlandse strijdkrachten, waar een groot tekort aan is, wordt momenteel een landelijke actie gevoerd, waartoe ook deze collecte beoogt bij te dragen. Damcompetitie In de vierde ronde om het damkampioen schap van Noordholland speelde de Haar lemse Damclub tegen Oostzaan. De wedstrijd werd wegens het late uur in een voordelige 6—4 stand voor de Zaankan- ters afgebroken en hij zal later worden uitgespeeld. De afgebroken partijen staan alle in het eindspel en de meningen der des kundigen lopen uiteen. In ieder geval hoopt men in Haarlem minstens op 'n gelijk spel. Oostzaan staat inmiddels met drie ge speelde wedstrijden, zonder een enkel winst puntje onderaan de ranglijst. Gezellig Samenzijn en Jozeph Blankenaar vormen op het moment samen een klasse apart in de Noordhollandse Dambond. Oosterkwartier en Wormerveer verloren met grote cijfers (164) van deze twee kampioenscandidaten Op 19 December zullen de twee Amster damse clubs wel moeten uitmaken wie overwinnaar in de Noordhollandse damcom petitie wordt en daarmee het kampioenschap behaalt. St. Bavo speelde een goede wedstrijd tegen Weesp doch verloor met 11—9, CDA en Zaandam deelden met 1010 de punten. DCIJ moest de ontmoeting met Weesp te elfder ure uitstellen en nu is de ontmoeting voor Zondag 17 December vastgesteld. Vyfde ronde en onderlinge competitie. Volgende week Dinsdag spelen de DCIJ'crs uit tegen Jozeph Blankenaar. Ondanks de versterking met Ligthart gaat de ploeg een haast zekere nederlaag tegemoet. Oostzaan heeft een kans thuis van DSTO te winnen, Oosterkwartier ontmoet in Haarlem „Zaan dam", cn St. Bavo moet naar CDA. „Haarlemse Damclub" speelt in Weesp, De meesterclub G. S. gaat in Wormerveer ongetwijfeld de vijfde, overwinning behalen. In de hoofdklasse van de onderlinge DCIJ- competitie wist T. Postma van Vooys te winnen waardoor Postma de leiding heeft overgenomen. Relatief staat Laros met vier gespeelde partijen er het gunstigt voor door zijn vier overwinningen. Dukel heeft vijf gesp. negen punten. Postma 6 gesp. 10 punten. Verrassend was verder dat Ott van Swier won. Voorzitter De Jong verloor van G Postma. De stand der hoofdklasse is nu: Postma 6 gesp. 10 pnt.; Dukel 5 gesp. 9 pnt.; Laros 4 gesp. 8 pnt.; De Jong en G. Postma 5 gesp. 5 pnt.; Ott 4 gesp. 4 pnt.: v. d. Steen 3 gesp. 4 pnt.; v. Straten 4 gesp. 3 pnt.; Vooys 5 gesp. 3 pnt.; Koetsier 4 gesp. 2 pnt.; Smit 3 gesp. 1 pnt.; Henk Swier 6 gesp. 0 pnt. DIEFJE EN DIEFJESMAAT. Door de politie te Velsen is een 16-jarige jongeman uit IJmuiden aangehouden, die enige contanten van zijn patroon ont vreemdde en er met twee vrienden goede sier van maakte. Ook deze twee zullen door de politie aan de tand worden gevoeld. advertentie MET DE WINTER SCHONE KLEDING CHEMISCHE REINIGING KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 488G Het hoekje van j IJmuiden, 2 November. Beste kinderen, Verheugde kinderen en teleurgestelde kinderen; het is elke keer hetzelfde als er een nieuwe maandwedstrijd van stapel