ieUw materiaal voor de Jeers van Wijk aan Zee Velsens jeugd vierde eendrachtig Sint Maarten Dry CSeaning only Old Clothes New Geen verdediging - geen samenwerking jag 13 November 1950 p0kter Büller-boothuis, reddingboot en tractor overgedragen f-jjAKRE NOVEMBERWEER heeft Zaterdag een korte poos het veld geruimd -elegenheid van de overdracht der nieuwe NZHRM-behuizing in Wijk aan n :chipPer Bertus Visser tegen een klare lucht de oranje-blauwe vlag van '/^maatschappij hees als symbool van het heuglijk feit, was het zelfs even het kleine dorp achter de zeereep: de kleurig-beschilderde deuren van het het blauw-wit van de reddingboot zelf en de glanzende tractor '/..""getuigden dan toch eindelijk van het herstel na de zinloze vernieling door Deze braken de post IJmuiden-Noord tot de grond af en het is geruime tijd ,'jvraag geweest, of het oude station bij de Noordpier weer opgebouwd moest m of dat Wijk aan Zee van de roeivlet op de motorstrandreddingboot over diende vivlen. Dit laatste is het tenslotte geworden en Zaterdag kon het „dokter polhuis" aan de plaatselijke commissie van de Koninklijke NZHRM worden /vagen. Waarmee zich niet alleen een herstel manifesteerde maar tegelijkertijd Uiuut ook aan de te vroeg gestorven Wijk aan Zeese dokter Büller, die het rijpens de bezetting en zoveel deed voor „de maatschappij". médailles hebben tijdens iv, Vl TT 1 Cl 1TITI peer de korte demonie in het nieuwe gebouw dat er waardering voor de '.'mivmst bestond onder de mensen, Reddende ruggegraat van de NZH het hoofdbestuur heeft jhr. C. varies van Ufford op deze 126e ver- Vvan de organisatie ook dit gevoel gorden gebracht. Enigszins teleur- i loonde hij zich echter jegens het -sijkse gemeentebestuur, dat door feester mr. H. J. J. Scholtens en jjer J. Vessies vertegenwoordigd «ndat de overheid naar zijn zeggen 2HB5I bij haar gevecht voor een T station behandeld heeft als een ge melijke instelling. Niet achter de walvis aan ,!i bemanning van de nieuwe boot ,'.*e horen, dat ze met deze „Baron feitendyke" niet ter walvisvangst b te tijgen, zoals eens met de vlet emd. In het Büller-huis komt op den de motor-standreddingboot „dokter hoogstwaarschijnlijk een alumi- 'jcheepje, maar de tekeningen zijn er. jet eens voor gemaakt, voorzitter van de plaatselijke com- jr. a. J. Allan, moest tot zijn spijt dat een gedeelte van de vlet- ®ing moet afvloeien, omdat er voor (torboot minder mensen nodig zijn en word van dank voor deze dapperen jiet een applaus der aanwezigen on- sept. bevolking en vooral de jeugd van aan Zee werd op het hart gebonden Èouwtje van architect Westerhuis en ■mer Zwart enigermate te ontzien, 52 burgemeester Scholtens zijn felicï- overbracht. Na zijn blijdschap te a geuit over de naamgeving en het .gebouw „een van de weinige ver- rade van Wijk aan Zee" nam hij tor jhr. Quarles toegeworpen hand- ei op met de belofte, dat de NZH er Geer van zou horen. Verder wees hij i verbreding van de weg voor het uis, die de gemeente een slordige duit zodat het verwijt ook daardoor niet sal houdbaar is. Piëteit «lotte bood schipper De Visser, die Baron van Kattendyke" en hopelijk .