ABONNEE F0T0 HOLLYWOOD „Speciaal Blue Band vragen... is die dan beter dan andere margarine?" i— „En of! Blue Band, daar kan geen merk aa tippen ISCH EERAPPARAAT I Het Haarlemse inwoners-aantal zal in 1950 weer met 2000 stijgen Een ton voor een nieuwe zinker in het Noordzeekanaal [Weet U het al? Want Blue Band is lekkerder. Proefdiefij^ se margarine maar 's op Uw brood.hééeérf? Braad er 's vlees mee... vorstelijk! Waar 2it 'm dat nu in, dat Blue Band zo is? In de bereiding! Die is snel. Zó still er niets, helemaal niets van de lekkere loren gaat. En 't is een wonder zo gaUff J Blue Band wordt verpakt, verzonden, verkout' „Fabrieksvers" arriveert ze bij Uw leveranaö. even fijn en geurig komt ze bij UtüuiSD!| het pakje. Gebruik Blue Band vaak! heeft U voor Uw goeie geld het beste. rijk aan zonneschijn-vitaminen A-D $Aee£ '&uri£re/iS'-pïeeiSc£' BIJ INZENDING VAN SLECHTS 6 ledige Abonnec-10 stuks verpakking, hetzij blauw-en/of grocnmcrk,aan onderstaand adres. DEZE RECLAME is geldig van 18 November t/m 18 December a.s. Blauwmcrk 10 st. 80 et. Groenmerk 10 st. f. 1 Op dezeappa raten passen zowel 3-gaals als glcuf- mesjes. Zc zijn volgens dc bekende Zwitserse horlogemakers-precisie van koper vervaardigd. Door binnensluiting met lange scliroefpen, kan liet apparaat tijdens Ijet scheren niet losdraaien,, ook niet, wanneer men het mesje tijdens het opscheren minder vast aandraait. A bon nee mesjes zijn in alle goede zaken verkrijgbaar; waar niet, wende men zich tot: i.t.,/6 J.BISCo.. Plaimerslr. i llroaisgM, («1.22528 tfrtoflphflUor v. Merlin* fcr .HesBee-scieefiesjesfibrieteD. Ook U zepl mei anderen mee... ABONNEE hetfmjjthietéjijnsksm! Donderdag 16 November 1950 Groot geboorte- en een klein vestigingsoverschot Het inwoner-aantal van Haarlem steeg in het derde kwartaal van 1950 met 556. De vermeerdering in de eerste negen maan den van dit jaar is 1545. Op 1 October had Haarlem 163.525 inwo ners. Het laat zich aanzien dat er in het vierde kwartaal nog minstens 475 bij ko men, zodat dan aan het einde van het jaar de 164.000 vol zal zijn. De totale aanwas zal dit jaar dan boven de 2000 uitgaan. Maar dit is geen normale groei. Dit kwartaal kwamen er in Haarlem namelijk 492 per sonen uit Indonesië; er vertrokken er slechts 87 van hier naar Indonesië. Een verschil dus van 405. Ook over de maan den Januari-Juni deed zich dit verschijn sel voor, ook al was het in een wat minde re mate. Daaruit blijkt dat het inwoner aantal van Haarlem alleen sterk groeide door de vestiging van gerepatriëerden uil Indonesië. Onder de gerepatriëerden waren be roepsmilitairen met hun gezinnen. De Haarlemse jongelui, die naar Indonesië gingen om hun dienstplicht te vervullen, werden niet van het Bevolkingsregister afgevoerd, zocfat zij er ook niet weer op gezet behoefden te worden nu zij terug komen. In het derde kwartaal werden 828 kin deren geboren; het aantal overledenen was slechts 295. Het geboorte-overschot is dus 533. Over de eerste negen maanden van 1950 zijn de cijfers: geboren 1817, overleden 624. Geboorte-overschot 1193. In de maanden Juli-September vestig den zich te Haarlem (de gerepatriëerden meegerekend) 2272- mensen; er vertrokken er uit Haarlem naar elders 2249. Een ves- tigings-overschot dus van slechts 23. Wat de wisseling tussen Haarlem en de buitengemeenten betreft, zijn de volgende cijfers te geven: Naar Heemstede 130, uit Heemstede 78. Naar Bloemeridaal 128, uit Bloemendaal 155. Naar Bennebroek 8, uit Bennebroek 6. Beverwijk Beverwijk krijgt