Umuider Courant Koreaanse oorlog wacht op prekingen te Lake Success Haarlems Dagblad Engeland weigert visa voor het vredescongres te Sheffield Het electriciteitsverbruik moet tijdens de piekuren beperkt worden j,ar«ang No. 1902 ftennemerlaan 154. Telef. Adm. 5437. je&ctie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), Santp. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 - j tarieven op aanvr. bij de Admin. Hoofdredacteur: Robert Peereboom ikaanse luchtmacht gaat voort met barderen van knooppunten 4 (Reuter). De correspondent 3('r het hoofdkwartier van het Sffierikaanse leger in Korea citeert '«•aarnemers, die van mening: zijn ji liet front van de Tsjongtsjon elkander liggende strijdkrachten .Q cn van de Noord-Koreaanse en ('communisten thans een afwach- LüinS aannemen, in afwachting besprekingen te Lake Success over ^Lrijprn door het communistische nKore3. «aamemers grondvesten hun me- de militair .zeer ongewone" tac- bvgin de afgelopen vier dagen door - is gevolgd. Zij brengen in «tijen Ljngdat de Chinese communistische •chten gedurende het weekeinde act met de troepen der U.N.O. ver en begonnen terug te trekken, Ièrugtocht ook nadien is voortgezet. Le eenheden trokken terug op een waarop zij niet onder druk der jen troepen stonden en terwijl de pn in de verdediging waren ge- Sindsdien is aan beide zijden be- jin gemanoeuvreerd, waarbij klaar- fr het streven voorzat elkanders dekken af te tasten. „n de zijde der verbonden troepen „crische voordeel van de stituatie .volle uitgebuit. Zo heeft de Ame- sbevelhebber generaal Walton Wal- jnks het voortdurend binnenkomen [ouille-rapporten, volgens welke edvoor de geallieerde linies slechts iie strijdkrachten wordt verdedigd ige gevallen zelfs geheel verla- divisie-commandanten klaar- X opdracht gegeven niet tot de i.lover te gaan. schatting staan in het Noordelijke n het Koreaanse schiereiland Chinese communistische troe- evenveel Noord-Koreanen tegen- 200.000 geallieerde militairen, gelijk zij» nog 60.000 Chinese mili- paar het Noord-Koreaanse strijd- éderweg. roordvoerder van de Amerikaanse gendienst te Tokio heeft verder d.dat er sinds het begin van 1950 tante beweging plaats heeft van {communistische) troepen naar erije (thans de Noord-Oostelijke i genaamd). ordvoerder zeide verder, dat een divisie op ongeveer 10.000 man orlopij estelijke nota's aan Rusland ng accoord met ïferentie grote vier inderdag werd te Parijs vernomen e Verenigde Staten. Groot-Brit- en Frankrijk binnenkort afzon- te nota's aan de Sovjet-Unie zul teden, waarin zij zullen mede- lich in beginsel te kunnen ver- 1 met het Russische denkbeeld een viermogendhedenconferentie. [gemeld, heeft het Kremlin voor dat Duitsland het onderwerp van tiing van een dergelijke conferentie in De drie Westelijke landen zullen us antwoorden nadrukkelijk op wij een dergelijke bijeenkomst zorg- 'zou moeten worden voorbereid en zich niet zou kunnen beperken tot van het Duitse vraagstuk, verluidt dat er in de Britse, Franse erikaanse nota's op zal worden ge- dat het Duitse vraagstuk in verband eet het feit dat door de wederpartij nvalspolitiek in Azië wordt gevoerd tts voortdurend druk wordt uitge- daarom moet eerst over beide laat- aten worden gesproken. Ik wordt vernomen dat vertegen- ges van de drie mogendheden, na van de voorlopige antwoor- f=er bijeen zullen komen voor het ai van een gemeenschappelijk defi- aniwoord. De Fransen zijn van me- iat hierin in bijzonderheden moet vermeld welke onderwerpen de ijke mogendheden met het