<s2k^ Nobelprijzen voor letterkunde zijn toegekend aan Bertrand Russell en William Faulkner Ds. J. M. Leendertz weldra met emeritaat Herfstmijmering in Haarlemmerhout Kort en Bondig IJmuiden VOOR IEDERE HAND diJwsk/m VULPEN SPECIALIST KANTOORBOEKHANDEL J. G. Keuter Zaterdag 11 November 1950 De Zweedse Academie heeft de Nobel prijs voor litteratuur van dit jaar toege kend aan de Britse schrijver Bertrand Rus- sell wegens zijn „veelzijdige en belangrijke publicaties, waarin hij zich een apostel van de vrijheid en een voorvechter voor de vrij heid van denken heeft getoond" en die van het vorig jaar aan de Amerikaanse schrij ver William Faulkner op grond van zijn kloeke en artistieke onafhankelijke bij dragen aan de Amerikaanse romanlittera tuur van de laatste tijd". De prijs bedraagt 164.303 Zweedse kronen. Bertrand Russell. Lord Bertrand Russell, lid van de Britse Koninklijke Academie van Wetenschappen, wiskundige, filosoof en verkondiger van denkbeelden op maatschappelijk gebied, werd in 1872 geboren en is opgevoed door zijn grootmoeder, de weduwe van een ge wezen eerste minister. Hij studeerde aan het Trinity College te Cambridge, waar aan hij later als leraar werd verbonden. Tijdens de eerste wereldoorlog legde Bertrand Russell als pacifist een grote be drijvigheid aan de dag. In 1916, toen hij voorzitter was van de bond van tegenstan ders van de dienstplicht, werd hij wegens de door hem gevoerde propaganda gevan gen gezet. Gedurende geruime tijd doceer de hij aan de universiteit van Californië, in 1940 aan het City College te New York. In een toespraak die Russell een jaar geleden te Londen hield, nadat hem de ..Orde van verdienste" was toegekend, ver klaarde hij de voorkeur te geven aan een derde wereldoorlog met het gebruik van atoomwapens boven een overheersing door de Russen. Reeds in 1920 schreef hij onder de titel „Theorie en praktijk van het bolsjewisme" een boek over het commu nisme in Sovjet-Rusland. Russell is van mening dat het Russische imperialisme en niet het communisme de grootste vijand der mensheid is. Volgens hem zal er in de komende vijftig jaar een wereldregering tot stand komen. Zijn bekendste werken zijn: Huwelijk en moraal. Geschiedenis van de West-Europese filosofie, Inleiding tot de wiskundige wijsbegeerte, en Op zoek naar zin en waarheid. In 1949 verscheen van zijn hand „Het gezag en het individu". William Faulkner William Faulkner kan gelden als een van de representatiefste hedendaagse Ameri kaanse auteurs, niet alleen wegens de keuze van zijn onderwerpen, maar ook op grond van zijn revolutionnaire stijlwendin gen. Hij werd in 1897 geboren te Ripley in De nestor der predikanten, bij de Ver enigde Doopsgezinde Gemeente te Haar lem, ds. J. M. Leendertz, wordt deze maand vijf en zestig jaar. De predikant hoopt in de dienst van Zondag 3 December zijn af scheidspreek te houden. Op vijf en twintig-jarige leeftijd werd ds. Leendertz proponent. In hetzelfde jaar, op 6 November 1910, werd hij beroepen in Wieringen. Het was Maandag dus juist veertig jaar geleden, dat ds. Leendertz zijn ambtsloopbaan aanving. Op verzoek van de jubilaris is deze dag ongemei'kt voorbij gegaan. In 1923 vertrok de Doopsgezinde predikant naar Koog-Zaandijk. Hier bleef hij tot dat hij op 30 October 1927 zijn werk in Haarlem aanvaardde. Ds. Leendertz is hoofdbestuurslid van de Doopsgezinde