een nieuw transformatorstation De provincie Noordholland heeft tot 1 Juli 1947 de grond van het transformator- station aan de Havenstraat in erfpacht ge had In afwachting van definitieve plannen voor de uitbreiding van de gasbergings- installatie heeft men de zaak nog enige jareu op dezelfde voet voortgezet. Nu besloten is tot de bouw van een regu lateur- en compressorstation voor het gas bedrijf, kan ook een oplossing voor het transformatorstation van het PE.N. worden gevonden. Het nieuwe station zal worden gebouwd tegen het gascompressorstation aan. Het oude transformatorhuisje zal wor den gesloopt. De raad wordt voorgesteld de grond voor dit gebouwtje voor de lijd van 50 jaren in erfpacht uit te geven aan de provincie tegen een canon van 25.per jaar. Diefstal van bankbiljetten De Haarlemse rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaken tegen twee bewoners van Beverwijk, verdacht van diefstal en medeplichtigheid aan diefstal. De twee en twintigjarige H. van der W. had begin Maart uit de woning van zijn patroon te Velsen Noord twintig bankbiljetten van 100 gestolen en de vier en twintigjarige H. G. had op de uitkijk gestaan. Het bedrag van ƒ2000 hebben zij gedeeld. Van der W. werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden met bevel tot onmid dellijke gevangenneming en G. tot een ge vangenisstraf van tien maanden met aftrek van voorarrest IJmaiden JUBILEUMCONCERT IJMUIDER HARMONIE. Zaterdagavond zal de IJmuider Harmo nie ter gelegenheid van haar vijfjarig be staan onder leiding van haar dirigent de heer J. Groot, een jubileumconcert geven in het Patronaatsgebouw aan de Willems- beekweg. Haar programma bestaat uit twee marsen, twee ouvertures en een wals. Het bevat ook het symphonisch gedicht van Sibelius „Finlandia", gearrangeerd door Alph. Dreissen. Het jeugdorkest voegt aan dit geheel nog een mars en een polka ma zurka toe. Na de pauze voert de arbeiderstoneel vereniging „Palvu" een aan de IJmuider Harmonie gewijd jubileumstuk op, geschre ven door de heer J. H. de Klerk. De heer H. J. van Asperen heeft de regie hiervan. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 15 op 16 November Uit de halve vleet: KW 147 met 11 k.; KW 138 met 25 k: KW 73 met 5 k.; KW 25 met 10 k.; KW 23 met 2 k.; KW 7 met 10 k.; KW 5 met 25 k.; KW 3 met 20 k.; KW 2 met 70 k.; KW 144 met 10 k.; KW 86 met 5 k.; KW 83 met 15 k.; KW 48 niet 20 k.; KW 20 met 30 k KW 29 met 5 k.; KW 32 met 60 k.; KW 40 met 20 k.; KW 41 met 34 k.; KW 49 met 7 k.; KW 78 met 20 k.: KW 97 met 70 k.; KW 176 met 12 k.: KW 110 met 30 k.; KW 44 met 20 k.; KW 42 met 20 k.; KW 173 met 40 k.; KW 50 met 60 k.; KW 175 met 10 k.; KW 22 met 50 k.: KW 170 met 10 k.; KW 163 met 34 k.; KW 167 met 50 k.; KW 151 met 25 k.; KW 130 met 50 k.; KW 37 met 40 k.j KW 163 met 25 k.; KW 159 met 155 k.; KW 19 met 34 k.; KW 161 met 80 k.; KW 227 met 20 lc.; IJM 283 met 70 lc.; IJM 75 met 20 k.; IJM 74 met 8 k. KW 9 met 50 k. uit 30 netten; KW 15 met 20 k. uit 20 netten; KW 127 met 16 k. uit 20 netten; KW 45 met 10 k. uit 20 netten. Uit de volle vleet: KW 140 met 20 k.; KW 38 met 10 k.; KW 123 met 5 k.; KW 65 met 7 k.: KW 129 met 60 k.; KW 124 met 70 k.: KW 122 met 20 k.: KW 56 met 50 k.; KW 70 met 12 k.; KW 16 met 34 k.: KW 85 met 170 k. Gemiddelde vangsten (uit halve vleet) Vlaardingen: 34 kantjes. Scheveningen: 34 kantjes. Katwijk: 34 kantjes. GESLAAGD Bij de door de Centrale bond van leraren en ieraressen in stenografie en machine- schrijven tc Beverwijk gehouden examens