c DE BOEKPERS Noodwet-Drees met twee jaar verlengd Op de thans goedgekeurde bijslag aan gepensionneerden wordt een voorschot gegeven W&UBBBSL ABDUSIROOP Radio geeft Donderdag OUDS Kinawijn Frankrijk politieke laat zijn laatste delinquenten vrij Vulpenhouders IVOROL: een schatkamer van weldaden voor mond en tanden PANDA EN DE MEESTER*GEMASKERDE 395. Wereldnieuw R II Woensdag 8 November 1950 EERSTE KAMER (Van onze parlementaire redacteur) Naar aanleiding van de wetsontwerpen inzake de financiële deelneming van de staat in het uit te breiden Hoogovenbedrijf, haalde prof. Molenaar (V.V.D.) even het plan-Schuman aan. Daarover wilde hij gaarne iets naders horen, in het bijzonder met het oog op de eventuele beperking van de nationale souvereiniteit ten behoeve van zeggenschap van de „hoge autoriteit". Minister Van den Brink, wees er op, dat hierover op het ogenblik moeilijk een openbaar debat gehouden kan worden. In de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken is hij bereid enig nader licht te ver schaffen. Zonder hoofdelijke stemming gingen de wetsontwerpen er door met al leen aantekening van het communistische „tegen". Dit bleef bij het voorstel tot wij ziging van de zich nu tot 1952 uit te strek ken Noodwet Ouderdoms-voorziening zelfs achterwege. Ofschoon menige spreker, an ders als mr. Vixseboxse (C.H.) bleek te haken naar het ogenblik, waarop er een definitieve wettelijke regeling zal komen inzake een de gehele bevolking omvattende ouderdomsvoorziening, had minister Joekes die zich onder meer door de heer De Bruijn (K.V.P.) in bescherming genomen zag, het deze keer niet hard te verduren. Zelfs prof. Molenaar (V.V.D.) toonde zich in een mildere stemming dan gewoonlijk tegen over deze bewindsman. Deze senator hield zich, evenals onder anderen de heer Schipper (A.R.) en de heer Ooster huis (Arbeid) bezig met de vraag, hoe de definitieve regeling van een ouderdoms voorziening in elkaar zal moeten zitten. De minister ging hierop thans niet in. Alleep gaf hij te kennen dichter bij de heer Schipper dan bij mr. Vixseboxse te staan, die eigenlijk het liefst het systeem van de noodvoorziening bestendigd zou zien. Het hart van minister Joekès ging uit naar een ouderdomsvoorziening, waarbij men, ongeacht andere inkomsten, zijn uit kering zou ontvangen. Natuurlijk eist het doen van een keuze omtrent het stelsel van zulk een kostbare wet heel wat overleg. De financiële consequenties ervan zullen niet gering zijn en dat speelt mede in belang rijke mate een rol bij het zoeken van wat nu het beste systeem zal zijn. Aldus wist de minister wel duidelijk te maken, dat het doorhakken van de knoop in deze gemak kelijker gezegd dan gedaan is. De minister van Financiën en tenslotte het kabinet in zijn geheel, hebben hier hun woordje mee te spreken. Hoe het mettertijd met de premiebetaling zal moeten gaan, kan thans ook nog niet worden voorspeld. Uit het betoog van de minister viel op te maken, dat vermoede lijk ten dele de staat, ten dele de betrok kene voor de betaling van de premie zullen hebben te zorgen. Naar aanleiding van vragen van de heren Oosterhuis (Arbeid) en Scholten (Comm.) verklaarde minister Joekes, dat thans bij de regering nog_ in beraad is of en in hoe verre bij net inwerking treden van de huurverhoging met ingang van 1 Januari tevens aan de ouden van dagen, die de compensatie van de belastingverlaging mis sen. extra-uitkeringen zullen worden toe gekend. De avondvergadering was gewijd aan het ook in de senaat weinig geestdriftig be groete wetsontwerp tot verhoging van de pensioenen met een bijzondere bijslag. Aanvankelijk liet de heer Kramer (Ar beid) wel een heel gereserveerd geluid horen. Maar tenslotte won minister Teu- lings ook bij hem het pleit. Eerst haalde ADVERTENTIE Vatbaar voor vocht en tocht? Wj Niet nodig de hele winter te P hoesten! Neem bij de minste 'S' klacht desnel werkende,ver- g zachtende, slijmoplossende, AKKERS HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Platen. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Platen. 9.40 Schoolradio. 10.00 Platen. 10.15 Morgendienst. 10.45 Orgel. 11.00 Voor zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. 12.30 Weerbericht. 12.33 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Zang en Piano. 13,45 Platen. 14.45 Voor de vrouw. 15.30 Piano. 16.00 Bijbel lezing. 16.45 Platen. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Vocaal ensemble. 17.50 Regerings uitzending. 18.00 Platen. 18.15 Platen. 18.30 Land- en tuinbouw-, 18.45 Platen. 19.00 Nieuws. 19.15 Levensvragen van allerlei aard. 19.30 Causerie. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 22.00 Platen. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Kerkkoor. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Platen. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Platen. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Orgel. 8.30 Platen. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Platen. 9.30 Concert. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Pla ten. 10.50 Voor kinderen. 11.00 Mannenkoor. 11.20 Platen. 11.45 Tuinbouw. 12.00 Piano en orgel. 12.30 Weerbericht. 12.33 In 't spionne tje. 12.38 Platen. 13.00 Nieuws. 13.20 Metro- pole-orkest. 13.45 U kunt het geloven of niet 13.50 Platen. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Sopraan en piano. 15.00 Voor zieken. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 Platen. 19.00 Repor tage. 19.30 Concert. 19.45 Causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.20 Radio philharmonisch orkest. 21.15 Ronde-tafel gesprekken over internationale vraagstuk ken. 21.45 Amusementsmuziek. 22.15 Let op de bel. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.30— 24.00 Dansorkest. BRUSSEL, 324 M. 12.00 Platen. 12.15 Dansmuziek. 12.30 Weer bericht. 12.33 Voor landbouwers. 12.40 Dans muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen. 14.00 Muziekgeschiedenis voor de jeugd. 16.00 Engelse les. 15.15 Platen. 15.40 Franse les. 16.00 Platen. 16.30 Causerie over schoolradio. 16.45 Platen. 17.00 Nieuws. 17.10 Omroep koor. 17.15 Voor kinderen. 18.15 Syndicale kroniek. 18.25 Platen. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Platen. 19.50 Politieke tribune. 20.00 Verzoekprogramma. 21.00 Hoorspel. 21.30 Platen. 21.45 Actualiteiten. 22.00 Nieuws. 22.15 Platen. 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Platen. de bewindsman evenals de heer Kramer had gedaan, de geschiedenis met de pen sioen-toeslagen op. Niets liever ware het de gehele regering dan aan alle wensen ten gunste van de gepensionneerden tegemoet te komen, maar dit mag noch kan zij van wege de financiële toestand. De toeslagwet van 1948 kost 40 millioen, dit wetsont werp 12 millioen, de kinderbijslag aan gepensionneerden 4 millioen. Hier doet de overheid voor haar gepensionneerden wèl, wat voor de gepensionneerden van het particuliere bedrijf niet gebeurt, merkte de bewindsman met zekere voldoening op. Hij wees er tevens op, dat het onmogelijk is om de pensioenen dusdanig te verhogen dat er gelijke tred wordt gehouden met de verminderde koopkracht van de gulden. Zou men een stelsel van procentuele toe slag hebben gekozen, zoals mr. Wendelaar (V.V.D.) had gewild, dan zou alleen al met de daarvoor te maken berekeningen 1 mil lioen kosten gemoeid ziin geweest en zou het 9 a 12 maanden hebben geduurd eer alle individuele gevallen afgehandeld zou den zijn. Met dit pleidooi hoopte de minis