voor Beverwijks oudgedienden aan de Kerkstraat geopend v. d. Meer Suomi" beraamt reis naar Oostenrijk November 1950 Velsen heeft het zover nog niet gebracht .T mannetje aan mannetje in e van de Beverwijkse Speel- -'a,ng aan de Kerkstraat en heuglijk symbool van de bestelling voor wat er daar !f"en- de ouden uit de stad 'bi,termiddag plotseling een Vin hun leven, waar ze vele 3 be week van harte welkom 1 ^imoetten elkaar jeugd en ,l' een initiatief van de heer i en na de spontane hulp l ^toeeïtuinvereniging. En het l -erd een „eigen" zaal, waar bioers op is dat zei de se- afdeling' Velsen van de gouden van dagen tenminste. mester mr- H- J- J- Scholtens van was er met de wethouders N. j Vessies, toen de voorzitter, van'Rookhuisen de bijeenkomst 1 de vele oudjes welkom heette I In diverse officiële afgevaardig de Dat er al tien pakken tabak, L en enige spelen waren komen bas de heer v. Rookhuizen een L'e en als nu het filmapparaat filmpjes voorzien kon wor- -,m vreugde volkomen zijn. Bur- -Scholtens had ook kennelijk ple- i bijval, die deze sociëteit direct t Hii hoopte, dat de afleiding, die van Beverwijk aan de Kerkstraat den het spreekwoord van het Lt thuis beter tikt dan elders, niet kruisen. Tenslotte sprak de bur- de wens uit, dat deze proef zal ,;cen blijvende sociëteit. Velsen jaloers. .jjlouzie sprak uit de woorden van ^ce secretaris der afdeling van a dagen: in Velsen is geen onder- '7 vinden dan de Centrale keuken i maar voor één middag per Veel gesproken: namens het comité autotocht, dat zelfs 'enveloppe met inhoud voor de dag m namens de pas opgerichte afde- rcnvijk van de bond, wier afge- je zjch dankbaar toonde voor de it Velsen. Een verdienstelijke de- - bracht tenslotte de schone ballade iml van de kermis" ten gehore, fein de gelukkigste stemming ver- era! toen er een kop thee en een jjije werd gepresenteerd. Bijna de hele week, behalve Maandag ochtend, Woensdag- en Donderdagmiddag en Zaterdags en Zondags kunnen de Bever- wijkse ouden van dagen in de Kerkstraat terecht en het is te hopen dat deze instuif, die geen verdere verplichtingen jegens welke vereniging dan ook met zich brengt, dan de eis dat het gebouwtje op orde wordt gehouden, binnen afzienbare tijd een uitge sleten drempel zal hebben. Jaarlijkse gymnastiek- uitvoering S.S.S. De Beverwijkse gymnastiekvereniging „Sport Staalt Spieren" zal Donderdag 16 November in het. K.S.A. gebouw haar jaar lijkse gymnastiekuitvoering geven. FILMAVOND VAN DE N.R.V. Op Woensdag 15 November zal door de afdeling Beverwijk van de Nederlandse Reisvereniging in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemerland" een film avond worden gegeven. Vertoond zal wor den een kleurenfilm over „het landschap van Nederland" en de prent „Glas en kristal". en indoortraining voor missers bovenzaal van hötel „Ter Burg" «afdeling tennis van de Bever- R.K Sportvereniging D.E.M. Maan- haar jaarvergadering gehouden, rerd geopend door de voorzitter, de Beers. jaarverslag van de secretaresse mej. Irikse, vermeldde, dat de regen van imer dikwijls spelbreker is geweest verschillende wedstrijden en dat de iiie slechts met veel vertraging kon aigewerkt. batig saldo van 512,38 kon door de (meester de heer H. Zonneveld in rverslag worden aangetoond. werden de heren. J. Burger Gelzing tot leden van de kascom- gekozen. De periodiek aftredende rieden mej. H. Hendrikse en de heer j werden beiden bij acclamatie her en mej. H. Burger is als wedstrijd- resse aan het bestuur toegevoegd, slot deelde de