loopt. Degenen, die liever een puzzle heb ben, zullen de volgende keer tevreden ge steld worden, en zij, die graag tekenen kunnen deze maand hun hart ophalen. GEORGE FORMBY is het alvast roe rend eens met de aquarium-tekening, die van hem verlangd wordt en het belooft wat moois te gaan worden. Ja, kerel, de mooiste komt in de krant zodat je je de moeite van het kleuren kunt besparen. Maar wel moet het in Oostindische inkt gebeuren. Nee jong, het was maar een grapje van me, het plannetje om de fauna aan de Kruidberger- weg eens te komen bekijken als ik daar eenmaal mee zou beginnen, is het eind er van zoek. HEEMSKIND heeft me ook al een kunstig schilderij van zijn aquarium toegezegd. Alleen staat hij er niet helemaal voor in, want erg goed tekenen kan hij niet. schrijft-ie. Dat waardeer ik nu juist, jong. dan juist proberen! Hoe is het met de ge broken pool van Slippy? Laat LATHYRUS zelfs weer opbloeien! Het is al herfst, zodat je eigenlijk niet boven de grond kunt ko men, maar we zullen je toch weer met open armen ontvangen. Nee. meiske, dat visje heeft veel en veel meer jongen gehad, maar de anderen zijn allemaal door de „buren" geconsumeerd. Je had het nestje er uit moeten halen. Nee. Lathyrusje. het blinde meisje in Enschedé kan alleen maar zilverpapier dus geen melkflescapsules ge bruiken. Heerlijk, dat je zo ijverig voor haar bezig bent. WINNETOU heeft zich met de krijgskleuren beschilderd en komt, zwaaiend met zijn machtige tomahawk, op mij toe. Oefff, opperhoofd, wat zijt gij lang weggebleven, ik had U al veel eerder om ons kampvuur verwacht. Blijf jij nu eens 'een trouw Indiaantje, want de rest van de „stam" is in geen velden of wegen meer te bekennen. „SNEEUWVLOKJE" zal een andere naam moeten bedenken, want zo'n witte pluis hebben we er al bij. Kun je het met de Franse taal al een beetje vinden? Het valt niet meer, maar een mooie taal is het wel. vind je niet? Ik weet nu een hele boel van je en hoop je de volgende week weer in ons kringetje te mogen zien. MA- RIANNEKE, Marianneke. wat maak jij het deze week bont met de taalfouten. Ik zal ze hier maar niet gaan uitstallen, want dan lachen je mede-nichten en neven je mis schien wel hartelijk uit. Weet een leerlin- getje van de vierde klas nou nog niet, dat gebleven met een v en één e geschreven wordt?! Met dit brompartijtje moet ik al weer ophouden en zeggen Tol de volgende keer! TANTE ELS. VOOR JONGE HERSENS De oplossing van het door ZINNIA ge tekende maandraadsel was: „Met de hoed in de hand gaat men door het ganse land". Het weekraadsel, dat vreemde gesprek tussen Jan en Piet, was: Dag Jan. Dag Piet. Jij moet naar school, Nee, het is nog geen negen uur. Maar het kwart voor, laten we maar vlug lopen. Alle inzenders hadden het bij het rechte eind. Het nieuwe weekraadsel is wat moei lijker. MARIANNEKE stuurde het ons. x erg. x meisjesnaam, x snel. Als je nu dit vierkant goed invult, komen zowel van links naar rechts als van boven naar beneden dezelfde woorden. Dat is knap gevonden