Zendings Vereniging en leider van het retraite-werk. Het IKOR, Interkerkelijk Overleg in Radio-aange legenheden heelt meermalen een door de Haarlemse predikant geleide kerkdienst uitgezonden, niet alleen uit het kerkge bouw in de Grote Houtstraat, maar ook van andere plaatsen uit. Voor de Wereld omroep houdt ds. Leendertz regelmatig het korte avondgebed, een drie-minuten toe spraak aan het einde van de dagelijkse uitzending. De opvolger van ds. Leendertz, ds. mr. J. A. Oosterbaan, thans nog té Barsinger- horn (N.H.), hoopt op lü December zijn intrede te doen. de staat Mississippi, van welk .land men talrijke beschrijvingen in zijn werk kan vinden. Faulkner heeft een geheel eigen romanstijl ontwikkeld door de persoonlijk heid van de schrijver op een nieuwe wijze in het geschrevene te betrekken. Zijn eigenaardig realisme leent zich tot verschil lende interpretaties, mystieke overwegin gen daarbij inbegrepen. Zijn bekendste boeken zijn: Augustuslicht (waarin hij de rassenkwestie behandelt), Sartoris, Sanc tuarium, In mijn doodstrijd, De wilde pal men, Het gerucht en de furie, De ongesla gene. Hij heeft grote invloed uitgeoefend, niet alleen op de Amerikaanse, doch ook op de Europese litteratuur. Nobelprijzen voor natuurkunde en chemie De Nobelprijs voor natuurkunde is toe gekend aan de 46-jarige Britse professor Cecil Powell, die verbonden is aan de uni versiteit Ie Bristol, wegens zijn „ontwikke ling van de fotografische methode voor de bestudering van het proces der atoom kernen". Professor Powell staat aan het hoofd van een groep werkers, die ondei-zoekingen doet op het gebied van de kennis dei- atoomkernen en der kosmische stralen. Hij heeft een eenvoudige fotografische methode gevonden om de kosmische deel tjes te registreren, waarbij speciaal vorde ringen zijn gemaakt bij de bestudering van het gedrag der zogenaamde mesons, onder deeltjes met bindende kracht van de kern van een atoom. In 1949 ontving professor Powell de me daille van de Britse Koninklijke Academie van Wetenschappen. Hij is vice-voorzitter van het Britse vredescomité, dat de atoom bom wil verbieden, doch geen enkele poli tieke richting toegedaan. De Nobelprijs voor scheikunde is toege kend aan de professoren Otto Diels, voor malig hoogleraar aan de universiteit te Kiel en professor Kurt Adler van de universiteit te Keulen, die de prijs samen moeten delen, wegens hun ontdekking en ontwikkeling van een chemisch proces ter verkrijging van nieuwe koolstof verbindingen. De professoren Diels en Adler zullen de 164.303 kronen gebruiken voor het inrich ten van een wetenschappelijke bibliotheek, het bouwen van een nieuw klein laborato rium en voor verder onderzoekwerk. ,.De jonge generatie van Duitse geleerden telt veelbelovende talenten, maar heeft gebrek aan de noodzakelijke gelden voor weten schappelijk materiaal", aldus professor Adler. Grote hoeveelheid gesmokkelde sigaretten in beslag genomen Na een ruzie in een Amsterdamse bar, waarvan een rechercheur van de douane getuige was, konden in een huis aan de Reguliersgracht 65.000 gesmokkelde Ame rikaanse sigaretten in beslag worden ge nomen. Tijdens een twistgesprek in de bar hoorde de rechercheur namelijk de naam van een berucht smokkelaar noemen. De man die deze naam had genoemd werd geschaduwd, waardoor kwam vast te staan dat hij dikwijls in een huis aan de Regu