slaagden: voor diploma kantoor-stenograaf Groote (130 ltg.) de dames: Thea Overzier, Miep Jager en Corry Scherïnga te IJmuiden; voor het diploma stenografie Engels (130 ltgr de heer H. Bos, IJmuiden-O.; voor het diploma kantoor-typist de dames Will Kap- tein, Nelly Zwaar te IJmuiden-O; de heren J. Bragt en S. L. Dekker. IJmuiden en de heer A. Wardenaar, Velsen-N. Naar Haarlemmerliede 9, uit Haarlem merliede 17. Naar Velsen 80, uit Velsen 44. Heemstede, Bennebroek en Velsen na men dus meer bewoners van Haarlem op, dan er inwoners uit de gemeente naar Haar- uem kwamen. Daarentegen kwamen er meer inwoners uit Bloemendaal en Haarlemmerliede naar Ilaarlem, dan er Haarlemmers naar die gemeenten verhuisden. Voor de grootste drie gemeenten zijn de cijfers over de maanden Januari-Septem- ber van dit jaar: Naar Bloemendaal 374, uit Bloemendaal 361. Naar Heemstede 233, uit Heemstede 301. Naar Velsen 321, uit Velsen 145. Uit deze cijfers blijkt dat er thans vele mensen, die in Velsen werken maar in Haarlem wonen, tlians naar Velsen verhui zen. Dit jaar gaf dc uitwisseling een over schot van 156 voor Velsen. IJmuiden-Oost Kinderen zingen ten bate van „hun" huis In IJmuiden-Oost wordt ten bate van het nieuwe Nederlands Hervormde Jeugd- gebouw op 30 November, 1 en 2 December een bazar gehouden. De jeugdige leden van het kinderkoor „De Goede Herder" zullen op hun wijze een steentje bijdragen tot de oprichting van dit voor hen zo belangrijke verenigingshuis. Op Dinsdag 28 November wordt onder leiding van de heer J. J. Huizïnga een zanguitvoering gegeven in de Goede Her derkerk aan de Velserduinweg. De heer A. Kool, voorzitter van het bazar-comité, spreekt een openingswoord. Behalve enige canons vermeldt het pro gramma onder meer de kindercantate „De Poppenkast", getoonzet door W. F. Sprink en de cantate van Frieso Moolenaar „Baron von Münchhausen". De toegang tot dit concert is vrij, even wel zal een collecte worden gehouden voor het nieuwe gebouw. De naam van de pianist, die de zanger tjes zal accompagneren, is nog niet bekend. Commissie-Soekiman gaat morgen terug naar Indonesië Zij meent dat haar missie is geslaagd „Wij hebben hier een constellatie aange troffen, waaruit wij moeten concluderen, dat grote groepen van het Nederlandse volk zich in zake Nieuw Guinea hebben laten leiden door sentimenten. Toch menen wij dat onze missie is geslaagd. Ons doel was de Nederlandse politieke groeperingen een beter inzicht te geven in het Indone sische standpunt" aldus verklaarde dr. Soe- kiman, voorzitter van de parlementaire commissie uit Indonesië, welke morgen naar Indonesië terugkeert om daar verslag uit te brengen aan regering en parlement over haar bevindingen in Nederland. Pas daarna, zo meende dr. Soekiman, zal de delegatie voor de onderhandelingen wor den samengesteld. De commissie heeft met vele groepen in Nederland contact gehad en haar indruk is, dat deze voorlichting zeer nuttig is ge weest. Sommige politieke groeperingen, die tevoren niet goed ingelicht bleken over het Indonesische standpunt zijn volgens dr. Soekiman wel toegankelijk voor een ander standpunt dan zij te voren innamen. Wel heeft de zaak-Ambon de sfeer in Nederland ietwat vertroebeld. Ir. J. F. A. Alozerii directeur van de Amsterdamse Woningdiensl Tijdens de gemeenteraadszitting van Amsterdam, welke gisteravond werd ge houden, kwam onder meer de benoeming van een directeur van de Gemeentelijke Woningdienst aan de orde. B. en W. hadden voor deze functie voorgedragen de heren