voorzitter- mede, dat dit jaar niet in geslaagd is een lokaal tt voor indoortraining, zodat men ier in het voorjaar actief kan gaan j. Ook zal men uitzien naar een tennisbaan, daar de oude baan te is en alleen gebruikt zal worden voor Inge wedstrijden, vergadering werd besloten met een raag. Sratis film ouden van dagen e ouden van dagen uit Beverwijk zijn sdagmiddag te gast in het Luxor- er, waar de directie ter gelegenheid let 25-jarig bestaan van de bioscoop e „Soldaat Boem" zal draaien. «Het Masker" naar WKA-toneelconcours Katholieke toneelgroep „Het a" heeft zich aangesloten bij het verband Katholiek Amateurtoneel. De A heeft voor het seizoen 1950'51 to- itdstrijden georganiseerd en „Het 8" zal daaraan meedoen. Het toneel- hr. J. v. Eekelen „Zonsopgang" is er in studie genomen. Worstelcompetitie DOK In het clubgebouw van de Beverwijkse Speeltuinvereniging werd Maandagmiddag een sociëteit voor ouden van dagen geopendwaarvoor grote belangstelling bestond. Foto: de heren J. Bos en J. de Grijn wijdden de nieuwe „soos" in met een partijtje dammen, waarbij de burgemeester van Beverwijk, mr. H. J. J. Scholtens, belangstellend toekeek. Cabaret-avond van „Schulpen" De buurtvereniging „Schulpen" gaat na haar lustrumviering het winter-program- ma voortzetten met een cabaret-avond op Zaterdag 2 December in het Kennemer Theater te Beverwijk. Het cabaretprogramma staat onder lei ding van Frans Eikhof, die als conférencier en humorist optreedt. Verder werken mede de radio-jodlerin Olga Lowina; ..The Ma- ïdnucci's" met Samba-show; Betty Mo- relli, cabaretière; Dick Huis, accoi-déon- soh; Louis Marti als muzikale clown en Franly, sneltekenaar. De „Marinucci's" verzorgen de muziek voor het bal onder leiding van de heer J. Duin, alle vgz-herenteams verloren Het is de tafeltennisclub VGZ de afgelopen week met de competitiewedstrijden niet voor de wind gegaan, want behalve twee over winningen van de dames-teams leden de herenploegen alle nederlagen. Het eerste VGZ-herenteam kreeg twee nederlagen te incasseren. In de wedstrijd tegen TYBB 1 was dit team het sterkste en daar alleen P. Sweeren een tegenpunt be haalde werd met 9—1 door VGZ verloren. In de ontmoeting met GTTC 5 is fel gestre den, maar hier waren de gastheren de ge lukkigen en zij wonnen met 7—3. Het tweede VGZ-herenteam werd ook tweemaal ver slagen. Beide keren met 82, respectievelijk door HOTAC 3 en TYBB 3. Hoewel de laat ste ontmoeting thuis werd gespeeld, was VGZ 2 (heren) onvolledig, hetgeen een grote handicap werd. Dit minst gelukkige is het derde VGZ-herenteam in de compe titie. want nog steeds kon deze ploeg geen enkel winstpunt bemachtigen. Ook nu werd tegen GTTC 7 en Geel Wit 2 beide keren met 100 verloren. Van de dames brachten het eerste en het tweede team het er in een van de twee wedstrijden beter af. Het eerste VGZ-dames- team won met ruim verschil tegen TYBB 1 met 73. De thuiswedstrijd tegen TOG 2 ging echter met klein verschil verloren. Beide teams wogen volkomen tegen elkander op en tot het einde bleef de spanning. TOG beschikte juist hier over een betere routine, zodat met 46 werd gewonnen. VGZ 2 dames toonden zich thuis tegen TYBB 4 verreweg de sterksten en behaalden zonder een ogenblik gevaar van de tegen partij de volle winst (100). De ontmoeting tegen Velsen 1 uit verliep niet zo vlot en hier moesten de VGZ-dames met een 82 nederlaag genoegen nemen. Deze week worden gesoeeld: heren: VGZ 1 HBC 4; VGZ 2—OZ 4; TYBB 4—VGZ 3. Dames: VGZ 2—HBC 2; Heemstede 4—VGZ 1. Veilig verkeer