ter meer begrip voor de positie alsook voor de argumenten van de regering te hebben kunnen krijgen. Over zijn plannen tol aan merkelijke verbetering van de pensioen toeslagen kon hij thans geen nader uitsluit sel verstrekken. Vóór 1 Januari 1951 zal de aanhangige wet worden uitgevoerd en 50 a 60.000 gepensionneerden hebben reeds be richt ontvangen, dat zij aanstonds de toe slag als voorschot kunnen krijgen. „Staats rechtelijk nogal bedenkelijk", riep hierop ADVERTENTIE SCHEREN ZONDER SCHRIJNEN DOOR VERZACHTENDE LANOLINE Nieuwe Scheer Luxe voor Ui Williams Luxury Shaving Cream door mlllioenen mannen over heel de wereld uitverkoren is mi ook hier verkrijgbaar. Goed nieuws voo' hen die zich dagelijks scheren want het rijke zachte Williams schuim betekent ook voor de ge voeligste huid een nooit gekend scheergemak. Williams vormt een beschermend laagje op Uw huid, laat het mesje over Uw gelaat glijden fconder tere weelsels te kwetsen. Williams verzacht terwijl U zich scheert omdat er Lanoline In zit. HET GEHEIM i LANOLINE Di Lanoline in Williams oveftfell elk ar.der Ingredient voor het ver/scKlen van een 'geïrriteerde huid. £i\ help! schraalheid generen én voorkomen. Koop nog vandaag Uw lube Williams. Éénmaal proberen en U zuil nimmer meer andere tchcercrême gebruiker}. LUXURY SHAVING CREAM de heer Van de Kieft (Arbeid) uit, waarop de minister herhaalde, dat het al leen „als voorschot" zou gebeuren. Minis ter Teulings kon aan de heer Kramer toe zoggen met minister Joekes te zullen spre ken over de door deze senator verlangde toepassing van de uitzonderingsbepalingen der Noodwet-Drees, ten einde te voor komen dat de z.g. kleine gepensionneerden van hetgeen zij nu gaan krijgen een deel zouden moeten terugbetalen. Deze toezeg ging bleek voldoende om het wetsontwerp inzake de verhoging der pensioenen en dat inzake de kinderbijslag zonder hoofdelijke stemming aangenomen te krijgen. Troepenschip „Atlantis" Vrijdag in Amsterdam Het troepenschip „Atlantis" wordt in de avond van Donderdag 9 November met repatriërende militairen en hun gezinnen uit Indonesië voor IJmuiden verwacht. De ontscheping der opvarenden zal Vrijdag 10 November des morgens te 8 uur in de haven van Amsterdam beginnen. De bekende buitenplaats „Wiltzangk" in Wassenaar, wordt geveild. Bij de inzet is reeds een half millioen gulden geboden. ADVFRTFVTIE Bij regen of zonneschijn Smakelijk en opwekkend Koortswerend en versterkend De oude fles vervingen wi) om practischq redenen door een handiger model. L 5.30 per >/i L. fles L 2.75 per 1/7 L. fles Faillissementen De rechtbank te Haarlem heeft Dinsdag in staat van faillissement verklaard: De commanditaire vennootschap „Select", Radio- en Electro-technisché Industrie, ge vestigd te Haarlem, Korte. Poellaan 23. Rechter-commissaris: mr. C. E._ Muller. -Curator: mr". S. Groen, advoocaat en procu reur te- Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgehe ven de faillissementen van: C. J. BorSboom, tuinder, Arendsweg 179 te Beverwijk. Rechter-commissaris mr N. Reeling Brouwer. Curator: mr. Th. G. A. Mulder te Beverwijk. J. H. Roffel, houtbewerker, Blauwe Arends pad 24, Zaandam. Rechter-commissaris: mr. C, G. Bijleveld. Curator: mr. H. M. C. Dok- huijzen te Zaandam. Duineveld, rijwielhandelaar, Wijker- straatweg 47 a, Velsen-Noord. Rechter-com missaris: mr. H. J. Ferwerda. Curator: mr. A. W. Hellema Jr. te Haarlem. M. Haseth, handelende onder de firma Me- taalwarenfabriek „Hago", Vogelkoopsteeg 9 te Haarlem. Rechter-commissaris: mr. C. G. Bijleveld. Curatrice: mej. mr. S. Boekman te Haarlem. Wegens het verbindend worden der enige uitdelingslijst is geëindigd het faillissement van: J. C. Sprenkeling, koopman, Zand- voortselaan 19, Zandvoort. Rechter-commis