liersgracht kwam. Dinsdagavond reed daar een taxi voor waarin pakken werden ge laden. Rechecheurs volgden de taxi naai de binnenstad, waar de wagen werd aan gehouden. De inzittenden bleken de bewo ner van het huis en de smokkelaar, wiens naam in de bar tijdens de ruzie was ge noemd, te zijn. Zij zijn gearresteerd. In het huis werd 'n inval gedaan met als resultaat dat 65.000 sigaretten in beslag werden ge nomen. Het onderzoek in deze zaak is nog niet gesloten. Men verwacht nog enige arrestaties. BREI-AFDELING IN CONFECTIE FABRIEK DOOR BRAND VERWOEST Vrijdagavond tegen twaalf uur heeft een brand de brei-afdeling van de confectie fabriek „Stema" aan de Alleeweg te En schedé verwoest. Twee kostbare breima chines, elk een waarde vertegenwoordi gende van ongeveer f 30.000 wei-den ver nield. De totale schade wordt geschat op f 60.000. Toen Jan Greshoff dichtte „Maar al die vieze bruine blaren, Die lauwe regen en de wind Maken mij net als andre jaren Ietwat humeurig en verblind." stond hij zeer beslist niet aan de voet van die machtige poort van vcelvervige beuken die de toegang tot de Pauünalaan in de Haarlemmerhout vox-men. Dan had hij zeker zijn knorrige boutade voor een andere keer bewaard en was ook hij onder de indruk gekomen van die kleurenweelde die ons herfstig stadsbos dit jaar ten toon spreidt. Want een bos mag in het najaar dan op z'n mooist zijn, de kwaliteit van het herfst - kleed loopt nogal uiteen naarmate de zo mer nat of droog, kil of broeierig is ge weest en of de overgang van het ene sei zoen in het andere meer of minder gelei delijk is volti-okken. Dit jaar werd 'n staalkaart van herfsttinten die de wandelaar in Grote of Kleine Hout in voortdurende bewondex-ing doet verke ren begunstigd door een zeer vochtige Augustusmaand, gevolgd door een zoele hei-fst. Degenen die dagelijks met de na tuur te maken hebben vei-zekex-den ons, dat zij zelden zo'n prachtige mengeling van kleuren hebben aanschouwd dan juist nu. En 'inderdaad, toen we er gisteren het motregentje maar voor trotseei-den, heb ben we op menige plek een ogenblik van verstilde vreugde geleend om zoveel schoons dat zo dicht binnen het bei-eik van ieder mens ligt. Hier en daai-, aaii de WiLhel- minalaan, aan de Helenalaan, bij de ver weerde steenklomp ter ei-e van Laui-ens Janszoon, bij de befaamde „doorkijk" tegenover het lustslot der Hope's, treft men van die lichte plekken, waar het geel en bruin der beuken de knoestigheid der eiken overheerst en waar men tot het in zicht komt, dat zelfs het wondei-lijk-inge nieuze organisme, dat oog heet, niet toe reikend is om alle nuances en schakerin gen in die tinten te vangen, zoals de taal niet zoveel woorden kent, dat men ze alle zou kunnen omschrijven. „Het schone der natuur passeert toch alle kunst" zei Vondel. Wie dat in alle waarheid wil aanvoelen, moet, als het kan met een hei-fstzonnetje, dat aan het kleu renspel gloed en leven schenkt, ook de Hout maar inwandelen. Als hij het goed treft, dan zal hij aan de houtduif en de meex-kol merken, dat het tijdpex-k van de winterstilte aanstaande is. Dan zullen hem de regels van Jac. Bloem in gedachten komen: ..De wereld was verlaten van gerucht, En het oneindig najaar spande erboven De paarlen sfeer van een gelaten lucht." Maar dan moet hij niet wachten tot de eerste nachtvox-stbn of de hex-fststoi-men het jaax-lijkse