Burgemeester van Beverwijk opende de winkelweek Nuttige St. Nicolaas geschenken A. L BRASSER Predikbeurten HEREN) DAMES PYAMA'S KINDER K. TUSSEN Castricum grijpt de mogelijke kansen der „vrije scholenbouw" Zaterdag Jtö November 1950 Met bazuinen en licht is het feest begonnen De muzikale mars van de Beverwijk- 1 se Harmonie Kapel eindigde Vrijdag avond bij het veilinggebouw „Kenne- merland" aan de Breestraat, waar de besturen van de Beverwijkse midden standsverenigingen aanwezig waren om de Beverwijkse winkelweek offi cieel te openen. De voorzitter van het organiserend comité, de heer P. H. Schmit, heette de aanwezigen hartelijk welkom en stelde het uiteraard op hoge prijs dat de burgemeester van Bever wijk, mr. H. J. J. Scholtens, aanwezig was om de opening in hoogst eigen persoon te verrichten. Na erop gewezen te hebben dat de win- kelweekverloting ten bate van de Bever wijkse Harmonie Kapel geschiedt, bedank te 'hij de verschillende autoriteiten en par ticulieren voor hun spontane medewerking. Burgemeester Scholtens feliciteerde de organisatoren met het initiatief om deze actie nu eens gezamenlijk te organiseren: „Beverwijk op zijn best" volgens de bur gemeester. Het deed hem voorts kennelijk plezier dat het instrumentènfonds van de Harmonie weer efens een flinke injectie zal krijgen en hij zei er niet aan te twijfelen, dat de Beverwijkse bevolking haar mede werking gulhartig zal verlenen. Nauwelijks had mr. Scholtens het zaken- festijn voor geopend verklaard, of de bazui nen van de Harmonie deelden de bevolking mede dat het winkelfeest metterdaad be gonnen was. Wie het toen nog niet wist, kon het aan de aanfloepende lichtjes van de Breestraat nog eens merken. Bazar voor reisfonds van de „Stem des Volks" Om het spaarfonds voor een eventueel te organiseren buitenlands reisje van het Beverwijkse koor „De Stem des Volks" te verstevigen, heeft deze vereniging Vrijdag avond in 't gebouwtje van „Nieuw Leven" aan de Baanstraat haar eerste bazar offi cieel geopend. Het openingswoord werd gesproken dopr de heer J. J. Romunde, die het doel van deze bazar uiteenzette. Vervolgens deelde hij mede dat in deze tijd van culturele nood „De Stem des Volks" een niet te verwaarlozen culturele taak te vervullen heeft. Hiei-na opende hij de bazar, waarvoor de leden in hun vrije tijd verschillende aardige artikelen hadden vervaardigd en konden de talrijke aan wezigen hun geluk in grabbelton en wat er dies meer was, beproeven. Ook deze avond zal de bazar nog geopend zyn. ADVERTENTIE vindt II in ruime keuze voorradig IN 'T WOONHUIS KONINGSPLEIN 8 - TELEF. 4540 (Voorzorgzegels worden in betaling aangenomen) ZONDAG 19 NOVEMBER IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10.30 u.: ds. J. van den Berg; 17.30 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Geref. Kerk, Kanaalstraat, 9 uur: ds. J. van Buren: 15.30 uur: ds. R. D. Beukema. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10 en 17 u.: ds. A. Jagersma. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. K. Smeden uit Utrecht. Doopsgezinde Gemeente Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, 10 uur: Hoogmis; 19 uur: Vespers. Dinsdag 9 uur: Heilige Dienst. Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, Zaterdag, 19 uur: Bid stond: 19.30 uur: Straatzang. Zondag 10 uur: Heiligingsdienst; 19 uur: Openlucht samenkomst; 20 uur: Verlossingssamen komst. Woensdag 20 uur: Soldatensa- menkomst. Donderdag, 19.30 uur: Straat zang. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10.30 uur: de heer K. B. H. Kielde (Gods dienstonderwijzer): 17 uur: de heer R. Liddel Godsdienstonderwijzer) Geref. Kerk, Goede Herderkerk, 9 uur: ds. R. D. Beukema; 16.30 uur: ds. J. van Buren. Ver. v. Vrijz. Herv., 10.30 uur: prof. dr. J. N. Sevenster uit Amsterdam. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- b root-zij straat, 10 uur: de heer C. van der Vlis uit Vlaardingen. Woensdag 19.30 uur: Jaarverga dering. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn- straat 30. DRIEHUIS: Geref. Kerk, koffiekamer Westerveid, 10.30 uur: ds. R. D. Beukema. Evangelisch Lutherse Gemeente, koffie kamer Westerveld, 9 uur: ds. W. F. Schroder uit Gouda. VELSEN: Ncd. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: dr. M. van dei' Voet uit Haar lem-Noord (Jeugddienst). VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. BEVERWIJK: Doopsgezinde Gemeente, 10 uur: dr. Alb. Vis. Maranatha, 10 uur: de heer J. Sevensma uit Amsterdam, medewerking van „De Lof stem": 11.45 uur: Zondagsschool. Leger des Heils. 10 uur: Heiligingsdienst, <2 uur: Zondagsschool; 20 uur: Verlos- Jngss ï~nk"mst onder leiding van luite nante A. Meiiberg. \NTPOORT: •fed. v :4crk. 10 uur: ds. F. Kaje uit Stompetoren. De Toorts, 10 uur: ds. B. Keers uit Heem stede. Kapel, 17 uur: ds. J. van den Berg uit IJmuiden. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) 10 en 17 u.: ds. N. Bruin. De voorzitter van de Beverwijkse Har monie Kapel, de heer J. C. Verhorst, toon de zich verheugd dat deze actie na veel voorbereiding kon doorgaan. Ook de voorzitter van de Zeestraat win keliersvereniging, de heer M. Buitenhuis, voerde het woord en hoopte dat het geheel zou slagen. De laatste spreker was weer de heer Schmit, die op het belang van een gezonde middenstand wees. Hij deelde tot besluit mede dat de winkels normaal open zijn en dat de Dinsdagmiddagsluiting de komende week zal komen te vervallen. Slechte gang van zaken op de groentemarkt Het is op de Beverwijkse groentemarkt deze week mis gelopen: sinds het begin zijn de prijzen steeds verder gedaald. Spruiten, waarin een groot aanbod was, brachten van 1745 cent per kilo op, bloemkool kwam veelal niet hoger dan 25 cent per stuk. bospeen draaide rond de 15 cent per bos, met als zeldzame uit schieter 27 cent per bos; andijvie is er nog volop, de goede prijzen van 20 cent per kilo in het begin der week konden niet gehandhaafd blijven en deze liepen te rug tot 10 cent voor een kilo. Prei was al heel slecht te verkopen; er werd van 611 cent per kilo voor betaald. Tomaten waren er beter aan toe: doordat ze opraken loopt de prijs op tot 90 cent per kilo. Boerekool noteerde van 820 cent per kilo. De drui ven beginnen nu eveneens op te raken: de prijs liep op tot 120 cent per kilo. Bloemenprijzen ook dalende Nadat de bloemen lange tijd aan de dure kant waren, is er deze week een be langrijke terugslag gekomen. De tros chrysanten vormden 95 van de aanvoer: soorten als Goldenseal, Bacchus, Choco, Joseph e.a. brachten van 1752 cent per bos op. Enkele schaarse soorten kwamen iets hoger, voor Cavalier werd bijvoorbeeld tot 85 cent per bos betaald. Bij de groot-bloemigen zijn het vooral de Amerikaanse soorten die de aandacht vragen; de prijzen zijn ook hier terugge lopen en er werd van 727 cent per stuk voor betaald. De witte freesia's brach ten van 3852 cent per bosje op. Cy clamen bloemen kwamen eveneens tot deze prijs. De cyclamens vormden bij de potplanten 't grootste deel van de aanvoer. De prijzen waren matig, n.l. van 20125 cent per pot. Drop en koek vielen uit „de zak" Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Zaterdags tussen 15 en 17 uur en des Maandags tussen 16 en 18 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: Een ceintuur van kinderjurk, zilveren halve gulden met haakje voor broche, kin dermuts, herenschoen, rijwieltas met boe ken, shawl, padvindersfluit, achterlichtje, wieldop van auto, autoped, kinderporte- monnaie, hoofddoek, capuchon van regen jas, band van padvindershoed, twee vul pennen, donkerblauwe ceintuur, sleutel, handdoek, een blik koek en een blik drop, jongensmuts, gymnastiekschoenen, cein tuur, bos sleutels, verschillende wanten en twee handschoenen. Komen" aanlopen: één hond. De vierde predikantsplaats „Hervormd Beverwijk" meldt dat voor de vervulling van de vierde predikantsplaats voor de Nederlands Hervormde Gemeente van Beverwijk een beroep is uitgebracht op ds. B. J. Riemersma uit Stavoren. OPENBARE VERGADERING C. P. N. De Communistische Partij Nederland af deling