IJmuider Courant geide partijen maken zich gereed voor beslissende slag Haarlems Dagblad Dictatoriale minister-president Rana gerde democratische hervormingen Kleinst mogelijke meerderheid der Democraten in de Senaat Communistisch China uitgenodigd tot discussie in Veiligheidsraad Adenauer stelt voorwaarden, die de socialisten verwerpen ijargaiig No. 19701 Kennemerlaan 154. Telef. Adm. 543T. ^actie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), s 47, Santp. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, hoofdredactie en alle afdelingen 15205 ^-) Adv.tarieven op aanvr. by de Admin. Hoofdredacteur: Robert Peereboom schermutselingen in Korea ■jetigende bomaanval op de tijdelijke .jj-Koreaanse hoofdstad Sinoeidjoe tMiiidkracMen der UNO verster- •a de ,.MacArthur-linie" aan de Volgens luchtverkenningen We convooien als slangen over wegen uit Mandsjoerije naar %oe rustige frontlinies ten Noor- 7e Tsjongtsjon en het bekken van De troepen der UNO zijn thans met de Amerikaanse derde divi der aanwezigheid aan het front bekend gemaakt. de laatste berichten zijn de posi- r verbonden troepen aan het front eertfe opmarsen verbeterd. b;a vonden schermutselingen n de verbonden troepen en hun iders. Tot een grote actie kwam Volgens de laatste berichten voe- •je partijen versterkingen aan en zich gereed voor een beslissende Sinoeidjoe vernietigd L bemanningen der tachtig Ameri- 1 vliedende reuzenforten, die Woens- Un in de tijdelijke Noord-Kore- ijfdstad Sinoeidjoe hebben aan- I was-opgedragen in elk geval de 'oerijse zijde van de Jaloe te ver- De bommenwerpers moesten na de Zuid-Oostelijke richting weg- Jat er geen enkele mogelijkheid jchendingen zou bestaan. «ende reuzenforten werden voor door Amerikaanse jachtbommen- die de stellingen der Noord- luchtdoelartillerie aanvielen. Er lucht geen vijandelijke toestellen och er werd wel hevig geschoten de Mandsjoerijse zijde van de telde luchtdoel-artillerie. De op Sinoeidjoe werd kort voor plaatselijke tijd uitgevoerd. De [ongeveer 100.000 inwoners, s een correspondent van Reuter is procent van Sinoeidjoe door de Amerikaanse luchtaanval vernie- stad was een vuurzee waaruit van kilometers hoog opstegen. tojorig jongetje is gisteren tot r mm Nepal, bufferstaattussen R Tibet, uitgeroepen, na een paleis- ptegmzyjn grootvader, de 44-jarige j Triboeman Bir Bikram. Deze Itcep was de climax van een lang- 1 strijd oïh de macht tussen Nepals minister, Maharadjah Mohim iet Jang Bahadur (foto hierboven), N opperbevelhebber van het leger wier regerende Nepalse aristocratie Een politieke beweging die mede- ischap van het volk in de regering leiding van koning Bir Bikram als wtitutioneel vorst nastreeft. m ©ptcöite ÏSaarlcmscte tfourant (atnno léfff) Donderdag 9 November 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. - Abonnementen per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.- Giro rekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom Gevechten in het Zuiden In Zuid-Korea is de guerilla weer op gelaaid bij de weg, waarlangs de Britse 29ste brigade van Poesan naar het gebied van samentrekking ten Zuiden van Seoel zich voortbeweegt. Het Zuid-Koreaanse derde legerkorps meldt schermutselingen bij Taegoe, Waegwan en Taedjon, waar doorheen de voornaamste bevoorradings- weg van Poesan naar het strijdende leger in Noord-West-Kox-ea loopt. Ook uit Noord-Korea worden guerilla-gevechten gemeld. Grote verduistering bij Haarlemse melkfabriek Gevoelige straffen geëist tegen twee verdachten De 35-jarige Haarlemse kantoorbediende D. H. v. d. E. had, sinds hij in 1933 bij een Haarlemse melkfabriek in dienst trad, steeds belangrijker werk gekregen. In 1943 werd hij belast met de inning van de kwi tanties voor de slijters, waardoor er weke lijks bedragen van zeventig mille tot een ton door zijn handen gingen. In de loop van dit jaar werd ontdekt, dat zijn