J. Bommer, algemeen adviseur van de cen trale directie van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting, tevens hoofd van de af deling Voorlichting van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting en oud wethouder van Amsterdam en ir. L. van Marlen, hoofdingenieur bij de gemeente lijke Woningdienst te Amsterdam. Enige raadsleden hadden B. en W. echter verzocht deze voordracht terug te nemen en een nieuwe in te dienen, waarbij onder meer ir. J. A. F. Alozerij, directeur van Openbare Werken in Den Helder zou wor den voorgedragen. Na een geheime zitting van bijna twee uur deelde de voorzitter mee dat B. en W. hadden besloten van hun voordracht een aanbeveling te maken en dat de betrokken raadsleden hun voorstel hadden inge trokken. Kort voor middernacht werd tot stem ming overgegaan. Ir. J. F. A. Alozerij, die 23 stemmen verwierf, werd benoemd. De heer J. Bommer had 20 stemmen ge kregen. Engelse zeeverkenners op Texel begraven Zes van de tien Engelse zeeverkenners die 25 Augustus van dit jaar in het Kanaal zijn verdronken, werden Woensdagmiddag in den Burgh op Texel ter aarde besteld. De begrafenis werd voorafgegaan door een rouwdienst volgens de ritus van de Angli- lcaanse Kerk, in de Doopsgezinde kerk. Padvinders uit Den Helder en zeeverken ners uit Noord-Brabant openden de droeve stoet. Texelse burgers droegen de met de Engelse vlag overdekte kisten. De dienst werd geleid door reverend Dye. Als vertegenwoordiger van het Engelse hoofdkwartier was aanwezig de heer Char les Freeman, secretaris-generaal van de Engelse padvindersbeweging. Een dei- familieleden was uit Engeland overgeko men. Voorts waren aanwezig de heer E. H. J. Volkmaars namens de N.P.V., mr. Van Velsen van de V.K.J.B., ds. Kranenburg, de heer Viëtor, assistent hoofdkwartier commissaris voor zeeverkenners en de bur gemeester van Texel, de heer C. de Koning. Na de rouwdienst begaf de stoet zich naar het kerkhof aan de rand van het dorp, waar Texelse padvinders een erewacht vormden. Er werden kransen gelegd door een paavindersgroep uit Den Helder, door dr. A. Wille Groeje namens het Leger des Heils, door de London Scout Council, de Nederlandse Zeeverkenners, het gemeente bestuur van Texel, de Nederlandse Pad vinders en de Mortlake Sea Scouts. Toestand der Zuid-Molukken Ruim 30.000 Ambonezen dakloos DJAKARTA, 16 November (Aneta). De minister van Voorlichting van de R.I.S., M. A. Pellaupessy, heeft aangekondigd, dat binnenkort een groep journalisten zich naar Ambon zal kunnen begeven. De nieuwe gouverneur van de Molukken, Latuharhary, deelde aan Aneta mede, dat voor tien millïoen rupiah aan kleding en voedsel naar de gebieden van Ambon zal worden verzonden. „Ik kom op de Moluk ken niet als procureur-generaal om de col laborateurs van het geliquideerde rebel- lenbestuur te vervolgen, maar om de een heid van het gehele Indonesische volk, waartoe ook de bevolking van de Zuid- Molukken behoort, te verstevigen." De heer Latuharhary is ontheven van zijn functie als lid van de Irian-commissie in verband met zijn benoeming tot gouver neur van de Molukken, waarvan de voor lopige hoofdplaats Ternate is, in afwach ting van het herstel van orde en rust, waar na Ambon als zodanig zal worden aange wezen. De gedelegeerde van het internationale Rode Kruis, dr. Lehner, en twee leden van het Indonesische Rode Kruis bevinden zich thans te Makassar op doorreis naar Ambon. Dr. Lehner heeft herhaaldelijk aan Aneta verklaard, dat het hem speet, dat hij niet eerder in de gelegenheid kon worden ge steld om deze missie uit te voeren. Het te Makassar verschijnende dagblad „Nusantara" berichtte dat volgens een glo bale taxatie ruim 30.000 Ambonezen thans dakloos zijn. Velen zoeken onderdak in de loodsen aan de haven. Het blad schrijft: „Bij de zuiveringsacties hebben de R.I.