„dokter Büller". onder zijn com- ici'ijgt, een prachtige foto van de m arts voor het kantoor aan. „Baron van Kattendyke", gebouwd De Vries Lentsch in Amsterdam, is trust met een 40 pk Hercules-Diesel zal op den duur naar Katwijk aan Zee lation. De „Zeebeer" blijft echter in aan Zee; deze tractor ontleent zijn taan een eveneens 40-paards diesel, rder beschikt Wijk aan Zee over een per-toestel, een bootwagen en een divagen met lijnen en andere outillage. ,cer de genodigden bevonden zich niet i de hoofdbestuursleden van de HRM en de leden der plaatselijke com- le, maar ook 'n delegatie van de IJmui- plaatselijke commissie en van de ovens, die het „Büllerfonds" een ke injectie gaven. Castricum „De Vreemdeling" !2aal van de heer W. Borst was Zon- ivond tot de laatste plaats toe bezet ide Castricumse toneelvereniging „De hel" de eerste opvoering bracht van p Coolens toneelstuk „De Vreemde- 3e Schakel" heeft met haar eerste uit lag in het seizoen eer ingelegd, wat niet e laatste plaats te danken is aan het latende spel van een goede kern be ads uit de dames B. PeysFeizel en Hl-De Jong en de heer K. Gouma die rollen van resp. de moeder, dochter Sen de vader, de smid, uitbeeldden, ^-'omheen was een groep van mindere gerangschikt, die, geïnspireerd door fve sPel van de kern, vaak boven hun «reikten. gisseur P. J. Mienes kreeg volkomen ffld na afloop een bloemenhulde. verdienstelijk speelde N. Bakker de a Peter Berg, de zwervende vreem- -g, aie op een regenachtige avond bij Bidsfamilie aankomt. Het blijkt dat «n product is van zijn ongelukkige t ouders gescheiden en hij tenslotte reeeld tot vele jaren gevangenisstraf. sraid en zijn vrouw komen tot de dat het niet aangaat de jonge- fi.ten te laten staan en hij wordt zelfs J bij Berg. dochter Agnes heeft een zware in- i^stryd uit te vechten en zij toonde ^conflict beheerst en met een goed- t-oelde bewogenheid, evenals de op •.f de schoolmeester, die zijn liefde woord weet (H. Markx). zoons van de smid, Rudolf en werden aardig vertolkt door de ge F. Zijlslra en J. Bakker, die ren belofte inhouden voor de toe- JJJi „De Schakel". erg blijkt o Anton Coolen, hoe :f2°r,S'neel een volle neef van de e zijn, die in deze gezonde om- ot zichzelf komt. Hieraan zijn de ï>ze liefde van vooral vader, moe- C °chter niet vreemd. t Vrces- dat „De Schakel" dit keer 5 gogrePen had, bleek ongegrond. 0N' SCHAAKTE VOORT ru l?0",van de Castricumse schaak- V 0n" waren deze week: dfo^ot- •H- v- Cranenbürgh 1-0; re Smaalen_c Bennes i/2_i/,; B. 0-1: Dr. A. de Jongh— fesS.0"1: D- Keetbaas—Walter Uhl i—P. Bouwen 0-1. Santpoort „LOODS AAN BOORD" DOOR „AMICITTA". Jan Fabricius' bekende blijpsel „Loods- aan boord" is door de Santpoortse toneel vereniging „Amicitia" op het programma genomen. Op Donderdag 23 November wordt het nadat er reeds een besloten voorstelling van gegeven is, in de Weijman opgevoerd. BRIDGECLUB „DE KENNEMERS" De promotie- en degradatiewedstrijden van de Santpoortse bridgeclub „De Ken- nemers" gingen met de volgende resultaten van de tweede ronde de beslissende derde ronde in. De uitslag van deze wedstrijd in was: Afd. A: 1. Schildwacht en Wijers 62; 2. fam. Soomers 55; 3. Kruisman en Hunter 49; 4. Mulder en v. Munster 49; 5. fam. Kroone 48; 6. fam. Aphoff 37. Afd. B: 1. Mevr. Wiggemans en Broertjes 60; 2. fam. Rietdijk 58; 3. fam. Nathans 57. Afd. C: 1. Breedijk en Andela 61; 2. mevr. Breedijk en Kleefstra 60; 3. mevr. v. Ame- rongen en Kulman 51. Nadat schipper De Visser de vlag had gehesen verdwijnt de nieuwe boot in het pas geopende boothuis. Geen crediet meer op lange termijn De Castricumse bakkers hebben de kat de bel aangebonden: zij leveren geen brood meer als de klant langer dan een week „gepoft" heeft. Naar een andere bakker lopen gaat ook niet meer, want de bakkers zullen elkaar waarschuwen. De Castricumse melkboeren denken er hard over him broodleverende collega's te volgen. Dit is de enige remedie tegen het toe nemende gevaar dat „op crediet leveren" inhoudt, want de Castricumse ingezetenen maakten van deze mogelijkheid wel een erg groot gébruik. C.S.V. brengt licht in de duisternis Naar wij vernemen heeft C.S.V. beslo ten. haar terrein te verlichten ten