voor de jeugd in vier Kennemer gemeenten Op initiatief van de heer J. v. d. Bos waren Maandagavond de burgemeesters, groepscommandanten en hoofden der scho len van de gemeenten Castricum, Aker sloot, Heemskerk en Uitgeest in de zaal van de heer Ammeraal te Castricum bü- een om te komen tot een gezamenlijke vereeniging „Veilig Verkeer" voor de jeugd. De heer v. d. Bos was de mening toege daan dat er een grote behoefte bestaat aan zulk een organisatie en hij sprak zijn blijdschap er over uit dat er in Castricum nu al op drie scholen verkeersles wordt gegeven. De heer v. d. Bos zei verder al reeds goede resultaten te hebben gezien in de Zaanstreek, waar eenzelfde initiatief ont plooid is. Het doel der vereniging zal zijn lezin gen en cursussen te geven in samenwer king met onderwijzers en politie. Het merendeel der aanwezigen was voor de oprichting en een voorlopig comité werd gevormd door de heren v. d. Bosch, J. Spaan en C. Peute. Dit voorlopige comité zal alle nodige voorbereidingen treffen voor een open bare vergadering waar het bestuur dan zal worden gekozen. Burgemeester H. v. d. Ven van Uitgeest vertelde dat zijn gemeente al een mooi voorbeeld geeft door aan alle schoolkinde ren de „Verkeerskinderkrant" gratis te verstrekken. Santpoort „CHRISTELIJKE POLITIEK". De A.R. Kiesvereniging Nederland en Oranje houdt Vrijdagavond een vergade ring in de Nederlands Hervormde Kapel. Ds. J. Fokkema zal de vraag behandelen: „Heeft Christelijke politiek nog zin?" Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. 11 November zal de Bever- «krachtsport vereniging D.O.K. in het gebouw ,,'t Centrum" een worstel- fjjtl voor de competitie houden. Ge- -<| zal worden tegen Hercules uit Na afloop zullen de leden van ^og onderling eikaars krachten -ia het gewichtheffen. OPBRENGST COLLECTE «langs gehouden speldjesdag, welke wide Beverwijkse parochies werd ten bate voor de Katholieke '"^beweging heeft een bedrag van W opgebracht. ADVERTENTIE [Jte HELDERSE TAAI SPECULAAS van Pronk bij J(merlaan lal Tel. 53Rfi - l.Im voor Beverwijk dinsdag 7 november fetter Theater, 7 en 9.15 uur: De ?r heater, 7 en 9.15 uur: Soldaat woensdag 8 november ^opea: Als Dinsdag. Velsen-Noord Rioolaansluiting woningen Beecksanghlaan In de laatste vei-gadering van de vereni ging „Velsen-Noord Vooruit" werd de aan dacht gevestigd op het feit, dat een zestal woningen aan de Beecksanghlaan nog steeds niet was aangesloten op de door de bewoners van deze weg zo lang verbeide en deze zomer gereedgekomen nieuwe riolering. De betrokken huiseigenaar was voor een aansluiting van zijn woningen op de nieu we riolering niet te bewegen geweest. „Velsen-Noord Vooruit" heeft zich ten gerieve van de betrokken bewoners tot het gemeentebestuur van Velsen gewend. Dit berichtte enkele dagen geleden, dat de kwestie van de rioolaansluiting reeds ruim een maand geleden onder de aandacht van de eigenaar der woningen was gebracht. Het tot stand komen van de aansluitingen mocht thans „binnen enkele maanden" worden verwacht. „Velsen-Noord Vooruit" wil hulppostkantoor „Meer mensen, dus hard nodig" De Vereniging „Velsen-Noord Vooruit", het overkoepelend orgaan van de vier Noord-Velsense buurtverenigingen, dat reeds verschillende belangrijke resultaten in het belang van het Noordelijke woon gebied geboekt heeft, is de opheffing van het postagentschap aan de Meerweidenlaan per 1 November erg aan het hart gegaan. De heer J. W. L. Scherpenhuizen, voor zitter-secretaris van „Velsen-Noord Voor uit", die aan de inspecteur der P.T.T. te Haarlem eind Mei 1947 reeds naar .de mo gelijkheid van een hulppostkantoor infor meerde, moest later vernemen, dat „tot vestiging van een hulpkantoor te Velsen- Noord, gezien het geringe verkeer ter plaatse, voorshands niet kon worden over gegaan". Dezer dagen heeft „Vejsen-Noord Voor uit" zich weer tot de Haarlemse P.T.T.