Beverwijk zal op Dinsdag'21 No vember in het Kennemer Theater te Bever wijk een openbare vergadering beleggen. Het Tweede Kamerlid de heer J. Haken zal spreken over het onderwerp ..De natio nale- en internationale toestand". De heer C. Zwarts, zal verschillende rijmen voor dragen. WINTERCOMPETITIE „KLAVER TWEE" De Hoogovenstaten-bridgeclub „Klaver Twee" heeft Donderdagavond in het Sta- tenhuis aan de Velserweg weer een tweetal wedstrijden gespeeld volgens het Howell- systeem. De uitslagen luidden: Groep A: 1. dames HamelPlooi 26 rap. 2. heren Luttik—Spanjaard 21 mp, 3. hei-en HollemanVeenstra 20'/2 mp. 4. heer en mevrouw Vollaerts 19'/2 mp. 5. heren Van EekhoutBosman 1742 mp. 6. heren Worst Wegman 15 J/2 mp. Groep B: 1. heer en mevrouw Steenber gen 27 mp. 2. heer en mevrouw Van Aalst 21 Va mp. 3. mevrouw Groenheer Ooster hout 21 mp. 4. heren HendriksBakker 21 mp. 5. mevrouw Kamphuisheer Groen 18 mp. 6. heren PijlmanLoosm'an lV/> mp. De commandant van een der Vliegende Hollander"-Constellations op de trans atlantische dienst van de K.L.M., de heer F. Peetoom, woonde tijdens een rustdag in New York de opvoering van Wagner's opera „De vliegende Hollander" hij. Tij dens de pauze bood hij aan de vertolkster van een der hoofdrollen, de sopraan Astrid Varnay, een originele bloemenhulde aan. De bloemen waren gerangschikt in een gevleugelde Nederlandse klomp. Cabaretavond „Wijkeroog'' In de enkele jaren van zijn bestaan heeft de amusementsvereniging „Wijkeroog" haar donateurs reeds veel ontspannings avonden aangeboden. Hetgeen de vereniging tot stand heeft gebracht, vormde de kern van de rede, die de voorzitter H. Velde Vrijdagavond in het stampvolle Kennemer Theater hield. Dit keer was de attractie een gezelschap, dal ook reeds in de bonte Dinsdagavond- trein was opgetreden: Het Westi'riese ca baret. Het bestaat weliswaar vrijwel ge heel uit dilettanten, maar zij verkopen hun waar op een verdienstelijke manier. Riek Dekker wist in haar liedjes dikwijls de juiste toon te treffen en bracht haar versjes eenvoudig en onopgesmukt, al kwam het geheel niet boven de norm van het doorsnee-amateurisme uit. Cakic, een der meesters van de zwarte kunst uit het land der wonderen, nam het. goedgelovige publiek op aardige wijze met een serie goochel trucjes bij de neus. Herman Teu- nissen en zijn veelgehoorde accordeon zorgden voor de populaire deuntjes, die door het publiek uit volle borst werden meegezongen en Nico Akkerman verzorg de de conférence niet beter of slechter dan we dat gewend zijn. De „ster" van de avond was Kees Stet, „die ok welders wat zegge wou". Dat heeft hij inderdaad op grappige manier ruim schoots gedaan en zijn leutige dorpsver halen, smakelijk in het streek-dialect op gediend, verveelden geenszins. Deze eer zame gemeente-ambtenaar uit een dorp in West-Friesland bewees een bijzondere gave te hebben over typische voorvallen, om het even of ze waar gebeurd waren of op fantasie berustten, genoegelijk uit te weiden. A. J. VAN DER WEIJDEN. FILMAVOND VAN DE KENNEMER POSTZEGELCLUB De Kennemer Postzegelclub houdt Maan dag 27 November in het Witte Kruisge- bouw aan de Baanstraat voor haar leden en genodigden een interessante filmavond. Vertoond zullen worden twee films over de vervaardiging van Zwitserse postzegels, welke films een indruk geven van het ontwerpen, graveren, etsen en drukken van de zegels. De ene film laat de fraaie diepdruk zien, de andere de rotogravure. De heer J. Faber uit Beverwijk, die deze films (afgestaan door het Nationaal Zwit sers Verkeersbureau te Amstedam), zal vertonen, laat na de pauze ook enkele van zijn eigen filmproducten, opgenomen in Beverwijk en omgeving, zien. BESTUURSMUTATIES BIJ DE H. M. L. De afdeling Velsen en omstreken van de Hollandse Maatschappij voor Landbouw heeft in hötel Ter Burg in Beverwijk een ledenvergadering gehouden. Bij de opening herdacht de voorzitter de heer A. C. Schaap, het overleden lid de heer J. v. d. Sluis, die een reeks van jareh penningmeester der afdeling was. Deze avond was