administratie voortdurend achter was en een groot kastekort opleverde. Door de directie werd dit op ongeveer zestien mille geschat, doch v. d. E., die zich vanmorgen voor de Haarlemse 'rechtbank wegens verduistering had te verantwoor den, meende zelf dat het niet meer dan tien tot twaalfduizend gulden was geweest. Het geld zou in zijn huishouding zijn opgegaan, doch de president, mr. J. Fer- werda, lichtte uit het dossier een aantal verklaringen, waaruit bleek dat de ver dachte grote bedragen aan luxueuze lek kernijen had besteed. De directeur van de melkfabriek schetste zijn vroegere employé als een moreel zwak ke figuur. „En de controle op zijn financieel beheer was het ook", mei'kte de president op, De Officier, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, vond het een verzwarende om standigheid, dat het delict gedurende een lange reeks van jaren werd voortgezet en dat het geld voor luxe werd gebruikt. Spre ker vond een gevoelige straf, een jaar met aftrek, op haar plaats. „Ik had geen leven meer" De verdachte zelf zei in het laatste woord: „Ik ben blij, dat het uitgekomen is, ik had geen leven meer." Als tweede verdachte stond de 69-jarige hoofdcontroleur F. F. G. terecht. Hij was in Augustus van dit jaar, na 34 jaar in dienst van de melkfabriek te zijn geweest, gearresteerd onder verdenking, dat hij ge- durende een jaar dat v. d. E. ziek was ge weest, op dezelfde wijze geld had verduis terd. Bovendien had hij geprofiteerd van de door v. d. E. verduisterde sommen. G. gaf het feit toe, alleen over de omvang van de verduistering bestond verschil van mening. De verdachte schatte deze op 2000, vol gens de Officier was het het dubbele ge weest. In totaal was er ruim twintig mille verdwenen. „Kind aan huis" „Ik vertrouwde deze man volkomen, hij was bij mij kind aan huis", verklaarde de als getuige gehoorde directeur van de onderneming. Dat vond de Officier dan ook wel een zeer kwalijk ding, al had hij oog voor de tragiek, dat een man enkele jai'en voor zijn pensioen alles verspeelt waarop hij recht heeft. De eis luidde: negen maanden met aftrek. Mr. F. Pouwels meende, dat de rechtbank het voor zijn cliënt gunstigste bedrag moest nemen, nu er over de omvang geen zeker heid bestond. Daarenboven vroeg hij zich af of de directie van de melkfabriek niet ten minste even schuldig stond aan het misdrijf wegens een gebrek aan toezicht en een schamele honorering van mensen, die tonnen door hun handen zien gaan. Met de rapporteur van de x-eclassering drong pleiter aan op uiterste clementie. De rechtbank zal op 23 November uit spraak doen. omwenteling in Nepal (ter met driejarig kind marionet moest dienen ^twinkelingen in Tibet zijn een geweest voor bepaalde niet- if f.e elementen in Nepal om "5 te zetten aan hun reeds ivf j e's' aan de Nepalezen •eed op 's lands bestuur zal wor- en° De Koning gevoelde sym- rJi eisen- Hij heeft gepoogd •mvioedrijke minister-president en En a ?ver te halen hieraan gevolg doch zij hebben dit geweigerd. eLVorst vri]willig in balling- I schrijft de politieke mede- ie „Press Trust o£ India". lJ* de Chinese en Tibetaanse i Tih f nabi^ de Nepalese grens p de Plaats Sjigatse nader en ^eh'ang tot politieke her- E» Nepal toe. r.- ~Gnissen te Tibet zullen waar- uitoefenen op de poli- 'tand*rng in Nepal, tenzij aan de i van6 Pa'ese bevolking van het sjjji, ^UUsfer-president Rana en oers tegemoet wordt geko men door de grondwet in liberale geest te wijzigen en het volk invloed op de rege ring te geven. De Nepalese minister-president Rana heeft in Juli een bezoek aan New Delhi gebracht. Bij deze gelegenheid heeft de Indiase regering hem omzichtig gewezen op de wenselijkheid van hervormingen in het bestuur van Nepal, doch de Indische suggestie werd door Premier Rana koel ontvangen", aldus de politieke medewer ker van de „Press Trust of India". De nationalistische partij in Nepal is thans