van onze Marian, vinden jullie ook niet? T. E. VOOR DE POSTZEGELVRIENDEN De secretaris van de postzegelvereniging JJmuiden en omstreken" vraagt me vrien delijk, of ik jullie even wil vertellen, dat Zaterdag 11 November de jeugdclub weer in de Torenkamer van de Emmaschool aan de Beukenstraat bijeenkomt. Het voeren van onze vissen geeft de beginneling vaak zware zorgen, hij merkt tot zijn schrik, dat het water na een paar keer voeren troebel wordt en dat de vis jes zich niet zo erg meer op hun gemak voelen. Hij heeft te veel gevoerd en daar mee een van de grondbeginselen der aauariumkun- de overschreden: „weinig maar vaak te eten geven". Je kunt de vis jes beter wat aan de „happige" kant houden, dan ze te veel te geven. Droog voer, waar je gedurende de winter wel eens op aangewezen bent, is in dat opzicht noga) gevaarlijk: als je even over de schreef gaat, wordt je bak net een vijvertje vol ver dunde melk en dan duurt het sotfis gerui me tijd, voor het water weer doorzichtig wordt. Nu we het toch over hel wintervoet' hebben, wil ik jullie nog een paar goede /oersoorten noemen, die je gemakkelijk kunt krijgen in de tijd dat er geen daphnia's in de sloot te vinden zijn. Een kuit van een gewone verse haring levert bijvoorbeeld het prachtigste voer op, dat je je denken kunt: je haalt het vlies,je er om vandaan en schudt een klein stukje kuit in een flesje, dat je daarna uitgiet in de bak. Moet je eens kijken, hoe ze er op afvliegen! En het is opperbest eten voor je beesten. Net als wat schrapsel van een stukje vlees of een paar snippers gekookte vis. Maar houd altijd voor ogen: overvoer je vissen niet. Verder moet je de handelaar maar eens vragen om tubifex. En vergeet tenslotte niet je planten uit te dunnen en de rotten de stengels weg te halen. TANTE ELS SCHEEPVAART De UNO volgt nauwlettend de vooruitgang op economisch-, sociaal- en onderwijs gebied van de inheemse bevolking van die gebieden, welke nog geen zelfbestuur hebben. UNO-waarnemers stellen zich ter plaatse op de hoogte van de bestaande toestanden. Tijkens een reis door hun ressort worden twee waarnemers van de UNO verwelkomd door een Afrikaans stamhoofd. „Velser Dameskoor" opgericht Verscheidene dames uit enige gemengde koren, die wegens gebrek aan mannelijk stemgeluid zijn opgeheven, hebben de hoof den bij elkaar gestoken en besloten, het in het vervolg maar weer alleen te doen. Zij richtten het „Velser Dameskoor" op en wis ten het gemeentegebouw aan de Abelen straat te huren, waar voortaan iedere Dins dagavond repetities zullen worden gehou den onder leiding van de heer Jan Beider. Het voorlopig bestuur wordt gevormd door de dames F. van der VisRiggers, presidente, G. BoumanSnel. secretaresse (Bonekampstraat 146, IJmuiden-Oost) en S. BroekDe Jong, penningmeesteresse. EEN ZWAK voor ANDERMANS FIETSEN. De Velsense politie heeft een 33-jarige pijpfitter uit het Noorden van Noordhol land gearresteerd, die verdacht wordt van een rijwieldiefstal, welke 7 Augustus op het