- inspecteur gewend met verwijzing naar bovenstaande zinsnede en deelde de orga nisatie in het schrijven mede, „dathet aantal inwoners van Velsen-Noord belang rijk meer is dan dit in 1939, dus vóór de oorlog, het geval was. Niet alleen dat het inwonertal belangrijk is gestegen, maar ook het aantal industriële ondernemingen is aanzienlijk uitgebreid. „Daar, waar u vóór de ooi-log wel het belang heeft ingezien van vestiging van een hulpkantoor, meen ik," zo schrijft de heer Scherpenhuizen, „thans u met grote klem te moeten verzoeken, dit hulpkantoor weer in het leven te roepen, gezien het feit, dat de toestand te Velsen-Noord zich sterk heeft gewijzigd en het daardoor dringend noodzakelijk maakt, daar weer een hulp kantoor te hebben." Niet slechts „Velsen-Noord Vooruit" zal met grote belangstelling kennis nemen van de door P.T.T. te treffen maatregelen, doch ongetwijfeld alle inwoners van „Noord", die ten slotte allen zijn gebaat met een postinrichting. EVEN DIE LANTAARNPAAL OMHALEN. Twee knapen van 12 en 13 jaar hebben op de hoek van de Watervlietstraat en de Ladderbeekstraat in Velsen-Noord een ge meentelijke lantaarnpaal omvergetrokken, zodat het gevaarte dwars over de weg kwam te liggen. De politie heeft ingegrepen, de paal laten opruimen en de jeugdige baldadigen zullen op een vrije middag het Velsense politie bureau van binnen komen bekijken. FIETSER AANGEREDEN OP DE WIJKERSTRAATWEG. Op de Wijkerstraatweg even voorbij de Banjaei-tstraat is Maandagmiddag om streeks vijf uur een bejaarde wielrijder, die op weg was naar de pont, door een personenauto aangereden. Deze auto kwam van de Heirweg en nam de bocht naai' de Wijkerstraatweg, eveneens richting pont- veer, zo groot, dat zij ten dele op het fiets pad kwam en daardoor de wielrijder aan reed. Deze laatste kreeg verwondingen aan het hoofd en werd door dokter Van Wielink verbonden. De arts vervoerde de wielrijder in zijn auto. De Velsense Athletiekvereniging „Suomi" die al een zekere faam gaat krijgen door haar buitenlandse reizen tweemaal naar Engeland, eenmaal naar Zweden gaat zich beramen op een nieuwe buitenlandse trip, ditmaal naar Oostenrijk Reeds thans bestaat het voornemen bij Suomi om, evenals in 1949, ook in 1951 op eigen gelegenheid naar het buitenland te gaan; althans wanneer geen onoverkome lijke moeilijkheden worden ondervonden. Het is al gebleken, dat over het doel van de reis geen verschil van mening tussen bestuur en leden hoeft te bestaan. Want ofschoon vele Suomi-leden nog eens_graag naar Zweden terug zouden willen, schijnt VVB herstelde zich tegen Pionier Konden de „Breesapers" vorige week tegen Meer vogels maar niet tot een tijdig herstel komen, dit werd tegen Pionier te Amsterdam eigenlijk wat laat ingezien, maar desondanks wisten zij een 2-0 achter stand om te zetten in een 5-3 overwinning. V.V.B. kwam met een verzwakt elftal uit en dit moet de oorzaak zijn geweest van het feit, dat het eerst niet wilde vlotten. Pionier ki'eeg althans de mooiste kansen, maar eex-st na een kwartier werd Van Veelen gepasseerd (1-0). V.V.B. trachtte de juiste vorm terug te vinden, doch het wilde niet lukken. Van de inzinking maakte Pionier