voornemens een democratische re gering in te stellen, met een constitutio neel vorst aan het hoofd van de staat. De leider van deze partij, Koirala, deelde mede dat de kroning van de driejarige tweede zoon van de kroonprins, prins Gianendra, tot koning, „in sti-ijd met de grondwet en onwettig is", daar de koning geen afstand van de troon heeft gedaan. Koirala vertelde dat het driejarige prinsje uit het paleis werd ontvoerd, om hem tot koning te kunnen kronen. Zelfportret van Rembrandt terug naar Nederland Op een gisteren te Londen gehouden veiling werd het beroemde „Doverdale"- zelfportret van Rembrandt, bekend onder meer door de Rembrandt-tentoonstellin- gen in Burlington House (1929) en het Rijksmuseum te Amsterdam (1935), voor 21.000 pond sterling voor rekening van een Nederlandse verzamelaar aangekocht. Het schilderij zal in bruikleen aan het Rijks museum worden afgestaan. Het zelfportret werd omstreeks 1645 ge schilderd op een paneel van 75x57 cen timeter. Het laat Rembrandt zien gehuld in een mantel met bontafzetting aan de hals. De schilder heeft een barét op en draagt een knevel. Hij kijkt vastberaden voor zich uit. Van de rijke dracht uit een vroegere periode zijn alleen de gouden kettigen overgebleven. Het gelaat heeft een trek van opkomende zoi-gelijkheid. Voorbarige uitlating van generaal Eisenhower Generaal Eisenhower heeft Woensdag te Fort Worth in Texas verklaard: „het schijnt mij toe dat ik naar Europa zal moeten gaan om daar een militaire plicht te ver vullen". Reuter merkt hierbij op, dat Eisenhower weliswaar niet uitdi'ukkelijk heeft ver klaard, dat hij tot bevelhebber der West- Europese verdedigingsstrijdkrachten is benoemd, doch dat zijn opmei'king en de reactie van Europese diplomaten er geen twijfel over laten bestaan, dat dit het geval is. Deze diplomaten van bij het Atlantisch pact aangesloten landen hebben Woensdag hun verbazing geuit over de verklaring van de generaal, dat hij „spoedig in Euro pa" zou zijn. Zij zeiden, dat, hoewel de generaal als opperbevelhebber door alle Atlantische staten verwelkomd zou wor den, er nog verscheidene stappen moeten worden gedaan, alsvorens de functie van opperbevelhebber kan worden ingesteld en alvorens hij zou kunnexx worden benoemd. Grotewohl herkozen als Oost-Duits premier Het Oost-Duitse parlement heeft Otto Grotewohl herkozen als premier. Deze herverkiezing kwam na een formeel af treden van de voorlopige regering. De nieuwe lijst van ministers zal 15 Novem ber woiden bekend gemaakt. Het nieuwe kabinet zal vijf in plaats van di'ie vice-premiers tellen. Het parlement stelde een commissie in voor het maken van economische plannen. Zij zal direct verantwoording verschul digd zijn aan het kabinet met betrekking tot de uitvoering van het vijfjarenplan, welke in Januairi 1951 begint. Het parlement woidt de eerste „geheel constitutionele assemblée in Oosl-Duits- land sedert de oorlog" genoemd. Het woord is aan Kardinaal de Retz: Niets overtuigt zozeer mensen met iveinig verstand als hetgeen zij niet begrijpen. Post voor troepenschepen Post, bestemd voor naar Nederland te rugkerende militairen aan boord van de troepenschepen „Waterman" en „Johan van Oldenbarnevelt", welke in een dei- tussenhavens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 10 November in Nederland worden ter post bezorgd. Behalve de ge bruikelijke gegevens dient het adres alleen de naam te bevatten van het troepen schip onder toevoeging „op thuisreis naar Nederland". Amerikaanse verkiezingen sterkten de republikeinen Republikeinse opvattingen zullen invloed zijn op de Amerikaanse politiek Een dode bij auto-ongeluk in Haarlem Woensdagavond om kwart over acht is op de Amsterdamsevaart voor perceel 34 in Haarlem een ongeluk gebeurd, waarbij de twee en dertigjarige chef-monteur G. J. om het leven is gekomen en andere inzit tende zwaar gewond werd. Een personenauto, bestuurd door C. J., reed in de richting Amsterdam. Door tot nu toe onbekende oorzaak week de be stuurder naar links uit en botste tegen een ijzeren mast van de tram der Noord-Zuid- Hollandse Vervoermaatschappij. C. J„ die in Haarlem woonachtig was, werd uit de wagen geslingerd en was op slag dood. De naast hem zittende IJmuidense boekhouder C. A. V. liep een ernstige hoofdwonde op. Hij is naar het Sint Elisabeths Gasthuis overgebracht. Het stoffelijk overschot van de bestuurder is eveneens naar dit zieken huis vei-voerd. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak in en zal nagaan in hoeverre de bestuurder en de mede-passagier alcohol hebben gebruikt. De toestand van de IJmuidenaar was van dien aard, dat hij niet verhoord kon worden. De auto was geheel vernield en is door een kraanwagen weggesleept. De Amerikaanse democratische partij heeft bij de algemene verkiezingen in de Verenigde Staten op Dinsdag zowel in de Senaat als in het Huis van Afgevaardigden de meerderheid behouden over de republi keinen. De meerderheid die zij in de Senaat verkreeg was echter de kleinst mogelijke, namelijk 49 van de 96 zetels. Van de 36 senatoren, die Dinsdag gekozen werden (van wie vier wegens overlijden van de vorige zetelbezetters) waren achttien democraten en evenveel republikeinen, het geen voor de republikeinen een winst van vijf zetels betekende. De uitslagen der verkiezingen voor het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden waren: democraten 232 en republikeinen 199 zetels. De onafhankelijke partij ver wierf een zetel. De democraten verloren 28 zetels (waar onder een aan de onafhankelijke partij) en wonnen er twee (waaronder een van de Amerikaanse arbeiderspartij). De republi keinen wonnen 27 zetels en verloren er één. Drie uitslagen zijn nog niet bekend. De democraten hebben in naam hun meerderheid in de Senaat behouden. Doch het is niet zeker dat president Truman onder alle gevallen op de 49 democratische senatoren zal kunnen rekenen, daar in het verleden enigen hunner wel eens „rebellie" hebben gepleegd, door bij bepaalde belang rijke politieke vraagstukken met de repu blikeinen mee te stemmen. Een republikeinse woordvoerder voorzag een ontwikkeling van de volgende tenden- zen in de Amerikaanse politiek: Een krachtiger houding tegenover de Sovjet-Unie en het communisme. Be snoeiing van de kosten der militaire en economische hulpverlening aan Europa. De Verenigde Staten zullen er bij hun bond genoten op aandringen dat zij zich meer zullen inspannen om zichzelf te helpen. Er zal meer nadruk worden gelegd op het ver zekeren van de veiligheid der Verenigde Staten zelf. Acheson blyft De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dean Acheson, heeft ver klaard dat hij niet voornemens is af te tre den als gevolg van de verkiezingsuitslag. Acheson verklaarde dit op zijn weke lijkse persconferentie en naar aanleiding van een vraag om commentaar op een ver klaring van de vooraanstaande republikein Harold Stassen, die had gezegd dat de uit slag der verkiezingen betekende dat het Amerikaanse volk geen vertrouwen meer had in het Amerikaanse buitenlandse be leid en dat Acheson als minister van Buitenlandse Zaken diende af te treden. Twee gelijkluidende voorstellen kregen verschillende waarderingen De Veiligheidsraad heeft een door Enge land geformuleerd voorstel om Chinese communisten uit te nodigen voor een be spreking van IVIacArthurs beschuldigingen, dat zij in de Koreaanse oorlog tussenbeide gekomen zijn, aanvaard. Dit gebeurde nadat de Raad een eensluidend Russisch voorstel had verworpen met twee tegen drie stem men bij zes onthoudingen. De Veiligheidsraad was in speciale ver gadering bijeen gekomen om het rappcfrt van generaal MacArthur te bespreken, waarin staat dat Chinese communisten aan de oorlog in Korea meedoen. De Amerikaanse afgevaardigde Warren Austin was van mening, dat