terrein van de Hoogovens werd ge pleegd. Hij werkte in die tijd op dit bedrijf. De man heeft vermoedelijk ook enkele rijwieldiefstallen in andere gemeenten ge pleegd. HANDWERKACTE Bij de in Den Haag gehouden examens voor de Lager Onderwijsacte (Acte U) „vrouwelijke handwerken" slaagde Dinsdag inej. A. van PeL MARKTBERICHTEN 1 November 1950 Prijzen Heilbot 2,352,15; gr. tong 2,402,15; gr.m. tong 1,541,45; kl.m. tong 0,950,88; kl. tong I 0,74—0,68; kl. tong II 0,69—0,65; tarbot I 1,341,04, per kg. Tarbot II 48; tarbot IV 4035; tongschar 8280; schartong 24; kl. schol I 50; kl. schol 22 3618; schar 22—8; v. haring 1410,70; makreel 13,4010,30: gr. schelvis 71—62; gr.m. schelvis 6849: kl.m. schelvis 43,5036: kl. schelvis I 34,5030; kl. schelvis II 2613 wijting 188; gr. gul 4639: midd. gul 37—32: kl. gul 3025; ham 10; poontjes 118; kl. koolvis zw. 22; kl. koolvis wit 30—27, peh 50 kg. Gr. kabeljauw 206188: gr. koolvis zw. 56—46; gr. koolvis wit 70—68; gr. leng 7270, per 125 kg. Aanvoer 220 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 10 kisten tongschar en schartong, 135 kisten schol, 90 kisten schar, 3875 kisten haring, 2950 kisten makreel, 725 kisten schelvis, 325 kisten wijting, 95 kisten kabeljauw en gul, 10 kisten leng, 60 kisten poon, 85 kisten kool vis, 35 kisten diversen. Totaal 8617 kisten, Besommingen SCH 1 Abraham f16.750; RO 53 Dirkje f16.180; IJM 73 Hoop f9400: IJM 49 Petten f 11.300, allen gedeeltelijk. Verse haring: SCH 160 f 1760: SCH 122 f7770; SCH 9 f7610; K W49 f2910: KW 7 f7140; KW 138 f2420, allen gedeeltelijk TX 33 f 2620; KW 72 f 170; KW 189 f 200; IJM 203 f160; KW 21 f260. Alcyone, pass 31 Noord v, Azoren. Alhena. pass. 31 Finisterre. Amstelpark. 31 te Suez. Andijk. 31 te Londen v. Brownsville. Asturias. 31 v. Port Said. Abbedijk, 31 te Boston. Alblasserdijk, 31 te Vera Cruz. Almdijk, 31 te Brownsville. Almkqrk, 29 v. Sydney te Melbourne. Arnedijk, 31 v. Houston. Axcldijk, 31 te Antwerpen v. New York. Abbedijk, 31 v. Boston n. Montreal. Alblreo. pass. 1 Madeira. Alphacca. 1 te Baltimore. Arendsdijk, pass. 1 Santos. Abbekerk. 31 v. Hamburg n. Antwerpen. A lek rum dijk, pass. 31 Ischia eil. n. Genua. Alphard. 31 150 m. N.NO. Fernando Noronha. Alnati, 31 135 m. O. Kp. Blanco. Alpherat. 31 650 m. W.t.N. Kaapstad. Amsteldijk, 31 300 m. O. Ouessant. Alchiba, 1 anker Brunsbuttel. Bali, pass 31 Ouessant. Blitar, pass. 31 Kp St. Vincent. Bonaire, 31 v. Plymouth, Borneo. 31 v. Colombo n. Port Soedan. Britsum. 31 v Savona n. Casablanca. Bengkalis, 30 te Penang. Baarn. 31 te Iquique Bloemfontein. 31 te Durban. Boschfontein, 31 te Port Elizabeth. Boskoop. 31 te Puerto Limon. Barendrecht (t). 31 775 m. NO. Sombrero eil. Bennekom, 31 1150 m. .O-NO. Sombrero eil. Breda. 31 130 m. N.NW. Finisterre. Bantam. 1 250 m. W.NW. Kreta. Clavella, pass. 31 Perim. Caltex The Hague, 1 te Rastanura v. Rdam. Cistula (t), 30 v. Havana n. Curacao. Congostroom, 1 te Takoradi. Caltex Pernis (t), 1 verw. Port Said. Camphuys, 31 v. Soerabaja n. Bulelqng. Cronenburgh, 31 v. R'dam n. Bilbao, Delft. 