Qjit cfe gemeente VelseiT) Voltooiing van Erebegraafplaats zal nog een jaar werk vergen Het bouwvolume voor de jaren 1951 -1953 Maandag 6 November 1950 In 1951 zal mef de uitvoering worden begonnen Een afbeelding van het Westelijk deel van de Eerebegraafplaats in de duinen van Overveenzoals de ontwerpers zich dat na de voltooiing hebben gedacht. Men onderscheidt de klokkestoel. de vlaggemast en het monument voor de „doden zonder graf". In een vorige editie meldden wij reeds, dat overeenstemming was bereikt tussen de regering, de Nationale Monu menten Commissie en het bestuur van de stichting „De Erebegraafplaats" te Bloe- mendaal over de voltooiing van de aan de Reeweg te Overveen gelegen Erebegraaf plaats. Nu dit accoord een voldongen feit is ge worden, is de volgende phase het verkrij gen van de vergunningen en als die een maal verleend zijn, hoopt men in het begin van 1951 met de werkzaamheden voor een definitieve voltooiing van deze dodenakker te kunnen beginnen. De juiste tijd kan nog niet worden genoemd, daar ook de weers gesteldheid hierbij een factor vormt, waar mede de uitvoerders rekening dienen te houden. Er zijn verscheidene jaren voorbij ge gaan voordat men tot een oplossing van dit vraagstuk kon komen. Dat men nu ein delijk daaraan toe is, is het resultaat van een op 25 Juli gehouden bijeenkomst, waar de minister van Oorlog zich in gezelschap van vertegenwoordigers van de Genie, het ministerie van Financiën en de Graven dienst van het ministerie van Oorlog ter plaatse persoonlijk liet voorlichten door de voorzitter van de Raad van Toezicht van de Stichting „De Erebegraafplaats", de oud-minister L. Neher en door het dagelijks bestuur. De onderdelen van het plan van de architecten prof. G. H. Holt te Overveen en A. Komter te Amsterdam, werden stuk voor stuk in beschouwing genomen en op een enkele uitzondering na voor de vol tooiing van de begraafplaats als noodzake lijk beschouwd. De Raad van Toezicht heeft in een ver gadering op 7 October haar sanctie aan dit plan gegeven. Het plan-Komter heeft tevens de instemming van de Nationale Commissie voor Oorlogs- en Vredesgedenk- tekens. Op het behoud van het landelijk schoon zal eveneens worden gelet. Het gedenkteken zal aanmex-kelijk sober der worden uitgevoerd dan aanvankelijk in het voornemen lag. Een aparte commis sie voor de uitvoering van het gedenkteken is hiertoe ingesteld. De gelden worden bijna geheel verstrekt door het ministerie van Oorlog, vandaar, dat de Genie in de persoon van de heren W. B. Boon, luitenant-kolonel, en H. J. de Boer, hoofdinspecteur eerste klasse, beiden bij de Genie, met het technisch-, respectie velijk financieel toezicht op de werken ter voltooiing van de Erebegraafplaats zijn belast. Spreekraimte Vervolgens nog enkele bijzonderheden over de te verrichten werkzaamheden. Van de Zeeweg komende, zal aan de lin ker zijde van de thans aanwezige weg een wandelpad worden aangelegd met een breedte van omstreeks drie meter. De huidige weg zal verbeterd worden, onder andere stofvrij worden gemaakt, en zal dan speciaal voor. wielrijders en automobi listen bestemd zijn. Het nu ietwat stijl oplopende pad even vooidat men het voor-terras bereikt, zal plaats maken voor trapsgewijs oplopende plateau's. Aan het begin van deze „trap" komt de „spreekruimte". Dat is dus rechts van de huidige weg voorbij de woning van de opzichter. Deze spreekruimte loopt am- phitheatersgewijs op van nul tot vier me ter en is bedoeld als verzamelplaats ïn de openlucht voor gezelschappen. Zij is uiter aard eenvoudig van opzet, maar komt tevens tegemoet aan de wens, dat voor komen wordt dat groepen die worden toe gesproken, de rust op de begraafplaats zelve zouden verstoren. Het voorterras, juist voor het betreden van de rustplaats van de gevallen verzets strijders, zal worden vergroot en de nu in het midden aangebrachte opgang zal in Noord-Westelijker richting worden verlegd. Betonnen fundering Wat de dodenakker zelf betreft, zal aan de duinzijde dus de