- Iroepcn veel hulp ondervonden van Pe- moeda's, die door de „Rode en Groene Baretten" voor een geheel ander doel wa ren getraind". Pseudo-secretaresse van de U.N.O. weer op pad Dezer dagen heeft de Rotterdamse recht bank de 29-jarige onderwijzeres C. H. uit Barneveld bij verstek tot drie maanden ge vangenisstraf veroordeeld wegens oplich ting. Zij had tegen een taxi-ondernemer beweerd secretaresse van de U.N.O. te zijn en een auto gehuurd, waarmee zij ritten naar Brussel en Parijs maakte. De auto huur werd nooit betaald. Dezelfde jongedame, die de Belgische nationaliteit bezit, kwam Zondag in Breda in kennis met enige Rotterdammers, die in Antwerpen de voetbalwedstrijd Bélgië- Nederland hadden bezocht. Zij vertelde „Miss Sullivan" te heten en journaliste te zijn van de „Esquire". Zij moest in Neder land een reportage van de folklore maken, zei zij. Zij reisde mee naar Rotterdam, maar ging 's avonds naar Breda terug. De volgende dag verscheen zij weer in Rotterdam en een der nieuwe Rotterdamse kennissen, kreeg haar op bezoek. Daar zij, naar zij beweerde, haar boekje met reis- cheques kwijt was geraakt, heeft zij van hem 75 geleend. De man, die later naar haar informeerde te Breda en slechte in lichtingen kreeg, waarschuwde de politie. Zij is te Breda aangehouden en naar Rotterdam overgebracht. Ds. G. Wassenaar te Huizum is voor nemens 10 December a.s. intrede te doen bij de Ned. Herv. Gem. van IJmuiden-O. na bevestiging door ds. Jac. de Vos van Huizum. Waterlevering aan Velsen Noord gewaarborgd Nadat de pogingen lot reparatie van dc nabü de Velser spoorbrug gelegen, lek ge worden reserve gaszinkcr hadden gefaald, hebben B. en W, een onderzoek doen instel len naar de mogelijkheid om in deze zinker rubber slangen aan te brengen. Dan zou de gasvoorzïening van het ten Zuiden van het Noordzeekanaal gelegen gedeelte der ge meente, bij het onklaar geraken van de permanente zinker, verzekerd zijn en dc levering van water aan Velsen (Noord) kan hervat worden. De onderzoekingen hebben tot de con clusie geleid, dat, indien in de lekke zinker drie rubber slangen worden getrokken, de gasvoorziening, althans voorlopig, gewaar borgd zal zijn, ofschoon een proef van korte duur heeft aangetoond, dat door de invloed van het in het gas aanwezige ben zol het rubber van de slangen uitzet, waar door de inwendige diameter langzamer hand kleiner zal worden. Voor de hervat ting van de waterlevering aan Velsen- Noord biedt deze methode echter geen op lossing, omdat de capaciteit van de slangen daarvoor te gering is. Vooral dit laatste punt is van groot gewicht en de aan boven vermelde oplossing verbonden risico's mo gen niet veronachtzaamd worden. B. en W. geven er daarom verre de voor keur aan, dat wordt overgegaan tot verwij dering" van de defecte zjnker en het leggen van een nieuwe, beslaande uit acht, naast elkaar gelegen stalen buizen, goecl geïso leerd en onderling verbonden, i De hieraan verbonden kosten zullen naar raming 100.000.bedragen. Tegenover deze betrekkelijk hoge uitgaaf staat, dat voor Velsen Noord geen water meer van het P.W.N. behoeft te worden betrokken, waardoor jaarlijks gemiddeld 20.000. zal worden bespaard. Politieke