dankbaar gebruik en Van Veelen moest de bal weer uit het net halen (2-0). Aanvankelijk zocht V.V.B. ook na de her vatting naar de goede vorm, totdat links binnen Van Loon een niet te missen kans kreeg (2-1). Nog gaf dit V.V.B. niet vol doende moed en Pionier werd weer ster ker. Opnieuw kregen de Amsterdammers een beloning (3-1), maar daarna herstelde V.V.B. zich wonderlijk goed. De aanval werd gevaarlijker en schotvaardiger. Want nadat eerst P. Schildwacht een goed aan gegeven bal langs de Pionier-doelman had geschoten w^s het weer Van Loon, die nu de partijen op gelijke voet bracht (3-3). V.V.B. speelde nu veel vinniger en voerde het tempo op, waardoor Pionier slechts een enkele uitval kon ondernemen. Nadat de behendige Verswijveren V.V.B. de leiding had bezorgd, slaagde dezelfde speler er enige minuten voor het einde nog eens in om keurig te doelpun ten (3-5). Agenda voor Velsen DINSDAG 7 NOVEMBER Thalia, 20 uur: Jubileumconcert „IJmui- dens Roem". WOENSDAG 8 NOVEMBER Raadhuis, 14 tot 15 uur: Spreekuur wet houder van Onderwijs. Oud Katholiek Verenigingsgebouw, 20 uur: Lezing over de Oud Katholieke broederschap St. Willebrord. Thalia, 20 uur: „Gevangenen van het verleden". ieder, die in de eerste plaats deel van de wedstrijd-athletiekgroep zal gaan uitma ken, veel voor het land, dat het Suomi- bestuur als doel heeft gekozen, Oostenrijk te voelen. IEV kan verder bekeren, SVIJ werd verslagen De I.E.V.'ei's hebben zich in de wedstrijd op het terrein aan de Koningsweg al weer beter thuis gevoeld tegen S.V.IJ., welke ontmoeting werd gespeeld voor de tweede ronde om de O.H.C.-beker. I.E.V. bleek aardig op dreef en was ook technisch beter dan de gasten. De voorhoede werd goed gesteund door de halflinie, zodat S.V.IJ. maar weinig had in te brengen. Na ongeveer 10 minuten kreeg Hamers- ma uit een voorzet van rechts een mooie kans, die hij benutte (1-0) en nog geer. 10 minuten later was het spil v. d. Berghe, die de bal keurig aan Prinsen kon afgeven, welke onhoudbaar het tweede doelpunt scoorde (2-0). Wel was I.E.V. aanhoudend sterker in de aanval, doch even voor de rust profiteerde de S.V.IJ.-midvoor bij een doorbraak van een weifelen in de I.E.V.- achterhoede en werd Van Tunen gepas seerd. Direct na de hervatting nam I.E.V. het spel geheel in handen en reeds na enkele minuten was het opnieuw Hamersma, die scoorde (3-1). De I.E.V.-vooi'hoede merkte nu, dat het kon en na ongeveer tien minuten was het N. Duin, die uit een hoekschop het vierde doelpunt voor zijn rekening nam. Aan de andere kant stond het er echter minder mooi vooi', toen S.V.IJ. een'strafschop we gens hands kreeg toegewezen, maar doel man Van Tunen keerde fraai het schot. Na deze gelukkige afloop was I.E.V. weer in de aanval en Hamersma kon met zijn derde doelpunt de hattrick verrichten. Toch slaagde met deze 5-1 achterstand S.V.IJ. er nog in enkele minuten voor het einde de stand op 5-2 te brengen. Heemskerk BURGERLIJKE STAND OVERLEDEN: Adriana van der Gragt, oud 45 j., echtgenote van H. Beentjes. GEBOREN: Edith Ilse, d. van H. M. Kluft i en T. Mol; Virginia Michelè, d. van R. Y. Mayorcas en A. J. Caminer; Peter J. B. W., z. van P. Lenaers en J. Joosten; Maria, d. van M. v. d. Haak en A. v. Egmond; Johanna S. d. van J. Maalman en L. M. Hemelaar; Mar tin J., z. van J. Knap en E. G. Vet. Castricum VEILINGNIEUWS Sla 8%14, spruiten A 4169, spruiten B 1924, andijvie 5J/&6. knolselderie 8, boere- kool 5—14, peen II f3,10—f7, waspeen 13, stoofsla 1215 per kg. Mr. Th. M. J. de