Kremlin te bespreken. De Franse regering lat hét Oostenrijkse vraagstuk en ugtrekken van de geallieerde bezet- tijdkrachten in Oostenrijk vóór het Probleem moeten worden besproken, 'ankrijk zijn het vooral de socialisten "dringen op besprekingen met de wnie. Zij zijn van gevoelen dat, in- usland onwillig is een overeenkomst de Franse arbeiders duidelijk 'den dat het de Russen zijn, die in hale overeenstemming onmogelijk Editie voor Velsen, llmuiden. Santpoort en Omstreken van BaartatKüs «airara <"iümniéc6) Vrijdag 10 November 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. - Abonnementen per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.- Giro rekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom zonder zwaar materiaal geschat kon wor den. De manschappen hadden echter wei nig ervaring tegen de nieuwe Amerikaanse wapens. Vaak verlieten zij bijvoorbeeld niet de weg als cleze uit de lucht aange vallen werd. Naar zijn schatting bevonden zich thans in totaal 52 communistische divisies in Mandsjoerije. Op 3 November bedroegen de Ameri kaanse verliezen in Korea 28.235 man, zo deelt het ministerie van landsverdediging mede. In dit totaal komen voor 4.651 ge sneuvelden, 19.301 gewonden en 4.283 ge vangenen of vermisten. De verliezen van het landleger bedragen 24.665 man, en die van de mariniers 3.185 man. Verlaten steden. De Zuid-Koreaanse troepen hebben Don derdag twee steden bezet. De ene was ver laten en in de andere werd geen tegenstand geboden. De achtste Zuid-Koreaanse divi sie heeft het door de Noordelijken verlaten Toktsjon, een centrum van wegen en spoor wegen in het bergachtige smalte gedeelte van Noord-Korea, bezet, terwijl de zevende divisie het nabij gelegen Wonni, waar nog kortgeleden verbitterd werd gevochten, binnenrukte. Amerikaanse vliegtuigen hebben tien duizend brandbommen laten vallen op Poektsjin, een knooppunt van wegen, dat ongeveer 110 kilometer ten Oosten van de tijdelijke Zuid-Koreaanse hoofdstad Si- noeidjoe is gelegen. Pétain komt niet vrij De Franse Nationale Vergadering heeft met 466 tegen 98 stemmen besloten, dat een plan voor vrijlating van de 94-jarige voormalige maarschalk Philippe Pétain „niet in overweging kan worden genomen". De Vergadering koos deze formule om aan te geven, dat zij de zaak-Pétain niet wenst te bespreken, omdat dit buiten haar juris dictie valt De motie was door de Gaullisten inge diend, die van enkele radicalen en gema tigden steun kregen. Ongeveer 50 afgevaar digden onthielden zich van stemming. Volgens de minister van Justitie René Mayer is door toedoen van de regering de verzorging van Pétain verbeterd. Stadhuiskwestie in de hoofdstad even ver als in 1935 De gemeenteraad van Amsterdam heeft tv/ee dagen gediscussieerd over de plaats waar in de toekomst het hoofdstedelijke stadhuis gebouwd zal worden. De meer derheid van B. en W. wilde het stadhuis bouwen op het Waterloplein, maar dit voorstel werd met 28 tegen 15 stemmen verworpen. Er waren toen nog acht andere voorstellen,onder andere enige over het bouwen van een stadhuis op het Frede- riksplein dat dan tot de Amslel zou moe ten worden vergroot. Het resultaat van de Donderdagavond laat gehouden stemmin gen was, dat al deze voorstellen verworpen werden. Het resultaat is dus, dat het op 19 De cember 1935 met algemene stemmen dooi de Amsterdamse gemeenteraad genomen besluit van kracht blijft waarin het Frede- riksplein, begrensd door Oosteinde, Spie gelgracht en Westeinde, bestemd wordt voor de bouw van een nieuw stadhuis. Deze