UNO-commissie over Indiërs in Zuid-Afrika Bij de bijzondere politieke commissie is door India, Indonesië, Irak en Birma een ontwerp-resolutie ingediend, waarbij de Algemene Vergadering verzocht wordt Zuid-Afrika aan te zetten een regeling te treffen voor het lot van de 300.000 in Zuid- Afrika verblijvende Indiërs. Volgens de indieners van dit ontwerp, dat door gene raal Romulo namens de Philippijnen werd toegelicht, zou het optreden van de UNO in het kader van het Handvest ter hand having van de vrijheid en de menselijke waardigheid geen inmenging betekenen. De afgevaardigde van Nederland en België, die het standpunt van Zuid-Afrika steunen, verklaarden evenwel soortgelijke acties der UNO als een inmenging in de binnen landse aangelegenheden van een mogend heid te beschouwen. Frankrijk achtte het geval dubieus en zou zich derhalve ont houden. De Franse delegatie heeft zich trouwens voorstander verklaard van de op lossing dezer kwestie door besprekingen tussen de betrokken mogendheden. Nederland drong er bij monde van de heer Patijn bij Zuid-Afrika, Pakistan en India op aan niet de deur voor. verdere onderhandelingen over het optreden ten aanzien van de Indiërs te sluiten. „De hele zaak", aldus Patijn, „behoefde een lang proces van verzoening en onderhandelen". Bij het leggen van de zinker zal voorts kunnen worden geprofiteerd van het feit, dat het kanaal ter plaatse van de zinker zal worden uitgebakkerd. Daardoor behoeft geen sleuf te worden gemaakt, doch kun nen de stalen buizen op de bodem van het kanaal worden gelegd. Dientengevolge loopt de gemeente geen kans, dat door haar toedoen de zich ter plaatse in het kanaal bevindende kabels worden beschadigd en wordt het risico wegens aanvaring van de zinker zeer gering. Het ligt dan ook in de bedoeling, het voor de uitvoering van dit werk benodigde be drag uit te trekken op de begroting voor 1951. Aangezien echter de volgende maand met het baggerwerk nabij de spoorbrug zal worden begonnen en de oude zinker, wil men van deze gelegenheid gebruik maken, dus spoedig verwijderd moet wor den, stellen B. en W. de raad voor, reeds thans het benodigde crediet ad 100.000. beschikbaar te stellen. Ambtswoning van Hoge Commissaris kostte 820.000,- De aankoop van het perceel Konings plein-West no. 14 te Djakarta voor ambts woning van de Hoge Commissaris heeft 820.000 gekost. Verder zijn ten behoeve van het Hoge Commissariaat kosten ge maakt voor de aankoop van enige percelen, de inrichting van ambtswoningen en kan toorgebouwen, bouwvoorzieningen en res tauraties. In totaal was hiermee een bedrag van 2.304.000 gemoeid, de genoemde 820.000 inbegrepen. Aldus blijkt uit de Memorie van Toelichting van een bij de Tweede Kamer ingediend wetsontwerp tot wijziging van de begroting 1949 van Over zeese Gebiedsdelen. Nieuwe Oost-Duitse regering Otto Grotewohl, de Oost-Duitse premier, heeft Woensdag zijn nieuwe regering aan het volkspaxTement voorgesteld. Zij omvat de vijf vice-premiers Ulbricht (socialisti sche eenheidspartij S.E.D.), Nuschke (christendemocraat), Rau (S.E.D.), Loch (liberaal-democraat) en Bolz (nationaal- democraat). Vice-premier Rau staat aan het hoofcl van de staatscommissie voor economische ordening, die met de uitvoering van het vijf-jarenplan belast is. Van de 21 ministers behoren de premier en 10 anderen tot de (communistische) so cialistische eenheidspartij (S.E.D.), 4 tot dc christendemocratische partij, 2 tot de libe raal-democratische partij, 2 tot de natio naal democratische