Graaf, lid der Tweede Kamer en thans burgemeester van Maas- driel, die benoemd is tot burgemeester van Lisse. Niet best. De besommingen van de loggers liepen Maandag weinig uiteen: de hoogste van de trawlloggers was ditmaal de Katwijk 51 met 3650 en de anderen varieerden van 2500 tot 3300. De Johannes Polderman besomde voor een 12-daagse reis 16.180 (gedeelte), de Zeelandia 8830 (gedeelte), de Limburgia 10.490 (gedeelte) en de Bloemendaal 9040 (gedeelte). Van de verse haringaanvoerders werd de Katwijk 227 Karei Doorman de hoogste met 6330. Variatie. Een vijftal haringloggers, n.l. de Katwijk 176, 40, 48, 86 en 163 bleef Maandag liggen voor de afslag van van daag. Hun totale aanvoer bedroeg ruim 2000 kisten haring. Verder waren vandaag present de VI. 74 Tonny met 10 kisten tarbot, 20 kisten tong, 40 kisten schol, 130 kisten schelvis en piepers, 30 kisten ka beljauw en gullen, de Vios met 15 kisten barbot, 200 kisten schelvis, 75 kisten ka beljauw en gul, 60 stuks stijve kabeljau wen on 800 kisten makreel, de Flamingo met 60 kisten haring, 150 kisten schelvis en piepers, 30 kisten hake, 10 kisten plat vis, 500 kisten makreel, 60 kisten gul, 10 kisten radio en 30 stuks stijve kabel jauwen. Wat er verder komt. Voor de Wocns- dagmarkt worden verwacht de Schoorl en de Bergen met hoofdzakelijk makreelaan- voer en de Claesje. Voor Donderdag kun nen verwacht worden de Catharina Duyvis en de Assan Reis, welke laatste Maandag ruim 700 kisten aan boord had, waarvan 400 kisten makreel. De vangsten der ha ringschepen zijn de laatste nachten zeer goed geweest, maar de trawlers waren minder gelukkig. De meeste trawlers moe ten ver weg vissen (over de 58 graden) om nog wat te kunnen bemachtigen. Doorvoerdrukte. Maandag kwamen weer verscheidene koppels de haven van IJmuiden binnen: de Adele, Margaret Hide, Sunlit Seas, Brenjean en Nebes. De meeste dezer schepen hadden vangsten tussen 100 en 125 crans. De hele aanvoer was weer bestemd voor de doorvoer naar Duitsland met spoorwagens en auto's. Tot laat in de nacht is er aan de transito ge werkt. Verjongingskuur. De Katwijk 166 is Maandag naar Woubrugge vertrokken om een nieuwe motor te laten plaatsen en voor een verdere modernisering van het schip. Handje helpen. De R.O. 9 vertrok Maandagmiddag naar buiten met op sleep de Katwijk 59. De Katwijk 59 zal waar schijnlijk in Vlaardingen een reparatie ondergaan. Vrachtvaren. Maandag kwam binnen de Finse caster Kalso. Dit schip bracht reeds eerder een vracht bevroren visfilets uit IJmuiden naar Engeland en dezer keer zal de Fin weer een vrachtreis maken uit IJmuiden met filets. In en uit. Op 6 November kwamen binnen: UK. 93, VD. 68, IJm. 261, 239, LT. 746, 246, IJm. 385, 203, LT. 235, 19. Naar zee vertrokken weer de IJm. 226, 249, 202, 203, 318, VD. 68, IJm. 215, 261, HD. 220, VD. 9, UK. 127, 2, 4, KW. 56, 189, 72. 161, 19, 18, 3, IJm. 11, 230, KW. 44, 6, 32, 227, UK. 75, 8, 114, 200, 86. 194, 18, 19. 105, 85. VD. 68, KW. 16, 94, 27, 127, 24, 17, 169, 104, 155, 162. Van de trawlers vertrokken de Eveline, de Mary, de Zeelandia. de Thorina en de Simon de Danser. Tegenvaller. De laatste berichten melden dat de Tzonne Donderdag aan de afslag kan zijn. Omtrent de totale vangst en specificatie konden nog geen nadere gegevens worden verkregen, doch de vangst schijnt niet erg overvloedig te zijn. SCHEEPVAART Wim Slijkhuis die pas terug is uit Ierland deed te Delft mede aan de jubileumveldloop van A.V. '40 en won deze op fraaie wijze. Aan de kop van de A- en B-klassers gaat Slijkhuis op de finish af. Aagtekerk, pass. 4 Gibraltar. Alhena, pass. 5 St. Vincent. Amsteldiep, 4 v. Aden n. Port Said. Andijk. 