behoeve van de training. Veertien lichtmasten zul len aan het B-terrein verrijzen, vijf aan elke lange kant en twee aan de korte kanten. Bovendien hoopt C.S.V. op deze manier nog eens lichtwedstrijden te organiseren. ST. MAARTEN Zaterdagavond was het druk in de Cas tricumse straten. De jeugd, met lampions en tassen uitgedost, trok van deur tot deur onder het zingen van de traditionele St. Maarten-liederen, waar de meeste Castri cumse inwoners met zakken snoepgoed en koek klaar stonden om dit traditionele feest de nodige luister bij te zetten. Om half negen was alles weer rustig en begon in vele gezinnen het smulfestijn. CONCERT VAN D.I.U. Dinsdag houdt het Castricumse fanfare corps „D.I.U." in de toneelzaal van het Provinciaal Ziekenhuis Duin en Bos een concert met medewerking van het dames koor uit Wormerveer. Het programma van D.I.U. vermeldt o.m. de Capriccio-fantasie van Paul Gilson, de Valse Triste van Jean Sibelius en Doorn roosjes Bruidsvaart van Max Rhode. Het koor zal een veertiental liederen ten gehore brengen, waarvan we noemen Hol lands liedje van S. Abramsz en een drietal liederen van J. Röntgen Te Kieldrecht, Dansliedje en Gods Lof. Heemskerk GESLAAGD. Voor het examen Stenografie slaagden de Heemskerkse dames N. Henneman en M. Bisschof. Velsen-Noord Het zat IJmond niet mee Van de zes voor de handbalvereniging „IJmond" vastgestelde wedstrijden wer den er drie afgelast en bij een vierde, de thuiswedstrijd van IJmond 3 heren, was HOC 3 niet opgekomen, zodat deze regle mentair werd gewonnen. Van de dames speelde alleen het vierde elftal op eigen terrein tegen Concordia 3 uit Haarlem. Aanvankelijk was IJmond flink opgewassen tegen Concordia. De Vel- sense dames schoten gevaarlijker en namen al spoedig, een voorsprong van 2-0. Dit deed het beste verwachten tegen de sterke Haarlemse gasten, maar deze namen het initiatief over. IJmond kon de betere tech niek niet weerstaan en moest ervaren, dat de gasten de achterstand omzetten in een zege van 4-2. Het tweede herenelftal heeft tegen OSS 1 in Zandvoort een nederlaag geleden. In een druilerige regen werd begonnen op een vrij slecht en vooral klein veld, dat de IJmonders niet erg lag. OSS was beter op dreef en verkreeg een voorsprong van 3-0. Toen verkleinde de rechtsbuiten met een mooi schot de achterstand. OSS miste een strafworp, doch IJmond deed het met een strafworp aan de andere kant beter (3-2). Toch zorgde OSS met rust voor een stand van 4-2. Na de hervatting was het met IJmond gedaan. Het spel was te pri mitief en te doorzichtig, zodat OSS met regelmatige tussenpozen de eindstand op 8-2 kon brengen. „AtoonV'-duivenhouders vierden feest De leden van de postduivenvereniging „De Atoom" waren Zaterdagavond met hun da mes in het ontspanningslokaal van de Java- öeurenfabriek bijeen voor een feestvergade- ring ter gelegenheid van de sluiting van het wedstrijdseizoen. Deze bijeenkomst werd aanleiding tot het uitreiken van de behaalde kampioenschaps- en ereprijzen van het afgelopen seizoen, waarbij de Atoom-duiven aan totaal 26 wed vluchten hebben deelgenomen, de verste van Bordeaux af. De heer G. H. Tersteeg, voorzitter, begroette in zijn openingswoord speciaal :t bestuur van „De Reisduif" uit Beverwijk, dat „De Atoom" na do oprichting op 1 Januari 1950 volledig heeft bijgestaan. De voorzitter hoopte dat de go.ede verstandhouding zo niag blijven. Hij bracht verder dank aan de heer Jac, Boon, voor het belangeloos afstaan van zijn gebouw en de concierge, mevr. v. d. Laan. Ook de schenkers van de ere-prijzen wer den niet vergeten. Dit waren er zoveel, dat bijna ieder met een extraatje werd bedacht. De heer Tersteeg schetste de prettige geest in de vereniging, waarbij de heer A. Kat. steeds voor de belangen van de sportvlie- g'erlj dit. seizoen heeft gewaakt. Een bijzon dere pluim kregen de' beide zoons van de heer B. van Leeuwen, die ten bate van de T.B.C.