Noord-West zijde de bestaande buitenommuring worden af gebroken, een betonnen fundering worden aangebracht en een nieuwe muur worden gemetseld op twee meter hoogte en op lengte van het nieuwe plan. Ook aan de zeezijde komt een muur; deze is nodig om onderstuiving van de rustplaats te voor komen. In deze muur zal een klokkestoel worden aangebracht voor een door de ge meente Bloemendaal in bruikleen afgestane kerkklok anno 1647. Deze klok is afkomstig van het vroegere Overveense raadhuis en bevindt zich thans in de vestibule van het huidige raadhuis. De vlaggemast, die zich nu nog in het midden van de lengte van de begraafplaats bevindt, zal verplaatst worden naar de muur aan de zeezijde. Voor de uitvoering van de nieuwe plan- MOTORRIJDER EN LANTAARNPAAL AANGEREDEN. Op de Wijkerstraatweg wilde een motor rijder Vrijdagmorgen een fietser passeren. Hij werd daarbij geschept dooi een achter hem rijdende auto en tegen het wegdek ge worpen De motorrijder kreeg geen letsel, •tui? werd beschadigd. Vrijdag- een personenauto tegen een de Wijk aan Zeeërweg waar- Ier de macht over zijn nen zal gebruik gemaakt worden van de grote hoeveelheden natuursteen, die zich nog langs de toegangsweg bevindt. Het vergankelijke houten kruis zal waarschijn lijk door een van natuursteen worden ver vangen. Een jaar werk De totale kosten belopen circa twee ton. De duur der werkzaamheden wordt op on geveer een jaar geraamd. Tijdens de ver anderingen dient de sfeer van de Erebe graafplaats steeds behouden te worden. Verstoring van de rust zal dan ook zoveel mogelijk worden voorkomen. De architect heeft getracht het tegen woordige karakter met welhaast ideale correlatie met de omringende natuur zoveel mogelijk te handhaven. Vele nabestaanden zijn aan de huidige sfeer op deze rustplaats gehecht geraakt en vinden er alle voor waarden vervuld voor een ongestoorde herdenking van de gevallenen. Tenslotte vermelden wij nog, dat de Stichting „De Erebegraafplaats" te Bloe mendaal haar secretariaat heeft te Amster dam-Zuid, Oranje Nassaulaan 49. Smalfilms en ranja inplaats van zwemsport VSV-jongeren letterlijk „op het droge" De junioren van de Velser Zwemvereni ging waren Zaterdagavond in een zaaltje van het hotel „Kennemerhof" bij elkaar getrommeld, waar hen door het bestuur enig vertier werd geboden door het draaien van een paar smalfilms, het afsteken van een paar voordrachtjes en het nuttigen van ranja. Dit als een kleine compensatie voor het grote gemis aan „zwemwater" en tevens als onderdeel van het streven om de vereniging van oud tot jong zoveel mogelijk bij elkaar te houden nu het ver band door de sluiting van het Verserbad uiteen dreigt te vallen. Het was nogal nr moerig in het zaaltje en de jonge „woel waters" in de meest letterlijke zin konden moeilijk in hun element genoemd worden. Het geroezemoes werd nog groter toen hun het beeld werd voorgedraaid van een troep krokodillen, die zich behaaglijk door een rivier slingerden. De voorzitter, de heer P. Swier, hield een gezellig praatje met zijn jeugdige clubgenoten, waarin hij hen mededeelde, dat het bestuur aan de gemeente Velsen een verzoek heeft ingediend om subsidie voor de vervoerkosten naar Haarlem, om daar de training te kunnen voortzetten. „Dan hoeven jullie de reis niet te betalen, want het zwemmen in een Haarlems bad is toch al veel duurder dan het hier ooit geweest is. Tenminste.als we die sub' sidie krijgen jongens, daar weten we nog niets van. Voorlopig moeten we de win termaanden maar met een paar gezellige avondjes zien door te komen. Volgende keer gaan we eens wat tafeltennissen en sjoelbakken. En de ouderen komen over veertien dagen bij elkaar voor een bridge' drive, 't Is natuurlijk erg jammer, want we gaan allemaal veel liever zwemmen, maar je weet het: het Velserbad zit dicht, dus het moet maar zo". De subsidie-aanvraag voor de junioren is, naar wij vernamen, reeds anderhalve maand geleden ingediend en er is nog steeds geen antwoord op ontvangen. 