5 te R'dam v. New Orleans. Arendskerk, 4 v. Fremantle n. .Adelaide. Arundo, 4 v. Santos n. Montevideo. Asturias, pass. 5 Gibraltar. Atlantis, pass. 5 Gibraltar. A verdijk, 4 te New York v. R'dain. Amstelvaart (ex Berlae), 6 te Duinkerken. Albireo, 6 te Antwerpen. Alamak, pass. 6 Str. Messina n. Port Said. Ariadne, 4 v. Rijeka n. Bari. Atlas. 5 v. Gibraltar n. R'dam. Abbekerk, 5 te R'dam. Alchiba, 4 v. R'dam n. Narvik. Adinda, 5 v. Singapore n. Pladju. Alcinous, pass. 5 Gravesend. Algenib, 5 te Antwerpen v. Hamburg. Alnati, 7 verw. Antwerpen. Altair, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Aludra, 6 verw. Montevideo. Alwaki, 5 495 m. NW. Fort Aleze. Amsteldijk, 5 800 m. O.NO. Bermuda. Arkeldijk, 5 400 m. O. Str. Florida. Baarn, 5 te Callao. Bali, pass. 5 Landsend. Bengkalis, 5 v. Singapore n. Djakarta. Bennekom, 4 v. Ponta del Gadn n. Antw. Boissevain, 5 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Britsum, 5 v. Casablanca n. R'dam. Bantam, 4 te Suez, Bacchus, 5 v. Trinidad te Paramaribo. Bangkalan, 5 v. Djakarta n. Sunda. Baud, 5 v. Semarang n. Soerabaja. Borneo, 5 160 m. O. Aden. Caltex Delft, pass. 5 Malta. Castel Bianco, 4 te Adam v. Djakarta. Congostroom, 4 te Lagos v. A'dam. Caltex Utrecht, 4 rede Bahrein. Ceram, 5 v. Hamburg te Antwerpen. Cistula (t), 5 v. Curagao n. Trinidad 6 verw. Clavella (t). pass. 4 Rasalhadd. Cronenburgh, pass. 5 Beachyhead, Danae, 4 te Livorno v. Genua. Duivendrecht, 6 te Dakar. Domburgh, 4 v. R'dam n. Casablanca. Empire Brent. 5 v. Colombo n. Aden. Eendracht, 5 v. Dardanellen. Enggano, 4 v. Port Said. Eemdijk, 5 v. Hamburg n. Bremen. Elsenburgh, 4 te R'dam v. Londen. Etrema (t), 5 v. Curagao n. Cristobal. Friesland, (krl), 5 v. Soerabaja te Singapore. Gordias, 4 v. Gibraltar. Ganymedes, 5 v. Curagao n. Punt3 Cardon. Gooiland, 6 verw. Rio de Janeiro. Gouwe, 5 v. Holtenau. Hercules, 5 v. Mutzuna n. Tunis. Hera, 5 v. Maracaibo n. Kingston. Heelsum, 5 v. New Orleans n. Houston. Haarlem, 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Hector, 6 te Hamburg. Haarlem, 6 v. Hamburg te Antwerpen. Jobshaven, 4 v. Libreville n. Landana. Joh. v. Oldenbarnevelt, 6 v. Colombo n. Suez. Jupiter, 5 v. Palermo n. Piraeus. Java, 5 v. Singapore n. Port Swettenham. Kota Inten, pass. 4 Perim. Karossa, 5 te Fakfak. Langkoeas, 6 te Singapore v. Djakarta. Leerdam, 5 v. Antwerpen. Lems'terkerk, 4 v. Abadan n. Aden. Leopoldskerk, 5 te Antwerpen. Loenerkerk. 5 v. Bahrein n. Rastanura. Luna, 5 v. Tel Aviv n. Catania. Leuvekerk, 6 v. Bahrein n. Rastanura. Laertes, 3 v. Soerabaja. Lekkerkerk. 6 verw. Karachi. Leuvekerk, 4 nog Bahrein. Lucita (t), 6 v. Heysham te Falmouth. Lutterkerk, 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Macuba, 4 v. Port Said. Malea. 5 100 m. v. Perim in Rode Zee. Mariekerk, pass. 5 Casauets n. Genua. Mentor, 3 v. Palermo n. Cadiz. Metula, 4 v. Napels n. Tel Aviv. Murena, 5 v. Suez. Modjokerto, pass. 5 Dover. Maas, 5 v. Kingston n. Mobile. Maetsuycker, 4 v. Geraldton n. Singapore. Meliskerk, 5 te Hamburg. Merwede, 5 v. Jacksonville te Savanna. Mijdrecht (t), 5 90 m. Z.ZW. Ouessant. Nigerstroom, pass. 5 Las Palmas, Nelly, pass. 5 Kp. Bougaroni 11 verw. R'dam. Omala, 5 v. Calcutta n. Miri. Oranje Fontein, 4 verw. Antwerpen. Oranjestad, 4 te A'dam v. Cristobal. Orion, 5 v. Istanboel n. Yerakini Oberon, 6 xerw. Ciudad Trujillo. Ondina (t), 5 verw. Alexandrië v. Port Said. Overijsel. 