ELZER'S FKIDOjU SHAWLS H.J.v.d.Meeri HANDSCHOENEN VESTEN TRUIEN PULLOVERS Europa valle niet terug in toestand van voor 1940 door tekort aan opofferingsgezindheid Koningin en Prins ontvingen in Den Haag honderden autoriteiten en burgers Regenpijpen f Jasbeschermers f Kettingkasten 4.95 14.90 HERENMODEHUIS om de prachtige 'vorm en toon Vrijdag 17 November 1950 MINISTER STIKKER: In het proces van integratie kunnen tal van nationale belangen vertragend werken De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Stikker, deelt de mening van vele Kamerleden, die een actievere politiek van de UNO zouden wensen te zien. Zonder de ogen te sluiten voor de vele feilen, meent de minister, dat de waarde van de UNO door de versterking van de rechtsgemeenschap onder de volken niet moet worden onderschat, aldus verklaart hij in de Memorie van Antwoord over de begroting van Buitenlandse Zaken. Een vereenvoudiging van organisatie in West-Europa wordt nagestreefd. Onder handelingen zijn gaande over oplossing van militaire organen van het Brussels Ver drag in overeenkomstige organen van het Noord-Atlantisch Verdx-ag. Ook al zouden de militaire organen gedeeltelijk verdwij nen, dan blijft de minister nog grote waarde hechten aan het voortbestaan van de Westelijke Unie, in het bijzonder op politiek gebied. Aan het op dit gebied be staande veelvuldige contact tussen de vijf Westelijke partners kent hij groot belang toe. De gemeenschappelijke verdediging en de positie van West-Duitsland daarin zijn thans onderwerp van uiterst belangrijke internationale besprekingen. Alvorens kan worden overgegaan tot federalisering van militaire aangelegenheden moet een oplos sing worden gevonden voor een reeks po litieke vraagstukken, welke tot de dage lijkse zorg behoren der regeringen. Stel lig zal het naar 's ministers oordeel zaak zijn, dat Europa niet door een tekort aan bereidwilligheid en opofferingsgezindheid terugvalt in de toestand van vóór 1940. Daartoe wordt in het Noord-Atlantisch Verband gestreefd naar een steeds verder gaande integratie, waaraan Nederland naar beste vermogen medewerkt. Dat in dit proces van integratie tal van nationale belangen vertragend kunnen werken is be grijpelijk. De bezwaren kunnen slechts geleidelijk worden overwonnen. Het staat nog te bezien, of bepaalde or ganen van het Brussels Verdrag in de Raad van Europa kunnen worden opge lost. In de eerste plaats mag niet uit het oog worden verloren, dat de Raad van Europa een wezenlijk andere structuur vertoont dan het Verdrag van Brussel, ook al is het onloochenbaar dat de onderhan delingen over de oprichting van de Raad van Europa zijn begonnen in de boezem der vijf mogendheden. De Nederlandse regering is van mening, dat het in eerste instantie van meer belang is om een voor zoveel mogelijk staten aan vaardbare unificatie van de rechten van de mens te verkrijgen dan om te streven naar een zo gedetailleerd mogelijke regeling, welke dan wellicht slechts door een klein aantal staten zou kunnen worden aan vaard. De Nederlandse regering heeft zich steeds op het standpunt gesteld dat discriminatie naar ras of anderszins verwerpelijk moest worden geacht. Zulks houdt niet in, dat de regering een oordeel wenst te vellen over de stelling, welke door sommige leden wordt geponeerd, dat in de Verenigde Sta ten en Zuid-Afrika rassendiscriminatie wordt toegepast. Dat Nederland zich zonder voorbehoud dient te scharen achter de landen, die be zwaar hebben tegen onmiddellijke onaf hankelijkheid van de trustgebieden, kan de minister niet onderschrijven. Naar het inzicht van de minister geeft de wijze, waarop de trustschapsraad zon der zich voldoende rekenschap van zaken te geven, de houding der beherende mo gendheden meermalen ten onrechte af keurt, aanleiding tot ernstig bezwaar. Over de mogelijkheden van het verlenen van technische hulp in en door Nederland zal aan de Staten-Generaal een afzonder lijke