oplossing heeft echter niemand ge wild, want uit de discussies was wel ge bleken, dat men niet meer wilde vasthou den aan de beslissing van vijftien jaar ge leden. Koning Gustaaf V ten grave gedragen Donderdagmiddag is het stoffelijk over schot van Koning Gustaaf de Vijfde van Zweden bijgezet in het koninklijk familie graf in de „Ridderkerk" te Stockholm. De nieuwe Koning Gustaaf de Zesde, schreed als eerste achter de lijkwagen, gevolgd door zijn broer, Prins Wilhelm en Prins Bertil. Daarna volgden Koning Frederik van Denemarken, Koning Haakon van Noorwegen, de president van Finland, Juho Paasikivi, gevolgd door Prins Bernhai'd der Nederlanden, de Kroonprins van Ethio pië, Asfa Wasan, de Kroonprins van Noor wegen, dc Hertog van Gloucester, die de Britse Koning vertegenwoordigde en graaf Mountbatten of Burma, broer van de nieuwe Zweedse Koningin. Voorts waren nog ongeveer 45 landen vertegenwoordigd, waaronder de Sovjet-Unie, Indonesië, de Verenigde Staten, Oostenrijk, Frankrijk, Spanje, Portugal en een aantal Zuid-Ame rikaanse staten. De stoet werd voorafgegaan door een heden van de Zweedse strijdkrachten, die omfloerste vaandels meevoerden en ver tegenwoordigers van de orde van de Serafijn in hun ordekledij. Ook het paard van de dode Koning, Ducat, werd mee gevoerd. Langs de weg waren zes Zweedse muziek kapellen, een kapel van de Britse marine en een van de Amerikaanse marine opge steld. De stoet trok over drie bruggen naar het eiland, waarop de uit de dertiende eeuw daterende Ridderkerk staat, en pas seerden" hierbij Zweedse, Britse en Ame rikaanse oorlogsschepen, die de vlag half stok hadden en waarop erewachten waren opgesteld. De doodkist was bedekt met het vaan del van de orde van de Serafijn en ook in de kerk zelf zag men emblemen van deze orde. Na de godsdienstoefening begaven de gasten zich voor een begrafenislunch naar het koninklijk paleis. Toen de begrafenisstoet zich onderweg bevond begon het te sneeuwen. Langs de af te leggen weg waren dennetakken ge strooid en ook de lantaarns waren met dennegroen getooid. Duizenden toeschouwers, ook uit de pro vincie, waren toegestroomd. Scotland Yard zal de gasten in het oog houden Het woord is aan. Cicero Over alles kan wen met meer vermaak betogen houden dan juistoyer het vermakelijke. Engeland heeft aan 40 Russische afge vaardigden inreisvisa voor deelneming aan het weréldvredescongres te Sheffield ge weigerd, zo delen de organisatoren van het congres mede. Uit Berlijn wordt gemeld, dat ook aan elf van de 25 Oost-Duitse afgevaardigden geen visa worden afgegeven. Ongeveer 25 Russen zullen Engeland mogen binnen komen. Onder hen aan wie Luitenant-generaal Wedemeijer acht China onoverwinlijk Luitenant-generaal Albert Wedemeyer, in de afgelopen oorlog chef van de generale staf onder maarschalk Tsjiang Kai Tsjek en thans bevelhebber van het Amerikaanse zesde leger, gaf in een door hem te Seattle toegestaan, persgesprek als zijn mening te kennen.dat het wellicht onmogelijk zal zijn het communistische China militair ooit te verslaan. „Uit tien millioen Koreanen werden vijf tien goede divisies gevormd, die ons moei lijkheden genoeg hebben veroorzaakt. Hoe veel divisies zouden er dan wel uit de 450 millioen Chinezen kunnen worden ge vormd? Het is slechts redelijk om "aan te nemen dat wij een dergelijke macht mili tair nimmer zouden kunnen verslaan," al dus luiténant-generaal Wedemeyer. De kantonrechter te Hoorn heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen J. A. uit Enkhuizen, wie het uitoefenen