31 v. Ponta del Gada n. Barbados. Danae, 31 te Genua v. Savona. Duivendrecht (t). pass. 1 Finisterre. Domburg, 31 te Londen v. Casablanca. Edam. 31 275 m. Z.ZO. Kp. Race. Farmsum. 31 v. Hamburg n. A'dam. Felipes (t). 31 v. Pladju te Penang. Grootekerk. 31 v. Mombasa te Ganga. Gemma (t). 31 v. Isle of Grain te Newcastle. Gooiland. 31 350 m. N.NO. St. Paulsrocks. Heemskerk. 30 te Bcira v. A'dam. Hector, pass. 31 Kp. La Hague. Hestia. 31 650 m. W.ZW. Flores. Hera. 1 verw. Curacao. Ittersum, 31 350 m. O.NO. Bermuda. Joh. v. Oldenbamevelt. pass. 31 Muntok. Java, 29 te Singapore. Japara (kpm), 31 v. Makassar n, Soerabaja. Helbergen, 31 dwars Oporto. Kota Gede, 31 te Makassar v, Soerabaja. Kertosono, 1 9.45 u. a. Hoek v. Holland. Keilehaven, 31 rede Batanga. Katwijk, 1 130 m. N. Haaks. Laertes. 31 v. Djakarta n. Semarang. Leopoldskerk, pass. 31 Kp. St. Vincent. Lindekerk. 1 te Aden. Lombok. 1 te Tarakan. Lekkerkerk, pass. 31 Perim. Loenerkerk. 1 v. Bandarabbas n. Bahrein. Larcnberg. 31 170 m. Z.ZW. Ouessant. Laurenskerk. 31 v. Antwerpen n. Londen. Leersum, 31 850 m. W.ZW. Flores. Lissekerk. 31 dwars Majorca. Loenerkerk. 31 nog rede Bandarabbas. Langlee Scott. 31 v. Aden. Laurenskerk. 1 te Londen v. Antwerpen. Meliskerk. pass. 31 Ouessant. Mentor. 31 v. Kalamata n. Palermo. Mijdrecht (t), pass. 31 Kanarische eil. Mataram. 30 v Soerabaja te Makassar. Meerkerk, pass. 31 Dondrahead. Modjokerto,. 4 verw. v. R'dam n Indonesië. Mapia, 1 v. Suez n. Londen. Marken. 31 te Karachi v. Bombay Myonia, pass. 31 Rasmadraka. Maaskerlc, 31 100 m. N. Finisterre. Mariekerk, 31 v. Antwerpen n. R'dam. Metula (t), 31 dwars Algiers. Mitra ft). 31 350 m. O.NO. Sombrero eil. Musi. 31 dwars Algiers. Maas, 31 te Trinidad. Nigerstroom. 31 v. Monrovia n. Dakar. Nieuw Amsterdam. 1 v. Le Havre Nieuw Holland. 30 te Sydney v. Melbourne. Otranto, 3 6 u verw. Hoek v. Holland. Ondina (t). 31 te Alexandrië. Oranje Fontein. 31 150 m O. Madeira. Oranjestad. 31 220 m. W. Kp. St. Vincent, Poelau Laut. pass. 31 Finisterre. Prins Joh. Willem Friso. 31 te Bremen. Prins Willem V. 1 te R'dam v. Montreal, Parkhaven, 1 verw. Santos. Genoeg. Behalve de dagelijkse aan voer van Engelse \yalharing van de loggers en plat- en fijnvis van de kotters waren vandaag nog aan dc afslag de Vikingbank met 800 kisten makreel, 130 kisten schel vis en piepers, 70 kisten haring cn 100 kisten varia, dc Allan Water met 550 kis ten makreel. 200 kisten schelvis cn pie- piers, 50 kisten, kabeljauw en gul, 10 kis ten platvis en 160 stijve kabeljauwen. Morgen minder. De aanvoer voor Vrijdag is niet a! te ruim. Slechts een trawler, namelijk de Thorina, wordt ver wacht met 700 kisten makreel, 170 kisten schelvis en piepers, 50 kisten kabeljauw en gullen, 15 kisten platvis, 5 kisten hake, 70 kisten varia en 60 kisten haring. Wat cr verder komt. Voor Zaterdag kan worden verwacht de Simon de Danser welke Dinsdagavond 800 kisten aan boord had. De Johannes