saris: mr. N. Smits. Curator: mr. L. J. Ven huizen te Haarlem. J. J. Kapiteyn, wonende te Heemstede, alleengerechtigd en bedrijfhoudende onder de firma Juffermans Kapiteyn te Lisse, heeft een verzoek ingediend tot verlenging van de aan hem verleende surséance van betaling voor de tijd van anderhalf jaar. Opgericht is de Solex-club Haarlem. Het doel is de leden technische voorlichting te geven en tochten te houden. Slechts de ergste verraders blijven achter de tralies (Van onze correspondent te Parijs) Het Franse parlement zet deze week de behandeling voort van het probleem der politieke gevangenen, die binnenkort ook hier bijna allen uit kampen en cellen zul len worden ontslagen. Sedert de bevrijding hebben de militaire en bijzondere rechtbanken in Frankrijk bijna 40.000 veroordelingen uitgesproken. Circa een-achtste deel dier delinquenten zit thans nog opgesloten. De overigen hebben hun straf uitgezeten, gratie van de presi dent ontvangen of werden nimmer door de Franse politie gegrepen. De Franse regering heeft thans een wetsvoorstel bij het parle ment ingediend, dat ruim 4000 van de resterende 4791 gedetineerden opnieuw in vrijheid zal stellen. Slechts de verraders, de Gestapo-handlangers en andere beulen zullen achter de tralies blijven. Toen Rëné Pleven zich voor het eerst bij het parlement als premier-in-hope presen teerde, nam hij de kwéstie van de amnes tie als officieel programmapunt in zijn regei'ingsverklaring op. Hij wist dat het publiek een geste van humaniteit ten op zichte van de politieke gevangenen met begrip zou begroeten. Een jaar geleden al werd er over deze kwestie een enquête onder het publiek georganiseerd, welke het resultaat oplever.de, dat 60 procent der Fransen voor en 23 tegen amnestie was. Dat laatste percentage komt ongeveer overeen met de aanhang der communisten en het is dan ook vooral wel de partij van Thorez geweest, die de politieke recht spraak als wapen in de partijstrijd heeft gebruikt. Vele veroordelingen door leken- reehtbanken uitgesproken, waren inder daad niet anders dan als vulgaire wraak nemingen te omschrijven. Onwaardigen Naast de invrijheidstelling van de grote meerderheid van de politieke gedeti neerden, had de minister van Justitie voor al ook nog de categorie der zo geheten „nationaal onwaardigen" op het oog. Dit zijn de lichtere gevallen, de collaborateurs ADVERTENTIE BALPENNEN meer dan 60 verschillende modellen Grote Houtstraat 55-57 - Haarlem - Tel. 19397 uit berekening en de beoefenaars van het dubbel-spel, die na de bevrijding uit een aantal hunner burgerlijke priviléges wer den ontzet, geen leidende functies in de pers of de rechtspraak meer uit mochten oefenen, zelfs geen bestuurslid van een gymnastiekvereniging of voetbalclub meer mochten wezen en geen jachtvergunning konden krijgen. De regering durft hun nu in de toekomst weer een buks toe te ver trouwen en de lichte gevallen zullen spoe dig ook weer openlijk voetbal mogen spe len. De mogelijkheid maatregelen te kun nen nemen tegen vroegere nazi's, die in woord of geschrift het verraad verheer lijken hoopt de regering met de nieuwe wet bovendien te vergroten. De laatste tijd hebben verenigingen in Parijs voorstellin gen gegeven, waar Duitse anti-semietische propagandafilms als Jud Süss werden ver toond, waarvoor nota. bene sandw.ich-man- nen, getoond met de Davidster, op straat reclame maakten. Ook zijn er boeken ge publiceerd, die een duidelijke apologie van het Nazisme bevatten, terwijl in het théa- tte de l'Oeuvre thans een toneelstuk wordt opgevoerd,, dat, hoe slecht het geval ook wezen mag, niet anders kan zijn bedoeld dan als een provocatie aan het adres van het vroegere verzet. Deze en soortgelijke initiatieven verwekken onder