partij, een tot de boe renpartij en een is partijloos. Alle partijen zijn bij de verkiezingen uit gekomen met een eenheidslij st en vormen tezamen het nationale front. Joegoslaven in Tsjechoslowakije krijgen advies naar huis te komen Gemeld wordt, dat de Joegoslavische le gatie te Praag de in Tsjechoslowakije wo nende Joegoslaven geadviseerd heeft het land te verlaten „daar zij niet voor hun be scherming in Tsjechoslowakije kan in staan". Het gezantschap zou aan een aan tal behoeftige Joegoslaven reeds reisgeld hebben verstrekt. EEN CADEAU DAT HET DOET Een kleurenfoto van Hollywood Cabinet-formaat ƒ12.50 Bespreekt U tijdig, want het is razend druk. OOSTERDUINWEG 37 - IJMUIDEN-OOST Woensdagsmiddags zijn wij geopend. Uit het onderzoek naar iet ongeluk waarbij een aio diep te Groningen is geraak? inzittenden de heer L. p a t en mevrouw E. 5S SSSE ca,é^ï5* Zondag 19 November zo» a lose Oratoriumvereniging Cp" ao,lrli ring worden gegeven van ;3 waarbij men zich de medewet* viertal bekende Nederlandse ste het Stedelijk Orkest van Olaft* had verzekerd. Ondanks maanfet breidingen. waarbij alles aamSï wens verliep, is het niet moedS 0111 het Duitse orkest tiaar krijgen. Het Maastrichts StoHrÜ 3' heeft zich nu bereid verkW^1 aei de solisten te begeleiden 1,9 f In de tweede helft van n„., M de Duitse douane bij Aken nipt Wi 940 smokkelaars aangehouden n koffie. 29.000 cigarette,, enTeL"1 den in beslag genomen. -A' Tot gewoon hoogleraar in g» aan de gemeentelijke universiteit. 'iif dam is benoemd prof dr li eer Tengbergen, thans buitengewóón? sc aan deze universiteit. C In de jaarvergadering van V. Jn Sociaal Werkgeversverbond nif cember in Hilversum wordt d-1 ir. M. H. Damme aftreden als vnT -v' F. H A. de Graaft direct» I» Koninklijke Papierfabrieken Van P Zonen, zal hem opvolgen. ;Sr Eeu 21-jarige verpleegster W sum is door een vrachtauto aan-> '!u' zo ernstig gewond dat zij in hoi: rsü senhuis, waar zij werkzaam was,ïsj b Zes uit Rusland teruggefo.w ;0, naars zijn in arrest gesteld, daar dossiers van de P.R.A. te boek voormalige SS'ers of lieden die' krijgsdienst waren getreden. Mr. A. J. Vliegenthart, presüJiW gerechtshof te 's Hertogenbosch ip 'L plotseling overleden. Hij was 6? '-* Vl ai ;r sfc ws -De letterkundige Pieter van de Walcheren uit Breda, die zeventigste verjaardag vierde tot Officier in de Orde van Ora De Amsterdamse kantonrecbËm een fabrieksdirecteur, ir. G. H y Uit Amsterdam, wegens het besturf auto, terwijl hij verkeerde ondy ipvloed van sterke drank, dat hij staat moest worden geacht een on1 te besturen, veroordeeld tot 2 u uk tenis met intrekking van zijn riife 'ei de tijd van een jaar. 1. De zeventig voormalige Russis; gevangenen van Nede-landse n- die onlangs in ons land zijn :Q zullen ter berechting worden ve- de bijzondere strafkamers der ve rechtbanken. Op 1 en 2 December houdt van de Arbeid te Utrecht ec-n ca de buitenlandse politiek. Inleiders' Kadt over „De verhouding tussy West"; jhr. mr. M.' van der Goes ever „Europese Samenwerking" rink over „Een socalistisch pers, Door de regenval van de' staan in c!e Noord-Oostpolder hectaren suikerbieten c-n aardappj water. Het is voor de pachters met machines of arbeiders het werken. HAARLEM B De heer A. W. Bakker te (k aan de gemeentelijke universiteit dam geslaagd voor het semi-arts De heer J. H. Nijhuis te Haat taris van de directie der Re: Bank N.V., kantoor Amsterdam leeftijd van 56 jaar overleden. ig" e eiTfi

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 8