grotendeels gewijd aan het behandelen der beschrijvingsbrief voor de algemene vergadering, die 6 December in Amsterdam wordt gehouden. Als afge vaardigden hier naar toe werden gekozen de heren P. Schaap en G. Schoehuis. In een bestuursvacature werd voorzien door de benoeming van de heer D. Schip per te Santpoort. De heer B. v. d. Heuvel werd als penningmeester gekozen. De af tredende bestuursleden, de heren C. v. d. Stelt en A. Peys, werden herkozen. PREDIKBEURTEN. Nederlands Henvormde Gemeente: Grote Kerk: v.m. 10 uur: ds. F. C. Willekes, n.m. 7 uur: ds. J. O. Norel. Populierenlaan: v.m. 10 uur: ds. W. Oort- huvs. Wijk aan Zee: v.m. 10 uur: ds. J. O. Norel, n.m. 7 uur: ds. J. Bronsgeest van Haar lem. Jeugddienst. Extra collecte: 3e predikantsplaats. Heemskerks toekomst „Gver een halve eeuw geen tuinbouw meer" Tijdens de vergadering van de Tuinbouw Studieclub „Heemskerk Vooruit", welke Vrijdagavond in café „d'Oranjeboom" werd gehouden, is een zeer actueel en voor de tuinders uiterst belangrijk onderwerp aan gesneden. Het raadslid de heer C J. de Ruijter hield namelijk een causerie over „De toekomst van Heemskerk als tuin bouwgebied" en hij hield zijn gehoor de sombere voorspelling voor dat er over veertig of vijftig jaar in Heemskerk pvac- tïsch geen tuinbouwbedrijf meer te vinden zal zijn, welke bewering hij baseerde op de grote bevolkingsaanwas van de ge meente. Het staat nu reeds vast dat het uitbreidingsplan, dat eerst voor dertig jaar toereikend zou zijn, binnen vijftien jaar geheel zal zijn „opgebruikt". De tuingron den zullen hierdoor veel sneller verdwij nen dan men aanvankelijk geloofde, waar bij nog komt, dat de gemeenten over het algemeen de land- en tuinbouwgronden boven de prijs aankopen. De tuinders zul len zich dus moeten omschakelen op de industrie, waarbij een goede scholing een eerste eis wordt. Het stichten van een Am bachtsschool zou hier zeer zeker van nut zijn. Een tuinder van 20 tot 35 jaar heeft thans practisch geen kans meer een eigen bedrijf te krijgen. Emigratie of omscho ling is zijn enige redding. Het deel ten Westen van de Rijksweg zal, aldus de heer De Ruijter, vermoedelijk wel voor de tuin bouw gespaard blijven. Doch daar dit slechts een klein gedeelte is van de tuin gronden zal er intensievere tuinbouw op moeten worden toegepast. De heer De Ruijter besprak ook de woningbouw. De vestiging van de kleinindustrie in Heemskerk zou volgens spreker zeker een goede uitwerking hebben, al zou het alleen maar zijn om het overschot van tuinders op te vangen om hen daardoor in de ge legenheid te stellen een menswaardig be staan te krijgen en le behouden. Agenda voor Be verwijk ZATERDAG 18 NOVEMBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: De dijk is dicht. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Straaljager nr. 3 antwoordt niet. W. B. Theater, 8 uur: De ondergang van de Red Witch. ZONDAG 19 NOVEMBER Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: De dijk is dicht. Luxor Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: Straaljager nr. 3 antwoordt niet. W. B. Theater. 2.30 uur: De ontembare hengst; 4.30 en 8 uur: De ondergang van de Red Witch. MAANDAG 20 NOVEMBER Kennemer Theater: 7 en 9.15 uur: De dijk is dicht. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Straaljager nr. 3 antwoordt niet. W. B. Theater, 8 uur: De ondergang van de Red Witch. Heemskerkse flitsen De R.-K. Gemengde Toneelvereniging „Ons Genoegen" geeft Zondag 26 Novem ber in de concertzaal van café „De Zon" een uitvoering. Op 28 November zal de heer G. Krui- ven bestuurslid van de K.N.V.B. en leider van district I voor alle leden van ADO '20 in het KSA-gebouw een causerie komen houden over „Voetbal in het algemeen". Het elftal van ADO '20 komt Zondag als volgt in het veld: J. Beentjes; Vrenegoor, Henneman; Van Hooff, Dam, Nijman; Welboren, Dirks, Commandeur, Voormeer en Th. de Wit. VAN HET GROENE LAKEN In café „De Zon" hebben de biljarters van de naar het café genoemde vereniging een onderlinge wedsti-ijd gehouden