MEUBELFABRIEK Fraai succes van De Kennemers S. O. s. Luidsprekers r6 November 1950 derde klassers -prs heeft de belangrijke strijd {;'r !irrent Rapiditas in grootse stijl V n een overwinning behaald, die /theid niets te wensen overlaat. WiL«n Mouw niet zo uitstekend op rïiciiBeeweest, was het aantal doel- ju'liw) Tj^troT-wiHeers oneetwiifeld »p»"v Beverwi,ikers ongetwijfeld Pv0°nllik hoger geworden. Boven- iloiinis zijn doelman eenmaal •r.d neu"_.hnt van v fl plns i hij een schot van v. d. Plas t 'frmet de voet keerde. Ondanks overwicht van De Kennemers 1 Soardool tot tien minuten voor r«n<! H. v. d. Sluijs een voorzet p de gewenste wijze wist af te schot was Mouw te machtig. Sit de balans voor de pauze bijna nwicht Het schot van Bouman juist naast. Dat een eventuele niet in overeenstemming met Shoudingen zou zijn geweest, kan het tiental corners voor Kenne- Lenover Rapiditas geen enkele had afgedwongen. Na de hervat- "L HV d. Sluijs, na fraai werk fZ voorsprong. Toen Schaaper vijf 1 |,ter een strafschop op de juiste Uoot mocht de thuisclub zich zeker de overwinning. Enkele seconden Mot raakte een zeer hard schot van ch u's de slaap van Mouw, waarna H. S oo gemakkelijke wijze zijn 'nt een feit kon maken. Doelman 'r(j bewusteloos van het veld gedra- Zijn toestand bleek later geen Ie baren. BeverwijkDEC 24 •ik heeft in de eerste helft in geen ïirht de indruk gewekt de mindere te zijn De 2—0 voorsprong, waar- thuisclub kon gaan rusten, was ver ft noemen. Reeds na zeven minuten Ketting bij een corner zijn eerste ïi Dezelfde speler bekroonde een half .Pn fraaie combinatie met een doelpunt In de tweede helft heeft Cjt „a twee doelpunten van DEC Kp'het eerste uit een strafschop werd L het heft uit handen gegeven. De S «peelde min of meer nonchalant 'ïsardoor DEC kansen kreeg. Brou- .m de stand op 2—3 uit een doel- \Z> en toen Wiggeman vijf minuten seinde een vrije trap keurig in een ci omzette, was voor Beverwijk ook •;e kans op een gelijk spel verkeken. Wijk aan Zee won na onaangename wedstrijd jlwee kostbare punten kon Wijk aan veid verlaten. De gasten maakten lesbehalve sportieve indruk en speel- I fors, waartegen Wijk aan Zee niet jisle tegenspel kon ontwikkelen om te komen. Het was dan ook een peil staande wedstrijd, waarin Jat de partijen elkaar in evenwicht i houden. Het resultaat van drie r voetbal was een blanke stand. tweede helft werd het aanvanke- spannende strijd. Toen echter na een goede twintig minuten Tijk aan Zee de leiding nam pro- e de doelman van IVV voor hands, scheidsrechter besliste anders zo- ri aan Zee met 10 voor kwam te )it was voor IW het sein om de wat forser aan te pakken en i het doelpunt maakte de Ilpen- i doelman een zeer onvriendelijke fking tegen Vrijburg op grond waar- 1 het velcl moest verlaten. .stemming binnen cje lijnen werd er beter op. In het verdere deel van de hield Wijk aan Zee zich tegen het spel van IVV staande en verdiende leine zege. Velsen-Noord Kinheim verrichtte goed werk in Alkmaar begin van de ontmoeting Alkmaar se -Xinheim was direct voor de thuis- De spelers vielen geducht aan en de Bilging van Kinheim stond voor een slaak. Doch zij maakten van de kansen gebruik in dit eerste kwartier. Drie 2 liet rechtsbinnen Indri, die een voor de voeten kreeg van A. ssen, doch voor open doel naast schoot, j gaan. Geleidelijk werkte Kinheim nu los. Rechtsbuiten Muskee zette goed maar mede door de uitstekende Met- de bal steeds onderschepte, fhet offensief zonder succes. Na 25 mi- li kreeg Kinheim een kans toen v. d. 1 op twintig meter van het doel de j A. Prinssen doorgaf uit een vrije i.Doelman Kramer redde ten koste van hoekschop. Muskee plaatste de bal hier- aooi voor het doel; Kramer greep mis ■Prinssen schoot in, doch een Alkmaars redde op de doellijn. De voorhoede