2c3 Rood 5t3 Bronsgroen 6c4Groen lO~c5 Violet 2Q ~c7BIouw BEELDGROOTTE 22_27m.m. ZEGELGROOTTE 26_3lrn.m. KAMTANDING 12 3/4- Mevrouw L. Ru ling te Amsterdam ontwierp deze nieuwe serie kin derpostzegels, die tot 31 December 1951 geldig zullen blijven. Van 13 November tot en met 31 December van dit jaar zullen zij verkrijgbaar zijn. Zij zijn uit gevoerd in koper diepdruk op papier zonder watermerk door de drukkerij Enschedé te Haar lem. zijn voe avond keisl pen door de stuur he poi: n lantaarnpaal het ont- Oo^f werd voor een f"crl:chting beroofd. telefoontjes bij de iad. Agenda voor Velsen Maandag, G November Thalia, 20 uur: „Gevangenen van het verleden". Dinsdag, 7 November Thalia, geen voorstelling. Ds. J. van der Wiel nam afscheid van zijn gemeente „Strijdt voor het geloof" In de geheel gevulde Goede Herderkerk ir. IJmuiden-Oost hield ds. J. van der Wiel Zondagmiddag zijn afscheidspreek voor de Nederlandse Hervormde Gemeente, die hij gedurende vier jaar heeft gediend. Zijn tekst werd gevormd door de verzen 3 en 20 van de zendbrief van Judas, de verma ning „tot het uiterste te strijden voor het geloof, dat eenmaal aan de heiligen over geleverd is" en zich zelf daarin op te bou wen. Christus zei, een gemeente met strijd liever te hebben, dan een zwijgende ge meente, die daardoor de lieve vrede wen ste te bewaren. Strijd moet ieder zich ge troosten om de fundamenten van onze Kerk te verstevigen, door hel helder ge tuigenis van het Evangelie der vaderen. Zo herstellen wij de Tempel tot eer van God. Na de dienst des woords werd dr Van der Wiel toegezongen door het Goede Herder kerk-koor. De heer J. Luyt vertolkte de dankbaar heid van de kerkraad, en de gemeente in het bijzonder voor de duidelijkheid, waar mee de scheidende predikant altijd hei Evangelie bracht door het ge tuigen van de gekruisigde en op gestane Heer. „Moge het verkon digen van die boodschap ook in uw nieuwe gemeente te Leiden altijd uw hoogste vreugde zijn", zo besloot spreker. De ge meente stond daarna op en zong ds. Van der Wiel de zegenbede uit psalm 121 toe. Namens de ring werd hij vervolgens toe gesproken door ds. G. J. Waardenburg, namens de Gereformeerde Kerk door ds. J. van Buren en tenslotte werd ds. Van der Wiel „uitgeluid", door ds. L. Brink, die als consulent in deze gemeente zal optre den totdat zijn opvolger, ds. G. Wassenaar uit Huizum, zijn intrede heeft gedaan. De gemeente Velsen was vertegenwoordigd door wethouder Aschoff, aan wie te voren door ds. Van der Wiel dank was betuigd voor de hulp, welke de Hervormde kerk te IJmuiden-Oost na de oorlog steeds van het gemeentebestuur heeft ontvangen. Zondag doet ds. Van der V/iel zijn in trede in de Pieterskerk te Leiden. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zondag 5 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: Van Brakel van Mö. Wi- bold Böhmer van Gibraltar. Hembla van Stockholm. Hanne Skou van Wismar. Tilly van Strahlsund. Rijnstroom van Fowey. Grebbestroom van Londen. Niobe van Caen. Skaraborg van Antwerpen. Frisian Coast v. Newcastle. Kalsö van Londen. Berkelstroom van Hull. Boffa van Hamburg. Draco van Bilbao. Isakaroni van Bona Vertrokken zijn: Ridderkerk naar Ham burg. Egec naar Gent. Iris naar Scheve- ningen. Sambre naar Parijs. Hagno naar Dublin. Zeearend naar Rotterdam. Een Humanist over „cultuurcrisis" De Poolse psycholoog, socioloog en auteur Stephan Lubienski heeft Zondagmorgen voor een kleine kring van Velsense Huma nisten in de RHBS zijn standpunt ont vouwd ten opzichte van wat hij noemde de huidige „cultuurcrisis". In zijn gebro ken Nederlands meende de heer Lubienski te kunnen constateren, dat de impasse waarin de cultuur verzeild is geraakt, zich openbaart in de polariteit van twee stro mingen, die elk met een huns inziens juiste levenbeschouwing in een ivoren toren zetelen. De aanhangers van de eerste, wier fun damenten in de religie liggen, tonen voort durend hun angst om het oude geloof te behouden, waarop nun beschaving sinds eeuwen is gebouwd en spreker zag dit als een der