waar van de uitslagen als volgt luiden: A. Pekel-G. Nijman 2—0; P. Baltus-G. Fatels 20; G. Nijman-M. v. d. Maat 20; A. Pekel-P. Ballus 20: M. v. d. Maat- W. Dam 20; Jac. Dam-P. Baltus 20; J. Bruin-P. Bruin 02; H. de Ruijter-O. de Wit 20; J. Bruin-W. Dam 20; H. de Ruijter-H. Pekel 20: H. Pekel-G. Fatels 20; F. Falels-H. de Ruijter 20. ADVERTENTIE Flanellen Nachthemden. PYAMA-FLANEL in effen - gestreept gebloemd Ziet steeds onze etalages SNELLIUSSTRAAT 23 IJmuiden Velsen-Noord K.A.B. en Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie Van de Katholieke Arbeiders Beweging, afdeling Velsen-Noord was voor de lezing avond in het gymnastieklokaal der R.K. Meisjesschool aan de Corverslaan, maar een matige belangstelling voor het onder werp Publiekrechtelijke Bedrijfsorgani satie (P.B.O.). Na begroeting door de heer F. A. Kuypers, voorzitter, werd dit onderwerp behandeld door de heer H. B. Vink, hoofd bestuurder en oud-wethouder van Bever wijk, die wees op het grote belang van de PJ3.Ó., welk inzicht echter, nóg niet leeft onder de arbeiders. Hierdoor zal het zeker nog lang duren alvorens de P.B.O. een wer kelijkheid gaat worden. De verhoudingen, zoals die nog niet veel jaren geleden be stonden tussen werkgever en werlaiemer, was een terrein waarop de spreker uit eigen ervaring veel ondervinding had op gedaan en waarbij destijds de arbeider niet anders werd gezien dan als een betaalde huurkracht. Het vakorganisatiewezen heeft hierin echter na veel strijd gunstige ver beteringen kunnen bereiken. De heer Vink weidde verder uit over het doel van cle P.B.O.waarbij de Sociaal Economische Raad met gelijke vertegenwoordiging van werkgevers en werknemers als de voor naamste instantie geldt. Daarna komen de Hoofdbedrijfsschappen, de Bedrijfsschap- pen en Productschappen, welke de respec tievelijke belangen van de arbeiders ter harte gaan. Daarom is het uiterst belangrijk de vak organisaties zo groot mogelijk te maken om hierdoor te kunnen werken voor het grootste deel van de arbeiders. Want vol gens spreker, blijkt er weer een tendenz te zijn het levenspeil en de arbeidszekerheid van de werkers schadelijk te beïnvloeden, waarvoor de heer Vink ernstig waar schuwde. Een nabeschouwing gaf gelegenheid het onderwerp nog nader in enige détails toe te lichten. Voetbal in Umuiden U.V.V.Stormvogels. De IJmuider ploeg zal er als volgt uitzien: Kraak: Van dei- Oever, Broekhuizen: Snoeks Sr., Laan, Goedhart; Deuling, Venus, Van Onselen, De Boer, Snoeks Jr. TerrasvogelsDEC. De thuisclub komt uit met: Akkerman Sr.: Nederlof, Akker man Jr.: Röbken. Dortmundt, Zaal; Van der Linden, De Wilde, Spanjaard, Cobben, Wijner. VSV 2Stormvogels 2. Deze belangrijke wedstrijd tussen beide IJmuidense reserve- elftallen wordt, nu VSVHennes DVS niet doorgaat, twee uur later gespeeld. In deze ontmoeting komt Stormvogels uit met Venus; Van Vliet, Admiraal; Glas, Snoeks, Tol; Luppens, Meyer, Angenent, Freriks, Van Dokkum. Kennemers 2Stormvogels 3. De Storm vogels konlen in 't veld met: Rechsteiner; Twisk, Borst; Schuit, Effern, De Boer; Siebbeles, Zwemmer Sr., Zwemmer Jr., Hamers, Veldman. De elftallen voor Noord KinheimHollandia (op „Tussenwijk"): ICinheim: Th. Keïrsgieter: A. Paap en W. Mol; S. de Vries, W. Groeneveld en C. Luntz; J. Muskee, A. Prinssen, J. v. d. Linden, J. H. v. d. Wateren en J. Starre- veld. VVBNautilus (op „Watervliet")VVB: C. v. Veelen: R. Meyer en H. v. Riems dijk; J. Schildwacht, P. de Wolf en W. Zand; N. Michel, H. Verswijveren, P. Schildwacht, H. v. Loon en A. v. Riessen. IEVOnze Gezellen 4 (terrein „Roos- wijk"): IEV: W. v. Tunen; H. Zonneveld en W. Michel; Th. Koek, P. v. d. Berghe en S. Slotemaker; F. v. Aalst, J. Schave- maker, A. Leering, li. Prinsen en J. v. d. Vlies. HOOGOVENARBEIDER BRAK BEEN IN CENTRALE WERKPLAATS Gistermiddag schoot tijdens hijswerk zaamheden in de Centrale Werkplaats van de IJmuidense Hoogovens een zware sta len klep uit de klauwketting, waarmee dit stuk metaal werd opgehesen. De klep viel op de grond en trof de bankwerker