aan de Chinese communisten de verzekering gegeven diende te worden, dat de Koreaans- Mandsjoerijse grens door de strijdkrachten van de U.N.O. zou worden geëerbiedigd. Ook zou de Chinese communisten moeten worden gezegd, dat de U.N.O. bereid zou zijn om aan de regeling van grenskwesties mede te werken. Austin verklaarde, dat de Veiligheidsraad als bewaker van de intei-nationale vrede en veiligheid het Chinese communistische regiem moet verzoeken zijn strijdkrachten uit Korea terug te trekken en zich te ont houden van „verdere onrechtmatige, di recte of indirecte steun aan de Noord- Korea anse aggressor". Volgens Austin was de punt van de speer in Korea, maar waren de handen die de schacht vasthielden in Mandsjoerije. Deze speerpunt diende teruggetrokken te worden. De Rus Malik stelde daarop voor, de Chi nese communistische regering uit nodigen tot het zenden van vertegenwoordigers om aan de discussie deel te nemen. Dit voorstel werd verworpen. De Britse gedelegeerde Sir Gladwyn Jebb steunde het Russisch voorstel, er aan toevoegend, dat een dergelijke uitnodiging verzonden moest worclen uit een oogpunt van billijkheid. Benelux-conferentie van 14 tof 18 December in Den Haag (Van onze parlementaire redacteur) Men rekent er in Den Haag nu op dat de Benelux-conferentie, waarop men de rege lingen voor het in werking treden van de economische Unie met 1 Januari hoopt vast te stellen, van 1418 December zal plaats hebben. Van de zijde van de Eerste Kamer is men er reeds mede accoord ge gaan voor die dagen de vertrekken van de Kamer ter beschikking aan de deelnemers van de conferentie te stellen. Warren Austin stelde, nadat de Raad enige tijd gepauzeerd had, voor, vertegen woordigers van communistisch China uit te nodigen om „verantwoording af te leggen van zijn actie in Noord-Korea". Tenslotte besloot de raad vertegenwoor digers van de Chinese communistische re gering uit te nodigen, deel te nemen aan bespi-ekingen over generaal MacArthurs beschuldigingen, dat troepen van commu nistisch China in de Koreaanse oorlog tus senbeide gekomen waren. Dit besluit werd genomen met acht stemmen tegen twee (Cuba en nationalistisch China) en een onthouding (Egypte). Moeilijke reis van Prins Bernhard naar Zweden Prins Bernhard is te Stockholm aange komen om de begrafenis van wijlen Ko ning Gustaaf V van Zweden bij te wonen die heden plaats heeft. Prins Bernhard landde in zijn eigen „Dakota", in hevige sneeuwstorm. Prins Bernhard deelde de Zweedse Prins Bcrlil, die hem kwam begroeten, mede: „Mijn reis was niet al te best. Er begon zich ijs op de vleugels van mijn toestel af te zetten. Ik had last met de antenne en een of twee platen van de romp zaten los". Paard op hol in Bloemendaal Woensdagmorgen om halftwaalf is een paard, bespannen voor een wagen van een Bloemendaalse melkhandelaar, op de Jozef Israëlsweg op hol geslagen. Bij de hoek van de Ai-noldslaan viel het dier en de melk handelaar kreeg gelegenheid van de wagen te springen. Het paard stond weer op en zette zijn tocht voort. In de Mesdaglaan viel hel paard opnieuw, doch kwam thans gedeeltelijk onder de wagen terecht, waar door hel niet meèr in staat was, om op te staan. Het dier was licht gewond en het voertuig was beschadigd doordat het' in aanraking was gekomen met een hek. En kele flessen melk zijn van de wagen ge vallen. Het troepenschip Grote Beer zal Vrijdag 10 November van Amsterdam uit naar Nieuw-Guinea vertrekken. Aan boord zal zich onder meer bevinden de onlangs ge vormde Ondersteuningscompagnie Nieuw- Guinea, welke wordt uitgezonden ter ver vanging en completering van de op Nieuw- Guinea aanwezige legeronderdelen. Met hetzelfde schip vertrekt ter aflossing der aanwezige Mai'ine-onderdelen een detache ment der Koninklijke Marine naar Nieuw-Guinea. Een ander detachement der Mariné, met bestemming Soerabaja zal eveneens aan boord gaan. West-Duitse