-bestrijding door middel van de dui vensport niet minder dan 140.bijeen brachten. De duivenvrienden werd aangeraden op 17 November in café „Flora" te IJmuiden-O. de specifieke duivenfilm „Op snelle wieken' te gaan zien. Met een opmerking over het afgelopen zware seizoen, waarin de sterksten wonnen, ging de heer Tersteeg over tot de prijsuitreiking. De heer A. Kat was met 1111 punten de hoogste in het kampioenschap generaal en verwierf de beker met diploma, gevolgd door de heer G. H. Tersteeg met totaal 1088 pun ten, die een diploma kreeg. Nummer drie was de heer P. van Bellen met 691 punten. Deze ontving de wisselbeker voor tweemaal het hoogste aantal punten Maastricht. Voor het kampioenschap generaal volgden verder W. A. Schouten 665 pnt.; H. J. Exalto 604 pnt.; D. v. d. Linden 600 pnt.; B. Tegeler 525 pnt.; N. G. de Graaf 496 pnt.; J. A. Stijn- man 482 pnt.; A. de Heer 429 pnt. De verdere uitslagen waren: Kampioen schap Vitesse: 1. G. H. Tersteeg 369 pnt.; 2. H. J. Exalto 339 pnt.; 3. A. Kat 334 pnt. Kampioenschap Fond: 1. A. Kat 196 pnt.; 2. G. H. Tersteeg 147 pnt.; 3. H. J. Exalto 50 pnt. Kampioenschap oude duiven: 1. A. Kat 530 pnt.; 2. G. H. Tersteeg 516 pnt.; 3. H. J. Exalto 389 pnt. Kampioenschap jonge duiven: 1 G. H. Tersteeg 372 pnt.; 2. A. Kat 361 pnt.; 3. N. G. de Graaff 334 pnt. Navlucht: I. A. Kat 220 pnt.; 2. B. van Leeuwen 205 pnt. 3. L. Sloot 204 pnt. Nadat de heer R. v. d. Bos namens de leden het bestuur had bedankt voor al het vele, vaak moeilijke werk in dit seizoen werd het officiële gedeelte van de bijeenkomst gevolgd door een zeer gezellig samenzijn. Mr. Berry vermaakte de „Atoom"vrienden met zijn goocheltoeren en vond hartelijke waardering. Eerst ver na middernacht kwam aan het „Atoom"-feest een einde. De viering van de naamdag van de goede heilige Maarten is in IJmuiden met twee lampionoptochten gebeurd. Nauwelijks had de schemering zich Za terdagavond verdicht tot duisternis, of ge heimzinnig slopen allerivege kleine gestal ten, gewapend met voorwerpen aan lange stokken door straten en straatjes. De aller kleinsten liepen bij vader of moeder aan de hand. In IJmuiden-Oost ontmoetten zii in de Abelenstraat of op het plein van de Sint Franciscusschool hun kornuitjes. De kaars jes in lampions en uitgeholde rapen wer den aangestoken en voorafgegaan door de IJmuider Harmonie bewoog de „Sintere Maarten"-optocht zich door de schaars ver lichte straten van de Schildersbuurt en van de nieuwbouwwijk van IJmuiden-Oost. Als de muziek zweeg klonken luid de Sint Maartensliedjes tegen de gevels. Vijfhon derd jonge leden van „Vrij en blij" en een paar honderd anderen hebben op deze wijze eendrachtig de heilige herdacht. In Oud-IJmuiden was het de buurt- en speeltuinvereniging D.S.S. die het initiatief had genomen. Men had gerekend op onge veer o a 600 aeelnemertjes, maar toen .Wilhelmina" ter opluistering vrolijke klanken te voorschijn toverde, konden enige honderden andere kleuters de lok roep niet weerstaan en zo schatte men daar de stoet op 7 a 800 „Sinte-Maartentjes". In de tussenliggende wijken heeft de jeugd het feest op eigen gelegenheid ge vierd. Als dwaallichtjes zwierven de kinderen er van huis tot huis. Schel-op schetterden de stemmetjes het rijmpje van de rijk-man. die in ieder huis weer opnieuw te vinden scheen en met overtuiging kwam er achter het veel kan hij geven: „veel ken niet schele, me zelle alles deleDe taalles op