5 v. Bremen te Hamburg. Poelau Laut, 6 te Genua. Polvdorus, 5 v. Port Swettenham n. Singapore. Polyphemus. 3 v. New York n. Galveston. Pygmalion. 5 v. Puerto Plata n. Antwerpen. Pi-ins Willem II, 6 bij Casquets. Prins Willem V, 4 v. R'dam n. Montreal. Paula (t), 5 Str. Bangka. Plancius, 4 v. Soerabaja n. Buleleng. Prins Joh. W. Friso, 5 v. Hamburg te Antw. Perna (t), 7 verw. Piraeus. Rempang, 6 te Belawan. Riouw, 5 v. Houston n. New Orleans. Roebiah, 4 v. Cheribon n. Semarang. Rotti. 4 v. Makassar n. Balikpapan, Rotula (t.), pass. 4 Scillies. Ruys, 4 v. Montevideo n. Santos. Rijnkerk. 5 v. Yokohama n. Nagoya. Reyniersz, 5 rede Makian. Ridderkerk, 6 te Hamburg v. A'dam. Rossum, 4 v. Setubal n. R'dam. Samarinda. 5 te Djakarta. Schiedijk. 5 v. New York n. Vera Cruz. Sibajak. 4 v. Suez n Aden. Slamat. 4 v. Koweit n. Abadan. Streelkerk, 5 v. Damman' n. Koweit Sumatra, 4 v. Marseille n. Halifax. Stad Arnhem, pass. 5 Wight Stad Schiedam, pass. 5 Finisterre. Stad Maastricht, pass. 6 Vlissingen. Sanana, pass. 6 Ouessant. Sarangan, 4 te Ternate. Saroena (t), 5 v. Miri n. Pladju. Scherpendrecht, 4 600 m. W.NVV. Azoren. Schie, 5 v. Port of Spain te Paramaribo. Siaoe, 4 v. Djakarta te Soerabaja. Sibigo. 5 te Tjilatjap. Stad Breda. 5 te Londen. Stad Vlaardingen 7 17 u. verw. H. v. Holland. Stanvac Talang Akar it), 5 te Djakarta. Tawali. 4 v. Aden n. Djakarta. Teh-esias, 6 te Aden. Ternate. 5 te Balikpapan. Tankhaven in (t). 4 n. Sungeigerong. Tjibodas, 6 verw. Yokohama. Trompenberg. 5 v. Bremen te Antwerpen. Triton. 6 verw. Guanta. Van 't Hoff. 5 v. A'den n. Port Soedan. Volendam, 5 850 m. W.NW. Minicoy. Veendam, 6 13,30 verw. Southampton, 8 uur ontschepen Rotterdam. Waterman. 5 v. Colombo n. Port Said. Woensdrecht (t), 6 v. Curagao n. Savanna. Waal, 6 te Aruba v. Maracaibo. Waiwerang. 4 te Blma. Winsum, 5 v. R'dam n. Ceuta. Zeeland (ssm.), 4 v. R'dam n. Newcastle. KLEINE VAART Actinia, 4 v. Teignmouth n. Stavanger. Agiena, 3 v. R'dam te Aarhuus. Batavier HI. 4 v. Paskalavik n. R'dam. Bianca, 5 v. Avonmouth te Concarneau. Birmingham, 4 v. Harlingen n. Goole. Blue Boy, 6 v. Boston n. Hull. Carpo, 4 te Rouaan v. Dublin. Casablanca. 3 v. Drogheda n. Partington, Citadel. 4 v. Bremen n. Oslo. Constant, 4 v. Grimsby n. Dieppe. Duiveland, 5 v. R'dam te Poole. Echo. 5 v. R'dam te Dublin. Ellewoutsaijk, 5 v. Hennebont n. Newport. Evertsen, 4 v. Waya n. R'dam. Ferocia, 6 v. Cardiff te Southampton. Flandria, pass. 4 Brunsbuttel n. Le Havre. Frisia. 6 v. Gonfreville te Nantes Frejo, 4 te Rouaan, Hast I. 3 v. Eshjerg te Bilbao. Hast III, 5 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Hast V. pass 4 Brunsbuttel. Hoogland. 4 v. Kopenhagen n.Nordenhamn. Lacra, 4 le Vesterass. Lies, 4 v. Lugncvk n. R'dam. Mascella. 6 v. Paulllac te Petitcouronne. Matthew. 4 v. Vlaardingen n. Larvik. Mereurius, 6 v. Hull n. Kingslynn Monica, 5 v Duinkerken te Rouaan. Mizar, 5 v. Liverpool te Claircastle. Matar, pass. 5 Portsmouth. Njord, 4 v. Bilbao n. Liverpool. Nettie, 4 v. Middlesbro n. Sundsvall. Pacific. 5 v. Band holm te Antwerpen. Rose Marie, 5 te R'dam v. Kopenhagen. Sambre, 5 v A'dam n. Parijs. Seaham, 4 v. Harlingen n. Lei til, Sirius, 4 v Londen te Rouaan. Saba, 5 te Esbjerg v. Streur. Silvaplana, 5 v. Saffi n. Casablanca. Silvretta. 4 v. Vlissingen n. R'dam. Timor. 4 pass. Dover. Urmajo. 4 v. Bones n. R'dam. Van Brakel. 5 te A'dam v. Mo. Volkerak, 5 te Boness v. Wilhelmshaven.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3