px-oces van afstex-ving en vergankelijkheid hebben bekx-achtigd. J. H. B. Directeuren van De Schelde veroordeeld De bijzondere sti-afkamer van de recht bank te Middelburg heeft vonnis gewezen in de zaak tegen de oud-directeur van de Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen ir. H. C. W. en de directeur van deze maatschappij, ir. H ,W. van T., die eind October terecht hebben gestaan, be schuldigd van economische collaboratie met de vijand. Zij zouden opdrachten van de Duitsers hebben uitgevoerd die onder meer neerkwamen op het fabriceren van een groot aantal vliegtuigvleugels, de bouw van zes mijnenvegers, het repareren van be wapende schepen en van de bewapening daarvan en het verrichten van diverse werkzaamheden ten behoeve van de Duitse afweer in Zeeland. Ir. W. werd veroordeeld tot een boete van 10.000, subsidiair vier maanden hech tenis. Ir. Van T. tot een boete van 5000 subsidiair twee maanden hechtenis. De eis luidde tegen beide verdachten een gevange nisstraf voor de duur aan de tijd in voor- lopige bewaring doorgebracht vijf en een halve maand alsmede tegen W. f 30.000 subsidiair zes maanden hechtenis en tegen Van T. 15.000 subsidiair drxe maanden hechtenis. Binnenland Ontsporing op Centraal Station te Amsterdam Hedenmorgen is de electrische trein, die om 7.46 uur uit Amsterdam naar Alkmaar vertrok, in het Centraal Station in botsing gekomen met een rangerende locomotief. Twee rijtuigen van de trein ontspoorden: een reiziger liep een hoofdwond op. Als gevolg van deze ontsporing konden var. het vierde en vijfde perron Westzijde geen treinen in de richting Zaandam vertrekken. Onderzoek van vee op tuberculose Maatregel tegen practijken van particuliere firma Naar het A.N.P. vei-neemt, worden in de vorm van een noodwet wettelijke maatre gelen voorbereid om een einde te maken aan de practijken van een particuliere firma hier te lande, die tubei'culine afle vert aan veehouders, teneinde hen in staat te stellen hun vee op tuberculose te onder zoeken. Van overheidswege wordt dit z.g. onderzoek door onbevoegden funest geacht voor de aan de gang zijnde intensieve be strijding dezer kwaal onder het vee, aan gezien cle officiële controle hierdoor in hoge mate bemoeilijkt wordt. Burgerlijke stand Velsen GEBOREN: N. WesterMuije, z., Sein- postweg 29, IJmuiden; M. de VriesDudink, d.. Warnenaarstraat 29, Velsen-N.: H. Con- radieDijkstra, z.. Zeeuwstraat 1, Velsen-N.; W. VermeulenKraaima. d. Geelvinck- straat 15, Velsen-N.; C. F. M. DekkerKobes, zTrompstraat 182. IJmuiden-O.; A. M. Vink —van Rixel. z.. van Nidekstraat 6, Velsen-N.; J, J. A. WitteKocx, z., Velserduinweg 207, IJmuiden-O. OVERLEDEN: T. Grapendaal, 52 j., echt genote van P. L. Boerkool. Walravenstraat 41, Velsen-N.: IJ. Wouters, 78 j.. weduwe van J. van der Ploeg. Kanaalstraat 3, IJmuiden; J. M. de Jong, 89 j., weduwe van H. P. Schutte, le Helmcrstraat 57 belet., Amster dam; L. den Tuinder, 61 j., echtgenoot van M. J. Kuijpers, Brederoodseweg 24, Sant- pooort. GEHUWD: J. Braams en M. C. Mooïj. Lad derbeekstraat 39. Velsen-N.: A. van den Broek en J M. Duker, Trompstraat 69. IJmuiden; C. Schol en C. G. J. Neugebauer; A. Put en W. G. H. Schilder; C. Dijksma en M. S. van Eijk; Ph. Prins en Th. Sleenhuij- sen, Groneweg 45, IJmuiden-O.; J. Olie en M. J. Boudesteijn. Vennetje 107 A, 'Sint Pancras; J. L. de Champs en