school werd hiermee wel grondig af breuk gedaan, maar er Wordt bij dit festijn nu eenmaal meer gelet op de omvang die jas- en mantelzakken geleidelijk aannemen. De „optochtkinderen" zijn ook niet leeg huiswaarts gekeerd. In de beide speeltui nen hebben zij na afloop hun portie snoep in ontvangst genomen. En wie de mooiste lampion had kreeg bovendien nog een verrassing. Vooral in Oud-IJmuiden was er veel werk van de verlichting gemaakt. Zo werden daar een verlichte vuurtoren van circa een meter hoogte, een getrouwe nabootsing van de Watertoren en Sneeuwwitje met haar dwergen in een huisje van „heuse koek' meegetorst. Jammer dat het slechts eenmaal per jaar Sinte Maarten is! De vele overladen magen waren Zondag de enige „tastbare" herinnering aan het schone feest. Geen organisatie, toch plezier in Noord De viering droeg in „Noord" een opge wekt karakter en honderden kindei'en wa ren ook hier met even zovele lichtjes op de been. Het gebeurde hier ongeorganiseerd, maar het feest bleef zonder een enkele wan klank. Uiteraard moesten zij, die de tradi tie van Sint Maarten niet in ere hielden, ervaren, dat de jeugd dan met een spot versje afdreef, waarbij het bekende schimpliedje van de befaamde juffrouw dit keer was vervangen door: „hier woont juffrouw katerkop, die eet alles zelluf op". Maar de katerkoppen in Noord waren schaars. De jeugd had van de verlichting vaak veel werk gemaakt. Behalve de onontbeer lijke lampions in vele kleuren, waren er in schoenendozen soms mooie figuren en zelfs hele landschappen geprikt. Enkele kunstig uitgesneden suikerbieten met fraaie be schildering trokken evenzeer de aandacht. Zelfs was er een geheel van triplex ver vaardigde en verlichte kerk bij. De jeugd had haar best gedaan, maar ook talrijke winkeliers deden dit en lieten hun winkels voor de Sint Maartenganpers tot ver na acht uur open. Een winkelier kwam op het idee om de kinderen naar de naam van een pop te laten raden. Deze is niet gevonden, maar toch vond de pop haar weg naar een meisje, dat later bij loting de gelukkige werd. In Heemskerk Vele Heemskerkse kinderen hadden we ken van te voren reeds verschillend mate riaal voor de dag gehaald, en van bieten en knollen, dozen en stallantaarns werden werkelijk aardige dingen vervaardigd. Groepjes kinderen trokken ook hier van huis tot huis met een „bedelzak" om de hals. En nadat zij hun liedje hadden ge bracht, keken ogen vol verwachting op naar de gulle gever en trokken de kinderen zingend en blij. in de verrukking van deze avond, verder om even verderop weer hun liedje te herhalen. IJmuiden Kalkzandsteenfabriek In IJmuiden Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter kennis, dat ter gemeentesecre tarie ter inzage ligt een verzoek, met bij lagen, van de Cementwarenindustrie en Bouwmaterialenhandel „Cementbouw" te Heemstede, om vergunning tot het oprich ten van een kalkzandsteenfabriek, waarin zullen worden opgesteld diverse werktui gen en machines, aangedreven door elec- tromotoren, met een gezamenlijk vermogen van 1045 P.K.. op percelen nabij de Strand weg te IJmuiden. MEVROUW A. SURINK OVER KINDEROPVOEDING De schrijfster mevrouw A. Surink Groen uit Driehuis zal Donderdagmiddag in het Patronaatsgebouw te IJmuiden voor de Velsense afdeling der vereniging van Huisvrouwen een lezing houden over het onderwerp: „Kinderopvoeding voor 50 jaar en thans". Deze causerie is min of meer gebaseerd op haar boek ..Annetje", dat eveneens in de lezing betrokken zal worden. lenda voor Velsen ADVERTENTIE Binnen 24 uur gereed Zonder prijsverhoging CHEMISCHE REINIGING KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 De Eendracht" Concordia" concerteerde