gastheren combineerde te langduirig, idpor de verdediging van Kinheim kon i'pen. reet na de hervatting kreeg Kinheim overwicht, hetgeen verschillende hoek ten opleverde. Na een klein kwartier 1 de Alkmaarse voorhoede weer op doch het spel werd te kort gehouden. ne$ onderschepte eens de bal, gaf een naar Muskee, die voorzette en i schoot keurig langs Kramer '4 Prinssen werd wegens een blessure 'bgen door Van Vuuren. Met deze |Wng ging Kinheim zich op de ver- ïng toeleggen. Doelman Keirsgieter h uit en stopte gevaarlijke schoten. Ongeveer vijf minuten later volgde weel een aanval van Kinheim over links. Starre- veld gaf de bal aan v. d. Linden, die met een hard schot van grote afstand laag in de hoek Kramer opnieuw passeerde (02). Nu gaf Alkmaarse Boys de moed wat op. De gasten kregen nog verschillende kansen om de voorsprong te vergroten, echter zon der succes. (02). Santpoortse derde klassers Terrasvogels struikelde tegen RKVVA Terrasvogels is er niet ingeslaagd de reeks overwinningen voort te zetten. De Santpoorters waren deze middag allerminst op dreef. Vrijwel alle spelers Röbken niet uitgezonderd speelden beneden hun gewone vorm, zodat tenslotte de overwin ning terecht kwam bij de club, welke er het meest recht op had. Spoedig na het begin gaf Wijnen zijn club de leiding, maar tien minuten later passeerde de rechtsbinnen der thuisclub Akkerman Sr. Nog voor de rust gaf Van der Linden Terrasvogels opnieuw een voorsprong. Rust 21. Na de hervatting vlotte het bij Terras vogels allerminst. Toch duurde het vrij lang voor RKVVA uit een strafschop gelijk maakte. Toen was de thuisclub niet meer te houden. Vijf minuten later scoorde RKVVA een dubieus doelpunt en weer vijf minuten daarna besliste de midvoor de strijd definitief in het voordeel van zijn club. (4—2). Velsen speelde gelijk De belangrijke wedstrijd tegen ZVV heeft Velsen niet kunnen winnen maar na een spannende, goede strijd, zijn de pun ten gedeeld. Wel was Velsen over het al gemeen technisch de betere ploeg maar de Zaandammers hielden door enthousiaste tegenstand de balans in evenwicht. Het gelijke spel gaf de krachtsverhouding vrij goed weer. Was ZW in de eerste helft mogelijk een tikje sterker dan de thuisclub, het verhin derde Kramer niet om voor Velsen de lei ding te nemen. Door Vink werd het nog voor rust gelijk. Na de hervatting was de thuisclub ster ker. Toch bezorgde Kok ZW de leiding. Velsen zette toen een heftig offensief in. De Zaanse verdediging moëst alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen, hetgeen slechts met kunst en vliegwerk gelukte. Toen Velsen een strafschop werd toege wezen bracht De Boer de partijen op ge lijke voet. (22). Velsen bleef in de aan val maar de stoere Zaahse achterhoede kon zich handhaven zodat het einde met 22 kwam. Castricum BINNENLAND p-ütj*' heeft Zondag in de Ned. i-l. H. *n Oostzaan een Ameri- Mbaby gedoopt. Het is het dochtertje ,«i echtpaar uit Oregon, dat thans in woont en waarmee ds. Padt kort na "-ijdmg in contact was gekomen. fesLi81 momiment op de nieuwe dijk i.y™ is de landing der geallieer- L - herdacht. Hierbij waren Engelse •Pene militairen aanwezig. srijkspolitie te Uitgeest heeft een v!n Castricum gearresteerd, die tor in v,Verdacht ten nadele van zijn jcyj' Akersloot gedurende enkele jaren -nüen guldens te hebben verduisterd, cVliju^'iarige dienstplichtige bij de Ko- Zcnrfsn jrine *s de nacht van Zaterdag Wn w* verstikking om het leven ■?jman ?.Cl vermoeden bestaat dat de •ijlrlcKtm.e* verlof bij zijn ouders in iircl ii, „1 as' !n hed bij het roken van een iM i1nt ,p !s gevallen en dat het eindje üjjht 1 beddegoed tot smeulen heeft :&Sr?enha*e is in de leeftijd van W W! dl> J- J- E. Hondius, rector L,_ vrijzinnig Christelijk Lycqum CSV verloor met de oneven goal Het doelpunt waarmede