H. Dankelman uit Haarlem, wiens linkerbeen er door brak. 1-Iij moest in het Beverwijkse Rode Kruiszïekenhuis worden opgenomen. Castricum DAMCLUB „ST. THOMAS" De kansen van de Castricumse damclub „St. Thomas" om ook dit jaar' weer een kampioenschap te behalen zijn nu wel zeer klein geworden. In Castricum werd nl. met 812 van Oosterkwartier 2 verloren. De gedetailleerde uitslag luidt: B. Beentjes- F. de Paler 02; A. de Zeeuw-Bouma 11; G. Sprenkeling-S. Idema 20; C. Bakker-P. Venema 11; W. de Ruiler-A. Fasol 1—1; P. Ruiter-A. de Vries 0—2; C. v. d. Himst-C. Deck 02; C. Ory-H. van Duin 11; C. Reynders-R. de Jong 02; J. v. Velsen-D. Beider 20. Maandag speelt „St. Thomas" haar derde thuiswedstrijd. Ditmaal fungeert „St. Bavo" 3 als tegenstander. ZONDAGSDIENSTEN Dr. A. H. v. d. Werff, Bakkumerstraat 48, telefoon 435. Zr. Meihuizen, Bakkumerstraat 39. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Gemeente, 10 uur: ds. L. Cannegieter. Gereformeerde Gemeente, 10 en 17 uur: ds. Warnink van Zaandam. Herv. Evag. Vereniging, 10 uur: ds. Boers van Amsterdam-W. VEILINGNIEUWS De Castricumse veiling betaalde Vrijdag aafi de tuinders de volgende prijzen: An dijvie 1616'/Jf spruiten A 2856; spruiten B 1'534; spruitkoppen 1621; knolsel derij 57'/2; peen III f 4.10f 5; boeren kool 8%14; sla 78yz; stoofsla 1416; prei 811; rode kool 89; groene kool 8V2. Donderdag werd 45.000 kg. schorseneren aangevoerd. De eerste soort noteerde 27 39, de tweede 1422 en de derde 11. B. B. B. GAAT FEESTEN De Bakkumer Buurtbeweging organi seert Donderdagavond een cabaretavond in de zaal van de heer W. Borst te Bak- kum, waaraan het Nederlandse Cabaret gezelschap onder leiding van A. Carrel zal medewerken. WIE STAAT VOOR EEN GESLOTEN DEUR? In de afgelopen veertien dagen werden als verloren opgegeven: een grijze jasband, een rode stalen autoped en een gouden broche met letter G. In dezelfde periode werden aan de Cas tricumse politiepost aan de Dorpstraat 1 als gevonden aangegeven: èen ring met sleutels en een kleine beige dameshand schoen. Q Visserij-varia Geen verandering. De fiinvisn.. bleven ook Vrijdag onveranderd- tiJ wist de notering van 1.22 tot 1 behouden en ook de kleine sch0i 23 tot 31 per kist. De prijzen v °1 verse haring daalden op 12.50 tot f n kist voor de goede kwaliteiten en partijen kwamen in de vismeelfabr^ De aangevoerde schelvis was *0g(;t Grove schelvis kon het niet verder b> van 37.50 per kist en een nwJ? werd zelfs voor 32 per kist De vergadering die de Castricumse raad Vrijdag hield, was er een van verordenin gen: achtereenvolgens kregen de gemeente secretaris en de gemeente-ontvanger hun instructies, kwamen er verordeningen op de rechtstoestand van gemeente-ambtena ren, het brand- en veiligheidswezen en de schoonheidscommissie en de bouwveror dening werd voor- de tweede keer gewij zigd. Daar het zich Iaat aanzien, dat de Chris telijke school van Castricum in het komen de jaar een aanvangsklas krijgt van meer dan 50 leerlingen kan deze school op grond van de L.O. wet een extra leerkracht krij gen. Daar bovendien een lokaal, een nood- lokaal, gemaakt van een overdekte speel plaats, niet als leslokaal voldoet, maar wel geschikt is als handenarbeidlokaa!, zou de school met ingang van de nieuwe cursus twee leslokalen extra moeten krijgen, en in Augustus '52 zou alweer eeen derde lokaal nodig zijn. Zodat de raad meteen maar het besluit nam aan de school drie lokalen bij te bouwen. Als gevolg van het afgekomen besluit, dat scholenbouw Voorlopig vrij is, zullen B. en W. de zaak zo spoedig mogelijk behandelen. Inmiddels heeft architect C. Groenewegen reeds een tekening gemaakt. Over de verordeningen waren vele vragenstellers, die de te regelen zaken in détails behandelden. In de aanvang van de vergadering hiel den de heren N. V e 1 d t, H. J. B e ij e r s- bergen van Henegouwen en S. Belgraver (C.H.U.) zich onledig met het onderzoek naar de geloofsbrieven van het P. v. d. A.