nota worden aangeboden, zodra daar omtrent meer bijzonderheden bekend zijn. De minister betreurt de voortdurende impasse inzake het vraagstuk van Jeruza lem. Aan de Nederlandse delegatie ter vijfde algemene vergadering van de UNO is opdracht gegeven mede te werken aan en eventueel het initiatief te nemen tot een oplossing in de geest van het ter vierde algemene vergadering ingediende Neder lands-Zweedse voorstel De strekking van dit voorstel is, dat de territoriale souve- reiniteit van Israel en van Jordanië in het gebied van Jeruzalem behouden kan blij ven, mits de bescherming van de heilige plaatsen onder toezicht van de UNO op doeltreffende wijze zal zijn verzekerd. met de snelle reactie der U.N.O. inzake Korea en de deelneming van Nederland daaraan hebben doen blijken. Ofschoon erkend moet worden, dat aan de overschrij ding van de 38ste breedtegraad zekere risi co's waren verbonden, was de minister van oordeel, dat deze stap uit militair en poli tiek oogpunt onvermijdelijk was. Het ver dere verloop van de actie heeft de rege ring geen aanleiding gegeven de juistheid van dit besluit in twijfel te trekken. Zoals reeds van regeringszijde ter mo tivering van de erkenning van de Chinese volksrepubliek werd opgemerkt, houdt de erkenning van een staat geenszins in, dat met het aldaar heersende politieke en economische systeem wordt ingestemd. Ook de minister had gaarne gezien, dat de de mocratische landen terzake één lijn had den kunnen trekken. Niettemin heeft de regering een open oog voor de redenen, welke bepaalde landen alsnog verhinderd hebben dit voorbeeld van andere democra tische landen te volgen. Inzake de toelating van de volksrepubliek China tot de U.N.O. heeft de regering gedaan wat practisch mo gelijk was om deze te bevorderen. Nederland heeft in principe geen be zwaar tegen de vestiging van een Japanse vertegenwoordiger hier te lande. Zodra meer zekerheid zal zijn verkregen over de tijd, waarop en de omstandigheden waar onder de staat van oorlog met Japan zal kunnen worden opgeheven, zal overleg met de commissie voor Buitenlandse Zaken worden .gepleegd. Comité hulpverlening aan de Zuid-Molukken De actie tot het verzamelen van hand tekeningen van Nederlandse vrouwen ter ondersteuning van een adres aan de UNO om het mogelijk te maken, dat voedsel en medische hulp ten snelste ter beschikking komen van het volk der Zuid-Molukken, heeft zulk een groot succes gehad, dat het reeds een week geleden verantwoord leek hierover contact met de UNO op te nemen. Honderdduizenden handtekeningen zijn bij het comité binnengekomen. Het comité, dat geen enkel politiek motief, slechts mee leven met mensen in nood tot beweegreden heeft, doet nogmaals een beroep op alle vrouwen en vrouwen-organisaties tot het zenden van lijsten met handtekeningen naar Javastraat 86, Den Haag. Auto botste tegen een kanon Loop drong in de wagen, drie gewonden Een personenauto, bestuurd door de heer Dickman. eigenaar van het hotel „De Mal lejan" te Vierhouten, is Donderdagavond in de buurt van Elspeet tegen een stilstaand kanon gereden. De loop van het kanon drong in de auto. Mevrouw Dickman, die naast haar man in de auto zat, werd ern stig gewond. De heer Dickman en een dame uit Nunspeet werden minder minder ern stig gewond. De auto werd vrijwel geheel vernield. Het ongeluk gebeurde toen mili tairen bezig waren het kanon aan een trekker te koppelen. Zij verklaarden, waar- schuwingsseinen aan de autobestuurder te hebben gegeven. Het bestuur van de vereniging voor School- en Werktuinen heeft besloten aan de tuin, gelegen aan de Marnixstraat, als blijk van waardering voor het vele en baan brekende werk door haar in het belang van de Haarlemse school- en werktuinen ver richt, de naam van mejuffrouw C. Westen dorp te verbinden. De onthulling van het naambord zal op 23 November om drie uur geschieden. De jeugd van de residentie bood speelgoed aan voor kinderen in Groningen