de linksbinnen van Hollandia zijn ploeg na dertig minu ten spelen in de tweede helft de leiding gaf en welk doelpunt beslissend bleek, was niet fraai. De bal gleed door en C. Blei zag alleen maar kans de bal een dertig centi meter over de doellijn om te halen, maar de scheidsrechter had geconstateerd dat een goal was gemaakt. Het begin was voor CSV gunstig. De eerste aanvallen waren voor de Castricum- mers, maar langzamerhand ging de strijd gelijk op. In de tweede helft was Hollandia sterker, Waardoor de thuisclub de over winning verdiende. H. Jacobs voelde zich op het gladde veld niet thuis en werd ver scheidene keren gepasseerd. Hierdoor ging er van de Castricumse achterhoede niet veel kracht uit. Aan het werk van doelman G. de Heer is het te danken dat slechts een doelpunt tegen de Castricummers werd gescoord. Na het doelpunt van Hollandia gooide CSV er nog een schepje op, maar dit bracht geen succes. Even voor tijd geraak ten J. de Beurs en B. Icke gewond er moesten worden vervangen. Fraai succes voor Vitesse Toen twintig minuten voor het einde de middenvoor van Vitesse H. Eickhof zijn ploeg tegen Always Forward een voor sprong van 21 bezorgde en de Hoornse ploeg hierop reageerde met een serie fa natieke aanvallen werd het ergste gevreesd voor de Castricummers. Aanval op aanval zetten de bezoekers op. Met veel moeite hield de verdediging van Vitesse stand en werkte mee aan de overwinning. Het werd op het slechte terrein toch een goede wed strijd. De rust ging in met blanke stand. Een hard schot van H. Eickhof was tegen de onderkant van de lat gegaan en een mis greep van K. Zonneveld, toen hij uitgleed, had bijna een doelpunt opgeleverd. Vijf minuten na de hervatting slaagde J. Glorie er in de bal vrij te krijgen en passeerde de doelman van Always For ward met een hard zuiver schot. (10). Tien minuten later was de stand weer gelijk, toen K. Zonneveld de bal loodrecht omhoog stompte. De neerkomende bal werd ingeschoten. 1). Hierna verkreeg Vitesse de leiding door toedoen van Eickhof. (21). Bij dit doel punt bleef het verder. Reserves van Stormvogels waren goed op dreef Toen met de rust de stand nog maar 21 was, zag het er allerminst naar uit, dat Stormvogels zo'n sprekende overwinning zou behalen, want H.F.C. had in de eerste helft goed partij gegeven. Visschoonmaker en Opbergen hadden voor de doelpunten gezo'-gd, de Haarlemse rechtsbinnen had uit een vrije trap Venus gepasseerd. Na de rust viel geruime tijd van de uit slag nog niets te zeggen, maar toen Freriks eenmaal de stand op 31 had gebracht, was het hek van de dam. Angenent, Freriks en Meyer zorgden er voor, dat Stormvogels met 61 op de punten beslag legde. Stormvogels 3 behaalt een overwinning. Bij Stormvogels 3 waren ditmaal Twisk en Blinkhof weer' van de partij en stond Zwemmer Sr. op de rechtsbinnenplaats, waar hij ongetwijfeld nuttig werk deed. Bloemendaal nam de leiding en hoe Storm vogels ook zwoegde, het duurde tot kort voor de rust, alvorens Siebbelis gelijk maakte. Na de rust was Stormvogels wederom sterker, doch de Bloemendaalse doelman verdedigde zijn doel prachtig. Door Zwemmer Sr. nam de thuisclub op nieuw de leiding, doch Bloemendaal zag kans Rechsteiner ten tweede male te seren (22). Kort voor het einde bracht Blinkhof Stormvogels in veilige haven (3—2). Velsen-Noord „De Rozenkrans" Mevrouw Fanny Blankets Koen won tijdens internationale atletiekwedstrijden te Milaan het nummer 80 meter horden in de tijd van 11.5 sec. Jeugdige sport- enthousiasten, die de Nederlandse athlete wilden bestormen om haar handtekening, vonden een hek op hun weg, dat nochtans geen beletsel vormde tot het verkrijgen van het begeerde. Korfbal Watervliet moet de punten bij Victoria laten Het moet het Amsterdamse korfbal twaalftal Victoria wel een grote voldoening