-lid A. Jonker, die in het vervolg de plaats van mevr. Jacobs in zal nemen. Nadat men besloten had, een eerste klas vak op de algemene begraafplaats te degra deren tol tweedeklas vak en er en passant nog verschillende hamei-punten waren ge passeerd, ging de raad over tot het geven van namen aan diverse straten en wordt Castricum een Zanderij weg, een Klaver weidepad, Prinses Beatrixstraat, Prinses Irenestraat, Prinses Margrietstraat, Prinses Marijkestraat en een Mr. Gilles van Bempdenstraat rijk. De Commissie inzake vordering van woonruimte bleef na stemming ongewij zigd, en als leden van de gemeenteinstelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon werden mej. J, M. P. Boelrijk en mevr. M. Wen t inkB eusman benoemd. Met als eerste doel de beste .grond voor de tuinders te behouden werd een supple- toire begroting van 550.ingediend om de Stichting voor Bodemkartering te kun nen betalen, die de terreinen rond Castri cum in kaart zal brengen. Via de verkoop van 23 woningwetwonin gen en de verlening van een crecliet aan de woningbouwvereniging „St. Joseph" voor het aanbrengen van 28 warmwatertoestel len in haar woningen was men aan de rondvraag' toe, zodat de raad gelegenheid kreeg de sluizen der welsprekendheid wijd open te zetten. De heren N. Ve 1 dt en J. Buimer (P. v. d. A.) wezen nog eens op het onge mak van loslopende honden voor de bollen- verbouwers. De voorzitter merkte op, dat de politie een verbaal geeft, als zij weet-, wie de eigenaars zijn. „Een hond kim je nu een maal niet verbaliseren" merkte hij nuch ter op. De heer Buimer vroeg of de met Oc tober toegezegde vuilniswagen en -bakken met St. Nicolaas komen. De voorzitter be loofde zijn uiterste best te doen voor Goed heilig man te spelen. De totale aanvoer op de Vrijdagmar-'j stond uit ruim 4200 kisten, waarvan kisten haring, 540 kisten makreel kisten fijnvis. Resultaten. De Simon de Dans»-- somde Vrijdag 12.270 voor een 12-^ reis en de Mary ƒ12.910 voor een llqS reis. Van de haringloggers was de de hoogste besommer met 5950. Voor vandaag. Behalve de kotte- enkele loggers waren vandaag aan i- slag de Vios met de reeds vermelde r, en de Flamingo met 420 kisten 220 kisten schelvis, 110 kisten kooM kisten wijting, 40 kisten haring en 451 In en uit. Op 17 November in IJmuiden binnen: Sch. 297, 312, m 2, 234, 224, 70, 81, 94, 75, 8, IJM i» 241, 202, 206. KW 32, 128, 189. Nas. vertrokken: UK 162, 57, 202 (naar bit UK 8, 94, 75, 61, 93, 114, 2, 172, 86,85 105, 66, 70, 81, 234, 80, 120, 244, Ijjj 215, 206, 241, 262 KW 47, 128, 54.67 20, Sch 25 naar Scheveningen) en Sc't' De laatste met zoute. Van de Ecg wal kwamen nog de Sch 25 met 600 üj verse haring en de KW 32 met 500 kj verse en 138 kantjes haring. ten diversen. Lading aangevangen. Vrijdag is; eindelijk begonnen de „Mazury", dj{ lading steurharing komt halen uit i- bunkers te laden. Het schip zal maart 7000 kantjes meenemen naar Polen,; aanvankelijk stuitte de lossing op eenï geschil tussen werknemers en cargaè SCHEEPVAART Abbedijk, 16 v. Three Rivers te Botwooi Alderamin, 16 v. Matadi n. Duala. Alhena, 16 te Santos. Almkerk, 16 v. Melbourne n.' R'dam. Alphacca, 16 v. Trinidad. Altair, pass. 16 Dungeness. Amsteldijk, 15 v. Havanna n. Brownsville, Amstelstad, 16 v. Padang. Abbekerk. 17 te Marseille. Alblasserdijk. 16 v. New Orleans n. MohJ Amarapoora (rep). (19 12 u. verw. R'ca 125 m. Z.W. Oueasant. Arendskerk. 16 te Melbourne. Arnedijk, 17 v. Antwerpen. Abbekerk. pass. 16 Kp. San Antonio. Alchiba. 17 te R'dam v. Narvik. Aldabi. 16 600 m. Z. Santos. Algenib, 16 100 m. W. Oporto. Almdijk. 16 275 m. N.NO. Flores. Alphard, 16 100 m. NO. Rio Grande. Aalsum, 17 v. Antwerpen n. A'dam. Bonaire, pass. 16 Finisterre. Blommersdijk, 16 v. New York n. R'dam Borneo. 