het publiek terecht een duidelijke afkeer en het is goed, dat de regering zich ook met deze uitwas sen der vrijheid van meningsuiting bezig houdt. Gevaar Niettemin is er aan het initiatief van de regering, dat door de socialistische minis ters niet werd onderschreven, ook een ge vaar verbonden, waarop in de kamer on der meer de vroegere minister van Justitie, de Katholiek Teitgen, openlijk gewezen heeft. Men dient te voorkomen, dat de handlangers van de vijand de amnestie maatregelen zullen exploiteren als een of ficiële erkenning-van een onrecht, dat hen zou zijn aangedaan. Er zijn vele fouten gemaakt, doch de leden van de voormalige- en toekomstige vijfde colonne dienen toch niet en bloc van hun smetten te worden schoongewassen. Daarom heeft de regering het betreffende voorstel in zeer voorzichtige bewoordingen uitgedrukt en alle schijn vermeden op de terechtheid van -de straf zelf terug te wil len komen. Dat weerhoudt echter de com munisten toch niet deze voornemens van de regering, die door de oprechte wens worden geïnspireerd de nationale eendracht te herstellen, als een capitulatie aan het nazi-verraad voor te stellen en als zodanig in hun propaganda te exploiteren. ADVERTENTIE 56. Van de plek, waar Joris Goedbloed stond, had hij een schitterend uitzicht op het Slot Malpertus, dat er echter weinig opwekkend uitzag. Het was al een ruïne maar nu, na het kanonschot, ivas er hele maal maar droevig weinig van over. Be halve een zware rookwolk, stegen er de woedende kreten uit op van de achtervol gers, die inzagen dat zij weer eens achter het net hadden gevist. „Vaarwel, geliefd plekje grond," zo mijmerde Joris. „Nim mer zal ik hier weer komen! Ach! Hoe vaak zal ik niet vol verlangen aan u terug denken, wanneer ik straks als millionair in het buitenland woon met 'sKonings schatDat hoorde Panda, die boos naast hem zat. „Ja," zei Panda, „dat is een aardig idee! Houd jij de schat maar! Als je maar wéét, dat ik er niets meer mee te maken wil hebben. Als jij die schat nu verder draagt, dan zal ik de verantwoor delijkheid voor mijn toekomst wel weer dragen. Ik ben van kwaad tot erger ge komen, en dat moet nu maar eens uit zijn! Iedereen houdt me voor een rover! Als mijn vader dat toch eens zagNee, ik ga naar de koning en dan vertel ik hem alles, en dan zal ik me uitleveren aan zijn genade„Een schoon en edel streven, dat ik voorwaar niet in de weg mag staan!" zei Joris ernstig. „Te meer, waar gij er niet eens ver voor behoeft te lopen.want daar rijdt de koning in zijn auto, vrind!" En ja, werkelijk; de Koning was uitgegaan voor een wandel ritje, en Panda en Joris konden zijn def tige open auto vanaf hun bergtop zien naderen Bloemenhandelaar door zwager bestolen Een bloemenhandelaar uit Hillegom had zijn handelsgeld in een kast op zolder ge borgen. Zijn zwager profiteerde van een ogenblik dat de familie niet thuis was om de kast met een schroevendraaier open te bi-eken en het bedrag van ruim 2.000. te ontvreemden. Hij maakte goede sier van het geld, dat hij voorgaf in een loterij ge wonnen te hebben. Toen de bloemenhande laar echter ontdekte dat zijn geld ont vreemd was viel de verdenking op zijn zwager, die bij een ondervraging door de politie al spoedig door de mand viel. Een gedeelte van het geld, ongeveer 800. werd in de reparatietas van een motorfiets teruggevonden. Verschillende goederen die van het ontvreemde geld waren gekocht, Werden in beslag genomen. Geparfumeerde plastic Binnen niet al te lange tijd zal men ken nis kunnen maken met geparfumeerde plastics, een Amerikaanse vinding. Het be treft hier het zogenaamde „vinyl-doek", dat reeds lange tijd verkrijgbaar is. Dit product wordt gebruikt voor regen jassen, gordijnen, tafellakens en -dergelijken. Dit