van de ge neeskunst zonder daartoe bevoegd te zijn was ten laste gelegd. A. werd conform de eis veroordeeld tot drie maal driehonderd gulden boete, subsidiair drie maal dertig dagen hechtenis. A. trad al jarenlang op in West-Friesland als geneeskundig adviseur, magnetiseur en masseur. Gistermiddag is het stoffelijk overschot van Koning Gustaaf V van Zweden bijgezet in het Koninklijk familiegraf in de Ridderkerk te Stockholm. Een. foto van een deel der rouwstoet, met van links naar rechts: Koning Gustaaf VI; Prins Bertil; de Deense Koning Frederik; Prins Wilhelm van Zweden; de President van Finland Paasikivi; de. Kroonprins van Ethiopië en Prins Bernhard der Nederlanden. Periode van zuinigheid begint Maandag H 't)iese communistische soldaten w 0 in it— *e£,en troepen vart de f "°°rd-Korea krijgsgevangen Semaakt werden. Van 13 November tot en met 27 Januari zal gedurende de piekuren de uiterste zui nigheid vereist zijn met het gebruik van electrische energie. De piekuren zijn van Maandag tot en met Vrijdag van 7.30 tot 9.00 uur 's morgens en van 4.30 tot 6.00 uur 's avonds. Op Zaterdag van 7.30 tot 9.00 's morgens. Wij laten hier een overzicht volgen van de bepalingen, welke ter bezuiniging op het electriciteitsverbruik tijdens .de piek uren zijn uitgevaardigd en enige wenken, die door electriciteitsverbruikers in acht moeten worden genomen. Het branden van lichtreclames tijdens de piekuren is niet toegestaan. Etalageverlichting tijdens de piekuren is verboden, tenzij de winkelier een schrifte lijke overeenkomst met het electriciteits- bedrijf heeft aangegaan om de étalage- en winkel verlichting tijdens deze uren tot de helft te beperken. Buitenverlichting van openbare gebou wen, horeca-bedrijven en amusementsin richtingen is tijdens de piekuren verboden. Verlichting en verwarming in electrische treinen en trams moet tot de helft worden beperkt. Vrijwillige medewerking De electriciteilsbedrijven hebben over leg gepleegd met hun grootverbruikers, teneinde 'na te gaan op welke wijze men tot beperking van het electriciteitsverbruik tijdens de piekuren kan geraken, zonder dat de industriële productie wordt ge schaad. Het is noodzakelijk dat werkzaam heden, waarbij veel electrische energie wordt gebruikt, zoveel mogelijk buiten de piekuren worden gedaan; dat zo mogelijk de werktijden worden verschoven, opdat het electriciteitsverbruik tijdens de piek uren kan worden beperkt en dat fabrieken, die behalve over een aansluiting op het openbare electriciteitsnet nog over een eigen opwekbedrijf beschikken, dit opwek- bedrijf in de piekuren zoveel mogelijk ge bruiken. In de kantoren kan het electriciteitsver bruik worden- treperkt door het - gebruik van electrische kachels te verbieden, door zo weinig mogelijk licht te ontsteken tij dens de piekuren; door het schoonmaken van dé kantoren, waarbij over het alge meen zeer veel licht wordt gebruikt, zoveel mogelijk buiten de piekuren te doen ge schieden en door het verschuiven van de werktijden. De Nederlandse radiozenders zullen ge durende de piekuren de uitzendingen on derbreken. Ook de particulieren dienen het electri citeitsverbruik tijdens de piekuren te be perken door gedurende deze uren de uiterste zuinigheid met electrische verlich ting te betrachten. Van bijzonder belang is tijdens deze uren in het geheel geen elec trische straalkachels te gebruiken en het gebruik van stofzuigers, electrische strijk ijzers en andere huishoudelijke toestellen te vermijden. Tot een beperking van het electriciteits