17 v Genua; n. Liverpool. Baud. 16 v. Singapore n. Bjakarta. Barendrecht (tl, 19 verw. te A'dam. Caltex Nederland, pass. 16 Aden. Caltex Pernis. pass. 16 Perïm. Congostroom, 16 rede Douala v. Port Gafi Cottica, 14 v. Demerara te Trinidad. Ceram, pass. 17 Ouessant. Cottica, pass. 16 Barbados. Caltex The Hague (tl. 16 190 m. O. MalU Corilla (t). pass. 16 Kp. St. Vincent. Cronenburgh, 16 v. Bilbao n. R'dam. Caltex Leiden (t). pass. 17 Kp. de Gata, C'astor, 17 te Point a Pierre. Duivendrecht, pass. 16 Kp. Frio. Duivendijk, 16 te Seattle. Delfland, 16 v. Hamburg n. A'dam. Domburgh, 15 v Casablanca n. Londen. Esso Amsterdam (t), 17 te Vado v. Arubi Eendracht, 17 verw. Sanjurje. Enggano, 16 verw. pass. Kp. Finisterre, Esso Rotterdam, 17 nog in R'dam doïdta Esso Den Haag (t), verw. 18 v. R'dam 11.i Friesland, 15 v. Balikpapan n. Makassar, Felipes (t). 16 bij Port Swettenham. Friesland, 16 v. Blyth te Londen. Garoet, pass. 16 Dondrahead. Groote Beer, pass. 16 Malta. Grootekerk, 16 te Beira v. A'dam. Ganymedes, 16 te Colon. Gaasterkerk, 16 500 m. O. St. Helena. Gad ilia (t), 16 350 m W.t.N. Finisterre. Gouwe, 16 v. Ornskoldsvik te Pitea. Hersilia, 17 v. Guanta te Cumana. Hydra, 16 te Antwerpen v. Puerto Plata, i Hector, 16 v. A'dam n. Levant, 17 te R'dn Helena. 17 bij eil. Wight. Hercules, 16 v. Gibraltar 11. Antwerpen. Haarlem, 16 275 m. NW. Finisterre. Hecuba, 17 verw. Paramaribo. Hermes, 16 v. Recife n. Sao Lui de MarariJ Hestia. 16 v. Antwerpen n. A'dam. Ittersum, 16 anker Duinkerken v. Le Ham Jobshaven. 16 v. Landana n. Las Palmas. Jupiter, 16 v. Istanboel n. Kalivia. Japara (krl). 16 120 m. O. Bougaroni. Klipfontein, 16 v. Teneriffe 11. Kaapstad Kota Inten, pass. 16 Gibraltar. Keilehaven. 16 rede Port Gentil. Kelbergen. pass. 16 Bougaroni. Kota Gede, 17 te Cheribon v. Tegal. Larenberg. 16 Guernsey. Laurenskerk, pass. 16 Finisterre. Luna, 16 v. Alicante n Malaga. Lemsterkerk, 17 verw. Suez. Loppersum, 16 90 m. N. Kp. Bougaroni Lucita (t). 16 le Heysham v. Avonmouth. Loosdrecht, 19 verw. A'dam. Malea, pass. 16 Algiers. Malvina, 16 v. Aden n. Menaalalimadi. Meerkerk. 17 te Genua. Melampus. 16 v. Aden n. Suez. Murcna, 17 te Menaalahmadi v. A'dam. Madoera. 16 150 m. N.t.O. Finisterre. Muiderkerk. 16 dwars Napels n. Genua. Myonia. 16 bij .Kp. de Gata. Merwede. 16 360 m. N. Flores. Nieuw Amsterdam. 17 te Southampton. Oranje. 17 v Port Said. Prins Willem TV, 17 te Antwerpen. Prins Alexander. 16 te Hamburg v. Mont® Prins Maurits, pass. 16 Kp. Race. Prins Joh. W. Friso, 16 750 m. O. Belle IsB Prins Willem IV, pass. 16 Vlissingen. Pygmalion, 16 220 m. N.NO. Flores. Raki, 16 West v. Ceylon. Rotula, 16 Tripoli v. Stanlow. Riouw, 15 te New York. Rijnkerk, 17 v. Manilla. Rijn 16 te Sundsvall v. A'dam. Straat Malakka. 16 v Kaapstad n. Durban. Schiedijk, 15 te Coatzacoalcos. Salawati, 16 v. Baltimore, 17 te New rors. Scherpendrecht, 16 v. Suez. Sanana, 16 te Port Said. Sumatra. 16 te Halifax. Saidja, 16 bij Loodsschip Palembang. Stad Breda. 16 700 m, ZW. Fayal. Stad Alkmaar, verw. 18 v. Emden 11. Nar» Stad Arnhem, verw. 22 v. Civita Vee®» Huelva. Tawali, 16' v. Djakarta n. Soerabaja. Tomini, 16 v. Djakarta n. Pladju. Tosari, pass. 16 Miami. Tegelberg, 15 v. Kobe n. Hongkong. Tiipondok, 14 v, Zanzibar. Thesseus. 16 v. Tunis n. Bari. Talisse, 16 te Semarang v. Probolinggo. Tasman, 16 te Hongkong. Themisto. 16 600 m. O. Bermuda. Tjikampek, 17 v. Bintang te Hongkong V&.- Trompenberg, 16 170 m. NW. Finisterre. Triton, 17 v. New York 11. Aruba. Utrecht, 16 v. Port Alberni n. Coosbay. Van 't Hoff, 17 te Genua. Veendam. 16 350 m. N. Flores. Venus, 16 130 m. N.t.O. Finisterre. Weltevreden, pass. 16 Dungeness. Willem Ruys, pass. 16 Kp. Bon. Winterswijk, 17 te Kaapstad. Willemstad. 16 v. Laguaira te Trimde Westland, 16 180 m. NW. Kp. Blanco Willem Barendsz, 16 600 m. ZO. St. del Woensdrecht (t). 17 verw. Cartagena V. Zuiderkruis, 16 v. Singapore. Zijpenberg, 17 te Savona v. VlaardiMJJ- Zeeland (krl). 16 80 m. O. Kp. de GW* Zeeland (ssm), 17 v. Sunderland te ion Zijpenberg, 16 100 m. N. Minorca. Zaan, pass. 17 Brunsbuttel. Bernisse. 17 v. R'dam n. Swansea. Eeneb. 17 v. Gent n. Boness. Deni. 17 v. R'dam n. Hamburg. Glashaven, 16 v. Malmo n. GothajM»^ Humber. 16. 37' 35" N. 8' 00" O- Tyne. 14 23' 54" Z. 41' 13" W. t ..^lei- Zwarte Zee, 16 v. Dakar met

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 10