kenmerken van de „Westelijke" wereld. Het Oosten echter, zelf veel primi tiever, is in de loop der tijden „ingeënt" met een massa-idee, die na de eerste we reldoorlog op een land als Rusland werd losgelaten om een geallieerde overwin ning te versnellen maar die zich nu tegen dat Westen gaat keren, volgens de heer Lubienski. Hij geloofde, dat ook deze massa-idee tot een godsdienst „verstard" is en dat het Westen verzuimd heeft deze als nega tief-bedoelde injectie te doen vergezellen van opbouwende elementen. In het alge meen zou volgens hem de Westerse wereld steeds weer nagelaten hebben op tijd positief te reageren op grote veranderin gen in het Oosten, waardoor deze Westerse „tegenactie" steeds weer na de sociale en eeconomische rampen in het Oosten kwam, waardoor de Oostelijke machten al jaren wantrouwig wei-den en een muur optrokken, die dateert van lang voor het huidige „ijzeren gordijn". Nadat hij in twijfel had getrokken of het „voeden met afval", waarop de export van Westerse ideeën naar landen in op komst naar zijn mening in de loop der historie neerkwam, juist is geweest, stelde de heer Lubienski de vraag: „Is er een uitweg uit de hierdoor veroorzaakte cul tuurcrisis?" Het antwoord bleek verankerd te liggen in een optimisme, dat vertrouwt op de overwinning van een uitwisselingsproces tussen twee nu nog vijandelijke kampen met de liefde als cement. Deze „liefde" kreeg van de spreker een nadere beschou wing, die hij samenvatte in een bemoedi gende uitspraak van prof. Bierens de Haan: „Mens zijn betekent in de orde der schep ping iets verhevens te zien, ondanks alle laagheden waartoe de mens in staat is". Na de pauze kregen de leden der ge meenschap Velsen van het H.V. gelegen heid de inleider vragen te stellen. Een wijziging in het systeem De minister van Wederopbouw cn Volks huisvesting heeft thans aan de colleges van Gedeputeerde Staten medegedeeld, dat hij voor het jaar 1951 en volgende jaren een precies uitgemeten verdeling van wonin gen en kubieke meters niet meer gewenst acht. De omvangrijke financiële lasten, die de woningbouw met zich brengt, en de financiële positie van het rijk, maken het echter onmogelijk, dat elke aanvraag om financiering van een woning zonder meer kan worden gehonoreerd. Dientengevolge kan nu nog een zekere regulering niet worden gemist. De minister heeft thans richt-contingcn- ten vastgesteld voor de periode 1951-1953, gebaseerd op de geraamde provinciale wo ningbehoeften. Deze zijn: 1951 t.m. 1953 gemiddeld per jaar Groningen4.622 1.541 Friesland 4.436 1.479 Drente 3.820 1.273 Overijssel 10.291 3.430 Gelderland 14.207 4.736 Utrecht 9.188 3.063 Noordholland 24.096 8.032 Zuidholland 33.042 11.013 Zeeland1.563 521 Noord-Brabant 20.033 6.678 Limburg 12.702 4.234 In de hierboven genoemde contingenten is begrepen de bouw van woningen in de „vrije sector" welke dus niet meer bui ten het toegewezen contingent worden ge houden en de herbouw van door oorlogs geweld verwoeste woningen. Voor deze beide soorten woningen zal echter na 1 Januari 1951 de rijksgoedkeuring dooi de gemeenten zelfstandig worden verleend. De Gedeputeerde Staten zullen de hun toegewezen richtcontingenten over de ge meenten verdelen. De door de gemeenten ingediende plannen zullen, voor zover zij Receptie van jubilerende Rotterdamse Reddingsbrigade Zaterdagmiddag hield de Rotterdamse Reddingsbrigade in de bovenzaal van Ca- land-West te Rotterdam een receptie ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Op deze receptie waren vele officiële personen uit Rotterdam aanwezig en verschillende vooraanstaande uit de NBRD, die allen de jubilerende vereniging alle lof toezwaai den. Namens de Rotterdamse politie sprak hoofdcommissaris H. M. C. A. van Staal, en het wijkbestuur werd vertegenwoor digd door de heer D. v. d. Burg, die het niet bij woorden alleen liet, maar zijn wen sen vergezeld liet gaan met een tweetal verrekijkers, die de vereniging voor haar strandwerk ten zeerste nodig had. Namens de N.B.R.D. voerde de bonds voorzitter, de heer J. P. Weyburg, hoofd commissaris van politie te Velsen het woord, en de heer J. L. Kattestaart sprak als voorzitter van het district Noordholland, Namens de Amsterdamse Reddingsbri gade bracht de heer J.W. van Gemen de gelukwensen over, namens Castricum de heer H. Holthuis, en van de Bloemendaal- se Reddingsbrigade waren schriftelijke ge lukwensen binngekomen. Het hoogtepunt van deze receptie was de aanbieding van een „tors" door de di recteur van het Oostelijk Zwembad te Rot terdam, een zeer waardevol geschenk, dat bij de E.H.B.O.