verbruik moet worden overgegaan, daal de vraag naar electriciteit tijdens de win termaanden groter zal zijn dan waaraan de centrales zullen kunnen voldoen. Als gevolg van de toenemende industrie wordt verwacht dat het electriciteitsverbruik tij dens de komende wintermaanden groter zal zijn dan verleden jaar. Hedenavond zal om kwart over zeven over de zender Hilversum I, een radio vraaggesprek met dr. E. L. Kramer, direc teur-generaal van de energievoorziening, worden uitgezonden over de beperking van het electriciteitsverbruik. Gedeputeerde Staten van Zuidholland hebben de Provincale Staten voorgesteld een fonds te vormen, dat door giften of leningen hulp kan bieden aan in financiële moeilijkhedeg verkerende leden van het pro vinciaal personeel. Bij dc Tweede Kamer is ingediend een ontwerp voor een nieuwe Hinderwet. De thans geldende Hinderwet dateert van 1875 en is in technisch opzicht niet meer bij. In de nieuwe wet wordt o.a. de behandeling van een beroep tegen beslissingen van gemeente besturen, welke hu vele maanden vergt, versneld. Inbraak in juwelierszaak te Roermond Toen Donderdagmorgen vroeg de Roer- mondse juwelier O. in zijn zaak. kwam, ont dekte hij dat uit zijn werkplaats alles wat daar aanwezig was aan reparatie en sie raden, was verdwenen. Ook de vitrines en toonbankladen in de winkel waren over hoop gehaald en geplunderd. Een groot aantal gouden en zilveren horloges, gou den ringen, diamanten en briljanten wa ren verdwenen, tot een gezamenlijke waarde van tien a twaalfduizend gulden. De politie stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat de dieven zich op zeer listige wijze langs de achterkant van het huis toegang hadden verschaft, via een sinds de oorlog open liggend terrein. In de loop van de morgen heeft de politie een der daders gearresteerd. Het onderzoek wordt nog voortgezet. De juwelier was niet tegen diefstal verzekerd. Productie van anthraciet blijft dalen In Mei 1949 werd door de minister van Economische Zaken bij het rykskolen- bureau een adviescommissie voor huis brandvoorziening ingesteld- In deze com missie hebben onder meer zitting vertegen woordigers van de kolenhandel, de vakver enigingen, de middenstandsbonden en de Nederlandse vereniging van huisvrouwen. Deze commissie deelt mee: Gedurende het tijdvak MeiSeptember 1950 kwam in ons land uit eigen productie en invoer aan voor huisbrand geschikte vaste brandstoffen 351.000 ton méér ter be schikking dan in de overeenkomstige pe riode van 1949. De totale huisbrandvoorzie ning is dus beter dan vorig jaar. Er zij evenwel op gewezen, dat de hoe- .veelheid anthraciet niet op overeenkom stige wijze is vermeerderd. Integendeel, reeds staat vast, dat de totale anthraciet- aanvoer niet toereikend zal zijn om de ook dit jaar weer toegenomen vraag naar deze kolensoort le bevredigen. Dit tekort aan anthraciet draagt een blijvend karakter. Het is noodzakelijk, dat men zich aan ;deze blijvende situatie aanpast. visa zijn geweigerd bevinden zich de schrij ver Ilja Ehrenburg en de componist Dmitri Sjostakovïtsj. Alle visumaanvragen werden naar Lon den gestuurd ter goedkeuring door het ministerie van Binnenlandse Zaken. Ook werden visa geweigerd aan tien Oostenrijkse, zeven Finse en een aantal Mexicaanse afgevaardigden. Achttien visa zijn aan Finse afgevaardigden toegewe zen. Tot de Bulgaren aan wie geen visa is uitgereikt behoorden de president van de acadeinie van wetenschappen te Sofia, de rector van de universiteit van Sofia en de rector van de universiteit van