in Zaterdagavond opende het zo langzamer hand vermaard wordende mannenkoor „De Eendracht" het seizoen met een concert in gebouw „Concordia" te Velsen-Noord. Medewerking aan deze avond verleende het evenzeer bekende Graftdijlcer accor deon orkest. Ondanks het feit dat het mannenkoor ge handicapt was doordat het verschillende nummers onder twee verschillende diri genten heeft moeten instuderen, leek ons het koor, dat thans onder leiding staat van de heer H. Slings, er gewis niet op te zijn achteruit gegaan. Begonnen werd met het „Domine Salvum fac" van A. Giesen. Bij het volgende „Dum Sanctus" van Fr. Schu bert was de tenorpartij wat zwak bezet en dit probeerde men door extra stemvolume te compenseren. Na „Psalm 84" van N. H. Andriessen was het de beurt aan de Graft- dijkers. Van deze serieuze zang naar veel luchtiger accordeonmuziek is een hele stap, maar wat de Graftdijker accordeonisten lieten horen, deed het vooroordeel tegen de combinatie vergeten. Het uit 14 personen bestaande groepje, dat over een cellist, bassist en pianiste beschikte, strooide vro lijke operetteklanken over de za'al uit en de aanwezigen beloonden met een hartelijk applaus hun optreden. „De Eendracht" heeft met deze avond eens te meer bewezen een goed sluitend ensemble te zijn dat het komende seizoen ongetwijfeld veel moois aan het zang minnend publiek kan schenken. Alvorens de grote schaakstrijd in Amsterdam begon speelde Reshevsky bij dr. Euwe thuis een „vluggertje". In het midden de Braziliaanse journalist Camora. MAANDAG 13 NOVEMBER. Kennemer Theater, 7 en 9,15 uur: „Borgia schaakmat". Luxor Theater, 8 uur: „De goede aarde" W. B. Theater, 8 uur: „Het teken van de gorilla". DINSDAG 14 NOVEMBER. Kennemer Theater, 7 on 9.15 uur: „Borgia schaakmat". Luxor Theater, 8 uur: „De goede, aarde' Q Visserij -varia) Vis goed, haring' mis. De prijzen van Zaterdag verschilden weinig van die dei- voorgaande dagen, al werd er door meer of minder aanvoer hier en daar wat. variatie in de koers gebracht. De tong bleef met 2.20 voor de grove soorten en 0.90 vooi de dito slips ongeveer gelijk, de tarbot wilde niet duurder worden dan 1.40 voor de eerste kwaliteit, maar de grootmiddel- schol was weer peperduur 67 per kist); ook al omdat de export belangstelling toon de. De kleintjes, waarvan iets meer aan de markt kwam. bleven tussen de 16 en de 32 hangen. Met de verse haring wilde het ook deze Zaterdag weer niet: met 12.30 als hoog ste en de pufschuit als laagste waardering, is de lusteloze, stemming wel duidelijk ge tekend. De totale aanvoer was Zaterdag 7000 kisten, waarvan 4300 k. haring, 1400 k. makreel, 400 k. tong en tarbot en 400 k. schol plus wat diversen. Opbrengsten. De Abraham besomde Zaterdag voor een 10-daagse makreelreis (behalve de opgehouden partijen) 15.570. Van de aanvoerders der verse haring was de KW 110 dc hoogste met 2610. De KW 76 was de hoogste besommer der visaan- voerders met 4220. Visvelden van vandaag. Vandaag wa ren aan de afslag voor de vroege lossing de Haarlem met 270 kisten schelvis. 120 gul. 320 makreel. 90 wijting, 150 koolvis en 50 stokkebit, de Shamrock met 50 schelvis, 15 kabeljauw. 10 gul. 25 schol, 34 tong, 15 stokkebit en 50 stijve kabeljauwen; de Medan met 525 makreel, 200 schelvis. 25 radio, 40 koolvis, 25 platvis. 20 stokkebit, 50 stijve kabeljauwen; de Claes Compaen met 250 schelvis. 20 piepers, 25 wijting, 40 koolvis, 10 stokkebit, 15 haring, 425 ma kreel en de Maria van Hattum van de IJs- landvisserij met 80 kabeljauw, 50 schelvis, 50 wijting, 45 platvis. 