en Drente Amateurs speelden toneel op gala-avond Korea De regering constateert met voldoening, dat vele Kamerleden van hun instemming De heer D. Taat in Leiden overleden In het Leidse Diaconessenhuis is van nacht op 74-jarige leeftüd na een operatie overleden de bekende Katwijkse reder D. Taat. Sinds 1930 was de heer Taat bestuurslid van de Katwijkse redersvereniging „De Vuurbaak", waarvan hij 15 jaar lang de voorzittersfunctie bekleedde. Als voorzitter van de Katwijkse Oudheidkamer, als lid van het hoofdbestuur der redersvereniging voor de Nederlandse Haringvisserij, als plaatsvervangend bestuurslid van de stich ting voor de Nederlandse Haringvisserij en in zijn bestuursfunctie van de Haring visserij-Onderlinge heeft hij zeer veel vruchtbaar werk voor de visserij verzet. En als lid van de commissie „Actie Zee haven Katwijk" was hij een der stuwen de krachten in de richting van de door deze plaats zo fel begeerde eigen haven. In 1950 werden de verdiensten van de overledene officieel gewaardeerd met het ridderschap in de orde van Oranje Nassau. Vier-en-twintig koeien omgekomen bij boerderijbrand Vier-en-twintig koeien zijn omgekomen bij een brand in de boerderij „Horrelbos", tussen Bedum en Onderdendam in Gro ningen, eigendom van de familie Elzinga, die deze boerderij bewoont. Toen een van de familieleden gisteravond naar buiten ging zag hij dat de achterzijde van de stal in brand stond. Het gelukte niet de deuren te openen, die met een grendel aan de bin nenkant waren afgesloten. De brandweer uit Bedum was spoedig ter plaatse, maar kon alleen het woonhuis redden. Vier-en- twintig koeien kwamen in de vlammen om. Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben hun bezoek aan de elf provin cies gisteren besloten met een bezoek aan Den Haag. In tegenstelling tot het enthousiasme waarmee het Koninklijk Paar overal in den lande werd begroet heeft de hoofdstad van Zuidholland. Koningin en Prins een meer ambtelijke ontvangst bereid. Maar dat neemt toch niet weg, dat ook de Hagenaars hun liefde voor het huis van Oranje op spontane wijze naar voren hebben gebracht. In de vergaderzaal der Eerste Kamer waren de Provinciale Staten van Zuid- Holland bijeengekomen om als eersten Koningin Juliana en Prins Bernhard te ontvangen. Na de vergadering der Staten, waarin de Commissaris der Koningin, mr. L. A. Kesper, een korte rede hield, arri veerde het Koninklijk echtpaar met zijn gevolg op het Binnenhof. Koningin Juliana en Prins Bernhard werden daar ontvangen door de Commissaris der Koningin en de leden van Gedeputeerde Staten mr. E. J. M. H. Bolsius en mr. J. J. R. Schmal. In de feestelijk versierde hal van de Eerste Kamer werd de Koningin door het tienjarige dochtertje van de chef van het Kabinet van de Commissaris der Koningin een bouquet bloemen aangeboden. Hierna werden de leden van Gedepu teerde Staten, de Provinciale Staten, de griffier, de hoofden der afdelingen en Pro vinciale diensten, alsmede tal van vertegen woordigers der ambtenaren aan de Ko ningin voorgesteld. Na deze officiële ontvangst begaven Koningin Juliana en Prins Bernhard zich naar het stadhuis aan de Groenmarkt, waar burgemeester Schokking en wethouder Feber het Koninklijk echtpaar ontvingen. Een twaalfjarig meisje in Scheveningse dracht bood de Koningin voor het stadhuis een bouquet rose anjers aan. In de Schepenzaal werden de wethou ders en de gemeente-secretaris aan het Koninklijk echtpaar voorgesteld, waarna in de kamer van de burgemeester de ge meenteraadsleden en de waarnemende ge- meente-secx-etaris hun opwachting bij het Koninklijk echtpaar maakten. Burgemees ter Schokking wees in een korte rede op de sterke verbondenheid van zijn stad met het Huis van Oranje en bood namens de stad de Koningin een canapé en twee kleine fauteuils voor de prinsesjes aan. Hierna begaf men zich naar de fraai versierde en met chrysanthen getooide hal, waar vertegenwoordigers der