-cursus van deze brigade zeer zeker gebruikt zal kunnen worden. De receptie, waar de toespraken per wire-recorder werden opgenomen was zeer druk bezocht en ongeveer 50 sprekers voerden het woord. blijven beneden het door Gedeputeerde Staten goedgekeurde jaarlijkse gemiddelde zo nodig, worden gefinancierd en goedge keurd. In gevallen van grote urgentie zal echter soepelheid worden betracht, terwijl anderzijds bij gevaar voor te grote druk op de arbeidersvoorziening, zal worden af geremd. Tot zover deze mededeling. Noordholland kreeg voor 1950 een bouw volume toegewezen van 2.646, plus 2.634 voor Amsterdam, tezamen dus 5.280. Nu is de toewijzing voor Noordholland 8.032. Nu vallen evenwel ook de huizen die in de „vrije sector" gebouwd worden onder het contingent. Schulpen" doet mee aan IJmuidens toneelconcours De buurtvereniging „Schulpen", welke drie onderafdelingen telt, blijkt een ge zonde vereniging te zijn. De afdeling reis- verehiging houdt Woensdagavond haar jaarvergadering in een lokaal aan de Van Rijs wijkstraat, waar voor de leden belang rijke agendapunten worden behandeld. Behalve de gebruikelijke punten is er een bestuursverkiezing. De voorzitter, de heer M. J. Marcus treedt af en stelt zich niet herkiesbaar. Voorts treedt af als secreta ris de heer Van Eik Sr. en-zal er in de tij delijk door mevr. v. Hoof-de Vos waarge nomen functie van penningmeester moe ten worden voorzien. De toneelvereniging bestond op 1 Octo ber 1950 vijf jaar en is in deze periode uitgegroeid tot een bloeiende onderafde ling die voor „Schulpen" van grote bete kennis is gebleken door haar 'ifoede uit voeringen. Deze toneelclub is uitgenodigd om ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Noordzeekanaal en IJmuiden deel te nemen aan het in Velsen te houden toneel concours. Een bewijs overigens, dat de „Schulpen"- toneelclub ook bij het gemeentebestuur goed staat aangeschreven is de toekenning van een subsidie, groot f 100. Ondanks het vrij gure weer van de afgelopen weken kan ook de speeltuin nog bogen op een goed bezoek van de kinderen. Het bestuur van deze onderafdeling pro beert het zover te krijgen, dat spoedig een clubhuis in de tuin kan worden opge trokken. MARKTBERICHTEN 4 November 1950 Prijzen Heilbot 2,752,50; gr. tong 2,351,90; gr.m. tong 1,451,34; kl.m. tong 0,86—0,78; ld. tong I 0,890,75; kl. tong II 0,84—0,70; tarbot I 1,48—1,24, per kg. Tarbot II 67; tarbot IV 3432; tongschar 8269; schartong 2218; gr. schol 65; kl.m. schol 66; kl. schol I 5248; kl. schol II -15; schar 3010; v. haring 1310,80; makreel 238; gr. schelvis 5648; gr.m. schelvis 5445; kl.m. schelvis 4438,50; kl. schelvis I 3731; kl. schelvis II 26,50—14,50: wijting 18,50—8: gr gul 4442; midd. gul 37—32; kl. gul 26—20,50; kl. haai 16.50—15,50; ham 3432,50; poontjes 8.50—8; kl. koolvis zw. 18, per 50 kg. Gr. kabeljauw 188164; gr. koolvis zw. 6448; gr. leng 74, per 125 kg. Aanvoer 580 kisten tong en tarbot, 3 kisten heilbot. 10 kisten tongschar en schartong. 