doek heeft een minder prettige eigen schap. Er zit namelijk een flauw niet bij zonder aangenaam luchtje aan. Blijkens een mededeling van het kunststoffeninsti- tuut T.N.O. te Delft is men in Amerika thans in staat dit luchtje niet alleen te neutraliseren, maar zelfs het plasticdoek te parfumeren. Ook de Inkten, die voor het bedrukken van plasticdoek worden gebruikt, kan men parfumeren. Met rozen bedrukte glasgordijnen kunnen dan ook rozengeur verspreiden. ADVERTENTIE 7": u—- - in het kader van onze speciale „PR0PAGANDA-VERK00P voor OUDE PRIJZEN" WOLLEN DEKENS voor kinderledikant. A 90 Leuke dessins 90x1j0 Zwaar wollen WILTON KARPETTEN ijzersterke kwaliteit, prachtige Perzische a f? dessins 200 x 280 1*3 3»™ Wollen SLAAPKAMERKLEEDJES 60 x 115 14.90 VELOURS 90 voor overgordijnen 1 30 br. S MOQUETTE KARPETTEN In diverse dessins. f3 0 50 200 x 280 137. Effen MOQUETTE TAPIJT 10 70 geheel wo 70 breed I WEEFSTOF voor overgordijnen 120 br. Blank eiken SLAAPKAMER bestaande uit: 3-deurs garderobe- kast, 2 persoons ledikant, 2 nacht kastjes, tafel en 2 stoelen. Prima afwerking KRUISSTRAAT 11 HAARLEM TELEFOON 11491 Zaak tegen ex-burgemeester van Den Haag voor de Hoge Raad De Hoge Raad heeft Maandag het cassa tieberoep van de oud-burgemeester van Den Haag, mr. W. A. J. V. tegen de uit spraak van het Haagse Gerechtshof van 5 Mei 1949, waarbij hij, met vernieti ging van een vonnis der rechtbank te 's-Gravenhage, is veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf en een boete van 10.000 gulden wegens overtreding van het Deviezenbesluit. De raadsman van requirant, mr. A. E. J. Nysingh, voerde één cassatiemiddel aan. Zijn cliënt waren vier feiten ten laste ge legd. Voor een daarvan werd hij vrij gesproken. Van de drie feiten, waarvoor requirant werd veroordeeld, bestreed de raadsman het aan de oud-burgemeester ten laste gelegde feit, dat deze te Zürich opzettelijk heeft opgenomen een bedrag van 50.000 Zwitserse franken. Dit feit noemde de raadsman niet strafbaar, om dat opnemen in de taal van het Deviezen- besluit alleen betekent het verkrijgen van buitenlandse betaalmiddelen. De raadsman merkte op, dat hetgeen verder teniaste is gelegd, velen in het bui tenland doen. Dit is verkeerd en strafbaar. Dergelijke dingen plegen in het algemeen door de Nederlandse Bank afgedaan te worden bij transactie. Requirant heeft, toen zijn vrouw al enige tijd wegens ziekte in het buitenland was, geld opgenomen en uitgegeven. Dat is strafbaar. .De twee overblijvende feiten hebben volgens de raadsman materieel in het geheel geen betekenis in de zin van het Deviezenbesluit. Requirant heeft de Zwitserse franken gedeeltelijk op de bank gestort en gedeeltelijk omgewisseld voor dollars en deze op de bank gestort. Hij had deze ook bij een vriend of een relatie kunnen deponeren. Nu het bij een bank Papier. Volgens Joseph van de afdeling pmp ns®. h» E.C.A., zou het Europa vat krantenpapier en n-inio kort - lijk kunnen worden ver®? ontwikkeling op grote <bor papierproductie in Algm-'T Vai1 port over een ter plaatste "in? ee derzoek wordt gezegd dawi .1^ se Plantages met esparto gtaV^a lyptus bomen zouden „tmi. uitgebreid. Atchinson geen reden, waarom het i, eucalyptus niet zou worden ®?4 m hete klimaten, zoals in AM. 4 Spanje en andere lande™ lks'1 Gezond. Te Lancaster (Penn*vi„ heeft een 16-jarig MefftfL tember door kmderverlanw beide benen en een atm veS, het leven geschonken aan een hï 7 pond. De artsen Verwachten 3 kind geheel gezond zal blijven 1 Oproep. De liga van Rode Krulsïet„. gen te Geneve heeft tot alle R„S verenigingen m de wereld gende oproep" gericht om goïï, personeel ter beschikking te s3 behoeve van de lijdende bun! Korea 8" Clementie. De Britse autoriteiten hebben 