Plovdiv. Aan de Franse; schilder Pablo Picasso is wel een visum verleend. Volgens de organisatoren van het con gres heeft Engeland in totaal aan 152 bui tenlandse genodigden visa geweigerd. Aan 38 Nederlandse afgevaai'digden zouden visa verleend en aan twee andere geweigerd zijn. Alle afgevaardigden zullen bij aankomst in Engeland aan een onderzoek worden onderworpen. Scotland Yard zal hun gan gen nagaan. Hoge boete geëist tegen uitgever van puzzlebladen Overtreding loterijwet ten laste gelegd „Alle bladen en periodieken die puzzles publiceren, waaraan prijzen zijn verbon den. zijn in overtreding", aldus verklaarde mr. W. A. baron Van der Feltz. ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het kan tongerecht in Den Haag in een zaak tegen de uitgever van puzzlebladen W. van der L. uit Den Haag. Hij geeft onder andere het maandblad „De Prijsvraag" en het weekblad „Een-Nul" uit. Volgens de tenlastelegging zou hij de Loterijwet hebben overtreden doordat hij in deze bladen vier prijsvragen heeft ge publiceerd, waaraan belangrijke prijzen waren verbonden. Het ging iii deze zaak voornamelijk om de voorwaarden, verbon den aan het mededingen naar de prijzen. Er is namelijk pas sprake van een over treding van de Loterijwet, indien de uit gever door het stellen van voorwaarden economisch voordeel van de puzzles zou hebben behaald. Verdachte verklaarde, dat hij geen ver plichtingen had opgelegd aan degenen die aan de prijsvragen hadden willen deelne men. Het kopen van de puzzlebladen was geen vereiste. Ieder kon meedoen; formu lieren waren gratis verkrijgbaar. Het O. M. was evenwel van oordeel, dat gratis deelneming slechts in beperkte mate mogelijk is geweest. Verdachte zocht een systeem, zo zei de ambtenaar van het O. M„ om de gokzucht van het publiek te exploiteren zonder for meel met de Loterijwet in botsing te ko men. Zijn puzzles zijn echter volmaakt in strijd met de geest van de Loterijwet. Mr. Van der Feltz drong aan op een zware straf en eiste f 2000 boete en een voor waardelijke gevangenisstraf van twee maanden. De raadsman van verdachte, mr. H. van Es, was van oordeel, dat zijn cliënt aan een ieder de objectieve mogelijkheid heeft geboden om zonder kosten aan de prijs- puzzles deel te nemen. Hij wees er op, dat vele bladen prijsvragen publiceren en prij zen uitloven voor de goede oplossingen. Waarom worden die bladen dan niet ver volgd? zo vroeg hij. De raadsman vroeg ontslag van rechts vervolging of een geringe boete. In zijn repliek zei mr. Van der Feltz, dat alle kranten en periodieken, die prijs- puzzles publiceren, in overtreding zijn. De prijzen, die zij echter beschikbaar stellen zijn gering vergeleken bij die van ver dachte. Bij verdachte gaat het niet meer om de sport van het puzzien, meende het Openbaar Ministerie. Tenslotte verklaarde de verdachte nog, dat hij ruime bekendheid heeft gegeven aan de mogelijkheid tot gratis deelneming en steeds in contact heeft gestaan met de politie om overtreding van de Loterij wet te voorkomen. De uitspraak werd bepaald op 16 No vember. Senator Robert Taft, een van de leidende figuren der Republikeinse partij in de Verenigde Statendie bij de jongste ver kiezingen in zijn kiesdistrict., de staat Ohio, een grote meerderheid behaalde. Eindcijfers van de Amerikaanse verkiezingen Blijkens de laatste gegevens is de zetel verdeling in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden als volgt: Democraten 234 zetels (winst 2, verlies 29), republikeinen 199 zetels (winst 28, verlies 1); onafhankelijken 