hebben gegeven dat het Watervliet een nederlaag heeft toegebracht en de eerste winstpunten heeft geboekt. Als Watervliet van het begin af de taak niet zo gemakke lijk had opgevat, had deze nederlaag voor komen kunnen worden. De gasten begon nen met een overwicht in gewijzigde op stelling in de aanval. Dit vak combineerde goed en schoot ook veel, maar bracht het niet verder dan een afgekeurd doelpunt van Berghuis na tien minuten. De Velsense verdediging werkte uitstekend. Doch hoe wel Watervliet sterker bleef duurde het zeker 35 minuten voordat mejuffrouw Schelling een fout van Victoria afstrafte (0-1). De thuisclub poogde veruoren ter rein te herwinnen, doch Watervliet be heerste het veld. Ook na de hervatting waren da gasten sterker. Goed combineren en pittige aanvallen waren basis voor een tweede doelpunt, maar dit kwam geheel onverwacht aan de andere kant. Doordat Velthuj's de bal niet kon onderscheppen kreeg zijn tegenstander een kans. waarvan hij gebruik maakte (1-1). Na de vakwisse ling veranderde het spelbeeld geheel. Vic toria, dat nog geen punt behaald had, kwam opzetten. Bij de Amsterdammers lukte het toen ook helemaal en de aanval en middenvak van Watervliet vielen daar bij volkomen in het niet. Hoewel de ver dediging der gasten zich tot het uiterste bleef inspannen gelukte het een speler van Victoria de leiding te nemen (2-1). Victoria werkte hard om de voorsprong te behouden. Wat de aanval van Watervliet ook onder nam om de achterstand in te lopen, het baatte niet. Handbal Heren van IJmond wonnen op het nippertje De voor de heren van IJmond belang rijke handbal wedstrijd tegen B.G.V. heeft voor de Velsense spelers een benauwde overwinning opgeleverd. De ontmoeting beantwoordde aan de verwachtingen. Van het begin af werd het een uiterst spannen de en doelpuntrijke wedstrijd. Aanvanke lijk was IJmond niet volkomen op dreef. Dit buitte B.G.V. uit. Spoedig nam deze ploeg de leiding. Daarna kwam IJmond op zetten en met twee doelpunten namen zij de leiding over. Het spel golfde snel op en neer, waarbij B.G.V. even gevaarlijk was. De Bloemendalers maakten er met twee doelpunten 32 van. IJmond bracht de stand op gelijke voet en even voor de rust verkreeg B.G.V. een voorsprong van 43. Na de hervatting vertoonde IJmond zeer goed spel. Het gevolg was niet minder dan vier doelpunten (47). De Bloemendaalse ploeg gaf zich echter niet gewonnen en pro beerde de achterstand in te halen, hetgeen bijna gelukte. Daarbij heerste grote span ning, hetgeen uit de standen 75, 85, 87, 97, 98 blijkt. IJmond won en ver beterde door vijf gewonnen wedstrijden zijn positie op de bovenste plaats. De heren van IJmond 3 kwamen tegen Rapiditas 3 onvolledig uit. Met negen man werd begonnen en fel is gestreden om stand te houden. Zelfs bereikte IJmond 3 een voorsprong van 31, maar met het vorde ren van de strijd werd de druk van de tegenstanders te groot. Met de rust was de stand voor Rapiditas 54 en deze ploeg won met 106. De wedstrijd van de dames van IJmond tegen Concordia was meer spannend dan fraai. De buitenspeelsters van IJmond wa ren niet snel genoeg en de verdediging greep steeds in. Concordia kon het echter ook niet tegen de Velsense verdediging bol werken, waardoor de doelverdedigster van IJmond maar weinig moeilijk werk kreeg. In de eerste helft scoorde Rie van Dongen eenmaal, maar het doelpunt werd afge keurd. Na de hervatting doelpuntte Nel v. Deyck, doch ook dit doelpunt werd geannu leerd. De eindstand was 00. De dames van IJmond 3 deden het tegen Bato II beter. Direct werden vlotte aan vallen opgebouwd, waarvan er een succes opleverde. Daarna ging het spel enige tijd gelijk op, doch Bato bracht het niet tot een gevaarlijk schot. Even voor de rust had IJmond weer succes (20). Na cle hervat ting beheerste IJmond het