W. B. van den Brink, Zeeweg 236, IJnruiden-O.; A. C. Bol- vliet en M. de Graaf, Fr. Naereboutstraat 21, IJmuiden-O. ONDERTROUWD: J. Ritkes, Casembroot- straat 60 rd. IJmuiden-O. en M. Veenstra, Casembrootstraat 60 i"d, IJmuiden-O.; P. J- Wullems. Bixrg. Rambonnetlaan 55. IJmui den en H. C. van Amersfoort. Burg. Rambon netlaan 55, IJmuiden. toek. adres: Burg. Rambonnetlaan 55. IJmuiden; R. H. Drag- sti-a, Walravenstraat 9, Velsen-N. en A. Groen, Walravenstraat 27, Velsen-N., toek. adres: Lekstraat 62, IJmuiden; C. P. Kabel. Tuindersstraat 31, IJmuiden-O. en A. Por tengen, Tuindersstraat 46, IJmuiden-O.; H. Ruygvoorn, Hoofdstraat 141, Santpoort en I-I. C. van Eg mond, Feithlaan 3, Driehuis; J. Timmer ten Wolde, Insulindeweg 240, Delft cn M. C. E. Stikker. Tollenslaan 1, Driehuis, toek. adres: Insulindeweg 240, Delf; P. A. van der Lem, Princestraat 8, Velsen-N. en A. E. van Loon, IJmuiderstraatweg 13 b, IJmuiden-O.; G. P. Winkel, Zeeweg 208, IJmuiden-O. en H. J. Gulikers, Hofdijklaan 11. Driehuis, toek. adres: Hofdijklaan 11. Driehuis: L. Prins. Bakkerstraat 36, IJmui den en W. J. Schuurman, van Galenstraal 23, IJmuiden-O.: C. Berghuis. Rijvordtlaan 52. Beverwijk en K. de Doodt. Kastanjestraat 35, IJmuïden-0„ toek. adres: Kastaanjestraat 35, IJmuiden-O.: A. W. Jasperse, Plancius- straat 71. IJmuiden-O. en T. Reidinga, Plan- ciusstraat 71, IJmuiden-O. toek. adres: Planciusstraat 71, IJmuiden-O.; P. J. M. van der Zalm, Anemonenstraat 14, Santpoort en A. A. T. Buren, Anemonenstraat 14, Sant poort, toek. adres: 'Anemonenstraat 14. Sant poort: J. Plug. Alex. Bellstraat 29 a. IJmui den en L. van der Harst Strengholtstraat 20, IJmuiden-O.; I. J. Kranendonk, Maarten v. Heemskerkstraat 116. Heemskerk en M. E. Bierenbroodspot. Dirk Hartoghstraat 16, IJmuiden. toek. adres: Maarten van Heems- kerksti-aat 141, Heemskerk: P. Iskes, Pres. Steijnstraat 34. IJmuiden cn G. E. Rens, Cedei-straat 3, IJmuiden-O.. toek. adx'es: Ce derstraat 3. IJmuiden-O.; F. Korf. van Osta- destraat 34, IJmuiden cn H. T. Klopper, Schouwbroekstraat 7, Heemstede: K. W. van der Veen. Oranje Nassaulaan 96 a, Bloemen- daal cn E. Wamstekei-, Zeeweg 331, IJmui den-O.. toek. adres: Zeeweg 331, IJmuiden- Oost: W. A. Luit, Alex. Bellstraat 19, IJmui den en C. H. Zwanenburg, Conradstraat 12, IJmuiden. BINNENLAND De bijzondere strafkamer van de Arn hemse rechtbank heeft de gewezen inspec teur van politie te Nijmegen M. V. tot een gevangenisstraf van 18 jaar met aftrek en ontzetting uit het i-echt om bij de politie te dienen veroordeeld. De officier had 20 jaar gevangenisstraf geëist. Tegen de Nij meegse gewezen opperwachtmeester van politie A. H.W. is levenslange gevangenisstraf geëist.. Namens de Rijkswaterstaat is te Leeu warden aanbesteed de aanleg van de aarden baan van het Noordelijk deel van de om legging om Heerenveen, het gedeelte NieuweschoolHeerenveen, gelegen in de verbinding ZwolleLeeuwarden. Er waren dertien inschrijvers. Hoogste was de N.V. Wegenbouwmaatschappij Utrecht, met f 1.295.000. laagste was de maatschappij Dollard met f743.000. In September zijn op Texel de stoffe lijke resten aangespoeld van twee Engelse zeeverkenners, behorende tot de opvarenden van een sloep, die deze zomer in het Kanaal is omgeslagen, bij welke ramp alle inzitten den verdronken. Later zijn nog enige slacht offers geborgen, drie langs de kust van