315 kisten schol, 15 kisten schar, 2800 kisten haring, 670 kisten makreel, 300 kisten schelvis, 170 kisten wijting, 50 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten leng, 10 kisten haai. 45 kisten poon. 20 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 5018 kisten. Besommingen IJM 43 Danser f 14.600. Verse haring: SCH 81 f4920; KW 161 f3460; KW 19 f 6440; KW 3 f3390; KW 6 f4610; KW 18 f 4540: KW 227 f2550; KT.V 44 f 1450: HD 87 f7790: IJM 229 f2010; IJM 11 f2120: KW 72 f 1050; KW 77 f 1610: KW 12 f 1390; KW 92 f 1690; KW 21 f 820; IJM 213 f 200. Schaak-, bridge- en klaver jaswedstrijden voor Hoogovenmensen Behalve dat er blijkbaar op het voetbal veld bij vele leden van het personeel der K.N.H.S. vele sluimerende liefdes tot leven zijn te- wekken, is het evenzeer mo gelijk de behoefte elkaar eens te ontmoe ten aan kaart- en schaaktafel, in daden om te zetten. Identiek aan de bekende Holland I voet balcompetitie is thans een serie kaart- en schaakwedstrijden georganiseerd en ook deze dragen niet het karakter van club wedstrijden, waarvoor het verenigingslid maatschap dwingende eis is. Alle leden van het Hoogovenpersoneel kunnen dus meedoen en ze dragen een incidenteel karakter. Vrijdagavond werd de eerste serie wed strijden door dr. H. Voorzanger, de pre sident voor Hoogovenstaten, geopend. Ruim honderd spelers hadden zich in het restaurant van Walsing-Oost verzameld en er heerste al spoedig een gezellige stem ming. De schakers en bridgers zullen elkaar tijdens nog drie Vrijdagavonden bekampen (17 November, 1 en 15 Decem ber). De klaverjassen treden hedenavond voor het eerst „tussen de lijnen". Voor deze Ida ver jas wedstrijd is de belangstel ling nog groter. De uitslagen van de schaakkamp van Vrijdagavond luidden: Medische Dienst-De Pion (Centr. Werk plaats) 45 (1 afgebroken partij). Bleytepol-Magazijn Combinatie 514214. Walserij West-Overschotje 46. Hoogovens-Staalfabriek 64. Bridge: HomeBleyenhoeve I 3151 m.p.; BCWS-Bouwafdeling 4622 m.p. AANBESTEDING DUBBEL WOON- EN WINKELHUIS Door het, architectenbureau Bleeker en Wijtses te Beverwijk is ten behoeve van de heer P. W. van Amersfoort te Velsen- Noord een openbare aanbesteding gehou den voor het bouwen van een dubbel woon- en winkelhuis aan de Wijkerstraat weg, hoek Melklaan in het verlengde van de winkelgalerij. Er waren drie-en-twintig geldige biljet ten ingeleverd. De laagste inschrijfster was de aannemersfirma Gebr. van Heyst en Zoon, Velsen-Noprd met f 54.710 en de hoogste de heer A. Breed te Hoogwoud met f 89.050. De bouw van dit pand was begroot op f 59.310. De gunning werd aangehouden. JAARVERGADERING „DA COSTA"-BUÜRTVERENIGING De buurtvereniging „Da Costa" zal Woensdagavond in een der lokalen van de Da Costa-school aan de Noorderlaan haar jaarvergadering houden, waarin de gebrui kelijke jaarstukken worden behandeld. Voor de bestuursverkiezing zijn aftre dend de heren D. J. Slotboom, voorzitter en K. v. d. Klok, secretaris. Beiden stellen zich herkiesbaar. Over de tijdelijke be stuursfunctie van mevrouw Korver zal een definitieve uitspraak worden gedaan. SCHEEPVAART Arkeldijk, pass 3 Keywest. Asturias, pass. 3 Bizerta. Aldabi. 1 te Buenos Aires v. R'dam. Almdijk. 3 te Houston. Atlas. 3 v. Oran n Gibraltar. Aludra, 3 130 m. O. Santa Catharina eil. Aagtekerk, pass. 3 Algiers. Abbekerk. 4 verw. Montreal v. 3oston. Aardijk, 4 v. Antwerpen te R'dam Agamemnon, 3 v. New York n. Laguaira. Alcyone. 3 440 m. ZW. Flores. Algenib. 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Amsteldijk. 3 180 m. W. Azoren. Boissevain, 3 v. Durban n. East London. Borneo, 3 360 m. Z.O. Socotra. Britsum, 4 v. Sanova te Casablanca. Bantam, 4 v Port Said. Blitar, 3 te R'dam v. Soerabaja. Boschfontein. 1 v. Port Elizabeth n Kaapstad. Blommersdijk, 3 te New York v. R'dam Bacchus. 3 v. Trinidad n. Paramaribo. Barendrecht (t), 3 550 m. W.ZW. Flores. Bennekom. 3 140 m. Z. Fayal. Blijdendijk. 3 440 m. W. Scillies. Breda. 3 260 m. Z. Fayal. Caltex Nederland (t), pass. 3 Aden. Caltex Pernis (t). pass. 4 Port Soedan. Caltex The Hague (t), 3 v. Rastanura n. R'dam. Celebes. 3 v. Belawan n. Singapore. Cistula, 3 te Curacao v. Havana. Congostroom. 3 v. Takoradi n. Lagos. Caltex Delft *(t), pass. 4 Kp. Carbon. Cameronia. 1 v. Fremantle n. Melbourne. Castor. 3 dwars Delawaremonding. Caltex Utrecht (t). 3 180 m. O. Bahrein. Ceram, 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Clave!la (t), pass. 3 Kuriamuria eil. Diemerdijk. pass. 3 Monapassag. Delft. 