spel doch slechts eenmaal werd het doel van Bato nog door boord (30). Voormalige Nederlandse Oostfront- vrijwilligers uit Rusland terug Honderd Nederlandse onderdanen, die tijdens de oorlog in het Duitse leger heb ben gediend en door de Russen krijgsge vangen werden gemaakt, zijn Zaterdag avond uit Sovjet-Russische kampen te Berlijn gearriveerd. Na hun aankomst per trein in Oost-Berlijn werden zij naar twee West-Berlijnse Rode-Kruiskampen over gebracht. Zij zullen binnen enkele dagen naar huis worden getransporteerd, aldus deelde een woordvoerder van de Neder landse militaire missie mede. De honderd Nederlanders behoren tot degenen die in dienst van Duitse formaties in gevangenschap zijn geraakt. Zij hebben q|è laatste maanden vertoefd in een kamp te Kiév. Volgens de verklaringen van de terugkerenden zouden nog enkele hon derden Nederlanders, die in gelijke om standigheden gevangen zijn genomen, in kampen in de Sovjet-Unie verblijven. Beverwijk Accordeon-concert Dat het plaatselijk publiek de Beverwijkse Accordeon-vereniging een warm hart toe draagt, werd Zaterdagavond bewezen in het geheel gevulde Kennemer Theater, waar een geslaagd concert werd gegeven. Hel pro gramma begon met een mars van dirigent C. Brouwer, getiteld „Pathétique", die een har telijk applaus uitlokte. Het karakterstukje van Ketelbey „In een kloostertuin" was goed van toon en juist van sfeer. Ook het bekende „Nonnenkoor" uit Casanova van Johann Strauss deed het goed. Het optreden werd besloten met de P.T.T. mars van L. Pilar. Na de pauze werd een cabaret-programma opgevoerd, waaraan ook de jeugdige accor deon-virtuoos Leo Accorda meewerkte. De bekende auteur van vele cabaret-liedjes Ferry voerde de conférence en liet de aan wezigen vrolijk lachen. Het trio werd ge completeerd door Tini Lavell. Het openingswoord werd gesproken door de voorzitter, de heer S. Zwaan, die zijn vreugde uitsprak over de goede opkomst. Na afloop werd er enkele uren gezellig gedanst onder leiding van de heer D. Heemskerk op de muziek van „The Rambling Serenaders" RECALCITRANTE VELSENAAR IN BEVERWIJK. Een 18-jarige Velsenaar, die Zaterdag avond onder de invloed van een aanzien lijke hoeveelheid spiritualiën de trein naar Beverwijk op stelten zette, vevvolgens de overwegwachter op het station lastig viel waarover hij door de stationschef werd onderhouden, moest later door de politie in de Breestraat uit een cafetaria verwij derd, waar hij alweer inr opstand kwam. De jongeling is voorlopig onschadelijk ge maakt. BRANDMELDING. Een dame uit de Tulpeniaan in Bever wijk sloeg Zaterdagavond alarm voor brand in een achter haar woning gelegen bollen schuur. Bij onderzoek bleek, dat de electro motor van een sorteermachine roodgloeiend stond. De schade was gering. BELLAMIANEN BIJEEN In de bovenzaal van het Beverwijkse veilinggebouw ,,'t Centrum" heeft deaf ding Beverwijk van de internationale ver eniging „Bellamy" Zaterdag een gezellige contact-avond georganiseerd, welke ge opend werd door de voorzitter, de heer J. Wijngaarden, Spreker gaf een overzicht van het leven van Bellamy. Ook de propa gandist van het district Noordholland, de heer Th. H. dt Vries voerde het woord. Deze zette het doel van de Bellamy-be- weging uiteen en kwam daarbij tot de oude conclusie dat onze samenleving veranderd moet worden. Door het winstsysteem zullen wij, volgens spreker, ten gronde gaan, vooral omdat de winst bij het huidige ka pitalisme een dode winst is. Volgens de heer De Vries is het veel beter dat alles wat geproduceerd wordt, wordt verdeeld onder hen die er ook aan meegewerkt hebben, zodat het ook niet mogelijk is geld over te houden of kapitaal te vormen. Deze spreker besloot dat door invoering van dit systeem de naastenliefde zal groeien. Het eigenlijke feestprogramma bevatte het optreden