burgerij aan de Koninklijke gasten werden voorgesteld. Haags speelgoed voor kindereu in Oostelijke provincies In een tweetal zalen van het stadhuis werd vervolgens de lunch gebruikt. Van de vroegere trouwzaal uit volgden Koningin Juliana en Prins Bernhard het défilé van de vertegenwoordigers van de Haagse Jeugd Actie, die later in de feestelijk ver sierde hal aan het Koninklijk paar voorbij trokken. Alle deelnemers droegen stukken speel goed, die met een lang koord met elkaar verbonden waren. Aan dit geschenken- koord was een lint verbonden, dat door de Koningin werd doorgeknipt, waarna een der meisjes van de Haagse Jeugd Actie de speelgoederen, die bestemd zijn voor de provincies Groningen en Drente, de Ko ningin aanbood. Vervolgens richtte het meisje zich tot de Koningin. „Dit speelgoed hebben wij ver vaardigd voor de kinderen in het Oosten van het land, waarvan de vaders en moe ders, die ons in benarde tijden zo dikwijls hebben geholpen, niet in staat zijn om voor het Sint Nicolaas- en Kerstfeest speelgoed voor hun kroost aan te schaffen." Door het aanbieden van een album met foto's van dit speelgoed werden de Koningin de geschenken symbolisch over handigd, waarna de Haagse kinderen met de 25.000 stuks speelgoed nogmaals voor de Koninklijke bezoekers défileerden. Ds. A. Veldkamp, voorzitter van de H.A. J.A., onderhield zich enige tijd met de Koningin, die haar bewondering uitsprak over deze actie van de Haagse jeugd. Vervolgens begaven de Koninklijke gas ten zich naar de Trèves-zaal, waar onge veer 135 burgemeesters uit de provincie Zuidholland en hoofden en vertegenwoor digers van belangrijke provinciale lichamen aan Koningin Juliana en Prins Bernhard werden voorgesteld. Gala-avond Het Koninklijk bezoek vond zijn hoogte punt in de gala-avond in de Koninklijke Schouwburg. Onder de talrijke genodigden waren onder meer minister-president dr. W. Drees, de minister van Binnenlandse Zaken, mr. f. Teulings, de vice-president van de Raad van State, de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, de president van de Hoge Raad en generaal-majoor Tans. Even voor achten begaven de Ko ninklijke gasten zich van het Provinciehuis naar de schouwburg. De Koninklijke Mili taire Kapel bracht bij de aankomst der Koninklijke gasten het Wilhelmus ten ge hore. *1 Er werden op deze gala-avond vier één- acters gespeeld, die speciaal voor deze ge legenheid waren geschreven door in Zuid- Holland woonachtige auteurs. De stukken werden uitgevoerd door amateur-gezel schappen uit de provincie. In de pauze werden regisseurs en spelers aan Koningin en Prins voorgesteld. Na de pauze werd het „Lied van Zuid- Holland" gezongen door de leden van het gemengd koor van personeel in dienst van de provincie. Tekst en muziek zijn ge schreven door ambtenaren der provinciale griffie. Met „Gebed om de vrijheid" van Ben van Eysselsteijn werd het tweede gedeelte van de gala-avond geopend. De avond werd besloten met een comedie- ballet „Rondom het ontstaan van een fameuze ulevel", dat werd geschreven door Bob van Leersum. Haags uitgever van puzzlebladen veroordeeld Kantonrechter acht over treding Loterijwet bewezen Dekantonrechter te 's-Gravenhage heeft de 47-jarige Haagse uitgever van puzzle bladen W. van der L. wegens overtreding der Loterijwet veroordeeld tot een geld boete van 500.en tot een voorwaarde lijke hechtenisstraf van veertien dagen met een proeftijd van twee jaren. De kantonrechter heeft overwogen dat de inhoud der door de verdachte uitgegeven periodieken voor een groot deel bestaat uit puzzles en px-ijsvragen, voor het oplossen waarvan flinke prijzen in het vooruitzicht worden gesteld. Uit de grootte van deze prijzen moet worden afgeleid dat deze prij zen niet alleen zijn uitgeloofd ter aanmoe diging van degenen die gaarne puzzles en rebussen oplossen in welk geval slechts een formele veroordeling op zijn plaats zou zijndoch dat wordt gespeculeerd op de