Bondsdag óver herbewapening BONN, 8 November (Reuter). Bij de opening van het debat over buitenlandse zaken in de West-Duitse Bondsdag heeft kanselier Adenauer verklaard, dat de Sov jet-Russische voorstellen voor hereniging van Duitsland „geheel onaanvaardbaar-" zijn. Frankrijk had hem verzekerd, dat bij de vorming van een Europees leger geen discriminatie tegenover Duitsland zou wor den toegepast. Premier Pleven had hem be loofd, dat Duitsland „geheel als gelijke" zou worden behandeld. Adenauer zei nog in de regeringsverkla ring, dat, ofschoon de regering het herbe wapeningsplan van Pleven een waarde volle bijdrage tot de eenmaking van Europa vond, de huidige internationale spanning een sneller besluit vereiste dan op grond van het plan-Pleven mogelijk zou zijn. De x-egex-ing was voorts van oordeel, dat een algemene verzoening met Rusland door middel van onderhandelingen moest wor den nagestreefd, als de Westelijke mogend heden een verdedigingsfront hadden opge bouwd dat ten minste even sterk zou zijn als dat aan de andex-e kant. Adenauer stelde twee voorwaarden voor Duitslands deelneming aan een Europees leger, namelijk Duitsland moet op voet van gelijkheid staan met alle andere landen in het verdedigingsfront en dit fi'ont moet zo sterk zijn, dat aggressie door Rusland on mogelijk zou zijn. Hij legde er de nadruk op, dat aan West-Duitsland nog geen bij drage aan de defensie van Europa is ver zocht. Ook heeft West-Duitsland geen bij drage aangeboden. „Het moet echter bereid zijn zulk een bijdrage te leveren," aldus de kanselier. De leider der oppositie, de socialist dr. Kurt Schumacher, zei dat de geest van het plan-Pleven er niet een van verzoening is. Het koppelen van het plan-Schuman aan een toestemming voor West-Duitsland om een bijdrage aan de Westelijke defensie te leveren, kwam dé sociaal-democraten on denkbaar voor. „De sociaal-democraten blijven bij hun standpunt, dat West-Duitsland slechts een bijdrage tot de Europese defensie zou kun nen leveren als de geallieerde strijdkrach ten zodanig versterkt worden, dat een vij and in het Oosten kan worden tegenge houden. De Duitse verliezen in de laatste oox-log moeten niet vergeten worden", al dus Schumacher. „De sociaal-democraten laten een krach tig „neen" horen wat betreft militarisatie op de door de kanselier genoemde voor waarden." Het ligt in de bedoeling de bij het N.V.V. aangesloten bonden op vervoersgebied in een speciale groepering bijeen te brengen en wel in een op te richten verbond van werk nemersverenigingen in het Nederlands ver voerswezen. De deelnemende organisaties zijn de Centrale Bond van Transportarbei ders. de Nederlandse Vereniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, de Centrale van Koopvaardijofficieren en de Federatie Vliegend Personeel der K.L.M. HET WEER AFGEBEELD De diepe depressie bij IJsland is nu stalionnair geworden en vult langzaam op. Tengevolge daarvan nemen de wind krachten boven de Noordzee en ons land geleidelijk af. Na het voorbijtrekken van het jron'. van de depressie zal de bewolking ge leidelijk gaan breken. Ons land blijft de komende paar dage., in een Oceanische luchtstroming ah gevolg waarvan de temperaturen in de nacht voor de tijd van het jaar aan de hoge kant blijven. Weerbericht ONGEVEER DEZELFDE TEMPERATUREN Verwachting, meegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt te 10 uur: Half tot zwaar bewolkt met plaat selijk enige lichte regen of mot regen. Ovex*wegend matige Zuid- Westelijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. 10 November Zon op 7.50 uur, onder 16.57 uur Maan op 8.50 uur, onder 16.40 uur Hoog en laag water te IJmuiden Donderdag 9 November Hoog xvater: 2.38 en 14.55 uur. Laag wpter: 10.45 en 23.00 uur. Vrjjdag 10 November Hoog water: 3.19 en 15-37 uur. Laag water: 11.26 en 23.47 uur. i

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 1