van de Beverwijkse telephaat mr. „Mirano", die met verschillende expe rimenten de aanwezigen amuseerde en het muziek-ensemble „Estrelita", dat bekende operette-melodieën ten gehore bracht. Komende wedstrijden voor B.D.C. Voor de competitie van de Haarlemse Dambond zijn voor de Beverwijkse dam club voor deze week de volgende wedstrij den vastgesteld. Woensdag 8 November: BDC IVDOS II. Donderdag 9 November: Kijk Uit I BDC II. Zaterdag 11 November: Damclub HIN— BDC III. OPENBARE BIJEENKOMST N.V.S.II. De afdeling Beverwijk van de Neder landse Vereniging voor sexuele hervorming belegt op Maandag 13 November een open bare bijeenkomst in het Kennemer Theater. Voor de pauze zal de heer P. A. van Huet het woord voeren over „Democratie en sexuele hervorming". Na de pauze is de heer Selier aan de beurt, die het onder werp „De Rooms Katholieke methode voor geboortebeperking" zal trachten te be lichten. D.O.K. VERLIEST EERSTE COMPETITIE-WEDSTRIJD In Amsterdam heeft de Beverwijkse krachtsportverenigïng D.O.K. haar eerste competitiewedstrijd tegen Ursus verloren. D.O.K. heeft een protest ingediend wegens foutieve weging. Het aantal toegekende strafpunten was als volgt: D.O.K—Ursus: De Bot—Verhoef 3-0; ArenthalsRoosendaal 3-0; J. KuilC. Brink 3-0; J. PeschN. Koopman 0-3 R. BeentjesSchooneveld 3-0; L. Castri cumVisser 3-0. Agenda voor Beverwijk MAANDAG 6 NOVEMBER Kennemer Theater 7 en 9.15 uur: De Ellendigen. Luxor Theater 7 en 9.15 uur: Soldaat Boem. WB Theater 8 uur: Alaska. DINSDAG 7 NOVEMBER Kennemer Theater 7 en 9.15 uur: De Ellendigen. Luxor Theater 7 en 9.15 uur; Soldaat Boem. Met een ontwapenend optimisme heeft de R.K. toneelvereniging „Opwaarts" voor haar eerste uitvoering in dit seizoen, die Zaterdagavond in Concordia plaats had, het toneelspel „Dc Rozenkrans" in studie genomen. Dit spel, bewerkt naar de vroe ger veel gelezen roman van dezelfde naam van de hand van Florence Barclay, ont leent zijn titel aan een bekend Engels lied en had net zo goed anders kunnen heten, want met een rozenkrans heeft het in feite weinig uit te staan. Het beschrijft de liefde van Jane Campbell voor Gerald Dalmain, een beroemd kunstschilder, die, plotseling blind geworden, door voornoem de Jane wordt verpleegd. Deze verpleging brengt beiden geestelijk zo dicht tot el kaar, dat zij beseffen elkander nodig te hebben, ook als de verpleegster overbodig geworden is. Het optimisme van „Voorwaarts" is wel aan de luchthartige kant geweest toen men met de studie van dit ietwat ouderwetse drama begon. Het spel stelt zware eisen aan de onbedreven spelers. Ik heb vroeger .Opwaarts" dikwijls in één-acters bezig gezien en men weerde zich daarmee niet onverdienstelijk. Deze „Rozenkrans" liet echter uitkomen, dat men met deze ploeg nog enkele jaren serieus zal moeten stu deren, wil men in alle opzichten bevre digend spel laten zien. Houding, dictie, tempo, het was allemaal nog dringend voor veel verbetering vatbaar. In plaats van de scènes, die vroegen om luchtig spel, werd alles even zwaar aan gezet, zodat ook het tempo lelijk in de knel kwam. Om tien uur was men pas op de helft van het drama. Van de werkende kring maken enkele veelbelovende krach ten deel uit. Jane en Gerald werden door mej. R. Bakker en de heer C. Nieuwenhui- sen van het goede hout gesneden. Wil „Opwaarts" echter inderdaad aan zijn naam beantwoorden dan zij het devies: hard studeren onder deskundige leiding van eenvoudiger stukken. A. J. VAN DER WEIJDEN Castricum Politie-feestavond Hötel „De Harmonie" mocht zich Zater dagavond in een grote belangstelling van de politie verheugen, want de Castricumse Politieschietvereniging hield er haar jaar lijkse feestavond, waar tevens de prijzen behaald bij de onlangs gehouden schiet wedstrijden uitgereikt zouden worden. Het feestelijke van