omstandigheid dat er velen zijn die alleen door de grootte der prijzen worden aange lokt om de puzzles en prijsvragen op te lossen, welke omstandigheid de verdachte kennelijk te eigen bate wil exploiteren. De kantonrechter heeft verder overwo gen, dat de overheid als haar oordeel heeft kenbaar gemaakt dat puzzle wedstrijden, prijsvragen en dergelijke ernstige overtre dingen der Loterijwet kunnen opleveren, dat het verleden van de verdachte op het gebied van vermogensdelicten veel te wen sen laat en de mogelijkheid van fraude groot is en dat de verdachte geruime tijd soortgelijke overtredingen heeft begaan, alvorens een strafvervolging tegen hem is ingesteld. De raadsman van de verdachte had aan gevoerd dat de inzenders van goede oplos singen van prijsvragen in de door de ver dachte uitgegeven periodieken niet genood zaakt waren nummers dier periodieken te kopen. De kantonrechter is van mening, dat uit de tekst van artikel 1 der Loterijwet niet kan worden afgeleid dat de deelnemers aan een loterij persoonlijk aan zekere voor waarden (in de betekenis die de recht spraak aan dit woord toekent, derhalve stoffelijke prestatie ten bate van de aan- leggers van de loterij of derden) moeten voldoen. Derhalve is, indien kennisneming der puzzles slechts mogelijk is, hetzij direct, hetzij indirect via een periodiek dat slechts tegen betaling pleegt verkrijgbaar te zijn. voldaan aan het element „voldoening aan zekere voorwaarde" van het strafbaar feit. Raad van Finsterwolde doet weer van zich spreken Burgemeester Tuin liep raadzaal uit Voor de tweede maal in tien dagen is de raad van Finsterwolde in spoedeisende vergadering bijeengekomen. De communistische wethouder Haaken had ernstige critiek op de notulen van de vorige vergadering. Burgemeester Tuin wees er op, dat het ondoenlijk was de ellenlange betogen der communisten op te nemen. Hij was evenwel bereid enkele correcties aan te brengen. Wethouder Haaken stormde plotseling op de_ publieke tribune af toen hij - daar een persfotograaf ontdekte. Hij uitte zijn be zwaren over het feit, dat de burgemeester toestemming had gegeven om te fotogra feren. De burgemeester zei, dat de foto graaf zich op de publieke tribune bevond, waartegen geen enkel bezwaar kon wor den gemaakt. Hierna kwam.een geschil ter sprake over de aanleg van een sportterrein. Wethou der Haaken, die het niet eens bleek met een rapport van de Planologische Dienst, wenste deze zaak uitvoerig te bespreken en vroeg zelfs de vergadering te schorsen om met de commissie van lichamelijke op voeding over deze zaak van gedachten te wisselen. De burgemeester antwoordde hierop dat hij er niets voor voelde de spoedeisende vergadering hiervoor te on derbreken. Wethouder Haaken wenste echter onmiddellijk een beslissing van de gemeenteraad over het rapport en de plaats van het sportterrein en bleef bij zijn wens de vergadering te schorsen. Toen de wethouder er een voorstel van wilde maken, deelde de burgemeester hem mee, dat wanneer dit voorstel werd aan genomen hij de vergadering zou verlaten. Het voorstel werd met zes tegen vier stemmen aangenomen. Eén lid van de rechtse fractie onthield zich van stemming. Burgemeester Tuin pakte daarop zijn papieren bijeen en verliet de raadzaal on der honend gelach van de publieke tri bune. De raad ging hierop naar huis, nog voor dat het punt waarvoor de vergade ring was bijeengeroepen de voorgeno men regeringsmaatregelen inzake het be stuur der gemeente in behandeling was genomen. Amerikaanse gegevens voor productie van rubber naar Rusland gesmokkeld Harry Gold, tussenpersoon voor de we gens spionnage voor de Sovjet-Unie ver oordeelde Britse atoomgeleerde dr. Klaus Fuchs, heeft in een proces te New York, waarin hij als getuige van de openbare aan klager optrad, medegedeeld dat Russische agenten in 1942 de volledige Amerikaanse gegevens voor de vervaardiging van kunst matige rubber in handen wisten te