Polderman zal voor de Maandagmarkt komen. Verder kunnen voor het begin der volgende week aan de hand der vertrekdata worden verwacht de Mary (naar zee 24 Oct.), de Flamingo, Lhnburgia en de Bloemendaal (naar zee 25 Oct.) en dc Antje, Claesjc, Vios, Zee- landia en Schoorl. welke 26 October naar zee vertrokken. Polen uit en thuis. Van de Poolse vloot kwam te IJmuiden binnen de S.W. 1 104 om de haring in de bunker te lossen. Naar zee vertrokken uit IJmuiden naar de visserij de S.W.'l 102 en de 103. Finnen cn Denen. Binnen kwam de Finse coaster Kallso alsmede de Deense kotters E 414 en 441. Binnen. 31 October kwamen binnen de Katwijk 127. 14. 49. 21, 72. 7, Sch. 160, 91, 122. 9. R.O. 53. IJm. 203, 49. 318, 239, 202, 261. 241, 249, V.D. 68, 9. Uk. 194. 85, 93, 264. 48, 114, 94, 8. 90. H.D. 220, C.G. 1, IJm. 226. 215. 213, 73. Uk. 120. 80, 189. 200, 18, 172, 104, Eh. 20, Tex. 39. op 1 November arriveerden de K.W. 138, Uk. 35. Tex. 33. Weg. 31 October vertrokken: IJm. 226, 249, 215, 239. 203. 261. 318, 241. 276, 210, 214, 41. 62, 27, 129, V.D. 68, 9, H.D. 37. Eh. 20, W.R. 67; 7, Sch. 7, Uk. 200, 94, 114, 86, 4, 264, 93, 120, 80, 85, 172, 75, K.W. 21, '27, 161, 50, 77, 37, 16, 83. 22, 124, 110, 78, 123, 65, 147, op 1 November tot 14 uur IJm. 226. 206, 241, 213, HD. 220, Uk. 19. 18. K.W. 21, 72. Nieuw schip. Vrijdag 3 November zal een nieuwe logger bij de helling de Dage raad te Woubrugge van stapel lopen. Het schip werd gebouwd in opdracht van de rederij Wiron te Wieringen onder de naam Wiron 4. Het is ruim 30,5 meter lang bo vendeks, 6.70 meter breed en 3.30 meter diep. Het is voorzien van een 360 p.k. in dustrie motor en een 80 p.k. industrie mo tor voor aandrijving van de winch. De pompen en compressors worden aangedre ven door een speciale krachtbron n.l. een 20 p.k. Samofa motor. Vrijdagmiddag of Zaterdagochtend wordt het schip te IJmui den verwacht. Patiënt herstelt. De prijzen van de Woensdagmarkt waren weer iets beter dan de dag tevoren. De kleine tong 2 welke het de laatste dagen niet hoger kon bren gen dan tot 45 cent per k.g.. bracht Woensdag weer 65 en 70 cent per k.g. op. Ook de grote tong was weer iets beter aan de prijs met 2,50 per k.g. Het groot ste gedeelte der aangevoerde haring werd weer voor dc vismeelfabreken toegewezen. Uitzonderlijk „levende" kwaliteiten brach ten 14 per kist op. Grote schelvis was weer duur met noteringen van 71 per kist. Braatschelvis bleef gevraagd voor prijzen tot 28 gemiddeld per kist. Ook de kabeljauw prijzen, welke de vorige week onrustbarend daalden, hebben zich weer hersteld en bleven hangen op 200 per 125 k.g. Geld aan de wal. De Abraham welke Woensdag aan de afslag was, besomde voor een 10 daagse reis f 16700, de Dirkje voor een 11 daagse reis 16700, de Hoop voor een 8 daagse reis 9450 en de Petten ƒ11300 voor een 10 daagse reis. Van de verse haringloggers was de Sch. 122 de hoogste besommer met f 7770. Ook maak ten de Sch. 9 en K.W. 7 mooie resultaten met opbrengsten van respectievelijk 7600 en ƒ7100. Bij de kotters was de Tex. 33 de hoogste met 2630. Prins Frcd. Hendrik, 31 825 m. O. Belle Isle. Prins (Willem II. 1 350 m. O. Gibraltar. Ridderkerk. 