10 koolvis, 45 rood- baars, 10 stokkebit en 250 radio. Verder waren present twee loggers met 1200 kisten haring. Voor de tweede lossing losten verder nog 7 kotters met een gezamenlijke aanvoer van 589 manden diversen, 10 loggers met 3000 kisten haring en 18 trawlloggers met een totale aanvoer van 500 manden tongen, 382 schol, 110 schelvis, 30 stokkebit, 15 makreel, 18 koolvis. 40 stiive kabeljauwen, 50 tarbot, 135 manden wijting en 30 man den gul. Engelse walharing. Zaterdag en Zon dag kwamen de volgende loggers van de Engelse wal: KW 159 met 520 kisten verse. 300 kant.ies: KW 127 met 450 kisten en 711 kantjes. KW 14 met 499 kant.ies, KW 6 met 450 kisten en 85 kantjes, KW 9 met 300 kisten en 297 kantjes. KW 22 met 270 kis ten en 512 kantjes. KW 41 met 150 kisten en 426 kantjes, KW 56 met 470 kantjes, KW 43 met 745 kantjes. KW 176 met 510 kantjes. KW 23 met 432 kantjes. KW 33 met 123 kantjes, KW 38 met 200 kisten verse en 247 kantjes haring. Contingenten België. Voor de export naar België zijn voor de maand November 1950 de volgende contingenten vastgesteld: zeevis 225 ton, gepelde garnalen 2 ton, on gepelde garnalen 10 ton. In dezelfde perio de mag Denemarken 100 ton zeevis leveren. Noorwegen 30 ton en Zweden 5 ton. Voor Dinsdag. Voor de Dinsdagmarkt zijn reeds binnen de Petten met 190 kisten schelvis, 750 kisten makreel, 50 kisten kool vis, 20 kisten radio; de RO 53 met 210 kis ten schelvis, 115 piepers. 60 wijting, 35 gul en 15 kiste,p poon, Van de trawlers vertrokken Vrijdag I weer naar zee de IJM 42, 60 en de Sch. 93. VSV-OSV 2-6 Het was maar goed, dat er slechts een paar honderd man publiek aanwezig was om VSV een proefwedstrijd te zien spelen tegen de tweede-klasser OSV. Het was namelijk een vertoning, die de verrichting van ons nationale elftal nog verre overtrof. Hier was een ploeg die glansrijk had moe ten winnen, al waren er ook drie nieuwe gezichten in. De nieuwelingen waren heus niet de slechtsten, maar het ontbrak weer eens aan de goede verstandhouding in de achterhoede. Wij zullen niet in bijzonder heden treden over de hoofdschuldigen, maar het lijkt ons toe, dat VSV er goed aan zal doen, enkele spelers uit de verdediging te vervangen. Misschien zullen er minder talentvolle krachten voor in de plaats ko men, maar de lagere elftallen hebben in elk geval een paar spelers die met minder gemor en minder getreuzel harder werken. Met hen zal VSV misschien geen grote hoogten bereiken, maar zeker ook niet met 62 op eigen terrein van een niet al te sterke tweede-klasser verliezen. Over de wedstrijd zelf kunnen wij kort zijn. Na vijf minuten werkte Spaans de bal in eigen doel. VSV forceerde aan de andere kant een aantal hoekschoppen, maar kwam niet tot doelpunten, mede doordat doelman Snabeljee zeer actief en klemvast was en ook spil Mulder wist waar zijn taak lag. Na een kwartier maakte de OSV-rechts- binnen De Wit na aardig combinatiespel met zijn buitenman J. Dil het tweede doel punt voor de Zaankanters. Nummer drie volgde weer een kwartier later en dit was nog geen twee minuten oud, toen linkshalf De Dood na een lange rush er 04 van maakte. In de tweede helft deden de gasten het wat kalmer aan, maar rechtsbuiten Dil scoorde desondanks nog twee maal Het laatste kwartier was voor VSV. o.a. door het stugge doorzetten van de voor- Haarlem 3a—Waterloo 4—1 Het eerste elftal van Waterloo met in vallers voor De Haas en Zonneveld, heeft in Haarlem verloren. Het begin was goed en na 10 minuten nam Waterloo de leiding door toedoen van Zwaan die inkopte uit een voorzet van invaller Bouwman. De prima spelende Effern maakte voor Haar lem gelijk. Spil Van Zonderen raakte ge wond en moest het veld verlaten, waar door middenvoor Effern meer vrij spel kreeg en steeds gevaarlijk voor het doel kwam. Mulder