331 Duitsers, die door i tribunalen en gerechtshoven tot 1 genisstraf waren veroordeeld 5 laten en de straf van 188 andé-tl' minderd. Opgewekt. Door massage van het h opening van het hartvlies zijn tas van twee personen de leven» weer opgewekt, van de een 7 -f" nadat hei hart was blijven stilsta," de ander na 31 minuten. Feest. De Amerikaanse, Britse e„ ambassadeurs in Moskou wj Dinsdagavond met vijfhonderd t gasten het bal bij, dat ter gelee? van de 33ste verjaardag der aj October-revolutie in hotel Metro» Moskou werd gegeven. De gasten, onder wie het gehele, diplomatique, werden ontvangen de waarnemende minister vanB; landse Zaken, Andrej Gromyko] plaatsvervangende ministers van tenlandse zaken Zorin en Bei- met hun echtgenoten. Ook buiten vierde Moskou f verlichte straten. Op 26 plein stad werden openluchtvoorstcl gegeven, waaraan ongeveer 10.00} sers, zangers en toneelspelers namen. Vermist. Een toestel van de „Nor; Airlines" met 17 passagiers en ét manning van 4 koppen wordt ve_ Het vliegtuig was van Helena c: naar Butte, eveneens in Mi (V.S.). Bezoek. De Franse minister van Dej Jules Moch en generaal H. J. t chefstaf van het Nederlandse i zijn Dinsdag te Ottawa aanga- Zij zullen er beiden enkele dage blijven voor besprekingen en taf aan militaire installaties. Verrassing. Volkomen onverwachts de Sovjet-afgevaardigde Woensa vergadering van de geallieerd tröleraad voor Japan weer t De Sovjet-afgevaardigde, Kislenlto, trok de geldigheid" vertegenwoordiging van nations China in de raad in twijfel, c Amerikaanse voorzitter Sebald klaarde, dat de kwestie niet i orde was. Sinds Mei, toen ga Derefjanko met 40 .leden van zijl plotseling naar de Sovjet-Unie v'e hebben de Sovjets geen vergadtii van de contröleraad meer bijgen Vrijheid. Mamoroe Sjigemitsoe, voo: Japans ambassadeur te Londen, a durende de oorlog minister van tenlandse Zaken, die wegens misdaden veroordeeld was, i November voorwaardelijk in v. worden gesteld, zo is Woensdag de juridische afdeling van het J kaanse hoofdkwartier te Tokio b gemaakt. ADVERTENTIE tegen rheumaiische aandoening» Doetireffend Onschadelijk Gemakkelijk in le nemen Praclisch smakeloos Tegen spier-, zenuw- en gcwrich'J rheumatiek, spit, ischias, lumbago, ver koudheden en pijnen. R 12 helpt snel, daar de actieve stcf binnen zeer korte tijd in het blod wordt opgenomen en daar zonder enice onaangename of schadelijke neven» king de ontstekingshaarden beatrijs! en de ziektekiemen langs natuurlij weg uit het lichaam afvoert. Kuurverpakking, inh, 48 tablet/ft Gld. 3.20. Verkrijgbaar bj apotheken en drogisten. geschied is, is hij strafbaar. Er blijft: de mening van de raadsman niets ove de drie maanden gevangenisstraf te vaardigen. De procureur-generaal zal op *1 vember conclusie nemen. Telegram van de regeriij der Zuid-Molukken 's-GRAVENHAGE, 7 Novembsr Het bureau Zuid-Molukken bericc- de vertegenwoordiger van de reP'-- Zuid-Molukken van zijn regering gram heeft ontvangen, waarin het w gezegd wordt: „Ambon strijdt nog s* Verreweg het grootste deel van het y der Zuid-Molukken bevindt zich.vL onze handen. De voedseltoestand is® lijk. Zieken en gewonden lijden vers door gebrek aan alles. Welk Ro°e kan de afgrijselijke nood van langer aanzien?" In genoemd telegram, dat ondei is door mr. dr. Soumokil en A, wordt voorts verzocht de UNCI eni fl<e ligheidsraad dringend te vragen om ventie voor: de uitoefening van hei schikkingsrecht, de zeer spoedig? keer van de Ambonese militairen va naar Ambon en de onmiddellijke_vrj van Ambonese gijzelaars te Li{ De vertegenwoordiger van J Zuid-Molukken heeft aanT.rb°rveilig verzoek voldaan en de UNCI, a heidsraad en het Rode Kruis 0 ingelicht.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 2