krijgen. De gegevens werden hun verstrekt door Abraham Brothman, die thans te zamen met Miriam Moskowitz, terecht staat op beschuldiging van belemmering van het werk der justitie ter gelegenheid van het in 1947 door de „grote Amerikaanse jury" ingestelde onderzoek naar ondergrondse bedrijvigheid in de Verenigde Staten. Gold deelde mede van Brothman een aantal van deze gegevens te hebben ont vangen, welke hij weer aan de agenten der Sovjet-Unie ter hand moest stellen. Gold zelf heeft in een proces te Philadel phia bekend gemaakt zich aan spionnage voor de Sovjet-Unie te hebben schuldig ge maakt, waarbij hij als tussenpersoon tussen dr. Klaus Fuchs en de Sovjet-Russische agenten fungeerde. Het vonnis over Gold wordt op zeven December uitgesproken. Nepalese rebellen in het nauw gebracht De regering van India heeft aan de rege ringen van Bihar, Oettar, Pradesj en West- Bengalen instructies gegeven om te ver hinderen, dat wapens of militairen naar of van Nepal over de grens gaan. Er zijn bovendien maatregelen genomen, dat geen vliegtuigen, welke van Indische vliegvelden opstijgen, over Nepal vliegen. Het laatste is een voortvloeisel van de berichten, vol gens welke vliegtuigen over Nepal zijn ge vlogen en pamfletten hebben uitgeworpen. Genoemde maatregelen zijn genomen in het kader van de Indische non-interventie- politiek. De Nepalese nationalisten bereiden zich voor om Birganj, de zetel van hun tegen regering, te verdedigen. De stad wordt be dreigd door het tegenoffensief van de re geringstroepen, die Parwanipoer, tien km. ten Noord-Dosten van de stad, reeds aan vallen, aldus de correspondent van de „Press Trust of India". Door het plotselinge optreden van de règeringstroepen verrast, zouden de op standelingen thans verwoede tegenstand bieden. De rebellen zouden Oedaipoer Garhi hebben bezet, een vesting op een heuvel in Oost-Nepal, 130 km. ten Zuid-Oosten van de hoofdstad Katmandoe. De correspondent van de „Press Trust of India" voegt er aan toe, dat hevige ge vechten aan de gang zijn te Nepalganj in West-Nepal. Zaterdag 18 November geeft de Christe lijke Muziekvereniging „Sursum" te Bloe- mendaal een uitvoering onder leiding van haar dirigent de heer J. M. Mug in Hotel „Vreeburg" te Bloemendaal. Medewerking verleent het Velser Muziekensemble „Die Rooiroks" onder leiding van de heer Joh. Ottens. Slecht voorbeeld gevolgd De drie Westelijke comma,., Berlijn hebben de stadsautoriwi n staan de Westelijke politie te h ,toM en te oefenen „in het belang va*6»3®4 bare veiligheid". De bewapening staan uit karabijnen, lichte auto wapens en lichte machinegewJ?1 merendeel der wapens zal jn Jrjj: S handen blijven en slechts verstrek' in het geval men deze nodig heeft05* commandanten zeggen in dit verba naar hun mening de uitrusting reeri°i geleden had moeten geschieden h-5 Russische autoriteiten reeds geruim' de bepaling van de geallieerde w raad (de vier-mogendhedenraad) ov den hebben. Hierin werd bepaald politie slechts gewapend mocht zii? pistolen en knuppels. Koninklijk Paar zal krans legs# op graf van Koning-Stadhon-, Op de derde dag van hun bezop Londen, op Donderdag 23 November' len Koningin Juliana en Prins Be-* een krans leggen op het graf van 5 ning-stadhouder, Willem de iw Westminster Abbey. Op bijzonder gen van de Koningin is deze krans!*, aan het programma toegevoegd. Na de aankomst op Victoria statie» Dinsdag, zal Koningin Juliana met ft George de Zesde van Engeland en de' tog van Gloucester plaats nemen in eerste rijtuig van de stoet, die tussen haag van troepen van het station- Buckingham Palace zal rijden. In het tweede rijtuig van de uit- landauers en zes auto's bestaande- zullen Koningin Elizabeth, Prins Ben» en de opperstalmeester van Bucking Palace, de Hertog van Beaufort, zijn» ten. In het derde Barones van Tuyli Serooskerken, de gravin van Scarbró minister mr. D.U. Stikker en ambassj jhr. Michiels van Verduynen, daar«i volgen in