3 750 m. ZW. Fayal. Drente. 3 rede Siain. Duivendrecht. 3 350 m. N.NO. Las Palmas. Enggano. 3 in Suezkanaal. Etrema (l), 4 v. Kingston te Curacao verw. Edam, 3 900 m. O. Kp. Race. Eemdijk, 3 op de Elbe. Erinna t)4 v. Balilcpapan te Poro. Esso Den Haag (t). 3 350 m. N.NO. Monapassage. Eemdijk, 3 te Hamburg. Felipes (t), pass. 3 Tj. Uban. Gooiland, pass. 3 Recife. Gadila (t). 3 v. Curasao n. Landsend. Grootekerk, 1 te Dar es Salaam. Hestia, pass. 3 Noord v. Azoren. Hersilia. 3 v. Paramaribo n. Demerara. Hercules. 3 v. Cavallan te Mutzuna. Helder, 3 130 m NO. Oostkant Str. Magellaan. Haarlem, 3 v. Bremen n. Hamburg. Hecuba, pass. 3 Start Point. Helena, 3 1080 m. N.NO. Paramaribo. Ilos, 3 v. Caphaitien n. Philadelphia. Ittersum, 3 760 O.t.N. Bermuda. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 3 Sabang. Jagersfontein, 3 te Durban. Jupiter, 3 v. Elba. Kelbergen, verw. pass. 3 Kp. Tenez. Leopoldskerk, pass. 3 Ouessant. Laertes, 2 te Soerabaja. Leerdam. 4 v. R'dam n. New York. Loosdrecht, 3 v. Port Said. Luna, 3 v. Haifa n. Tel Aviv. Leersum, 3 280 m. O. Bermuda. Lutterkerk. 3 te Hamburg. Leerdam, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Meliskerk, 3 te R'dam v. Japan. Mentor. 3 v. Palermo n. Cadiz. Mirza (t) 3 te Tarakan v. Sydney. Molenkerk, 3 te Lagos v. A'dam. Murena (t). 4 v.m. te Port Said. Mijdrecht (t) 3 150 m. W. Lissabon. Melampus, 2 te Penang. Maaskerk. pass. 4 Kanarische eil. Myonia, pass. 3 Perim. Merwede, 3 te Jacksonville v. New Orleans. Maas. 4 v. Trinidad te Kingston. Maaskerk. 3 halve m. ZO. Madeira. Mapia. 3 250 m. O. Malta. Markelo, pass. 3 Chinde. Mitra (t). 3 950 m. ZW. Flores. Musi. 3 100 m. O. Malta. Notos, 1 v. Caphaitien n. Port au Prince. Nestor. 3 v. Tanger n. Malta. Nieuw Amsterdam. 3 575 m. W. Scillies. Nigerstroom. 3 150 m. Z. Kp. Blanco. Oranje, 3 v. Djakarta n. A'dam. 4 te Singapore. Oranjestad, pass 3 Wight v. Plymouth. Orestes, 4 v. Kingston te Cristobal. Ondma it). 3 v. Suez n. Port Said. Overijsel, 3 op de Wezer n. Bremen. weer ruim voorzien van vèr v^i toenemende aanvoer had dïert 1 van de prijs tot gevolg. v00r ri 1"! ste kwaliteit kon 13 Der maakt. De makreel blèef EevL 1 soorten gingen voor 23 perFI hand en de middelsoorten dedpfJ tot 18. De kleine schol behield v3 notering met 15 per kist De voer der Zaterdagmarkt bestonriJ 5000 kisten waarvan 2800 kisten v 650 kisten makreel. De opbrengsten. De Simon besomde Zaterdag voor een 10.^* 14.600. Bij de aanvoerders der ringloggers was de Katwijk 19" met 6450. Een mooie reis maa. logger HD 87 met 7790 als eir4 De opbrengsten der kotters varie 200 tot 2200. Naar Grimsby. De Antje zal1] dag ook eens in Grimsby proif totale aanvoer bedraagt 100 kist^J 60 piepers, 25 tongschar en schar long. 50 makreel, 60 stokkety i schol en 10 manden wijting. Hersteld. Zaterdag kwam a ye binnen de Katwijk 144 welke na' j"f dienst deed als sleper voor de 1' ,|i land teruggehaalde visser sscfe 41 Katwijk 144 is grondig nagezien q is ger is nu uitgerust met. een 230pj Het schip dat eigendom is van 4 «i Haasnoot te Katwijk aan Zee E ji dagen aan de visserij gaan J- Overvloed. De grote aanvoer zien. Voor de vni losten 3 loggers met 900 kisten} r loggers met 90 kisten tong en t kisten schol, 20 kisten schelvis' kab en gul en 60 kisten wijting man had 250 kisten schelvismot e! 350 kisten makreel, 50 kisten i" kisten wijting, de Zeelandia 90kis vis, 18 kisten kab, 400 kisten c#t kisten haring en 15 kisten wijtimf mendaal 120 kisten scnelvis, f makreel. 10 kisten haring en'30 versen. De Limburgia 150 kiste»! 200 kisten makreel, 10 kisten haJL kisten varia en de Maty 150 kis:jXi 100 kisten kabeljauw en gullen.; makreel. 