de Duitse Bocht en een. op Terschelling. Deze laatste vier zullen ook op Texel hun laatste rustplaats vinden. Op 15 November zal in Den Burg de begrafenis geschieden. Op verzoek van de Stichting 5001000 te Amsterdam, wier raadsman mr. F. Heems kerk is. zal dezer dagen niet de minister vaii Financiën, doch de Staat der Nederlanden worden gedagvaard. Deze civiele procedure zal dienen voor de rechtbank te 'sGraven- hage. De Stichting stelt zich ten doel uit betaling te verkrijgen voor houders of vroe gere houders van tijdens de bezetting uit de circulatie genomen bankbiljetten van f 500 en f 1000. Bimienkort zal opgericht worden een Duits-Nederlandse Economische Raad (Deutsch-Hollandischer Wirtschaftsrat». De raad zal zich ten doel stellen na te gaan op welke wijze de economische samenwerking tussen Nederland en de Duitse landen het meest doeltreffend kan worden bevorderd. „Psychologische test als hulpmiddel bij beroepskeuze" Tijdens de ouderavond, die gisteren in de Moerbergschool werd gehouden, heeft drs. J. Slikboer uit Aerdcnhout gesproken over het nut en de wijze van psychologisch testen. Spreker zei, dat een der' taken van de beroeps-psycholoog is het adviseren van de ouders, waar het de keuze van beroep voor hun kinderen betreft. In zeer vele gevallen, aldus spreker, kiezen de ouders inplaats van het kind. Het komt nog steeds voor dat de ouders zich een ideaal voor ogen houden en daarbij dit ideaal zo hoog mo gelijk stellen. Veelal gaat het kind, dat het voor hem gekozen beroep niet ambieert, dan uit protest de tegenovergestelde kant op. Een dergelijke wijze van beroepskeuze is dus negatief. Geen sterveling kent alle bestaande be roepen aldus de heer Slikkeboer en toch moet men slechts dat beroep kiezen waar voor men aanleg heeft. Men is vaak ge neigd het kind te overschatten en de moeilijkheden te onderschatten. Daarom, aldus spreker, is het beter de hulp in te roepen van hen, die de weg kunnen wijzen. De intelligentie van de volwassene is ge middeld niet groter dan die van het kind van veertien jaar, merkte spreker op. Er is echter, zo vervolgde hij, bij het kind verschil tussen de werkelijke en de verstandelijke leeftijd. Aan de hand van het zogenaamde intelligentiequotiënt kan men bij het verlaten van de lagere school vaststellen voor welk vervolgonderwijs het kind geschikt is. Men gaat echter hoe langer hoe meer inzien, dat het karakter van de mens van groter waarde is dan zijn kennis en zijn intellect. Zijn karaktereigenschappen zijn belangrijker dan zijn capaciteiten aldus spreker. Want hoe hoger functie men in een be drijf bekleedt hoe minder het aankomt op vakkennis; veel meer profijt heeft men dan van zijn paedagogische kwaliteiten en men senkennis, zo beweerde de heer Slikboer. Daarom wordt tegenwoordig in de eerste plaats gevraagd: hoe is deze persoon en dan pas wordt gelet op wat hij weet. Spreker behandelde uitvoerig de huidige Heden overleed in de volle zekerheid des ge- loofs na een langdurig en smartelijk doch geduldig gedragen lijden mijn lieve en zoi'gzame man. onze broeder, behuwdbroeder en oom de heer KLAAS VERBURG in de ouderdom van ruim 69 jaar. Namens de echtgenote L. Verburg-Klein en fam. IJmuiden, 9 Nov. 1950. Eikenstraat 5. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 14 Nov. a.s. des n.m. 2.30 uur op de Westerbegraafplaats te IJmuiden. Vertrek huis 2.10 uur; Liever geen bloemen. Op 25 Nov. hopen onze ge liefde ouders DIRK LANS en LENA JOHANNA LANS- KAAN de dag te herdenken dat zij voor 12}4 jaar in de echt zijn verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun liefhebbende kinderen Jaap en Dirk. Berkenstr. 12. IJmuiden-O. 25 November a.s. hopen onze lieve oudei's W. ROOS en J. ROOS-RADEMAKER hun 12jarige echtvereni ging te vieren. Dat zij nog nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun liefhebbende lcinderefL Johnie en Freddy, v. Nieuwkoopstraat 18. IJmuiden-Oost. Adverteert in dit blad BtLASTIHGCONSULTATIEBUREAU A. L, F. LEVERINGTON Medewerkers: E. J. de Boer, Oud-I risp. d. Bel. D. Sweepe, Oud-Ontv. d. Bel. Mr. Dr. N. J. Feldmann, Bei. jur. N A. Schol, Cand. Notaris. Amstordam 1e Helmersstr. 95 Tel. 85508 Haarlem Ged- Oude Gr. 11 B - Tel. 12468 vindt u in grotere sortering bij de VELSERDUINPLEIN 5 IJmuiden-O. Telef. 5593 KOGELPENNEN in ruime sortering VANAF 75 CENT Bij aankoop van Vulpen. Vulpotlood of Kogelpen gra veren wij voor slechts 50 ct. uw naam er in. Vulpenreparatie, en Graveerinrichting WINCO KENNEMERLAAN 127 Ontvangen grote partij speel goederen: Plastic auto's vanaf f 0.10 Kleine popjes vanaf f 0.05 Grote poppen vanaf f 1.80 Spoortreinen m. rails vanaf f 1.35 Kacheltjes m. pannen vanaf f 0.95 Telefoontjes vanaf f 0.55 Losse rails Tunnels vanaf f 0.65 Kindex--spelen vanaf f 0.10 8 Baan-auto's vanaf f 1.20 Verfdozen vanaf f 0.30 Kinderserviezen v.a. f 0.90 Blokkendozen vanaf f 0.75 Bromtollen gekl. v.a. f 0.90 Kleux-boeken vanaf f 0.10 Leesboekjes vanaf f 0.05 St. Nicolaasboekjes v.a. f 0.10 Weegschaaltjes vanaf f 0.15 Kegelspelen vanaf f 1.10 Kiepwagen. hout v.af f 2.25 Schoolborden vanaf f 1.25 Naaidozen gevuld v.a. f 1.50 Trommels m. stokken vanaf f 0.90 Waterpistolen f 0,25 Mondoi-gels f 0.50 Vei-enigingen en scholen korting Komt u even binnen kijken. wij kunnen alles niet etaleren Telefoon 516 2 testmethode onder andere verdeeld in de instinctieve, de associatieve en de imita- tieve test. De lezing werd gehouden in de nieuwe film- en toneelzaal van de school, waarmee een ideaal van het hoofd der school, de heer P. Faber, werd vex-wezenlijkt. De heer M. Roos heeft als voorzitter van de oudercommissie de avond geleid. Tot slot werden enige schoolfilms vertoond, zo dat de ouders mede een blik konden wer pen in de tegenwoox-dige methode van aan schouwelijk onderwijs. VANGSTBERK HTEN UIT ZEE Nacht van 10 op 11 November Uit de halve vleet: KW 73 met 10 k,; KAV 23 met 2 k.: KW 6 met 20 k.; KW 5 met 2 k.: KW 3 met 20 k.; KW 54 met 12 k.; KW 86 met 20 k.: KW 83 met 2 k.; KV/ 87 met 4 lc.; KW 38 met 2 k,; KW 39 met 35 lc.; KW 56 met 20 k.; KW 41 met 5 k.; KW 97 met 10 k.; KW 176 met 4 lc.; KW 15 met 25 k.; KW 45 met 17 k.: KW 170 met 10 k.: KW 130 met 25 k.; KW 37 met 25 k.; KW 159 met 40 k.; KW 129 met 10 k.; KW 124 met 25 k.: KW 16 met 10 k. KW 9 met 25 k.; KW 7 met 15 k.; KW 48 met 17 k.: KW 32 met 5 k.; KW 43 met 40 k KW 123 met 20 k.; KW 127 met 14 k.; KW 22 met 17 k.: KW 137 met 35 lc.; IJM 75 met 30 kantjes. Geen vangst hadden: KAV 151. KW 55. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 15 kantjes. Scheveningen: 15 kantjes. Katwijk: 15 kantjes. UITGEVAREN VISSERIJ VAARTUIGEN Trawlvisscrü Noordzee Dinsdag 24 October: st. Norma Maria IJM 6'. Donderdag 26 October: mt. Anlje RO 15. Maandag 30 October: st. Haarlem IJM 9. Dinsdag 31 October: st. Claes Compaen IJM 41. Mt. Shamrock IJM 129. Woensdag 1 November: mt. Excelsior III KW 76. Donderdag 2 November: st. Petten IJM 49; Herman SCH 92. Vrijdag 3 November; st. Viking Bank J.JM 183. Mt. Allan AVater IJM 34; Dirkje RO 53. Zaterdag 4 November: st. De Hoop IJM 73. Maandag 6 November: st. Zeelandia IJM 38; Simon cle Danser IJM 43; Mary IJM 61. Mt. Thorina IJM 33. Ml. Vex-wachting IJM 204; Arie Nico KAV 17: Cornells KW 24; De Vei"- wachting KW 28: Floris 1 KW 64: Jan KW 84: Willen- KW 91: De ATouw Dirkje ders KW 108; PetronellaJ\ KW 155; De A'icr Gezusters KW 169; Adjowico RO 9. Dinsdag 7 November: a. Flamingo IJM 25; Limbureia mJ 1 Johannes Polderman I.JM 54. wachtxng KW 28; Gebroeders KW Woensdag 8 November IJM 7' st- Bloe: Donderdag 9 November- ct n 1G: Schoorl IJM 39. Mt. Cl'aesie nn?e: T\Tm„rtocr 99 OMd'J Maandag 23 October: mt M'ariT tem IJM 10. aria ul vaa| C nanngdrüW Zatei-dag 28 October: mi KW 175. ndern?i pee Maandag 30 October: ml. Mr ni,.i, Curtius K W2; Fierman Eduard k»- je KW 20; Wilhelmina I KW oZ KW 33; Helena KW 39; Aafke Jacnh, Rijnmond I KW 42; Rijnmond B Noordzee KW 47: Annie KW 54- w KAV 70; Maria Jacoba KW 73' 7' Jacoba KW 122; Wilhelmina V U' Java KW 159. K Dinsdag 31 October: ml. Ne,w KAV 37; Jan KAV 50; Excelsior 5 3 <- Rijnmond V KW 110; Kees KW m -■ mina III KW 147. Donderdag 2 November: ml. Anna nelia KAV 14. una' Vrijdag 3 November: ml. De Arendn Elizabeth KW 49; Wilhelmina II v{ 1L Zaterdag 4 November: ml. Marearwi Maria KW 23; Margrietha Maria vl tS Noordster KW 67; Max-ia SCH 81 rii' Maandag 6 November; si. Robert ik KW 123. ml. Piet cn Leendert Huiberi? «1 Vertrouwen KW 6; Willem Cornell!in .1 Hollandia KW 18: Dirk KW 19- s,li 32; Rijnmond III KW 44: HenukKW» zwaluw KW 83: Huiberdina GiisherS 85; Borneo KAV 127; Katwijk VS Karei Doorman KW 227. M Dinsdag 7 November: ml. Hubert- ii- rarda KW 9; Bertha KW 38; Everardr ft tina KW 40: Cornells Marinus KW ïsi harding KW 65; Sumatra KW 86- R-'i „-,u 129: Nederland VII KW 130; vJ* KW 140; Janna KW 163; ZeemeeuwZ Gezina Geertrui KW 176. Woensdag 8 November: ml. Van d» van Maasdam KW 97. Dondex-dag 9 November: ml. Rijnn-, KW .15; Covnelis Marinus KAV 48' IV KAV 167; Eendracht KW 168.' He •«fis Over de Spijkerloze Super Swift is heel mannc. lijk Nederland enthousiast. Ook voor U, dames, wordt de schoenenkeus thans verrijkt met een serie sportieve, buigzami Super SwiFT-modellen. U weet, wat dit spijkerloze Super SwiFT-systeen zeggen wil: Het binnenwerk is zonder enkel spijkertje aan het bovenleer verbonck Super Swtft is dus van binnen èn van bui» genaaid. Deze spijkerloze, heerlijk zittende sport schoentjes zijn bestemd voor iedere vrou»; die van een fikse wandeling houdt. Met Super Swift voelt U zich na uren winkelt! nog even kwiek en fit. Er is een grote keuze. Uw schoen- winkelier zal U graag meerdere modellen tonen uit deze pracht-collectie Super Swift- Spijkerloos. leuk en toch gekleed ucw schoentje, De sierstiksell 0/ïJ dit model een nummer Itltintrlj Een aanwinst voor Uw garJlth' In verschillende kleuren. J,M' SWIFT N IJ M E G*E N Een blonder aardig If""1»"1' Stevig en buigzaam. Du't"1"' opleg krijgt dit modtl,l'' 4"' lijn. in diverse modttiVf,lSJ'%1, bj Uw sportiest jol.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 10