deze avond' bestond uit de opvoering van een toneelstuk dooi de Amsterdamse „Flierefluiters", getiteld „De Kribbebijter". Deze comedie werd op zeer verdienstelijke wijze opgevoerd en de zwakke plekken in de bezetting werden ruimschoots vergoed door het sublieme spel der overigen. Tijdens de schietwedstrijden was de eer ste prijs behaald door J. Castricum met 92 punten. De volgende plaatsen werden bezet door J. Benjamin met 90, H. Wesseling met 89 en R. v. d. Werff en J. S. v. d. Wa ter met 87 punten. Met een toepasselijk speechjè reikte voorzitter H. Sjouw de prijzen uit, waarna men nog enige tijd ge zellig bijeen bleef. WAT DE CASTRICUMSE ELFTALLEN PRESTEERDEN IJmuiden Pierement bij winkelactie Een draaiorgel heeft Zaterdag de eerste dag van de Kennemerlaan-winkelactie ten bate van de IJmuider Reddingsbrigade opgeluisterd en honderden IJmuidenaren hebben vrouwe Fortuna met spanning ge volgd, toen zij onder toezicht van een mar tiaal politieman de prijzen toekende. Het verzilverde roomstel ging naar L. Oort, een dito damesgarnituur was voor J. van Woensel, een kinderdriewieler voor M. KeurDe Smit en een keukenuitzet kwam in handen van N. Slootmans. Zes-en-dertig andere prijzen werden met alle grillen het lot eigen, over dc gemeente verstrooid. ARBEIDER BEKNELD TUSSEN SPOORWAGONS. Vanmorgen vroeg zou de wagenman R. G. Hoogland uit IJmuiden-Oost bij de giet- machine van de Hoogovens iets oprapen, dat tussen de spoorrails lag. Terwijl hij zich tussen de buffers van twee wagons bevond, kreeg een van de wagons een duwtje v{in een paar andere, die juist wer den aangevoerd. H. raakte hierdoor bekneld tussen twee buffers en liep daardoor inwendige kneu zingen op, waarmee hij in het Antonius- ziekenhuis te IJmuiden-Oost is opgenomen. ZEER VELE KLEINE HARING GEVANGEN De loggers hebben in de afgelopen nacht zeer veel „pilchard" (een zeer kleine varië teit haring) opgehaald, ongeveer tien tot twaalf last. Deze zijn weer aan de zee terug gegeven. wegens volkomen waardeloosheid aan de markt. Vangstberichten uit zee Nacht van 5 op 6 November: Uit de halve vleet: KW 138 met 17 k.; KW 73 met 100 k.; KW 25 met 15 k.; KW 23 met 25 k.; KW 14 met 60 k.: KW 5 met 20 k.; KW 54 met 85 k.; KW 47 met 25 k.: KW 144 met 50 k.: KW 67 met 40 k.; KW 20 met 60 k.: KW 29 met 60 k.; KW 41 met 30 k.: KW 49 met 50 k.; KW 78 met 30 k.: KW 110 met 30 k.: KW 42 met 50 k.; KW 15 met 100 k.: KW 73 met 10 k.; KW 163 met 50 k.; KW 45 met 40 k.; KW 167 met 40 k.; KW 151 met 17 k.: KW 37 met 35 k.; KW 124 met 60 k.: KW 122 met 40 k KW 70 met 20 k.: IJM 75 met 75 k.; IJM 74 met 7 k. Uit de volle vleet: KW 7 met 25 k KW 39 met 30 k KW 33 met 40 k.: KW 43 met 50 k.; KW 50 met 50 k.; KW 175 met 20 k.; KW 22 met 50 k.; IJM 283 met 50 k. Hollandia 1—CSV 1 1—0; CSV 2—Lim- men 2 50; CSV adsp. BBergen adsp. B 13; Vitesse 1Always Forward 1 21; HSV 2—Vitesse 2 1—4. Wijk aan Zee Nieuw boothuis in Wijk aan Zee wordt 11 November geopend Op de 126ste verjaardag van de Konink lijke Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij op 11 November zal 's mid dags om 3 uur het nieuwe boothuis te Wijk aan Zee officieel in dienst worden gesteld. In dit boothuis zijn thans de motorstrand- reddingboot „Baron van Kattenöijke" en de waterdichte motortractor „Zeebeer" ge- stationneerd. In 1825 wercl in Wijk aan Zee een station der N.Z.H.R.M. met een roei- reddingboot in gebruik genomen. Door de komst van de motorstrandreddingboot werd dit vaartuig overbodig. Het nieuwe station zal tevens de taak overnemen van het in 1942 door de Duit sers afgebroken veddingstation bij de IJmuidense Noordpier. Gemiddelde vangsten (uit dc lialve vleet) Vlaardingen: 40 kantjes. Scheveningen: 40 kantjes. Katwijk: 40 kantjes. Santpoort-dorp TWEE BIJZONDERE DIENSTEN In de Nederlands Hervormde kerk