20 kisten haring en 41): versen. Voor de late beurt war?' sent 16 loggers met een gezamaa& voer van 63 manden tarbot, wijting, 10 kotters met 700 mandd fijnvis en 10 loggers met nietcAj 4000 kisten verse haring. Voor Dinsdag. Voor de D-J,- liggen reeds binnen: de VI. 74 nT bot. 20 tong. 40 schol, 130 sehehjl kreel, de Vios met 15 tarb., 209» e kab., 60 stijve, 800 makreel y; f< wijting. De flamingo met 50kia 150 schelvis, 30 hake, 10 plaftj 10 radio, 30 stijve kabeljauwen. Engelse walaanvoer. Zaterc^ binnen van de Engelse wal de schepen: Katwijk 16 met 400 Katwijk 127 met 550 kisten veia 170 met 500 kisten verse en 2S Katwijk 129 met 510 kantjes, met 648 kantjes. Katwijk 125 ng ten verse. Katwijk 140 met 5£ Katwijk 176 met 200 kisten vera kantjes. Katwijk 43 met 350 luster 430 kantjes, Katwijk'48 met 4 verse en 170 kantjes, Katwijk 9 kisten verse en 348 kantjes, K; met 300 kisten verse en 270 kar oï wijk 163 met 700 kisten verse en jes, Katwijk 65 met 200 kisten ve P kantjes, Katwijk 97 met 407 kantT' I11 en uit. Zaterdag 4 Novea men binnen: HD 87. 74, KW 77.3 84, 24, 166, 17, 89, 169. 51, 108,19 28, 104, 53, 210, 228. 125. IJM 28' 20, 230, 38. 71, 54. 61, 204, 272,li RO 1. 9, KW 38. 16. 127, 170,12!,I 140, 176, 40, 48. 9, 86, 65, 163. 1 5 November kwamen binnen: Km, 74. IJM 25. Zaterdag vertrokken weer: lil 243, 60, 53. 61, 72. 31, 169. 68," HD 74, IJM 73. KW 67, 29, 23. Prins Alexander. 2 v. Quebec n. te Prins Fred. Hendrik, pass. 3 Belie al Prins Willem II. pass. 4 Fïnisterrt J Phrontis. 2 v. Soerabaja 11. Semaraif Poelau Laut. pass. 3 v. Majorca. Pygmalion, 3 te Puerto Flata. Roebiah. 3 v. Djakarta n. Cheribon. Rotula (t). 3 v. Stanlow n. Tripoli Riouw. 1 te Galveston v. Curacao. Rempang, 3 Dondrahead. Rijnkerk. 1 te Yokohama v. Kobe Samarinda. 3 v. Singapore n. Djasai Stad Schiedam, pass. 3 Wight. Stad Vlaardingen. 2 v. Narvik n. Bo Sumatra, 4 v.m. te Marseille. Sibajak. 4 te Port Said. Schiedijk. 4 te New York v. R'car. Singkep. 3 750 m. W. Cocos eiL Stentor. 3 te Iskenderun v. BeyrotZB Schie. 3 Oost van Trinidad. F Siaoe. 3 v. Djakarta n. Soerabaja. Stanvac Talang Akar (t), 3 na D.'cüTJ Streefkerk. 3 nog te Damman. Talisse, 3 v. Scmaransr. 4 te Soerabijal Tawali. 4 v.m. te Aden. Tiibadak, 1 v. Penang n. Mauritius Themisto. 4 v. Bremen n. Tampi Tankhaven I 11). 1 te Singapore., Telamon, 3 v. Bonaire n. New Triton. 3 v. Laguaira n. Puerto Trompenberg. 3 te Bremen v. HamF-.-r Vrijburgh. 2 v. Casablanca n. lok-| Van 't Hoff, 4 verw. Aden. Veendam. 3 780 m. W. Scillies, Wieldrecht (t). pass. 3 Muscat Westland. 4 te Ilheos. Waal. 4 v. Aruba te Maracaibo veni Waterland. 3 180 m. NO. St. PauM Willem Barendsz, 3 450 m. N. Fort-^ Zuiderkruis, pass. 4 Suez. Schepen met repatriërenden tSJ Amarapoora, ca. 18 te R'dam. Asturias, ca. 8 te A'dam. Atlantis, ca. 9 te A'dam. Cameronia, ca. 24 v. Djakarta, 20 u Calstelbianco. 4 verw. A'dam. V| Cyrenia, ca. 21 v. Soerabaja. 15 Detj*. Dorsetshire, ca 13 v. Djakarta, lalb- Empire Brent, ca. 25 te R'dam. Johan v. Oldenbarnevelt, ca. 30 Oct. 26 le A'dam. Kola Inten, ca. 20 te R'dam. Nelly, ca. 13 te R'dam. 0.„,| Sibajak, ca. 13 Dec. v. Djakarta. BJ»- Tabinta. ca. 10 v. Djakarta. 8 Dec. Volendam. ca. 11 Dec. v. Dj amaril Rotterdam. Waterman, ca. 25 te R'dam. Zuiderkruis, 23 le Poesan. Barendsz, 3 te R'dam v. Kalix. Blueboy. 4 v. Maassluis n, Boston. Caland, 3 v. Londen n. Constant. 3 te Grimsby n. Dieppe- Corona. 4 v. Caen n. DeHzijl- ^bofl Casana. 3 v. Antwerpen n. Go men Deni, 4 v. Landskrona n. Rdam. Depa, 4 v. Huil n. R'dam. ,.j Dorinda. 3 v. Antwerpen n. Naesiv Elisabeth. 2 te Dieppe. ja Hoogland, 3 te Kopenhagen v t. Henk. 3 v. Rouaan n. Liverpool, Houtman, 4 te A'dam. Hast 5, 3 v. Wismar n. Cork. -wfl Immnnuel, 4 v. Nykoping n. iw Java. 3 v. Nakskov n. Antwerp^. June. pass. 4 Vlissingen n. Lacra. 3 v. Kopenhagen n. Vp' Mulan, 3 v. Gothenburg n. Kafisa- Norma. 4 v. R'dam n. Londen. Prima, 3 v. Londen n. DeI}e,r onodB- Remmert, verw. 5 v. Lissabon »--- Soembn. 3 v Londen n. Duir^^ Spes, 3 v. Kopenhagen n. Hei=^=- Saba. 3 te Streur v. Methü. SDurt. 4 v. Stralsund te Bdain Seaham, 4 v. R'dam te Harte1» Viking, 3 v. Gefle n. A'd^lw,Mv5avö- Urmajo. 3 te Boness v. Uni, pass. 1 Ouessant n BH""

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 8