rijtuigen en auto's de lede; het Nederlandse en Engelse gevolg." Bij de begroeting van de Koningin r Prins door de leden van de Engels ninklijke familie op Victoria station! len onder meer ook aanwezig zijn mi ter-president Clement Attlee, de mir.j van Buitenlandse Zaken, Ernest Bovi- minister van Binnenlandse Zaken, Ct Ede en de Britse ambassadeur in DenK Sir Philip Nichols. Het rijk eigenaar van hotel „De Wereld" te Wagenin) Het rijk heeft voor 130.000 het his sche hotel De Wereld te Wageninge kocht voor uitbreiding van het Lanö'o; kundig centrum. In dit gebouw vond Mei 1945 de capitulatie plaats van a het Westen van ons land aanwezige Di strijdkrachten. Het ligt in de bedoelinj hötel te zijner tijd af te breken omdt gangen tot de naburige gebouwe: Landbouwhogeschool, de aula en de bi theek te verbeteren en om deze gek uit te breiden en een nieuw hoofdgeh te stichten. Gx-ote verbeteringen op si bouwkundig en verkeex-stechnisch gi kunnen na sloping van het gebouw m lijk worden. Het rijk heeft thans he! gehavende hótelgebouw verhuurd a< gemeente Wageningen voor de tijd tien jaar met mogelijkheid van tussen beëindiging. De gemeente zal het ge niet het bijbehorend terrein exploit' Aan het gebouw zullen voox-lopige hen lingen worden aangebracht. De capituii zaal, die deze zomer nog talrijke bezot trok, zal voorlopig ter beschikking b!f van de Vereniging van Vreemdelingen"' keer. Professor Tendeloo, rector-magti van de Landbouwhogeschool, verwacï: gedurende de eerste tien jaar nog nif uitbreiding van het Landbouwkundig^ tx-um kan worden overgegaan, zodat n lopig het hotel nog niet zal worden t bx-oken. 25 November lieve ouders .s. hopen onze J. POLAK-DE GRAAF hun 12X, jarige echtvereni ging te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen. Henny Geertje en Barbara IJmuiden-Oost, v. Nieuwkoopstraat 30. 2 December ouders hopen onze ALBERTüS VAN OS en GRUUTJE VAN OS-ZWAAN hun 35 jarig huwelijksfeest te vieren. Van harte gefelici- teex-d en nog vele jaren. Kinderen en Kleinkinderen IJmuiden, Dirk Hartoghstraat 25. Allen, die door belangstel ling en medeleven de 15e Oc tober. voor ons tot een on vergetelijke dag hebben ge maakt onze hartelijke dank. P. J. DE KORTE A. J. DE KORTE- MEDIK Kennemexiaan 98. IJmuiden. «coc«»oca>3ooooccoococccoooooooocc< Regen Regens ELECTR. RIJWIEL LAMPEN. compl. f 11.25 met garantie. Alleen SCHAGCHELSTRAAT 7 j Haarlem. Tel. 12430. oooooooooocoocooooooooooooooococooc"-- Adverteert in dit blad Wij brengen u eexx gewel dige collectie IMPORT SHAWLS in iedere variatie, frotté, kamgaren, zijdie 7.90—6.50 enorme sortering in tricot wol, nappa, wildleer, etc. Onze bekende „WADDINGTON GLQV „Waddington Gloves" in vele variaties 22.90, 19.50, 18.95, 15.90 KENNEMERLAAN 121 (bij de Watertoren). Heeft wat V zoekt! Elke vrouw houdt van hele mooie dingen. En zoals FRIDOR zijn apparaten uit voert, harmonisch van lijn, ontworpen door kunstenaars van wereldvermaardheid, gebouwd van de edelste houtsoortenwelke vrouw kan de verleiding weerstaan een FRIDOR te kiezen? En dan de klank! Hoe volkomen natuurlijk en zuiver wordt muziek en zang weergegeven. Voornaam van uiterlijk, en edel van toon door kasten van kostbaar klankhout, dat is het geheim van het enorme succes der FRIDOR apparaten. Reeds 26 jaar be kend onder de naam Waldorp Radio. Edels toon door klankhout De nieuwe Klankhout Serie 1951 Prijzen van f 182.- tot f 395.-. Vraag uitvoerige prospectus aan Uw handelaar of aan de Fridor Fabrieken. Leeghwaterplein 27, Den Haag. Tevens fabrikante van FRIDOR portable naai machines en stofzuigers. Type 512 f 299— Benedict Silberman, de bekende dirigent schrijft ons. „Hout speelt een uiterst behnf rijke rol bij het vervaardigen vu muziekinstrumenten. Slechts in strumenten, vervaardigd van hff fijnste, speciaal daarvoor uiige- zochte klankhout, kan men hoogste eisen stellen. W,

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 6