was goed op dreef en bracht steeds redding. Haarlem kwam goedkoop aan de leiding, want een door Bouwman te hard teruggespeelde bal belandde in het doel (2-1). Na de rust gaf Haarlem steeds de toon aan. Effern vergrootte de voor sprong. Bij een van de Haarlemse aanval len kwam Zwaan in botsing met Effern en verliet het veld. Waterloo speelde met tien man verder. Het was wederom Effern die doelpuntte. Zwaan was weer teruggekeerd en Waterloo speelde moedig verder, maar tot doelpunten brachten de gasten het niet. De overige uitslagen waren: Stormvogels 5Waterloo 3 5-1. Waterloo junioren A Kennemers B 2-2. hoede, waarin Tielrooy het levendige ele ment was. Hij zorgde ook voor het eerste tegenpunt met behulp van Strieker en kort daarop maakte midvoor Bouwens het tweede en laatste doelpunt der gastheren. Verder kwam VSV niet: het ontbrak haar aan tijd en met hardnekkig verdedigen hield OSV het doel schoon. Het einde kwam als een opluchting voor publiek en beide partijen. MARKTBERICHTEN 11 November 1950 Pryzen Heilbot 1,90—1,75; gr. tong 2,20—2,05; gr.m. tong 1,42—1,32; kl.m. tong 1.060,97: kl. tong I 1,95—0,95; kl. tong II 0,95—0,84: tarbot I I,401,18, per kg. Tarbot IV 37—32; tongschar 69: schartong 24; gr.m. schol 67; kl.m. schol 66; kl. schol I 48—45: kl. schol II 32—15.50; schar 14,50— II,50; v. haring 12.2010,60; makreel 14,50 10,60; gr. schelvis 50—46.50: gr.m. schelvis 47—41,50: kim. schelvis 40,50—39; kl. schelvis I 38.50—33.50: kl. schelvis II 23—10; wijting 21—9: gr. gul 41—37; midd. gul 34; kl. gul 27—18: kl. haai 18—17.50; poontjes 10—9, per 50 kg. Gr kabeljauw 172—150; gr. koolvis zw. 41, per 125 kg. Aanvoer 420 kisten tong en tarbot, 10 kisten tong schar en schartong. 410 kisten schol, 45 kisten schar. 4570 kisten haring. 1430 kisten ma kreel. 215 kisten schelvis. 175 kisten wijting, 50 kisten kabeljauw en gul, 4 kisten haai, 10 kisten poon, 5 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 7164 kisten. Besommingen SCH 91 Abraham f15.070 (deel). KW 94 f 1740: KW 27 f 2500; KW 72 f 36; KW 77 f2320; IJM 229 f 3650; IJM 213 f75; IJM 52 f 2070; IJM 23 f2340: KW 155 f2560; KW 76 f 4220. Verse haring Gedeeltelijk: KW 25 f513; KW 19 f1413; KW 78 f1225; KW 49 £2373; KW 29 f 1237; KW 175 f 2471 KW 44 f 1170; KW 168 f 1590; KW 110 f 2610. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zaterdag 11 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: H.K.S. ..De Hoop" van Noordzee. Hector van Bremen. Mrrkat van Odense. Niobe van Caen. Oranjestad v. Antwerpen. Harro Hill van Port Said. Banka van Grangemouth. Viking van Geffle. Hestia van Antwerpen. Santa Lucia van Tygnemouth. Corsica van Grangemouth. Lena van Vesteras. Skirner van-Norrköping. Uni K van Newcastle. Vertrokken zijn: Klipfontein naar Antwer pen. Troma naar Abadan. Strabo n. Odense. Emla naar Rotterdam. Oise naar Parijs. Mnd- joe naar Bonis. Roelf naar Le Havre. Buck- Jaw naar Leith. Bali naar Bremen. Libcile naar Bremen. Haarlem naar Antwerpen. Swift naar Londen. Spaarnestroom naar Hull. Adolf Brath naar Gothenburg. Jans n. Londen. Rosa Smith naar Rotterdam. Delf land naar Hamburg. Nelly Maersk naar Abadan. Zondag 12 November kwamen binnen: Canopus van Rouaan. Wilda van Karlskrona. Adeni van Abö. Amstelstroom van Leith. Deni van Karlskrona. Heerengracht van Mantiluoto. Remola van Theems. Surte van Londen. Rother van Goole. Gallium van Caen. Mr. Nicolaas van Swansea. Frisian Coast van Newcastle. Vertrokken zijn: Rijn naar Ostrand. Draco naar Hamburg. Niobe naar Rotterdam. Eurybetes naar Indonesië. Sobat naar Kopen hagen. Castelbianco naar Bremerhafen.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3