1 zetel. In het vorige Huis bedroeg de democra tische meerderheid 90 zetels. Er is nog één zetel te verdelen. In de Senaat, waar slechts 36 van de 96 zetels betwist werden, zijn de zetels als volgt verdeeld: democraten 49 zetels (voor heen 52), republikeinen 47 zetels (40). Volgens de laatste cijfers, die nog onvol ledig zijn, hebben 37.189.105 kiezers ge stemd. In 1946, bij de laatste verkiezingen voor het Congres, hadden 34.630.426 Ame rikanen gestemd. Bij de presidentsverkie zing in 1948 brachten 48.833.680 kiezers hun stem uit. Korea op agenda van de Veiligheidsraad De Veiligheidsraad heeft hervatting van het debat over generaal MacArthur's jong ste rapport op zijn voorlopige agenda ge plaatst. In MacArthur's rapport worden de Chi nese communisten er van beschuldigd zich in de Koreaanse oorlog te hebben, gemengd. Het besluit om de Koreaanse kwestie op de agenda te plaatsen werd genomen na een verzoek van Amerika, Engeland en Frankrijk. De bijeenkomst van de raad begint heden. Het is nog niet zeker, of het rapport dan ook besproken kan worden, want de Palestijnse kwestie vormt het eerste punt van de agenda Negen communistische Chinese afgevaardigden naar Lake Success Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken 'heeft Donderdag bekend ge maakt dat opdracht is gegeven tot het ver strekken van visa voor de paspoorten van negen afgevaardigden van het communis tische China, die naar Lake Success zullen komen. De negen Chinese communistische afge vaardigden zullen zich niet buiten de ge meente New York mogen begeven. Het Britse ministerie van Luchtvaart heeft heden medegedeeld, dat luchtmaar- schalk Douglas MacDonald is benoemd tot inspecteur-generaal heiast met de opleiding van de luchtstrijdkrachten der Westelijke Alliantie. Luchtmaarschalk MacDonald zal door een Franse hoge officier worden ter zijde gestaan. HET WEER AFGEBEELD In de afgelopen 24 uur ontwikkelden zich boven het zeegebied, ten Westen van Portugal enkele storingen, die nu, in diepte, toenemend, in Noord-Oostelijke richting trekken. Deze veroorzaken in West-Europa veel bewolking en af en toe regen of motregen. De Zuidelijke tot Zuid-Westelijke winden voeren voor de tijd van het jaar zachte lucht naar onze omgeving. Verder Noordelijk op de Oceaan neemt de depressie bij IJsland in diepte af, maar meer naar het Westen trok een nieuwe storing met grote snelheid de Oceaan op. De depressie-activiteit blijft dus aan houden. wat inhoudt, dat het weer de komende dagen een wisselend karakter zal hebben. Weerbericht térEMPEBATUUR- !COS ISOBAAR BELANGRIJK NEïSSLAG- GéSIEC CENTRA H HOGE DRUK L LAGE DRUK SCHEIDINGSLIJN-FRONT-TUSSEN OICH7 V... VERSCHILLENDE HERKOMST 'STAND VAN DIT TEKEN GEEFT DE WINDRICHTING AAN- IEDERE HELE DWARSSTREE» iS GEN WIND SNELHEID VAN VIJF METER PER SECONOE MORGEN "VERSPREIDE OPKLARINGEN Verwachting, meegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrijdagavond lot Zaterdagavond, opgemaakt te 10 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt met nu en dan regen of motregen. Mor gen overdag wisselend bewolkt met enkele verspreide buien. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Weinig verandering in temperatuur. 11 November Zon op 7.52 uur, onder 16.56 uur Maan op 10 26 uur. onder 17-16 uur Hoog en laag water te JJmuiden Vrijdag 10 November Hoog water: 3.19 en 15.37 uur. Laag water: 11.26 en 23.47 uur. Zaterdag 11 November Hoog water: 4.03 en 16.21 uur. Laag water: 12.11 uur.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 1