van Santpoprt hebben Zondag twee bijzondere diensten plaats gehad, die beide zeer druk bezocht waren. In de morgendienst, welke uitgezonden werd door de Wereldomroep, fungeerde als voorganger dr. M. v. d. Voet uit Haarlem-Noord, die een predikatie hield naar aanleiding van Hand. 27 23b. Het kapelkoor, onder leiding van de heer Joh. de Haas, verleende zijn medewerking. Aan de avonddienst met als voorganger ds. J. ter Schegget uit Amsterdam, die zijn gehoor bepaalde bij: „Een pastoraal ge sprek", ging een zangdienst door het Goede Herder Kerkkoor vooraf, onder leiding van de heer J. Huizlnga. BIJ BRIDGECLUB „DE KENNEMERS" KAMPTEN DE PAREN Voor de clubcompetitie-paren van de bridgeclub „De Kennemers" uit Santpoort werd de tweede wedstrijd gespeeldmet het volgende resultaat: Afd. A: 1 heren Hunter en Kruisman 63.00; 2 heer en mevr. Kroone 54.00; 3 haren Mulder en Van Munster 53.00; 4 heer en mevr. Soomers 52.00; 5 heren Wyers en Schildwacht 42.00; 6 heren See- gers en Holleman 36.00 (in percenten). Afd. B: 1 dames Mulder en Holleman 67.00; 2 heren Bodewes en Kost 67.00; 3 heer en mevr. Rietdijk 46.00 (in percen ten). In afdeling C behaalden de dames See- gers en Breedijk 57 pet. en daarmee de hoogste plaats. Heemskerk STRIJD OM DE VRIJHEID Dinsdag 7 en Woensdag 8 November zal in het Marquette-theater te Heemskerk worden vertoond de film „Sacred City" (Strijd om de vrijheid). Deze voorstelling gaat uit van de Paters van Schuit-Spar- rendaal uit Vught ten bate van de zwaar geteisterde missies in China. Santpoort OPDRACHT VOOR NIEUWBOUW. Aan de IJmuidense aannemer P. Zwart is de bouw van een villa opgedragen aan de Laurillardlaan in Santpoort. De op drachtgever ,de heer P. Medik, heeft archi tect W. Hoosemans ontwerp en toezicht toevertrouwd. Basketballcompetitie De uitslagen van cle in de afgelopen week gespeelde wedstrijden luiden: Heren, eerste klasse: SCH IIPSVH 1123: HHC I—HOC I 24—15: HOC II— HHC II 32—17; Sportbond I—SCH I 25—18. Heren tweede klasse: HHC III—KCH 9—19: HOV IV—Sportbond III 12—25; PSVH II—SCH III 29—29: Sportbond II— JJJ jj)23 Dames, eerste klasse: HHC ISportbond I 13—16; HOC II—PSVH 18—15; SCH I— HOC I 16—25. TTT Dames, tweede klasse: KHCHOC III 5—17. Levert op maandelijkse af lossing. Huiskamers in Eng. blank, mah goth..Slaapk., Salons. Bedden. Karpetten, enz. Zonder borgen Brieven onder no. 6556. OOK VOOR EEN OLD FI NISH of eiken dressoir naar VAN VEEN, Zijlweg 26—28 te Haarlem Betaling f 3 per week, zon der vooruitbetaling. Weel u dal wij nog steeds goede prijzen betalen voor uw huishoud- en industrie- naaimachines, merk of defect geen bezwaar. Fa. M. C. Hoole en A. v. Gooi Rijksstraatweg 250. H.-N. U belt 227S7 of zendt brief kaart en wij komen TORONTO MOTOROLIE de beste, f 0.80 p. ltr. Vraagt vrijbl. analyse. Servaas, Vel- serduinweg 205, IJm.-Oost. (Zwembad) Tel. 4369 Wie helpt invalide aan een I. L. O. ONTSTEKINGS- SPOEL, merk Noris. gene gen te ruilen v. Boschspoel. Brieven L 2516. HUIS TE KOOP AGB. in Velsen op goede stand, bene dengedeelte te aanvaarden. Prijs billijk. Brieven L 2517, bur. van dit blad. Te koop gevraagd: GAS- OVENTJE. Wijk aan Zeeër- weg 131. Te koop: mooie HERDER, 7 maanden oud. Stationsweg 93, Velsen. Te koop: WIT WOLLEN MANTEL m. 44-46 z. g. a. n. f 40 en grijze herenjas f 25. Casembrootstraat 44 Te koop: TAFELBILJART met toebehoren. Stationsweg Gevraagd voor direct zelf standig DAGMEISJE, in gez. m. kinderen. Berkenlaan 1. Beverwfjk. Aanm. na 20 uur. Gevr. een nette WERKSTER Adres bur. van dit blad. B. z. a. NET MEISJE voor dag. Brieven L 2515 bur. v dit blad. t. o. aang. Wilt U iets aan de man brengen hebt U iets op te ruimen? Verkopen is altijd beter dan weggooien. U kenr de zekere weg naar succes F laats

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3