31 v Antwerpen. Raki. 27 v. Singapore. Rijnkerk, 30 v. Kobe n. Yokohama. Radja, 31 te Los Angeles. Rossum, 31 v Lissabon te Setubal. Ruys, 1 v. Buenos Aires te Montevideo. Revniersz. 31 te Menado. Riouw. 29 300 m. W.t.N. Aruba. Rijn, 1 v. Kielerkanaal. Salawati. 31 v. New York te Galveston. Sibajak. pass. 31 Kp. Bon Stad Haarlem. 1 te R'dam v Bona. Stad Maastricht, pass. 31 Kp St. Vincent. Stentor. 31 v Alexandrië n Beyroet. Soestdijk. 31 te Alexandrië. Straat Malakka. 30 te Durban Salland, 31 v. Hamburg n. A'dam. Sarangan, 31 te Ternate, Saroena (t), 31 v. Plad.iu n. Miri. SchiedÜk, 31 290 m. ZO. Kp. Race. Sommelsdijk, 31 350 m. ZW. Bermuda. Stad Alkmaar, 31 Kielerkanaal. Streefkerk. 31 nog Damman. Sandenburgh, 30 v. R'dam te Bordeaux. Stad Vlaardingen. 1 te Narvik v. R'dam. Tarakan. 31 v Soerabaja n. Makassar. Tibia (tl. 31 v Purfleet n. Lissabon. Tosari. 31 te New York v. Djakarta. Ternate. 25 v. Taruna n. Sanglrs. Tamo. 1 .te Porto Alegre. Titus. 31 v. Alenxandrië te Latakkla. Tero. pass. 31 Finisterre. Tasman, 30 te Makassar v. Soerabaja. Telamon. 28 te Curasao v. Aruba. Tjibesar. 29 te Djakarta Tjibodas. 29 v. Kobe n. Osaka. Vivita, 28 v. Cebu. Veendam, 31 300 m. ZO. Kp. Race. Waterland. 31 v. Alexandrië te Latakkla. Waterman, pass. 31 Banka Walbalong. 31 rede Tulehu. Wieldrecht (t), 31 rede Rastanura. Willem Barendsz, 31 320 m. NO. Paramaribo. Zuiderkruis, pass. 31 Pantellaria. Zaan, 31 te Sundsvall. KLEINE VAART Birmingham. 31 v. Goole n. Harlingen. Bernioa. 31 v. Rouaan n. Parijs. Brind, 31 te Middlesbro. Biscaya. 1 v. Bordeaux te Bayonne. Crescendo. 31 te Zwijndrecht v. Londen. Claes Compaen. 1 v. Preston n. Bordeaux. Depa. 31 v Aarhus n. Huil. Elisabeth. 31 v. Goole n. Cacn. Elisa. 30 v Marseille n. Mazagan. Flandria. 31 v. R'dam te Kotka. Frisia. 31 v. Alblasserdam n. Le Havre. Hoogland. 1 v. Emden n. Kopenhagen. Hast III, 31 pass. Brunsbuttel n. Kopenhagen. Ingeborg. 1 v. R'dam n. Brake. Lies. 31 te Lugnevik n. Kopenhagen. Maris Stella. 30 te Waterford v. Middlesbro. Matar. 30 v. R'dam te Bilbao. Matthew. 31 v. Larvik n. Vlaardingen. Mirfak, 31 v. Sables d'Olonne n. Nantes. Mizar, 31 v. Glasgow n. Liverpool. Monica, pass. 31 Holtenau. Mercurius, 31 v, Ipswich n. Isle of Grain, Pacific. 31 v. Bandhoim n. Antwerpen. Rose Marie, 31 v. Gothenburg n, Kopenhagen. Rema, 30 v. Stettin n. Gefle. Rika, 31 v. R'dam n. Hamburg. Seaham, 31 v. Grangemouth n. R'dam. Sambre. 31 v. Rouaan n. R'dam. Silvretta. 31 te Gothenburg. Tromp. 31 v. Kopenhagen n. Sundsvall. Timor, 1 v. Ger.t n. Antwerpen. Urmajo. 3! v. Willemshaven n. Boness. Van Gelder. 31 v. Gefle n. Rouoan Volkcrak. 31 v. R'dam n. Wilhcimshaven. Vecnenburgh. 31 v. Middlesbro n. R'dam. Venus. 31 v. Shoreham n. Grangemouth. Vivo, 30 v. Gdynia n. A'dam.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 7